Scs iedamse lieverdjes drie dagen naar rekende plaats: Oosterhout 'm Uitwisseling Gepensioneerd vakman over geringe interesse voor scheepsmetaalvak J choolbanken lees door ;ebrek aan waarderin Unitas Rotterdam wint het Haringconcours Wki w w .1 RIJKSPOSTSPAARBANK Schiedammers blijven sparen Comptitieop zomeravonden loopt ten einde mm&vm WILLEM BOON: abstracties Expositie van speelgoed van nu in museum Boze kelner ziet azen denr niet g1 Veranderingen Doktersdienslen Waardering Minder soort Adviezen Bromfietsers komen aarzelend over de brug WISSELKOERSEN IS0HIEDAMSË ZAAIERTJES Van eïke vijf nederlanders hebben er twee een spaarbankboekje bij de Rijkspostspaarbank HET VRIJE VOLK ZATERDAG 17 JULI 1965 PAGINA 7 (Van een onzer verslaggevers) Het Is voor de meeste schoolgaande kinderen in Schiedam al weer ruim een week geleden, dat de schooldeuren hetzij wat de lagere school betreft, voorgoed, hetzij tijdelijk achter hen dichtvielen. Eén week slechts is er voorbij van de vier vijf, die hen, toen ze verleden week met een goed (resp. slecht) rapport aan de vakantie begonnen, te wachten stonden. Wij willen niet zover gaan, te beweren dat de „lieverdjes" nu reeds geen raad meer weten met de vele vrije tyd. Maar we zyn er welhaast van overtuigd, dat er in die week ogenblikken, mis schien wel uren zyn geweest dat zy gedacht hebben: „Wat zullen we nu weer eens gaan doen? Met hamer op het hoofd geslagen Verheugend Het Vrije Volk OPENBARE KENNISGEVING j OP GROND VAN DE BOSWET Op tijd toeslaan I Dat betekent voor onze administratie veel werk, werk bij uit stek geschikt voor jonge mensen die in het bezit zijn van het - Muiodiploma en die van aanpakken weten. De Rijkspostspaarbank kan nog medewerkers plaatsen. Zij krijgen een grondige opleiding, die ongeveer zes maanden duurt. Tijdens deze opleiding ontvangt men het volie saiaris. Op 18-jarige leeftijd verdient men bijvoorbeeld f 287,— per maand. Er bestaat een gunstige regeling voor pensiontoelage en reiskostenvergoeding. Promotiekansen? Daaraan kan men zelf vee! doen. Met Mulodiploma kan men, als men goed werkt, tenminste een rang bereiken waaraan een maximum salaris van f 861.— per maand is verbonden. Neem eens, schriftelijk of telefonisch, contact op met de afdeling personeelszaken van de Rijks postspaarbank, Van Baerlestraat 27, Amsterdam, tel. (020) 731271. Warande" doe dagtochten (Van een onzer verslaggevers) de In het Stedelijk Museum op Hoogstraat is vanmorgen een ten toonstelling van hedendaags speel goedgoeö geopend. De titel ?ai deze expositie is „Kinderspel". Naast het moderne «al ook antiek speeldgoed uit de eigen verzameling van 'hti Stedelijk Museum worden opgesteld. De tentoonstelling duurt tot en met 16 augustus. Vaaaf maandag 19 juli t/m zondag 15 augustus zal een kinderwerkplaats ingericht worden. Kinderen tot 12 Jaar kunnen zich in deze werkplaats creatief uiten met verf, houtskool, hout, enz. De kinderwerkplaats is ge opend van 10.3012.00 uur en van 14.00—15.30 uur. Daar er echter slechts 30 kinderen tegelijk kunnen werken, verdient het aanbeveling tevoren kaarten voor een bepaalde dag te reserveren. Dit kan gebeuren aan het museumtwee dager van tevoren. Voor kinderen is de toegangsprijs een kwartje, voor volwassenen 0,50. De opening vanmorgen werd opge luisterd met een voorstelling van het kindercircus „Elleboog". In onze krant van maandag komen wij hierop nader terug. (Van een onzer verslaggevers) In de maand juni werd bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam ingelegd 1.948.204,70 en terugbe taald 1.841.358,80. Dat beteken:, dus een inlegoverschot van 106.845,30 Het inleggerstegoed steeg hierdoor tot 51.55S.477,'56 Het aantal spaar ders bedroeg op 30 juni 196 55132 tegen op 30 juni van het vorig jaar 54.037. Het aantal deelnemers aan het sparen ingevolge de Jeugdspaarwex met 10 pet. Rijkspremie nam toe tot 3159. Het gezamenlijk tegoed van deze spaarders bedroeg op 30 juni 1965 1.729.604.09- Met behulp van spaarbusjes werd in juni f 24.4663 gespaard. Door deelnemers aan het bedriifssparers en aan de afhaaldienst werd in juni resp j 16.471,75 en 72.035 bijeen gebracht. Op 30 juni waren er 813 safeloketten verhuurd. Het tegoed van inleggers en de reserves waren op 30 juni 1965 voor 2-975.092.98 belegd in effecten, voor 9.155.054,23 in hypotheken en voor 12.697.197,97 in onderhandse lenin gen. (Van een onzer verslaggevers) De 23-jarige glazenwasser T, D. is In de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een vechtpartij voor een café in de Zaagmolendrift. Hij werd met een hamer enkele ma len op het hoofd geslagen door de 28-jarige vloerenleggen J. B. Deze had het café eerder in. de avond ver laten, maar kwam een half uur later terug en trok D. mee naar buiten. Het slachtoffer werd naar het zie kenhuis Bergweg overgebracht; B, werd ingesloten. (Van een onzer verslaggevers) De 29-jarige 'kelner M. Toemier, werkzaam, bij café De Zon, maakte zich gisteravond bijzonder kwaad over het gedrag van enkele jongens, toen deze de planten voor het be drijf vernielden. De kelner zette zich in een sprint om de-boosdoeners ie pakken, doch, vergat daarbij een gla- zen deur. Hij liep er doorheen. In het ziekenhuis Bergweg zijn zijn wouden aan been en handen ver bonden. Gelukkig maar dat moeder, die dit, door ervaring wijs geworden, allang had zién aankomen, zo attent ge weest hun een paar weken geleden dat strookje naar school mee te geven. Nu weten ze ten minste wat ze moeten doen. 55e gaan naar het mo derne openiucihtbad „De Warande" in Oosterhout(N.-Br.h, vlak 'bij het Schoolbuitenhuls, waar ze al zoveel van gehoord hebben en waar de jon gens en meisjes uit de zesds klassen zelfs al geweest zijn. Wanneer gaan ze eigenlijk en hoe? De heer P, van der: Boom. de jonge directeur van de Schiedam» Ge meenschap, de stichting die deze dag tocht:;:: voor de lagere schooljeugd al ettelijke jaren organiseert, kan op deze vragen een ruimschoots afdoen de antwoord geven. „Maandagmorgen om half negen vertrekt de eerste groep kinderen (ongev. tweehonderd) met prach tige bussen naar Oosterhout., de plaats, die door het Schoolbuiten- huis al 'n zeer bekende klank heeft gekregen. In Oosterhout gaan we naar het moderne openluchtzwem- bad De Warande", at naast een volkomen ongevaarlijk ondiep ge deelte ook een vijver oor kano's en roeiboten omvat. Deze roei- en kanovijver is eveneens volkomen ongevaarlijk. Wij zeggen dit erbij, omdat moeders nogal eens aarzelen om hun vaak. nog heel erg jong kind (de leerlingen van de tweede tot en met de -zesde klas mogen mee) mee te geven naar een zwem bad. Om het laatste restje onge rustheid weg te nemen: de kin- tieren worden verdeeld in groepen van 20, die elk onder voortdurend toezicht van een eigen leider staan Dit laatste brengt de heer Van den Boom direct op een ander, zeer ver heugend en al evon ongewoon punt. Het hseft hem namelijk geen enkele moeite gekost, leiders te vinden. De verklaring? „De kweekscholen eisen tegenwoordig een „stage". De leerlin gen van de derde en vierde klassen van zo'n kweekschool moeten, om (Van onze sportredactie) De Sehiedamse zomeravond-com petitie is in een beslissend stadium gekomen. Deze week werden de aatsti, kampioenen bekend. Het zijn in afdeling I SFC 3, in afdeling II WF 2 en la afdeling 3 was PPSC 4 reeds kampioen. Om uit te maken wie zich Schie dams zomeravondkampioen mag noe mer:, wordt komende week een aantal beslissingswedstrijden gespeeld. Dins dagavond om zeven uur komen de elftallen van WF en FPPC binnen de lijnen van het Demos/Ursus-terrein in. Sportpark Harga. vrijdagavond ontmoeten SFC en de winnaar van d<* eerste wedstrijd elkaar op dezelfde tijd. Het bestuur van de SZAC hoopt, dat een groot aantal voetballiefheb bers de weg naar Harga inslaan. Voor een toed doel (de bouw \'ande Sporthal Schiedam) wordt twee kwRrties entree geheven.. Uitslagen van de in juli gespeelde duels: SFC 3HBSS 3 3—1: HBSS 3Demos 2 3—9; Demos 2—PPSC 3 10—1: Exc. *20 4SFC 3 3—3: H-DVS 5RVBPW 3 1—3: Demos 2—SFC 3 1—4; PPSC 3—HBSS 3 3—4; SVDPW 3—Excelsior 4 4—2. Poule 2: WF 2 Demos 3 5—2. Poule 3: SVDPW 3 GSS 4—1. met enige kans op succes de opleiding te kunnen voltooien, ervaring hebben in de omgang met kinderen. Zodre wij maar een tók geven, rennen zij naar ons toe. Het is aelfs zo, dat we er moeten afwijzen!" Er Is sinds het vorig jaar een aan tal wijzigingen. „Vorig jaar nog gin gen de dagtochten naar Hoek van Holland en de duinen van Voome en wij mogen gerust stellen, dat die tochten steeds weer een groot succes zij» jreweest. Het merkwaardige was echter, dat het deelnemersaantal voortdurend terugliep, met als abso luut dieptepunt 1964: 280 jongens en meisjes. Wij vonden dit verontrustend, maar een enquête op de Cchledamse lagere scholar: leerde ons, dat 280 deelnemers nog altijd een derde is van het aantal Sehiedamse kinderen, dat niet op va kantie gaat". Ondanks dit bemoedigende cijfer besloot de SG toch enige veranderin gen aan te brengen. De eerste was dus het doel van de reis: dat werd Oosterhout. Voorts werd ook de wijze van betaling veranderd: bij inlevering van het deelnamestrookje moest 2,50 afgedragen worden, de reste rende tien gulden 'konden aan het VVV-kantoortje in de Tuinlaan be taald worden. Dat leverde al direct resultaten op, want het aantal deel nemers is gestegen van 280 tot on geveer 400, De laatste verandering Is het aan tal dagen, dat de kinderen er met de leiders op uit zijn. De ervaring heeft de Sehiedamse Gemeenschap geleerd, dat vijf lagen achtereen een dag tocht maken in veel gevallen een te grote inspanning is voor de kinderen. Daarom gaat men dit jaar drie dagen per week en wel maandag, woensdag en vrijdag. In de komende wéés is de beurt aan de, eerste groep kinderen, de daarop volgende week volgt de twee de. De kinderen vertrekken 's mor gens om half negen van het podium in de Plantage om laat In de mid dag (omstreeks half zes, net voor etenstijd dus) moe maar vrolijk in Schiedam terug te keren. 'li -V^v;",'y- 1~ v,teV^T-r-v gr.- '.itei. ïfrIS V '--(i- p7.é.<;V_/rE'.- •iD StóJ.sP-te ''4 Gr/? v f? ~t. /rte*! 3f.x •Vi-Vi.' 'V:Si'V^-V<r.y_ Met de Lorelei-express vertrokken van morgen om vijf minuten over half zeven van het Centraal Station in Rotterdam de acht Sehiedamse deelnemers aan de jeugduitwisseling met Esslingen. Het gezelschap, dat onder leiding staat van het hoofd van de Jan Iagthartschool, de heer D. T. Jeene, blijft twee weken in Esslingen. Zaterdag 31 juli keert men weer in Schiedam terug, vergezeld van de Esslinger deelnemers aan deze uitwisseling. (Van een onzer verslaggevers) Op 8 juli registreerde deze krant de bezorgdheid van de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, de heer J. J. Hoogcarspel, over de sterk verminderde belangstelling voor het scheepsmetaalbewerkersvak. Bij de jongens, die een werkkring in de techniek willen hebben bestaat vrijwel geen animo voor dit sterk gespecialiseerde vakwerk. In een streek, waar de scheepsbouw een belangrijke tak van industrie is, is dat een benauwend verschijnsel, meent de heer Hoogcarspel. Hij zou graag willen zien, dat er een sociologisch onderzoek wordt ingesteld naar de oorzaken van de geringe populariteit van dit beroep. Van zaterdagmorgen tot zondag avond zullen ae volgende artsen in Schiedam dienst doen Dr. J. van Buren, Buys Ball tsingel 72—76. tel. 155050. Dr P. Sprey, Singel 76. tel. 268250. Dr. W. H. F. Mever, Swammerdam- singel 43. tel. 269696. Apotheek Evers, Lange Haven 81, te). 268242. Apotheek Kethel, Schiedamseweg 41 f, tel. 269927. De finale van het klaverjas-haringconcours 01: de Vrije Volk-beker is gisteravond gewonnen door Unitas uit Rotterdam met iï.746 pun ten. Op de tweede plaats eindigde Gem. Werken A uit Schiedam met 12.962 punten en derde werd V.T.M. uit Maassluis met 11.681 punten. Evenals vorige jaren heeft het bij dit evenement, dat steads weer uit stekend wordt georganiseerd door de klaverjasvereniging HVO, aan span ning niet ontbroken. En eveneens traditiegetrouw was de laatste avond allergezelligst, Onder het kaarten ver orberden de finalisten haring, bier en wittebroodjes en dat bepaalde «oor een groot gedeelte de sfeer van de finale-avond. Elk jaar is het aantal deelnemers groter. In de zes voorafgaande avon - den werden de winnaars getracteerd op vaatje? haring. Gisteravond even ha elf uur kon na drie uur span ning de HW-beker door voorzitter Fussert aan het winnende team Uni tes uit Botterdam worden uitgereikt. Zij mogen voor een jaar de beker in bezit houden. De volledige uitslag was: 1 Unitas Rotterdam 13.746 punten; 2 Gem. Werken A Schiedam, 12.962 punten: 3 VTM Maassluis, 11.681 punten; 4 Gem. Werken B Schiedam, 10.729 punten; 5 GSW Vlaardingen, 9478 punten', 6 DES-V Schiedam-Vlaar- dingen 9244 punten. Als hoogste koppels eindigden: 1 Suiase-Scholte. Gam. Werken A 5283 muiten; 2 Spaanderman-Mei, Unitas 5039 punten; 3 de mer en mevrouw Noordzij Unitas 4972 punten; 4 Dui- verman-Hogewerf, HVO 4508 punten: 5 De Bruvn-Deurhof. Gem. Werken A 4156 punten; 6 mevrouw Molen dijk—de heer Van Veen, VTM. 4088 punten. De Viaardinger A. Rijnsburger, een man, die meer dan 53 jaar dit be roep op verschillende werven heeft uitgeoefend glimlacht om Jat on derzoek. „Iedereen, die iets meer weet over deze zaken kan zonder vee! omslag Tertellen, wat de oorzaak is," meent hij. Di voornaamste oorzaak wordt in het artikel al even aangestipt. Het beroep van ijzerwerker-afschrijver (want zo heet het eigenlijk) is in derdaad een prachtig vak, waarbij veel ingenieuze berekeningen te pas komen en waarvoor veel kennis en technisch inzicht nodig zijn. Als dat nu ook maar werd begrepen door de genen, die bij de scheepsbouw aan de touwtjes trekken, dan was er nu geen sprake geweest van lege school lokalen," zegt hij. Het ontbreekt de werfdirecties juist aan waardering: voor de hoge mate van vakmanschap, meent, de heer Rijnsburger. En daarbij doelt hij niet in de eerste plaats op de sals, riëring. Bij de invoering van de werkclassiflcaüe is duidelijk geble ken, dat de ijzerwerker-afschrijvers onder de geschoolde arbeiders bijzon der hoog geklasseerd worden. Dat is toen ook wel in zekere mate in de lonen tot uitdrukking gebracht. Neen, de voornaamste grieven van deze groep werknemers liggen vol gens Ie "Viaardinger op het terrein van de maatschappelijke waardering voor het vak. Het zijn vaak de kleine dingen, die ergernis wekken. De heer Rijnsbur- ger noemt daar voorbeelden van, die hij in zfjn lange loopbaan heeft mee gemaakt. Allereerst te daar de door velen gehate afstand tussen hoofd en handarbeiders. Er zijn saog altijd bedrijven, die nadrukkelijk geschei den kantines hebben voor werkers in de overall en werkers met een wit boordje. „Je blijft altijd het gevoel houden, dat je tot een minder soort pene neel behoort. Dit is vaak niet te be wijzen, maar je merkt het «au de manier waarop je wordt behandeld en toegesproken. Wanneer je ervan uitgaat, dat dit val; inderdaad aar dig wat studie en vakmanschap ver eist, dan is het begrijpelijk. Jat ve len rich door zo'n behandeling ge griefd voelen." Warmest de directies werkelijk zo'n waardering hebben voor hun hooggeschoolde werknemers, laten ze dan ophouden ze als nummers te be schouwen en laten ze de stempelklok ken en andere onaangename dingen en maatregelen afschaffen voor deze groep van personeel, wanneer die voor hoofdarbeiders ook niet gelden, vindt de gepensioneerde Viaardinger. Een ander voorbeeld: wanneer een geschoold arbeider jubileert en er wordt hem een koninklijke onder scheiding toegekend, dais is dat vrij wel altijd een bronzen medaille. Maar een baas die werk doet waarvoor vrijwel geen scholing nodig Is. kan meestal op een zilveren medaille re kenen. Juist dit soort, op zich zelf niet zo heel belangrijke dingen, wekt on behagen bij dé betrokken groep werk nemers, meent- hij. Het is een op vallend verschijnsel, dat geen van zijn collega's zijn kinderen stimuleert om hetzelfde vak te kiezen. ..Het hoeft je-niet te verwonderen, da: de jeugd weinig zin heeft in dit beroep. Daar komt ook nog bij, dat maar heel weinig mensen de inhoud van het vak kennen. En dat is jam mer.' Dir. spijt is bij de heer Rijnsbur ger bijzonder oprecht. Ook nu. na zijn pensionering, koestert hij zijn studieboeken nog met grote liefde. Hij kan met groot enthousiasme ver tellen over de technische problemen, die de ijzerwerker-afschrijver vaak moet oplossen. Zelf heeft hij in zijn begintijd rsog aan houten schepen gewerkt.. Zijn vakkennis heeft hij met avondstudie, maar vooral ook in de praktijk op gedaan. Tegenwoordig is er voor jon ge mensen, die zich in dit vak willen bek-,vemen een uitstekende Bemetel- opleiding. Vroeger was men veel meer op de langzamerhand opgedane erva ring aangewezen. Maar de „oude rotten" in het vak kan men dan ook maar weinig meer vertellen over de constructie van schepen. Zij zijn de mensen, die ad viezen moeten geven, wanneer er schepen in reparatie komen, waarvan geen tekeningen meer bestaan. „Jammer, dat er voor zo'n vak niet meer interesse is," zegt de heer Rynsburger. ,Dat moet een waar schuwing zijn voor de scheepsbouw." (Van een onzer verslaggevers) Sinds gisteren mogen zoals ge meld de bromfietsers over de Van Brienenoordbrug rijden. De openstel ling van de bromfietsparten is ech ter nog zo onverwacht gekomen, dat men gisteren nog nauwelijks brom mers via de nieuwe verbinding zag rijden. Vanmorgen kwamen er wat meer, maar er waren nog steeds bromfiet sers. die aan het veerbootje (bestemd voor voetgangers en wielrijders) de voorkeur te geven. Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-af deling: Passage 20 Seiiiedami tei 010-6.87.98 Klachten over bezorging (tot 19.30 uur)Slaak 34. Rotterdam. UITSLUITEND tel 010-11.10.31 11.10.32 Abonnementsprijs: 83 cent per week of f 10,80 per kwartaal. Studenten: 7,80 per kwartaal. 60 ct. per week. Storting op girono 28333 ten name van N.V De Arbeiderspers Siaak 34. Rotterdam ts mogelijk De Rotterdamse schilder Willem, Boon, die tot 23 juli een expositie heeft in de Galerie Delta, werd in 1902 te Dordrecht geboren en ont ving zijn opleiding aan de Rotter-' damse Academie, Reeds meer dan dertig jaar gele den, als lid van de Rotterdamse kunstenaarskring de R 33, genoot hy bekendheid als naturalistisch schil der van landschappen en stillevens, doch bovenal van gcede portretten. Daarvoor had hij reeds de aandacht op zich gevestigd ais graficus met zijn in een persoonlijke en knappe techniek uitgevoerde houtsneden. Onmiddellijk na de oorlog had hy nog een expositie van naturalistische, werken. Eerst enkele jaren geleden, schakelde hij volledig over naar bet non-figuratieve. Zijn doeken van kloek, doch geenszins buitensporig formaat, zijn opgebouwd uit veelvormige kleurvak- keh, waarvan de geesteiyke ordening, de compositie, zeker niet de meest markante factor genoemd mag wor den. Naar een treffende composito rische spanning is biykbaar niet ge zocht. Vrijwel iedere kleur in ieder vlak is veelvuldig genuanceerd. On gebroken kleurvakken komen niet voor, zodat het koloriet, ondanks sterke tegenstellingen, toch altijd getemperd blijft. De verf is met grote toewijding aangebracht en doorwerkt. Een-zich ongebonden uitvieren in de kleur, zodat die kleur de rechtstreekse neerslag wordt van de schilderkun- - stige spanning is teruggewezen.' Een abstract expressionist kan men Wil» lem Boon dus niet noemen. Zijn be schouwende aard houdt hem tegen. Er is in deze kleurrijke werken weinig verschil in kwaliteit; zij züh alle vanuit eenzelfde instelling op dezelfde wijze doorwrocht. Als ik nu toch van een voorkeur wil doen blijken betekent dit geens zins, dat ik andermans voorkeur niet zou accepteren. Ik houd het op Tune in red and blue, waarin kleur en compositie het zuiverst tot een een heid zijn gekomen. PIET BEGEER De Burgemeester der semeente Schiedam maakt ter vol doening aan het bepaalde ia artikel 1, lid 5, van de Boswet bekend, dat ter secretarie dier gemeente (afdeling Algemene Zaken, Oude Kerkhof 17) vanaf 19 juli 1965 tot en mat 19 augustus d.s.v, voor een ieder ter inzage zal worden neder- geiegd een ontwerp-raadsbesluit tot vaststelling van de gemeentegrens als grens van de bebouwde kom in de zin van voormelde wet. SCHIFDAM, 9 juli 1S65 De Burgemeester voornoemd, H. ROELFSEMA. Voor uw PASFOTO'S na tuurlijk naar fotohandel K v. /uuren. Hoogstr 106, Schiedam In spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar Engels pond 10.041—10.05 Amerikaanse dollar 3.60—3.60} Franse frank 73.461—73.511 Belgische frank 735ï—7J253 Zwitserse frank 83.191—83.2.:; Zweedse kroon 63.781—0S.83I Duitse markt 83.8?J>—89^2ï Deense kroon 51.881—51^31 Noorse kroon 50.31—50.36 Canada 3315-332 Italiaanse lire 57.631—57.681 Oostenr. schilling 13.951—13563 Escudo's 12.52512541 De Luxemburgse minister van Arbeid, Nicoia Biever. is op 70-jarlgt leeftijd na langdurige ziekte in Düd- lingen overleden. WISSELBANK? N.V„ Schie dam, Raam 26. telef 268351 (dag. geopend van I uur 's middags tot 's avonds half acht; zaterdags van 9-5 uur:- Nieuwe en gebruikte auto banden, alle- merken Mon teren. repareren, opsnijden, balanceren. Oude banden hoge inruüwaarde. LQENDERSLOOT, kasten, 20 verschillende 1-, 2-, 3-deurs- kasten uit voorraad leverbaar. Mariastraat 43, Schiedam, tel. 264779. ilies op gemakkelijke beta ling vanaf 11.— per week. GOEDERENHANDEL Fa. A Schilperoord en Zn., Tuin laan 40. Schiedam Kapsalon Hélé;. de salon voor de betere PERMANENT. Stroomloos voor ieder haar geschikt, 7.50. Hélène tiède permanent, de meest, ideale natuurlijke permanent 10. Gratis haiei: en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hélène, Rem- brandtlaan 22, Schiedam, tel. 267170. 1.00 reductie op deze advertentie. ook op tjjd. dus 10 dagen voordat a met vakantie gaat, mr vakantieadres door geven opdat u onze krant tydig zult ontvan gen Gebruik de bon die reglmatlg in Het

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1