Schiedam en DHS beginnen nieuwe honkbalcompetitie SW kan zuideliike stormloop weerstaan S'fSPORTRAPPORT Broekenspec alist Gj H.doorman ridder Orde Oranje Nassau GRASMAAIERS PANTALON?? Bromfietser valt dwars door etalage Los werkman met autokneusje aangehouden V oetballertje breekt been op speeltuin DHS moet t anders aanpakken RVS geeft 12% over vorig jaar G0LFPLASTI8 PLASTIC SIERGAAS VOLIÈREGAAS Ernstige hoofdwonden Vriendjes brengen hem thuis DHS v.a. 35.75 IËMAN Scherpe controle op naleving van maximumsnelheid Rud Liebrechts gehuldigd door Vlaardingse BLO Doktersdiensten WISSELKOERSEN Juventus Wielernieuws WILT U EENS EEN 3ETERE Zilver Brons HET VRIJE VOLK VRIJDAG 29 APRIL 1966 PAGINA 7 Vdn onze sportredactie Voorde beide Schiedamse honkbalverenigingen, Schiedam en DHS, gaat de competitie zaterdag al beginnen. Er is in beide r ampen hard gewerkt om ook deze competitie een goed figuur te -laan. >ij Schiedam ivas men ivel verplicht om na het öehaalde kampioenschap en de daaraan verbonden pro motiehet speelveld te vergroten. ij leeft men het meer gezocht in een aanvulling van het spelersmateriaal. voor balkons en decoratie 89 cm hoog m 5 kleuren 5,90 per meter in geel en groen 45, 65 en 90 cm hoog 1,95 - 2,40 en 3,40 per meter 50, 100 en 150 cm hoog 0,98 - 1,85 en 2,75 per meter Kippengaas en harmonikagaas in alle maten. Heel hard heeft men bij de eerste klasser Schiedam moe ten werken om het speelveld, waarop de Schiedammers echt trots zijn, gereed te maken. De promotie naar de eerste klasse bracht met zich mee, dat de back-stop, meters naar achte ren geplaatst moest worden. H.H. Watersporters (Van onze sportredactie) SVV is goed op dreef ïn de strijd van de tweede divisieclubs om zich bij de drie koplopers te klasseren. Het elftal liet zich zondag door EDO niet verrassen. Een zwaar duel met Roda JC, dat hoopt op een Schiedamse misstap, staat voor zondag op het programma. SVV moet in staat worden geacht de zuidelijke stormloop met succes te weerstaan. v.a. 399.— J. HUIS Volledige vergunning hurlede-toernooi Service HOOGSTRAAT 86 - SCHIEDAM - TELEFOON 26 89 81 Amateurs Afdeling Sluiting bibliotheken (Van een onzer verslaggevers) Elf Schiedammers zjjn vandaag ter gelegenheid van de ver jaardag van koningin Juliana onderscheiden. Tijdens een spe ciale bijeenkomst in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat heeft burgemeester H. Roclfsema de decoraties uit gereikt. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau is benoemd, de heer G. H. Hoorman van de Buys Ballotsingel 64B. De heer Hoorman, die op 29 januari 1901 werd geboren te Schiedam heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt bij het christelijk onderwijs. Weinig voorbereiding door nare weersomstandigheden Advertentie LM. Broeravcst52 rel x075t-i Schiedam KEjS.-zegels (Van een onzer verslaggevers) De 24-jarige Schiedamse kantoor bediende de heer H. van H. is woensdag met zen bromfiets tegen een gevel van de aan de Lange Kerkstraat te Schiedam gevestigde winkel gereden en dwars door de etalageruit gevallen. Het slachtoffer moest met ernstige hoofdwonden worden opgenomen In het ziekenhuis Dr. Noietstichting. Het ongeluk ontstond toen de bromfietser op de hoek van de Lan ge Kerkstraat en het Oude Kerkhof een stilstaande vrachtauto wilde pas seren en niet bemerkte dat een tweede vrachtauto zijn baan. kruiste en linksaf wilde slaan. De heer Van H. trachtte nog uit te wijken, maar reed het trottoir op en botste tegen de winkelpui. Met een boog vloog hy over het stuur door de ruit. (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse politie heelt woens dag de 27-jarige los werkman, de heer H. B. uit Vlaardingen aange bonden, omdat deze met een auto reed waaraan letterlijk alles man keerde. Drie banden van het vehikel wa ren totaal versleten, de uitlaat was lek, richtingaanwijzers en ruitenwis sers werkten niet meer Goed stu ren was praktisch onmogelijk, om dat de stuurinrichting defect was Bovendien bleek de man niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en een belastmgkaart Ook was hij niet ver- zekerd. De „auto" is in beslag ge nomen. (Van een onzer verslaggevers) Een tienjarige jongen H. van G. van de Dr. Schaepmansingel te Schiedam heeft woensdag tijdens een voetbalwedstrijd op de speelweide «an de Viaardingerdijk zijn linker knie gebroken toen hü met de kee per van de tegenpartij in botsing kwam en een lelijke val maakte. Zi)n vriendjes hebben hem thuisge bracht De inmiddels gewaarschuw de GGD trof het slachtoffertje thuis <m en. heeft hem ijlings naar het ziekenhuis Dr. Noietstichting over gebracht, waar de jongen is opge nomen. Op het eerste gezicht een makke lijk karwei. Er moisten echter heel veel manuren maa werden besteed om *p hgo klauw te hemen. Met de voorbereiding van het eerste negen tal fing het wat stroever. Het bar siechte weer was er de oorzaak van dat de selectiegroep nauwelijks tot een goede competltievoorhereiding kon komen. Oefenwedstrijden heeft men niet kunnen spelen en ook de veldtrai- mng liep door de vele regenval op niets uit. Toch ziet men bij Schie dam, dat geen spelers naar elders zag vertrekken, maar wel Cock Re(j- nierse zag terugkomen van. Sparta, de nieuwe competitie met goede voornemens tegemoet. ïn de oud-NicoIsspeler Ben Tromp hebben de Schiedammers een goe de coach gevonden, die wanneer het nodig is ook nog kan meespelen. De eerste wedstrijd, die van zater dag, gaat tegen CTC uit Den Haag en deze thuiswedstrijd begint Schie dam met op de plaat Henk Kem pen," zegt voorzitter Jo Ebben, pen," zegt voorzitter Jo Ebben, „maar we hebben in onze jeugdige Harry van der Vaart ook een kei van een werper." Deze Harry van der Vaart is opgenomen in de B-se lectie van het Nederlandse team. Voor het overige blijven de Schie dammers met hun oude vertrouwde ploeg komen. Zaterdagmiddag om vier uur is het voor de honkballief- hebbers weer mogelijk om bezit te nemen van de tribunes langs het Schledam-veld. Er zijn 200 zitplaat sen en voldoende staanplaatsen om de strijd te volgen „Als we dit jaar ons maai kunnen handhaven in de eerste klas, dan zitten we goed," zegt Jo Ebben. Hoe zjjn de vooruitzichten van DHS in de komende competitie? De ze vraag hebben wij gesteld aan de trainer-coach van DHS, Bob Soudijn. „Ons proberen te handhaven en dan proberen te gaan bouwen. We zullen hard moeten aanpakken om dit sei zoen bij de „mensen" te blijven, maar dat zal wel lukken. Werper Jaap Verbeet is bij ons vandaan, maar daarvoor in de plaats hebben wxJ Hans de Lange." Wat het speelveld aangaat hebben de spelers tan DHS het moeilijker dan die van Schiedam. Bij Schie dam speelt men op een Amerikaans honkbalveld met gravel, terwijl DHS op een grasveld speelt. „Het zou voor ons een heel probleem worden als ook wij naar de eerste klasse zouden promoveren, zegt Soudijn, want dat zou gaan betekenen, dat ook wij een goed honkbalveld moes ten gaan aanleggen. Daarvoor is hier op ons complex geen plaats en waar dan wel is een grote vraag." By DHS heeft de ploeg zich al evenmin goed op de nieuwe compe titie kunnen voorbereiden. Regen en nog eens regen deden de toernooien, waaraan DHS zou deelnemen, ietter- lijk en figuurlijk in het water vallen. DHS heeft, evenals Schiedam, een selectieploeg van 13 spelers. Toch heeft DHS in de nog korte periode van zijn bestaan al grote vorderin gen gemaakt. Soudijn vindt het jam mer. dat Schiedam en DHS met meer bij elkaar in dezelfde afdeling spelen. „Leuk voor Schiedam dat het kampioen geworden is, maar we zullen de duels tegen hen wel mis sen, zegt hij. Voor DHS begint de competitie ook zaterdag. Het is meteen raak, want het gaat naar Laakkwartier in Den Haag. Deze ploeg heeft al een wedstrijd achter de rug en deze met 70 verloren van Tilburg. „Het wordt voor ons dus oppassen," zegt Soudijn, die net als de overige spe lers, de nieuwe competitie met ver trouwen tegemoet gaat. K' Advertentie IM. met kogellagers 46.75 49.75 58.— enz. GRASSCHAREN vb. 5.35 GRASHARKEN bamboe 1.55 staal 7.15 rubber 12.20 BOOMSPUITEN met tank, dubbelwerkende pomp 23.55 GRASKANTSTEKER 2.80 JÊttKÊf i Brocrsvest 32 Tel. 267534 KES -zegels (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse politie is begonnen met een scherpe controle op de nale ving van de maximum-snelheid op de onlangs geopende stadsautoweg. Op de Burg. van Haarenlaan kre gen 37 automobilisten een bekeuring omdat zjj met snelheden, van 65 tot 85 kilometer per uur reden, terwijl op dit gedeelte een snelheid van 50 km geoorloofd is Op de Horvatweg mag, halverwege tussen Rotterdam en Schiedam, 70 km worden gere den. Bij nadering van de bebouwde kom, verandert dit bordje m 50 km, maar de weg is zo mooi, dat hy tot grotere snelheden noodt en dit is er de oorzaak -van. dat vrijwel geen enkele automobilist langzamer dan 60 km per uur rijdt. Advertentie LM. Zoekt U een gebruikte motor- of zeilboot Wij hebben vele aanbiedingen. VOERMAN - Havenstraat 62 Vlaardingen. - TeL 3482, b g g. 8083 Advertentie LM. Tijdens een filmavond van de Vlaardingse Bond voor Lichamelij ke opvoeding, donderdagavond in ge bouw Triangel, is Kudi Liebregts alsnog gehuldigd voor zijn presta ties tijdens de Europese en Wereld kampioenschappen hardrijden op de schaats. Voor de aanvang ontving hij uit handen van de voorzitter van de VBLO, de heer A. Pleysier, een enveloppe met inhoud. Dé film over de Europese en We reldkampioenschappen hardrijden op de schaats van de NSF trok onge veer 100 belangstellenden, leden van de VBLO. MOBTLETTE Rotierd.dyk 146 - Tel. 269522 Tijdens het komende weekeinde zullen de volgende huisartsen van zaterdagmiddag 12 00 uur tot zon dagavond 24 00 uur de praktijk waar nemen. dr. D. Houthuysen, Marco nistraat 93, tel. 268516, (dr G. in 't Veld, Willem de Zwijgerlaan 23, tel. 268599 en dr. P. Sprey, Singel 76, tel. 268250 Voor bijzondere gevallen is apo theek Gouka, Groenelaan 127, tel. 268035 geopend Engels pond Amenk. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark 10,151—10,15J 3,63 3,633 74,16 74,21 7,29!7,308 84,181—84211 70,41 -70,46 90,47 90,52 vast de toekomstige baan In het briefhoofd van hun postpapier ver werkt. Naast de normale mededelin gen staat een tekening va n d «wie lerbaan mét een grote overdekte tribune met daar bovenop de naam Nu het groen aan bomen en plan ten weer uit gaat lopen en ook de zon wat langer aan de hemel blUft staan, gaat het bij de hengelaars weer een beetje kriebelen ln het bloed. In het Beatrixpark zal het daar om op de eerste dag van het nieu we hengelselzoen weer druk worden. Daar er echter met zonder een ver gunning mag worden gevist, is het dus zaak, er snel een te krijgen. De hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken heeft net als vorig jaar ook nu weer een aantal avonden be kend gemaakt waarop men een vis vergunning kan afhalen. Visllefhebbers kunnen dit doen op de avonden van 3, 10, 17 en 24 mei van half acht tot negen uur m het Wijkcentrum, Dr. Wibautplein Schie dam. Het bestuur maakt bekend, dat men terdege rekening moet houden met het feit, dat het aantal vergun ningen met onbeperkt is. Wachten tot de laatste dag kan wel eens te lang gewacht blijken te zijn ge weest Het kampioensteam van Juventus, de Schiedamse basketball vereniging «peelt djn eerste promotiewedstrijd tegen het Amersfoortse ABC zater dag 30 april in de sporthal Margriet. De retumwedsfcrijd vindt zondag avond 22 mei plaats. Deze wedstrijd wordt gespeeld m de Jaarbeurshal in XJtrecht. Juventus zal waarschijn lijk beide wedstrijden kunnen win nen. Vooral nu WlUem Cordemans tijdens de wedstrijd tegen Wilskracht heeft bewezen een bruikbare kracht te zijn voor de Schiedammers. Coach Ruud Skala is dan ook van plan zaterdag het dubbelpivot-sy- steem met deze speler en jeugdi.- temationaal Eric van Woerkom te gaan spelen. Als Juventus ABC heeft terugge wezen, dan spelen de Schiedammers om een plaats in de landelijke hoofdklasse tegen de winnaar van van de poule Haarlem-Den Helder Amsterdam. Op 10 mei (Hemelvaartsdag) or ganiseert Excelsior*20 weer het jaar lijkse Thnrlede-toernooi voor junio ren. Wij kunnen ons nog van vorig jaar herrinneren, dat toen de regen een spaak in het wiel heeft gesto ken. Wel werd er gespeeld maar de wedstrijden moesten steeds worden onderbroken door de hevige regen val. Hopelijk: gaat het nu beter De deelnemende verenigingen zijn dit keer Wilhelmma'80 uit Weert, Lisse, Fortune VI. RBC uit Roozendaal en Exce!slor"20. Op de volgende prijzen wordt gestreden: De Thurlede-wissel- beker voor de vereniging die met haar vier elftallen samen op de bo venste plaats eindigt, een. eerste prijs en een tweede prijs m elke poule en een sportiviteitsprys voor de vereniging die zich in haar ge heel het sportiefst gedraagt. Hoewel de wielerbaan nog lang niet klaar is, heeft het bestuur van de rennersclub Schiedam maar al- De rennersclub Schiedam gaat de komende maanden weer bijzonder actief worden. Naast de wielerronde van zaterdag 30 april staan er nog twee wielerevenementen op het pro gramma. Zo zal er op zaterdag 13 augustus een ronde voor amateurs worden verredei» op het parcours Tuinlaan-Lange Nieuwstraat waar aan de beste amateurs van Neder land zullen deelnemen. Dankzij de medewerking van vele bedrijven en middenstander zijn de wedstrijden van 30 april en 13 augustus gratis te bezoeken Op zaterdag 20 augus tus komen de profs aan de start. Welke renners hieraan deel zullen nemen is nog niet bekend. Voor de ze wedstrijd, die de organisatoren wel een paar centen zal gaan kos ten, wordt wel entree geheven. Wlm de Raay, de jeugdige voor zitter van de tafeltennisvereniging Service, is er stellig van overtuigd, dat het drietal Dick Boer, Henk Eik- mans en Hans Krelscher met goed gevolg door de promotiewedstrijden heen komen. Dat heeft er dan ook alle schijn van want het drietal heeft reeds twee promotiewedstrijden met winst kunnen afsluiten Zaterdag vind ut Schiedam de wedstrijd plaats tegen Smashers uit Elshout. Een gelijk spel is voor Service voldoende. De ze wedstrijd wordt gespeeld in de Korenbeurs na afloop van de schiet wedstrijden. Dat zal omstreeks ze ven uur worden. „De jongens heb ben de gehele competitie en de daarna gevolgde promotieduels sterk gespeeld. WJ rekenen er dan ook be slist op, dat ook de wedstrijd van zaterdag in ons voordeel zal worden beslist", merkt Wlm de Raay, met beslistheid in zijn stem op. B.tan B. (Van een onzer verslaggevers) Ie de algemene vergadering van aandeelhouders van de n.v. Rotter- damsche Verzekering Sociëteiten (RSV) te Rotterdam is het dividend over I9S5 vastgesteld op 12%, waar van 2% zal worden uitgekeerd naar keuze van de houders in contanten of in de vorm van certificaten van aan delen D. Verwacht wordt dat medio 1966 naast de reeds bestaande certificaten, van 1000 en 100, certificaten van ƒ20 door het AdnumstraUekantoor beschikbaar zullen worden gesteld. De RVS os teven voornemens, ver zekeringen te ■sluiten op basis van be legging ia aandelen; reeds nu kan men hierop een optie nemen bij sta ten van een guldensverzekenng. Ter vergadering zyn de heren. dr. B. Grootenboer, nu. G. E. K. A. Boskott en mr. J. van Someren benoemd tot directeuren van de n v. De houthandel G. Key uit Am sterdam is van plan over 1965 veer tien percent op de gewone en 7,6 pereent op de cum. preferente aan delen uit te keren. Advertentie IM. Hermes-DVS krijgt het zondag ook al met een Limburgse vereniging aan de stok. Men gaat naar Limburgia en veel kans heeft de toch wel zeer zwak spelende Schiedamse ploeg niet. De reserves van SW. die zaterdag tegen MW 2 zo'n knappe prestatie leverden, gaan naar PSV, wat weer op winst moet uitdraaien. Hermes-DVS 2 zal het bij FC Zaan streek niet- voor mets krijgen. Er zal van begin tot eind moeten worden gestreden voor een goed lesultaat. De SW-jeugd speelt zaterdag een thuis wedstrijd tegen De Volewijckers en Hennes krygt bezoek van De Baro nie; beide duels zullen het aankijken waard zijn Het gaat niet meer zo goed «net DHS. De naast concurrent Dubbel dam, die de gehele wedstrijd onder Schiedamse druk stond, behaalde in het laatste kwartier toch nog een 2 0-overwinning, wat te wijten is aan het veel te korte spel van DHS. Te gen Strijen zal DHS het anders moe ten aanpakken om niet helemaal uit de kopgroep te worden verdrongen. Excelsior '20 speelt thuis tegen Nien- wenhoom en dit betekent naar alle waarschijnlijkheid een Schiedamse overwinning. SFC komt na een aantal weken ook weer eens m het veld en speelt een uitwedstrijd tegen SS1V. Bij SFC bereidt men zich nu al (er toch geen kans meer op de titel) voor op het nieuwe seizoen. Nieu we en jongere spelers kujgen een kans. Toch kunnen de Schieoammers op een goed seizoen terugzien. Martinis is nog lang niet m de veilige haven waar het zich zo graag zou zien. Zondag komt 's-Gravendeel naar Schiedam en misschien zit ten er twee winstpunten in. SVDPW, ook nog met veilig, zal met 't Noorden moeten afrekenen om met meteen een flinke duikeling te maken. Vyf afaelingsclubs gaan zondag weer voetballen. Demos krijgt bezoek van USC, Schiedam ontvangt Groen Witten en Wilton fungeert als gast' heer voor Vierpolders Ursus zoekt het buiten Schiedam en wel by Swift Boys. Ook DRZ gaat de stad uit naar VND. Het zaterdagprogramma geeft twee wedstrijden te zien PPSC treedt op eigen veld aan tegen DUNO, terwijl GSS Sunlight op bezoek krijgt. Advertentie IM. GEMEENTE SCHIEDAM Op 30 april as zullen de gemeente openbai e leeszaal en bibliotheek en de r -k. openbare leeszaal en bibliotheek voor het publiek ge sloten zijn. Dit is ook van toepassing op de gemeenschappelijke filialen. De N.V w. A Hnek's machine- en zuurstoffabnek uit Schiedam stelt voor over 1965 een onveranderd dividend van 17 percent uit te ke ren. E.i t Schied an imers delen in traditionele „lintjesregen Hij begon zijn cerriere in 1919 en werd ten slotte aangesteld als hoofd van de Prinses Irene nio-schooi. Daar heeft de heer Hoorman zich doen kennen als een uitstekend schoolhoofd van wiens bijzondere toewijding vele leerlingen hebben geprofiteerd. De eindexamenresulta- ten op deze school waren altijd uit stekend, mede dank zij het stimu lerend optreden van de heer Hoor man. De gouden eremeidaille van de Gide van Oranje-Nassau reikte de heer Roelfsema uit aan de adjudant bij het Schiedamse politiekorps, de heer L. Schuitma- van de Parkweg 43. De heer Schuitma, werd op 26 de cember 1911 geboren te Rotterdam. Sinds 5 november 1934 maakt hij deel uit van het politiecorps te Schiedam Met uitzondering van de periode van 1942 tot 1954 toen hij dienst deed bij de afdeling bijzonde re wetten maakte de adjudant steeds deel uit van de afdeling sur veillance. D heer P. Kalden van de West» frankelandsestraat 142b, die op 13 augustus 1910 werd geboren te Leer dam kreeg de eremedaille van de Orde van Oranje-Nassau in zilver. Als oprichter van. de voetbalclub Stormvogels m 1926 maakt hij al ja ren deel mt van het bestuur. Na de furie 1947 met Pro Patria, waaruit de bekende zaterdagvoetbalclub PPSC ontstond werd hij aangesteld als tweede voorzitter. De heer Kalden is verder ook al meer dan 42 jaar werkzaam bij Drukkerij De Eendracht, thans als chef-drukker Ook de heer P. Krommenhoek van de Westfrankelandsestraat 90b werd oneerschelden met de zilveern ere medaille Hij maakt reeds meer dan veertig jaar deel uit van het Schie damse muziekleven en vervult mo menteel de functie van secretaris bij Gusto's Muziekvereniging. De op 1 december 1912 te Schiedam gebo ren heer Krommenhoek Is verder secretaris van de afdeling Zuid-Hol land van de Bond van Militaire slachtoffers. Verder werden met zilver onder scheiden de heren M. II. van Dijk van ie Nieuwe Maasstraat 110B, P. de Regt van de Nieuwe Maasstraat 126a, G. S. Sluiters van de Huijs- mansstraat 93b en J. T. van Tol van de Jan Oudegeeststraat 106. De heer Van Dijk, geboren op 12 de cember 1901 te Schiedam, vervult thans do Innctic van werkmeester bij de afdeling inzerwerkers van de Rottcrdanrsche Droogdok Maatschap- Pij. Bij deze scheepswerf is ook de heer De Regt werkzaam in de func tie van werkmeester bij de afdeling dokververs. f Scheepsbouwmaat schappij De Nieuwe Waterweg.) De heer Sluiters werd op 27 mei 1901 geboren te Rotterdam en werkt thans als werkmeester bij de afde ling bankwerkers van De Nieuwe Waterweg. De heer J. F. van Tol, op 20 juli 1908 te Schiedam geboren, werkt bij de Dok- en Werfmaat schappij wilton-Fijenoord-Brons- werk. Hij vervult de functie van baas bij de afdeling bankwerkers- machinefabriek. Bronzen eremedailles van de Orde Van Oranje-Nassau werden uitge reikt aan de heren P. J. F. Dolle man van de öljsselmondesestraat 37a, P. van Gulik van de Van Olde- barneveitstraat 5 en J. van Keulen van de Van Beverenstraat39b, De heer Dolleman, werd op 17 ja nuari 1903 geboren te Schiedam. Hij is boorder bij Scheepsbouwmaat schappij De Nieuwe Waterweg. De heer Van Gulik, op 20 november 1907 geboren te Schiedam, is aan- bouwer bij dezelfde scheepswerf en de heer Van Keulen, die op lOmaart 1902 te Vlaardingen het levenslicht zag, Is bij scheepsbouwmaatschappij de Nieuwe Waterweg werkzaam als ijzerwerker. Burgemeester Roelfse ma heeft vanmorgen de verdiensten van deze eif Schiedammers in het bijzijn van hun familieleden ge schetst.

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1