Burgemeester openthijzonder object Opnieuw gift voor sporthal I I Veel schade bij aanrijding Ambtenaar van culturele zaken moet woonklimaat in Maassluis verbeteren Binnenschip na botsing in golven verdwenen Groot hengelconcours voor leden van CVP Velen kopen nu al een gashaard r Chauffeur slaat collega met liamer op hoofd Volgend jaar expositie van Amerikaans pop-art-iverk Museumdirecteur: „Een bijzondere ervaring Man krijgt wiel tegen hoofd Femina: al meer dan 100.000 Kleuter loopt onder auto NIEUWS UIT SCHIEDAM IN HET KORT Bakkersconflict spit zich toe Jac. van Soelen overleden i SCHRIi F MAPPEN i Met hersenschudding uit België naar Moerkapelle gereden WISSELKOERSEN Aardgas in 1966 Flessepost levert pen friendop Stuk ijzer stoot benzinetank lek HET VRIJE VOLK DONDERDAG 7 OKTOBER 1965 PAGINA 7 (Van een onzer verslaggevers) Het grote tekort aan automobielbedrijven met garage en reparatiewerkplaats in Schiedam is sinds woensdagmiddag drie uur verminderd. Op dat tijdstip knipte burgemeester H. Roelf- sema een kleurig lint door en opende op deze traditionele wijze een prachtige nieuwe garage van het Rotterdamse automobiel bedrijf Van Gorp N.V. aan het'Nieuwlandplein. Nauwelijks had de magistraat de handeling verricht of de honderden belangstellenden, waaronder vele schoolkinderen, die zich buiten aan de glanzende automobielen en accessoires vergaapten, zagen hoe een roldeur omhoog ging. ZUID-ttOILANDSCHE KASTOORBOBRBANDEL PASSAGE SCHIEDAM j MAASSLUIS De verwachting is gerechtvaardigd, dat in de toekomst werknemers uit de agglomeratie Rotterdam, het Bot- lekgebied en Europoort rich in sterke mate in Maassluis gaan vestigen. Deze ontwikkeling brengt met het oog op het woonkli maat grote consequenties met zich mee. Secties (Van een onzer verslaggevers) Het is een bijzondere ervaring. Het tvas een belevenis, die je niet vaaht hebt." Pas teruggekeerd uit de Verenigde Staten waar hij met vijfhon derd vertegenwoordigers van musea uit tweeënzestig landen de in ternationale ICOM-conferentie (bijeenkomst voor museumdirecteu ren) bijwoonde, vertelde dit woensdagmiddag de heer J. Paalman, directeur van het Stedelijk Museum te Schiedam. Opvallend Kunstschool WiVtiSlxTèSi Mill Garage voorziet in een grote behoefte (Van een onzer verslaggevers) m Opnieuw een verrassing' voor het bestuur van de Stichting Sporthal Schiedam en de sporthaldirecteur, de heer C. 7- Bolmers. Nauwelijks een week na de schenking van Gebr. Coster, overhandigde de directeur van Van Gorps Automobielbedrtj- ven, de heer J. van Gorp woensdagmiddag in de nieuwe garage aan het Nieuwiand- plein een cheque van 1090,- aan burgemeester H. Koelfse- ma. Het geld is bestemd voor het kopen van materiaal voor de sporthal. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse politie heeft woensdagmiddag de 22-jarige chauf feur, de heer .1. van W, uit Ca- pelie a. d. IJssel aangehouden, na dat hij tijdens •werkzaamheden bij de Beneluxiunnel een collega, een ze kere Van S. met een hamer op het hoofd had geslagen. Het slachtoffer, waarvan de naam vanmorgen niet bekend was, moest worden opgenomen in het Holyzie- kenhuis te Vlaardingen. De toe dracht van het gebeurde staat nog niet vast. Volgens de politie, die de zaak nog In onderzees neetc, zouden beide mamreu hooglopende ruzie hebben gekregen, waarbij van W. plotseling naar do hamer greep en daarmee ae twist beslechtte. De man werd opgesloten in het hoofdbureau van, politie in de Lange Nieusvstraat te Schiedam. De genodigden In de showroom en garage zagen hoe op het zonovergo ten moderne „drive-in-voorplein" drie leden van de harmonie Excel sior. gestoken in witte broeken en zwarte jasjes, naar voren traden en de opening met een schetterende fan fare begroetten. Het was een feestelijk mement voor de gebroeders Van Gorp, die thans acht vestigingen bezitten: vijf In Rotterdam, één In Dordrecht, één in Heienoord en het nieuwe filiaal te Schiedam. Dat er een behoefte is aan automobielbedrijven zoals Van Gorp kwam tot uiting in de toe spraak van burgemeester Roelfse- ma. Deze herinnerde aan de proble men van het nog steeds toenemende moderne verkeer, dat enkele geno digde verhinderde tijdig aanwezig te z(jn voor de opening. De verkeers dichtheid, aldus de burgemeester maakt de aanleg van nienwe wegen noodzakelijk; er moeten veiligheids maatregelen worden getroffen en er ontstaan parkeerproblemen. Te vens moeten de in gebruik zijnde auto's worden hersteld en hierin biedt Van Gorp met zijn achthon derd vierkante meter grote bedrijfs ruimte een oplossing. Zoals bekend heeft Gulf Oil al In 1858 vergunning gevraagd voor het vestigen van een servicestation, niet wetend, dat er later een garage en en motel, gebouwd door N.V. Stad huisplein te Rotterdam, zou komen. Thans is het, zoals burgemeester RoeLfsema het uitdrukte, „een bij zonder object geworden. De heer Roeifsema hoopte, dat de garage een bedrijf wordt, waar de automobilisten niet alleen goed en snel, maar ook billijk kunnen wor den geholpen. Het aantal vestigingen van Van Gorps is volgens de burge meester een teken, dat- Van Gorps alom bekend is en een goede naam heeft en hij wenste de directie dan ook veel succes toe. Na de opening sprak de hoogste vertegenwoordiger van General Mo tors. de heer J. W. Santhause, die in een korte toespraak hulde bracht aan de gebroeders Van Gorp. „Het zijn energieke en vastberaden man nen", meende hij. Hij vond, dat voor het nieuwe filiaal na de eerste pe riode van plannen maken en opbouw een tweede fase is ingegaan. „Een periode van hard werken", zei hij en wenste het bedrijf een succesvol dealerschap toe. Namens de Gulf Oil (Nederland) N.V. sprak de districts-manager, de heer E. van Buuren. die de directie verraste met een bestelling voor twee auto's. In de garage kunnen vijftien auto's en vier vrachtauto's ter repa ratie worden neergezet. In de show room is plaats voor vijf a zes auto's. Vijftien monteurs zullen ge bruik maken van een zeven ton's brug voor vrachtauto's en een kleine drie ton's smeerbrug. Verder is er een zogenaamde, semi-automatische „wasboog", waar auto's een schoon maakbeurt krijgen en een magazijn voor onderdelen en accessoires, een kantine en een waslokaal. Wie deze nieuwe „Service-center" binnenrijdt, bemerkt de geheel eigen sfeer van het bedrijf, dat tot uiting komt in het moderne „drive-in-voor plein", wat geheel omsloten ligt door het grote reparatie-werkplaats en on derdelenmagazijn. het benzine en doorsmeerstatton. een wasplaats en de showroom. Tot zaterdagavond 10 uur wordt er een autoshow gehou den. (Van een onzer verslaggevers) VOEGEND JAAR KOMT cr In Europa een reizende expositie van S3 grootste Amerikaanse Pop-art- werken. De grafische werken zullen ook in Nederland worden tentoon gesteld en de Schiedamse museum directeur, de heer J. Paalman, heeft zich tijdens het ICOM-con- gres reeds verzekerd van een set van deze prenten. Ook andere Ne derlandse musea krijgen de be schikking over deze tentoonstelling. EEN INTERESSANTE ontdekking deed de heer Paalman in het Phi ladelphia museum te Washington, waar hij een Nederlands schilderij bezichtigde, dat in 1489 door een onbekend gebleven schilder werd vervaardigd. Het is een prent van veertig bij zestig centimeter, dat de vroegere burgemeester van Schie dam, Petrus Veenlandt, voorstelt. Deze was enkele jaren magistraat van 1482 tot 1515. HET SCHILDERIJ IS in 1908 te Pa rijs geveild en door het, Phila- delphiamuseum aangekocht. J. Paalman bezocht musea in de States De sociale commissie van de alge mene vergadering van de VN heeft woensdag met algemene stemmen een ontwerp-resolutie aangenomen, waarin een beroep op alle landen wordt gedaan, de nodige maatrege len te treffen om een einde te ma ken aan alle vormen van rassendis criminatie. Advertentie LM. (Van een enzer verslaggevers) De heer G. J. P. uit Uithoorn is woensdagmiddag met een hoofd wond opgenomen in de Dr. Nolet- stichting in Schiedam. Rijdend met zijn auto over de Stadhouderslaan verleende hij op het kruispunt bij de Willem de Zwijger laan geen voorrang aan een van rechts komende vrachtauto, bestuurd door de heer M. R. V, uit Nieuwer- kerk a.d. IJssel. De gevolgen waren ernstig. Met een grote klap greep de vrachtauto de personenwagen die zwaar be schadigd moest worden weggesleept. Aan de verlangens op cultureel en sportgebied van een 50.000 a 60.000 inwoners zal tijdig de nodige aandacht moeten worden be steed. Om in de bestaande en toekomstige choelten te kunnen voor zien zullen thans maatregelen op verschillend terrein moeten worden genomen. Een stap in de goede richting is ongetwijfeld de aanstel ling door het gemeetebestuur van een ambtenaar culturele zaken, die zich volledig met deze en soortgelijke zaken gaat bezighouden. Gemeenschap gehouden besprekingen is van gemeentewege het aanbod ge daan de ambtenaar Culturele Zaken te belasten met het secretariaat van de Maassluise Gemeenschap, omdat de aan het secretariaat verbonden werkzaamheden zo tijdrovend zijn, dat deze onmogelijk in de avonduren verricht kunnen worden. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE: Kissin's Cousins (a.l.>. 2 en 8.15 uur., MONOPOLE: De scherpschutter (14 jr) 2 en 8 uur. Diversen CHR. SOC. BELANGEN: Contact avond Werkende Jeugd, 20 uur. De stichting Maassluise Gemeen schap is daarnaast het orgaan dat op dit gebied bijzonder vruchtbaar werkzaam kan zijn en zal moeten zijn. Om nu de doelstelling van deze stichting wat ruimer te stellen heeft het Algemeen Bestuur van de Maas sluise Gemeenschap in zijn vergade ring van 15 september jL tot statu tenwijziging besloten. De structuur van de stichting zal aan de nieuwe situatie moeten wor den aangepast. Tijdens met het da gelijks bestuur van de Maassluise (Van een onzer verslaggevers) De 72-jarige heer P. Koogje die woensdagmiddag omstreeks vijf uur bezig was onderaan de V'iaardinger- dijk" met grassnijden. werd plotse ling getroffen door een fietswiel zon der band, dat als een projectiel de dijk afsuisde. De man moest met een hoofd wond worden opgenomen in het ge meenteziekenhuis. Enkele jongens veroorzaakten het ongeluk. Ze speel den op de dijk en lieten- het wiel naar beneden rollen. Tot hun schrik zagen ze hoe het wiel in de rich ting van de heer Koogje rolde, die zich niets vermoedend bukte om gras te. snijden en het wiel tegen zijn hoofd kreeg. (Van een onzer verslaggeversi Tijdens dichte mist is woensdag morgen om kwart voor zes op de Westerschelde ter hoogte van de ha- MOERKAPELLE. De heer C. Hoogerdijk, chauffeur bij de heer Zijderhand te Moerkapelle, kwam dinsdagmiddag bij het lossen en la den van Ijzer in een plaats in het zuiden van België te vallen, waar door hij een hersenschudding opliep. Niettegenstaande deze handicap kwam hij - daar hij geheel alleen met de vrachtwagen in België was in zijn eentje naar huls toe rij den ven van Terneuzen het Duitse zee schip Tunis, groot 5800 ton, in aan varing gekomen met het voor anker liggende 1100 ton metende Neder landse binnenschip Adrianus, afkom stig uit Stein en eigendom van de gemeentesecretaris van Hulst. De aanvaring was zo hevig dat de Adrianus direct begon te zinken. Het gezin van schipper A. F. van Dende ren, bestaande uit man. vrouw en een baby van vijf maanden, wist nog tijdig in een roeiboot te komen. De knecht, die zich op het reeds in het water verdwijnende voorschip bevond, kon zich slechts redden door in de golven te springen. Vanaf de Tunis werd direct een boot gestreken en na enig zoeken ge lukte het de vier schipbreukelingen op te pikken, waarna ;j aan boord van het Duitse sc'rr; werden ge bracht. Inmiddels was uit Terneuzen de sleepboot Willem van de rederij Mul Ier vertrokken. Van de Adrianus was echter niets meer te bespeuren. Het schippersgezin en de knecht zijn daarna op de sleepboot overgestapt en in Terneuzen aan wal gebracht. zal voor een groot deel afhanke lijk zyn van de aktiviteiten van de bestuursleden van de secties. Uit gangspunt is, dat de Maassluise Gemeenschap een centrale organi satie voor alle verenigingen wil zijn. i Dat er behoefte bestaat aan regel- matig contact tussen verenigingen I onderling en met de overheid zal langzamerhand voor iedereen duide- lijk zijn. Geen enkele vereniging mag dan ook nu aan de kant blijven staan, doch zal zich tegen een klei ne jaarlijkse bijdrage aansluiten bij ae plaatselijke centrale oganisatie, de Maassluise Gemeenschap, zulks onder het devies „eendracht maakt macht." Het dagelijks bestuur van de Maassluise Gemeenschap is tot de conclusie gekomen, dat dit voorde len biedt. Men kan meer aandacht besteden aan de uitbouw van de activiteiten en de ambtenaar Cul turele Zaken zal op die manier met beide benen in het culturele gebeuren van Maassluis komen te staan. Het aanbod van de gemeente om op die manier üc stichting meer dan voorheen aan het gemeentebestuur te binden, doch uitsluitend om de or ganisatie beter te laten lopen. Bij de nieuwe opzet van de Maas sluise Gemeenschap blijft de volle verantwoordelijkheid voor de vereni ging bestaan. Een belangrijke taak van de vereniging is de geïnteres seerde nieuwe bewqners en dat zijn er velen) bij het verenigingswerk te "betrekken. In het kader van de Maassluise Gemeenschap moet het mogelijk zijn een efficiënte regeling te maken om de belangstellende nieuwkomers te signaleren. Volgens de nieuwe statuten zullen alle verenigingen naar doelstelling worden ingedeeld in secties. Iedere vereniging wijst een afgevaardigde aan in het sectiebestuur. Dit sectie- bestuur behartigd alle gezameiijke belangen der aangesloten verenigin gen en ontwikkelt on ieders terrein initiatieven en aktiviteiten. De stichting Maassluise Gemeen schap zal zes secties bevatten, te weten l sport; 2 muziek, zang. to neel en declamatie; 3 jeugd; 4 buurt-, speel- en volkstuinverenigin gen; 5 middenstand en 6 overige. Het slagen van de reorganisatie van de Maassluise Gemeenschap Engels pond 10,08110,081 Amerik. dollar3,595— 3,591 Franse frank 73.35è—73.401 Belgische frank 7.241— 724ï Zwitserse frank 83,33*83,381 Zweedse kroon 89,55 —69.60 Duitse mark 8.9,72 —89,77 Deense kroon 52.19 52,24 Noorse kroon 50,35 —50,40 De heer Paalman ging op kosten van de gemeente Schiedam naar de conferentie om zijn gezichtsveld ten aanzien van musea, exposities en kunstwerken te verruimen. Gretig heeft hij met enkele andere Nederlandse kunstkenners, waaron der o.m. mevr. Hamacher van het Rotterdamse museum Boymans-Van Beuningen en mej. J. B. van Oever- eem van het Maritiem Museum Prins Hendrik het gebodene in zich opge nomen. Op 15 september arriveerde het in ternationale gezelschap in Washing ton, waar men vier dagen lang musea bezocht. Aan het programma namen bijna tweeduizend wetenschapsmen sen deel, die door presidentsvrouwe „Lady Bird" op het witte Huis wer den ontvangen. Interessant vond de heer Paalman, dat de Amerikaanse musea beheerd worden door stichtingen, die een di recteur aanstellen. Vrijwel alle ten toongestelde kunstwerken zijn ge schonken, waarbij men te werk gaat volgens het systeem van „geleide schenkingen". Men vraagt de stich ting van een museum welke kunst werken men graag zou willen kopen en men geeft clan het benodigde geld. Zeer opvallend noemde de heer Paalman de wijze, waarop in Ame rika de werken werden geëxposeerd. „We zijn tot de ontdekking geko men dat we in Nederland wat de wijze van ophangen van de kunst werken betreft, zeker niet onder doen voor de Verenigde Staten. Men gaat ginds te werk volgens tamelijk ouderwetse opvattingen. Er is overdaad, die veroorzaakt wordt door het feit, dat men alles wil tonen In de Verenigde Staten heeft men vele werken van de Nederlandse „oude meesters", maar de moderne kunst van ons land is er slecht ver tegenwoordigd. Men treft cr enkele werken aan van Appel. Comeille en Wagemaker. maar dan houdt het ook op," aldus de Schiedamse museum directeur. Zeer enthousiast toonde het grote gezelschap, dat ook enige tijd door bracht in New York, zich over de manier waarop men in de Verenigde Staten te werk gaat om de kunst ook bij het „gewone publiek" populair te maken. Er zijn zogenaamde „art- schools", waar zowel kinderen als vol wassenen les krijgen in schilderen, tekenen en andere artistieke bezig heden. Deze scholen staan onder zeer be kwame leiding. Deze leidinggevende personen zijn niet alleen in staat om de leerlingen op tactische manier te wijzen op technische fouten, maar ook slagen zij erin om deze „ama teurs" te boeien. Ze doen al het mo gelijke om de „kunstenaars-uit-lief- hebberij" te wijzen op de verschillen de acpecten van het beoefenen van kunst. Op de vraag hoe si) deze acti viteit vonden kreeg de heer Paal man, die er zich sterk voor interes seert, steevast het antwoord: „Het is fijn om bezig te zijn. Het is leuk werk," Enkele jaren geleden is men ook ta Schiedam met een derge lijke „kunstschool" bezig geweest, maar men moest er helaas mee stoppen. De museumdirecteur verdiepte zich in New York ook in de nieuwe kunst vormen zoals pop-art, opticle-art en kinetische kunst. Bij de schilderkunst in de Verenigde Staten constateerde hij een terugkeer van het figuratieve element, maar ook de toepassing van zeer felle kleuren. Resultaat van het congres was het besluit om voor ieder land uitvoe rige lijsten van kunstenaars en hun wérken samen te stellen. Verder zul len er films over kunstwerken wor den gemaakt en zal men ook aan dacht gaan besteden aan de brieven, die kunstenaars aan elkaar hebben geschreven, waarin si) over hun werk of dat van anderen van gedachten wisselen. De heer Polman heeft tijdens dit congres, evenals zijn collega's, vele nieuwe Ideeën gekregen. Ondanks de vaak ietwat ouderwetse opstelling van de kunstwerken waren er ook musea en kunstzalen, waar men een zeer moderne wijze van exposeren had in gevoerd. Dit kan de Schiedamse mu seumdirecteur straks bij de opening van het gerestaureerde Stedelijke Museum aan de Hoogstraat van pas komen. De Combinatie van Vlaardlngse Personeelsverenigingen houdt op za terdag 23 oktober een hengelcon cours Jn de tweede en derde vijver vanaf de spoorlijn, in park 't Nteu- welant. Alleen de aangesloten ver enigingen kunnen deelnemen aan deze wedstrijd. Er zal een verenl- gingsprijs beschikbaar worden ge steld, terwijl tijdens dit concours te vens de titel van CVP-kampioen 1965 op het spel zal staan. Verder zijn de persoonlijke prijzen bepaald op één per vier deelnemers. Er zal worden gevist van 7.30 tot 9 uur en van 930 tot 11 uur. Hal verwege saJ men gelegenheid krij gen om tn de kantine van de v.v. RK WIK een consumptie te gebrul - Het aantal personen dat de inter nationale consumentenbeurs Femina te Rotterdam bezocht, is de honderd duizend gepasseerd. Dinsdag had men, om precies te zijn. 104698 be zoekers (sters) genoteerd. De beurs zal tot en met donderdag 7 oktober geopend zijn. Vorig jaar is de Fe mina in totaal door 121.14» perso nen bezocht. (Van een onzer verslaggevers) De mededeling van het Schiedam se gemeentebestuur, dat de ombouw van de gastoestelien voor het aard gas definitief begin 1966 zal begin nen. is voor vele verbruikers aanlei ding geweest g&sverwarmingstoestel- len aan te schaffen. Het aantal aanvragen voor gasver- warming. zowel voor kamer- als cen trale verwarming, ls ten opzichte van vorig jaar reeds toegenomen met veertig percent. Dit is met het cog op cle tarieven, die straks moe ten worden vastgesteld, een gunsti ge ontwikkeling en wanneer de „penetratie", zoals het gemeentebe stuur dit overgaan op gasverwar- ming noemt, doorzet, is het vrijwel zeker, dat er een zeer billijk tarief wordt berekend. Ook de industriële bedrijven in Schiedam hebben grote belangstelling. Reeds nu zijn met be paalde bedrijven afspraken gemaakt, waardoor in 1966 de gasomaet voor industriële doeleinden met ruim veer tig percent zal toenemen. ken of om op andere wijze even te rusten. Tevens zal in dit clubgebouw direct na het concours de prijsuit reiking plaatsvinden. Het CVP-bestunr zal zich belasten met de loting van de plaatsen en zal ervoor zorgen dat men tijdig genoeg met alles op de hoog» fs gesteld. Als hoofdcontroleur zal een afgevaardigde van de Vlaardingse Hengelaarsbond fungeren. Verder stelt de CVP het zeer op prijs als zich nog enkels controleurs zullen opgeven voor dit hengelfestijn. Tot saterdag 16 oktober worden Inschrijvingen en aanmeldingen in gewacht bij één van de volgende adressen: J. van Saus, Speenkruidstraat 17 B; C. Dunweg, Delftseveerweg 35 D. Er zal worden gevist naar het aan tal centimeters van de vis, waarbij ondermaatse vis voor twee centime ter telt. Verder is het gebruik van een werphengel niet toegestaan, ter wijl snoek, snoekbaars en paling niet mee tellen. Ten slotte schrijft het wedstrijdreglement voor, dat de gevangen vis na de meting in het water wordt teruggezet. (Van een onzer verslaggevers) Een 3-jarig meisje H. lil. van Ber gen van de Rijnstraat in Schiedam- Zuid, ls woensdagmiddag omstreeks 2 uur voor haar ouderlijke woning gegrepen door een auto die werd bestuurd door de heer A. v. d. B. uit Schiedam. Het meisje stapte plotseling de rijbaan op. waardoor de bestuurder van de aut een ongeluk niet meer voorkomen kon. Het liep goed af: het kind werd s.echts licht gewond aan het hoofd en kon thuis door de GGD werden behandeld. (Van een onzer verslaggevers) „Please can we have a penfriend", schreven Ian (II), Jan (9) en Kim (7) Hemsiey uit Tenterden in het Engelse graafschap Kent vrijdag 13 augustus op het papiertje, dat «1) als „flessepost" verzonden vanaf het strand van het badplaatsje Seabrook. Welnu, de broertjes Hemsley hebben zo'n correspondentie vriend je, een Rntterdammertje. j De 8-jarige Joop Noordzij uit de i Kwartelstraat 8c vond zondag 9 sep- i »ir)bj>r op het str&rvi ven Nieuw-1 Helvoet de lies met inhoud en gaf bijna onmiddellijk gehoor aan de op roep. Nog dezelfde dag schreef hij, met behulp van zijn vader, een briefiP terug. Hij vertelde daarin, wie hij was. waar hij woonde en waar en wanneer hl) de fles gevon den had. De „Kent Messenger", een in Ten terden verschijnend dagblad, besteed de in zijn kolommen aandacht aan deze uitwisseling. Het plaatste een foto van de drie Engelse broertjes. Joop Noordzij, die in de derde klas van de lagere school zit, kreeg die krant toegestuurd en weet nu, met wie hij te doen heeft. Niet moeilijk te raden, waarheen straks déze krant gezonden wordt. Joop blijft schrijven, want. zegt hij, „misschien kan ik dan eens een keer tje naar Engeland." Dc vereniging „Oud-Leiden" brengt op zaterdag 30 oktober een bezoek aan Schiedam. Het program ma, dat des middags wordt afge werkt, omvat een rondleiding door het historische gedeelte van de stad waarbij bezoeken worden gebracht aan het gemeentelijk archief en de Grote Kerk onder leiding van de ge meente -archivaris. Ter afsluiting van de excursie wordt bet het gezelschap ontvangen in het Stedelijk Museum, door de museumdirecteur, de heer J. Paalman. De heer M. B, ten Have te Lisse, die zoals bekend is benoemd tot di recteur van de Keuringsdienst van slachtdieren en vlees Keuringskring Schiedam en het Openbaar Slacht huis" zal zeer waarschijnlijk medio december in functie treden. Het Schiedamse gemeentebestuur heeft van Gedeputeerde Staten goed keuring ontvangen voor de uitvoe ring van de asfalteringswerkzaamhe- den aan de Burgemeester van Haa- renlaan» waarvoor de gemeenteraad op 28 juni 1965 een krediet van ƒ750.000 ter beschikking stelde. Gemeentewerken heeft thans de oprit naar de Barndersbrug. gedeel te van de Horvathweg, in uitvoering Dit werk is aangenomen door de Kon. Mij. Wegenbouw N.V. te Utrecht. Aansluitend aan dit werk zal onmiddellijk worden begonnen met de hoofdrijbaan van de Burge meester van Haarenlaan. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben N.V. W. A. Hoek's Machine- en Zuurstoffabriek ver gunning verleend tot verbouwing van de gevel aan de Spuihaven van het perceel Havenstraat 19. waar glas puien zullen worden aangebracht. Op 1 oktober heeft de gemeente Schiedam het uitvoeren van. bestra tingswerkzaamheden aan de Haven- dijk met bijbehorende en bijkomende werken aanbesteed. Er waren drie inschrijvers: Fa. Gebr. H. en C. Lagendijk, Vlaar- dingweg 30 te Rotterdam voor 128.392. N.V. Aannemingsbedrijf „Slikkerveer" Amaliastraat 21 te Ridderkerk voor ƒ114.000 en NV. Kleinekoort. Poot en Baade, Boter- •tr&wt oi, SjUiëcAnv Voor j iöö.583. (Van een onzer verslaggevers) Het broodbezorgingsconflfet in Schiedam heeft zich woensdagmid dag verder toegespitst. Nadat de on derhandelingen tussen vakboudsver- tegemvoordigers en boze broodbe zorgers met de directie van Vlugs Bakkerijen waren vastgelopen, be sloten de bezorgers de brrodverkoop van Vlugs Bakkerijen te etagne- Met hun wagens, waarop kleurige pamfletten de Schiedamse huis'-Tou wen aanspoorden toch vooral geen brood bij bakkerij De Geer of Vlug te kopen, reden zij door de stad en hielden hier en daar een bakker aan. Op de Burg, Knapperlaah nabij het Rubensplein sloten zij een bak kerswagentje van Vlug In en maak ten een „praatje" met de bakker. „Je moest eigenlijk niet meer ver der rijden." zeiden ze tegen de bak ker, die schoorvoetend toegaf, dat hsj eigenlijk ook liever op woensdag was thuisgebleven. .Denk er om," dreigden de bakkers, „volgende eigenlijk ook liever op woensdag was thuisgebleven. „Denk cr om." dreigden de bakkers, „volgende week woensdag kom je niet meer op straat." Het is nergens tot een handgemeen gekomen, het bleef bij praten. Het ziet er overigens naai* uit, dat zich volgende week woensdag opnieuw ongeregeldheden zullen voordoen. Vooral de directie van Bakkerij Vlug vreest nieuwe moeilijkheden, maar men blijft zich op liet stand punt stellen, dat er eerst een bak- loze dag moet worden ingevoerd, voordat de broodbezorgers on woens dag vrijaf krijgen. 'Van een onztr verslaggevers) ,AVat zullen we nu beleven." Dit moet de heer \V. F. V. uit Schie dam woensdagmiddag hebben ge dacht, toen zijn auto omstreeks kwart over twaalf op de Nieuwe Damlaan ter hoogte van de Sport- parkbrug niet meer verder kon rij den. Oorzaak van de panne was een stuk Ijzer dat op straat iag. Een van de wielen raakte het voorwerp, dat opwipte en de benzinetank aan de achterzijde van de wagen lek stootte. De benzine stroomde In en kele ogenblikken op straat. UTRECHT. (ANP). In Rotter dam is op 64-jarige leeftijd overle den de heer Jac. van Soelen. De heer Van Soelen was tot 1961 twee de bondsvoorzitter van de Neder landse Centrale Bond van Christe lijke Arbeiders'sters» in de bedrij ven van voedings- en genotmidde len. De overledene woonde in Rotter dam Hij werd in 1900 In Souburg (zeeland) geboren. Voor *39 was hij onbezoldigd bestuurder van de bond en enige jaren voorzitter van de af deling Vlisstngen. In "39 trad hij in dienst als bezoldigd bestuurder. Hij was enige tijd secretaris cn na de oorlog korte tijd 1ste bondsvoorzit ter. De heer Van Soelen was Ridder m de Orde van Oranje-Naseau.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1