VOORZITTER ROTTERDAMSE K.V.K.: Hup, weer een schaaltje P A. Niclaes - voorzitter Rotterdamse Speeltuincentrale - is verontrust: Burgerij moet de alarmklok gaan luiden... PERSONEN EN FEITEN m Stil die hoest sneller! m mm The Hollies in Lekkerkerk Pacton samen met Trailer Co Portugal-lijnen gecombineerd Pupil weeshuis op de vlucht Overleden aan verwondingen Uitloting van premielening 1 55 Veemarkt Rotterdam Vanuit restaurant: Greep op de jeugd VlCKS Hoestbonbons Doelen op televisie Hans Citroen vertelde (bazig) niets nieuws In den Twijfelaar bij Hum. Verbond Solistenconcerf gaat niet door HET VRIJE VOLK DINSDAG 4 JANUARI 1966 'ff - CONTAINERS In het Zakkendragershuisje, Rotterdam-Delfshaven, zit de heer Huibert van den Berg (23) aan een tinoven. Hij maakt in stug tempo tin nen schaaltjes. Hup, weer een schaaltje. Hup, nog een. Op de tafel naast hem stapelen de schaaltjes zich op. Morgen moet de heer Van den Berg een flink voorraadje tinnen voorwerpen vervaardigd hebben. Hij moet dan een aan tal van zijn produkten kunnen laten zien: ter gelegenheid van de officiële opening van het Zakkendragershuisje als mu seum. Morgenmiddag om 3 uur wordt het historische, uit 1653 daterende gebouwtje in ge bruik genomen als dépendance van het Rotterdams Historisch Museum. STAMPVOETEND „Het is verontrustend dat in Rotterdam be paalde voor de recreatie belangrijke objecten verdwijnen, terwijl er zo weinig nieuwe voor terugkomen!" Dit zei maandagavond tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst van de Rotterdamse Speel tuincentrale de heer A. Niclaes, voorzitter van deze meer dan vijftig speeltuinverenigingen overkoepelende organisatie. 6 geneeskrachtige ingrediënten werken samen om echte ver lichting te brengen. MEDICINALE -* Natuurmonumenten y *f it W U. ii m/Av// A f?t 3St .yvr-^/Va: ►tfw ra p* r^'>* a-Ue t v/v'»v.«r Er is reden tot pessimisme (Van een onzer verslaggevers) In de jaarrede van de voorzitter van de Kanier van Koophandel voor Rotterdam. Ir. J. van den Berg. overheerst een pessimistische toon over de situatie, waarin de Nederlandse economie en de EEG verkeren. Ja, zelfs voor het Nieuwe Waterweggebied kan ir. Van den Berg slechts pessimistische klanken iaten horen. Hij zei over de Nieuwe Waterwegeconomie in zijn hedenmiddag in dc openbare vergade ring der Kamer uitgesproken rede: „Er is in de grond van de zaak evenveel reden tot pessimisme als hierover ten aanzien van de economische ontwikkeling van ons gehele land werd geuit." Dit gebied noemde hij een be langrijke kostwinner voor onze volkshuishouding. Maar het staat nu „op de tocht van de inter nationale concurrentie". Daarij komt, dat de overheid de situatie nog moeilijker maakt door te weinig middelen voor uitbouw van de haven beschikbaar te stellen. Uitstel van havenuitbrcidingen geeft te grote ongunstige gevol gen voor ons gehele land. maar ir. Van den Berg zei goede hoop te hebben, dat uitvoering van grote havenwerken niet verder geremd zal worden. Zakkendragershuisje morgen open: Niet zo zwaar op de hand was de Kamervoorzitter, toen hij de in 1965 weer toegenomen aantallen zeesche pen en de hoeveelheden omgeslagen goederen in grotere cijfers kon me moreren. En in verhouding tot de andere groteNoordzeehavens kon Rotterdam zijn positie „in het alge meen redelijk handhaven." zo stelde hij bescheiden. Groot belang hechtte ir. Van den Berg aan dc samenwerking op on- dememersniveau tussen de grote havens, zoals zich bij de pijlsnelle ontwikkeling van het containerver voer (roll on-roll off) voordoet. Het grootste deel van de rede was gewijd aan twee onderwerpen van algemene betekenis: de EEG-situatie en de. wat ir. Van den Berg noem de, „de welhaast zorgelijke situatie" van onze nationale economie. Wat de EEG betreft oordeelde hij. dat verstoring van het integratlepro- In het zaaltje op de benedenver dieping is een antieke tingieterij in gericht, waar de heer Van den Berg de bezoekers van het museum gaat demonstreren hoe dit oude ambacht wordt uitgeoefend. Het zaaltje op de bovenverdieping wordt gevuld met materiaal over de geschiedenis van Delfshaven. Er wordt vandaag hard gewerkt in het Zakkendragershuisje, en niet alleen door de heer Van den Berg. Alles wordt schoongemaakt, het bovenzaaltje wordt, ingericht, aan de inrichting van de tingieterij wordt de laatste hand gelegd. De heer Van den Berg, die in Utrecht woont, is gisteren gestart met zijn activiteiten aan de tinoven. Het aanvaarden van deze taak bete kent voor hem een hele verandering. In Utrecht was h(j chauffeur van beroep. Hij is aan het tingieten ge raakt door bemiddeling van zijn schoonvader, de heer J, van Wou denberg, eigenaar van een tingieterij. „Ja, 'tis wel heel wat andei's," geeft de heer Van den Berg toe. Maar hij heeft plezier in zijn nieuwe arbeid. Met vaste, hoewel nog wat onervaren hand, giet hij de vloeibare hete tin uit dc oven door een kleine opening in de vorm. Hup, weer een schaaltje De tingieterij is uitgerust met his torische werktuigen, die voorheen ge ëxposeerd waren in het Historisch Museum. Oven, draaibank en andere werktuigen zijn echter in zoverre ge moderniseerd, dat de bediening me chanisch geschiedt. Op rekken langs de wand is een historische collectie vormen uitgestald. De oudste vorm dateert uit 1655. De Rotterdamse tinnegieter John Druy uit de acht tiende eeuw heeft dc grondslag ge legd voor deze hele uitrusting, die enige jaren geleden door de gemeente werd aangekocht. De produkten uit deze museum werkplaats zullen worden verkocht. Ze worden voorzien van een speciaal stempel. v-> ces zowel op staatsniveau als op be drijfsniveau tot ernstige nationale verstarringen in de zes EEG-landen moet leiden. Het welslagen van de Kennedyronde en de versterking van de Atlantische betrekkingen (met Amerika) achtte ir. Van den Berg ven overwegend belang, ook voor het Nieuwe Waterweggebied. Over de Nederlandse economie meende spreker, o.a. in tegenstel ling tot wat prof. Pen. de eco noom van de Groningse universK teit, daaromtrent oordeelt, dat al lerlei ontwikkelingen wijzen op een aantasting van onze economie in conjuncturele en instructurele zin. Loonstijgingen, die de produktivi- teit verre overtreffen, met een ver dere verkorting van de arbeidstijd, drijven de factor „arbeid" snel uit de merkt, waarbij hij doelde op een aantal sluitingen van bedrijven in de afgelopen weken. De overheid be vredigt behoeften en kijkt pas daar na naar financieringsmogelijkheden, zo stelde ir. Van den Berg. De winstmarges voor het bedrijfsleven leggen het loodje en het zijn toch de winstmarges, die ondernemers en kapitaalverschaffers tot uitbreidin gen. research en export brengen. Via kleinere, soms schrikbarend lagere winstmarges, worden de stij gende overheidsuitgaven (met zware belastingdruk) gefinancierd. De voorzitter van de K.v.K. zag als dringende noodzaak een periode ran consolidatie voor de ondernemings- kostcn, want in de achter ons lig gende jaren was er „niet meer een zacht sluipende, maar een stamp voetend rondwarende inflatie." Het was bijna een korte ver ademing in dit „gesproken portret" over onze economie, toen ir. Van den Berg inleidend memoreerde, dat in 1965 „de ionen in ons land reëel het meest van de zes EEG- landen stegen," dat „de secundaire arbeidsvoorwaarden nog beter wer den." dat „de werkgelegenheid bleef op een ongekend spannende hoogte." dat „de betalingsbalans nog een overschot laat zien." Goede kanten, maar.toen kwamen „de kwade kanten," die volgens ir. Van den Berg. de laatste maanden de over hand hadden gekregen. Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers) Het Haagse „fenomeen" Lagor Waard heeft de Residentie verlaten om Rotterdam en omgeving kennis met hem en met The Hollies uit Manchester te laten maken. Zaterdagmiddag om drie uur zal de beatgroep Mack.-die samengesteld is uit o.a. The Motions. The Haigs en The Black Albino's, het publiek op warmen voor hun Engelse collega's. Deze beat-happening vindt piaats in gebouw Amicit.ia in Lekkerkerk. (Van een onzer Verslaggevers) De Pacton N.V. te Nicuwerkerk aan den IJssei en Ommen is met dc York Trailer Co England en de York Trailer Europa N.V. te Barendrecht oen. nieuwe samenwerking voor de pf' duktie en verkoop aangegaan. 'n Barendrecht zullen de freight- wasters als voorheen worden gepro duceerd. In de toekomst zal ook Pac- (V! N.V. deze assembleren. De trai- fabrleken hopen dankzij de samsn- "c-rking aan de top van de trailer- 'jfoduktie te blijven staan. b.j ïifc O IO'S: Een oude prent ook te zien in het Zakkendra gershuisje dat het ambacht van tinnegieter uitbeeldt. Eronder staat dit versje: Wie kan een tinnen leepel missen./of schootel, om in op te dissen?/'t Valt diens tig, net en kleen van prijs/ik maakt ze op allerhande wijsz. De heer Hubert van den Berg aan zijn tinoven. zichtbaar achter- het grote houten rad van de draaibank, die vroeger met hand kracht aangedreven werd. (Van een onzer verslaggevers) De Gecombineerde Poriugai Lijnen C.P-L. tc Rotterdam en de Socieda- de General de Comercio Industria e Transportes te Lissabon hebben be sloten met ingang van 1 februari hun lijndiensten tussen Rotterdam en Lissabon-Oporto/Lel.voes v.v., tot een gecombineerde dienst samen tc voegen. Door deze Nederlands-Portugese samenwerking in de yaart tussen Nederland en Portugal kan circa iedere vijf dagen een afvaart in beide richtingen worden aangeboden. De diensten op Portugal blijven ge concentreerd aan de Merwehaven. ROTTERDAM. 4 januari Aan voer in totaal 1886 dieren. Weekaan- voer 2651 dieren. Slachtrunderen 220, Gebruiksvee 479. Vette kalveren 43. Graskalveren 163. Nuchtere kalveren 903, Paarden 28. Veulens 8. Schapen 24. Lammeren 1. Bokken/geiten 17. De prijzen: Slachtrunderen extra kwal. 4.30-4.70. Ie kw. 408-4.30, 2e kw. 3.45-3.75, 3e kw. 3.30-3.40: Stieren 4.00-4.50; Worstkoeien 3.30-3.35: Vette kalveren extra kw. 3.50-3.60. Ie kw. 3.30-3.40, 2e kw. 3.10-3.30. 3e kw. 2.90- 3.00; Nuchtere kalveren 1.60-1.70: Slachtpaarden 3.00-3.50; Kalf- en melkkoeien 1050-1485: Vare koeien 825-1075: Vaarzen 800-975: Pinken 600-700: Graskalveren 375-550: Mest- kalveren 90-180: Schapen 80-110; Lammeren 85-115. GOUD. Dc heer G. van den Berg, lste ambtenaar voor sociaal werk van de Rotterdamse gemeentelijke sociale dienst, is onderscheiden met de eremedaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Directeur J. van Mill heeft de onderscheiding gistermorgen aan de heer Van den Berg uitge reikt ter gelegenheid van diens veertigjarig dienstjubileum. VIJFENTWINTIG JAAR. De heer p, Kraayeveld viert deze week zijn 25-jarig jubileum als medewerker van aannemingsbedrijf J. G. Mak. Rotterdam. De heer Kraayeveld heeft gedurende deze 25 jaar de inkoop en de algemene zaken be hartigd. Tn het kantoor aan de Bijlstraat 15 is er op 4 januari van 4 tot 6 uur 's middags gelegenheid om de jubilaris geluk te wensen. WOERDEN Voor een kort op onthoud verbleef maandag op het middaguur een maatschappelijk wer ker van het Burgerweeshuis te Rot terdam met een 12-jarige pupil in restaurant Victoria te Woerden. De jongen bleek daar de toestem ming om even naar het tollet te gaan te hebben misbruikt om te vluchten. De Woerdense politie werd gewaar schuwd en zocht de omgeving af, maar zonder resultaat. De gevluchte jongen is gekleed in een donkere ruige Monty-coat, paarse spijkerbroek en zwarte schoenen. Hij bleek reeds eerder ontvlucht te zijn. (Van een onzer verslaggevers) Tn het Rotterdamse ziekenhuis Dijkzigt is maandag de 76-jarige C. J. Groeneveid uit Rotterdam over leden, nadat hij op 23 december was aangereden in de Gijsingstraat. Hjj was plotseling de straat over gestoken. Hoewel men aanvankelijk dacht, dat de belaarde man geen let sel had opgelopen, moest hij later met enkele gebroken ribben worden opgenomen. De heer Niclaes wees op het verdwijnen van de Ahoy'-hal. Hij sprak over het „schreeuwend te kort aan zwembaden en bond het zijn toehoorders op het hart: "De Rotterdamse burgerij moet de alarmklok luiden en wel zó hard, dat hij in Den Haag gehoord zal worden'. RSC's nieuwjaarsbijeenkomst in de Grote Schouwburg was tradi tiegetrouw druk bezocht. De heer Niclaes zei, dat de schouwburg zaal vierhonderd plaatsen groter had kunnen zijn! Hij verwelkom de verscheidene gasten, waarbij de commissarissen van politie P. Dijkxhoorn en P. Ligtvoet, dok ter J. G. Bosma, voorzitter van de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding en dr. H. J. van Zuy- len, vice-voorzitter van die raad. Namens wethouder Langerak heeft de heer K. van Driei. plaatsvervan gend hoofd en adjunct-administrateur van de afdeling Sport en Recreatie ten stadhuize de traditionele nieuw- jaarsspecch gehouden. Dc heer Van Driei zei, bi(j te zijn dat de wethou der verhinderd was. Zfjn toespraak kon nu (de heer Van Driei gaat bin nenkort met pensioen) in zekere zin wordt méér aan het winterclubwerk gedaan. Er is méér scholing en méér bezinning gekomen. „Men beweert," zei de heer Van Dtlel, „dat het jeugdwerk vaak de greep op de jeugd mist." Spreker plaatste hierbij een vraagteken en constateerde met nadruk dat dit be paald niet geldt ™or het Jeugdwerk van de Centrale. Dat verkeert in bloei. En het verheugde de heer Van Driei, dat - zoals hij zes jaar ge ledén op een congres bepleitte - nu ook de relatie tussen wetenschap en speeltuinwerk is gelegd. De heer Van Driei sprak verder met waardering over de meer dan duizend harde werkers, vijwilJigers, die zich hl Rotterdam voor de speel tuinen inzetten. Door hechte samen werking in *ix nieuwe VW gevormd: Veiligheid, Vreugde en Vorming voor de jeugd: „Blijf trouw aan uw taak. 't Allerbeste." De heer Niclaes zei in een dank woord, dat dit afscheid met een ge voel van weemoed wordt genomen. Voldaan was hij over het feit. dat de RSC, die dit jaar mogelijk 53 aangesloten verenigingen zal tellen, veruit de grootste speeltuincentrale ln ons land ls. Het speeltuin- en het P. VERBIST Rotterdams concert- en con gresgebouw De Doelen, is gister avond in de ..televisierondleiding" van de AVRO op Nederland II niet aan zijn trekken gekomen- De vrij eentonige filmbeelden onthulden de fraaie cn inge nieuze schepping van de archi tecten Kraayvanger. Kraayvanger en Fledderus slechts voor een gering deel- Ook in andere opzichten boeide het programma weinig. Dat zat hem in de wijze waarop samen steller en presentator Hans Ci troen te werk ging. Een half uur lang wendde hij zich weinig soe pel en soms nogal bazig met fei ten en gegevens over het nieuwe gebouw louter en alleen tot Doe- lendirecteur P. Verbist. Het was of de heer Verbist, die de Doelen toch kent als zijn broekzak, van toeten noch blazen wist Ook de violist Theo Olof, die wat variatie bracht door in de kleine zaal een sarabande uit een partita van Bach te spelen en de RPhO-directeur drs. J- Oosterlee mocht al lang bekende medede lingen uit de mond van Hans Ci troen aanhoren. Tot de kijkers richtte deze zich geen enkele keer. Theo Olof zag tussen de bedrij ven door kans tot een compli ment: in de kleine zaal zou hij graag spelen, de nagalm is fijn, niet te lang. Net toen het programma inte ressanter werd de heren Ci troen, Verbist en Oosterlee be gonnen over het gebruik te dis cussiëren was het halve uur om. Hans Citroen had nog juist tijd om aan zy'n metgezellen mee te delen, hoe op 18 mei het ge bouw zal worden ingewijd. De heren Verbist en Oosterlee keken beslist niet verrast De gemeenschap Rotterdam van het Humanistisch Verbond organi seert woensdagavond in de Blauwe Zaal van het Beursgebouw haar jaar lijkse feestavond. Medewerking ver leent de cabaretgroep In den Twijfe laar. De aanvang is gesteld op 20.00 urn-. het nemen van afscheid van het clubwerk ten nauwste verbonden speeltuinwerk zijn. achtend, wees hij op het grote be lang van scholing. Biy was hij, dat Het plv. hoofd van de afdeling ook in de nieuwe wijken ruimte voor Sport en Recreatie, die het Rotter- speeltuinen is gereserveerd, damse speeltuinwerk twintig jaar De RSC zette zijn gasten ten slotte lang op de voet had gevolgd, zag eer. een gevarieerd programma voor. boeiende lijn in de ontwikkeling van Martin Rijken presenteerde een in- dit werk. Er zijn méér speeltuinen en ternationale cabaret- en variétéshow méér clubgebouwen gekomen. Er met o.a. Peter Piekos. (Van onze kunstredactie) Het solistenconcert op donderdag 6 Januari in de aula van* het Museum Boymans-Van Beuninger., waar Eli zabeth van Malde (piano' en Maria Poulussen «fluit) zouden optreden, is tot een nader te bepalen datum uit gesteld. PAGINA 5 Er is geen tam tam van gemaakt, maar ln het prille begin van dit nieu we jaar heeft Rot terdam er een club huis bügekregen. In Lcmbardijen. Het is hit vijfde clubhuis van de Stichting Anker- clubhuiswerk, In een noodkerk aan de Horaüusstra&t heeft men de be schikking gekregen over een aantal lokalen. En hoofdleider A. Maasland kar, nu eindelijk van start gaan met het werk dat ruim een Jaar geleden zo triest wei onderbroken. Het leek allemaal zo veelbelovend. Het Ankerclubhuis had een flinke houten keet gekregen. Maar voor dat deze kon worden opgetrokken, kwam er brand ln de stapels plan ken en schotten. Wég keet! Wég plezierig onderkomen voor Lombar- dijens jeugd. Ach, als buitenstaan der maakt 'n krantenbericht over een brandje niet zo'n grote indruk, maar voor de mensen, die er daar op Lombardijen wat het jeugdwerk betreft iets van probeerden te ma ken, was het een harde klap. Dat is allemaal verleden tijd; thans kijkt men weer opgewekt in de toekomst. De heer Maasland is er in geslaagd contacten met enkele groepen jongeren te onderhouden. Daar ls. bij voorbeeld, de tiener groep. Zij heeft op de avond van nieuwjaarsdag in het verenigingsge bouw aan de Menanderstraat een da verend kerstbal gevierd. Er waren maar liefst 220 tieners. Het Ankerclubhuiswerk in Lom bardijen is dus nu van de grond ge komen. Men begint met handenar beid- en dansgroepen. Er zijn con tacten opgenomen met het tamboer en pijperkorps Lombardijen, met de sportclub Lombardijen en met de speeltuinvereniging, die hier een mo gelijkheid heeft haar kinderen ook 's winters bezig te houden. De heer Maasland slaagde er ook in een aantal vrijwilligers voor het geven van leiding in te schakelen. Al met al een begin, dat wel wat voor de toekomst belooft. Het is. dacht Pieter, van belang, dat vooral in de nieuwe stadswijken dergelijk werk wordt aangepakt. D« bewoners zijn er van heinde en ver naar toe gestroomd. Veel onderling contact ls er nog niet. De wijkge- meenschap moet nog groeien. En een clubhuis als dat van het Anker kan er toe meewerken, dat er aan deze groei gestalte kan worden ge geven. Er is onnoemelijk veel nodig om echt clubwerk te kunnen bedrijven, vertelde mij hoofdleider Maasland. Hij somde op: sport- en spelma teriaal (tafeltennis, balspelen,kaart-, dam-, en andere gezelschapsspelen), handenarbeidmateriaal om dan nog maar niet eens te spreken over de inrichting van het clubhuis zeil: „Kortom Pieter, we kunnen vrijwel alles gebruiken, nieuw maar ook ge bruikt materiaal. Misschien zijn er onder je lezers die voor ons werk belangstelling hebben en het nut en de noodzaak daarvan inzien. Wij kunnen ons voorstellen, dat een. aan tal lezers ons de helpende hand wil bieden bij onze start." Wie iets aan te bieden heeft kan zich wenden tot het kantoor van de Stichting. Havenstraat 231, telefoon 230487. Én het gironummer luidt: 147.706. Pieter zou het prettig vinden als vooral de Lombardijenarcn eens aan dit „eigen" clubhuis zouden willen denken. We kunner. ons nu wel kri tisch uitlaten ovet die .Jeugd van tegenwoordig," nr.ar zijn we bereid om wat voor haar te dóen. Hier ligt een mogelijkheid: steun verle nen aan het vijfde Anker-clubhuis. Natuurwachter A. Spek uit Rotter dam-Zuid vraagt aan het begin van het nieuwe jaar onze aandacht voor de Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten. Het jaarverslag ligt voor hem en vol vreugde las hij, dat de vereniging nu meer dam 50.000 leden telt. Natuurmonumenten heeft haar kostelijk bezit in het af gelopen jaar met 631 ha. kunnen uit breiden. Hiervoor was 2.8 miljoen nodig. De heer Spek hoopt op een nog groter ledental (minimum-con tributie ƒ5 per jaar), omdat de vereniging dan misschien nog meer reservaten zal kunnen aankopen. Dat is, zegt de natuurwachter, belang rijk voor ons en ons nageslacht. Het lidmaatschap biedt, als men met vakantie in Nederland blijft, veel voordelen. Verscheidene prach tige reservaten van Natuurmonumen ten zijn dan vrij toegankelijk. Be paalde landgoederen van particulie ren kunnen dan ook betreden wor den. „En dit alles over het gehele land verspreid," zegt de heer Spek. Tot de grootste bezittingen van Natuurmonumenten horen het Na tionale Park, Veluwezoom en Naar- dermeer. Dichter bij huis vinden we o.a. terreinen in Voome's duin (Bredewater, De Waal bij Rockanje en het Quackjeswatez). Ook in de Vlaardingse Vlietlanden, een merk waardig landschrap met oud boezem- land is een reservaat. Vergeten we verder niet de Nieuwkoopse plas sen. Zonder de activiteiten van vereni gingen als Natuurmonumenten zou er in ons land véél aan natuur schoon verloren zijn gegaan. Verlies Mevrouw Onderdeltedcn. Voorschotor- Vaau IS.heeit vriSdagmioaag op öoOude- dljk een doublé armbandhorloge niet di to armbandje verloren. Zondagmiddag beert de heer A. Boezaart. Narcissen- straat 10b, vermoedelijk voor z'n huts deur. zijn zwarte glacé met woi gevoer de handschoenen verloren. Eén van z'n kennissen heert hem van Pendrecht met de auto thuisgebracht. De heer Boezaart. die een uitkering ontvangt krachtens de AOW, is door dit verlies gedupeerd. De driejarige Hennie Timmermans. Por- tugesestraat 5a. is donderdagmiddag tus sen Schiedam en het Kruisplein haar gouden ringetje met een blauw steentje, kwijtgeraakt. Vermoedelijk heeft ze het ringetje ln lijn 4 verloren. Tussen d» Carnlsseiaan en huis miste M. van Bu ren Bonaventurastraat I02b, op nieuw jaarsdag een bruine lederen porteroon- naie. Inhoud: geld en een voetbalkaart- jc Waar in dote rubriek „Kleine Lét tere" geen plaatsnaam is genoemd wordt Botterdam bedoeld. PIETER SPREEUW. SANTO DOMINGO (AP) Presi dent Hector Garcia-Goday van de Dominicaanse Republiek is voorne mens de rust in zijn land te herstel len door een groot aantal officieren van het leger naar het buitenland te zenden. Hjj kondigde aan, dat een belangrijk aantal officieren van tie eikaar bestrijdende fracties met. diplomatieke missies of voor studie doeleinden naar het buitenland zal worden gestuurd. ROTTERDAM (ANP) Maan dag heeft de uitloting plaatsgevonden van 500 obligaties van de 2H pet. premielening 1953 (groot f 10 mto.) der gemeente Rotterdam. Obligatie nr. 73798 werd aflosbaar gesteld met f 50.ooo, de ti"> 41339 en 61.027 met elk f 10.Ó0Ö de" nrs 1822, 9916. 15920. 29496, 33537, 48432, 52625, 59867, 81161 en 85219 werdén aflosbaar gesteld met 1000.

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1