S SPORTRAPPCRT w pAHïjyji EBII SENSAI IS TEVREDEN OVER 28-JARIGE VLAARDINGSE JUDOKA y K B. en W krediet voor bouw van IQ-klassige ido Brom f al ser gewo.m'bij aanrijding Man trapt winkelruit in Motor orestolen -rm BROEKEN- SPECIALIST vragen B8T VRUE VOLK VRIJDAG 25 FEBRUARI 1968 PAGINA 1 (Van een onzer verslaggevers) Een jaar leven en judo l°ren in Japan is een ervaring, vaartegen alleen bikkelharde naturen be.-tand zijn. Ten minste als je serieuze pogingen doet om a. zoveel mogelijk op te steken van de Japanse judovaardighcid. b, op z*n Ja- paris te leven en c. met weinig geld rond te koinen. Dat is de conclusie van de 28-jarige V laardiugse judoleraar Chris tie Korte, zoals die blijkt uit de vele brieven, die hij. sinds hij in september naar Japan vertrok, heeft geschreven aan zijn vriend, werkgever en collega-judoka, de Vlaardingse sport- schoolhouder Jan van Gorsel. Verbazing Alles geregeld ESB-controIeur tipt politie O Advertentie I.M. JUBILEUM-AANBIEDING 60 JAAR BENZO Troost Knokken Tempo Vierde dan? Zen, in de sneeuw Geïd over Keuze uit honderden PANTALONS in alle Prijzen ©Modellen en Kwaliteiten OOK NAAR MAAT ZONDER PRIJSVERHOGING briefweger? WISSKLKOEKSEJN Voefbalprogramma Amateurs Volksonderwijs houdt expositie expressies jeugdige scholieren Films Joop Spruyf Watervrienden Burgerlijke Stand Chris de Korte: ,Judo in Japan echt geen lolletje' De Korte schreef het in één van lijn laatste brieven zo: „Als iemand zou vragen of ik hem zou aanraden er heen te gaan dan zou ik zeggen: „Nee, liet is hier geen lolletje. De dojo's hebben geen verwarming en geen deuren. De ruiten zijn voor het laatst 30 jaar geleden vernieuwd. Tocht hoort bij de gedachte Zen. Mijn slaapkamer heeft natuurlijk ook geen deur of verwarming, maar slapen doe ik op de grond. Eten op Euro pese manier ts onbetaatbaar en op Japanse manier niet altijd een ge noegen. Kortom, zou ik zeggen, je moet in Nederland, al veel aan Zen gedaan hebben en een sterk ideaal nastreven om hier met plezier te zijn. Zelf gaat het mij steeds beter en dat komt natuurlijk ook doordat ik veel vrienden heb gekregen, maar daar mag je van te voren niet op rekenen. MUn judo is totaal veranderd. Ik maak (en dat was te verwachten) 80 percent op de grond en van mijn staande werk is ook zo het een en ander veranderd. Maak veel Sasai surikomi ashi die beenworp) en ook tani otoshi (6e sutemi). Ben in de tijd van een half jaar van 76 kg nu schoon aan de haak 83 kg." De Viaardinger is een populair man geworden bij de tientallen ju doka's op de universiteiten, met wie hij dagelijks traint. Die populariteit heeft hij letterlijk moeten bevechten. Zi) is een prettig bijverschijnsel van een leven, dat iemand met een min der sterke constitutie na enkele we ken al tot uitputting zou hebben ge bracht. Het begon al direct na zijn aankomst: Na een week reizen 'de trein naar Moskou, vliegtuig naar Oost-Siberië, boot naar Yokohama en dan weer trein naar Kyoto) kwam Chris de Korte 19 september in Japan aan. Na een volle nacht in de trein kwam hij om zeven uur 's morgens in Kyo to aan. Hij werd er opgewacht door vijf judoka's van de Doshisha-univer- sitcit. Op dat moment won De Korte direct de sympathie van deze Ja panners, want toen hij van de trein direct naar de voor hem gereserveer de kamer in een privé-wening was gebracht, namen de Japanners aan ciat hij nu wel eerst zou willen sla pen. Zij waren dan ook niet weinig verbaasd, dat het eerste wat hij uit pakte zijn judogi was en hij vroeg hoe Iaat hij kon beginnen. De volgen de dagen was het dag in -*ag uit de Nederlander, die zich aan het ver bazen was. Zijn kamer van ongeveer 4x4 me ter had op de grond een vloerbedek king van Japanse tatami «soort riet mat en dat was de hele meubile ring. Hij legde zijn slaapzak uit in een hoek en zijn koffer in de ande re en daarmee was alles opgeruimd en klaar. Ook de duer hoefde hij niet dicht te doen. want die zat er niet in. Overigens was dit geen andere kamer dan die waarmee hij in de komende tijd kermis zou maken. wat afwijzende houding te hebben aangenomen, in toegestemd De Kor te een introductie te geven bij zijn eigen leraar in Japan. Diens naam is Ebii sensai. De toe voeging sensai betekent meester, een eretitel, waarop deze 63-jarlge acht ste dan kennelijk met veel recht aanspraak kan maken. Toen Ebii er eenmaal in had toegestemd om De Korte de gelegenheid te geven in Ja pan judo te leren, kon er vrijwel niets meer misgaan. Alles, maar dan ook letterlijk alles was geregeld, zo blijkt uit de brieven van de Viaar dinger. De Korte schrijft af en toe met verbijstering over de voorkomend heid, de gastvrijheid en de hartelijk heid, waarmee hij wordt ontvangen. De glimlachende beleefdheid en gast vrijheid maakt hem soms moedeloos, omdat hij er maar zo weinig tegen over kan stellen. De Hollandse gast heeft zich wel een oordeel gevormd over de ma nier. waarop in Japan les wordt ge geven. Daarvan is hij geschrokken. Zijn eigen leraar Ebii uitgezonderd, geven de Japanners ongelooflijk slecht les. Een citaat; (Van een onzer verslaggevers) Dank zy de oplettendheid van een controleur van de Eerste Schicdam- se Bewakingsdienst (ESB! kon de Schiedamse politie in de afgelopen nacht een 35-jarige ploegleider B. J. de II. uit Rotterdam aanhouden, na dat deze een ruit van het aan dc Brocrsvcst gevestigde kledingmaga zijn Lamjic had Ingetrapt. De man die is ingesloten aan het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. heeft nog geen reden voor deze vernieling opgege ven. Omstreeks drie uur hoorde de controleur plotseling glasgerinkel bij het kledingmagazijn cn zag hij even later hoe een man uit de portiek rende en zich ijlings uit dc voeten maakte. Het bleek dat een ruit van de toe gangsdeur was vernield. Toevallig passeerden enkele surveillerende agenten, die de „ruitentikker" spoe dig te pakken hadden. (Va.n een onzer verslaggevers) Op het Rubensplein te Schiedam is donderdag een motorfiets gesto len. Da eigenaar de heer \V, G„ die zijn voertuig voor zijn woning had van diefstal. Het is een motor van het merk kenteken nr. R.H. 45-37, Dames- of Hcrensportriiwitl compleet voor slechts 129,— netto, Bru9A RIJH'fELFABRIEK TELEFOON 01898—2474 fc. N C ge», B1ERSLOOT 50 VLAABD1NGEN WASMACHINES STOFZUIGERS CENTRIFUGES vechten. Hij is mijn grote vriend en van hem kan ik blijven leren. Maar: Ebii sensai vroeg me deze week of ik Matsenami ook eens het naae no kata (in Nederland een exameneis voor de eerst dan wiide Ieren, want hij moest 5e dan wordm cn dan moest hfj toch ook eens nage no kata kunnen uitvoeren" Typische toe standen voor onze begrippen." „Ze hebben alleen maar oog voor knokken. Een Ms van twee uur be staat voor een kwart uit les geven en voor driekwart uit vechten. Al leen de sterken blijven over. Ik sta hier dikwijls een beginner of zelfs al ver gevorderden de meest ele mentaire begrippen van valbreken by te brengen. Zag by een groep ju doka's, die les kregen van een 6e In zyn eerste brief, na drie dagen judo zucht De Korte: „Het is be lachelijk dat ik me Judoleraar noem de. Wat ik nu in die paar dagen ge leerd heb, doet me, als het zo door gaat. verwachten dat ik voor de eer ste tien jaar voldoende oefenstof heb om elke dag wat nieuws te kunnen laten zien." Verder schreef hij: „Elke dag ga ik van 2.30—4.30 uur naar de Do- hisha-universiteit, dan snel omkle den en van 5 tot 7.30 uur naar de Oiania-universiteit. Het tempo in deze trainingen ligt 40 keer hoger dan in Nederland. En De Korte is uit sluitend ergens onder te vinden of hy zweeft juist door de lucht." Dat de Viaardingse judoleraar de gelegenheid heeft gekregen zyn be kwaamheid in Japan te vergroten is grotendeels te danken aan twee mensen. In de eerste plaats aan de in Frankrijk wonende Japanner Mi- chlgami. die de leraar is van De Korte en Van Gorsel. Deze zevende dan heeft er, na enkele jaren een De leraar met de stok. Als de les niet naar zijn zin verloopt maakt hö er rpn hardhandig gebruik van. »e pedagogische opvattingen in Japan verschillen met de onze. dan het volgende: een der beginners leerde even vallen uit een buikworp. Elke keer viel hy op zijn hoofd, maar de leraar zag niet hoe hij dit moest corrigeren. Voor onze begrip pen dus heel slecht lesgeven maar tocli ook heel goede judoka's. Dat komt omdat er op deze manier al leen de sterken overblijven (wat vol gens ons niet het doel van de licha melijke opvoeding is> en men van de toptraining zeer veel afweet. Ge voegd by een trainingsmentaliteit, die ons volkomen boven de pet gaat komt er dus toch veel uit. De beste judoka van de Doshisha- universiteit is onbetwist de captain. Matsenami. Hij is vierde dan en waarschijnlijk wel de beste judoka in Japan op het gebied van grond- De techniek van de Viaardingse Judoka Is In de Japanse periode sterk veranderd. Hjj heeft zieb veel meer tocgeleg dop het „grondwerk". Hier past hjj met succes de „drie hoek" toe. Reeds in zijn eerste en tweede brief schreef De Korte over de vreemde manier van lesgeven van zijn leraar: „Hij geeft een opdracht. Iedereen gaat aan het werk. al maar deze opdracht herhalende. Soms een kwartier, soms een half uur en zelfs een uur. Tijdens deze uitvoering van zijn opdracht corrigeert hij niet. Dan zet hij alles langs de kent en weet hy van ieder precies wat goed was en wat fout." De Korte letterlijk: „Na afloop van zon praatte weet ik altijd precies waarom ik onder gele- ger. heb gedurende drie kwartier, een troost die ik altijd buiten adem ^verwerk." Dat de Japanse leraren een wat minder zachtzinnig met hun leerlin gen omspringen dan men In Holland gewend is, ervoer De Korte, toen zyn leraar Ebii een poosje elders in Japan als scheidsrechter moest op treden. Hij werd vervangen door een meneer met een stok. die niet aar zelde daarvan een hardhandig ge bruik te maken, als de prestaties van zijn leerlingen hem niet zinden. Uit de reacties van de studenten bleek, dat zoiets een doodnormale zaak is in Japan. Chris de Korte heeft goede vorde ringen gemaakt in Japan. Hij is zelfs at zover, dat hij examen mag doen om te proberen van derde dan vierde dan te worden. Een bijzonder zware opgave. Dit resultaat heeft hy met heel hard werken bereikt. Geleidelyk aan verbeterde hij zyn techniek zodanig, dat hy niet meer by voorbaat kansloos was tegen zyn Japanse tegenstanders. Hy heeft ontdekt, dat zijn conditie nog zo slecht niet is. Na veel praten kreeg hy zijn mede-studenten zover, dat zij een eind gingen hardlopen. De Korte was al tien minuten binnen, toen de Japanners „versleten" aankwa men. „Ik kon ze met één vinger om duwen", schryft de oud-commando. In een andere brief beschrijft hy een by zonder toevallige ontmoeting: „Een van myn grootste verrassin gen was dat de oud-voorzitter van judoclub Vlaardingen, Wim Knook, destyds in Vlaardingen by verkoop buitenland van Hollartdia cn nu op genomen in de directie van Philips Japan, hier een tiental kilometers vandaan woont. Na drie weken moei lijk in het Engels en Japans spre ken was het me een groot genoe gen een zondagje by de familie Knook door te brengen. Hy is een ryke kerel hier. met twee autos een jacht en nog een boel meer. Ik had beloofd om acht uur terug te zijn. maar het was zo gezellig, dat de tyd heel snel ging. Om 8.30 uur telefoon van myn kunstmoeder (de dame waar hy een kamer heeft en die zyn voeding regelt) of er iets gebeurd was: 8-40 uur telefoon van de aan voerder van de Doshisbauniversi- teit, dat ik nu op moest stappen, want anders was ik morgen niet fit om te judoën. Zo zyn de Japanners". De Korte heeft ook de gelegenheid aangegrepen om errts nader kennis te maken met 't Zen-boeddhisme, 't eeuwenoude mystieke geloot, aan welks gedachtenwereld het judo min of meer ontleend !s. In de kerstva kantie heeft hy een week in een Zen-klooster doorgebracht. Een erva ring, die hem koud op het lyf ge vallen is, en die hem maar weinig verder heeft doen doordringen in de mysterieuze gedachtenwereld van Zen. HU schrijft: ,JEen week in een Zen-klooster Is iets onvoorstelbaar ergs voor Euro pese begrippen. Het klooster lag hocg, dus in ijs en sneeuw, 's Mor gens heel vroeg op en na een beet je eten in judo-rit zitten op blote voe ten in de sneeuw en dan 2 uur na- Chris de Korte met zyn „hospita". De foto's zyn gemaakt met het toe stel, dat zijn leerlingen hem voor zijn vertrek hebben geschonken. "fc denken zonder bewegen of wat dan ook. Dat gaat zo 's middags ook en 's avonds on een paar vierkante me ter zitten en slapen. Zo'n nare ge vangenis zou by ons allang opge ruimd zyn. Je mag over eigen onder werpen, maar ook over opgegeven problemen denken. Het eten is ryst met niks. De tyd dat je niet zit te denken moet je het klooster boenen. Als jc rechtop gaat zitten tydens het mediteren kryg je een klap met een stok". De populariteit, die de Viaardin ger zich heeft verworven heeft ook bijkomende voordelen. Het feit, dat hij eens bU zijn leraar en by de aan voerder van de universiteitsclub thuis was genood verleende hem een geweldig gezag. Zoiets wordt in Ja pan gezien als een zeer hoge onder scheiding. Sindsdien heeft hij moeite gehad om tyd te vinden om aan alle uit nodigingen gevolg 'te geven. Hy wordt zo vaak te eten gevraagd, dat hy nog geld overhoudt voor de te rugreis. En dat is tegen alle ver wachtingen. De Korte had erop ge rekend op de bonnefooi, liftend en werkend naar Nederland terug te komen. Het staat al vast. dat hy op 4 ju li in Marseille aankomt. „Hoe ik za! aankomen weet ik nog niet", schryft hy. „maar wel weet ik, dat ik een rijk jaar achter de rug zal hebben, dat ik niet graag had willen missen. Zonder discriminatie voor myn col lega-leraren en voor mijn baas Van Gorsel kan ik nu met een vee! ge ruster hart zeggen dat ik judcleraar bon. Dat is namriyk heel wat meer. dan sommigen in Nederland na een summiere opleiding denken". Advertentie I.M P. C. Mouthaan HOOGSTRAAT 86 SCHIEDAM - TEL. 26.89.81 Adverfcnhp I.M Schiedam 2 i.b H;bTï* N" S c fO K*A N T O OCR ÏO EKHANOEL 24 FEBRUARI Engels pond 10.141—10.14Ï Amenk. dollar' 3.62.-%362tT« Franse frank 73.911—73.96} Belgische frank 7.28}— 7.283 Zwitserse frank 83 49}83.541 Zweedse kroon 70.12 70.17 Duitse mark 90.251—90.301 Deense kroon 52.46 —52.51 Noorse kroon,50.66 —50.71 Canada 3.361— 3.362 Italiaanse lire 57.981—58.031 Oostenrijkse schilling 14.013—14.023 Escudo's 12.64 12.651 (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester en wethouders van Schiedam stellen dc gemeenteraad, die maandag vergadert, voor een kre diet van 3.050.700.ter beschikking te stellen voor dc bouw van een iienklassigc protestants-christelijke school voor ulo ten behoeve van de Vereniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs aan de Willem Passtoorstraat met een daarbij beho rend gymnastieklokaal. Ten westen van de Lagere Technische School aan de Mgr. Nolenslaan moet van dit be drag nog een gymnastieklokaal wor den gebouwd. De bouw van. deze scholen en turnlokalen maakt deel uit van een grote serie svsteemscholen volgens het Muwi-systeem. Het plan zoals dit door de sectie Onderwijs is ontworpen omvat verder een openbare schooi voor geween lager onderwijs met ze ven lokaien, een protestants-chris telijke school voor gewoon lager on derwijs met zeven lokalen, een rooms- katholieke school voor gewoon lager onderwyis met zeven lokalen, een openbare school voor kleuteronder wijs met drie lokalen, een protes- tantschristeiyke school voor kleuter onderwijs met drie lokalen, een rooms-katholieke school voor kleu teronderwijs met drie lokalen en ren gymnastieklokaal bü de eerderge noemde openbare school. De bouw van deze projecten is reeds begonnen, mede met het oog op de snelle toeneming van het aantal inwoners in Groenoord. De kosten van de 10-klassige ulo bedragen 1.243.000.het hierbij behorende turnlokaal kost ƒ543.300. en het gymnastiekgebouw by de LTS vergt een bedrag van 541.700, Het is nu al weer dertien we^ea geleden, dat voor de amateurs de voetbal rolde. Het ziet er echter nu wel naar uit, dat het zondag ein delijk weer zo ver zal zijn. Om het geheugen een beetje op te frissen willen wy nogmaals het volledige programma publiceren. Voor de betaalde clubs is dat als volgt. SVV speelt thuis tegen Haar lem en kan de opmars, die. begon by Excelsior in Rotterdam, voort zetten. Leen Hubert heeft van het „uit. het- veld sturen" door arbiter Regtcp geen nadelige gevolgen on dervonden. Hij werd niet gestraft. Gelukkig voor Leen en voor SW. Hermcs-DVS, dat naar RCH gaat, kan zich na een zege daar. een beet je uit de gevaarlijke zone terugtrek ken. Gok de reserves komen weer in act.e, Zaterdag gaat SVV 2 naar D7V3 Daar kan winst inzitten voor de rood groene reserves. Hermes- DVS 2 zoekt het ook al buiten Schie dam. Het gaat naar het tweede elf tal van Haarlem. Zaterdagmiddag kunnen de voet balliefhebbers in Schiedam genieten van een aardige wedstryd. Dan ko men namelijk de jeugdspelers van Sparta naar SVV. De jonge Spnrta-profjes worden getraind door de oud-SVV-spelcr Pim Visser, vroeger zelf een aantal jaren een grote kracht in de defen sie van de Spartanen. Het kan, mits de pupillen van Henk Köneman zich voor de volle honderd percent in zetten, een goed duel worden. De jeugd varr Hermes-DVS gaat een grote reis maken. In Maastricht wacht de jeugd van MW op hen om er met z'n 22-en een voetbalwed strijd van te maken. Ook voor de amateurs zit het er in, dat zU weer achter de bal aan kun nen. Dat betekent voor Excelsior '20 een thuiswedstry'd tegen EDS. We zullen eens kijken hoe het gaat nu trainer Van Overdam er niet meer bij is. zyn opvolger, de heer Rowei, zou een goede start hebben als trainer van Excelsior met een overwinning. Voor de supporters van DHS is het een grote vraag hoe hun club heeft overwinterd. Is dat goed geweest, dan zit er by de uitwedstrijd tegen het lang niet malse Nieuwenhoorn winst in. Martinit, SFC erf SVDPW houden het allemaal in eigen huis. Martinit kan Aeolus de voet dwars zetten. De Rotterdammers hebben zin -1 dit jaar kampioeirte worden. Marti nit wil echter in de vierde klas blij ven. Dus laat zondag maar zien wie er de sterkste adem heeft, rcv baatjes.' SFCVIOS is een wedstrijd waar in alles mogelijk is. Wil SFC de kans op een goed seizoen, wy willen neg met spreken van een kampioen schap, behouden dan is winnen aan de orde zondag. SVDPW legen Hil- lesfuis iykt ons nou net een wedstryd voor do Schiedammers om meteen de goede weg in te slaan en aan 1e winnende band te blijven. Het programma voor de afdeling, naar de velden niet zo erg best zyn j cn er dus best nog wat wedstrijden i uitgesteld kunnen worden, ziet er ais volgt uit: SVDP tegen Demos. Schiedam—- DRL, Crooswyk—Ursus. S. C. Maas —Schiedamse Boys, HWDDRZ en J Wilton tegen Blydorp. Het zaterdag- programma is als volgt: PPSC— Loosduiucn, Groote Lindt—HBSS, Hellevce ts luis-GSS cn GTBZH'. .1. En nu maar afwachten of de „brui ne" wil rollen. aan te nemen. Zo zal de jubilerende vereniging op zondag 18 september in een vyfkamp de strijd aanbinden met de W a ter vriend en-verenig Jngen uit ÏJmuiden, Enschede, Heerlen en Delft. Het betreft hier dus een krachtmeting tussen de wedstrijd- ploegen van de divers., verenigingen, welke eik een 25-tal zwemsters en zwemmers zullen afvaardigen. Bo vendien zal op diezelfde zondag de jeugd van dc Schiedamse Water- vrienden zich in onderlinge wedstrU- den kunnen uitleven. Deze plannen brengen 'overigens geen wyziging in de reeds voor het lopende verenigingsjaar geplande activiteiten. De jaarhjtee zweravier- karap tussen Schiedam, Delft. Rot terdam en Den Haag zal ditmaal te Delft worden gehouden en wei op zondag 3 april. Mocht Schiedam erin slagen voor de derde maal in succes sie te zegevieren, dan blijft de wis- selprysschaal definitief in de prij- zenkast in de hal van het Sportfond- senbad. Ook de inschrijving voor het Zo merkamp te Havelte, dat van 23 tot 30 juli zal worden gehouden, is reeds geopend. De jeugd van 7 t.m. 14 jaar kan zich dan weer naar hartelust uitleven met spel en sport m een brok gezondheid opdoen in het on volprezen Drentse landschap, samen met hun leeftijdgenootjes van Arma. Hoofdkampleider Koos Verhoeve van Ama zit nu al boordevol ideeën om de kinderen een onvergetelijke va kantie te bezorgen. Vermeldenswaard is voorts, dat Joke den Held deel zal uitmaken van de Bondszwemplocg van de NCS, welke gedurende de maand mei een bezoek aan Israël zal brengen. Ten slotte mag niet onvermeld blijven, dat tydens de recente af zwemavond in het Sportfondsenbad, zwemvaardigheldsdiploma's konden worden uitgereikt aan de volgende kandidaten: Diploma TV (zvemvaardighelds- dipioma 2)A. ter Stiege, N. J. Vonk Ineke Ververs, Denys v. d. Blom, Ni co Moerer, Alex Versteeg, Kees Keds- sen, Gerrie Egging, Dick Muls en Cock v. d. Burg. Diploma V (zwemvaardigheidsdi- ploma 3)F. G. van Hoek, Hans Mul der en Gerrit Jan van Looplk. Diploma VI 'zwemvaardigbeidsdi- ploma 4)Willy van der Lee en Jaap Mulder. B. van B. (Van een onzer verslaggevers) De afdeling Schiedam van de Ver eniging voor Volksonderwijs organi seert op woensdag 2 maart evenais voorgaande jaren een tentoonstelling van expressiewerken voor leerlingen van de openbare scholen voor G.L.O. en B.L.O. en het kleuteronderwijs te Schiedam. De burgemeester, de heer ff. Roclfsema zal deze in het StedelUk Museum aan de Hoogstraat 112 te houden expositie openen. De plech tigheid begint om twee uur. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE: Some like it hot (14 jaar). 2 er> 8.15 uur. MONOPOLE: Stormbrigade Anzio il4 jr.), 2. 7 en 9.15 uur. Diversen: IRENE: Feestavond Vcgla. 20.00 uur. Vergadering Schiedamse Lucht vaartclub Icarus, 20.00 uur. ARCADE: Leerlingenavond Mu ziekschool Hakkert. 20.00 uur. MUSIS SACRUM: Dansavond Schiedamse voetbalvereniging „SVDPW", 20.00 uur. ZATERDAG Bioscopen: pakkage: Som» 'ike it hot (11 jaar) 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. MONOPOLE: Stormbrigade Anzio (14 jr.) 2, 7 en 9.15 uur. Diep In het graf (18 Jr.), 24.00 uur, nachtvoor- stelling. Diversen: TIVOLI: Bijeenkomst Schiedamse Jazz Sociëteit „Guillaume". 20.30 u. IRENE: Nederlandse Wftndeljeugd start wandeltocht. 14.00 uur Contact- avond Ntva. 20.00 uur. ARCADE: Dansavond SVTN, 20.00 uur. SURCUM CORDA: Zangmiddag voor kinderen. Wandelsportvereni ging DST. 13.30 uur. MUSIS SACRUM: Dansavond The Trifids, 20.00 uur. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE: Some like ft hot (14 jaar) 2, 4.15, 7 en 8.15 uur. MONOFOLE: SUatnbngsde Anr.io (14 jr.) 7 en 9.15 uur. Laatste due! (14 jr.), 2 en 4.15 uur. Diversen: ARCADE: Dansavond RK Instuif, 20.00 uur. Van Excelsior kregen wij bericht, dat. de uitgestelde filmavond nu plaats zal vinden op vrydag 4 maart. De filmdienst van Kct Vrije Volk dus, neeft voor de jeugd van Excel- j sior '20 een aantal goede rolprenten uitgeüzen. In Musis Sacrum zullen de junioren kunnen kijken naar een aantal voetbalfilms en een grote hoofdfilm van 90 minuten. De ouders van de junioren zijn in de gelegen heid om tijdens de pauze met de juniorleiders een praatje te maken. Joop Spruyt is niet meer. Deze zeer actieve figuur bij de voetbal en honkbalvereniging Schiedam is zaterdag overleden. Gedurende een periode van 18 jaar heeft hy in het bestuur van Schiedam diverse func ties vervuld. De laatste jaren ging dat, mede door zijn ziekte, niet zo best meer. maar hoewel zijn taak verzwaard werd bleef hij mede leiding geven aan Schiedam. Heel veel heeft Joop voor zijn vereniging gedaan en heeft hij zowel binnen als buiten de ver eniging vele vrienden gemaakt. Ook wfj. die iedere zondagavond contact met hem hadden om over het wel en wee van zijn Schiedam met hem te praten, zullen er aan moeten wennen niet meer het bekende tele foonnummer te draaien. Er zal in het Schiedamse sportwereldje en by Schiedam altyd met trots en waar dering aan Joop Spruyt worden ge dacht. Ook wy zullen Joop Spruyt missen. Dc plannen nn de Schiedamse zwemvereniging De Watervrienden, te aanzien van dc viering van hun eerste iustrum, beginnen vaste vorm SCHIEDAM Adriana M., d. v. J, H. W. Mulder en S. van Kekem; Mi chel E., z. v. A. van Rijst en A. M. Rohde; John, z. v. A. in 't Veld en A. M. Beckers: Robertas. z. v. F. Vorstenbrcek en A. E. Harreman; Johannes, z. v. P. J. Etman en C. M. M. Verspeek; Eric R„ z. v. R. P. Prenger en Y. Domenie; Gerrit J. A., z v. W. Arkenbout en M. L, van der Velden: Johanna A., d. v. P. M. G, Krebbers en H. A. E. C. Walters; Jacqueline, d. v. C. J. J. Hendriks en M. A. van Agteren: Louis A. M.. z. v. J. M. J. Veringmeier er. T„ W. M. Schuurmaris; Èricus J., z. v. J. T. Hertog en M. G. J. van Kuyeren; Ro nald H„ z. v. N. W. J. van der Heiden en W. B. Steenhorst: Hubertus J.. z. v. J. H. ran Eijkeren en M. C. van den Dries. Overleden: C. van Doorn. 81 jaar; J P. Spruyt, 55 jaar; E. J. Ysselstein, 91 jaar. wed; Amersfoort; H. C. Barthen. 48 jaar. echtge. Bes; J B. Radstake, 75 jaar; G. K. Boot, 91 jaar. SCHIEDAM George J. z v T. L. Timmers en M C van der Meer; Mi chael z v H Stiefel en E C A van 't Veer. Overleden: C. M. Wtchert, 67 jaar, wed. Dg Swart. De 16-jarige bromfietser G. W. uit Vlaardingen is donderdag mei een hoofdwond en een hersenschudding in het Holyzlekenhuix opgenomen, nadat hij frontaal legen een auto was gebotst. Het ongeluk gebeurde op de krui sing van Hogendorplaan-van der Duyn van Maasdamlaan in Vlaardin gen. De bromfiets werd zwaar be schadigd. President Bourguiba van Tu nesië heeft sowjet-pmidciu Nikolai Podgotny voor een officieel bezoek aan Tunesië uitgenodigd De uitno diging. die door de Tunesische am bassadeur werd overgebracht, ts aan vaard. Een datum is nog niet vast gesteld.

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1