Opdrachten Directieleden opbouw en activiteiten Drs. J. H. Simons vraagt over slechte situatie huizen Hogebanweg Aanpak Amerikanen bewonderenswaardig Grappen tuimelen urenlang uit mond van Fons Jansen Zeebeen' en JLandbeen' bij Wilton-Fijenoord-Bronswerk N.V. Twee jaar en drie maanden geëist tegen inbreker Rotterdammer zal na veertig jaar zusters terugzien Burgemeester opent jubileum-expositie „Vogellust" Noodgebouw bij NS- station in gebruik WISSELKOERSEN iSGHIEDAMSEl ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK DONDERDAG 9 DECEMBER 1965 (Van een onzer verslaggevers) Optimisme Tivec werkmaatschappijen Geen verandering (Van een onzer verslaggevers) Drs. J. H. Simons, voorzitter van de PvclA-fractie in de Schie damse gemeenteraad, heeft vragen gesteii1 aan het college van B, en W. van Schiedam over de toestand van de panden Hogen- banweg 13 t.e.m. 23, waaraan Het Vrije Volk, zoals bekend, op woensdag 1 december een artikel wijdde. De bewoners van deze huizen, aldus de kern van het artikel, maken zich ongerust over hun in 1951 gebouwde woningen, die thans, nog geen vijftien jaar na de oplevering, reeds tal van gebreken tonen. Vragen ZAAIERS plaats ze lees ze De bezoekers KUSSENS THUISLATEN van't proef- concert, dat het Rotterdams Philhannonisch Orkest zaterdagmorgen in de grote zaal van De Doelen geeft behoeven geen kus sens meer mee te nemen zoals vorige keren, want de stoe len zijn thans geplaatst. Daarmee heeft de zaal dan, al moet er uiteraard nog het een en ander gebeuren voor zij op 18 mei officieel wordt geopend, het aanzien gekre gen, dat zij tot in lengte van dagen zal hebben. Men ziet op onze foto duidelijk hoe groots deze zaal met ruim 2200 zitplaatsen is. Vijgebladeren PAGINA 1 Werktuigbouw Wilton kampt niet meer met bloedarmoede •Moge deze toelichting ertoe bijdragen, dat u met meer begrip aan de verdere ontwikkeling kunt meewerken, ieder op zijn plaats in WF of BF en allen deel uitmakend van de gemeenschap in Wilton- Fijenoord-Bronswerk N.V.' Zo besluit de directeur van Wilton-Fijenoord N.V. te Schiedam ir. J. E. Woltjer een artikel in het Wilton-Fijenoord-nieuws van novem ber. waarin hij een toelichting geeft op de eind 1964 tot stand ge komen fusie tussen de Dok- en Werfmaatschappij Wilton-Fijenoord en N.V. Bronswerk te Amersfoort. Ir. Woltjer schrijft, dat na de fusie thans de organisatie van beide be drijven zo ver is gevorderd, dat naast de moedermaatschappij Wil ton-Fijenoord—Bronswerk N.V. de werkmaatschappijen Dok- en Werf maatschappij Wilton Fijenoord N.V. en BronswerkFijenoord N.V. zijn geformeerd. De laatste werd in juni 1965 uit N.V. Bronswerk gevormd, waarbij het grootste deel van de roerende goederen van de machinefabrieken te Schiedam als activa werd Inge bracht. De Dok- en Werfmaatschap pij Wilton-Fijenoord werd met in gang van 25 oktober 1965 opgericht, waarin dus de oorspronkelijke naam van de moedermaatschappij voort- lcett. De gecombineerde resultaten van beide maatschappijen tot eind sep tember beantwoorde] (Van een onzer verslaggevers) N.V. Wilton-Fijenoord heeft enkele nieuwe opdrachten ontvangen voor de bouw van schepen. Voor Brow Koot-Heerema N.V. te Curacao bouwt men een zeewaardig ponton, gelijk aan het exemplaar, dat in 1964 werd afgeleverd. Van de Vcreenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij ontving Wilton-Fijenoord de opdracht voor de bouw van een enkelschroefmotor- vrachtschip, welke deel uitmaakt van een bestelling van vier gelijke sche pen, die bij de werven van Wilton- Fijenoord (één schip), P. Smit jr. N.V., Rotterdam (2 schepen). Van der Giessen-De Noord N.V., Krim pen a. d, XJssel (1 schip) worden gebouwd. Het draagvermogen van deze schepen zal ruim 13.000 ton be dragen. Het voor WF te bouwen schip gaat Westerkerk heten. Van een onzer verslaggevers) N.V. Wilton-Fyenoord Bronswerk I» als volgt opgebouwd. Aan het hoofd staat een raad van bestuur, waarin de volgende directieleden zitting heb ben: ir. J. E. Woitjer, ir. C. J. An- driessen, ir. B, Wilton, de heer J. A. Langelaan, ir. O. J. van der Vorm, ir. E. F. Peltzer en ir. A. Meijer. De moedermaatschappij is, zoals in nevenstaand artikel wordt vermeld, verdeeld in twee werkmaatschappij en: Wilton-Fijenoord en Bronswerk- Fijenoord. De directie van Wilton-Fijenoord be staat uit ir. J. E. Woltjer, ir. O. J. van der Vorm en de heer C. H. Meeuwisse, die zich bezighouden met de scheeps- en machinereparatie, het dokbedrijf, de bouw van sche pen en ander drijvend materieel. Opdrachten voor deze werkmaat schappij worden uitgevoerd door de Dok- en Werfmaatschappij te Schie dam. de Machinefabriek afdeling reparatie te Schiedam, het scheeps- reparatiebedrijf te Rotterdam en de smederij te Rotterdam. Bij Bronswerk-Fijenoord bestaat de directie uit: ir. A. Meijer, ir. E. F. Felzcr, ir. B. Wilton, ir, C. J. An- drlessen en de heer J. A. Langelaan, die ieder de verantwoordelijkheid dragen voor bepaalde activiteiten. Algemene Projecten, Internationale Zaken en Deelnemingen berusten bij ir. Meijer. N.V. de PlaatweUerf), de afdeling Pijpleidingen en N. V. Wil- fijn-Rotterdam staan onder leiding van ir. Pelzer. Ir. Wilton staat aan het hoofd van de Machinefabrieken te ;Schiedam, de Geschutswerkplaats te Rotterdam en de afdeling Appa ratenbouw te Schiedam. De Amaf te -Amersfoort, NV. Ma chinefabriek Voorwaarts en de afde ling Technische Vertegenwoordiging te Amsterdam behoren tot de acti viteiten van ir. Andriessen en de heer J. A. Langelaan heeft de verant woordelijkheid voor Airconditioning en Koeltechniek en Warmtetechniek. Verder is er de Centrale Staf, waaronder de afdelingen Financiële Zaken, Administratieve Organisate, Bedrijfseconomische Zaken en Per soneelsplanning ressorteren. MAASSLUIS In aanwezigheid van een aantal genodigden, w.o. wet houder J. Smit, de secretaris der ge meente. de heer H. Kramer, bene vens raadsleden, opende gisteravond burgemeester %V. J. D. van Diick de tentoonstelling, die de vereniging Vogellust ter gelegenheid van het 12 -jarig bestaan, organiseert in De Sluis. Niet alleen zijn er 157 kanaries en 140 tropische vogels te bewonderen» maar ook ëen drietal aquariums van de Ver. De Siervis. De heer F. Mansen verwierf met een oranjerood intensief ka narie het hoogst aantal punten (90) en werd algemeen kampioen. Hfj kwam in het bezit van een fraaie beker, evenals de heer M. v. d. Knaap, die met een oranje rood isabel pastel kanarie kam pioen werd in kl. A. met 89 pt. De beker van het gemeentebestuur verwierf de heer N. Bloem met een oranjerood ogaat intensief kanarie, die eveneens 89 ptn behaalde. Bij de tropische vogels werd de heer J. de Vries met een Kale Bulbul kampioen met 88 pt. In kl. A weid kampioen de heer A. H. J. Woerts met een spitsstaartmadine die 88 pt behaalde. Zeer veel lankbaarheid is het be stuur verschuldigd aan de Erven T. Sprij te Vlaardingen, die een mooie zilveren beker (wisselbeker) beschik baar stelden uit de verzameling van wijlen de beer T. Spry, in leven één der grootste vogelvrienden en kwe kers. De tentoonstelling is tm, zaterdag geopend van 10—22 uur. Definitieve sluiting zaterdag te 21 uur. Ir. B. WILTON ...reden tot lachen.» het KS^en ën pr^uktiemiddeïen*te Schiedam s w Be" ,e en 611 ¥gon met het maken va.n en Rotterdam zyn by W.F. (nieuw) den aan het gerna- tisch elke opdracht uit de metaalin dustrie zou kunnen uitvoeren. Twee werkmaatschappijen dus, zo concludeert ir. Woltjer: W.F. en B.F. met eigen directies en eigen be leid doch vooral op financieel, admi nistratief en personeelsgebied ge coördineerd door de Baad van Be stuur en haar centrale staf in Wil ton-Fijenoord-Bronswerk N.V. Door de instelling van deze twee werkmaatschappijen aldus verduide lijkt de directeur, „is bereikt, dat in elk van deze maatschappijen onder een eigen directie produktie-eenhe- den voor bepaalde doeleinden gebun deld zijn. Populair uitgedrukt zou men kun nen spreken van een „zeebeen" voor de activiteiten op het gebied van de scheepvaart en een „landbeen" voor die op het gebied van de werktuig en apparatenbouw. Vervolgens belandt ir. Woltjer op de materiële scheiding te Schie dam tussen WE. en BF., waar over hij enkele korte opmerkingen maakt. Bij Bronswerk-Fijenoord is inge bracht in haar groep ..Machine- en Apparatenfabrieken Fijenoord' de inventaris van de hallen A tot en met K, de machinefabriek I ten zui den van het spoor Bokkesteiger en de Gieterij. Alle overige terreinen Seven. nieuwe produkten. Deze waren moei- De directie verwacht onvoorziene lijk van de zeekant te krijgen en omstandigheden voorbehouden, dat daarom heeft de afdeling Nieuwbouw de resultaten over 1965 die van vorig haar gezicht landwaarts gekeerd, laar zullen benaderen. Wat gaan, zo waar men opdrachten voor de che- ingebracht. vraagt ir. Woltjer zich in het artikel mische en pêtro-chemische industrie af, die verschillende maatschappijen kon verkrijgen. Bij Wilton besefte nu voor het verdere werk betekenen, men, dat deze ommezwaai veel ener gie zou vergen en niet onmiddellijk Alvorens hierop te antwoorden be- voldoende winstgevend zou zyn. schrijft de directeur, die ook zitting heeft in de raad van bestuur van Medio 1964 bleek, dat N.V. Brons- Wilton-Fijenoord Bronswerk N.V. de werk te Amersfoort wel een goed toestand van medio 1964, voordat de produktieprogramma had. doch fusieplannen werden bekendgemaakt, moeiiykheden ondervond met de Hij herinnert er aan, dat de af- steeds zwaarder en omvangrijker voeren, nog zal worden geïnlensi- deling Nieuwbouw toon weinig werk wordende constructies, waarvoor de veerd. Hierdoor zal het mogelijk meer in portefeuille had. Hierin uitrusting van deze fabriek niet toe- zijn het rendement van de produktie wend grotendeels "wnii n door, sa- reikend was. Daarom besloot men afdelingen beter te bewaken, men met de afdeling Reparatie, gro- contact te zoeken en spoedig werd tere verbouwingen aan te nemen en tot een fusie besloten. „U is geschetst," aldus ir. Woltjer ook was men destijds »o gelukkig be- kan bet slot van zijn toelichting, langrijke Marine-ojsdeachten. te kun- Het bleek, dat de „zeeactiviteiten" „hoe enkele jaren geleden onze af- nen uitvoeren. moesten worden gescheiden van de deling Algemene Werktuigbouw met „landactiviteiten" en daarom riep bloedarmoede kampte. Nu, een jaar Ttsrtt/rclnrr men een organisatie in het leven, na de fusie, waarin veel tijd is be- waaruit bleek, dat de nieuwe Dok- steed aan de ontwikkeling van dit Dit alles, zo vervolgt Ir. Woltjer, en Werfmaatschappij WUton-Fiien- samengaan en dan die van de ge had echter een grote terugslag op de oord N.V. de reparatie en nieuwbouw zameniyke produktieprogramma's in afdeling Algemene Werktuigbouw, van schepen zou behandelen. De met Bronswerk-Fijenoord kan worden Deze fabriceerde namelijk de ketels, de Schiedamse machinefabrieken uit- gezegd, dat de organisatie in grote de motoren en turbines voor de gebreide N.V. Bronswerk als Brons- lijnen is voltooid en dat de groep Nieuwbouw en ook land- en zeege- werk-Fijenoord N.V. zich op het land machinefabrieken Fijenoord weer schut en onderdelen daarvan. zou blijven concentreren een prak- goed van werk is voorzien." Voor de werknemers van Wilton- Fijenoord wijzigt zich vrijwel niets. De directies vertrouwen, dat nu voor allen duidelijk zai zijn met wie, voor wie en onder wiens leiding men werkt. Men rekent er op, dat in de hogere leiding het toespelen van het werk naar de afdelingen, die een bepaalde opdracht beter kannen uit- Volgens inlichtingen zouden de huizen zelfs moeten worden afgebro- BktóWWÉS','1'11»1 «ü'A ken, omdat het zandlichaam van de Hogenbanweg zoveel druk op de slap pere veengrond uitoefent, dat de fundering zeer slecht is geworden. De palen zouden zelfs zijn scheefgetrok ken en tijdens de recente storm, die met de kracht van een orkaan over ons land raasde, voelde men de hul zen bewegen. Dit alles, gevoegd hy herhaalde onderzoekingen, zowel van gemeente als van TNO in Delft, heeft onge rustheid gewekt bij de 24 gezinnen die zich al over deze kwestie en en kele gebreken zoals lekkages en scheuren in plafonds, tot het ge- meenteiyk woningbureau hebben ge wend, maar daar niet veel wyzer werden. .Heeft het college," aldus de eer ste vraag van drs. Simons, „kennis genomen van recente berichten in de pers, aangaande de toestand van de woningen aan de Hogenbanweg tus sen de Dr. Zamenhofstraat en de Jan Leeghwaterstraat?" „Kan het college mededelen, of de ze gemeentewoningen inderdaad ge breken (scheuren, lekkages e.d.) ver tonen, die spoedig dienen te worden verholpen?" „Kan het college voorts medede len of de fundering van deze wonin gen de laatste tyd aangetast is, on der andere als gevolg van de druk die het voor de Hogenbanweg opge worpen zandlichaam uitoefent en of de huidige toestand van de funde ring gevaar oplevert voor de bewo ners? Indien het college op de vragen 2 en 3 bevestigend zou antwoorden verzoekt drs. Simons het gemeente bestuur hem mede te delen: a. Wat de oorzaken van de gecon stateerde gebreken zyn. b. Welke maatregelen er getroffen zyn respectievelijk op korte ter mijn getroffen zullen worden om aan de huidige situatie een einde te maken. c. Of en zo ja, wanneer de bewo ners znn of zullen worden inge licht aangaande hetgeen te gebeu ren staat. d. Op welke wyze ervoor zal wor den zorggedragen, dat het onge rief dat een en ander voor de be woners zai meebrengen, op aan vaardbaar minimum zal worden teruggebracht. (Van een onzer verslaggevers) „Het strfjkt mij tegen de haren in het psychiatrisch rapport te volgen en een deels voorwaarde lijke straf te eisen. Daarvoor zijn de feiten te ernstig en het zou ook in geen verhouding staat tot de veel hogere straf, waartoe des tijds zijn door hem op sleeptouw genomen medeverdachte is ver oordeeld." Zo concludeerde de officier van Justitie dinsdag in de zaak tegen de 26-jarige losse werkman A, K~ die destijds werd aangehouden om hem aan een psychiatrische observatie te kunnen onderwerpen. K. had zich. samen met de dertig jarige schilder P. T. S„ aan een groot aantal inbraken schuldig gemaakt, die een aanzienlijke buit hadden op geleverd. Bovendien had hy op eigen houtje nog twaalf andere diefstallen gepleegd. De eis luidde twee jaar en drie maanden met aftrek. Mr. A. W. A. M, Fiévez achtte het m zijn pleidooi ten opzichte van deze verdachte die van het over hem uit gebrachte rapport kennis draagt, niet juist hem tot de door de officier ge- eiste straf te veroordelen, hoewel de ernst var. zyn misdrijven daartoe ove rigens wei aanleiding zou geven. Nu K. de mqgelykheden op een spoedige invryheidstelling in uitzicht zijn gesteld, drong hy er by de recht bank op aan het advies van het psy chiatrisch rapport te volgen. Uitspraak over veertien dagen. DRS. J. H. SIMONS (p.v.d.a.) Het houten noodgebouw, dat de Spoorwegen als plaatskaartenkantoor gaan gebruiken tijdens de vernieu wing van het station Vlaardingen wordt deze week in gebruik genomen. Vanaf vrijdag zullen de reizigers er hun kaartjes kunnen kopen. DEN HAAG (ANP) Binnenkort is de benoeming te verwachten van mr E. Star Busmann, laatsteiyk bui tengewoon en gevolmachtigd ambas sadeur te Moskou, tot ambassadeur te Bern. HO volgt mr. dr. M. M. L. Savelsberg op. die wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst binnen afzienbare tyd zal verlaten. 8 december Engels pond 10,10) —10,105 Amerik. dollar 3,60) 3,601 Franse frank 73,57573,625 Belgische frank 7,265 7.261 Zwitserse frank 83,54) 83,591 Zweedse kroon 69,70 —69,75 Duitse mark 90,13 —90,18 Deense kroon 52,33 —52,38 Noorse kroon 50,47) 50,521 Canada 3,34)3— 3,35,5. Italiaanse lire 57,71) -57,76; Oostenr. schilling 13,95) —13,96) Escudo's 12.60) 12,62 In Koroe, Kenia, is een auto bus in een rivier gereden. 26 inzit tenden verdronken. Fons Jansen, de katholieke Max Tailleur, want hij beoefent de Roomse zelfspot zoals Max dat de Joodse doet, is weer m Rotter dam en dat betekent vier a vonden heerlijk lachen in De Lantaren; dinsdag-, woensdag- en vandaag gebeurde dat in besloten voorstel lingen voor de Rotterdamse Kunststichting, vrijdagavond m een openbare voorstelling. Sn we zouden meteen maar willen zeggen 'Mensen, er heen, want het is werkelfjk kostelijk.' Fons Jansen heeft na zijn eerste programma, dat 'De lachende Kerk' heette, nu een tweede gereed, dat in mindere mate uitslui tend voor "Roomsen onder elkaar' bestemd is; het heet niet voor niets 'Hoe meer zielen' en is zeer oecumenisch. Het opent dan ook met een gesprek tussen een dominee en een pastoor, waarbij de laatste die oecumene toch niet alles vindt; 'Vroeger kon ik je nog eens lekker uitschelden voor synodaard, maar nu moet ik reformatorisch lie verdje zeggen.' En zo tuimelen enkele uren lang de grappen uit Fons Jansens mond. Kent u die al van die ongelovige elektricien, die by de pastoor kwam en die het verwyt te horen kreeg, dat hij niet eens wist wat relikwieën zijn? 'Jawel.' zei de elektricien, 'dat zijn losse onderdelen van heiligen.' Als een pastoor tegen een dominee zegt, dat rij met het celibaat de he mel verdienen, antwoordt de laatste: Dat vind ik dan maar een voorbarig soort genotzucht, vooruitlopend op de hemelse zaligheid.' Over de veranderingen in de katho lieke kerk zei Fons Jansen: 'Vroeger was de theologie gebaseerd op de scholastiek, tegenwoordig op elastiek.' Natuuriyk had hy ook heel wat moppen op het concilie. Zo zei hy: "Weet u. dat de bisschopen doodmoe thuis zijn gekomen van het al maar om de hete bry heen ïopen?' Heeriyk was ook dit mopje: "Een vrouw nam 's avonds een pil, zette de nieuwsberichten aan en spuwde hem gauw weer uit.' Over de beslis sing dat katholieken nu ook gecre meerd mogen worden zei .Jansen: 'Met terugwerkende kracht zyn nu ook de heksenverbrandingen goedge keurd.' Bijzander leuk was Jansen ook als toerist in het Heilige Land ('Heilig, vlug, voordelig') 'Ze hebben daar vij gebladeren,' zei hij, 'het oudste da mesblad met de kleinste oplage.' Bijzander goed was ook een liedje van een doodgraver: 'Ik kom in de hemel, want ik was hofleverancier.' En hoe vindt u deze opmerking: 'Als (Van een onzer verslaggeefsters) In de Zuidvietnamese ziekenhui zen is een enorme toeloop van ge wonden. Er komen vluchtelingen met verwaarloosde ziekten en oorlogsver wondingen. Twee of drie mensen in een ziekenhuisbed is normaal. De basisvoorzieningen voor een redelijk functionerend bestel ontbreken. Dat zyn zo enkele van de punten die de Utrechtse plastisch chirurg dr. B. D. de Jong en de Rotterdamse Civiele ambtenaren, missie en zen ding werken soms rustig door. Onder hen bevinden zich o.m. pater Don ders in Govat ten noorden van Sai gon en een Nederlandse zuster in Daiat. Volgens de twee Nederlandsers is de grootscheepse aanpak van de Amerikanen bewonderswaardig. 'Sta ren zij artsen, dan zijn het er meteen duizend. Honderd Vietnamezen met rugletsel werden 'even' naar Ameri ka vervoerd. Ook worden gewon- intemist M. J. van de Velde ons1 den veelal naar Japan afgevoerd, gisteravond vertelden. De twee spe- - - - - clalisten maakten voor het ministerie van Buitenlandse Zaken een reis door Zuld-Vietnam. Zij noemden het onveilig, plaatsen op meer dan 40 km afstand van Sai gon per auto te bezoeken: 'Dat was net uiterste. Probeert men het toch. dan moet er tol betaaid worden aan de Vietcong. Als iemand geen geld bij zich heeft, houdt de Vietcong de wagen echter en zegt de persoon in kwestie terug te lopen en het geld te halen. De artsen waren verwonderd over de prestaties van het geringe aantal mensen dat nog op de posten is. Het verbindingssysteen door de lacht is enorm'. De artsen hebben vooral hospita len en instituten bezocht. Zij hebben met een honderdtal mensen ge sproken. onder wie Zuid vietname zen en Amerikanen: zij wisten niet of zij ook leden van de Vietconp hadden gesproken Hun reisprogram ma was opgesteld door de Neder landse ambassade en de Zuidvietna mese regering. Zij hadden, naar zij zeiden alles gezien wat zij wilden bezoeken, omdat rij zeif wijzigingen in het programma hadden aange bracht. OM ZIJN DRIE zusters, die hij in meer dan veertig Jaar niet heeft gezien, te bezoeken, is de heer M Lampusiak (68) uit Rotterdam dinsdagavond op de boot naar Ar gentinië gestapt. Zijn echtgenote, mevrouw Lampusiak-Kramer, maakt de reis, drie weken heen en drie weken terug, mee. Over drie maanden zullen zy weer terug zijn in hun boekwinkel en antiquariaat aan de Vierambachtstraat. DE HEER LAMPUSIAK is „een men senleven terug" vanuit Polen naar ons land geëmigreerd, zyn zusters Martha Therese en Esther zochten het wat verder; zy gingen naar Ar gentinië, waar zy intussen de da mes Zolchinsky, Frankenstein en Barcharach zyn. WE HEBBEN ALTIJD nogal wat ondernemingsgeest gehad," vertelt de heer Lampusiak, „en dat Is eigeniyk toch niets zyzonders. Het is gewoon onze vakantie Ja, na tuurrijk verheugen we ons er wel op elkaai weer terug te zien." J HEEFT NOG een zuster in de 'ilmstad Hollywood en een broer in Chicago. De laatste zal terzelfder tijd ook in Argentinië zijn. Het wordt dat kan niet anders een roerend weerzien. Dat geeft ten slotte ook de beer Lampusiak zelf wel toe. al die veranderingen in de kerk eer- dér waren gekomen was Luther bis schop van Den Bosch geweest' Minder uitsluitend katholiek dus, dit programma, oecumenisch, maar er zijn ook niet-godsdienstige onder werpen by. Leuk was het liedje van. de grote man met het directiepakje an, vry naar Louis Davids, en het bleek zelfs, dat Fons Jansen uitste kend pantomime spelen kan» in een nummer "Mensen in de kerk'. Het kwam ons trouwens voor, dat Jansen meer dan vroeger allerlei ty petjes uitbeeldt en dat voortreffelijk doet. Maar ja, hy is ook op de to neelschool met de bybel geweest, zo als hy zelf zei. Moeten we er nog meer over ver tellen? Het is weer een kosteiyk pro gramma, boordevol grappen en woordspelingen Clk heb net een An- toniusbeeld weggedaan," zegt een pastoor, "het iigt by de geloofsafval')-. Het is moeiiyk om niet te biyven ci teren. Maar gaat u er liever vrijdag avond zelf heen; dit soort zelfspot is waarschyniyk wel de beste humor. C. J. WISSE Kapsalon Hélène, de salon voor de betere permanent. STROOMLOOS voor ieder haar geschikt f 7,50 Hélène tiède permanent, de meert Ideale natuurrijke perma nent 10,- Gratis halen en brengen per Luxe auto voor permanent. Kapsalon Hélè ne, Rembrandtlaan 22. Schie dam, teL 267170. 1,- reductie op deze advertentie. Voor RIJWIELONDERDE LEN: Rywtel- en haarden huis De Wolf, Oosteinae 215. Grote keuze, lags prijzen. WISSELBAND N.V., Schie dam Kaam 26 te lef 268351 (dag geopend van i ma 's middags tot s avonds naif acht; zaterdags van 9-5 uur». Nieuwe en gebruikte auto banden alle merken Mon teren, repareren opsnijden, balanceren Oude banden hoge inruilwaarde Laat uw ADM. BOEKH. en BELASTINGZAKEN solide verzorgen door jongeman die wat by wil erdienen. Brie ven onder nr. 2066, HVV, Passage 20, Schiedam. LOENDERSLOOT, kasten. 20 verschillende 1- 2- 3-deurs- kasten uit voorraad leverbaar. Mart astraat 43 Schiedam te!. 264778 Laat Uw overall CHEM. REINIGEN beter dan was sen en niet duurder Wasserij C J Heinsbruek ""raus Hate- o'etn 1 tel 'tin-' e 7n en Alles lp geiiiaXKeum* ;ieiat Uns vanaf t 1.- pei week GOEDERENHANDEL Firma A Schllperoord en Zn„ rmniaan 40 Schiedam

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1