m Let op - kijk uit! Namen voor nieuwe lanen en straten SCHIEDAMSE GEMEENTEWERKEN BEGINNEN MET HERSTEL BURG. VAN HAARENLAAN Flatgebouw van 12 etages in Nieuwland Stroom ook omhoog Meer betalen voor water GAS, WATER EN ELEKTRICITEIT WORDEN DUURDER SS m Apparatuur Koemarktbrug deugt niet gevaarlijk ^,'VLT?«ÈSJS? Burgerlijke Stand Minder SCHIEDAMSE ZAAIERTJES VRIJE VOLK SATERDAG 16 OKTOBER 1965 De Schiedamse gemeentewerken beginnen maandag met de asfaltering en profislwijziging van de Burgemeester van Haa- Kethel blijft tenminste één kruising renlaan in aansluiting op het gereed komen van de Horvath- beschikbaar. In ieder geval zullen weg, de snellere verbinding tussen Rotterdam, Schiedam en lemeeslefran'Haweniaan^^eu- viaardingen. we Damlaan en Burgemeester van (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester en wethouders van Schiedam willen, dat het verlengde van de Parkweg, dat vanaf de spoorlijn Schitdam— Hoek van Holland in noordelijke richting naar het volkstuinen complex Thurlede loopt en in de toekomst zal worden aange sloten op de rondweg, welke noordelijk van Kethel is geprojec teerd, ook Parkweg gaat heten. Dit weggedeelte, had nog geen naam wat volgens het college bezwaarlijk was voor de politie bij het opmaken van processen- verbaal. Om dezelfde reden zal aan een tweetal wegen ln het sport park Harga ook een naam moeten worden gegeven. (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester en wethouders van Schiedam stellen de ge meenteraad voor, in afwachting van de komst van het aardgas, per 1 januari 1966 toch de tarieven van het thans in gebruik zijnde gas te verhogen. Voor huishoudelijk gebruik wil men het maandelijkse tarief voor de eerste 80 Meal, van 5 cent gaan brengen op 5.3 cent. Voor elke volgende Mcal., waarvoor thans 3,8 cent wordt be rekend, gaat men 4 cent betalen. BEKENDMAKING Politie leidt verkeer om via Honnerlage Gretelaan geineester van Haarenlaan achter de aan deze laan grenzende huizenblok ken <langs de spoorlijn; naar de Piersonstraat In de richting Nieuwe Damlaan rijdt. De halten in de Bur gemeester van Haarenlaan worden verplaatst naar de noordwestelijke rijbaan langs de singels. Ogenschijnlijk levert deze langdu rige omleiding geen moeilijkheden op. maar er kunnen stagnaties ont staan op de Burgemeester Knap pert laan. als de automobilisten van deze weg gebruik gaan maken. Er zouden opstoppingen kunnen ontstaan bij de verkeerslichten van de B.K.-taan (WarandeNieuwe Ha ven;zodat men dringend wordt ver zocht van deze nieuwe route gebruik te maken. Een gevaarlijk gedeelte van de omleiding vindt men op de Vlaar dingerdijk bij de speelweiden. Er speelt een groot aantal kinderen zo dat hier de uiterste waakzaamheid geboden is. Zoals bekend zullen de Horvath- weg en de herstelde Burg. van Haa renlaan begin 1966 in gebruik wor den genomen. (Van een onzer verslaggevers) Be Schiedamse politie ver- ;j zoekt de ouders van kinderen. die in «Ie buurt van de Viaar- i dingerdijk wonen en gebruik J maken van de langs deze dijk gelegen speelweide, hun zoon- 7 tjes of dochtertjes erop te wij- A zen. dat er met ingang van maandag vele auto's zullen passeren. In verband met de herstelwerkzaamheden aan de Burg. van Haarenlaan wordt het verkeer via de Viaardin- gerdijk. Burgem. Honnerlage Gretelaan worden omgeleid. Het zal er waarschijnlijk erg i druk worden en de kinderen dienen zeer voorzichtig te zijn bij het oversteken. Na- luurlijk moeten de automobi- listen, die van deze route ge- j bruik maken, zelf ook nog meer dan anders opletten en eventueel hun snelheid ver- minderen. (Van een onzer verslaggevers) De elektrische installatie ter be diening van de Koemarktbrug in Schiedam, die sedert 1926 heeft dienst gedaan, voldoet niet meer aan de eisen, die tegenwoordig aan der gelijke installaties worden gesteld. Dit schrijven burgemeester en wet houders van Schiedam in een voor stel aan de raad een krediet van 52.000 beschikbaar te stellen voor vernieuwing van deze installatie. Deze apparatuur vertoont, gebre ken. waardoor van tijd tot tijd, doch in toenemende mate. storingen op treden. Opening of sluiting van de brug is dan niet mogelijk. Hetzij het scheepvaartverkeer, hetzij het weg verkeer ondervindt hiervan ernstige hinder. Dit laatste, aldus het college. Is onaanvaardbaar omdat de Koemarkt brug in een zeer drukke verkeers ader ligt. Kortom de moeilijkheden, die zich telkens weer aandienen als gevolg van de eigenlijk niet meer te herstellen onvolkomenheden in de de Burgemeester Honnerlage Gre- Dit betekent, dat bus 40 dus na de elektrische installatie van de brug. "oordwesteitike riibaan van de Bur- I moeten verdwijnen. (Van een onzer verslaggevers) verwijspalen zullen de omleidroute aanduiden. 14-T-. \oor het verkeer van en naar Haarenlaan Parkweg worden VTlj- De herstelwerkzaamheden die bij de Brandersbrug begin- tussen*1*^de^pooriyn ^ScMedam- nen, maken het noodzakelijk, dat de Burgemeester van Haa- Vlaardingen en Burgemeester van renlaan tussen de Vlaardingerdijk (Algemene Begraafplaats) Haarenlaan bcreikbe-a. blijft, en Plein 19401945 ('s-Gravelandseweg) voor enige maanden Bus 39 en 40 voor alle rijverkser wordt afgesloten. Ook de route van de stadsbussen van een vlotte doorstroming van t t ryden. P j Troclstralaan verkeer uitgebreide verkeersmaatre- nr5 Wibautplein - Mgr Nolens- geien getroffen, .let verkeer van en |aan Nieuwe Damlaan Burg. naar Vlaardingen wordt via de oude Honnerlage Gretelaan Viaardin- Vlaardtagerdijk en de Burgemeester gerdEjfe etc. De halte op het Dr. Honnerlage Gretenlaan naar de Wibautplein wordt verplaatst naar 's-Gravelandseweg geleid. pand 42. Ter beveiliging van deze omieg- De route vaw boa 40 wordt als route worden de volgende regelin- volgt: ParkwegBurgemeester van gen getroffen. Haarenlaan via de Noord-westelijke rijbaan (ventweg!). Hugo de Groot- Wachtverbod op de Vlaardinger- straat Johann de Wittsingel dijk tussen de Algemene Begraaf- Piersonstraat Burgemeester van plaats eD Rembrandtlaan aan de Haarenlaan (Noordwestelijke rij zede van de speelweide. baan) Nieuwe Damlaan vice ver- Wachtverbod aan beide zijden in sa. de Burgemeester Honnerlage Gre- 1 telaan tussen Parkweg en 's-Gra- noordwestelijke rijbaan van de Bur- velandseweg. - Éénrichtingsverkeer in de zijstra ten van de Vlaardingerdijk tus sen Algemene Begraafplaats en Rembrandtlaan (verboden inru- richting Vlaardingerdijk). De kruisingen op de Burgemeester Honnerlage Gretelaan worden voor rangskruisingen waarbij het verkeer over deze laan voorrang heeft! Op het kruispunt Burg. Honner lage Gretelaan met de Nieuwe Dam laan gaan verkeersagenten het ver keer regelen met behulp van een „klapbord"; indien nodig zal er ook een klapbord worden geplaatst op het kruispunt VlaardingerdijkRem brandtlaan. (Van een onzer verslaggevers) In de wijk Nieuwland-Oost ten noordoosten van het Plein 1940-1915 komt een flatgebouw van twaalf eta ges met <2 woningen. N.V. Bouw- en Aannemingsbedrijf Van Straaien en Van der Have te Rotterdam heeft een verzoek bjj burgemeester en wethouders ingediend een perceel grond te mogen kopen, waarop de woonflat wordt gebouwd. Voor de grondprijs is men tot. een akkoord gekomen op een bedrag van 4.500 per woning of in totaal f324.000; het perceel grond is 720 m2 groot. Burgemeester en wethouders stel len de raad voor de grond tegen ge noemde prijs te verkopen. SCHIEDAM. Geboren: Arno J. A z.v. A. J. J. van Winden en M. J. Verschuren Elisabeth d.v. M. Aamout en J. Vreeswijk: Johannes G. z.v, J. G. Pel en M. J. Nobel; Johanna M. D. d.v. P. de Groot en C. D. van Kapel. Ondertrouwd: W. A. Barrink, 24 en A. S. J. de Lange 22; W. van Bellen 22 en P. J. M Meijer 23; W. J. J. Cox 31 en E. van der Most 26; S. C. Paria 25 en H. Roosloot 19; E. Harreman 23 en J. Storm 23: A. W. H. van der Heiden 22 er» J. H. van Llenden 19; A. H. M. Kioos 26 en M. E. Vlsseren 22; N. Koppe- schaar 18 en G. Ouwens 18; J. A. C. Kosmeijer 22 en H. H. Stellingwerf 19: c. J. M Lakwtjk so en C. M. Jaspers 56; C. J. Lemson 22 en M. M. IJsselstein 22: L. Mattijs 22 en P. den Boer 20; J. H. L. van Noordt 23 en M. W. H. Beljaars 21; S. Pranger 21 en B. J. de Vos 21: T, Salm 22 en M. Visser 23; P. C. Schretj 26 en I. N. M. Ritmeester 23; S. Tettero 22 en L. van Bekhoven 18; J. van der Vlugt 21 en J. C. de Vries 20. Overleden: L. M. Peltenburg 71, wed. Holtrop: H. M. van Keulen. 62, echtge. Brouwer f_y (Van een onzer verslaggevers) Het elektriciteitslarief in Schiedam gaat in navolging van de tarieven in (Van een onzer verslaggevers) Het college van burgemeester en Rotterdam omhoog. Dit op grond van wethouders van Schiedam stelt de de elektriciteitsovereenkomst tussen gemeenteraad voor per 1 januari 1966 beide gemeenten, waarbij Schiedam de waterleidingtarieven met drie zich verbond geen elektriciteit te ie- cent per kubieke meter water te ver veren heneden het tarief dat door hogen. Voor het huishoudelijke ver- Rotterdam voor de aan zijn net aan- bruik zal het vastrechtbedrag moe gesloten verbruikers is vastgesteld. ten worden verhoogd van ƒ13,50 op 15.10. waarvoor maximaal 50 ka- De afrekening met Rotterdam bieke meter per jaar kan worden dient plaats te vinden volgens een afgenomen. Voor het oververbruik formule op basis van de opbrengst, komt de m3-prijs van 0,28 op 0,31. zoals deze bij toepassing van de Rot terdamse tarieven zou zijn. In een toelichting schrijven bur in Rotterdam heeft men voor gemeester en wethouders, dat bij de kleinverbruikers een vastrecht inge- huidige tarieven in het jaar 1966 het voerd, dat afhankelijk is van de af- waterleidingbedrijf een verlies van genomen hoeveelheid. Bij een ver- 96.900 zat opleveren, bruik van minder dan 1000 kWh per Het college herinnert eraan, dat de jaar bedraagt de prijs 7 cent per gemeenteraad op 7 oktober 1963 be- kWh bij een vastrecht van ƒ24 per sloot de tarieven met ingang van 1 jaar. Bij meerverbzruik zal de prijs januari 1964 te verhogen om tege- 6 cent per kWh worden bij 34 vast- moet te komen aan de gestegen las- recht per iaar. In de Maasstad wordt ten, waartegenover volgens de des- het nacht- en weekemdst room tarief tyds geldende tarieven geen gelijke gehandhaafd op 3U per kWh. stijging van de inkomsten had plaats gevonden. Zoals bekend voerde Schiedam op januari 1965 een verhoging in, .Men rekende erop, dat de verhogin- waarbii de k\Vh-pijs over de gehele gen naar schatting, rekening hou- linie met cent werd verhoogd. De dend met de regelmatige stijging van nieuwe Rotterdamse tarieven liggen de kosten ongeveer twee jaar voi- voor het kleinverbruik in totaal bo- doende zouden zijn om tot een slui- ger dan de per 1 januari 1965 in tende exploitatierekening te komen. Schiedam vastgestelde tarieven. De De schatting klopte ongeveer, maar kleinverbruikers zullen volgens het de lasten geven nog een voortduren- Rotterdamse tarief 115.009 meer de stijging te zien. De tariefsverho- gaan betalen. ging zal een meeropbrengst van ca. 145.000 opleveren. Het komt het college ongewenst voor daarenboven nog de verhoging Burgemeester en wethouders wij- te handhaven van cent per kWh, zen erop. dat deze verhoging niet zoals aan het begin van dit jaar werd voor meerdere jaren geldt. Indien de toegepast. Schiedammers betalen dus omstandigheden het noodzakelijk evenveel als de Rotterdamse klein- maken, zal er volgend jaar opnieuw verbruikers, wat naar schatting voor een tariefsverhoging worden voorge- Schiedam een nadeel van 50.000 zal steld. opleveren. De grootverbruikers gaan clie De verhoging van ƒ0.03 per m3 cent meer echter wel betalen. Zij be- leidt tot de volgende tarieven: Van talen 135.000 gezamenlijk meer. nul tot zesduizend m3 betaalt men waarvan de helft ten goede komt aan 0,31 per m3: tussen 6000 en 15.000 het Schiedamse bedrijf. Zoals bekend. m3 betaalt men 0.26; bij een ge- hebben wij in Het Vrije Volk van bruik van 15.000 tot 50.000 m3 be- donderdag 30 september de const- draagt het tarief 0,23 per m3 en by quenties van de verhogingen voor 50.000 m3 en meer wordt een bedrag alle verbruikers uiteengezet. van 0,20 betaald. Het college stelt vertier voor om twee straten, welke noord-westelijk van het Plein 1949—1945 in Nieuw- Het college stelt voor de weg, weike vanaf het verkeersplein even zuidelijk van Rijksweg 20 geprojec teerd in zuid-westelijke richting langs de Poldervaart en vervolgens langs de spoorlijn SchiedamHoek van Holland loopt tot de grens inet Vlaardingen „Sportlaan" te noemen. Aan de weg. die vanaf deze Sport laan langs het hoofdsportveld naar de Hargalaan loopt willen burge meester en wethouders de naam „Olympiaweg" geven De commis sie voor Stadsontwikkeling en Stads uitbreiding is meer geporteerd voor de naam Sportparkweg dan voor ae naam Olympiawe.ï, maar het college acht de namen Spartlaan cn Sport parkweg naast elkaar minder geluk- kig. Het zou namelijk aanleiding kunnen geven tot verwarring en ae namen Sportlaan en Olympiaweg zijn juist gekozen om verwarring te voorkomen. Advertentie LM SCHIEDAM Afsluiting Burgemeester van Haarenlaan en Plein 1940-1945. In verband met asfalteringswerk- 7,aamheden zuilen de Burgemeester van Haarenlaan en Plein 1940-1945 zijn afgesloten voor alle rijverkeer v an 18 oktober 1965 tot eind februari 1966. of zoveel langer of korter als de werkzaamheden dit vereiaéii. Schiedam, 14 oktober 1065, land-Oost zijn gelegen. Johan Braa kensiek en Louis Raemaekersstraat te noemen. Deze straten liggen na melijk in een wijk, waarvan dc straatnaamgeving is ontleend aan personen, die door hun politieke of sociale activiteiten bekendheid ge nieten. In aansluiting hierop hebben bur gemeester en wethouders namen ge kozen van twee befaamde tekenaars, die talrijke momenten uit öe poli tieke en sociale strijd, die eerstge noemde greep heeft moeten voeren, op vaak onweerstaanbare e;» onna volgbare wijze in beeld hebben ge bracht. Het college is in tegenstelling tot de commissie voor stadsuitbreiding van mening, dat de voornaam van deze personen aan de straatnaam moet worden toegevoegd, omdat zij met hun voornaam alom bekend zijn geworden. Aan de straat achter de winkelga lerij aan de Sehiedamseweg in de wijk Kethel willen burgemeester en wethouders voorts de naam Ver- spoekstraat geven. Jacobus Verspeek <1845—1929; was een bekende inge zetene van het vroegere Kethel die veel voor het dorp heeft gedaan. De Verspeekstraat zal in de toekomst zowel in zuidelijke als te noordelij ke richting verder worden doorge- trokkrn tn uitkomen t** ttlyrg^ lijk de Sehiedamseweg "en de Meeu wensingel. Schiedam verhoogt tarieven technische bedrijven Burgemeester en wethouders herin neren er aan, dat men een Jaar ge leden schatte, dat het gasbedrijf een klein verlies zou opleveren. In het vooruitzicht, dat het tarief met de komst van het aardgas toch ingrij pend zou moeten worden gewijzigd, achtte men het destijds niet aan ie bevelen de tarieven nog te verhogen. Dit met het oog op het maar zeer kleine tekort. De begroting voor 1966 toont ech ter een aanzienlijk tekort van f 272.500 i nader vastgesteld wordt, de raming 173.500). Volgens het college is het niet verantwoord om een beroep te doen op de algemene dienst ten behoeve van een openbaar nutsbedrijf zoals de gasfabriek. Daarom stelt men voor de tarieven in geringe mate te verhogen om dit nadelig verschil weg te werken. De meeropbrengst zal namelijk f 150.000 bedragen. In verband met de Invoering van van de aardgastarieven per 1 okto ber 1966 zal genoemde verhoging slechts gelden voor de eerste negen maanden van 1966 De stijging be loopt gemiddeld nog geen zes per cent en ze drukt op aUe huishoude lijke verbruikers naar verhouding even zwaar. Een verhoging van het tarief voor de grootverbruikers is voor deze kor te periode niet te realiseren, aange zien de met deze afnemers gesloten contracten niet tussentijds eenzijdig kunnen worden gewijzigd. De lopen de contracten kunnen pa» tegen 1 ianuari 1967 worden opgezegd. Om het gasverbruik te propageren (in het bijzonder voor ruimteverwar ming; htfebcis dc afnemers Ss sm- gelijkheid om een aanvraag In te dienen voor de toepassing van een ander tarief, namelijk een vastrecht van 7,25 per maand en een Mcal- prljs van 2.5 cent. Dit heeft slechts zin voor degenen, die een jaarver bruik hebben van meer dan 5000 Mcal; wie gas gebruikt voor ruimte verwarming komt in het algemeen boven dit verbruik. Burgemeester en wethouders wil len het gasverbruik stimuleren om dat dan de penetratie in de verwar mingssector zo snel mogelijk kan worden geactiveerd. Dit Is noodzake lijk niet het oog op het toekomstige gebruik van aardgas en de bepaling van de nieuwe tarieven. Wanneer men nu reeds overschakelt op gas- verwarming kunnen de werkzaamhe den voor het plaatsen van verwar- Advertentie IM. Wijziging Bebouwüigsv oorschriften uitbreidingsplan in onderdelen „Groenoord" (midden). Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Schiedam maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 37 der Woningwet 1901, in verband met ar tikel II der Overgangswet Ruimte lijke Ordening en Volkshuisvesting bekend, dat Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland by hun be sluit van 29 september 1965 G S. no. 437 hebben goedgekeurd de by besluit van de Gemeenteraad van 24 mei 1965 vastgestelde Verordening tot wijziging van de Verordening, hou dende Bebouwing5voorschriften, be horende bij het uitbreidingsplan in onderdelen ..Groenoord" (midden). Het goedgekeurde raadsbesluit ligt voor een ieder ter gemeentesecretarie (Afdeling Algemene Zaken. Oude Kerkhof no. 19a) ter inzage. Schiedam. 12 oktober 1965. Het Hoofd van het. gemeentebestuur voornoemd. H. ROELF8EMA. mingsapparatuur zowel voor de in stallateurs als het gasbedrijf over een zo groot mogelijke periode worden uitgesmeerd voor de aanvang van de werkelijke ombouw. Dit zal de zor gen in de ombouwperiode ten zeer ste verlichten. Deze faciliteit zal per J november 1965 worden ingevoerd en het bete kent, dat er over de periode tot 1 oktober 1966 van deze groep verbrui kers naar schatting een bedrag van 60.000 minder zal wrorden ontvan gen. Daartegenover staat, aldus het col lege, dat indien circa 409 verbrui kers overgaan op aardgasverwar ming dit verlies van 60.000 weer wordt gecompenseerd. Aangezien 400 afnemers nog geen 1,7 percent van het totale aantel is, kan er op wor den gerekend, dat dit aantal zeker wordt bereikt. Wat het aardgas betreft schrijft het college, dat op basis van de hui dige omzet, de Invoering van de SROG-tarieven by de komst van het aardgas voor het gasbedrijf een aan zienlijk verlies zou opleveren. Daar om moet de penetratie worden be vorderd. Vaststaat, dat er zeer waarschijn lijk een kleine toeslag op de SROG- tarieven moet worden gelegd. In Schiedam zal hef nardgasterlef ln geen geval meer cxan 5 percent lig gen boven het door de SROG aan bevolen tarief. Na het stookseizoen 1965-1968 zullen er meer gegevens be schikbaar zijn, zodat er een betrouw bare prognose kan worden opgesteld. Dan zullen de aardgastarieven defi nitief worden vastgesteld, waarbij men ervan uitgaat om de SROG-ta rieven zoveel mogelijk te benaderen. Kapsalon Hêlene de salon voor de oetere PERMANENT stroomloos vooi lener ntar geschikt I t.5u riesene tieae permanent de meest ideale iiaiuuriuke permanent f 10 Gratis nalen en oren gen per luxe auto voor permanent 1,00 reductie op dese adv Kapsalon Hélène, Rem brandtlaan 22. Schiedam, tel 267170 1,— reductie op deze adv. LOENDEKSLOOI, sasten 20 verschillende l- 'l-, 3-deurs- it. asten uil voorraad leverbaar Martastraat 43 Schiedam tel 264779 - Alles op gemakkelijke beta ling vanaf t 1,— per week (iDH)i KENHANDEL Pa A Schtiperoord en Zn. Tuin- lasn 40 Schiedam Haal het bruidspaar ln met prachtige nieuwe EREBO- GEN. Per stuk te huur voor 50 ct. „Het Masker", Schie dam. Broersveld 125. Tele foon 264296. SINT-NICOLAAS- en Piet kostuums in het betere genre Geheel compleet v heden te huur: Het Masker. Broers veld 125. Scihedam, Telefoon 26 42 86. VOORMAN-DRUKKER kan binnenkort bij ons geplaatst worden. Goede voorwaarden, gezellige werkkring. Drukkerij Verwey, Passage 15. Schie dam. VERLICHTING modern en klassiek. seheerapparaten. strijkijzers, elektr. kachels, haarden. A. Schilperoord Ae Zn., Tuinlaan 40, tel. 267367. Grote sortering JUMPERS, dames-, heren- en Jongens truien va. (8,45. a Schil peroord Zn., Tuinlaan 40, tel. 267367. WISSELBAND N.V„ 8ch1«- dam Raam 26 teief 266351 dag geopend van 1 uur middags tor avonds half acht. zaterdags van 9-5 uur» Nieuwe en gebruikte auto- oanden alle merken Mon teren repareren opsnijden balanceren Oude banden hoge teruilwaarde Echtpaar z.k. in Schiedam, 47 jr.. zoekt dito ECHTPAAR voor eerlijke vriendschap. Br no. B 645 bvdb Voor uw PASFOTO'S na- fijurUJij «»«r fotohsnds! K v." Vuuren Hoogstr 106. Schiedam ln spoedgevallen desgewenst in 1 uur klaar. PAGINA 1 Advertentie TM. (artikel 5 Wegenverkeersreglement) Burgemeester cn Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij bij hun besluiten van 22 juli 1965, krachtens artikel 5, eerste lid. sub c, van het Wegenverkeersreglement, hebben vastgesteld de volgende wij zigingen van'het Verkeersbesluit voor de Gemeente Schiedam. 107e wijziging. Artikel 1 Onder het hoofd „Stopverbod" wordt opgenomen de rubriek Hoofdstraat tussen de Willem Brouwerstraat en de Koningin Wilhelininabrug, bord model 49 bijlage W.VR. Artikel 2 Onder het hoofd „Wachtverbod" wor den opgenomen de rubrieken: a. Groeneiaan (noordoostzijde) tus sen het Wilhelminaplein en de Wülemskade, borden model 56 en 57 bijlage W.VR.; b. Toegangslaan naar het terrein van de Schiedamse Sportvereni ging H.BB.S. in het sportpark „Harga", bord model 55 bijlage W.VR. Artikel 3 De onder het hoofd ..Stopverbod" op genomen rubriek Mgr. Nolens laan, zuidelijke zijde, tussen Parkweg en Piersonstraat, nummers 50 en 51 (bord model W.VR.) wordt gelezen als volgt: Mgr. Nolenslaan, (zuidzijde) tussen de Piersonstraat en de Parkweg, be halve de parkeerkommen, borden model 6, 50 en 51 bijlage W.VR. I08e wijziging. Artikel 1 Onder het hoofd „Verbod linksaf slaan" worden opgenomen de rubrie ken: a. Korte Singelstraat, voertuigen, ruiters en geleiders van rij- en trekdieren en vee, komende uit oostelijke richting, de Broersvest op, van maandag tot en met vrij dag tussen 16.00 en 18.00 uur. bor den model 6 en 44 bijiage W.VR.; b. Broersvest (westelijke rijbaan), voertuigen, ruiters en geleider» van rij- en trekdieren en vee, ko mende uit noordelijke richting, de Korte Singelstraat in, van maan dag tot en met vrijdag tussen 16.00 en 18.09 uur, borden model 6 en 44 bijlage W.VR. Artikel 2 De onder het hoofd „Geslotenverkla ring van wegen" opgenomen rubriek Herenpad in de richting van de Broersvest, voor alle motorrijtuigen, bord model 21 bijlage W.V.R. wordt als volgt gelezen: Herenpad tn de richting van de Broersvest. voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee. borden model 14 en 16 byiage W.VR. Artikel 3 Onder het hoofd „Wachtverbod" wordt opgenomen de rubriek Lau rens Cmterstraat (noordzijde), bor den model 56 en 57 bijlage W.VR. 109e wijziging. Artikel 1 De onder het hoofd „Wachtverbod" opgenomen rubriek Lange Niéuw- straat tussen de Gerrit Verboon- straat en de Westvest aan de oost zijde, langer dan uur, tussen 8.00 en 18.00 uur. alleen op werkdagen, borden model 60 en 63 bijlage W.VR wordt als volgt gelezen: Lange Nicuwstraat (oostzijde) tussen de Gerrit Verboonstraat en de Westvest, langer dan *4 uur, tussen 8.00 en 18.00 uur, van maandag tot en met vrijdag, borden model 6, 60 en 83 bijlage W.VR. Artikel 2 a. De onder het hoofd „Wachtver bod" opgenomen rubriek Lange Nicuwstraat tussen de Oranje straat en het perceel nr. 195, tus sen 8jOO en 18.00 uur, alleen op werkdagen, borden model 1, 8 en 58 bijlage W.VR., vervalt. b. Onder het hoofd „Wachtverbod" wordt opgenomen de rubriek Lan ge Nieuwstraat fzuidwestzijde) tussen de Oranjestraat er» het perceel nr. 195. tussen 8.00 en 18.00 uur. van maandag tot en met zaterdag, borden model I, 6. 59 en 60 bijlage W.VR. (combtna- tiebord ingevolge toelichting na model 63). c. Onder het hoofd „Stopvtrrbod" wordt opgenomen de rubriek Lan ge Nieuwstraat (noordoostzijde) tussen de Verbindingsweg Tuin laan-Lange Nieuwstraat en de Oranjestraat, tussen 8.00 en 18.00 uur. van maandag tot en met zaterdag, borden model 6. 53 en 54 bijlage W.VR. footnbinatie- bord ingevolge toelichting na mo del 63). Artikel 3 De onder het hoofd „Wachtverbod" opgenomen rubriek Verbiodingsweg tussen de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat nabij het postkantoor, tussen 8.00 en 9.00 uur en tussen 1700 8.00 en 9.00 uur en tussen 17.00 en en 18.00 uur, bord model 58 byiage W.VR. wordt als volgt gelezen: Ver bindingsweg Triinlaan-Lange Nieuw straat nabij het postkantoor, tussen 8.00 en 9.00 uur en tussen 17.00 en 18.00 uur, langer dan H uur voor de zuidzijde, van maandag tot en met vrijdag, borden model 6, 88, 62 en 83 bijlage W.VR. Van deze besluiten staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig da gen na heden. Het adres van beroep wordt gericht aan HM. de Koningin, maar Inge diend bij de Commissaris der Ko ningin in de provincie, die een be- wys van ontvangst afgeeft. Deze besluiten zijn in afschrift ver zonden aan de betrokken Hoofd ingenieur-Directeur van de Rijkswa terstaat. aan de Koninklijke Neder landse Toeristenbond A.N.WR.. de Koninklijke Nederlandse Automobiel- club, de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging en aan Ge deputeerde Staten dezer provincie. De besluiten liggen gedurende ge noemde beroepstermijn re? visie ter Gemeente-Secretarie (Afd. Algeme ne Zaken, Oude Kerkhof 17). SCHIEDAM, 15 oktober 1965. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester. H. ROELFSEMA De Secretaris, M. J. BLOK Een film van regisseur Walter Krüttner over de afschuwelijke ge- beurten neen in het nazi-concentra tiekamp Thertsienatadt, getiteld „Het Vooriaatflte Bedrijf, heeft vrij dag iii Ulwuujrim de Wesiduttse pros voor de beste documentaire film ge kregen, waaraan een bedrag van ongeveer 54.000 gulden is verbonden.

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1