kruist rijksweg 20 Melk en ijs blijken gvoelige produkten College vraagt krediet voor Elementmnliuizen DWS-dames winnen van AHC (5-0) m ConnyenRob zingen voor Schie Carton TAXI? EUROTAX 26 94 60 Wegwijzers... BUREAU Orpheus huldigt twee zangers Met scooter op auto gebotst m Plan voor meer woningen (138) in Groenoord Cosmetische artikelen op Indro gestolen Honkballers van Schiedam zijn eersteklasser Dronken zeeman rijdt liever op dan in de bus Taptoe in Schiedam op Grote Markt ffi HET VRIJE VOLK DINSDAG 21 SEPTEMBER 1965 PAGINA 7 (QIRaTAXf Begin '66 open Vleeswaren en een brommer gestolen 1 1 >7 mwwrn^ Met bromfiets op oliespoor geslipt Drie koffers uit auto gestolen Meisje onder fiets: gebroken been Handbal ZAAIERS 1 HORVATHWEG schakel bij snelle verkeersafwikkelin; (Van «en onzer verslaggevers) Rijksweg 20 zal, evenals de rijksweg tussen Den Haag en door een aquaduct! Rijkswater- Schiedamse Poldervaart, die in Gordelweg en kiest dan Rijksweg naar de Domstad. Amsterdam, worden gekruist door een aquaduct! Rijkswater- CcipCltitcit staat zal het water van de Schiedamse Poldervaart, die in „„u„j j. j r, l" De verwachting is. dat de Horvath- \eroanu met de aanleg van de Beneluxweg en de daarbij aan- weg spoedig zijn maximale capaciteit sluitende wegen moet worden gedempt, tijdelijk met behulp heeft, maar nieter'gelast zal wor- llen klaar v00r de Burgemeester van van een stalen bak over de verkeersweg leiden. omdaï n°s seeu. JaaI iater •-=-■ de zuidelijke randweg op de Llnker- Maasoever. waar overigens ook al aan gewerkt wordt. Al met a! zullen de weggebruikers begin 1968 een prachtig wegenstelsel tot hun be schikking hebben. In Schiedam heeft men de plan- wordt gekyuïst, tussen Provincialeweg 15 (Churchillweg) en de 's-Gravelandseweg, komt in 1966 gereed. Rijksweg 20 wordt opgeleverd. Haarenlaan, een binnenrandweg die Nu reeds is Rijkswaterstaat koorts- doot' eidene wegen wordt gekrusti Het gedeelte van deze verkeersader, dat door de Poldervaart achtig bezig met de aanleg van de Paar 5al zeker niet harder dan vyf- rijbanen om de noordelijke randweg kg of zeventig kilometer gereden aan te sluiten op Rijksweg 3 (naar mogen worden. Utrecht). Bijna gelijktijdig met het T, gereed komen van het eerste gedeel- ^e,; 15 thans zeer s'echt en te van Rijksweg 20 wordt de Bene- in de komende maanden zal er veel luxweg voor het verkeer opengesteld, aan verbeterd moeten worden, waar- Zeer waarschijnlijk zal tegen die bij het verkeer moet worden omge- Ujj1, ook het laatste gedeelte van leid Ook za! er een >groene goif> randweg van de^Rottcrdamse ruU ^legd. Dat de - -tussen de Maasboulevard en Rijks- Nieuwe Damiaan daarbij een rol een wegenkaart uiteen, hoe men zich weg 3 klaar zijn en dan rest slechts Speelt blijkt duidelijk uit de kaart, de toekomstige verkeersafwikkeling (Van een onzer verslaggevers) Nederlands So'ngfestivalwinmres Conny van de Bos en Rob de Nijs met The Lords zullen op maandag 11 oktober in de kantine van de Schiedamse Cartonnagefabriek N'.V. aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan te Schiedam tussen twaalf en één uur optreden voor het personeel van dit bedrijf. Tezamen met het Griekse orkest „The Athenians cn het Leedy Trio verzorgen zij voor de VARA het eerste „kantine-concert" van het nieuwe seizoen, dat rechtstreeks wordt uitgezonden. Cocn Serré zal het programmainleiden en de ar tiesten aankondigen. Henk de Heus zorgt voor de produktie. Dit is maandagavond verteld op een persconferentie in het Schiedam se stadhuis. De heer H. Willems van Beveren, hoofdinspecteur van de af deling verkeersdienst van de Schie damse politie zette aan de hand van Adv rtentie I.M. diréki of straks TELEFOON (Van een onzer verslaggevers' Op de repetitie van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus wordt vanavond om kwart over ne gen de zang onderbroken voor een huldiging. De heren C. Kersten en P. W. van Vonderen, respectievelijk gewoon lid en bestuurslid van het mannenkoor zijn namelijk precies 35 en 30 jaar lid. Dit gaat niet onopge merkt voorbij. De voorzitter van Or pheus, de heer P. Smit. zal. de ver diensten van dit tweetal in enkele woorden schetsen en zal vervolgens een insigne uitreiken, dat bij deze jubileum past. (Van een onzer verslaggevers) Er zijn in het gebied van de Keuringsdienst voor Waren te Rotterdam nog altijd ijsbereiders, the het niet te nauw nemen met het bereiden van consumpeie-ijs. Ondanks voorlichting door de keurmeesters over een hy giënische bedrijfsvoering bleek het aantal monsters consumptie-ijs met een te hoog kiemgetal en/of colibaeteriën iri 1964 nog steeds te liggen tussen 20 en 30 pet. van het totaal aantal monsters. via Burgemeester van Haarenlaan en Ilorvathwcg voorstelt. Dat Rijksweg 20. de noordelijke randweg van de zogenaamde Rotter damse ruit (het stelstel van randwe gen noordelijk, oostelijk, zuidelijk en westelijk van Rotterdam en Schie dam' bij deze afwikkeling een be langrijke rol speelt is duidelijk voor iedereen, die de wegenkaart bekijkt, waarop de toekomstige situatie in beeld is gebracht. Daarbij valt op. dat in deze rijks weg precies elf grote en kleine ver keerspleinen voorkomen. De Rotter damse ruit heeft er in totaal twin tig'. De eerste weg. die binnenkort gé- reed komt is de Horvathweg. de snel lere verbinding tussen Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam. Onvoorzie ne tegenslagen voorbehouden rekent men er nu definitief op, dat deze ver binding met bijbehorende bruggen (Brtmdersbrug en de brug over de Delfshavense Schie) begin 1966 voor het verkeer wordt opengesteld. Voor vier groepen weggebruikers betekent de Horvathweg een uiterst belangrijke schakel. 0 Het plaatselijke verkeer tussen Rotterdam en Schiedam vice ver sa zal er intensief gebruik van maken. Het verkeer Haag v.v. VlaardingenDen (Van een onzer verslaggevers) Een negentienjarige scooterbe stuurster mej. M. V. uit Vlaardin gen is maandagmiddag met een her senschudding en een linker knie fractuur opgenomen in het Holy- ziekenhuta te Vlaardingen, nadat zij op de Burg. Knappertlaan te Schie dam tegen een achteruitrijdende auto was gebotst. Het ongeluk gebeurde omstreeks half drie. Mej. V, reed in de rich ting Vlaardingen,' toen er ter hoog te van het pand 124 plotseling een auto, bestuurd door mevrouw C. S., achteruit een uitrit afreed. Een bot sing was niet meer te vermijden. De scooter werd ernstig beschadigd. (Van een onzer verslaggevers' Bjj de combi-supermarkt, aan de 's-Graveniandseweg te Schiedam is maandag een 45-jarige huisvrouw uit Schiedam betrapt bij het stelen van vleeswaren. Zij is voor een on derzoek overgebracht naar het po litiebureau aan de Lange Nieuw- straai. De Schiedamse politie heeft maan dag de 33-jarige magazijnbediende H. v. d. H. uit Schiedam aangehou den onder verdenking van diefstal van een bromfiets. Bij het onderzoek legde de man een volledige bekente nis af. Hij had de bromfiets gesto len op de Hoogstraat te Schiedam en later verkocht. Deze verkoop werd hem fataal. De man wordt vandaag voorgeleid by de officier van Justitie. 0 Het verkeer.Vlaardingen-Schie- dani-Rotterdam-Dordrechtv.v. 0 Het verkeer Vlaardingen-Schie- dam-Rotterdam-Utrecht v.v, Voor de eerste groep betekent deze aansluiting, dat dc problemen bij het Marconiplein tot het verleden beho ren. Komend vanuit de richting Vlaardingen slaat men bij de dan cing Trianon aan het begin van de BK-laan linksaf en gaat men via de Burgemeester van Haarenlaan naar de Horvathweg en via de Aelbrechts- kade komt men in het Maasstedelijk centrum. Natuurlijk kan men, zo dat wenselijk is. gebruik blijven maken van dc Burgemeester Knappertlaan en Rotterdamsedjjk, waarbij zat blij ken. dat de Horvathweg een enorme ontlasting van deze wegen betekent. Het verkeer naar Den Haag. dat thans nog via de Burg. Van Haaren laan, Nieuwpoortweg, Striekledeweg naar rijksweg 13 rijdt en daarbij de 'flessehals' by de Hulpbrug by Over- schie moet passeren, zal dit obstakel kunnen vermyden door zyn weg via het Blijdorpplein te vervolgen.Voor de weggebruikers uit Den Haag 'rich ting Schiedam zullen wegwijzers via BlijdorppleinAbreham v. Stolkweg naar de Horvathweg leiden. Voor 't verkeer richting Dordrecht geldt de volgende route. Na de Hor vathweg: Aelbrechtsbade, Rochus- senstraat via Maastunnel of West zeedijkMaasboulevard naar de sa menkomst van wegen bij het ver keersplein van de Van Brienenonrd- brug cn verder Rijksweg 16, Uit Dor drecht kan men waarschijnlijk het snelst via de Van Brienenoordbrug, Maasboulevard naar de Aelbrechts- kade rijden en na de Kraandijk- straat de Horvathweg kiezen. Het verkeer vanuit Vlaadingen via Schiedam naar Utrecht ten slotte, maakt na genoemde route gebruik van Kraandijkstraat. een stukje Ael- brechtskade, Abraham van Stolkweg. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE: Geen service bij de se cret service (14 jr.', 2 en 8.15 uur. MONOPOLE: Geheim agente in Gi braltar (14 jr.), 2 en 8 uur. Diversen: ARCADE: Contactavond Nederland se Bond van Vogelliefhebbers, 8 u. (Van een onzer verslaggevers' a Een interessant aspect bij 't beschouwen van de toekom- J stige afwikkeling van het ver- keer via de Horvathweg is de q bewegwijzering. In samenwerking met de Rotterdamse en Schiedamse politie gaat de ANWB straks J de verschillende wegen aange- ven. Zo zal er voor het begin van de Burgemeester Knappert- laan een hord staan, dat de weggebruikers via de Horvath- J weg naar Rotterdam leidt. Ook bij de Aelbrechtskade ko- men wegwijzers. Het verkeer o slaat bjj de Lage Erfbrug al o rechtsaf naar de nieuwe weg. Maar ook elders zal dc J ANWB zich moeten bezinnen op een doelmatig gebruik van 9 t'e verbindingen. Zo staat er bij voorbeeld bij de Van Brie- nenoordbrug een wegwijzer. waarmee de automobilisten J voor Schiedam naar de Maas- tunnel worden verwezen. Vast staat echter, dat na' oplossing van de problemen bü de Maasboulevard de kortste weg leidt via Van Brienenoord- brug - Maasboulevard - West- zeedijk - Rochussehstraat - 4 Aelbrechtskade. Maar alles hangt af van de weggebrui- kers, die volgens een eigen pa- J troon gebruik maken van de verkeerswegen. 4 Mtmtm Bwemv&i sa«ty!(niw«f rMtêi L" - Slordigheden bij de bereiding en bewaring van het ijs waren de voor naamste oorzaken van de geconsta teerde afwijkingen. In 31 gevallen moest worden overgegaan tot het op maken van een proces-verbaal. Ook de melkautomaten hadden de aandacht van de dienst. Vastgesteld werd, dat sommige beheerders van de automaten niet zorgden voor een tijdige regelmatige verversing van de aanwezige pakjes. Het voorschrift, dat melk be schermd moet worden, tegen de rechtstreekse invloed van het dag licht, bleek voor verschillende melk- verkopors moeilijkheden op te leve ren. Ondanks het feit, dat alle melk- verkopers per circulaire nog eens op dit voorschrift zijn gewezen, moesten er 19 processen-verbaal worden opge maakt. Processen-verbaal kregen ook de melkhandelaren die, uit behoefte „om meer winst te maken" by de verkoop van slagroom hele literfles- een óverschonken in zgn. achtjes, Door het verbreken van de capsules deden zy het pastaurisatieproces van ;le slagroom tc niet gaan Bovendien waren de kleine flesjes onvoldoende gereinigd. In de detailhandel trof men een partij gesteriliseerde melk aan, die afkomstig was van een in de haven gezonken schip! De blikjes toonden roestvorming. Bij laboratoriumonder zoek bleek, dat de inhoud sterk ge ïnfecteerd was. j Aandacht is ook besteed aan de dagstempeiing van de flessen gepas teuriseerde mélk. Tegen een melkfa briek, die op zaterdag reeds flessen melk in de handel bracht voorzien van de dagaanduiding dinsdag is een strafvervolging uitgelokt. Ongeveer Ti00 monsters rauwe melk zijn onderzocht op de aanwe zigheid van penicilline. In de vijftien monsters is dit antibioticum aange toond. De aanwezigheid van penicil line is mogeiyk wanneer na behan deling van een koe hiermee, de melk te snel wordt afgeleverd voor mense- jyke consumptie: „hiervoor cüent door de veehouder ernstig te worden ge waakt." (Van een onzer verslaggevers) De gemeente Schiedam heeft van het ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening goedkeuring verkregen voor de bouw van 351 woningwetwoningen volgens de indus triële bouwmethode Larsen Nielsen-EJementum in Kethel (Groenoord). Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad, die op 22 maart 1965 besloot met de gemeenten Maassluis, Spijke- nisse, Vlaardingen en de N.V. Elementum overeenkomsten aan te gaan voor de bouw van deze woningen, voor uit 's rijks kas een grondvoorschot van 1.755.000 en een bouwvoorschot van 6.819.282 te aanvaarden en ter financiering van dit project een bedrag van 8.314.815 beschikbaar te stellen. (Van een onzer verslaggevers) Het plan voor de bouw van 385 woningen en 85 garages in Groen oord, welke deel uitmaken van hel plan voor dc bouw van 861 woning wetwoningen wordt uitgebreid. Zoals bekend besloot de Schiedam se gemeenteraad op 24 mei 1965 het voorstel tot de bouw van deze wo ningen. Onlangs heeft men van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening bericht ont vangen. dat de 385 woningen met 138 huizen worden uitgebreid tot een plan van 523 woningen. Daarom stellen burgemeester en wethouders 4le gemeenteraad voor te besluiten tot de bouw van deze 138 woningen in Groenoord en het college te machtigen de bouw op te dragen aan Muijs De Winter's Bouw- en Aannemingsbedrijf N.V. te Rotterdam. Verder wagen zi.i de raad aan vullende voorschotten voor de bouw van deze huizen tot een bedrag van 4,937.014,- te aanvaarden en ter financiering van dit complex riit- zlefde bedrag ter beschikking te stel len. i Van een onzer verslaggevers) In de Prof. Karmerlingh Onnes- laan tc Schiedam is maandagmor gen de 58-jarlge heer B. s. uit Rot terdam met zijn bromfiets op een 75 m lang oliespoor geslipt. Hy moest met een wond boven het rechteroog in het Gemeenteziekenhuis worden opgenomen. De reinigingsdienst heeft er zand gestrooid. Het complex, aldus zet het coUe- ge in zijn voorstel uiteen, bestaat uit 5 blokken van 63 woningen en 1 blok van 36 woningen. Ieder blok van 63 woningen bevat 7 woningen in.de onderbouw (2 drie kamerwoningen en 5 vierkamerwo- ningen.' en in 4 woonlagen 48 vier- kamerwoingen en 8 driekamerwo ningen. Het blok van 36 woningen bevat in de onderbouw 4 driekamer woningen en op de 4 verdiepingen 24 vierkamerwoningen en 8 drieka merwoningen. Alle huizen zijn van het zogenaamde galerij-type. Uitgaande van de door het mi nisterie toegezonden exploitatiebe groting bedraagt de huurprijs 111.75 per woning per maand, in clusief f 1,05 per maand voor even tuele risico-verrekening en 15,65 wegens vaste lasten centrale verwar ming. Deze huurprijs is berekend naar de bouwprijs per 18 oktober 1962 en hel staat reeds vast, dat er een huurverhoging voor deze wonin gen zal dienen plaats te vinden in verband met de belangrijke prijs stijgingen, die zich na deze datum manif esteerden. De totale stichtingskosten bedra gen 9.314.815, Zoals bekend stelde de gemeenteraad voor het doen van de eerst nodige uitgaven op 25 no vember 1964 reeds een krediet van 1 miljoen beschikbaar. (Van een onzer verslaggevers) By de Rotterdamse recherche is maandagmiddag aangifte gedaan van diefsta' van een groot aantal cos- metica-artikelen, die zich bevonden in een stand op de drogistententoon stelling Indro in het Ahoy'-gebouw. De diefstal is vorige week donder dagnacht gepleegd. Een groothandel uit het. Groothandels gebouw is daar mee voor ongeveer 1250 benadeeld. (Van een onzer verslaggevers) Uit een personenauto, die gepar keerd stond op het parkeerterrein voor het Rijnhotel op de Kruiskade te Rotterdam, zyn in de afgelopen nacht drie koffers en een filmcamera gestolen. Een ruit werd verbroken. De schade bedraagt ongeveer t'2700. (Van een onzer verslaggevers) De vijfjarige Marie Mostert uit de Westerbeekstraat is maandagmorgen in de Limburgsestraat te Rotterdam aangereden door een wielrijder. Het kind is met een gebroken linkerbeen opgenomen in het ziekenhuis Djjk- zlgt. (Van onze handbalmedewerker) De Schiedamse handballers es handbalsters hebben het er afgelo pen weekeinde tamelijk goed afge bracht, vooral de heren van Wilton- Fijcnoord wisten het vijandelijke doel goed te vinden. Het eerste team won met maar liefst 1513 van 't Haagse Hellas 3, ha een ruststand van 46 In het voordeel van de Hagenaars. Na de rust gooiden de Schiedam mers hun aanvallen over de vleugels, waardoor er meer gevaar in de aan vallen kwam. Na een gelykopgaande si rijd beslisten de Schiedammers het duel in hun voordeel. Het tweede keek eveneens tegen 'n achterstand aan in de rust (35), maar in de tweede helft werd het Maassluise Unltas met 13—9 aan de zegekar ge bonden. De dames van WF brachten het er minder goed af. Het eerste verloor met 24 van Snelwiek. na een dubbelblanke rust stand. Hierby valt te vermelden, dat dé Schiedamse dames niet veel geluk hadden met hun schoten. Het tweede verloor eveneens en wel van het Rot terdamse Schutters 2. Na een leuke wedstryd trok tenslotte Schutters 2 aan het langste eind (2—1). De dames van DWS zijn de com petitie uitstekend begonnen. In Den Haag wonnen zij van AHC '28 met 50. Dit was vooral te danken aan het hoge tempo dat de dames ten beste gaven, dit kwam vooral door de jeugdige aanwinsten, die bun goede conditie bewezen. Het tweede verloor op een ongelukkige wijze van Reeu- wjjkse RHC. Op eigen terrein wer den de dames van DWS 2 met 12 verslagen. De heren zorgden voor een verras sing, met twee veteranen in de ge lederen overwonnen zy met 128 Schutters 2. Dooi hard te werken en mede door het voortreflelyke kee perswerk vair G. Gammel, slaagden de DWS'ers erin deze moeiiyke klip te omzeilen. Het tweede deed 't ove rigens ook niet onverdlensteiyk. In Rotterdam wonnen de blauw-witten met 7—12 van Snelwiek 2. In deze wedstrijd, vielen vooral de schutters- kwaliteiten op van Leo de Vries, met liefst acht treffers was hy veruit de gevaariykste DWS'er. (Van een onzer verslaggevers) Voor Schiedam is er een fees telijk. einde gekomen aan de lan ge honkbalcompetitie. Door een. verdiende 30-overwinning op Ome Gezellen zijn de Schiedam se honkballers gepromoveerd naar de eerste klas. Dat was reden voor dc Schiedam familie om zaterdagavond in de kantine de bloemen eens flink buiten te zetten. Jo Ebben, de honkbalvoorzitter van Schiedam en zijn even actie ve vrouw werden door spelers en bestuur in de bloemen gezet. Ook kreeg Jo Ebben de KNHB-speld. Namens de bond was de heer Maa&ee aanwezig, die mevrouw Ebben verzocht haar man deze speld op te spelden. Verder wa ren er telegrammen van Haar lem. Nichols, bloemen van Sparta en handdrukken van vele honk balbestuurders uit het rayon. Over de wedstrijd valt weinig te zeggen. Tot aan de zesde in nings was het nog helemaal niet zeker of Schiedam het wel zou kunnen redden tegen Onze Ge zellen. Toen waren het Harry v. d. Vaart en ACri Vermeulen die voor vreugde zorgden in het Schiedam-kamp. Beiden kwamen over de thuisplaat en dat bete kende 20 in het voordeel van de Schiedammers. In de zevende innings zorgde Cees Abresch ervoor, dat Schie dam op 30 kwam. Een doorge schoten bal stelde hem in staat over de thuisplaat te komen. Goed veldwerk, van Schiedam zorgde ervoor, dat de gastheren niet gevaarlijk konden worden. Het bleef 30 in het voordeel van Schiedam, wat tot gevolg had,dat er in de avonduren groot feest was in de Schiedam- kantine. Onze gelukwensen voor Schie dam, dat deze, voor hem zo lange competitie, tot een. goed einde heeft gebracht. laaaaaaaaaaaa De gemeente Maassluis Is van plan een nieuw politiebureau te bouwen In de westelijke stadsuitbreiding. Het plan is enige tijd geleden aanvaard. Van het ontwerp Is een ma quette gemaakt, die een indruk geeft van de fikse afmetingen, die het gebouw zal krijgen. (Van een onzer verslaggevers) Een dronken Engelse zeeman van negentien jaar heeft varmacht een lange rit door de stad gemaakt op... het dak van een autobus. De jonge zeeman, die thuishoort aan boord van het m.s. William Rice, dat in Pernis ligt, was op Katen- drecht uitgeweest en zag op een gegeven ogenblik kans by de Maashaven bovenop het dak van een personeelsbus te klimmen. Verzoeken, aanmaningen en ten slotte dreigementen van de bus chauffeur hadden om hem niet het geringste effect. Ten einde raad besloot de chauffeur daarom al vast maar te gaan rijden hy hoopte onderweg politie tegen te komen. Maar dat gebeurde niet, in elk ge val niet eerder voordat de bus via de Maasbruggen al helemaal bij de Schlehaven was aangeland. Mensen op straat hadden de meld kamer van de politie Ingelicht. De agenten namen, de zeeman mee naar het bureau Marconiplein, waar hij ter ontnuchtering werd ingeslo ten. (Van een onzer verslaggevers) Ter gelegenheid van Prinsjesdag geeft het Schiedams Politie Muziek gezelschap onder leiding van de heer 51. Brilieman ccn taptoe op dc Gro te Markt voor het Stadhuis. Deze muzikaie show begint om negen uur. Te Paramaribo is op 44-jarige leeftyd overleden de heer W. Liefde, lid van de staten van Suriname. En kele dagen geleden werd hy in het ziekenhuis opgenomen na een hart aanval. Kijk b*J dé Dan hooft a niet >a»g xoefeea

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1