'mm Golf van vandalisme slaat over Schiedam Meisje (3) aangereden Aap Kalle drinkt koffie in "11 Leid se sn ackbar ASSISTENT fDAF- en PEUGEOTSERVICE J GARAGE LANDMAN s L f 1,75 2* .1 romans si ,J)e Speurder boekt fraai succes Vier Duitse zeelui aangehouden Hermes oefent legen Xerxes Kinderen vangen aardig wat vis Kruimeldieven actief in Dordt Veertig jaar bij T om a do-bed rij f Guif 1 HBT VRIJE VOLK MAANDAG 16 AUGUSTUS 1965 PAGINA 1 iwnNHHM Botsing bij uitrit - twee gewonden Meisje (2) valt van trap van 7 meter Met brommer in Ketliel aangereden Raadslid Aardoom valt met zijn fiets: li ersenscli uddin g Dronken koopman ramt personenauto m O Raam valt uit gevel op auto Esperanto-agendo GULF OIL (NEDERLAND) N.V MEDEDELING Door EENVOUD, VEILIGHEID, BETROUWBAARHEID en ZUINIGHEID de EXTRA POPULAIRE BROMFIETS - w'A. een vo"rzet van Blok, niet i verschalken. De Schiedammer grijpt zichtbaar, probeert de DHC'er Hans echter kundig in. S JP Klein, keeper Van der Velden tel DHC klopt SVV (2-1) in lusteloos duel (Van een onzer verslaggevers) De wedstrijd DHCSVV Is een lusteloos partijtje vakantie voetbal geworden. Al moet gezegd worden dat de Schiedam mers er harder voor gelopen hebben dan de Delftenaren. Dat DHC de wedstrijd uiteindelijk met 21 won, is te danken aan de goede conditie van de spelers en het goede spel van Tetteroo en Kroonhorst. In de tweede helft zakte het spel van de SVV'ers als een plumpudding in elkaar. Linksbuiten Corpeleijn kwam slechts bij vlagen aan de bal. De enige die geen adem te kort kwam was de ex-DHC'er Hubert. Hij speelde overigens verre van briljant. (Van een onzer verslaggevers) DE POLITIEHONDENVERENIGING 'De Speurder', heeft na jaren van moeilijkheden een dezer dagen een fraai succes geboekt. De hond Leo. een gekruiste bouvier van eigenaar S. van Houwelingen, heeft tijdens de keuring van vrijdag, die in Den Haag werd gehouden, een certifi caat met lof gehaald. Leo haalde het respectabele aantal van 315 punten. 'DE SPEURDER,', een vereniging van echte hondenllefhebbers, die pro beren de honden de hoogste graad van waakzaamheid en dicipline bij te brengen, heeft het de laatste jaren niet gemakkelijk gehad. Tel kens werden zij van hun oefenter rein verdreven, omdat aan dat ter rein de een of andere bestemming werd gegeven. DAT KWAM de geoefendheid van de honden niet ten goede en ook het verenigingsverband werd er niet beter van. Maar een actief bestuur is er telkens weer in geslaagd om een geschikt stuk terrein te vinden. Dat nu de hond van de heer Van Houwelingen dit succes heeft be haald. stemt de gehele vereniging tevreden. DIT SUCCES is voor hen een stimu lans om er ook nog een schepje op te gooien en te proberen de vol gende keer met hun hond ook in de prijzen te vallen. HET HOGE AANTAL punten, dat door Leo werd behaald, bleek vol doende om van het hoofdbestuur een uitnodiging te krijgen om aan de nationale wedstrijd mee te doen. Deze wedstrijd werd op 2 en 3 sep tember in Oosterbeek gehouden. Daar zullen de beste tien honden van het land strijden om de eer van de allerbeste. ER KWAM BIJ de heer Van Hou welingen ook nog- een uitnodiging binnen om met Leo mee te doen aan de Binnendykwisselbekerwed- stryd. Deze strijd geldt tevens voor het kampioenschap van Zuid-Hol land. Er breken dus voor Leo en zijn baas drukke dagen aan. De eerste aanvallen van SW liepen veelal over links, waar de ijverige Loutje Corpeleijn Vink keer op keer te vlug af was. Zoals gezegd zorgden Tet teroo en Kronshorst ervoor, dat zijn acties niet gevaarlijk werden. Lieten zij een steekje vallen, dan stond achter hen een keeper waar zij op konden rekenen, good old Nelis Kal den. Hij speelde een prima partijtje gistermiddag. Aan de andere bant kreeg keeper Van der Velden weinig moeilijk werk te verrichten. Daar zorgde Glaudemans, ook ai een ex-DHC'er, voor. Hij dirigeerde zijn mannen naar voren, zodat de buitenspel va! keer op keer open kon klappen. De eerste werkelijk met vuur uit gevoerde aanval, kwam op naam van DHC te staan. Den Engelse be diende Roggeveen op maat. Deze klopte Kleindijb in de sprint, maar werd duidelijk zichtbaar bij zijn shirt vastgehouden. Dorjee schoot uit de toegestane vrije schop, de bal in het muurtje. Een minuut daarvoor, na een half uur spelen, prikte Hubert het leer uit een corner een halve meter bo- m het hoofd van aanvalsleider Van Metaren. Hij vergat echter te kop pen en Kalden plukte de bal feilloos uit de lucht. Tien minuten voor rust moest Kal den in volle lengte naar de rech ter hoek. Een combinatie tussen Van Meteren en Van Dijk resul teerde in een keihard schot van eerstgenoemde. Direct daarna nam DHC bijna de leiding. Blok speel de Kwakkemaat in de hoek van het veld vrij en diens voorzet miste het hoofd van de voor Van Galen meespelende Klein, op een haar. Bij deze aanval raakte de Schiedammer Ortrap op een dus danige wijze aan zijn rechter en kel gewond, dat Van Beek zijn plaats kwam innemen. Negen minuten na rust gaf SW te kermen de leiding te willen nemen. Hubert en Van Meteren losten har de schoten op het heiligdom van fVan een onzer verslaggevers) Er slaat een golf van vandalisme over Schiedam. De Schiedamse politic wordt de laatste dagen overstroomd met meldingen van vernielingen, mis handeling en andere misdragingen. Kalden, v. Meteren miste tot twee keer toe een dot van een kans. Toch nam SVV drie minuten later de lei ding door Van Dijk, die het er in de tweede helft beter afbracht dan in de eerste, 01. Van Dijk pikte een pass door het midden op, werk te zich handig langs Kronshorst en plaatste de bal in de uiterste rechter hoek. Een kwartier DHC heeft precies een kwartier nodig gehad om de achterstand in een voorsprong om te zetten. Rogge veen en Kwakkemaat legden ge- tweëen de Schiedamse verdedigers in de luren. Sjabie kwam in schiet positie, maar knalde tegen Van der Velden op. In tweede Instantie raak te hij het leer beter. Onhoudbaar voor Van der Velden verdween de bal in het lege doel. In de zevenentwintigste minuut zou Kwakkemaat DHC op 21 ge bracht hebben, ware het niet dat Glaudemans hem op onregelmentaï- re wijze tegen de grond gewerkt had. Blok liet Van der Velden naar links duiken en plaatste de bal daarna in de rechter hoek, 21. Toen vond DHC het kennelijk genoeg em bepaalde zich tot het in bedwang houden van de Schiedamse aanval lers. ."V Op de Van Beethovensingei te Vlaardingen verleende zondagmorgen de 56-jarige bestuurder van een be stelauto A. G. uit Rotterdam bij het uitrijden van een inrit geen voorrang aan een motor. B}j de botsing kregen de 34-jarige A. R. en de veertien jarige duopassagiers G. v. D., beiden uit Vlaardingen, een hersenschud ding. De tweejarige "Willeke V. is zon dagavond van zeven meter hoogte van de trap van het ouderlijk huis in de Van Aerssenstraat te Vlaar dingen gevallen. Het kind is met in wendige kneuzingen en een hersen schudding in het Holyziekenhuis op genomen. (.Van onze sportredactie) Hermes-DVS speelde zaterdagmid dag op het fraaie sportpark van de 's-Gravenzandse SV een oefenwed strijd tegen die vereniging. De Schie dammers, die technisch natuurlijk wel de bétere ph>eg waren, slaagden er niet in de overwinning mee naar huis te nemen. Het werd een 3—3 gelijk spel. Linksbuiten Bennie Smit zorgde voor de drie Hermes-doelpunten. Dinsdagavond speelt Kermes op sportpark Harga een oefenduel, het laatste, tegen Xerxes. Dat kan een interessante strijd worden en.de verf aai droog zijn! (Van een onzer verslaggeversi Op de Schiedamseweg te Kethel verleende de bestuurder van een be stelauto. de 60-jarige koopman W. N. uit Delft, geen voorrang aan een bromfietser, de 17-jarige scheepsbe- schieter J. H. de J. uit Schiedam, De bromfietser kwam te vallen en werd met snijwonden per GG en GD naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Na behandeling kon hij op eigen ge legenheid naar huis terugkeren. De bestelauto werd aan de voorkant ge deukt. de bromfiets liep aanzienlij ke schade op. (Van een onzer verslaggevers) In de Willem Hendrik Vliegen- straat kreeg de 59-jarige kantoorbe diende A. Aardoom (raadslid PvdA), toen hij met zijn bromfiets in de richting aan de Mgr. Nolenslaan reed een duizeling. Hij viel en werd per GG en GD naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd. Daar werd hij met een hersenschudding opgeno men. (Van een onzer verslaggevers) De 34-jarige koopman v. S reed zaterdagmiddag in kennelijke staat met zijn auto over het Broersveld. Hij ramde een geparkeerd staande personenauto, waarvan het llnker- achterspatbord en het kofferdeksel zwaar beschadigd werden. Zijn eigen auto werd aan de rech- tervoorzijde geheel vernield, terwijl bovendien de radiateur lek werd. De man werd naar het hoofdbureau ge bracht en zijn rijbewijs werd inge vorderd. 'Van een onzer verslaggevers) Ook de jeugd van de Vlaardingse Westwijk is zaterdag in de gelegen heid geweest om deel te nemen aan een hcngeiconcours van het comité Jeugdvakantievreugd. Enkele tien tallen kinderen hebben hoopvol naar hun dobbers zitten kijken. Voor ve len werden de verwachtingen be antwoord: er werd aardig wat vis op de kant gehaald. De grootste vis werd gevangen door Hans van Wingeren, een exemplaar van 34 cm. Maar omdat het ging om de gezamenlijke lengte van de gevan gen vis en dit zijn enige vangst was, eindigde hij niet op de eerste plaats. Wel kreeg hij een extra prijs. De uitslag" was: 1. Rcnny Berve- ling 75 cm, 2. Arie Verhey 70 cm. 3. Corry Tempelaar 60 cm. 4. Nico Groen 50 cm. 5. John Stans 46 cm, 6. Bennie Pronk 41 cm, 7. Ton Nie- stad 37 cm. 8. Gerrit Vinke 35 cm, 9. Joop de Bruine 35 cm, 10. Hans van Wingeren 34 cm. 11. Theo van Loon, 31 cm, 12. Paul Schitgen 30 cm. 13. Louwi Groen 25 cm. 14. Louis Bon kers 25 cm, 15. Kees Leentvaar 25 cm. Kruimeldieven zyit het afgelopen weekeind in Dordt druk in de weer geweest. Zo vierde vrijdagmorgen de 54-jarige A. B, uit Dordt zijn tweede lustrum als winkeldief. In een sla gerij op het Bagjjnhof nam hy een leverworstje weg. Bij het verhoor be kende hij, dat hij in totaal tien maal een dergelijke diefstal had gepleegd, steeds in dezelfde slagerij. Een nog onbekende heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit de in de Cornells Evertsenstraat gepar keerde auto van S. M. A. de J. de autoradio gestolen. Hij kwam in de auto door het ventilatieraampje van het rechterportier te forceren. Eveneens in de nacht van vrijdag op zaterdag werden bij de in de Hoofdstraat wonende mevrouw W. H, enkele lakens, handdoeken, onder goed, een bikini, een overhemd en herensokken weggenomen van een droogrek. De waarde ervan wordt geschat op 120 gulden. Voor de diefstal van een zwarte werkbroek werd zaterdagmiddag bij C. en A. de 42-jarige C. A. v. N. uit Rotterdam aangehouden. De broek had een winkelwaarde van ƒ7,90. In de Johannes Spaanstraat is za terdagmiddag rond drie uur de 3- jarige A. de Z. uit Dordt door de 59- jarige automobilist T. S. uit Dordt aangereden. Het meisje kwam plot seling achter een geparkeerd staan de auto vandaan. S. kon haar toen niet meer tijdig ontwijken. Het kind bleef op de weg liggen en werd ter observatie naar het gemeentezieken huis overgebracht. Het gaf afgelopen zaterdag nogal wat drukte toen orang- oetan Kalle omstreeks één uur de snackhar van de heer Mul lens aan de Steenstraat binnenstapte. Hij deed dat aan de hand van zijn verzorger, de heer Weichmann. Enkele mede werkers van circus Sarrasani zochten de heer Mullens zelf oud-circusartiest weer eens op. Zij brachten de twee jaar oude van Sumatra afkomstige orang-oetan Kalle* mee. Hoog gezeten op bierkist en stoel at hij bedaard bananen kip en broodjes uit het vuistje. Er werden herinneringen opgehaald uit de tijd toen de heer Mullens zelf nog circusartiest was. Hij trad voor de oorlog op als jongleur. In het huidige programma van Sarrasani komt ook nog een Mullens voor: Henri Mullens, neef van de snack bareigenaar. Hij toont zich een feiilooswerkende Europa's jongste jongleur en equilibrist. De heer Mullens zal het cir cus dinsdagnacht met lede ogen uit Leiden zien vertrekken. Kalle had een zeer persoonlijk aandeel in het gesprek. Tot slot van de ontspannende bijeenkomst deed Kalle zijn behoefte te midden der etende aanwezigen. De 16-jarige fietser H. van K. sloeg zondagmiddag over de kop toen hy op de Parkweg te Schiedam plotseling remde. Met vermoedelijk ëen hersenschudding en schaafwon den aan het gelaat is hij in de Dr. Noletstichting opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) In verband met de weekmarkt in het Broersveld te Schiedam kon de heer J. C. P. zijn personenauto niet bij zijn huis kwijt Hij parkeerde nu in de Baan. Omstreeks kwart voor acht viel juist boven zijn auto een raam uit de vermolmde sponningen van het pand Baan 62b. De auto kreeg plaat- en lakschade. Merkredon, Ia 18an de augusto, Vi povos la lastan kunveno de till mo- nato ce kdo H. Letsch sr., Lekstraat 100b. Gis la revido en septembro. Van'het twaalfjarig Schiedamse meisje Feija van L. werd een badtas ontvreemd die zij op een speelweide in bad Groenoord had neergelegd. In de tas bevond zich naast kleding stukken en badhanddoeken het zwemabonnement van Feija. ZWIJNDRECHT De heer L. de Vlieger (Nic. Maasstraat 6) zal de eerste zijn, die bij het 42-jarige To rnado het 40-jarig dienstjubileum viert. Morgen heeft hij zijn 40 jaar erop zitten, maar hij wordt pas, met andere jubilarissen van de N.V. To rnado. in oktober gehuldigd. De heer De Vlieger is 15 jaar chef van de controleafdeling weest in het be drijf te Zwijndrecht. Hij begon 40 jaar geleden in Dor drecht, in het Men 15 personeelsleden tellende bedrijfje aan de Spuiweg. Fabriekseheï was daar zijn eerste functie. Toen de nieuwe fabriek in Zwijndrecht in gebruik werd geno men ging hij mee daarheen. Hij maakte de gehele ontwikkeling van handwerk tot een volledig -utoma- tisch bcorijf mee. De heer De Vlieger heeft in Zwijhdr. ht ook actief deel genomen aan het kerkelijk leven. Voor onze installatie te Schiedam zoeken wij op korte termijn een Donderdagnacht hebben vandalen huisgehouden in verschillende tuin tjes voor woningen aan de BK-laan. Zij rukten bloemen en planten uit. de grond .vernielden een paaltje met naambordje en richtten nog meer ravage aan. Ook het tuintje voor het Pand BK-laan 140 (de'woning van het gezin van burgemeester H. Hoelfsema) moest het ontgelden. In het Julianapark werd een bloembak vernield. Van een telefoontoestel in de openbare telefooncel op het Liduina- plein werd de haak afgerukt, Van een vijftal taxi's van het taxibedrijf Eurotax, die in de Wa rande staan geparkeerd, zijn de Mer- cedes-emblamen verdwenen. Twee afficheruiten aan de voor- ïcvel van het Stedelijk Museum wer den vernield, Een aantal rijwielbeugels voor het café Lion d'Or aan de Lange Kerk straat werden uit de straat getrok ken. Van een lantaarnpaal voor het zelfde café werd een papierbak af gerukt en op een geparkeerde auto geworpen. De auto werd vrij ernstig beschadigd. In de Groenelaan werd zaterdag nacht een Spanjaard aangetroffen die bloedde uit wonden aan het hoofd en de rechterwang en voorts twee blauwgeslagen ogen had. De man, Domingo, Manuel. Rodrigez l.uiz, vertelde door vier onbekend ge bleven Nederlandse mannen met stenen te zijn bewerkt. Hij is door •»ersoneeï van de GG en GD verbon den. Zondagavond laat rekende de po litie vier in min of meer beschonken staat verkerende Duitsers in, die in bet Broersveld op een daar gepar keerd staande personenauto bonkten. De auto vertoonde de sDoren daarvan duidelijk. De Duitsers, allen opvaren den van het in de Merwehaven af gemeerde m.s. Antilope, zi.in ter ont nuchtering ingesloten. Men houdt er rekening mee dat zit van een aantal hiervoor genoemde vemielin-en meer afweten. die za! worden te werk gesteld op het kantoor en belast zal worden met administratieve werkzaamheden van uiteenlopende aard. Wij denken hierbij aan iemand van omstreeks 20 jaar met een voltooide mulo-opleiding en zo mogelyk enige algemene kantoorervaring. Sollicitaties voor deze functie te rich ten aan de chef van de installatie van Adm. De Ruyterstraat 33-39, Schiedam, tel. 26 47 65 NOORDMOLENSTRAAT 17 - SCHIEDAM - TEL. 266233 en 265607 Advertenties, waarin Geneesmiddelen of Ge neeswijzen worden aanbevolen, worden slechts geplaatst, Indien voorzien van het stempel Geen bezwaart, afgegeven door de Keurings- raad Openlijke Aanprijzing Geneesmiddelen en Geneeswijzen. Directie N.V. De Arbeidersper*, Dagblad Het Vrije Volk. Attractieve financierings- en verzekeringsmogelijkheden V.3. Voortreffelijke seeróe at iedere bockhandel verkrijgbaar en kosten

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1