Nieuwe fase stadsontwikkeling begonnen Raad neemt na 7 jaar praten„klaar besluit" Succes stelt teleur (6-2) Sfeer... Service maakt grote kans op promotie Wielrenners aan de start in Tuinlaan „WfrWESFFW (ongeschoolde) MEDEWERKERS Kazerne Modern Is alsmaar j trouwen geen saai Voskuil stopt commentaar Rolschaatsen geen succes: 7 deelnemers... Juventus speelt sterk basketball Scooterrijder rijdt vrouw aan Henk Eikmans stelt zege veilig in spannend tafeltennisduel Tennis in liet water gevallen Joy-rider aangehouden ADVERTEER Muurvast' oe Alternatief Bestuurskracht Korfbal Inbrekers nemen een vaatje met f 30 méé en leggen het vol weer terug SV C-teams spelen met wisselend succes SCHIEDAMSE ZMiERTJES HET VRIJE VOLK DINSDAG 26 APRIL 1966 PAGINA 1 (Van een onzer verslaggevers) „Het is goed, dat een zaak van alle kanten wordt bekeken, maar het is ook goed om een discussie te beëindigen met een klaar en helder besluit Deze duidelijke taal vormde de kern van het betoog, waarmee Schiedams burgemeester, de heer H, Roelfsema maandagavond bij de gemeenteraad het aannemen bepleitte van een voorstel om als plaats voor de toekomstige, nieuwe brandweerkazerne, met werkplaats, het terrein, begrensd door de Breedstraat, Prinsensteeg en Achter de Teerstoof, te bestemmen. LUXE POSTPAPIER INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN SPOEDVEIL1NG TE SCHIEDAM EEN GROTE PARTIJ TAPIJTEN en VASTE VLOERBEDEKKING EERSTE KLASSE MEUBELEN PERZISCHE TAPIJTEN TAFEL-, BED- en HUISHOUDLINNEN DAM CO Fabriek van Bakkerijgrondstoffen N.V., Vlaardingen Schiedam Voor diverse produktie-afdelingen van onze fabrieken te Vlaardin gen (voor marsepein, amandelspijs en diverse spijssoorten) en Schiedam (voor fabricage van vetten voor broodveredeling) zoeken wij enige flinke Leeftijd 1850 jaar. Goed lóón, - Prettige werkomstandigheden. Met vakantie-afspraken houden wij rekening. Aanmelden aan ons kantoor te Vlaardingen, Industrieweg 14 (even tueel na telefonische afspraak Telefoon 018988246), Nieuwe brandweerkazerne komt toch aan de Breedstraat D* gemeenteraad moest er dan ook mee instemmen, dat het plan voor de bouw van deze kazerne defi nitief wordt uitgewerkt overeen komstig de visie van burgemeester en wethouders. Na langdurige discussie werden dwe voorstellen met 31 stemmen voor en see stemmen tegen aangeno men. Daarmee kwam een eind aan zeven Jaar praten, plannen bekijken, ver gaderen, nieuwe plannen opstellen en opnieuw vergaderen. Burgemeester Roelfsema bracht bet allemaal nog eens in herinne ring. „Sinds 1953 wordt er in Schie dam al gesproken over de plaats van de nieuwe brandweerkazerne. Het wordt t(jd, dat er een beslissing ▼alt, omdat we opnieuw in een im passe dreigen te geraken". De burgemeester, die de gang van zaken rond de kazerne niet in zijn geheel heeft meegemaakt is bij be studering van de stukken tot de con clusie gekomen, dat hij zich door „verwarrende lectuur" moest worste len. Niettemin Heeft hij ontdekt, dat er bij dit alles een aantal „muurvaste taken" t(jn, die de basis vormen van het voorstel van burgemeester en wethouders, zoals dat werd Inge diend. De hoofdinspectie van de brand weer heeft in september 1965 ver- (Van een onzer verslaggevers) H het steeds maar voltrek ken van huwelijken geen saai gedoe? Wordt het geen tijd. dat er in Schiedam een vrouw als ambtenares van de burger lijke stand bij het 'trouwen' voor een 'vrolijke noot' gaat tor gen? Deze op schertsende toon gestelde, maar niettemin se rieuze, vragen werden tijdens de maandagavond gehouden vergadering van de Schiedam- se gemeenteraad door mevr. J. Krikke-Hein van dé Partij van. de Arbeid gericht aan het adres van B. en W. Aan de orde was het voorstel om de Vlaardingse ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer A. T. Magielsen uit Rot terdam die in juli wordt ge- pensionneerd, te benoemen tot buitengewoon honorairamb tenaar van de burgerlijke stand. Deze sal uitsluitend wórden- belast met het voltrekken van huwelijken en kan veel werk Overnemen van de eigenlijke ambtenaren van de burgerlijke stand, die ook met andere werkzaamheden belast zijn. Ze werden ten behoeve van de 'huwelijken' voortdurend ont trokken aan het afdeiingswerk, wat hun administratieve pres taties ongunstig beïnvloedde. Mevr. Krikke-Hein wilde niets afdoen aan de werkwijze van de heer Magielsen, maar vroeg zich niettemin, at of een leeftijd van 65 jaar niet te oud is voor 'n BS-ambtenaar. Im- mers, er verschijnen over het algemeen slechts jonge men- sen ten stadhuize om in het huwelijk te treden en de 'ouderdom' zou toet eens af breuk kunnen doen aan de pre sentatie van de huwelijksplech tigheid. Mevr. Krikke-Hein pleitte voor grote vrijheid van de ambtenaar, die in staat moet worden gesteld om iets van de 'trouwerij' te maken. Burge meester H. Roelfsema heeft mevr. Krikke gerustgesteld. 'De heer Magielsen is jong van uiterlijk en jong van hart,' ver telde hij. Tegen een vrouw als ambtenares heeft het college volgens de burgemeester geen bezwaar. Het is echter moeilijk om. mensen aan te trekken. De burgemeester zei, dat het col lege al iéts eerder heeft uitge zien naar verandering. Ten slotte zei hij, dat de ambtenaar van de burgerlijke stand de vrijheid heeft om. zoals mevr. K.'ikke het noemde, 'iets van de trouwerij te maken.' De ge meenteraad heeft de heer Ma gielsen ten slotte met algemene stemmen aangesteld. klaard, dat de plaats juist en het terrein geschikt is, „Dat moet goed zijn. want het is de meest deskun dige instantie van Nederland", al dus burgemeester Roelfsema. De Commissie Stadsontwikkeling heeft zich al in I960 akkoord ver klaard met de plannen, zoals die in het voorstel omschreven ston den. Een bouwteam heeft over de bouw van de kazerne alle mogelijke in lichtingen ingewonnen, aan de hand waarvan de plannen worden opgesteld. De -plaats (Breedstraat) voldoet aan alle eisen. Het is zo dicht mogelijk bij het hort van de stad. Zakelijk ontrafelde de burgemees ter de verwarrende kluwen van stuk ken en uiteindelijk lagen de kaarten open op tafel en kon de gemeente raad niets anders doen dan volmon dig Instemmen met het voorstel. Tevoren hadden de fractievoorzit ters enkele kanttekeningen bi) het voorstel geplaatst. Drs. J. Houtman (v.v.d.) maakte zich zorgen over de Invloed, welke de kazene kan hebben op de sfeer ln de omgeving van het zakkendragershuisje, dat een cultu reel centum moet worden. „De sfeer moet niet worden aangetast", aidus drs. Houtman. Drs. J. H. Simons uitte nament en kele leden van de PvdA-fractie een aantal bewaren tegen het voorstel. BIJ hem mé nog steeds twijfel over de vestigingsplaats, hot oefeningter- rsin en het gebouw, wat de plaats betreft had de PvdA-frastleleider een alternatief: kazerne op bat Industrie terrein met büpost in bat havenge bied- -/ Zowel het oefenterrein en het ge bouw vond de heer Simons aan de „krappe kant", waarbij hij d« afme tingen van onlangs in Delft, Vlaar- dingen en Dordrecht gebouwde ka zernes in aanmerking nam. „Alles zo zei hij op verbaasde toon, „is daar groter dan onze kazerne". Veel kritiek had drs. Simons op de wijze, waaop in Schiedam het bouw plan is ontwikkeld, „Heeft de ge meente er wel goed aan gedaan dit zelf te ontwikkelen?, vroeg hij zich af. Dra. Simons voelt meer voor een modene aanpak, waarbij grote pro jecten door een bij uitstek deskun dige commissie worden ontwikkeld. „Dit geldt niet alleen voor gemeenten maar ook voor bedrijven", aldus de socialistische woordvoerder, die deze methode vurig bepleitte. Ook de heer H. W. Metaal (k.v.p.) vroeg rich af of „dit nu wel de juiste gang van, zaken is geweest". Hij was blij. dat het college er in geslaagd was enige duidelijke veran deringen in het zeveujarige plan aan te brengen, maar toonde zich thans weer bezorgd over de prijs van. de werkplaats: bouwkosten 320.000.—. „Een groot bedrag", aldus de heer Metaal, die de plaats van de kazerne wel wilde aanvaarden. „Breedstraat is nog niet gek", meende hij. De burgemeester stelde bij zijn be antwoording drs. Houtman gerust. „De sfeer van het zakkendragers- huisje en omgeving wordt niet aan getast", beloofde hij. De heer Roelfsema kon zich de bezwaren van de heren Simons en Metaal voorstellen, maar vroeg hen toch met de plannen in te stemmen. „Er moet eens een eind komen aan deze zevenjarige bespreking. Samen vattend zei de burgemeester: „Laten we bestuurskracht tonen en een be slissing nemen". (Van onze radio- en TV-redactie) Radiocommentator K. Voskuil (70) spreekt woensdagavond 11 mei zijn laatste 'Socialistisch Commen taar' uit voor de VARA-mlcrofoon. 'Na meer dan twintig jaar vind ik het langzamerhand tijd er eens mee op te houden. Het gebeurt dan ook op m'n eigen verzoek,' aldus de heer voskuil, die 5 jaar geleden ai» hoofdredacteur van Het Vrije Volk met pensioen ging. De heer Voskuil hield zijn eerste commentaar op 23 februari 1946. Naar schatting heeft hy sindsdien ongeveer 1000 maal elke week zijn commentaar aan de luisteraars doorgegeven. Aanvankelijk op za terdagavond, het laatste seizoen op woensdagavond. Korte tjjd heeft de rubiek ook •Binnenlands Politiek Weekover zicht' gêhatsn. In tweede Instantie betoogde dra. Houtman, dat de raadsleden niet op de stoelen ven de experts moeten gaan zitten en de zaken aan de des kundigen moeten overlaten. Drs. Simons bleef erbij, dat het voor de gemeente „gevaarlijk is om het zelf te doen. De ontwikkeling is anders. Het neerzetten van bedrijfs gebouwen moet ln deze tijd geschie den door specialisten". Ten slotte word het voorstel aan genomen en kwam er een einde aan zeven jaar plannen maken. Een nieuwe fase in de Schiedamse stads ontwikkeling Is begonnen. De Sporthal Margriet heeft een prachtige vloer om te rolschaatsen. Deze 'meisjes doen hun uiterste best om te winnen. (Van een onzer verslaggevers) De maandagavond in de sporthal georganiseerde rolschaatswedstrijden voor de Schiedamse jeugd, zijn geen succes geworden. Slechts vijf meis jes en twee jongens hadden «Ich maar opgegeven om deel-te nemen. tr-1 Daarmee was de zaak snel beke ken, want binnen de twintig minu ten waren de prijzen aan de .man en de vrouw" gebracht. Als eerste kwam uit de bus Gabriël Willen», die de enige Jongen en alle meisjes achter hem liet. Chariot te Stuy was het beste meis je dat de drie rondjes zonder veel tegenstand heeft afgd-H De ove rige prijzen gingen Marijke den Brinker, Yvonn- Irene Hamerslag, Dorethe en Hans Mol. Daarna volgden het op de rolschaats, waarvar. aantal toeschouwers toch r.' genoten. De rolschaatshockc: strijd was bijzonder spectacuia.,, Deze wedstrijd ging tussen de Haag se vereniging De Residentie en een selectieteam. Tijdens de pauze van deze wedstrijd was er nog schoon- rijden voor dames. (Van onze sportredactie) Het zit de korfballers en andere reldaportbeocfenaars sinds half no vember 1965 welbijzonder tegen. Weliswaar zijn er sindsdien vele wed strijden gespeeld, maar er is geen week voorbijgegaan of er zijn ont moetingen uitgevallen wegens terrein afkeuring. Ook 't afgelopen weekeinde was 't weer raak. Van de voor Schie damse clubs vastgestelde wedstrijden korfballen vonden er maar twee doorgang en dat waren Sperwers 5- Sehiedam 3 (5—4) en Vlaardlngen- Succes, voor de blauwwlttcn tevens de laatste wedstrijd van de competi tie 1965-1966. Helaas heeft ook deze geen winst opgeleverd. Tot een kwartier ln de tweede helft moest Vlaardingën met een 1—0-voorsprong genoegen nemen, maar daarna werd een strafworp be nut, gevolgd door nog vier treffers. De stand kwam daarmee op 60. In de beginopstelling was Tom André goed op dreef door twee maal de korf te vinden, waarmee de eind stand kwam op 62. De veertien in dit seizoen gespeelde competitiewed strijden leverden Succes vijf winst punten op, waarmee de voorlaatste plaats wordt ingenomen. Hekkeslui- ter is Ten Donck, die nog twee wed strijden moet spelen maar nog geen enkel winstpunt heelt binnengehaald (Van onze sportredactie) De nog jonge Schiedamse hasket- ballvereniging „Juventus" mag pro motiewedstrijden gaan spelen om zich een plaatsje te verwerven in de landelijke hoofdklasse. Lukt het de blauwwitten niet in deze klasse door te dringen, dan zijn zij er toch ze ker van komend seizoen uit te ko men in de nieuw gecreëeerde dis trictsklasse. De overwinning op Rotterdam- Zuid 2 („RZ">, die het tweede kam pioenschap in successie bracht, was hiervoor niet eens nodig geweest, aangezien de Rotterdammers niet mogen promoveren, omdat zij het tweede team van hun vereniging vormen. Insiders geven de 2 jaar oude vereniging uit Schiedam een redelijke kans om toch de hoofdklas se te bereiken. Veel van het daar voor benodigde werk zal dan weer komen te rusten op de 2 meter lan ge Jeugd-mtemational Erie van Woerkom, de onaantastbare top-sco- rer van Juventus. (Van een onzer verslaggevers) Op de BUUtonlaan te Vizardtngen is maandagavond de 37-jarige me vrouw G. K. O.- IV. door een scoo ter aangereden. De vrouw was de straat opgelo pen om de stofzak van haar stofzui ger te legen. By de aanrijding brak zij haar rechterpols. De scooter van de 20-jarige H. A. G. werd bescha digd. Do nieuwe brandweerkazerne komt definitief op het terrein, begrensd door de Breedstraat, Prinsensteeg en Achter de Teerstof. De plannen voor de bouw van het complex zullen worden uitgewerkt overeenkomstig de visie van burgemeester en wet houders.- Het is goed, dat de ge meenteraad met deze beslissing een einde heeft gemaakt aan de langdu rige besprekingen, die in 1959 begon nen. Het is zeker te danken aan het be leid van burgemeester H. Roelfsema en de wethouders, dat er nu schot in de plannen komt. Ze zullen zo spoedig mogelijk worden uitgewerkt en de op 1 juni te kiezen nieuwe ge meenteraad zal wel spoedig gelden beschikbaar moeten stellen voor de bouw van het project. Immers, Schie dams nieuwe centrum (stadhuis etc.) valt of staat met de verplaatsing van de huidige brandweerkazerne. Met de burgemeester zijn we ver heugd, dat de discussie beëindigd is met een klaar en heider besluit. Niettemin stemmen we in met het standpunt van de PvdA-fractievoor- zitter, drs. J. H. Simons, die een moderne aanpak van bouwplannen bepleitte. Hij betoogde, dat een com missie van werkelijk goede experts de plannen moet uitwerken. Inder daad kan men zich in deze tijd af vragen of het wel goed is, dat een gemeente zo iets zelf doet. Ook een bedrijf heeft experts in dienst; niet temin houden deskundige buiten staanders zich met de bouwprojec ten bezig en vaak met beter resul taat. In het geval van de brand weerkazerne ligt het iets anders. Er is al te lang over gesproken om dit nu nog opnieuw te laten uitwerken. Maar daarom verdient de „metho de-Sim ons" zeker de aandacht van het college, want er komen in de toe komst nog meer plannen aan de or de. Met drs. J. Houtman (v.v.d.) vreesden we inderdaad aantasting van de sfeer rondom het zakkendra gershuisje. Er verdwijnt door de bouw van de kazerne veel in dit his torisch gedeelte van Schiedam, Daarom was het goed, dat burge meester Roelfsema kon toezeggen, dat er niet te ruw met het culturele centrum zal worden omgesprongen. We zijn dan ook benieuwd hoe het er straks allemaal gaat uitzien. (Van onze sportredactie) In de tweede promotiewedstrijd van de tafeltennisvereniging Service hebben de Schiedammers zich tot het uiterste moeten geven om een gun stig resultaat te bereiken. Op bezoek bij St. Aloysius in Graauv (Zeeuws- VI.) bleek het team van de gasthe ren van een bijzonder sterk gehalte. Vooral v. Waterschoot en Delforge stelden de Service-spelers voor gro te problemen. Zowel aanvallend als verdedigend beschikten zy over tal van goede slagen. Gezien dit spel was het dan ook niet te verwonde ren, dat Dick Boer en Hans Krei- schor tegen dit duo niet tot winst kwamen. Henk Eikmans verkleinde de achterstand tot 21 en het hier na gespeelde dubbelspel was van grote betekenis. De eerste game was met 21-15 duidelijk voor de Zeeuwen. De tweede game van het dubbelspel gaf een duidelijk herstel te zien waarby vooral Henk Eikmans fel aanvallend menig punt scoorde. Ook de 3e game was voor Eik mans-Boer, Stand 22. Toen Dick Boer daarna klop kreeg van Delfor ge zagen de zaken voor Service er niet zo rooskleurig uit. Henk Eik- mans kwam nu echter pas op volle toeren en na fraai en sterk spel won by In drie games en bracht de span ning weer terug. Hans Kreischer volgde dit goede voorbeeld van zijn aanvoerder en won eveneens op fraaie wijze, zodat na 7 partijen Ser vice eindelijk een voorsprong had. St. Aloysius, dat zijn 20-voor- sprong in een 34-achterstand ge wijzigd zag, was nu kenneiyk aan geslagen en nadat Eikmans ook zijn derde wedstryd gewonnen had, smaakte Dick Boer, die deze mid dag wat onzeker speelde, het genoe gen de zesde whistparty mei twee maal 2220 op zijn naam te bren gen. De eindstand werd daarmee 6—3 voor Service in een wedstrijd waarin het trio der Schiedammers meer tegenstand had gehad dan in alle voorafgaande competitiewedstrij den. Nog één promotieduel staat op het programma. Zaterdag komt Smashers uit Elshout op bezoek. Service heeft dan ook aan gelijk spel voldoende om de overgangs klasse te bereiken. De stand luidt nl.; Service 2-4, St. Aloysius 2-2, Smashers 2-2, Dordrecht 2-0. Advertentie LM it PASs&ce SCHfEOAM r (Van onze sportredactie) Da rennersclub Schiedam organi seert zaterdag de Jaarlijkse Koala- glnneronde weer in Schiedam. In tegenstelling tot andere jaren wordt de ronde deze keer verreden op het parcours Tuinlaan-Lange Nieuwstraat en niet op de Vlaardin- gerdijk. Om 2 uur starten de A- en B-aapiranten en om kwart voor drie komen de nieuwelingen aan de start. In het afgelopen weekeinde heb ben zich verschillende Schiedamse wielrenner* laten gelden op de in Nederland georganiseerde koersen. In de ronde van Dirksland waren "ijf Schiedamse nieuwelingen pre- -nt en een amateur. Boy Kanselaar -•est ln de ronde van Gelderland 120 km opgeven. In de ronde mn Olrsehot-Spoordonk kwamen de Schiedammers Hans Rietkerk, Nico Pilleken®, Bob Bals en Pim van de Werf aan de start. Zij hebben zich goed geweerd. De weersomstandigheden hebben het volledig spelen van de eerste competitie-programma bijna onmo gelijk gemaakt. TSF moest de wed strijd staken bij een stand van 24, het tweede en derde team hebben de punten binnengehaald. Het eerste team kwam tegen het Delftse TB op de baan. In de enkel spelen wist alleen aanvoerder Erik van Woerkom tot winst te komen te gen T. ten Wolde 86, 75. Het he- rendubbel bracht winst voor TSP ter wijl het aamesdubbel in drie sets naar de Delftse- dames gingen. De gemengddubbels worden zaterdag overgespeeld. Het tweede team heeft een prima debuut gemaakt in de vierde klas alleen Nel v. d. Vaart verloor haar enkelspel tegen mevrouw L. Korver 57, 26. Het damesdubbel en het herendubbel werden door de TSF-ers gewonnen, bij de stand 51 werd de' wedstrijd gestaakt. Het derde team zorgde ook voor de volle winst en wel tegen tlnilever 2: 53. Het vierde team kwam met een 1T-nederiaan van het Haagse ACE terug. Het vijfde team moest de wedstryd staken by een stand van 33, de heren zorgden hier voor de punten zowel in de enkelspelen als het dubbelspel. Het eerste zaterdag- team had een slechte start in de eerste klas van de distrikscompeti- tie met 50 werd verloren van Ber kenrode. Het tweede team in de za terdag-competitie ls door de veie re genval helemaal niet aan spelen toe gekomen. 2 I'D 'H O L L A N p 5 C H E kantógrboekhandel (Van een. onzer verslaggevers) Ecu merkwaardige Inbraak heeft men maandagmiddag ontdekt In het kantoor van de VYV aan de Plan tage te Schiedam, Het personeel, dat morgens vrijaf was, ontdekte, dat men aan de achterzijde van het pand een ruit had ingedrukt. Via het raam was men naar bin nengekomen en van de balie had men een houtenvaatje, waarin toe risten hun bydragen kunnen depone ren. weggenomen. In het tonnetje be vond zich een bedrag van 30. Ken nelijk zijn de inbrekers zenuwachtig aan het werk gegaan, want zy na men niet de moeite om het vaatje open te breken. Bij het onderzoek vond men de ton achter, het ge bouwtje; het geld zat er nog in. Ver der werd er niets vermist. In Schiedam is de 18-jarige brood bezorger C. v. T. uit Vlaardingen aangebonden omdat hij voor een ple- zierrit een auto had weggenomen, Bö het verhoor bleek, dat van T. ook al in januari en april in Vlaar dingen plezierritjes had gemaakt met een auto die hem niet toebehoorde. De eerste teams van de Schie damse Volleybal Club hebben in de afgelopen week met wisselend suc ces gespeeld. Dames I begon zeer goed. Het in middels kampioen geworden Rotter damse ZVC werd na fraaie stryd met een 3O-nederlaag huiswaarts gezonden. Betstanden: 159,156 en 1512. Twee dagen later moest da mes 1 op bezoek by nummer 2 op de ranglijst, OVC uit Den Haag. De Schiedamse dames speelden plotse ling zeer zwak en moesten met 30 het onderspit delven. De setstanden waren 156, 159 en 1510. Keren 1 speelde eveneens twee keer. Don derdag kreeg dit team klop van Blokkeer 2 (met 3—1). Vrijdag ze gevierden de Schiedammers echter met 2—3 over Achilies. BANKSTBAKKERIJ -MDUllfAST* AAT #9TU.B7536 CHRISTELIJKE TECHNISCHE SCHOOL Directeur H. van der Waal Nieuwe Damlasn 732 Schiedam - kij a w.mS 1906 ftanven^t, kt.n -ochjks van 8.30 uur tot 17.00 uur, éventueel telefonisch, ilaatsvlnden aan de school. Zaterdas* ls de school ge sloten. Opleiding voor de volgende vakken MET A ALBE WERKEN - TIMMEREN - ELEKTROTECHNIEK AUTO HERSTELLEN Speciale opleiding voor vervolgonderwijs (U.T.S., Luchtvaarttechnische School, Mach lni»ten*c'A ooi, e.d,). Part-ttmecursus voor: MONTEUR MOTORVOERTUIGEN Y.A.M. TOELATINGSEIS fi klassen lagere school doorlopen, ongeacht de leeftijd. In bijzondere gevallen kunnen leerlingen van een ULO of H.B.S. tot dc 2e klasse worden toegelaten. Tegemoetkoming ln de studie- of reiaicoaten la mogelijk. Spreekuur directeur op vrijdagmiddag van 2 tot 3 uur of na telefonische afspraak, onder nummer 010-26 40 22. Openbare lessen worden gehouden op: 26 en 27 april, 's avonds van 7.009.00 uur. t..p wecns-.r; 2, april ties n.rn. uur zal in Gebouw Irene, Nieuwe Haven 135 te Schiedam, publiek worden verkocht Hierbij karpetten ui alle maten, serre-, hal- en deurkieedjes, w.o. salons in verschUlenue styien, commodes, eethoek, salontafels, losse fauteuils en tuinstee1 ~t. Voorts een tntge'BZsn partij ln verschillende m Aïg..: K«r.J. Mana., Marokkaans. Shiraz, Hamadan. Belouör.h g c-z ook incrs e:> kui'ens oorspronkelijk voor Hoteigeoruik bedoeld. GLAS-, PORSELEIN- en AARDEWERK: verder: Klokken, Zaans, Fries en Duits; Horloges, wekkers, radio's, T.V.'s en wat verder ter tafel zal worden gebracht. BEZICHTIGING: voor de veiling van 10-12 u. Tydens de veiling wordt alles getoond. A. H. Zellenrath, I*. C. van Duyn Beëd. Makelaar en Erkend Veilinghouder. Gerechtsdeurwaarder. Tarief 11 ct. per mm p. kolom Gereduceerde prijs bij contract LOENUKKiSLUO'I Kasten 20 verschillende I- 2- 3-deur*- sasten utt voorraad levert)out Mariastraat 43 Schiedam tet J64778 NAAIMACHINES - Ring- spoei Lewina. Volle garantie. Blijvende service. Moderne kleuren v.a. 149,-. Ook ge makkelijke betaling, Naai- machinehuis Miep van Leeuwen, Broersvcst 43 t,o. Hem». Schiedam, tel. 260526. na 6.00 uur. NAAIMACHINES Zig-zag Lewina. Volle garantie, ver lichting, voetpedaal. 3 stan den. knoopsgaten, afwerken stoppen, etc. Gratis les. V.a. f 249,-. Ook gemakkelijke be taling. Naaimachinehuis Fa Miep van Leeuwen. Korte Hoogstraat 27, tel. 01898-2310, Vlaardingen. Kaps&ios Hélépe de talon vooi de oetère permanent stroomloos voor teder naar geschikt t ï£0 Sélftne tiédt oermaue» da meeat ideale natuurlijke perma nent 1 10.- Gratis naJem en orengen p« luxe autc toot permanent Kapsaiun dele tie ttembrandiiaai 22 Settle- dam tel 267!7tt t 1 reductie 00 deze advertentie

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1