interessant initiatief van Partij van de Arbeid K. van Driel, J. J. Schipper en mr. P. van Bochove HERENMODES DE BIOEKED- SPECIALIST 18 MEI I limlii Jaar geëist voor zware mishandeling Voor al uw UITSPRAKEN RECHTBANK Auto botst tegen trekker met oplegger Inbraak in metaalhandel Veertig konijnen komen om bij brand in loods VLERK ÉÉN ADRES WISSELKOERSEN HÜT VRIJE VOLK VRIJDAG 6 MEI 1966 PAGINA 7 gfjj," BROERSVEST 56 TELEFOON 269642 Deze conferentie, een idee van de sportcommissie van de Par- P. van Bochove Een pantalon die pret tig zit en bovendien van een zeer goede kwali teit is, draagt u graag. Als specialist in pantalons houden wij niet de strakke lijn van de confectie aan, doch geven de broek net dat ietsje meer wat hem tot die prettige broek maakt. Wat de kwaliteit betreft, wij verwerken alleen le klas stof fen. De keus is buitengewoon groot. Alle moderne dessins kunnen wij U leveren. Zeer vele tevreden klanten gingen U reeds voor. Komt U ook eens naar P. C. MOUTHAAN HOOGSTRAAT 86, Tel. 268981 tij van de Arbeid heeft tot doel om, in het- kader van de door de SBLO georganiseerde sportmaand, een overzicht te krijgen van hetgeen er in de afgelopen jaren is bereikt, op het gebied van de sport en de plannen, welke men in de komende jaren te Schiedam wil verwezenlijken. J. J. Schipper Gerard Koel heeft op de gure winderige avond van bevrij dingsdag de zesde ronde van Vlaardingen op zijn naam ge bracht. De jonge Amsterdam mer, vele malen genoemd als de toekomstige partner van Peter Post, dankte dit succes voornamelijk aan een, samen met Leen Poortvliet uit Her- kingen, tactisch gereden ronde over ruim 80 kilometer rondom het Vlaardingse Kolpabad. Met veel vertoon van kracht heb ben zli het peloton, aangevoerd door Rudi Liebrechts, achter zich gelaten. Liebrechts Politie op zoek naar dader van brutale diefstal iiifitwifaiiiiitiimiifHmiijiHinaiiiiitöHmntiitwöiittwtmiiHfHHim; Auto Voorsprong een dag om te tonen dat moeder goud waard is Verras haar eens met een persoonlijk geschenk. Wij hebben er zovele, in iedere prijsklasse die u past. iets van goud - doublé - zilver of een horloge Slagen is niet moeilijk. WJ durven te zeggen de grootste sortering te heb ben. !»«S4r'ir" Mars vt"~ V* - J mmmnm m khcpam C1 Deskundigen belichten in Musis pro b ernen op Sportconterentie' (Van een onzer vers!''gevers) De heer Schipper spreekt tot kwart kundige sprekers ervoor zullen zer over elf. Daarna is er een koffie- gen, dat er vruchtbare discussies De Partij van de Arbeid organiseert op zaterdag 7 mei in ge- pauze met gelegenheid tot het in- kunnen worden gevoerd, bouw Musis Sacrum aan de Lange Haven 111 te Schiedam een dienen ear schriftelijke vragen over grote startconferentie waar van des morgens tien uur tot des f f middags een uur talrijke problemen op het gebied van de sport sprekcrs orden beantwoord, aan de orde zullen komen. AdvPri-entia I M K. VAN DRIEL t Van een onzer verslaggevers' Op de Nieuwe Haven te Schiedam Is donderdagmiddag de 32-jarige Schiedamse garagehouder de heer F. W. A. v. d. E. met aijn auto te gen een stilstaande trekker met op legger gebotst. Hij moest met Mchte verwondingen worden overgebracht naar het ziekenhuis dr. N'oletstichtlng en kon na behandeling naar huls terugkeren. Zijn wagen werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. Het ongeiuk gebeurde omstreeks kwart voor vier. De heer van E. wil de de vrachtwagen welke door de 29-jarige chauffeur J.V. uit Schiedam rechts geparkeerd was. passeren, maar bemerkte dat hij moest gaan stoppen voor een tegenligger. De ga ragehouder remde, maar zijn auto gleed op het door de regen gladge- worden wegdek door en botste tegen de achterkant vun de vrachtwagen. Advertentie I.M. 'Van een onzer verslaggevers' In de nacht van woensdag op don derdag I* er Ingebroken bij metaal- handel fa. B. van Gurp, aan de Kommiezenlaan 29 In het Schiedam se gedeelte va nde Spaanse polder. Personeel ontdekte donderdagmor gen. dat men een ruit van het fa- briekskantoor had ingeslagen. Er wordt een doosje met 10 aan klein geld vermist. Van de dadertsi ont breekt nog elk spoor. Er z|jn een aantal specialisten op sportgebied uitgenodigd om op deze conferentie, welke om tien uur door de voorzitter van de Sportcommissie van de Partij van de Arbeid, de heer J. Scheffers wordt geopend, hun visie op tal van zaken te geven. Na de opening zal het onlangs ge pensioneerde hoofd van de afdeling Sport en Recreatie van de gemeente Rotterdam, de heer K. van Drie! '65' spreken over Sport en maatschap pij. Talrijke functies heeft deze ener gieke adjunct-administrateur vervuld, maar ook na zijn „pensioen" is ,-Koos" van Driel op velerlei gebied werkzaam. Hij is nog steeds voorzit ter van de Raad van Advies van de Nationale Tentoonstelling Sport en Recreatie, hij is verder lid van de Sectie Jeugdsport van de Raad voor de Jeugdvorming en neemt nog ac tief deel aan de werkzaamheden van de sectie Jeugdsport van de Neder landse Sportfederatie en de sectie Sport van de Wiardi Beckmanstich- ting. Kortom, de sportcommissie van de Partij van de Arbeid, waarin naast de heer S. Scheffers. de heer D. van de Reijden (secretaris)mevrouw Krikke-Hein. J. Bijloo, C. van Dij ken, G. A. Jansen, A. de Jong en A. tpüSSSSS* Om twaalf uur spreekt de 58-jarige PvdA-wethouder van Sportzaken en Financiën over het onderwerp Sport en Overheid. Ook hij moet worden beschouwd ais een deskundige. Ruim een kwart eeuw behartigt mr. Van Bochove de belangen van de sport wereld en weet h(j alles van de re latie tussen de overheid en de sport. Bekend is zijn Uitspraak, dat de sportvereniging een dosis zelfwerk zaamheid moeten opbrengen voordat zij het hoofd vragend kunnen op richten naar de overheid. Om tien voor half één begint over de door hem belichte facetten van de sport en de mogelijkheden, die de overheid voor de sportbeoefening moet creëren een discussie. De voorzitter van de sportcommissie. de heer Scheffers zal deze sportconferentie afsluiten. Al met al kan worden gesproken van een interessant initiatief van de Partij van de Arbeid, waarbij de des- Mr. P. VAN BOCHOVE Verllnde zitting hebben, had geen betere spreker kunnen uitnodigen om het onderwerp Sport en maatschap pij te belichten. De heer Van Driel spreekt van kwart over tien tot kwart voor elf. Vervolgens is het woord aan de vroe gere Schiedamse tuinarchitect, thans directeur van de Houtplantsoenen in Haarlem, de heer J. J. Schipper. De ze zal met veel kennis van zaken in gaan op ce onderwerpen sportaccom modatie. planning en realisering. Als hoofd van de plantsoenendienst had hij een groot aandeel in de totstand koming van het Prinses Beatrixpark en talrijke sportvelden. DE ROTTERDAMSE rechtbank heeft de 22-jarige classificeerder P. J, P. en de even oude classificeerder L. S. wegens twee inbraken met ge ringe buit in winkels aan de Von- delweg tot een jaar en vier maan den gevangenisstraf veroordeeld. De officier van Justitie had tegen beide reeds meermalen eerder ver oordeelde verdachten en jaar en zes maanden met aftrek geëist. DE 22-JARIGE chauffeur J, van der H., die 11 januari op een zebrapad in de Zaagmolenstraat een 79- jarige voetganger had aangereden, is wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld veroordeeld tot zeven dagen met zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Tegen deze ver dachte was tien dagen hechtenis en acht maanden ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. Amsterdammer oe wint wie erronde Leen Poortvliet kwam in het bezit van de leidersprijs. Na sfloop werd Gerard Koel hartelijk gehuldigd door de voorzitter van de Vlaardingse rennersclub ,De Coureur." De bevrijdingsronde van Vlaardin gen heeft het ditmaal met een ge ringere belangstelling moeten doen. Twee uur staan langs het parcours Van Heutspark Kolpabad en Riouw- laan was een hele opgave. Toen Gerard Koel in zijn huldiging ploeg maat Poortvliet betrok en hem prees voor zijn medewerking, was er vrij wel niemand meer om hem zelf bij zijn ereronde te huldigen. De voet balwedstrijd op de TV was voor de wielersport een te grote concur rent geweest. Voor de aanvang werd de club kampioen van De Coureur. Wiin Lie brechts, door zijn voorzitter gehul digd. De grote strijd kon hierna begin nen. Microfonist J. G. J. Lakerveld gaf het sein tot vertrek aan de on geveer 80 renners. Het was een sterk bezet veld. Behalve de Vlaardingse craks Koevermans, Drop en de bei de Liebrechtsen. waren er de kam pioen van Nederland bij de ama teurs Evert Dolman en G. Minnebo uit Heenvliet. de winnaar van de Feijenoordronde op koninginnedag Van de Vlaardlngers heeft Rudi Liebrechts het er het beste afge bracht. Als aanvoerder van een klei ne groep behaalde hij een vierde plaats. Sjaak Koevermans werd in de laatste ronden door pech achter volgd en Adrie Drop moest halver wege door een valpartij de strijd sta ken. De sterke wind heeft de renners parten gespeeld. Talrijke valpartijen waren er het gevolg van. In de laat ste ronde waren nog geen 20 van de ongeveer 80 renners overgebleven, In de beginfase viel er weinig spectaculairs te genieten. De ren ners bleven in gesloten peloton in een rustig tempo tegen de wind op tomen. De veie geldpremies brach ten enige spanning in de strijd. Rudi Liebrechts won enkele malen achter een een geldpremic. De winnaar van de eerste ronde, de Poeldijker Frans (Van een onzer verslaggevers) Veertig konijnen zijn dinsdagmid dag omgekomen, toen een loods van de heer F. Lodders aan de Groene- dijk in Rotterdam door onbekende oorzaak uitbrandde. In de loods lagen verder verschil lende gereedschappen. De schade wordt geschat op 3500. De Rotter damse brandweer bestreed het vuur onder leiding van brandmeester P. Leeflang. J. SCHEFFERS (Van een onzer verslaggever.? De Schiedamse politie Is op zoek naar de dader van een zeer brutale diefstal, welke donderdagmiddag werd gepleegd in de winkel van de koffiebranderij Sindoro aan de Vis markt 3a te Schiedam. Vijf minuten liet de eigenaresse van de winkel, mevrouw P. II. van D.-H. haar zaak alleen. Toen zij terugkwam had iemand met een snelle greep een portemonnaie van de toonbank weggenomen en uit de lade van de kassa enkele papieren geldbiljetten weggegrist. De totale buit bedroeg 200. Advertentie I.M. Machinefabriek A. de on betrekt na de verhuizing nieuw comp ex in chiedam Veldhoven, moest door een valpar tij in de derde ronde als eerste on- gekukkige renner de strijd staken. De uitvallers volgden elkaar in een vlot tempo op. Enige consternatie ontstond toen er in de Rlouwlaan een auto op het parcours verscheen. Gelukkig was hij bijtijds verdwenen. De micro fonist praatte intussen de strijd aan elkaar. Hij bracht hulde aan. .De Coureur" voor de goede organisatie en aan de vele controlemensec en leden van de Vlaardingse EHBO. Gelukkig behoefden de laatsten niet in actie te komen. De wielerronde werd gehouden on der susptciën van het Vlaardings Comité Nationale Gedenkdagen met medewerking van de Vlaardingse Bond van Lichamelijke Opvoeding. Naarmate de strijd vorderde kwam er enige tekening. Een klassements premie over drie ronden bracht heel wat liefhebbers naar voren. In de eerste ronde zegevierde Evert Dolman met klein verschil op H. Ottenbros uit Alkmaar. Ook de twee de spruit was onhoudbaar voor Dol man. zodat hij een stevige geldpre- mie ontving. In de derde rende bleek Dolman weer de snelste te zijn voor Ottenbros en P. Legierse uit Den Bommel, die de derde premie kreeg. ROTTERDAM, Engels pond Amertk. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Canada Italiaanse lire Oosten r. schilling: Escudo's mei 1966. 10.131—10,13i 3.62H3,63 r1» 74.03»—74.08* 7.291—729i 84,08—84.13 70.32—70.37 90.27»-80,321 52.49»—52,54» 59101 —S0,75! 3.37-3.371 58.lU-r-58.lS» 14 0414.(15 13,631—12,95» Juwelier £<leistteaikunètje tja. V— w,?: '3$' iFin» - 5». V S OVfr" C-i' -i -7;i ff* fMriiii'iilt Van een onzer verslaggevers) Op het ruim zeven hectare gro te terrein van de N.V. Machine fabriek A. de Jong. aan de West- frankenlandsedijk te Schiedam, waar men sinds 1954 bezig is een nieuw bedrijf op te bouwen, is "t een drukte van belang. Koorts achtig wordt er gewerkt om alles in orde te krijgen voor de grote verhuizing van Vlaardingen naar Schiedam, die morgen een vol dongen feit zal zijn. Met ingang van maandag 9 mei gaal deze scheepswerf en machine fabriek. reeds sinds het einde van de vorige eeuw een Vlaardings bedrUL zleh in hei nieuwe gebouwencomplex, •M»n ewiH» Kef nvfKlfn«fpl'sh'l reau H. UVrrtman te Goes- vestigen. Voor de firma, tot nu toe verspreid over drie vestkingsplaatsrn is dit 'n heugelijke gebeurtenis welke morgen een feestelijk tintje krügt, wanneer het gehele personeel in staat wordt gesteld om het complex te bezichti gen. In 1954 werd een begin gemaakt met de opbouw van het Schiedamse deel van het complex, toen op het terrein aan de Westlrankelandaedijk tussen Wilhelminahaven en het Ster- rebos de eerste paai werd geslagen voor een nieuwe scheepswerf, in hoofdzaak gericht op de reparatie van binnenschepen, coaster en bag- germateriaal. Dit complex, dat in 1956 in gebruik werd genomen, bestaat uit enige fa briekshallen met een totale vloer oppervlakte van 6000 m2, 'n steiger voor schepen tut 15.000 Ion en een dokstelger. Thans ts de tweede bouw fase voltooid en krijgt ook het kan toor en de machinefabriek een rui mere behuizing. Het bestaat uit een fabrieksgebouw van 70 bij 80 meter voorzien van loopkranen met een hefvermogen van 7,5 en 1.5 ton. In deze royale fabriek gebouwd door Dura's Aanneming» MU N.V. zal de produktie van de machinefabriek geconcentreerd wor den zoals gas- en ollestookinstallatiea stoomketels, aardgas en olie gestook te luchtverwarmer» en apparaten voor luchtbehandeling en Aircondi tioning. Deze laatste activiteit is de jongste toevoeging aan het produktiepro- gramma van A. de Jong Stroming»- techniek. Grote aandacht is by de bouw besteed aan de juiste opstelling van de machine* om een optimale en tiexibcie produktie mogelijk te maken. Dé ligging van het 5600 m2 grote fabrieksgebouw Is zodanig, dat zon der bouwkundige problemen, nog kan worden uitgewerkt. De 70 meter lan ge oostelijke wand van de fabriek, beetaat uit demontabele aluminium en sandwtchplaten. Deze recente uitbreiding bevat een ruime lichte kantine met waslokaal ter grootte van 750 m2. Het ruim 60 meter lange, en twee verdiepingen hoge kantoorgebouw heeft een op pervlakte van 1400 m2 en biedt plaats aan de administratie, constructie bureau en projectenafdelingen. Het interieur van het kantoor, dat onder leiding van de heer M. D. van Wens- veen, architect HBO tot stand kwam, is harmonisch en modern van toon en inrichting. Het gehele complex ts door eer) zorgvuldig gekozen "beplanting en een groot gazon tussen kantoor en kan tine. een geheel geworden dat Is aan gepast by de omgeving aan het Ster- rebos. Gerard Koel en Leen Poortvliet bouwden samen een voorsprong op. die zij niet meer uit handen zouden geven. De voorsprong varieerde rond de dertig seconden, he iets te veel voor de twee achterliggende pelo tons. Het eerste werd aangevoerd door Rudi Liebrechts, die in de laat ste ronden wel wat stukjes van de voorsprong afknabbelde, maar toch niet geheel kon inlopen en het twee de peloton raakte steeds meer ach terop. Een gedeelte ervan werd zelfs na 46 ronden gedoubleerd door de beide aanvoerders Poortvliet en Koel. Er was nu geen vuiltje meer aan de lucht. De winnaars waren be kend. Het stond bij voorbaat al vast dat de sprinter xou gaan winnen en dat was Koel- In de laatste bocht had hij nog op Poortvliet een klei ne achterstand, die hij op het lange rechte eind In de Rlouwlaan geheel nivelleerde. Hij won duidelijk. De strijd was gestreden. In de snel in vallende duisternis maakte Koet nog zijn ere-ronde en verdwenen de over gebleven renners naar de kleedca bine. De uitslagen waren: 1, G. Koel, Amsterdam 2 uur. 3.07 sec.. 2. L. C. Poortvliet, Herktngen; 3. H. Vo gels, Haarlem; 4. R. Liebrechts, Vlaardingen; 5. Th. Ten Dam. Den Haag; 6. J. v. d, Horst. Haarlem; 7. P. Bregman, Benthuizen: 8, G. Minnebo. Heenvliet; 9. E. Dolman, Rotterdam en 10. H. Ottenbros, Alk maar. Een jaar gevangenisstraf hoorde de 24-jarige Engelse matroos A. C. H, tegen zich eisen voor een zware mishandeling d h(j drie jaar gele den de Zweed Gösta Pitterson bad toegebracht. De zeeman had, zo verklaarde hij vanmorgen voor de Rotterdamss rechtbank, in een dronken bui zo maar een geheel willekeurige voor bijganger mt de vuisten bewerkt en tegen de grond geslagen. Daarby had zijn slachtoffer, zijn neusbeen gebroken en terwyi deze bewegen- '006 op de grond lag. ontroofde de dronken wildeman zijn slachtoffer ook nog een polshorloge en aanste ker. Was de daad de dronkenman toe te rekenen? zyn raadsman betwy- felrit; het en vroeg een lichtere straf. Uitspraak donderdag 12 mei. In de Prof Teldersstraat in Vlaar dingen slipt® donderdagavond de 21- jarige bromfietser F. 3. V. H(j kwam terecht tegen een geparkeerde auto en werd gewond aan zyn hoofd. 9 Op hEt kruispunt Parallelweg-P.K. Drossaartstraat in Vlaardingen vond donderdag een aanrijding plaats, waarbij de bestuurder van een be stelauto, de 48-jarige J. v. d. Linden, een lichte hersenschudding kreeg.

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1