Tienduizenden schade bij guldens grote brand Kademuur Lange Haven brokkelt af Sluisdeuren sluiten niet goed meer RUIMT OP 19.65 Nog weinig spanning ïoen en RUIIT m 14.90 Huisvrouwen ,Het is erg gezellig. RUIT OP 32.90 Juliana stuit bij PVC op tegenstand Ib 'wv^iië EURÓJAX VI Oliekachel oorzaak Intiem houdt weer toernooi Fietser hotst op bromfietser Bromfietser ernstig gewond Instructeur hacl zijn rijbewijs pas 3 maanden Student ernstig gewond bij aanrijding Man aangereden door tunneljeep HOOGSTRAAT 86 WISSELKOERSEN Tafeltennissen Plotseling overleden HOOGSTRAAT 86 Burgerlijke Stand Stagnatie TAXI TROUWAUTO'S HOOGSTRAAT 86 Volleybal c HET VRIJE VOLK DINSDAG II JANUARI 1966 PAGINA 7 glhjyt (Van een onzer verslaggevers) .Je polsringen moeten nog aan. Nu je lielm op. Ja sprin gen maar...." Zo ging het maandagmiddag toe op de kade aan de Lange Haven te Schiedam nabij de oude sluis, waar twee duikers van het Rotterdamse Bergingsbedrijf W. Smit Co (Eerste Neder landse Kikvorsmanservice) in opdracht van de gemeentelijke havendienst grote van de kademuur afgebrokkelde stukken steen verwijderden, die de sluisdeuren blokkeerden. De Broekenspecialist P. C. MOUT HAAN TERLENKA heren pantalons Roodmerk 45/55 Een pantalon gemaakt in onze bekende beter passende modellen. Normaal 29.75, Nü Telef. 268981 - Schiedam De .Broekenspecialist P. C. MOUTHAAN TERLENKA JONGENSPANTALONS TREVIRA Juist een broek voor die wildebras van U. In de maten 3 t.m. 13 (Leeftijd 5 tot 15 jaar) Alle maten ÉÉN PRIJS Telef. 268981 - Schiedam •n Kantoor; Burg. Knappertiaan18, Schiedam LxVtel \'s ,1 De Broekenspecialist P. C. MOUTHAAN Leuke blauwe JON GEN SRL AZERS Bijzonder voordelig, normaal 54.50 Leeftijd 10 jaar Nü Kleine stijging per maat. Telef. 268981 - Schiedam GEMEENTE SCHIEDAM Uitbreidingsplan in onderdelen „GROENOORD - NOORD" Mevrouw RL A. Roelfsema-Poelstra, echtgenote van Schie dams burgemeester en ere-voorzitster van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen (afdeling Schiedam) wenst het da gelijks bestuur van de vereniging een gelukkig 1966. Het was het begin van een „erg gezellige middag". LOENDERSLOOT, kasten, 20 verschillende i-, 2-, 3-deurs- kasten uit voorraad leverbaar Manastraat 43 Schiedam, tel 264779. WOERDEN Maandagmiddag om even half vijf brak brand uit in een dubbele loods aan de Lcidscstraatwcg te Woerden, in gebruik bij dc firma A. van Oudenalien, handel in bouwmaterialen, en het aannemingsbedrijf Trio N.V. Hoewel de brandweer zeer snel ter plaatse was, brandde de dub bele loods toch geheel uit. Toen de brandweer nog maar net met de blus werkzaamheden was begonnen, volgde er een hevige ontploffing, doordat een gas- en znurstofeillnder in de lucht vlogen. liet gehele dak werd vernield en tevens sloeg een deel van de muur weg. De vrij felle oostenwind kreeg toen nog veel meer vat op het vuur, zodat de brandweer voor een vrijwel hopeloze taak stond. V>Ktv« - Op het moment van de ontploffing waren er vele brandweerlieden in de directe omgeving van het gebouw. Niemand werd echter gewond. Ook van de mensen die bezig waren de kantoren leeg te halen, liep niemand verwondingen op door de ontploffing. Wel werden enkele deuren in het apart staande kantoorgebouw aan splinters geslagen en werden alle ruiten vernield. Stenen van de mum- en dakpannen vlogen met een wijde boog over de rijweg Bodegraven- Woerden, die echter juist enkele mi nuten eerder door de politie was af gezet. In het gedeelte van de firma Van Oudenalien bevonden zich vele plas tic buizen; voorts veel cement en teer en enkele vaten olie. Veel olie Duikers verwijderen grote stenen Henk Alriehs en André van de de plaats waar hij zich bevond. Het was er ook aanwezig bij de N.V. Trio, die de loods tevens in gebruik had als herstelwerkplaats voor het eigen wagenpark. De oorzaak van de brand is niet bekend, maar men vermoedt, dat een bij Trio staande oliekachel de oor zaak is. Toen men terugkwam van een bespreking op kantoor, brandde het in de werkplaats al zo fel. dat niemand er meer in kon. De brand weer, die het vuur met groot mate riaal bestreed, slaagde erin het kan toorgebouw, dat achter de loods staat, intact te houden. Tijdens de brand werd wegens het nog aanwezige ontploffingsgevaar, het verkeer omgeleid over Barwouts- waarder. De busdienst Bodegraven- Utrecht liep vrij veel vertraging op. De schade van de brand bedraagt vele tienduizenden guldens, maar een serieuze raming kon maandag avond nog niet worden gedaan. Om negen uur werd de brandweer opnieuw gealarmeerd, omdat de smeulende resten door de wind weer vlam hadden gevat. Na een half uur tje spuiten konden de brandweer mannen weer inrukken. Kraan brachten met veel moeite de enorme keien op de wal, daarbij gadegeslagen door de havenmeester, de heer S. van de Wal en een op zichter van gemeentewerken. Aan leiding-tot dit- karwei was het alar merend telefoontje van de man, die periodiek de haven schoonbaggert. Met verbazing naar de grote brok ken kademuur kijkend, die duiker Alriehs op de kade takelde zei hij: „Ik dacht vorige week: wat krijg ik nu in mijn bengeltje. Daar moet ik even over bellen. Dat dit alarm niet overbodig was bleek maandagmiddag. Steeds op nieuw ging de 23-jarige, bij de ma- duurde maar enkele minuten of het eerste brok deponeerde hij op de kade, meteen ging hij weer terug en kwam boven met een nog groter stuk steen. De duiker kon het kar wei onmogelijk; alleen klaren. Het brok was erg zwaar en daar om moest er een touw aan ie pas bomen om het op te takelen. Einde lijk gelukte het „Denk om jezelf' waarschuwde Alriehs de duiker, die zich onder het gevaarte bevond. Deze ging een beetje opzij en met vereende krachten trok men het op de kade. „Geen wonder, dat die deuren niet dicht wilden," zei iemand van de rine opgeleide duiker André van de havendienst. De sluisdeuren ïunctio- Kraan, die vroeger in Schiedam neren inmiddels weer normaal, maar heelt gewoond, maar verhuisd is naar Dordrecht, omlaag. „Het is be hoorlijk koud." zei hij in het goed verwarmde brugwachtershuisje bij komend. Wijzend op zijn „kikvors- mantenue: „Dat pak geeft je na tuurlijk wel bescherming, maar op den duur moet je toch naar boven. de werkzaamheden van de duikers hebben overigens wel aangetoond, dat de kademuren met spoed moe ten worden hersteld. Advertentie I.M. Het ene tafeltennistoemooi is Sn Vlaardingen nog maar net ver speeld of het andere staat weer voor de deur. Ditmaal is het de afdeling badminton van Intiem, die alle le den heeft uitgenodigd om deel te ne men aan een gezelligheidstoemooi, dat woensdagavond zal worden ge houden in de turnzaal aan de West-ha venkade 95. Daar za! geen badmin ton, maar tafeltennis worden ge speeld, waar volgens een bijzonder systeem de wedstrijden zullen wor den georganiseerd. Dé tweede helft van de competitie van de afdeling Rotterdam van de NTTB begint maandag. Het Inticm- bestuur heeft enkele teams ge wij - zig". met de bedoeling om deze te kunnen handhaven in de derde klas se. Bovendien zal team 12 voor het eerst aan de competitie gaan deel nemen. (Vari een onzer verslaggevers) Met een hersenschudding werd gis termorgen om kwart over acht de 16- jarige fietser A. L. V. uit Delft naar het Gasthuis overgebracht. Op de Rotterdamseweg was hij tegen een bromfietser aangereden. De bromfietser, de 58-jarige G. J. S. uit Delft reed vanaf de rijbaan tussen de bomen door het rijwielpad op. Van de andere kant kwam de fietser, die tegen de bromfietser op botste. De bromfietser liep een hoofdwond op, maar kon na behandeling in het Gasthuis naar huis gaan. (Van een onzer verslaggevers) Op de Gusfcoweg in Rotterdam is zondagmiddag de 24-jarige contro leur A. Hansen van de Zaagmolen kade met zijn brommer tegen een stilstaande oplegger gereden. Hij is in zorgwekkende toestand - met een schedelbasisfractuur - naar het zie kenhuis Dijkzigt gebracht. De politie van het bureau Mar- conlplein vraagt degenen die moge lijk dit ongeluk hebben gezien, zich te melden (telefoon 256800). ROTTERDAM. 10 januari 1966. Engels pond 10,12510.123 Amerik. dollar3,613,611 Franse frank 73,65473,705 Belgische frank 7.263—7,273 Zwitserse frank23,50483,554 Zweedse kroon 69,79569,845 Duitse mark 90,0190,06 Deense kroon52,41452.464 Noorse kroon 50.5250,57 Canada 3,3643,368 Italiaanse lire 57,78457,835 Oostenr. schilling 13.96S13,973 Escudo's 12,62—12,625 Advertentie IJM. (Van een onzer verslaggevers) De Vlaardlngse politie heeft een 22-jarige rij-instructeur bekeurd, die pas drie maanden geleden zelf voor rijn rijexamen geslaagd bleek te zijn. Sinds kort bestaat er een bepaling, 'dat men pas les mag geven, als men [en minste drie jaar een rijbewijs heeft. De leswagen werd aangehou den bij een normale verkeerscontro le. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE: Nog wat nieuws Pussi- cat? (18), 2 en 8.15 uur. MONOPOLE: Lerry Brerinan houdt stand (14), 2 en 8 uur. Diversen: IRENE: Bridgecursus Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, 14.00 u. Voorlichtingsavond Cultureel Jeugd- paspoort,20.00 uur. Vergadering Aquariumver. 'Tropica', 20.00 uur. MONOPOLE: Filmavond Schie- damse Fitakring met 'De Fluit en de Pijl', 20.00 uur. WOENSDAG Bioscopen; PASSAGE: Nog wat nieuws,.Pussi- cat? (18). 2 en 8.15 uur. MONOPOLE: Luchtslag om Japan (14), 2 uur; Lerry Brennau houdt stand (14). 8 uur Diversen: SURSUM CORDA: Contactavond Personeelsver, Palthé, 20.00 uur. WIJKCENTRUM: Contactavond h.b.s.-vereniging 'Onder Ons', 20 u. IRENE: Vergadering Nederlandse Kappersbond, 20.00 uur. STEDELIJK MUSEUM: Grafiek van Erich Heckel en tekeningen van Jan Roede. - GALERIE WIEGMAN: Plastieken van George Belzer. SCHIEDAM. Geboren: Johanna M. d.v. J. J. Christen en C. Verwiel; Maria C. M. d.v. J. Torres Chica en F. Viliarroya Gascon; Lenette C. d.v. W. C. Pauw en C. de Jong. Overleden: F. J. H .Vierboom, 54 jr; D. J. Chatelain. 59 jr; A. van Tilborg. 60 jr. echtge. Olofsen; C. van Eijk, 84 jr: A. M. Stemerdink, 61 jr, echtge Frenaij; J. M. van Breda, 80 jr, echtge Vlug. Stagnatie in de werkzaamheden veroorzaakten natuurlijk de bagger- schuiten, waarvoor de sluis enkele malen open moest. Nauwelijks waren de schepen voorbijgevaren of Henk Alriehs stond weer op. „Zo nu moe ten we, dat andere gedeelte maar eens doen. De duiker knikte en op- j yag. U¥- nieuw gingen beide mannen naar het Ijskoude water. Nauwkeurig bevestigde Alriehs de luchtslang aan het pak, controleerde alles nogmaals, zette de helm op het hoofd van zijn collega en gaf hem een klopje. Met een snelle In het Stadion Feijenoord is zon dagmiddag de 68-jarige C. Priele uit de Heinlantstraat plotseling onwel geworden. Hy werd naar het Zuider ziekenhuis gebracht, waar hij bij aan komst overleden Week te zijn. (Van een onzer verslaggevers) De eerste wedstrijden van dc Schiedam.se Tafeltenniskampioen schappen 1966 zijn maandagavond verspeeld. In de A-groep (overgangsklasse en eerste klasse) werd nog slechts één poule gespeeld. Daarin toonde René Schewe (Service) zich sterker dan A. Braak (Noad) en A. B. Meijer (RAP) Met een duidelijke 21— 218-zege op Meijer plaatste Braak zich voor de tweede ronde. Er was nog weinig spanning maan dagavond, maar die zal vanavond en in de komende avonden komen. Advertentie I.M sprong was de duiker in het donkere j water verdwenen. j Luchtbelletjes borrelden omhoog op j (Van een onzer verslaggevers) Istanbul naar de Maasstad. De heer Het 'programma vermeldt naast een L. Nijhuis zal zijn toehoorsters over tekenfilm ook een kleur endocu.rn.en- 'Het is heel erg gezellig. Mevr. de moeilijkheden vertellen, waarmee taire over Griekenland. Natuurlijk is M A. JRoeljsema-Poelstra, de echtge- deze rit gepaard ging en zijn erva- het opallc bijeenkomsten van de note van Schiedams burgemeester zei ringen toelichten met behulp van de Schiedamse huisvrouwen 'heel erg ge- dit maandagmiddag in Maison West- rolprenten. zeliig. huis aan de Warande, waar de afde ling Schiedam van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen een nieuwjaarsreceptie hield. Het was druk op deze eerste bij eenkomst van de Schiedam.se huis- vrauiaén in het nieuwe jaar en de burgemeestersvrouwe, die erevoorzit ster van deze vereniging is, had een plezierige middag evenals het dage lijks bestuur, bestaande uit mevr. E. de Vos-van Harmeien, voorzitster, mevr. J. Eysbergen-van. Wensveen, se cretaresse en mevr. M. de Jong-Hoa- genboam, penning meester esse. 'De vereniging bloeit als nooit te voren,' zei mevr. Eysbergen, puttend uit het cijfermateriaal, dat zij als se cretaresse nauwkeurig bijhoudt. Dui delijk bewijs voor deze mededeling was de opkomst: Maisort Westhuis was vol en het geroezemoes van al dié dames- monden laas al buiten de zaal hoor baar. Het bestuur van de vereniging is overigens zeer actief. Vandaag hield men in gebouw Irene een bridgemid- dag, waar dc heer Popma de deel neemster de kneepjes var. dit moei lijke kaartspel bijbracht. Op dinsdag 25 januari wordt deze middag her haald en op woensdag 19 januari U er in gebouw Irene een jilmmiddag. Er zullen twee films worden ver toond over de befaamde postkoets- rit. die ten tijde van de Rotterdamse expositie Floriade werd. gemaakt van Dan zullen de wedstrijden worden voortgezet met de duels in de der de, vierde en vijfde klasse, met als sluitstuk de strijd om het kampioen schap in de A-groep. Bij de tweedeklassers werden gis teren al twee kwartfinalisten bekend. J. Vis (Noad) versloeg in de twee de ronde G, Wigmans (Service) met 21—14 en 21—19 en P. Dries scha kelde in de achtste finale C. Wijn- ties (Noad) met 21—15 en 22—20 uit van verdere deelneming. In de vierde klasse werden alle kwartfinalisten genoteerd. TSF is met drie deelnemers sterk vertegen woordigd (F. Jorritsma, R. Klink en D. Nuis) evenals Noad met A. de Groot. L. v. d. Veen en P. Joosse. Twee Service-spelers F Homan en J. v. d. Lee vullen het achttal aan, dat om de titel in de vierde klas gaat strijden. Ten slotte plaatsten zich bij de niet-NTTB'ers W. Falentijn, H. v. d. Broek en H. Meijer door poule-over winningen bij de laatste twaalf van het voor deze afdeling geldende wedstrijdschema. In de strijd om de verenigïngsbe- ker heeft Noad na deze eerste avond met 12 punten een kleine voor sprong op Service (II punten) en TSF, dat met 10 punten verrassend goed mee komt. RAP sluit de rij met 3 punten. Advertentie I.M. Het in de volleybaleompetitie hoog geklasseerde Juliana heeft het tegen het Haagse PVC veel moeilijker ge had dan het verschil op de ranglijst zou doen vermoeden. De Schiedam mers hebben vijf sets nodig gehad om hun enthousiaste tegenstanders te kloppen. Aanvankelijk leek Juliana op een vrij gemakkelijke zege af te steve nen, De eerste set werd met ruim verschil, 157 gewonnen. In de twee de set ging 't echter direct veel moei lijker. De verdediging van PVC kwam steeds beter op dreef. Voor lopig echter behield Juliana het ini tiatief en kon daardoor deze set met 1512 in zijn voordeel beslissen. In de volgende set waren de rollen om gedraaid. PVC wist zich, gesteund door de sublieme verdediging, en ge bruik makend van korte en steekset- ups het initiatief over nemen. Het zelfvertrouwen van de Schiedammers werd ondermijnd, waardoor de der de set met 1513 en de vierde set zelfs met 156 verloren werd. De balans was nu weer in even wicht en er was dus weer van alles mogelijk. In die vijfde en laatste set echter hervond Juliana weer zjjn zelfvertrouwen. PVC wist geen raad met de gevaarlijke floater-services van Peter Soeters en keek in min der dan geen tijd tegen een 9o- acht erstand aan. De gehele Juliana- ploeg draaide weer als vanouds. Vooral de jonge Cees de Munnik was de Haagse verdedigers keer op keer te slim af. PVC vocht wanhopig terug, maar Icon. toch niet verhinde ren, dat deze set met de sprekende cijfers 154 naar Juliana ging. (van een onzer verslaggevers» Bij een botsing zondagavond op de hoek BergselaanBergsingel in Rot terdam is de 24-jarige student tv. van Krimpen van de Bergsingel uit zijn auto geslingerd en daarna door deze zelfde wagen over het onder lichaam gereden. Alet hevige pijnen is ti(j naar het Bergwegzietchenuis ge bracht. De auto sloeg over de kop en wera evenals de andere oy ae botsing De- trokken wagen zwaar beschadigd. Aan de zuidkant van de Maastun nel is zondagmiddag de 63-jarige op zichter IV. A. Snaak uit de Hoog vlietstraat aangereden door een Maastunnel jeep. De wagen reed als laatste in een file, met- de blauwe zwaaüamp de tunnel binnen. De opzichter stalk de rijbaan over vanachter het verkeers- huisje. Met een gebroken neusbeen, wonden aan het gezicht en een ver splinterde onderarm, is h(j naar het ziekenhuis Dijkzigt gebracht. Officiële Bekendmaking. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Schiedam brengt overeenkomstig het bepaalde in artikel 37, lid 4 der Wo ningwet 1901, ter algemene kennis, dat Gedeputeerde Staten ^L^?omcie Zuid-Holland bij hun besluit van 8 december 1965 G.S. nr. 439 hebben goedgekeurd het bij besluit van de Gemeenteraad d.ct. 24 mei 1965 vastgestelde uitbreidings plan in onderdelen „Groenoord-Noord" alsmede de daarbij behorende Bebouwingsvoorschriften. Voorts hebben Gedeputeerde Staten genoemd raadsbesluit goedgekeurd voor zover het strekt tot gedeeltelijke intrek king van het uitbreidingsplan in hoofdzaak Kethel-Schie- dam van 1961. Het goedgekeurde plan ligt voor een ieder ter inzage ter Genieente-Secretarle Afd. Algemene Zaken, Oude Kerk- SCHIEDAM. 6 januari 1966 Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd H. ROELFSEMA. Alles op gemakkelijke beta ling vanaf t,- per week GOEDERENHANDEL Firma eD Zn- rulniaan 40, Schiedam. advertentie. Kapsalon Héiene, de saion voor de betere PERMANENT. Stroomloos voor iedei huur geschikt, f 7.50. Héléne ttóde permanent, de meest ideale natuurlijkü permanent f 10. Gratia balen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hélène, Rem brand tl aan 22. Schiedam, teL 267170. f 1.00 reductie op deze

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1