Voedingskabels branden door en weer is het overal donker... Leerlingen wuiven .hun dr. Oortuit Circulaire Scholieren aangehouden Naïeven in Bols- een leuke tentoonstelling Verkeer over Nieuwe Haven gestagneerd Zandwinning wordt van voor Midden-Delfland Kacheltjes 5.00 Auto deugt niet Gezinnen van zeelieden vieren Kerst Oplegger raakt onklaar Geen reclames aan masten Met haardos in machine EN... 1480 VERSCHILLENDE BRILMONTUREN Kerstmis Bestuurder onder invloedauto rijdt tegen paal Arbeidsongevallen in Vlaardingen: vier gewonden WLSSEI .KOERSEN Het Vrije Volk Veemarkt Rotterdam Burgerlijke Stand EEN GOED CADEAU VOOR WEINIG GELD GLAZEN GRATIS Oranjestraat 9 Telefoon 266431 HET VRIJE VOLK WOENSDAG 22 DECEMBER 1985 PAGINA 1 (Van een onzer verslaggevers) liet, is iets rampzaligs, We zullen onze ziel maar in lijdzaamheid bezitten, maar het is gewoon verschrikkelijk Dit vertelt ons dinsdag de heer E. W. Engelkes, een tandarts, die een pand aan de Burgemeester Knappertlaan 78 te Schie dam bewoont. Tandarts Engelkes is een beetje boos, misnoegd over het feit, dat deze week voor de zesde maal in zeer korte tijd de verlichting in Schiedam-West uitviel. „Ik ben u allen dankbaar voor hetgeen Ik deze dagen heb mee gemaakt." Deze woorden sprak de scheidende directeur van de r.- h.b.s. en m.m.s., dr. R. Oort dinsdag tijdens de afscheidsavond in 'Musis Sacrum' in Schiedam. Deze avond, speciaal bestemd voor de leerlingen, werd een grandioos succes, mede door de uitstekende revue die geregis seerd werd door drs. A. J. van Heusden, en waarbij Els en Marie Iff&SÉp [n de Bols-Taverne is zaterdagmiddag een tentoonstelling 'Naïeve Schilderkunst' geopend. Het was de uitslag van een prijsvraag voor zondagsschilders, uitgeschreven door het week blad Eva. Van de 840 inzendingen waren ten slotte door een jury, bestaande uit de schilderes Han Mes en de heren dr. L. Gans en J. Eykeibocm, 89 werken van el* schilders gekozen. Van die elf kregen er negen een prijs (de twee anderen, Els de Haas en ir. A. Visser, hadden vorig jaar al bij Espace geëxpo seerd). Nuchter Pastorale charme Voordelen ZIEKENFONDSVERZEKERDEN ONTVANGEN ZEER GROTE KORTINGEN o.a. EEN ZEER CHARMANTE SPORTIEVE BRIL 25.00 0.90 10.50 75.00 4.30 1.75 Ziekenfondsverzekerden bijbetalen Elektriciteitsmisère in .West veroorzaakt veel last Voor de zoveelste maai werd het ta dit stadsdeel, begrensd door Alei- dastraat. Burgemeester Knappert laan en de Nieuwe Haven donker. De straatverlichting doofde, het licht in de huiskamers ging uit, de cen trale verwarming werd koud en ook de elektrische kacheltjes weigerden dienst. Erger was, dat bij enkele tandartsen aan de Burgemeester Knappertlaan ook de technische ap paratuur werd stopgezet, zodat o.m. het plomberen onmogelijk werd. „Het is heel erg," aldus tandarts Engelkes, „vooral als ja met een spoedgeval bezig bent. Oorzaak van deze lichtmisère is volgens de directie van de Tech- sche Bedrijven het zeer grote stroomverbruik, waardoor de voe dingskabels plotseling doorbranden. Op korte termijn is dit niet te ver helpen. Men neemt aan. dat voor al de elektrische kacheltjes dte veel stroom verbruiken de grote boosdoe ners zijn en daarom heeft men vandaag In deze wijk huis-aan-huls circulaires verspreid, waarin de be woners op de hoogte worden ge bracht van de gang van zaken. De directie doet tevens een drin- Is er geen andere oorzaak aan te wijzen? Dit kan men zich bij het vernemen van de stroommisère in Schiedam-West afvragen. De moeilijkheden zijn van recen te datum. Ze deden zich vorig jaar in het geheel niet voor en de moge lijkheid zou kunnen bestaan, dat een of ander bedrijf, waar ook des avonds wordt gewerkt, de overlast veroorzaakt. Onmogelijk, zo meent men bij de Technische Bedrijven en men wijst dan op het feit, dat juist in deze wijk vrijwel geen bedrijven geves tigd zijn. zodat er ook een andere voedingskabel kon worden gebruikt. Het totale stroomverbruik is onvoor zien plotseling gestegen, aldus de vandaag verspreide circulaire, waar in elektrische kacheltjes als boos doeners warden genoemd. Maar is dit laatste werkelijk waar? Het zou interessant zijn om in deze kleine wijk een enquete te hou den. wellicht dat die meteen aan toont wat de juiste oorzaak is, maar misschien kan men het bij de Tech- nische Bedrijven ook nagaan aan de j hand van de verbruikscijfers. j gend beroep om zo min mogelijk stroom te verbruiken en indien mo gelijk elektrische kacheltjes niet te gebruiken, wat natuurlijk voor huis gezinnen met studerende kinderen een grote opoffering betekent. Met het oog op de nog komende winter maanden is het daarom ook niet uit gesloten,, dat de storingen zich op nieuw zulten voordoen. „Het is allerberoerdst," aldus een andere tandarts, de heer E. de Wil de van de Burgemeester Knappert laan 94. die op een keer bezig was met een spoedgeval toen de verlich ting uitviel. „Gelukkig gebeurt het alleen in de avonduren, maai- toen kwam het toch wel zeer ongelegen. Ik heb die patiënt met behulp van een zaklan taren moeten helpen 5? De bewoners van Schiedam-West zijn op alles voorbereid. „Meestal," aldus vertelde een bewoonster, „gaat eerst de straatverlichting uit." „Vervolgens dooft de verlichting In huis en moeten er kaarsen wor den neergezet. De lamp in de ka mer is dan nog maar een zeer klein pitje." „We vieren alsmaar Kerstmis," zei een andere bewoonster van deze wijk op schertsende toon. ..maar het is toch heel naar. De kinderen raken soms overstuur en zouden eigenlijk ook een kaars op hun kamertje moe ten hebben, maar dat is te gevaar lijk. Er zou eens brand kunnen ont staan Een ander ongerief is het uitval len van de televisie. Tot grote ergernis van de kijkers liet de beeldbuis het al enkele malen, juist tijdens een hoofdfilm, afweten. De kacheltjes uit, het licht uit en dan ook nog geen televisie, dan zit je el kaar maar aan te kijken en moet je geduldig afwachten totdat alles weer in orde is. Afwachten totdat het beter wordt, is in eerstkomende maanden het pa rool voor de bewoners van Scnie- dam-West. Want nieuwe apparatuur, zoals nieuwe voedingskabels en an dere voorzieningen kunnen pas in de lente of tijdens de zomermaanden won-den geplaatst. Men zal dan ook zeer voorzichtig moeten omspringen met de kostba re strcom; het elektrische kacheltje zal niet mogen worden gebruikt. (Van een onzer verslaggevers) In volle vaart i» in de afgelopen nacht omstreeks twaalf uur een auto, bestuurd door de 42-jarige bouwvakarbeider H. B. uit Rotter dam, op het Rubensplein te Schie dam tegen een paal met een ver licht aanwijzingsbord gereden. Bij onderzoek bleek, dat de be stuurder onder invloed was. De poli tie heeft zijn rijbewijs afgenomen: de auto werd ernstig beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse politie heeft dins dagmiddag omstreeks half drie op de Strickledeweg te Schiedam een 20-jarige Rotterdammer zonder be roep, J. K. aangehouden, omdat hij een auto bestuurde, waaraan letter lijk alles mankeerde. Het voertuig had vier gladde ban den. de stoplichten waren niet in orde. de stuurinrichting was ondeug delijk en de auto had geen richting aanwijzers. Verder was de bestuur der niet verzekerd en bezat hij bo vendien geen belastingkaart. De auto is in beslag genomen. (Van een onzer verslaggevers) Een elektrisch kacheltje van een j 1 kW komt overeen met 10 gloei- lampen van 100 watt, 25 TJU-buizcn van 40 watt, drie televisietoestellen, 10 radiotoestellen en 10 kerstboom verlichtingen. Dit blijkt uit de circulaire, welke vandaag door de Technische Bedrij ven van Schiedam onder de bewo ners van Schiedam-West is ver spreid- „Door een niet te voorziene uitbreiding van het Elekiriciteitbe- drijf," aldus het rondschrijven, „is in uw omgeving reeds verscheidene avonden storing opgetreden, door overbelasting van de voedingska bels. Afdoende maatregelen op korte termijn zijn niet mogelijk. De cir culaire is ondertekend door de direc teur van de Technische Bedrijven, de heer J. van Hartingsveld. die een dringend bsreep 'doet op de bewo ners van deze wijk. om het elektri citeitsverbruik zo veel mogelijk te beperken. „Vooral de elektrische-verwarming veroorzaakt, een zware belasting. Daarom geeft de heer Van Hartings veld genoemde vergelijklngscijfers en voegt daaraan toe. dat een elek trisch kacheltje van 1 kW het klein ste in de handel verkrijgbare appa raat is, zodat de bewoners zeif kun nen bepalen, hoeveel lampen men als het ware extra bijschakelt met het kacheltje. „Overbelasting,aldus het schrij ven. „betekent doorbranden van de kabelzekeringen en niemand heeft meer stroom." „Indien," zo vraagt de heer Van Hartingsveld. „u allen meehelpt, helpt u elkander. Er zijn maatregelen in voorbereiding, doch deze zijn niet op korte termijn te verwezenlijken." .v. CT Giphart met hun cabaret tot een voor Schiedam weinig gezien peil kwamen. Mede door de inspirerende kracht van J. A. van Hove en zijn vrouw Carla, ondersteund door diverse mu zikale composities van de heer A. C. Pak, kon voor dr. Oort een interes sant programma worden afgewerkt. Tijdens de afscheidstoespraak van Gerrit Smit, voorzitter van de school vereniging 'Onder Ons', werd aan de heer Oort een chëque overhandigd, die hem in staat zal stellen een reis naar zijn favoriete vakantieland Joe goslavië te brengen. Het cabaret 'Rosenwater', waarvan de teksten geschreven waren door Marie Giphart. was wel het hoogte punt van de avond. Deze amateurs hadden een élan, dat zich ruimschoots kon meten met menig beroeps-caba ret Na de revue, waarin, ongeveer 100 leerlingenoud-leerlingen en docenten optraden, dankte dr. Oort vele mede werkers persoonlijk, om maar goed tot uitdrukking te laten komen, hoe zeer hij van deze avond genoten had. De tekenleraar, de heer Slot bood dr. Oort een getekend portret aan, terwijl de oud-leerling Albert Kruis- beek een bandopname van de festi viteiten overhandigde. Voor velen zal er, lang nadat de laatste tonen van de beat-groep de ■Black Specs' weerklonken, altijd een plekje in hun hart overblijven, waar zij zich de heer Oort zullen herinne ren als de man. die in belangrijke mate heeft bijgedragen tot hun edu catieve vorming. De grote zaai van de Immanuel- kerk te Vlaardingen was' dinsdag avond tot de laatste plaats toe bezet met koopvaardijgezinnen, die daar het kerstfeest 1365 gezamenlijk vier den. Ais vanouds was het een sfeer volle bijeenkomst met veel kaars licht. De Commissie Zeevarenden van de hervormde kerkeraad Vlaardingen had de bijeenkomst georganiseerd in samenwerking met de Hervormde Zeemansraad Maasmond te Rotter dam. Ds. J. W. Schokking. koopvaardij - predikant te Rotterdam had de lei ding van de bijeenkomst, die werd afgewisseld met samenzang. Het Vlaardings Koopvaardljkoor onder leiding van mevrouw Amesz ver leende daarbij medewerking, terwijl mevrouw Amesz tevens als solo- zangeres optrad, waarbij zij aan de piano door haar echtgenoot werd be geleid. Het kerstverhaal werd ver teld door mevrouw Kornaat. Ook werd tijdens deze avond de grammofoonplaat „Kerstfeest op zee 1965" gedraaid. Op deze plaat kan men ook het Koopvaardljkoor horen. De viering werd besloten met een meditatie door de wijkpvedikant ds. A. J. Hoorn, die het. kerstevangelie las uit de Willebrordi-vertaling. Bakker m ish an tie UI (Van een onzer verslaggevers) Gisteren werden de veertienjarige scholier F. C. VV. en de vijftienjarige scholier H. van B. uit Rotterdam voor de officier van Justitie geleid. Zjj worden ervan verdacht de vo rige week op de Lijnbaan de zestien jarige leerling-banketbakker Peter Fransen uit de Lavendelstraat, zon der aanleiding te hebben neerge slagen. 'ZONSONDERGANG' een gezicht op Kampen, geschilderd door de huishoudster Anna Zomer uit Bunnik. is ten van de 'naïeve' werken die men kan zien in de Bols- Taverne. (Van een onzer verslaggevers? Het verkeer over de Nieuwe Ha ven te Schiedam, is dinsdagmiddag van 5 uur tot half zeven gestag neerd geweest doordat de oplegger van een vrachtwagencombinatie, be stuurd door de 33-jarige chauffeur, de heer M. van L. uit Benthuizen bij de verkeerslichten voor de B.K.- laan plotseling onklaar raakte. Het bleek, dat men de twee delen van de oplegger, waarmee zeer lange heipalen en andere uitsteken de ladingen kunnen worden getrans porteerd, niet goed had bevestigd, nadat de chauffeur bij het viaduct van Rijksweg 20 een betonnen hei paal had afgeleverd. De beide delen van de oplegger werden in elkaar geschoven, maar de pennen werden in de verkeerde gaten vastgezet. Zo reed de lege vrachtwagen via, Chuichtllaan en Nieuwe Damiaan, dwars door Schiedam naar de Nieu we Haven, waar de chauffeur voor de verkeerslichten moest stoppen. Bij het wegrijden, gebeurde het. Het gevaarte viel uiteen en slechts het feit. dat de ïuchtdrukremmen automatisch in werking traden, voor kwam ernstiger ongelukken. Toch duurde het geruime tijd, (Van een onzer verslaggevers) Vier mensen zijn dinsdag in Vlaardingen gewond, bij arbeidson gevallen. 's Morgens om kwart voor elf werd Joh. de Reus, 36 jaar, heier van beroep, bij het bouwwerk via duct Broekweg-rijksweg 20 getroffen door een draaiende heipaal die in een takel hing. Hij kreeg een ge kneusde enkel De 36-jarige bouwvakker C. J. Abbenhuis uit Breda raakte 's mid dags op een werk aan de Patrijs- straat bekneld onder de rupsbaïjd van een bulldozer. A, wilde met een blok hom een rijplaat tegenhouden. HU en de bestuurder begrepen el kaar verkeerd, waardoor de> bulldo zer achteruit werd gereden, terwijl A. er nog gebukt achter stond. Hij kreeg een breuk in zijn bekken. Op het terrein van Neerbos' Be- tonwarenindustrie aan de Deltaweg struikelde de 37-jarige bouwvakar beider J. Hofman uit "Vlaardingen net voor een rijdende heftruck. Hij werd aangereden en liep een ge kneusde enkel op. 's Middags om half vijf schoot op het bouwwerk van. de Beneluxtunnel bfj het demontere®, van een bekis ting een vijzel los. Deze vieS op het hoofd van de 26-jarige betonwerker L. H. Kooy uit Pemis, K. is in het Holyzi ekenhuis opgenomen. voordat de beide delen van de op legger waren verwijderd. Er moest een kraanwagen aan te pas komen, waarmee het karwei tegen half ze ven kon worden gektaarcf Hit een d»or burgemeester en wet houders van Vlaardingen ingesteld onderzoek naar het aanbrengen van reclames aan lichtmasten is geble ken. dat de lichtmasten voor het me rendeel te licht van constructie zijn om lichtreclames en reclames in het algemeen aan deze masten toe te la ten. De masten zijn in feite voor het dragen van windvangers als recla meborden en lichtbakken niet ge schikt. Afgezien hiervan lijdt ook het ren dement van de straatverlichting door aan lichtmasten bevestigde objecten, terwijl dit laatste eveneens uit een oogpunt van onderhoud ongewenst wordt geacht. In verband hiermede werd beslo ten in het vervolg geen verzoeken om ontheffing Krachtens de Algeme ne Politieverordening Vlaardingen voor het bovenomschreven doeleinde meer in te willigen. De actie van de N.V. Figee, die graag verwijzingsborden naar haar bedrijf wilde hëoben is hiermee de finitief op niets uitgelopen. DRIEBERGEN —Een dezer had de heer M. J. de Jong uit keadorp tijdens zijn werkzaamheden bij de fa. K. het ongeluk met zijn haardos in een machine te komen. Door het snel afzetten van de stroom werd een ernstig ongeluk voorkomen. Met een bos uitgetrokken haar, een. snede in het voorhoofd en de schrik kwam de heer De J. er van af- dasen lit He- 21 DECEMBER Engels pond 10.09»—10.101 Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkse schilling Escudo's 3.601— 3.601 7355 —73.60 7.25Ï— 7.261 8351 —8356 69.661—69.71 i 90,13 —9018 52.35 —52.40 50.45J—50501 3.35A—3.35A 57.704—67.751 13541—13.95* 12.61 —12.824 Sinds de grote tentoonstelling 'Lusthof der Naieven', vorig jaar in Boymans gehouden, staat het schilderwerk van argeloze, nog niet door ingeprente stijlpatronen be dorven lieden sterk in de belang stelling. Een onmiskenbare reactie op de veelheid der ismen, die al zovele duistere hoeken van de men selijke geest tot bmcustzijn hebben gebracht. Wij willen ons nu wel een* la ven aan het werk der onbewusten. en wij gaan het zoeken in tehuizen voor ouden van dagen, in uitdra gerijen en op rommelmarkten, waar men nog steeds ik spreek uit bescheiden ervaring aardig» vondst»® kan doen. Deze prijsvraag, een idee van dr, Gans, is een andere manier om da jacht op het onbekende talent aan Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdeling: Paseege 30, Schiedam, tel. 010-36 87 96 Klachten over bexorrtog Hot 19.30 uur)«aak 34, UITSLUITEND tel. 010-1110 31 11 10 32 Abonnementsprijs: 83 oer* 7** week af ƒ1050 per kw&rUMH Storting op girona 38333 ton name van N.V. De Arbedderspere. Slaak 34, Rotterdam, is wegwijk te pakken en hoewel ik ervan over tuigd ben, dat hier nog maar een fractie ie opgespoord van. wat er in Nederland op dit terrein wordt gepreeteerd, is het toch een erg aardig geheel geworden. Wel blijft het Nederlandse volks karakter ook in dit werk duidelijk spreken. De onderwerpen zijn nuch ter, heider en realistisch, eniger lei fantastiek komt er niet bU te pa* Maar de blik waarmee de da gelijks* dingen worden bekeken, is vaak origineel, direct, onbevangen kortom naïef. Er heerste een feestelijke stem ming m de taverne. Vergezeld pan hun soms talrijke familie waren de exposanten naar de Rozengracht gekomen. Daar was de heer B. L. Hoekstra, een ?5-jarige groente- man-in-ruste uit Haarlem, die de maker bleek te zijn van een eeks /(ine, intieme werkjes. Daar tcarett beminnelijke portretjes bij, maar hel was vooral Grootvaders Klok. dat door zijn merkwaardige en trefzekere compositie onmiddellijk het enthousiasme van de toeschou wers gaande maakte. Anna Zomer, huishoudster op de boerderij 'De Boele' bij Bunnik, was er met een serie propere doe ken, waarvan vooral Zonsonder gang, een blik op de kade bij Kam pen, mij heeft geraakt. Naast haar hing de heer D. Zwerver, een 33- jarige schoonmaker uit Utrecht, die in sün Herinnering een acn- ter bomen verscholen boerenhuis een volstrekt geheimzinnig schil derij had geschapen. De Amsterdamse kastelein J, Smits (49) uit de Linaaeusstraat heeft een wat lossere hand van schilderen, hij boeit vooral door de onbekommerde wijze waarop hij een aantal zeer uiteenlopende on derwerpen in zjjn aaatrekkelijk-on- handige techniek heeft weten ta vangen. Van de 79-jarige Utrechtse ren tenier W. -T. Poelman, een impo sante Lgi met witte baard, dis mij toeve mede een leerling w zijn van liam D. Kuik, moet u vooral liet gmzebord-achüge por tret van de leden van het grafisch genootschap 'De Luis' bekijken. De landschapjes van de Utrecht se mevrouw W. van Leurvan Vaalen vond ik niet zo bijzonder. Mooi waren de doeken van de 65- Jarige Lei ós e metselaar W. van den Berg, maar zijn artistiek* vormgeving heeft een dusdanig ni veau bereikt dat hij zeker geen naïef meer genoemd mag worden. Lief zijn de werkje® van de Utrechtse verpleegster Bw Ben der, se hebben In hun SMtor&lt ttum* i«i* dat aan Grandma Mo- aes herinnert. Zeer goed Tond ik het werk van de Haagse mevrouw H. F. Macco—Pool, een soort im pressionisme. maar geheel in eigen beheer uitgedacht. Op haar Fami lieportret had menig Amsterdams impressionist anno 1890 jaloers mo gen zijn. Agecth. Scherphuis zei in haar openingswoord dat ze blij was, weer eens iets herkenbaars op een schilderij te zien. Er was trouwens een. hele TV-ploeg aan het werk: Henk de By vertelde mij dat hij bezig was aan een programma over zondajsschilders. In februari moet het de lucht in. Tot 10 januari blijven ds ton- dagsschilders hangen. HANS VAN STRATEN ROTTERDAM, 21 dec. Aanvoer in totaal 2285 dieren. HierbU waren: Slachtrunderea 200, gebruiksve» 500, vette kalveren 170. graskalveren 199. nuchtere kalveren 947, lopers 94, big gen 45, paarden 15, veulens 2. scha pen 96, bokken-geiten 17. Weekaan- voer 3967 dieren. Prijzen in centen per kilo: slacht- runderen extra 420460 le kw 395— 420 2e kw 340—370, 3e kw 325—335, stieren 390445, worstkoeien 315— 330, vette kalveren extra 400415, le kw 380—390 2e kw 350—370 3e kw 310350, nuchtere kalveren 160170, slachtpaarden 260—320. Prijzen in guldens per stuk: kall en melkkoeien 1000—1475, vare koeien 800—1075, vaarzen 825—1000, pinken 600—725. graskalveren 375—550. mest- uitgeput te raken, kalveren 100—220. lopers 100—125. i biggen 45—60, schapen 90—120, lam- Vooral de grote meren 95—125, (Van een onzer verslaggevers) Midden-Delfland zal een belangrij ke rol kannen gaan spelen in de op heffing van het dreigende kort aan zand in Nederland. Een werkgroep, onder voorzitterschap van deViaar- dingse wethouder T. de Bruyn on derzoekt op het ogenblik de moge lijkheid oro van de streek tassen Vlaardingen, Schiedam en Delft een van de betangste zandwinningsgebie- den van Nederland te maken. De behoefte aan zand tot 1980 wordt geschat op 80 miljoen kubieke meter. Dertig miljoen kubieke meter daarvan kan men uit het Deltage- gebied halen. De verdere behoefte zai misschien door Midden-Delfland kunnen warden gedekt. De andere winplaatsers beginnen langzamerhand Koop "n boek bij d» steden, die nog enorme uitbreidingsplannen hebben werken de vraag naar zand in de hand. Er moeten grote terreinen op gespoten worden. Vlaardingen gaat bij voorbeeld in de komende drie jaar het noordelijk deel van Holy op spuiten. De prijs van het zand ligt tussen de drie en zes gulden per kubieke meter. Wanneer de winningsplannen in Midden-Delfland kans van slagen hebben dan kan dat voor de hele streek grote voordelen gaan opleve ren. Midden-Delfland wordt be schouwd als een groene long in do Randstad, die steeds meer een func tie zal krijgen voor de recreatie. Het is denkbaar, dat er door de zandver- gravingen meren ontstaan, die bij zonder geschikt kunnen zijn voor de watersport. Eiders in het land zijn daat voorbeelden van. Een combinatie van zandwinning en structuurverbetering ma de grond voor agrarische doeleinden is ook lang niet uitgesloten. Ook op de ze kanten van de zaak wordt door werkgroepen gestudeerd. En dan is er niet te vergeten het feit. dat het zand geld opbrengt. Wanneer een flink deel daarvan aan de recreatie ve en agrarische plannen zou kun nen worden besteed, dan kan men in Midden-Delfland op de meest let- terlUke manier het ene gat met het andere stoppen. Geboren: Martina H d v J P C Se- brechta en H. C- de Raat). Ovériêdêti; J dé Korte, 69 jr. BAROMETERS - met tien jaar garantie lo<73 THERMOMETERS 2.25 HYGROMETERS 10.90 LOEPEN 2.75 MICROSCOPEN, compleet 18.75 KOMPASSEN TONEELKIJKERS PRIB MAKIJKERS DRADENTELLERS BRILETUTS ARGUS

Het Vrije volk | 1965 | | pagina 1