Ondanks dubbele programma met Pasen minder voetbalwedstrijden op Schiedamse terreinen mms SPORT RAPPORT aimleruit 189 eerste vracht op Manchester-liin Keert Jugendstil terug m prutsen verklaring van verdachte 11.50 FA. P. DE KOK PZN. SPECIALE AANBIEDING! 55 Zand in uitlaat bulldozer schade f146- Expositie Contour 1966 in Delft Kinderen Prins Bemliard school vieren feest Marechaussee stelt onderzoek in naar verbaal marechaussees Officier: 'Dit is zaak voor de krijgsraad PPSC ingelast - SFC uitgesteld Paastoernooi Zaalvoetbal DWS-perikelen WISSELKOERSEN Schrobben Terugkeer Etsen ODI doet mee aan het VES-toernooi VERPLEEGSTERS PART-TIME VERPLEEGSTERS HÊT VRIJE VOLK DONDERDAG .7 APRIL 1966 PAGINA 1 flmateurs Afdeling a aan de poort van europa Niet gelioord niwiffiHiiraiHKimKinanKimiisrmrtmmmiimiiniiaiinHmiinnimiTra* Verzonnen WITTE HOOGGLANSLAK KILOGRAM VOOR BINNEN Verkrijgbaar bij; RIDDERSTRAAT 41 W. BECKTvIANSINGEL 39 Een Pieter Sehoen-produkt TEL. 3825 TEL. 6954 GEMEENTE SCHIEDAM In het GEMEENTE ZIEKENHUIS te SCHIE DAM kunnen nog enkele geplaatst worden, alsmede van 712, 26 en 610 uur. Sollicitaties te richten aan de Adjunct directrice. Telefonische afspraak is moge lijk 010-26.91.26. Krant wordt elke dag met gelezen. Hermes (zaterdag) 0H SVV maandagj moeten „vuurwerk" afsteken (Van onze sportredactie) Hoewel er zo hier en daar voor het komende „voetbalweekeinde" dubbele programma s zijn samengesteld, bestaat er in Schiedam een soort „op de plaats rust". Er worden tijdens dit komende paasweek- eind minder wedstnjden gespeeld op de Schiedamse velden dat- normaal. Het zaterdagprogramma bestaat, welgeteld, uit drie wed strijden. Aan het betaalde front betekent dit de wedstrijd Hermes-DVS -tegen kam pioenspretendent Den Bosch. Dat kan, aanvang 415 uur een aardige wedstrijd worden, te meer omdat Hermes-DVS zich tegen iop papier) sterkere tegenstanders altijd van de beste kant laat zien. Misschien is het mogelijk dat de Schiedammers voor een ver rassing kunnen zorgen. Dinsdag 12 april is .het weer *o- ver. Dan treden op de Schiedamse sportvelden de scholieren aan voor lmn traditioneel paastoernooi. Ieder jaar is cr een commissie die zich beijverd om de jeugd van Schiedam te laten voetballen en handballen. De voetbaldagen zijn als volgt on derverdeeld. Dinsdag spelen de teams van de lagere scholen, woens dag is het de beurt aan de lagere scholen en de ulo-scholen. Dat zal ook donderdag het geval zijn De finale's worden op koninginnedag verspeeld. De lagere scholen zijn met 37 elftallen vertegenwoordigd op Cc „-rrste dag. In totaal nemen 104 elftallen aan dit toernooi deel. Het schoolhandbaltoemooi start vrijdag 15 april en daar nemen 80 teams aan deel. Met elkaar zijn dat "00 leerlingen. Voor het voetbaltoer nooi zijn 6 velden nodig, voor de handballers zijn 11 zevenhandbalvel- den nodig en 4 elfhandbalvelden. De leerlingen van de lagere scho len en de jongens van de ulo spe len zevenhandbal terwijl de meisjes van de ulo elf-handbal sullen spe len. Elke dag zullen dertien arbiters er voor zorgen dat alles in goede baonen blijft. Voor de handballers zijn vrijdags in totaal dertig scheids rechters en scheidsrechters in de weer. Gesteld kan worden, dat in de komende paasvakantie 2000 scho lieren de sportvelden van Harga zul len bevolken. Het programma van het zaal voet baltoernooi in de te openen sport hal is rond. Dit toernooi wordt door de Pr SC georganiseerd en als deel nemende verenigingen treden In het strijdperk PPSC» SW, Excelsior'20 en Hermes-DVS. Omdat het gehele toernooi op één avond moet worden verspeeld, is het niet mogelijk dat er aieer vereni gingen deel nemen. Maar het ligt in de bedoeling om ieder jaar een groot toernooi te gaan organiseren. Dat blijkt al een beetje uit de prij zen die voor het eerste toernooi, dat op dinsdag 10 mei wordt verspeeld, beschikbaar zijn gesteld. De Fa. Van Pelt, ook een van die firma's die automateriaal afstond om de sporthal naar Schiedam te trans porteren, heeft een wisselbeker be schikbaar gesteld. Daarbij deed de heer Van Pelt. een fervent PPSC- supporter er nog een eerste en twee de prijs bij. Dinsdag 10 mei zullen de Schie damse top-arbiters Van Havens en Van der Veer de wedstrijden lei den. Het schijnt bij de handballers van DIVS niet helemaal goed te zitten De leden zouden graag zien dat er wat meer spreiding kwam ta de functies van de voorzitter, maar daar tegenover staat dat het bestuur spoe dig een tweede penningmeester ge kozen wil zien. Maar de ledenvergadering kiest geen kandidaat. Het bestuur aeeft eerst gesteld: als er geen medewer king van de leden komt kan DWS net zo goed worden opgedoekt, en later: geen medewerking, dan tre den wij af. Men heeft nu besloten in mei opnieuw een vergadering te houden. Verder bestaat het xaterdagpro- gr«nnia, uit een inhaalwedstrijd van SFC tegen Zolders ter. Zuiders t. staat bovenaan de ranglijst en-de kansen voor SFC zijn nu wel min of meer verdwenen. Reden om te veronder stellen dat het een prettige ontmoe ting kan worden. De wedstrijd tussen Hermandad en GSS, ook zaterdag gespeeld is niets vreemds voor beide ploegen omdat men normaal ook op zaterdag speelt. De overige Schiedamse saterdag- verenigingen komen niet in het veld. Op de tweede paasdag is het pro gramma iets uitgebreider. Dan krij- gen we op Harga weer een topduel te zien. Dan komt RCH, dat net ais SW, groote plannen heeft naar Schiedam. Als de roodgroenen kans zien dit treffen te winnen staan ze er met een veel beter op. Het kan dus een pittig duel worden. Hermes-DVS hoeft niet zo ver weg. Het gaat naar Rotterdam om Excelsior van repliek te dienen. Bij winst kan dat bete kenen; iets ruimer adem te halen. SW 2 gaat een verre reis maken naar MVT. De laatste wedstrijden zijn de Schiedammers weer wat be ter op dreef. Misschien dat er aan deze reis ook nog wat winstpunten verbonden zijn. Hermes-DVS 2 gaat naar Amsterdam om Blauw Wit par tij te geven. De Jeugdploegen van SW en Hermes-DVS hebben een vrije zaterdag, Het Is met die Schiedamse KNTB- clubs de laatste weken halen en brengen. DHS zag door een reeks nederlagen de comfortabele voor sprong bijna verloren gaan. Maandag krijgen de heren het op nieuw moeilijk als zij naar Flakkee gaan. Deze ploeg bracht de Schie dammers, na een reeks van over winningen, de terste nederlaag toe. Hopelijk voor DHS komt er nu juist bij dat Flakkee nederlagenreeks. een einde aan de Excelsior "20 krijgt het op eigen veld evenmin makkelijk tegen HION. De Rotterdammers beschikken over een goede ploeg, die hoewel minder technisch dan die van Excelsior *20, een resolute partij voetbal kan spe len. Martinit, dat zondag het stoute stukje uithaalde om SFC te klop pen, kan voor een prolongatie zor gen door dat ook bij Merwede te flikken. Als de SFC-ers de wedstrijd van zaterdag niet te veel In de benen hebben, kunnen zij aan 't duel tegen 's-Gravendeel in 's-Gravendeel belde punten overhouden. SPDPW krijgt het Rotterdamse Voorwaarts op bezoek. De Schiedam mers en de Rotterdammers zijn nog lang niet in veiligheid dus zal er fel om de punten worden gestreden. By Voorwaarts is de „veteraan" Joop Marsie weer opgesteld. Een klein programma maar in de afdeling Rotterdam. Demos krijgt thuis bezoek van Groen Witten, Schiedam gaat naar DBCG en Schie damse Boys ontvangt KWB, (Van een onzer verslaggevers) a a a a „Eens kyken wat er dan ge- beurt." Dit moet een U-jarig a Schiedams meisje deze week a hebben gedacht, toen ze ijve- a 8 rig grote hoeveelheden zand 5 in de uitlaat strooide van een a bulldozer die werd gebruikt a J by de werkzaamheden aan de a 's-Graveniandseweg te Schie- dam, naby het kruispunt met a J de gisteren geopende Horvath- 2 weg. Het meisje kreeg haar zin. 2 Het gevaarte stotterde even en 2 a gaf het tot stomme verbazing van de werklieden op. Ze zag hoe mannen zich ernstig gin- 2 gen bezighouden met de motor a 2 van de machine en hoe ze de a grootste moeite hadden om de J a bulldozer weer aan het werk te 2 krijgen. 2 a Het duurde vier uren: al die a tyd lag het werk stil en nu 2 heeft het zandstrooistertje be- 2 rouw want de wegenbouwers waren erg boos en „pappa en 2 mamma" moeten 146 betalen 2 a want de bulldozer was erg ka- a pot. 2 iiiiiiiaiiiiiaiiniiiiia Engels pond 10.131—10.132 Amerik. dollar 3.62(43.62fj Franse frank 74.01—74.06 Belgische fnuik 7.27—71271 Zwitserse frank83.6083.65 Zweedse kroon 70.301—70.351 Duitse mark 90.3390.38 Deense kroon525652.61 Noorse kroon 50.68150.731 De Carvair uit Manchester had een kwartiertje vertraging. Maar toen het toestel dan om half elf dinsdagavond landde, had Rotter dam er een. luchtlijn by. Rotter dam—Manchester T.v.: één keer per dag ea het is de British United die de LuahthAven Rotter dam er weer dit brokje status by- gegeven heeft. i Vyftien mannen uit Manchester merendeels journalisten wa ren de eerste passagiers op deze openingsvlucht Gisteravond en vannacht hebben ze aan de hand van VW-man Arthqr Riper aan het uitgaansleven van Rotterdam geroken, vanmorgen hadden ze een rondrit, vanmiddag een lunch op de Euromast en om 17.00 uur stapten ze weer in de Carvair voor de thuisreis. Vanavond om een uur of acht gaat er in Manchester dan weer een nieuwe groep gasten aan boord voor een dagje en een nachtje Rotterdam en zo gaat dat ook morgenavond. Feest dus rond de nieuwe lucht lijn. Onder de vyftien gasten van de British United, die ris teravond Zestienhoven betraden, was Dennis Flather de directeur van Standard Steel in Sheffield. Hij zorgde voor de eerste vracht, die de British United uit Manchester naar Rotterdam te vliegen kregen. Een Daimler was het, een fraaie automobiel van eerbiedwaardige ouderdom. De Brits» Veteran Car Club claimt de Daimler uit 1897 Cl) als de oudste nog rijdende wagen in Engeland. De trotse eigenaar Dennis Flather vertelde er gister avond het volgend» over: „Deze auto is de tweede Daimler, die ge bouwd werd en hij heeft een ryke geschiedenis. Nadat hy afgeleverd was aan kolonel Mulllner in Northampton ging hy naar Buckingham Falace omdat de prins van Wales (de latere Ed ward VU) wel eens In een wagen zonder psard wilde rijden. Hy vond de Daimler zo plezierig, dat hij er direct ook een bestelde. Die wagen werd dan in 1898 afgele verd". De oude Daimler, die heel voor zichtig uit het vliegtuig geladen werd en door zijn eigenaar tegen vuile vingers beschermd werd als gold het de Gouden Koets, heeft aan vele prestatieritten deelgeno men in de 59 jaar dat hy rijdt. Dennis Flahter bezit de wagen sinds 1951. Vanmorgen heeft hy er een eindje mee gereden. En voor wie er belang in stelde, ging ook de motorkap even open. Kijken mocht, mennee! Maar aanko- Dinsdagavond 19 april zal liet op het anders zo drukke Schledam-ter- rein stil zijn. Er behoeft geen reden tot ongerustheid te zijn. De nijvere werkers van Schiedam gaan dan, gewapend met bezem en schrobber aan de slag in de sporthal. 'Het ligt In de bedoeling dat de sporthal op 23 april open gaat. Voor die datum moet de hal keurig schoon zijn. Wij is Schiedammers hebben er al het een en ander aan gedaan, maar vanwege werkzaamheden aan het honkbalveld, waren wij niet to staat, om datgene te doen, wat we aan onze goede naam en reputatie verplicht waren! En dan volgt de oproep om met ongé'yfMM- 20 inüünm en 20 vrotrs?^ aan de slag te gaan*. De sporthal moet schoon, breng desnoods je moe der mee, B. VAN B. De jaarlijkse Contour tentoon stellingen in het Belftse Prinsen hof zijn. een soort van wapen schouw van wat er recentelijk op het gebied der beeldende kunst in Nederland omgaat. De keuze is natuurlijk door (beperkte plaats en omstandigheden beïnvloed, maar een tableau van 250 kunst werken die grotendeels in 1965 en 1966 zijn vervaardigd, geeft toch enige gelegenheid nieuwe tenden ties te volgen. In elk geval zijn deze Contouren onzer beeldende kunst bij uitstek voor het publiek de gelegenheid om een globaal overzicht van de stand van zaken in Nederland te krijgen. 2o is het. by een algemene rond gang. opvallend, dat de „doorbraak" der nieuwe figuratie en de terugkeer van herkenbare, met de natuur in verband staande vormen langza merhand zozeer Is voortgeschreden, dat de zuiver abstracte kunst In de minderheid is geraakt. By de jonge ren, ruim genomen, is de abstractie nog slechts vertegenwoordigd in de geometrische vormen van Op Art en calllgraflsche tekens. Evenzeer echter is duideiyk dat de nieuwe figuratie niet denkbaar is zonder de spontaniteit en vormbe- vrijding die de na-ocrlogse golf van hef. lyrische abstract-expressionisme (Cobra en de Amerikanen) heeft ge bracht. Met name geldt dit voor de nieuwe figuratie, die deze spontani teit weet te verbinden met surrealis tische motieven als de jonge Haar lemmer Hannes Post ma (geb. 1933), die zich met zyn kleuretsen en ande re grafiek al een internationale re putatie heeft verworven. Ook Joost Roelofsz (geb. 1943)) brengt deze geheimzinnige sfeer in zUa aquarellen. BU hem en enige an deren Ujkt soms wel alsof motieven en beelding uit de Jugendstil en het symbolisme van een halve eeuw en langer geleden weer toepassing gaan vinden. Zeer opvallend vond ik dit bij de bekende Haagse schilder Co Westerfk. die een schilden,: uit 1965 (De Omhelzing) een houding en een lijnenspel met lelies geeft, waaraan de Jugendstil zeker niet vreemd is. By Westerik is dit toch geen schil derij dat als voor hem zeer onge woon uit zijn werk van de laatste jaren naar voren springt, eer der is bet een geleidelijke ontwikke ling die hem langs geheel eigen weg in de buurt van de tot voor kort zo verketterde Jugendstil-sjmboliek heeft gebracht. Twee van de beste vertegenwoor digers der moderne Op Art zün op de Contour 1966 jawezig: Peter Struycken met zijn strak-geometri- sche vormen, waarvan de namen voor zichzelf .preken: Regelmatig Veranderende Kubus, of Wetmatige Beweging. Struycken is geboren in 1933, Een halve generatie ouder is Nic Blaas (geb. 1917), die vooral de effecten van regelmatig naast el kaar geplaatste kleurstroken onder zoekt en hier wat speelser dan voor heen met haast Aztekische of Me xicaans-aandoende schilderijen komt. De Hagenaar Berserik (geb. 1921), altyd zeer overtuigend in zijn grafiek, is biykb&sr weer aan het etsen ge slagen, Er is van hem een mooie se- rie zelfportretter. in ongewone pro jecties Uit 1966. Om niet de indruk te wekken, dat op deze Contour, waar een dertigtal van onze beste schilders benevens een reeks beeldhouwers en keramisten vertegenwoordigd is, uitsluitend jongeren te zien zyn noem ik van de ouderen de oud ste. Het is Gerrit Benner (geb. 1896), al vele malen op Contour aanwezig geweest en ook nu weer met werk uit 1965 en 1966 bewij zend .dat zijn semi-abstracte land schappen in expressionistische kleu ren nog fris en overtuigend op het doek zijn gebracht. PAUL VAN 'T VEER MAASSLUIS De openbare Prins Bemhardschool viert 6 mei haar tienjarig bestaan. Het hoofd van deze school de heer J. van 't Hof vertelde dat men reeds lang voor dit tweede lustram voorbereidingen treft. Leerlingen maken handwerkproduk- ten. De oudercommissie en de leer krachten helpen hierbij een handje. De vervaardigde stukken zijn prij zen voor de kermis, die 6 mei twee maal wordt gehouden. Een maal is het de beurt aan de kinderen om te grabbelen, 's Avonds zijn de rollen omgedraaid, dan bedienen de kinde ren de ouders. (V*n een onzer verslaggevers) De Werkendamse chauffeur L. C. B. kwam op 11 december *s avond* in zijn woonplaats op de kruising Sas- d(jkMerwestraat in botsing met een bromfietser, die daarbij een been brak. ZUn verklaring luidde: 'Ik wilde linksaf gaan, zag op het laatste moment een donkere schim opduiken» remde nog, maar kwam door de gladheid op het linker weggedeelte. Dat vertelde hü ook even later aan de opperwachtmeester D. van Bdie proces-verbaal opmaakte, althans het concept daarvoor. Het verbaal zelf werd door mensen van de Ko« ninkiyke Marechaussee opgemaakt, want de bromfietser bleek een mili tair te zyn. In een vorige zitting van het Go kums kantongerecht werd deze zaak behandeld en mr. Van Gulik las het proces-verbaal voor. Dat klopte aar dig. totdat de volgende zinsnede kwam: Ik had veel haast en nam daardoor de binnenbocht'. Dat had hy nooit verklaard en toen vernam de kantonrechter pas dat de marechaussee deze verdachte helemaal niet gehoord had. Op deze verrassende ontboezemingen volgde onmiddellijk verdaging van de zaafc.- En gistermorgen werd de behande ling voortgezet. Daar verscheen al lereerst de opperwachtmeester Van B., die vertelde hoe hy B. gehoord had en daarna diens verklaring had overgegeven aan de twee marechaus sees. In hun aanwezigheid had hy het concept nog eens voorgelezen en door de verdachte laten onderteke nen. Bovengenoemde zinsnede was door hem beslist niet opgetekend. Het enige wat B. hem gezegd had was: Ik hoop dat het niet te lang duurt, want ik moet nog naar Thoien.' Deze rijkspolitieman had B. overi gens helemaal niet als verdachte beschouwd. Vooral niet toen later de bromfietser verklaarde dat zün licht inderdaad niet gebrand had. Het Is begrijpelijk dat en de kan- torechter en de officier nu zaten te popelen om de marechaussees te ho ren. Dat waren de 1ste klassers P. W. H. en J. C. E„ Eerstgenoemde gaf toe dat ze B. inderdaad niet gehoord hadden. "Maar hoe kunt u dan een proces verbaal opmaken?' verbaasde mr. Van Gulik zich. De verklaring is in ons bijzijn voorgelezen en getekend.' was het antwoord, 'en dl» hebben we later in andere bewoordingen over genomen. Het komt op het zelfde neer.' Daar heb ik geen fluit mee te maken." viel de officier, mr R J. C. graaf van Randwyck uit, "het hoort et letterlijk in te «taan. Dit is een DEN HAAG (ANP) De com mandant van de Kon. Marechaussee heeft vanochtend opdracht gegeven tot het Instellen van een onderzoek naar de gang van zaken bij het op maken van een proces-verbaal door twee leden vjm het korps Marechaus see. Tijdens een zitting van het kan tongerecht in Gorinchem op 6 april, waar de twee marechaussees door de kantonrechter werden verhoord, heb ben ze toegegeve nin een proces verbaal over een a.anrJjüng een ver klaring te hebben opgenomen die be lastend was voor betrokkene, zonder betrokkene gehoord te hebben. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie en ook de kantonrechter toonden zich over de gang van zaken zeer misnoegd. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie kondigde aan een uitgebeid onderzoek naar deze zaai te zullen instellen. Ook de commandant van de marechaussee heeft nu dus tot zo'n onderzoek be sloten. ambtsedig proces-verbaal.' En toen deze getuige ook neg moest toegeven 'dat de gewraakte zinsede niet uit de mond van de verdachte was opgete kend, was het hek van de dam. 'Hier zal Ik het nodige werk van maken, dit is een hoogst ernstige zaak.' kondigde de officier dreigend aan. De andere marechaussee kreeg van mr. Van Gulik een uitbrander: 'V had dit helemaal niet mogen ondertekenen.' Deze gaf t'e dat ze het verhaaltje over de binnenbocht er maar bij verzonnen hadden. "Dit is een bijzonder or. «rkwikke- Hjke zaak.' wond de officier zich steeds meer op, 'dat gepruts in verba len ïykt nergens op. Hier zijn essen tiële feiten duidelijk niet in overeen stemming met de werkelijkheid. Ge zien deze hele gang vsua zaken vraat ik vrijspraak." Geschokt 'Ik ben byzonder geschokt door deze gebeurtenissen," zet» hy rij» requisitoir voort. Tk heb aityd het volsty vertrouwen gehad in vertelen. Ik neem dit zeer hoog op. Ik zal het aan alle kanten laten onderzoeken. Dit wordt waarschyniyk een zaak voor de krijgsraad.' Mr Van Gulik conformeerde zich aan de vrijspraak en riep een der marechaussees nog terug, omdat die de zaal wilde verlaten zonder te groeten In bet paasweekend komen van de korfballers alleen die van ODI in het veld. Om te beginnen is er voor deze club een bijna volledig competitie- programme samengesteld voor zater dag en vervolgens gaan er rijf ODI- twaalftallen deelnemen aan de VES- seriewedstrijden in Den Haag op 2e paasdag. Voor de competitie zün vastgesteld de wedstrijden ODI—Thor, KOAG 2 —ODI 2. junioren ODI—Kapellen, as piranten Oud-Beyerland a—ODI b en Fluks b—ODI c. Een groep Zuidvietnamese offi cieren en manschappen is naar de Vietcong overgelopen. Zij brachten acht tanks en pantserwagens ais- mede wapens en munitie mee, zo meldde woensdag het persbureau Nieuw-China. (Van onze sportredactie) De campetttAelelder van hét KNVB- zaterdagvoetbal heeft op het laatste moment nog de wedstrijd PFSC tegen De Zwerver ingelast. Aangezien PPSC en SFC beide op de Parkhoek-Thur- lede spelen is de wedstrijd tussen SFC en Zuiderster uitgesteld. Deze wedstrijd wordt nu op zondag 17 april gespeeld. MAASSLUIS Futura— Ver. Touwfabriekea 14575-16025; Wallra- mitDirkzwager 15032-15758; De NeeffWallramit 15268-14902 m Ver. Touwfabrieken-Dirkzwager 15745- 14785. Vanavond heeft de laatste wed strijd plaats tussen De Neeff en Fu tura. Gevraagd: bekwaam KAP STER tevens leerl.-kapster. Met event, vakantie-afspr. wordt rekening qehouden. Kapsalon M. v. d. Borg, St.- Lidulnastraat 9. Schiedam. Tel '66090, na 6. uur 01898- 7813. ZOMERHUISJES schilde ren? Gelegenheidsaanbie ding in verf. diverse kleuren. Speciale prijs! Kont kyken by v. d. Vlist, de Verfspecia- list. Franselaan 206, Telefoon 153575. Alles op gemaKiteUlfce Dela ting vanaf fl,— oer week GOEDERENHANDEL. Fa. A Schiiperoord en Zn. Tuin- t»qr -lï> Schiedam Kapsalon Heien» Oe salon voor de oetere permanent STROOMLOOS voor ieder haar geschikt t 7.50 Hélém tiède permanent, de meest Ideale natuurlijke perma nent 10.- Gratis halen en brengen per luxe auto voor pen ment Kapsalon Hélé- ne, Rembrandtlasi. 22, Schie- dam, tel 267170 1.- reductie od deze advertentie LOENuKKSLOOi. kasten. 29 verschillende 1-, 2-, 8-deurs- msten uit voortrad leverbaar Mariastraat 43. Schiedam tel «64779 Laat uw overall <JHÊM REINIGEN, beter dan was set) en niet duurder. Wasserij C. J. Heinsbroek, "rans Hals» plein 2, tel. 010-267090.

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1