JANTJE (6)„IK VIND HET HIER FIJN" Fransje (19): ,Ik leer hier veel' J. van Geene: ,Dit hadden we nooit durven denken..; ENR1Y voor de litierechter Hondsmoe Honderden foto :s over het Vlaardingen van rond t jaar 1900 i/nen verdwenen Vrachtauto's bot sen Schrijf een opstel. Nette meisjes en jongens m Enterprise Boys kampioen 1f v r r i boekhoudmach. krachten MANPOWER Enorm fijn Verkeerstuin Doktersdiensten SGHIEDAMSE LUIERTJES i Gevraagd .Buffetjuffrouw UW uitzendbureau is MANPOWER typiste steno typistes HET VRIJE VOLK ZATERDAG 23 JULI 1966 PAGINA 7 (Van. een onzer verslaggevers) We opende de deur van de sporthal en. Z derland.' stonden in 'kin- Het opvallendst waren, het enorme lawaai van juichende kin derstemmen, het snerpende geluid van een zaagmachine en het kleurige spektakel van honderden vlaggetjes. (ADVERTENTIE) T elevisie-reparatie rnn®* (Van een onzer verslaggevers) „Looddief heb ik ook tegen hem gezegd, want hij Md lood gestolen", zei gistermorgen een zestigjarige inwoner van Zeven huizen die wegens belediging van een dorpsgenoot voor de Rot terdamse politierechter moest verschijnen". J) MANPOWER vraagt voor directe uitzending naar by haar bekende bedryven Sinds 1 januari een hoger tarief en algehele sociale verzekering. Elke vrydag uitbetaling per kas, per giro of per bank. Manpower geeft U koste loos voorlichting omtrent Uw aanspraken op alle sociale voorzieningen, Kinderen genieten in Jeugdfestijn werk. Vooral het uitdelen van lunch pakketten om twaalf uur vergt veel. ..Ik heb," r.o vertelde mevr. Van Houwelingen lachend, „bananen staan uitdelen. Temidden van dit alles de kinderen, kerngezonde, lachenderoepende, rennende, fietsende, schilderende, rolschaatsende en rustig in een hoekje knutselende jongens en meisjes, die niet in het minst last schenen te heb ben van de geluiden, die ons als een golf overspoelden. Mevrouw Van Houwelingen trekt rol schaatsten. Vit stonden bij de ingang en moesten het eens rustig verwerken. Een blij. opgewonden gevoel kwam bij ons op. Dit was het Jeugdfestijn, zoals men het zich had voorgesteld. Geen spoor van hangerige kinderen, geen enkele verveling. Iedereen was bezig, de organisatoren, de leiders en leidsters, maar vooral de kinde ren. Ze gingen er helemaal in op. Snel en soepel reden ze in. de hoek op rolschaatsen, lieten zich spontaan voorttrekken door een stralende leid ster, die zo maar eens was komen kijken en zich meteen als vrijwil ligster aanmeldde. In een andere hoek werd geschilderd. Jongens en meisjes, gestoken in door talrijke verfspatten besmeurde witte jassen gaven er zich over aan vrije ex pressie. Met bonte kleuren beeldde een jongen de vakantie uit, welke hij had doorgebracht in Zwitserland, een ander bracht natuurlijk Fred Flint- stone, de televisieheld uit het stenen tijdperk op het papier. Rustig en ge duldig wachtten anderen tot het hun beurt was om te verven. Leidster van dit werk was deze week de 19- jarige Fransje Ingeise, leerlinge aan het KMA in Rotterdam. „Het is enorm leuk. De eerste dag was iedereen hondsmoe, maar het went wel op den duur. Ik leer erg veel hier. De jongens en meisjes mogen hier doen wat ze willen er schilderen van all^s. Je ziet vaak meteen, wat hen bezighoudt. 1 Vij zend naar enkele fraaie creaties aan de muur: „Is dat niet mooi? Dat is gemaakt door een jongen van zeven jaar en dat daar, dat is van een meisjes van negen, We keken en gingen verder. Naar de rolschaatsbaan, waar de jonge, energieke mevr. J. van Houwelingen van de Obregtstraat een beetje op verhaal kwam van een vermoeiende bezigheid: het voorttrekken van de kinderen. „Het is fijn hier. Ik kwam hier kijken en ben toen maar gaan helpen, waar dat nodig was. Dat kwam goed van pas, want de duizend kinderen, die deze week iedere dsg de kassa passeerden, be zorgen de volwassenen handenvol Bij een knutselhoekje raken we in gesprek met Jantje. Eén van de ve le Jantjes, die in de sporthal Mar griet hebben geravot. „Ik vind het hier fijn" zei hij stralend. „Ik ben hier vandaag voor de eerste maai. De verkeerstuin vind ik het mooist, gaat u mee kijken?" We gingen met Jantje mee en zagen de verkeerstuin met een echte politieagent, die de op autopeds en andere kindervoertuigen rijdende jongens en meisjes aanwij zingen gaf bij de verkeerslichten. „Die skelter vind ik nou het leukst." zei Jantje en even later reed hij rond, genietend van het wagentje. Na een poosje Jeugdfestijn be merkten we. dat het lawaai toch niet zo hevig was als we aanvanke lijk wel dachten. We keken nog eens naar het knutselen, boetseren, naar de sclirijfmachinestand, waar vooral meisjes probeerden te „tikken," naar het volkstuintje voor de hal met de ijverig plantjes verzorgende kinderen, namen nog eens het kleu rige spektakel langs de muren in ons op en stapten, een ervaring rijker, weer naar buiten. Jeugdfestijn zal in de tweede week van augustus weer vele kinderen trekken. Ze zullen er veel plezier hebben. De verkeerstuin was erg in trek. Van een onzer verslaggevers) „We hadden dit niet durven ho pen Dat zegt een week, nadat de voetbalvereniging Enterprise Boys kampioen werd van de afdeling A van de zomeravondcompetitie, de directeur van het Scheepsonder- houds- en Constructie-Aanne mingsbedrijf .Enterprise", de heer J. van Geene. Elf van zijn werknemers speel den het klaar in de voetbalwed strijd tegen Helios. De heer Van Geene raakt er niet over uitge praat. „Ik zie nog dfe eerste kogel van De Jong. waarmee die Helios keeper grote moeite had. De bal werd gestopt, maar het was uitstel van executie, want even later was bet 10 door een prachtige solo ren van Van de Rossen Directeur Van Geene is er trots op, dat zijn „jongens" kampioen werden. In zijn vrije uren is hij een enorme voetballiefhebber en natuurlijk woont hij alle wedstrij den van Enterprise bij „Man, man. Na die éérste goal was er geen hou den meer aan. Jumeiet maakte er 20 van. Het leek erop, dat we die wed strijd al hadden gewonnen, maar Helios kwam terug. Tjonge wat een schot gaf die mijnheer H, Bo nefaas. Onhoudbaar: 2X. Het scheelde maar weinig of het was 22 geworden, maar het succes was aan ons. Ik zie het nog voor me: Onze keeper Van Gerven schoot ver uit. De bal kwam bij rechtsbuiten De Jong. Die schoof listig om Bone faas heen en gaf toen een .knet terend schot". Die keeper kon de bal onmogelijk klemvast krijgen. Van de Drift kon er toen 3—1 van maken. Weet u, dat was voor mij een heuglijke dag. We hebben In de kantine nog wat nagepraat. Ieder een was van mening, dat het een schitterende reclame voor de zo- meravondcompetitie was. Volgend jaar voetbalten we weer. We ho pen, dat er steeds meer bedrijven zullen deelnemen. Tjonge, we hadden niet durven denken, dat Enterprise Boys nog eens kam pioen zou worden Hef juiste acfres TELEVISIE NIEUWSTRAAT45 TEL. 267588-266138 'n Henny-kianttevreden klant Dat kan wel zijn," vond mr. H. J. J. van den Biesen, in de vakantie met de politierechteriiike waardig heid bekleed, „maar daar gaat het nu niet over. IJ hebt hem in tegen woordigheid van anderen voor land- (Van een onzer verslaggevers) De eerste helft van Jeugdfes tijn. het in deze week in de Sport hal Margriet georganiseerde Schiedamse 'kinderparadijs' is voorbij. Vijfduizend kinderen heb ben er deze week, terwijl het bui ten regende, naar hartelust kun nen spelen. Ongeveer vijfentwin tig stands met een. overvloed aan materiaal hadden de organisato ren, de heren O. Rens (Gemeen telijk Bureau Jeugdzaken), A. van Lingen en C. J. M. Bolsters (Sporthaldirecteur) op vernuftige wijze ingericht. De kinderen heb ben er een dankbaar gebruik van gemaakt. Tezamen met de leiders en leidsters hebben de drie orga nisatoren deze week onnoemelijk veel werk verzet. 'We zijn honds- moe.' zeiden ze gisteren om vier uur, toen de kinderen weer naar Ituts gingen. Maar ze zeiden het net een lach, want Jeugdfestijn is 'n groot succes gewordende kin deren hebben er voor fl per dag genoten. Straks, in de tweede week van augustus krijgt Jeugd festijn een vervolg. Opnieuw zul len kinderen van zeven tot tioaalf jaar zich een week lang kunnen uitleven. Wat men ie zien krijgt op een moment, dat het spelen in volle gang is. wordt in neven staand artikel verteld. (Van een onzer verslaggevers) De leden van het Vlaardlngse comité Jeugdvakantievreugd zijn gis teren de eersten geweest, die een kijkje hebben genomen in het Wees huis, waar tijdens de feestweken de tentoonstelling Toen onze groot ouders kinderen waren is ingericht. De expositie is tot stand gekomen door de persoonlijke bemoeiienis van de heer H. K. van Minnen. In de voorzalen van het Weeshuis treft men honderden, op groot for maat afgedrukte foto's van Vlaar dingen rond de eeuwwisseling. Daar naast zijn er een aantal gebruiks voorwerpen en curiositeiten. De heer Van Minnen heeft voor de inrichting van de tentoonstelling me dewerking gekregen van Foto-Kino Boer, welke firma een groot aantal afdrukken uit eigen archief ter be schikking heeft gesteld. De foto's zijn naar onderwerp ge rangschikt, Zo ziet men series, die de volgende titels dragen: De oude stad. Glorie der visserij, De Mens. Kleding, Feesten, Stadhuizen, Gods dienstig leven, Dienstbetoon, Open bare diensten, Onderwij* *a ontwik keling, Sport en Ontspanning, Ver voer en Transport, Spoorwegen, Han del, bedrijf, beroep, Bekende figu ren en Allerlei. Verder is er een pa neel over de stadsreiniging in de ja ren 1875 tot 1880. De heer Van Minnen zei ter gele genheid van de opening van de tentoonstelling, dat bij hoopte, dat uit dit initiatief een historische ver eniging zal groeien. Men kon uit zijn woorden opmaken, dat er voor dat idee belangstelling blijkt te bestaan. De expositie is lot en met 6 augus tus geopend van twee tot vijf en van zeven tot negen. Met ernstig hoofdletsel moest don derdagmiddag de zevenjarige Mil dred R. Rompies uit Leeuwarden naar het ziekenhuis Dijkzigt worden gebracht, nadat zij op de Oldegaar- de In Rotterdam was aangereden door een personenauto. Het kind. dat op de Oldegaarde iogceri, stak zonder op het verkeer te ietten de weg over op een zebra pad. Zij liep tegen een auto en werd eokala aeta» weggeslingerd. verrader en NSB'er uitgemaakt. En dat mag niet." „Dat was hij toch ook" verweerde zich de man uit Zevenhuizen. „Die man is daarvoor gestraft," stelde de politierechter vast, „en dan mag u het hem niet blijven na houden." „Als je uitgedaagd wordt." zei de verdachte nog, „zeg je gauw te veel." en hij wou weer over de lood diefstal beginnen. „Daar had u dan maar een aan klacht over in moeten dienen," sneed mr. Van der Biesen zijn betoog af. Mr A. C. van der Spek. de offi cier van Justitie, verspilde weinig woorden aan de zaak Hij bepaalde zich ertoe veertig gulden boete of acht dagen hechtenis te eisen. „Wat heb ik toen gedaan?" vroeg de verdachte toen mr. Van den Bie sen uit het dossier opdiepte dat hij in 1924 een voorwaardelijke veroor deling had opgelopen. „Ik heb der tig jaar bij de Lloyd gevaren en toen zat ik op zee. Dat moet een ander geweest zijn," Hij bleef het maar een treurige zaak vinden, ook toen de politierech ter hem vertelde dat hy met dat oude vonnis geen rekening zou hou den en hem de gevorderde boete op legde. „Ik ga meteen betalen," zei de man, „maar dan ga ik ook uitzoeken hoe het met dat strafblad zit." Grasmat vernield Een negentienjarige tractorchauf feur en een dertigjarige landarbei der, beiden uit Dirbsland, moesten aan de Noordsingel op het matje ko men, omdat ze als bestuurders van een tractor met aanhangwagen de kwetsbare grasmat van een tot de dijkring Flakkee behorende buiten berm van de hoofdwaterkering had den vernield. De landarbeider zei. dat bet niet met opia* wu gebaard en dat hy de beschadigingen ook niet zo erg vond. .Kijkt u zelf maar," nodigde mr. Van den Biesen de beide verdach ten uit de foto te bekijken waarop de vernieling van de berm stond af gebeeld, „de sporen van de tractor gingen steeds maar dieper en dat Is beslist niet zonder gevaar." De oudste verdachte zei nog. dat die berm de enige weg was om het land te bereiken waarop zij uienaf- val konden kwijtraken. „Anderen hadden er ook al gereden," voerde hij nog tot zijn verdediging aan. .Deze verdachten weten heel goed wat een waterkering betekent," meende de officier, „en ze hoeven bovendien maar aan de ramp van 1953 te denken om te beseffen hoe gevaarlijk hun bedrijf was. Het gras heeft zich nu wel weer herstel, maar het was niettemin een ernsti ge vernieling." «Hij wou voor de opzet tot die ver nieling we! vrijspraak vragen, maar vond dat ze voor de beschadiging zelf een boete van vijfenzeventig gul den zouden moeten betalen Ze vonden het alle twee wel veel geld. maar toen de politierechter er vijftig gulden van maakte, wilden ze wel in hun straf berusten. BENTHUIZEN, (A.NP) In de afgelopen dagen zijn in Benthuizen medicijnen verdwenen uit het medi cijnkastje van de plaatselijke ge neesheer dokter De Goeje. Het be treft tabletten die bij innemen zeer gevaarlijk kunnen zijn voor de ge zondheid. Dé tabletten waren ver pakt in Hesjes en zakjes. Vermoede lijk zijn de medicijnen weggenomen door kinderen. De ouders worden verzocht hun kinderen te vragen of zij leis Wélen van het wegnemen van deze medicijnen. 1 Van neer zulks het geval is wordt verzocht de tabletten af te geven bij de burgemeester of bij de groeps commandant der Rijkspolitie te Ha- zerswoude en alle voorhanden zijnde inlichtingen te verstrekken. Fransje Ingeise (19) herd het erg naar haar zin als leidster in het 'schilders- hoekje'. In Schiedam zullen tijdens het ko mende weekeinde de volgende huis artsen de praktijk waarnemen: dr. J. van Buren, Buys Ballotsingel 72-76. tel. 155050, dr, A. Q. C. Klomp, Jul. van Stolbergstraat 3. teL 269952 en dr. G. Pet, Tuinlaan 38, tel. 266898 De dienst duurt van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 24.00 uur. Voor bijzonder gevallen is apotheek Jansen, Swammerdamsingei 41, tel. 264917 ge opend. Twee vrachtauto's zijn donderdag morgen tegen elkaar gebotst op de kruising Jonker Fransstraat—Admi raal de Ruyterweg in Rotterdam. eD bestuurder var» een van de wagens, de 34-jarige A. J. de Wilde uit Til burg, kreeg een pijnlijke knie. e beide auto'Ds waren ernstig be schadigd. Het tramverkeer in de Jonker ransstraat had tengevolge van de aanrijding ongeveer twintig minuten vertraging. Kinderen, die in de afgelopen week het Jeugdfestijn in de Sporthal Mar griet bezochten, kunnen meedoen aan een opstelwedstrijd met het 'Jeugdfestyn' als onderwerp. De deel nemers kunnen over het kleurige spektakel in zijn geheel een opstel maken of over een bepaalde stand er van. De kinderen moeten in het op stel vertellen hoeveel dagen ze in Jeugdfestyn hebben doorgebracht. De organisatoren willen graag, dat de deelnemers met eigen woorden vertel len of het er leuk was, wat ze ervan vonden en in welke drie stands ze het liefst bezig waren. De vijftig beste inzendingen, welke door Schiedamse journalisten beoor deeld zullen worden, belonen de orga nisatoren met een doorlopend toe gangsbewijs voor het Jeugdfestijn, dat van 8 tot en met 14 augustus wordt gehouden. De kinderen moeten hun opstellen per brief versturen aan het Bureau Jeugdzaken. Oude Kerk hof te Schiedam; zij moeten leeftijd, naam en adres vermelden. Alle in zendingen dienen uiteriyk 29 juli bin nen te zijn. Gereduceerde prijs by contract Tarief tl ct. per mm p. kolom. UNIEKE GELEGENHEID VOOR WONINGZOEKENDEN. Te koop n pand met vrij uitzicht aan <ie VlaardingerttUk te Schiedam, waarvan direct leeg op te leve ren eert dubbele bovenwoning. Jaarhuur benedenhuis t 30T.S0. Belangstellenden moeten ocon. aan Schiedam gebonden zijn. Gezinsgrootte moet min, S pers. zijn. mi. tel. 240800. VAN KROGTEN RUIMT OP maar dan ook radicaal,Vol ledige sets gitaarsnaren 1 ct.: mondorgels I ct.: tamboerijn 1 ct.: blokfluit 1 ct.; gitaar fl.-: microfoon fl.-; tenor saxofoon is prims, van <835,- voor f 25,-; 2 Schalier Boxen samen 40,-; 6 speakers, van 1420,- voor 200.-. vibrafoon, van 1495,- voor /450-, 3 octaafs; Iets bijzonders, compi. drumstellen tegen zeer sterk verlaagde prijzen. Verkoop be gint maandag 25 Juli om 9.00 u. v.m. RotterdamsedUK 148, Schiedam. in Chinees Restaurant Chung- Hlng. Parkweg 373. Schiedam, tel. 260000. Voor uw PASFOTO'S natuurlijk naar fotohande! K. v. Vuuren Hoogstraat 106. Schiedam In «poedjevallen desgewenst tn 1 uur klaar. r-apsaion Héléne, de salon voor de betere PERMANENT. Stroomloos voor leder tsaar «- echlkt, fis». BMitee «éde manene, de meest Ideale natuur lijke permanent no. Gratis ha- iep en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hê- léne. Rembrandtlaan 22. Schle- dam. tel 2671 TO t t.oo reductie op deze advertentie 's werelds grootste uitzendbureau Hoogstraat 198 Telefoon 26.08.44 Schiedam Wegens uitbreiding na onze vakantie (15 augustus en later) GETRAAGDi voor de produMe en verpakkingsantomaten in de fabriek waar de BlS-rolletjes gemaakt worden. Voor alle nadere inlichtingen: KANTOOR PARALLELWEG 6 - TEL. 01898-9444 VLAARDINGEN 4

Het Vrije volk | 1966 | | pagina 1