Het ro elt bij de VVD in Schiedam 'oonschip zinkt in esterhaven Inbraak bi j o-op-winkel Ook TOG kan Service niet stoppen Felle sneeuwjachten, kleumende toeschouwers, marsmuziek... Onze scheepswerven kunnen rol spelen by strr d om olie D.A.F.- en PEUGEOTSERVICE r GARAGE LAIDiAN I assistent personeelszaken sportcentrum 't ene geschenk, kampioenschap 't andere Brando waakt dag en nacht aard ingers voetballen in sneeuw tegen Schiedammers Man valt van dak: talrijke verwondingen GEHUWDE DAMES BRIEVEN ONDER NUMMER ACCO'S W. ELSHOIIT Mi/rndm VEEL FESTIVITEITEN RONDOM DE VIERING Esperanto-agendo Tot nu toe onbekende zeelieden schieten op vogeltjes Klaverjasnieuws SCHIEDAMSE ZAAIERTJES KONINKLIJKE HOLLANDIA (Van een onzer verslaggevers) De grootste Schiedamse zaterdagvoetbalvereniging HBSS gaat ar.h opmaiten het veertigjarig bestaan te vieren Hoewel de KNVB veertig jaar geen jubileum meer vindt, is dat voor de bestuurders van 1IBSS geen reden om dit achtste lustrum on gemerkt voorbij te laten gaan. De viering van het veertigjarig bestaan zal een extra feestelijk tintje krijgen, umdat men dan tevens het sportcentrum gaat openen. Met hun veertig jaar zijn de HBSS'ers de op een na oudste vereniging in het Schiedamse zaterdagvoetbal, achter PPSC, dat al een paar jaar langer bestaat. Momenteel beschikt men over 10 semorenelftallen, 7 junioren- en 2 pupillen-elftallen. Verder heeft men een aanmerkelijk aantal donateurs. Dat zijn er op de kop af 250. III II Geen steun „Hoewel wl) een christelijke ver eniging zijn, krijgen w« van de kerk geer, enkele financiële steun", zegt het zelfde bestuurslid. Toch heeft men het voor elkaar weten te brengen, dat het sport centrum, bestaande uit 8 heren- kleedlokalen, 1 dames-kleed lokaal, bestemd voor de korfballers van ODI, 3 waslokalen, I scheldsrech- terslokaal, materlaalhok, bestuurs kamer, keuken en een grote kan tine door eigen leden is gebouwd en straks bij het jubileum 2al wor den opgeleverd. De korfballers van ODI, die ook een bedrag aan geld inbrachten, zullen eveneens ge bruik kunnen maken van dit sport- Veel veranderd Vergelijken we HBSS van nu met dat van 1926 dan is duidelijk veel veranderd Werd toen gestart met twee elftallen, nu zijn het er tien De club werd in-de beginperiode ge leid door de „Poorten" en de „Schoppen", twee families die veel voor HBSS over hadden. Het eerste speelterrein was aan de Havendijk. (Van een onzer verslaggevers) „De Nederlandse industrie wordt zich steeds meer bewust van de rijkdom in de bodem. Ook de grote scheepswerven zijrt waakzaam en geven zich rekenschap van de over de gehele wereld groeiende belangstelling voor dit „kostbare stukje" grond op het Westeuropese continent. We hebben ons zo goed mogelijk van de voor ontginning rxraodigde techniek op de hoogte gesteld en voorzien van de noodzakelijke uitrusting om in deze ontwikkeling een belangrijke rol te kunnen spelen". vraagt voor 's avonds van 17.4522 uur. Aanmelden aan de achterzijde van de fabriek, Grofbaan, Schiedam. NOORDMOLENSTRAAT 17 - SCHIEDAM - TEL. 266233 en 265607 Fabrieken van Melkprodukten en Voedingsmiddelen N.V. Onze onderneming heeft een aantal fabrieken verspreid over ge heel Nederland. Het hoofdkantoor is In Vlaardingen. De CENTRALE PERSONEELSAFDELING van het hoofdkantoor biedt aan een ambitieuze Jongeman «en aantrekkelijke werkkring. Het is de bedoeling dat de aan te trekken als lid van een klein team aanvankelijk wordt ingeschakeld bi? personeelsadministratie redigeren van het personeelsorgaan regelen bezoeken van buitenlanders werving en selectie van kantoorpersoneel secretariaat Person dsfonds. Verdere ontplooiingsmogelijkheden zijn aanwezig. een opleiding op middelbaar niveau. leeftijd tussen 21 en 25 jaar. Wij bieden een aantrekkelijk salaris en komen In ruime mate tege moet In de kosten van verdere studie. Inlichtingen bij en schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Centrale Personeelsafdeling, Postbus 9, Vlaardinaen Telefoon 01898-2941 of 010-269174. HET VRIJE VOLK MAANDAG 14 FEBRUARI 1966 JfAUiWA viert achtste lustrum HBSS, dat niet in de toto speelt, «noot Ret In feite hebben van een grote schare donateurs omdat het anders zeer moeilijk is om de touw tjes aars elkaar te knopen. De toto kwestie is een paar jaar gelcd'n een heel probleem geweest by HBS3. {Van een onzer verslaggevers) Het komt de laatste tijd nog al eens voor, dat op de sport parken Harga en Thuriede de afgelegen voetbalkantin'e on gewenst bezoek krijgen. Dat ongewenste bezoek meestal opgeschoten jongens klimt dan naar binnen en ont vreemdt Hesjes limonade en andere lékkere dingen. Ook de HBSS is dat al eens gebeurt. „Dat, overkomt ons geen tweede keer", hebben toen de bestuurders tegen el kaar gezegd. Want wie nu de moed heeft om de kantine van HBSS ongevraagd een bezoek te brengen, komt van een koude kermis thuis. Brando, een grote herders hond, is met alleen de mas- ootte van HBSS maar Waakt er tevens voor, dat niemand meer met kwade bedoelingen nachtelijke visites aflegt aan de kantine. Men heeft voor Brando, die de grootste snij tanden heeft die wij ooit by een hond zagen, een warm plekje gemaakt in de kantine. Wie nu nog naar binnen klimt, wordt door Brando met gepaste munt betaald, onge acht de bestelling (Van een onzer verslaggevers) Het rommelt bU de afdeling Schie dam van de WD, Verschil van me ning over de voorbereiding van de dit jaar te houden gemeenteraads verkiezingen heeft geleid tot het af treden van de WD-voorzitter, de heer A.W. Unkel en het bestuurslid, mevr. A. Moll-Lips. In een aan de WD-leden genchte brief schruven beide bestuursleden, dat zij onvoldoende het, vertrouwen van net dagelijks, bestuur bezitten om met vrucht leiding te kunnen geven aan de verkiezmgsactiviteiten in 1966; zy zullen per 15 februari af treden De heer Unkel was tevens voorzitter van de propagandacom- missie en mevr. MoU was pennrng- meesteresse. Naar verluidt zou de werkelijke aanleiding tot het aftreden van de heer Unkel diens plaats op de vorige week samengestelde groslijst voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn. Daarop neemt hij de achtste plaats in, voorafgegaan door leden die vol gens het aftredende bestuurslid wel iets lager gerangschikt hadden kun nen worden, gezien het door hen voor de partij verrichte werk en hun leeftijd. De achtste plaats op de WD- groslyst is een vrijwel onverkiesbare positie Vooral de plaats van de heer H W. G Hoek (na de huidige ge meenteraadsleden, drs. J. Houtman en de heer G P. Verhulsdonk ais derde gekozen) is een doom In het oog van het aftredende bestuurslid. Bij de VVD staat mevr. A, Geurtsen op de vierde plaats, gevolgd door mevr. E. Peiger-van Biezen en de jeugdige leden J. W. Tullmg en J. A E Doorslag. Op vrijdag 25 februari houdt de WD in de Amstelbron een nieuwe vergadering. (Van een onzer verslaggevers) In de Westerhaven te Schiedam is zaterdagavond omstreeks zes uur door tot nu toe onbekende oorzaak het aan de Wille*.iskadie gemeerde "woonschip Hestla water gaan maken eu binnen tien minuten gezonken Slechts een gfdeelte van de stalen romp steekt nog boven water. De bewoners, het 33-jarige echt paar H M. Haze kon de woonark tij dig verlaten en. werd ondergebracht bij familieleden In het Rotterdamse Schiebroek. Omstreeks genoemd tijd stip kreeg de Schiedamse politie te lefonisch bericht, dat de ark water binnen kreeg. Men was spoedig ter plaatse maar de agenten konden slechts meehel pen bij het van boord brengen van wat meubilair en een TV-toestel Een onderzoek wordt Ingesteld. Toen op een vergadering bleek, dat de meerderheid er voor was om m de toto te gaan spelen, was dat voor de toenmalige voorzitter, de heer Ei bers aanleiding, zijn functie neer te leggen. Toen puntje bij paaltje kwam, heeft men toch maar besloten niet In de toto te gaan spelen. „Toch zun wij er zeker van, da, zeker 70 pet. van onze leden by an dere verenigingen in de tot spelen. Daarom geloof ik niet da we het op den duur tegen kunnen houden om het zonder toto te doen", ver klaarde ons een der bestuursleden van HBSS. Inderdaad Is het zo, dat veel le den by andere clubs in de toto spe len. Hiermee gaat een groot bedrag aan geld voor HBSS verloren. Geld dat nu én voor het sportcentrum dat op de HBSS-velden is gebouwd én voor de jeugd best gebruikt kan wor den. (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van zaterdag op zon dag ia er Ingebroken bij de aan de Mgr. N'olenslaan te Schiedam geves tigde supermarkt van de Coöperatie de Nieuwe Waterweg. De buit be stond uit een bedrag van ƒ2.500, 80 sloffen sigaretten en een aantal sl- garette-aanstèkers- De filiaalchef, de heer Van Buren, ontdekte de inbraak in de loop van zondag. Men had zich via een bo venlicht aan de achterzijde van het pand toegang tot de winkel ver schaft. Uit verschillende kassaladen was geld weggenomen. Van de da ders ontbreekt nog elk spoor. (van onze sportredactie) In de tafeltenniscompetitie heeft TOG uit Maassluis moeien ervaren dat de overwümlngsreeks van Servi ce 1 op weg naar het kampioenschap in de eerste klasse niet te stuiten is. De kracht van het Service-team wordt in de uitslag weer duideiiik weerspiegeld. Met 100 werden de gasten geklopt. Met uitzondering van het dubbel spel en een enkelparty werden alle wedstrijden In twee games beslist. De meeste tegenstand toonde Play- sier die een game met 28—30 van Hans Kreischer won. Maar verder kwamen hy en zijn medespelers te gen Eikmans, Boer en Kreischer niet Deze week ontmoet Service het op de tweede plaats staande Dlveko. Dit treffen vindt zaterdagmiddag m het tafeltenniscentrum in Rotterdam plaats. Hoewel deze ontmoeting van da Schiedammers meer aandacht zal eisen dan de voorafgaande wedstry- den zien wij Service toch wel met belde punten huiswaarts keren. Service 2, dat de laatste weken verraste met overwinningen op kop lopers, heeft in de wedstrijd tegen RAP danig teleurgesteld, Vry onver wacht trok het thulsspelende RAP met 6—4 aan het langste eind. Jan Wyzenbroek deed verdienstelijk werk door voor twee winstpunten te zor gen. Renè Schewe leverde eenzelfde resultaat, maar Wlm de Raay was kenneiyk volkomen van slag. Het dubbelspel ging onnodig verloren, vandaar dat RAP's zege eigeniyk met in gevaar is geweest. Service 3 verspeelde deze week zijn ongeslagen positie door van De Schakel met 6—4 te verliezen Deze tegenstander kwam daardoor op ge lijke hoogte en de komende wedstrij den zullen gaan beslissen aan welk team het kampioenschap zal toeval len centrum. Alles byeen gaat het 100 000 kosten Dat bedrag wordt voor een deel teruggebracht door werk van de eigen leden. Verder Is een lemng aangegaan en heeft men geld gekregen van diverse Instel lingen, zoals het Anjerfonds. Men hoopt op 26 maart het ge heel te kunnen «penen. Men heeft uiteraard rond de viering van het achtste lustrum de nodige festivitei ten gepland. Op 24 maart is er eer receptie in Musis Sacrum, gevolgd op 25 maart, door een feestavond eveneens in Musis Sacrum. Op 19 mei is er jublieumjuniorentoer- nooi, waaraan wordt deelgenomen door CSVD, RAS en SV'35, drie ver enigingen waarmee HBSS door de jaren heen een goed contact onder houdt. In de week van 11 tot 18 juni is er een nederlaageerie. waaraan alle Schiedamse clubs kunnen deelnemen met twee elftallen. Dan is er nog een pupillentoernooi en worden de fees- teiykheden besloten met een wed strijd tussen een team van oud- HBSS-spelers en een elftal van Spjj- kenisse Men zal proberen om het elftal m het veld te brengen, dat in 1950 tegen Spykemsse kampioen werd Langzaam Is het met HBSS de goe de richting heengegaan. Bekijken we nu de mngiyst dan Is het duidelijk, dat HBSS dit jubileumjaar met een (Van onze sportredactie) Er is het afgelopen weekeinde toch nog gevoetbald in Vlaardlngcn, zij het dan uiteraard vriendschappelijk op de met veel sneeuw bedekte velden. Op twee fronten vonden ontmoetin gen plaats tegen Schiedamse rlubs. Allereerst ging vrijdagavond een telefoontje van Zwaluwen naar PPSC, dat ütgenodigd werd om zaterdag middag aan de Kethelweg tegen de Vogels te komen oefenen. De Schie dammers voldeden gaarne aan dit verzoek. Het werd een pittige oefen party onder voortdurende sneeuw val. Zwaluwen was niet helemaal volle dig. Het miste De Korver, waarvoor Buitelaar meespeelde en na de rust stond Groeneweg zijn plaats af aan Van Denderen. De Vlaardmgers won nen uiteindelijk met 6—5 Met de rust as de Stand 3—2 De wedstryd stond onder leiding van de heer Ko ning, Aanstaande zaterdag speelt Zwaluwen een oefenpartij in Katwyk tegen Quick Boys. De aanvang is half elf. Zondagmorgen ploegden de elftal len van VFC 1 en SVV 2 doos de hoge sneeuw op het sportpark. Het werd een stevige wedstrijd, waarin SVV uiteindelijk met 3—2 zegevier de. De geelzwarten eldest invallers voor Sluymer en Wolf. De uitslag deed er niet zo veel toe. Belangrijker was dat VFC na zo veel weken weer in wedstrijdverband uitkwam. Van Rees zorgde vlak voor rust voor de openingstreffer, waarna Benjert vlak na de Schiedamse ge- ïykmaker voor 21 zorgde. Kooy- man ui eigen doel en een doelpunt van Van Gent maakten de eindstand tot 2—3. kampioenschap kan afsluiten. Geteld bU de opening van het sportcentrum kan worden gezegd, dat er geen mooier cadeau denkbaar is. Trainr Aad Bierhuizer;, nu al weer een aantal jaren bij -HBSS, is vol lof over het spelersmateriaal. Dit jaar moet het dan maar eens luk ken", zegt Bierhulzen die zelf een grote staat van dienst als voetbal ier bij Excelslor'20 achter de rug heeft „Vorig seizoen zijn we er by- na by geweest, snaar in de slotfase van de competitie lieten wy een aan tal steken vallen". Nu rekent Bierhuizen eigeniyk op een kampioensfeest WD hopen het voor hem en voor zijn elftal, dat ze ker over de kwaliteiten beschikt om in de hoogste klas van het zaterdag voetbal mee te draaien. (Van een onzer verslaggevers) Tijdens de sneeuwstorm van za terdag is omstreeks twaalf uur de 26- jarige heer A. van Buren, die op het dak van zijn woning aan de West molenstraat te Schiedam een TV- antenne wilde bevestigen, van een hoogte van 7 meter naar beneden ge vallen. De man, die plotseling uitgleed en op straat terecht kwam, is met een hersenschudding, eer. aantal ernstige hoofdwonden en twee gebroken pol sen naar het ziekenhuis Dr. Nolet- stiehting overgebracht. Merkredon, la lflan de februaro klubvespero. Kic estsie Via opinio pri tio? Ni ceestes ce kino v. Gink Ploegstraat 19. Trans1world lig 58 te w ater gelaten... (Van een onzer verslaggevers) Een haag van genodigden, schuilend onder haastig' uitgereikte, zwarte paraplu's. Een felle sneeuwjacht, waarin de leden van de WF-hartnonie een moedige poging deden om pittige marse te spe len en hoog boven de kleumende mensen uitstekend, nauwelijks zicht baar door de uit een grauwe lucht omlaag dwarrelende sneeuwvlok ken, de donkere contouren van een kolossaal booreiland. Dat was zaterdagmiddag omstreeks half één hét beeld op de met Amerikaanse sn Nederlandse vlaggen versierde werf van Wilton- Fijenoord N.V te Schiedam, waar in tegenwoordigheid van een groot aantal autoriteiten het boorplatform Transworld Rig 58 werd gedoopt. Een stralende doopvrouwe, mevr. Tom Seale, echtgenote van de vice- president van Transworld, dochter onderneming van de in Oklahoma City gevestigde Amerikaanse firma Kerr-McGee Corporation voor wie de werven Van de Giessen-De Noord N.V. Nederlandsche Dok- en Scheepsbouw Maatschappij (NDSM), N.V. P. Smit Jr en N. V. Wilton- Fijenoord het eiland bouwden, ver richtte de plechtigheid. Omstreeks kwart voor sen gaf ze met een fraai goud-ivoren bijltje een ferme tik op het kabeltje, waaraan de ge bruikelijke champagnefles hing. Even later luisterden de hui verende toeschouwers naar het Amerikaanse volkslied en het Wil helmus. Nauwelijks was de laat ste noot gespeeld of met veel ge knal spatte nabij de Transworld Rig 58 vuurwerk uit elkaar en ont plooiden zich op het veertig meter hoog gelegen dek serpentines. Te gelijkertijd ontvouwde zich de maatschappijvlag op het platform. Het was het kleurige sluitstuk van Met bewonderenswaardige vrolijk heid geeft rars. Tom Seale de klap die de champagnefles tegen de wand van het boorplatform doet uiteen spatten. een koude plechtigheid, die even later ln de kantine van hét WF- hoofdkantoor werd voortgezet. Daar sprak namens de vier wer ven, de directeur van de Neder landsche Dok- en Scheepsbouwmaat schappij (NDSM), de heer P. Goed koop Dzn, dte herinnerde aan de prettige samenwerking met de firma Kerr-McGee Corporation. De „Transworld Rig 58" is het eerste drijvende booreiland, dat door deze vier werven ia gebouwd en de heer Goedkoop was verheugd, dat men de kans had gekregen om dit „visitiekaartje als bouwers van boorplatforms" af te geven. De heer Goedkoop zei onder meer: „Wij scheepsbouwers staan bekend als individualisten. Als we willen blijven voortbestaan moeten we echter naar mijn Overtuiging nog meer samenwerken, dan we in het verleden deden. Deze eerste poging om op grotere schas! met elkaar te werken heeft ons ge leerd, dat het mogelijk is." Vervolgens dankte hij de doop vrouwe voor de wijze, waarop deze haar taak had volbracht en overhan digde haar een doosje met fraaie sieraden. Nadat mevr. Tom Seale C„ilS ben overweldigd") een kort dankwoord had uitgesproken ver scheen de heer McGee die hoopte op een voorspoedig vérloop van de verdere werkzaamheden. Ten slotte bracht men een dronk uit op hét welslagen van dit grote „olle-avon- tuur," dat in maart begint met sen 8200 mijlen lange sleepreis van de Zwarte Zee, die de Transworld Big 58 naar Nigeria moet brengen. (Van Sen onzer verslaggevers) Dr- Schiedamse politie is sinds zondagmiddag op zoek naar enkele buitenlands zeelieden, die la het tussen de West-Frankeiandsed(jk en de Prins BcmhardJaaa gelegen Volkspark met een luchtbuks op vo gels schoten. Omwonenden stelden hiervan de politie In kennis, die na enig speuren aan boord van een bij de scheepswerf De Jong gemeerde Griekse boot een zware luchtbuks aantrof. Zeer waarschijnlijk bevin den de gesignaleerde zeelieden zich aan boord van dit schip, maar zekér is dit niet omdat de eigenaar nog niet is gevonden. MAASSLUIS De in dé afgelo pen week gehouden wedstrijden van de bedrUfsklaverjas-competitie te Maassluis behaalde het team van de Ver. Touwfabrieken een b jzonder resultaat door het team van De Neeff met de cijfers 14819—16321 te ver slaan. Ook het team van Futura behaalde een overwinning. Het ver sloeg met 14801—15929 punten het team van Wallramit. De heer P. Goedkoop Dzn., direc teur van de Nederlandsche Dok- Scheepsbouwmaatschappij (NDSM) te Amsterdam zei dit zaterdagmid dag In de kantine van het Wilton- Fijenoord-hoofdkantoor te Schiedam, waar hij in tegenwoordigheid van eed groot aantal buitenlandse, landelijke, gemeentelijke en havenautoriteiten een toespraak hield ter gelegenheid mn de doop van het booreiland Transworld Rig 58. De heer Goedkoop vergeleek in zyn rede de toost;, id in het nauwelijks ontgonnen Oklahoma omstreeks 1889 met het Nederland van nu. De heer Goedkoop twijfelde er niet aan, dat de huidige hoorders naar olie, nazaten van die vroegere „Okla homa-soonere'' een goede neus neus hebben om te vinden wat ze zoekm en b|j wenste hen veel geluk. H|j geloofde, dat Nederland goed voorbereid is op de komst ran de oliemaatschappijen met hun drijven de platforms, gezien de ervaringen., die men in ons land de laatste jaren heeft opgedaan. De Nederlandse in dustrie volgt deze ontwikkeling op de voet. Hert belangryke gezelschap, wsar- onder Amerikaanse, Duitse, Italiaanse en Nigeri&anse vertegenwoordigers van oliemaatschappijen en aanver wante bedrijven, gaf volgens de heer Goedkoop een goede indruk van Bet- belangryke karakter vafi de activi teiten, die Nederland voor de teeg heeft op het gebied van olie en aard gas. BANKETFABRIEK W. KESTEJR N.V. Indien D ons een advertentie onder nummer opgeeft ter plaatsing, met het verzoek de door ons ontvangen blieven aan aw «dm doof te «enden, wordt O hier voor 50 ct. porto- en administratiekosten in rekening gebracht. DE DIRECTIE. voor alle typen auto's, scooters en motorrijwie len, starters, dynamo's Vakkundig laden Zitkussens van 17 50 voor 3.75 DAM; 29 - SCHIEDAM TEL. 26 40.51. Grote sortering JUMPERS dames- neren en jongens- truien va f8,45 A Schsi- peroord Zn., Tuinlaan 40, tel. 287367. VERLICHTING modem en klassiek, scbeerapparaten xtrykyzer» «lek» kachels, haarden. A Schllperoorö A Zn Tuinlaan 40 tel «7367 Vereist is

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1