Op gestolen bromfiets aangereden Schiedamse honkballers missen de thuisplaat Aardgas kan onder de Oude Maas door 32.- FOTO NIESTADT i i GARAGE LANDMAN hartig i i D.A.F.- en PEUGEOTSERVICE Adverteer regelmatig Bejaarde valt in hekje en raakt vast Automobilist rijdt door na aanrijding Geen voorra, auto's botsen Kelderbrand je Politie wint race van doorgereden bromfietser VryeYölk HET VRIJE VOLK MAANDAG 12 JULI 1965 O PAGINA >LEES HEEFT AIS*A\ 1 ONT) GENERALE. Deze 72 vierkante nieter doek zijn voor hein. Die rol kunstgras komt u hekend voor? Dat is liet weiland van Toon Hermans. En die stoel, dat is 'de stoel van in n zuster.' Toon heeft gekke ideeën. Hij had een slijlkastje staan niet een koperen nierlaiüonnetje erop en hij zegt: zo wil ik draperieën met rode gordijnen hehhen irn Kan staat ook altijd in gordijnen van ons.' (Van onze sportredactie) Geen al te beste resultaten van de Schiedamse honkballers dit weekeinde, van de drie gespeelde wedstrijden werden er twee verloren en één in winst omgezet. Schiedam heeft blijkbaar de goede vorm gevonden en klopte RFC met 30. DHS had geen verweer op het goede slagwerk van Laakkwartier en ging met 7—3 ten onder. Het veldwerk van de Schiedammers was weer niet zoals het zijn moest. Door onzuiver aangooien van het DHS-veld werden veel punten on nodig weggegeven. DHSLaakkwartier 37 Sparta 5DRZ 13—1 En wie n'et. De toneeldeco rateurs Beyue 'hebben' vier duizend amateurtoneelgezel schappen. Hun doeken hangen overal in Nederland, maar ook in Ethiopië en Paramaribo. Ze verhuren en leveren hele huis kamers, bossen, rotspartijen en stadsgezichten, hun enor me pand aan de Rapenburger straat staat stampvol met de cors en requisieten. VEEL PLEZIER IEDERE DAG Kare! Beyne: "Het zou ons erg spijten uit Amsterdam weg te gaan.' GEIN Jeugdericketers van Hermes gaan naar Engeland Frankbeker voor Wim v. Gnui f Brommer slipt en breekt sleutelbeen Jongen (9) valt van vrachtauto Esperaulo-ageudo Burgerlijke Stand AGFA-RAPID KODAK INSTAMATIC CAMERA NOORDMOLENSTRAAT 17 - SCHIEDAM - TEL. 266233 en 265607 Reistassen, Weekendtassen, Camping-artikelen UW ADRES Lederwaren Sportartikelen jk A. Overheul Jr. Puttershoekstr. 65 (hoek Nw. Maasstr.) - Schiedam - Tel. 267348 CAMPING-GAZ-DEALER ACCU SERVICE IMPERIAALS W. L. ELSHOUT (Van een onzer verslaggevers) De 15-jarige Schiedamse scholier S, O. is zondagavond met een brom fiets die hij op de Vlaardingerdijk had gestolen op de hoek van de Overschieseweg en de Phillppusweg frontaal in botsing gekomen met de suto van de heer M. J. uit Schie dam. 0e jongen is ernstig gewond op genomen in het gemeenteziekenhuis De bromfiets was het eigendom van de heer H. B. van de Vlaardinger dijk. die 's avonds aangifte deed van diefstal. Ook Slees, Toon en nen van Beyne DRZ heeft het zoet van de over winning al vele weken niet kunnen smaken. Ook dit keer sloeg de balans van de overwinning over naar de te genstander. Sparta 5 trok met een 13—1 aan het langste eind. Schiedam kende geen pardon voor het Rotterdamse RFC, dat na deze nederlaag lelijk in de verdrukking komt te zitten. Door de wind die recht op het thuislionk stond had den de slagmannen nogal moeite om de bal weg te krijgen. Da- was ook de reden dat er veel vangen zijn ge daan in deze wedstrijd. In de derde innings kwam Schie dam aan het eerste punt. Piet de Bruin kwam op het eerste honk. stal het tweede en werd door een stoot- slag van Tonnv Ebben thuisgebracht. Kolmeijer plaatste nog een verre slag maar deze bleef zonder resultaat. De Rotterdammers kregen zo nu en dan nog wel een man op de honken maar goed veldwerk van Schiedam voor kwam punten. Zo kwamen Smits en Zwitser niet verder dan het derde honk. In de zesde innings kwam Schiedam aan het tweede punt toen Van der Vaart, in samenwerking met Van Ruiven en Tettelaar over de thuis plaat kwam. RFC kon niet ge vaarlijk worden en toen Lubker er in de zevende innings 3—0 van maakte was het een gewonnen wedstrijd voor Schiedam. Werpers resultaten: Schiedam Van der Vaart 8-5-2, RFC De Roodt 3-8-3. DHS had geen afdoende antwoord op het slaggeweld van Laakkwartier dat in de derde innings al met 71 de leiding had. Door een inzinking van Lou van de Hamer kwamen in die innings liefst zes man van de Hagenaars over de thuisplaat. Het begon in de eerste innings zo goed voor DHS want door Langelaar kwam Laakkwartier aan de leiding maar in de volgende slagbeurt zoi'g- de Gerard Gomme! voor de gelijk maker. Ostiano sloeg Gommel over de thuisplaat maar kon zelf het volgen de honk niet halen. Toen de derde innings aanbrak pakten zich donkere wolken samen boven het DHS-lerrein. Het bleef echter droog maar het regende wel punten van de Hagenaars. Dat betekende de genadeklap voor DHS omdat met het falen van Van de Hamer ook enkele veldspelers in de malaise deelden. In de vierde innings kwam DHS met een punt wat dichter bij de Ha genaars maar de afstand bleef toch nog groot. Ostiano kwam op de hon ken en werd door Souciijn thuis ge slagen. Zelfs sneuvelde Soudijn op het eerste honk. Zonder veel zelfvertrouwen speel den de Schiedammers de wedstrijd uit. In de vijfde innings was er nog een punt bij gekomen van Ap Bons die door hinderen op het eerste honk kwam en door Van de Hamer werd thuisgebracht Werpersresultaten: DHS Van de Hamer 7-7-5, Laakkwartier Zandstra 8-5-2. Het is duidelijk dat DRZ niet over een beste slagploeg beschikt want opnieuw werd een nederlaag geboekt met grote cijfers. De Schiedammers kwamen maar één keer tot scoren maar moesten niet minder dan 13 punten toestaan. Dat betekend dat ook de aanval van DRZ niet in een al te beste vorm steekt. Werper De Graaf kreeg niet- minder dan negeu honkslagen tegen. Reeds in de eerste de beste slagbeurt van de Rotterdammers vie len et' drie honkslagen te noteren en daar er in het veld ook niet al te best werd gereageerd betekende dat drie punten voor Sparta. In de tweede slagbeurt van DRZ werd het enige tegënpunt gescoord. Aan het einde van de derde innings was de stand al reeds 51 in het voordeel van de Rotterdammers, die geen moeite hadden de eindstand op 131 te brengen. Van Veen kwam nog wel op het derde honk maar daar bleef het dan ook bij. Werpersresultaten: DRZ J. de Graaf 6-4-9. Sparta A. van der Does 10-4-1. Hoe lang nog? Officieel had Beyne drie jaar geleden het pand al moeten verlaten vanwege de sane ring. Maar probeer eens twintig duizend kubieke meter opslag- en atelier-ruimte te vinden m Amster dam. Tot nog toe. is het niet gelukt. Het unieke bedrijf met at die on rendabele ruimte ('Die drie Ooster se kamerdecors gebruik je alleen voor kindervoorstellingen In de Sin terklaastijd") heeft één keer de gele genheid gehad om te verhuizen, maar het nieuwe pand stond buiten Am sterdam. De oudste firmant, de heer Karei Beyne, vader van de firmanten Re ne (27) en Paul (31), zegt: 'Ik heb aan de burgemeester geschreven dat het ons erg zou spijten uit Am sterdam weg te gaan. De volgen de dag was de heer Van Hall aan de telefoon. Hij zei: 'Ik zou het ook betreuren als u de stad uit ging.' pakt iedereen aan vat hem wor it handen komt. Er kwam hier vorige week. een mijnheer om kwart voor vijf 's middags binnen. Hij moest om acht uur spelen. Zijn hele voor stelling met alles erop en eraan stond om acht uur klaar. Ui! soort dingen, daar heb je zelf gein in.' Op excursie door het gebouw staan we bewonderend stil bij handgeane- den Balinees meubilair. 'Cruys Voor bergt! heeft gezegd: dat moet je nooa wegdoen, het wordt goud waard. Als we iets mompelen over een hoge verzekeringspremie: 'Dat éne stelletje sUjlmcubeien daar kost achttienhonderd gulden. Op één van de trappen hangen •portretten van grote toneelspelers. 'Voor mij is Cor Ruys toch altijd cte grootste geweest. Hij was boven dien, zoals alle groten, een beschei den mens." Een aantal van de bekendste ar tiesten is bij Beyne kind aan huis. Ook dat is een argument om niet uit Amsterdam weg te willen. Het is niet erg waarschijnlijk dat mêD in Diemerbrug of Abcoude net zo gemakkelijk binnenstapt als in het oudste gedeelte van Amsterdam. Beyne hoort in de stad zoals da Westertoren, maar de twintigdui zend kubieke meter moet betaal baar zijn. Eind vorige eeuw is het bedrijf ontstaan dank zij de kroningsfeesten. De vader van Karei Beyne en zijn broer hebben toen Amsterdam ver sierd. Of ze er 'business' in zagen is niet bekend, wel wordt uit de ge schiedenis duidelijk, dat ze geweldig veel plezier in dat. gekke nieuwe vak kregen, Ze begonnen hun atelier in de Sint Willibrordusstraat. Via de Huideko- perstraat ging het bedrijf naar de Oude kerk aan de Linnaeusparkweg, ln '39 verhuisde men naar de Wees- perzijde. 'Dat pand werd in '43 dooi de moffen gevorderd' vertelt de oud ste firmant, 'daarna kwamen we hier terecht. Dit is een oude joodse school. Aan één van de deurposten boven hangt nog een gebedsrol, daar zijn w e erg zuinig op.' Terwijl Paul in één van de ateliers bezig is met een automatische ha- met honderd spijkertjes in een nep- zoldering te slaan, vertellen Karei en René over het oedrijf zoals een kapitein over zijn schip vertelt, trots, vertederd, enthousiast. 'Die man die hi-- is van het Amsteltoneei. J te dere dag. Zij reize ir.d door en roeien drie it vier stukken tegelijk. XVij hebben behalve beroeps gezelschappen era wel amateurs. Doordat de middelbare scholen steeds- meer gaan toneelspelen is er weer een hausse.' Voordat isïg op excursie gaan door de opslagplaatsen en ateliers tonen de gastheren hun levensgrote admi nistratie: een bibliotheek van cata logi. We hebben voor het uitzoeken, een liefdesdrama in Parijs, een ko medie in Rome, huiskamers in go tische. Romeins. Grieks, het is al lemaal voorradig. mag raden waar we vorige maand decors naar toe hebben ge- stuurd. Naar Athene, voor het Hil-j tonhotei. Er gaan ook wel eens gor dijnen naar Perzié en we verzorgen regelmatig de militaire voorstellin gen in Fontainebleau...' De nieuwe veilinghal bij Fijnaert wordt aangekleed m verband met de feestelijke opening, ze hebben deEx- pohal in Hilversum lichtdicht ge maakt. verzorgen een voorstelling in de Eindhovense Jubileumhal en in Waddinxveen. 'Ku hebben toe net een hele voor stelling gemaakt voor de Nederland se Coined ie; Om te lachen, dat heeft de afgelopen maand in het Nieuwe de la Mar gestaan. De grote gezel schappen hebben hun eigen ateliers, maar toch doen ze vaak een beroep op ons. En dan is het soms dubbel moeilijk, omdat alles op het laatste nippertje moet. Alleen aan gordijn stoffen ben je voor de inrichting van een toneel drie- tot zevenhonderd me ter kwijt. Per jaar gaan er hier ki lometers doek door.' 'Als u in Winschoten zit en u speeit Die lustige Witwe, dan hoeft u niet eens hier te komen. TI belt even op en u krijgt de hele ope rette kant en klaag in huis. Op het ogenblik is het rustig, maar in aprii hebben we honderdtien voorstellingen per week gehad. Daar word je wel mesjogge van. Komt bij. dat het erg moeilijk is om vakpersoneel te krijgen. In Engeland en Duitsland zijn scho len voor décorateurs, hier niet. In het seizoen staat alles op ziin kop. 'Wat vanmorgen terugkomt, moet vanmiddag de deur weer uit. Dan i Van onze sportredactie) De jeugd-commissie van de afde ling cricket van Hermes-DVS Is er in geslaagd om voor haar jeugd een prachtige reis naar Engeland te or ganiseren, Voor heel weinig geld gaan vijftien jongens maandag 19 juli de oversteek wagen om een paar wedstrijden te gaan spelen. Tijdens het verblijf in Engeland tot 30 juli. werden zes wedstrijden gespeeld. Ook staat er een bezoek aan de test-match Engeland-Zuid- Afrika op het programma. Vier bokken kwamen er aan te pas om de transpor laar dgasteidinp onder ie Oude Maas door ie trekken. De 72-jarige L. Bakker struikelde vrijdagmiddag op een hofje bij zijn hnis aan de Isaac Hubertstraat in Rotterdam. Hij probeerde zich vast te grijpen aan een hekje, maar sloeg daarbij in de punten van dat hek. Twee politiemannen die het zagen gebeuren, konden hem niet lostrek ken. Ze zaagden ijlings het bovenste deel van het hekje los en brachten de man met het stuk hek nog door zijn rechterhand naar het ziekenhuis Bergweg. (Van eeti onzer verslaggevers) Op de jaarvergadering van Hermes-DVS is de A. Frank beker uitgereikt aan de heer W. van der Graal, Deze beker wordt ieder jaar uitgereikt aan het lid dat zich in liet afgelopen verenigings- jaar het meest heeft onder scheiden voor de vereniging. De heer Van der Graaf heeft het afgelopen jaar goed werk gedaan in de ontspannings commissie van Hermes-DVS en verder de kantine een betel en gezelliger aanzien gegeven door een kleine verbouwing. Ook bij de uitbreiding van rtc keuken van de kantine, wat hard nodig was, heeft de heer Van der Graaf veel werk ge daan. (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag is onder de Oude Maas bij Puttershoek een deel van de (transport) aardgasleiding doorgetrokken, die in de toekomst het Westen van Nederland van aardgas moet voorzien. Vandaag en mor gen zal een andere leiding getrokken worden, die Dordt en omstre ken moet bevoorraden. De transportleiding heeft een dia- richtingen. De ene lijn gaat via de meter van 750 mm, met een druk van 60 atmosfeer. Vrijdag werd de lei ding door zes bokken in het water gelegd, zaterdag liet men haar met vier bokken zakken. Het gewicht be draagt' 450 ton. de lengte ongeveer 470 meter. Deze leiding komt van Katwijk en gaat via Vlaardingen en Puttershoek door de Hoeksche Waart naar Zuid- Beijerland (door het Spui) en Spij- kenisse (door de Oude Maas). De regionale leiding, die vandaag en morgen getrokken zal worden, heeft een diameter van 300 mm. Bij Puttershoek splitst hij zich in twee kom van Puttershoek de gehele Hoeksche Waard door. De andere gaat naar 's-Gravendeel en dan te rug naar Dordrecht. Het werk wordt, uitgevoerd door de Aannemingsmaatschappij Visser en Smit uit Fapendrecht. (Van een onzer verslaggevers) De 27-jarige heer P. M., Wij zen- broek van de Schiedamseweg te Schiedam (Kethel) is zondagavond omstreeks 7 uur met zijn bromfiets op het door de regen glad gewor den wegdek van de Blauwe Brug geslipt. De man kwam zo ongelukkig te recht. dat zijn sleutelbeen brak. Hij Is naar de Dr. Noletstichting ge bracht en kon na behandeling naar huis terugkeren. REEUWIJK De 10-jarige scho lier Jan de Jong is donderdagmiddag op het Kaagjeseiland door een auto mobilist aangereden, waarbij hij een gecompliceerde linkerbeenbreuk opliep. De jongen is ter verpleging ln het. Van Itersonziekerthuis te Gouda opgenomen. De autobestuurder is doorgereden. De auto, waarmee de aanrijding is geschied is een Ford Tatinus 12M. kleur gebroken wit. De linkervoor- zijde van de auto moet beschadigd zjjn. Een iedpr wordt verzocht zich voor inlichtingen in verbinding te stellen met de plaatselijke politie. (Van een onzer verslaggevers' Op het kruispunt Zwaluwenlaan- Meeuwensingel te Schiedam (Kethel) is zaterdagavond de auto van de heer W. K. uit .Maasland in de flank gegrepen door de wagen van de heer G. van S. uit Schiedam, die geen voorrang verleende. De gevolgen waren ernstig. De auto van de heer R. werd tegen de leuning van de brug over de Meeu- wensingel gedrukt waaraan schade werd toegebracht. De passagiere van de heer R. mej. J. v. d. V., viel uit de auto en liep een hoofdwond op die ter plaatse kon worden behandeld. De heer R. was er ernstiger aan roe: hij moest met inwendige kneu zingen werden opgenomen in de Dr. Noie .stichting. 'Van een onzer verslaggevers) De 9-jarige Petrus Anton van Eijk van de Alexander Numansstraat 48 b te Schiedam is zaterdag met een hersenschudding opgenomen in de Dr. Noletstichting. Oe jongen speelde cp een vrachtauto die tegen over de Koningin WilhelminaHat aan de Vlaardingerdijk geparkeerd stond. De jongen is op een gegeven mo ment té dicht bij de kant van de auto gekomen en eraf gevallen. Merkredon. la 14an de julio klub- vespero, Tiuj, ktuj ekferios, sciigos sian revenon al ni, la aliaj kunvenos i en Pioegstraat 19. (Van een onzer verslaggevers) In de kelder van de woning van de familie A. J. Melief aan het Dr. .Wibautplein te Schiedam brak zater dag omstreeks 12 uur brand uit. De gealarmeerde brandweer, die onder leiding van brandmeester Putter, het vuur snel meester was, constateer de dat een in benzine gedrenkte poetslap was gaan broeien, waar door de brand was ontstaan. Geboren: L d v J J Jansen en A M A van Iersel: Johnna W d v S Butter en J van Dijk; Leenden K z v K van Noord en J Hokke: Johannes J z v J Franken en J A van Pelt: Karim d v H Henkens en A Jansen: Marjolein d v H Roels en T C Simmerling. Overleden: P J van Oven 51 jr; J A Stok 63 jr echtg Meijer. WOERDEN Een 18-jarige tegel zetter uit Driebergen heeft zondag morgen ondervonden, dat het zelfs met een snelle bromfiets moeilijk is de politie te ontlopen. Op de Oost- dam kreeg hjj een stopteken van een politieman, die het wat vreemd, vond, dat de knaap midden op de weg reed. De tegelzetter gaf de indruk te sullen, stoppén. maar vlak bij de agent ge komen gaf hij vol gas en verdween in de richting Harmëlen. De politieman riep de assistentie in van een passerende motorrijder. In volle vaart werd de achtervolging in gezet. De snelheid was zo hoog' dat de bromfietser eerst bij de Sneller- brug kwam te vallen. Hij krabbelde overeind en ging er weer vandoor. Toen hij bij Gróvenbrug in de bocht weer viel. was de race voor hem ver loren. Hij was er vandoor gegaan, omdat zijn bromfiets vee! te hoog was opgevoerd. Dat betekende, dat hij zijn vehikel kwijt was. Later bleek wat de jongeman overigens niet wist dat de bromfiets van diefstal afkomstig was. In de ontspanningszaal vart een New-Yorkse gevangenis ontstond zondagavond een vechtpartij door dat men het cr niet over eens kon worden welk programma zou worden aangezet. Vijftig van de 200 aan wezige gevangenen namen aan de strijd deel. Vier vau hen liepen ver wondingen op. kennelijk veroorzaakt door scheermesjes. Fijn in uw vakantie foto's maken van alle leuke din gen die u beleeft, zonder zorg met de moderne Of in kleur of zwart-wit. Ook in kleurendia reeds vanaf Wij geven gaarne goede voorlichting, bj aankoop van een camera. Wij hebben verder alles op foto-, film- en pro- jee tiegebied. Kotterdamsedijk 413 A Schiedam Telefoon 010-26.96.06 Inruil mogelijk r Accu's voor alle tvpen auto's. passend op alle auto's, demontabel ƒ35,- H'CHTHOORNS met compressor f 45.- DAM 29 - TEL 26 40 51 Na 6 uur: 26 39 08, Schiedam De directie van de N.V. De Arbeiderspers, dagblad ,.Het. Vrije Volk" behoudt zich het recht voor adver tenties eventueel zonder opeaaf -o te weigeren Bovendien oenuimi zij zich het recht voor brieven op advertenties niet af te geven indi-n zij daartoe gronden aanwerig acht Niet afgehaalde of met doorgezonden brieven wor den een maand n* ont vangst vernietigd

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1