,Stop voor rood licht I uurwerk in Schiedam voor baby 1 eatrix Ursus raakt van slag af chiedam dwingt koploper uttershoek gelijk spel af ch ied am se scho ieren solidair met comité herstel Brandersbuurt Binnenkort weer bespreking over regionaal kamp I JEUGDIG CHARMANT 49.75 Voetbal International 0 ^NStT; VSfSrm XMlllY x- ivVfl 4VI Man en vrouw plunderen kassa's Mini Racing Club opgericht in Maassluis Stormvloed Slechte camping TREVIRA 2000 SCHIEDAMSE ZAAIERTJES ADVERTEER MODEMAGAZIJN GRATIS SHE MAAND IN HUIS HET VRIJE VOLK DINSDAG 21 MAART 1967 PAGINA 1 (Van een onzer verslaggevers) De verkeerscommissie van de gemeente Schiedam zai zich zeer waarschijnlijk binnenkort gaan beraden over de situatie op de Burgemeester van Haarenlaan. Burgemeester H. Roelfsema beloofde dit tijdens de maandag avond gehouden raadsvergadering op aandringen van enkele raadsleden, die opnieuw hun bezorgdheid uitspraken over de toestand bij de oversteekplaats tegenover de A. H. Gerhard- schooi en het op deze drukke verkeersweg gehanteerde „groene golf systeem". Raad heeft nieuw plan Veilig Verkeer (Van een orusr verslaggevers) Moet er op dc dag, dat Prinses Beatrix het leven schenkt aai. een baby, vuurwerk worden afgestoken of niet? De Schledamse gemeenteraad heeft er maandagavond nog geruime tijd bij stil gestaan. Aan de orde was het voorstel om voor het knaleffect en enige feestelijkheden een bedrag van 4.500,—- beschikbaar te stellen als de geboortedag een nationale feestdag wordt en f 3.500,voor vuurwerk als het een normale werkdag blijft. (Van onze sportredactie) Twee keer winst, drie keer verlies en één keer een gelijk spel. Dat was het resultaat vstn het Schledamse RVB-voetbal. DRZ klopte koploper Hoogvliet met 3—2, terwijl SFC tegen GLZ geen fout maakte en met 41 won. j Schiedam kwam tegen Futtershoek met 00 goed weg in een niet al te beste wedstrijd. Schledamse Boys kreeg met 30 klop van Nestoro en Demos verloor met 20 bij RKWIK. Ursus is van slag af gezien het verlies tegen Het Noorden met 21. De wedstrijd van Wilton werd afgelast. SFC—GLZ 4—1 Ursus—Hel Noorden 12 RKWIKDemos 20 Schied. BoysNestoro 03 (Van een onzer verslaggevers) De gemeente Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Maasland en. Delft gaan binnenkort besprekingen voeren over de plaats van een nieuw regionaal woonwagenkamp in Delfland. De Provin ciale Planologische Dienst zal over de juiste plaats advies uit brengen. De Schledamse "Wethouder van Sociale Zaken en Volksgezond heid, de heer M. Eijkenaar (p.c.g.) kon dit maandagavond ver tellen aan de gemeenteraad, die na een uitvoerige discussie ak koord ging met het voorstel om een bedrag van 20.500,uit te geven voor een aantal hoogst noodzakelijke voorzieningen in het woonwagenkamp. en is deze japon, vervaardigd in de nieuwe jersey Ook na het wassen is het weer als nieuw. Kleuren: bleu, zachtrood, appel groen, linden, marineblauw. Tarief 11 ct. per mm per- kolom- Gereduceerde prijs by contract. E.V.A.S. Maten 36 PRIJS tm. 46. BROEKSVEST 111 SCHIEDAM Best» sportjournalisten staan wekelijks voor u paraat voor slechts f 5,75 per kwartaal. Zij vol- gen nauwgezet van top tot teen - uw sport Abonneert u op dit blad en ontvang de lopende maand gratis Voetbal international. Amsterdam- Postgiro 603800 Gem. Giro V 14000. Ver keerscommissie gaat situatie op Van Ha ar en 1 aan weer bekijken (Van een onzer vers'-gevers) Het Scbiedamse gemeentebestuur heeft onlangs een verzoek Ingediend bij de Vereniging voer Veilig Ver keer om na de succesvolle actie tegen drankmisbruik bij snelver keer („Glaasje op...) nu te gaan wijzen op het rijden door rood licht. „Stop voor rood licht" zou deze actie volgens het Schledamse colle ge van burgemeester en wethouders moeten heten. Men heeft dit verzoek gedaan, nadat op de Burgemeester van Haarenlaan een vrachtauto bij een voetgangersoversteekplaats door het rode licht was gereden en een groep kinderen had gegrepen. Tijdens de maandagavond gehou den raadsvergadering waar de ver keerssituatie op deze doorgangsweg door de Shellchauffeurs geuite wen- egoïstisch handelt en ter sprake kwam, declameerde de heer S. Kuiper (prot.-chr.) een aan het door rood licht rijden gewijd ge dicht „Ook als u rijdt denk aan uw naasten, u zult u dan niet extra haasten en ziet u plots het oranje- licht verschijnen, laat uw haast dan absoluut verdwijnen. Burgemeester Roelfsema kon de gemeenteraad vertellen, dat de ver eniging voor Veilig Verkeer wel de gelijk een nieuwe actie wil begin nen. Die zal gaan heten „Stop tij dig," waarbij natuurlijk ook het rode licht niet zal worden vergeten. commissie niet overtuigd is van de onveiligheid van de doorgangsweg, maar desondanks bereid zai zijn de zaak opnieuw te bekijken, nam de ongerustheid niet weg. „We zullen," aldus de heer J. Hoogcarspel, aanhakend bij dc over tredingen „moeten leren leven met onze fouten." Acht seconden over steekt tjd vond hij toch wat acn de krappe kant. „Wc mogen geen risi co lopen," voegde hij er aan toe. gebruik gaan maken van de Burg. Knappertlaan. „De problemen zou den dan worden verplaatst." Mevr. Blaauw noemde de acht se conden onvoldoende en wees er met Aanleiding tot behandeling van ten met maatregelen totdat rijksweg nadruk op. dat ondanks de zoge- feze affaire was het voorstel van 20 in juni gereed komt. JDe groene e eiligheid" van de Burge burgemeester en wethouders om de golf saorf langer duren en de ver- meei,ter van Haarenlaan, de politie onlangs ontvangen brief van de keerslichten moeten dan ook weer blj de zebra tegenover de Ruys de langer op food staan, zodat men Beerenbrouekla&n het werk van de meer tijd heeft om over te steken," ygrkeersbrlgadiers heeft overgeno- aldus haar standpunt. men. Ook de ontruimingstijd vond ze te kort. „U moet maatregelen ne- Oe neer J B Schueler (k.vp.) men en direct de groene golf wijzi- zei volledig te vertrouwen op het ge£Jj>. zel ze. Burgemeester Roelfse- werk van de verkeerscommissie en ma waarschuwde, dat men de ver- de heer Kuiper prot.-chr.) wees j£eerscoïnmissle niet moet negeren, er nog eens op, lat automobilisten Ook wees hij er op, dat een wljzi- nog wei eens door het rode licht rij- ging ¥an de „groene golf* ten nade- van Shellchauffeurs door het college te laten behandelen. De gemeenteraad ging akkoord met dit voorstel, maar men liet niet na no§r eens zijn twij fel over de veiligheid op de Burg. van Haarenlaan tot uiting te iaten komen. Namens een gedeelte van de PvdA- fractié drong de heer J. J. Hoog carspel aan op maatregelen, die den. Hij signaleerde een verkeerde le van de automobilisten wel eens juist het tegenovergestelde van de mentaliteit bij de weggebruiker, die zou kunnen betekenen, dat die weer er nog maar vaak denkt door geglipt (Van een onzer verslaggeefsters) In diverse winkels hebben zich de laatste dagen een man en een vrouw vervoegd, met de vraag of men een lege doos voor hen had. Wanneer de winkelier zich had verwijderd am het gevraagde te halen, plunderden zij de kassa. Zo ontvreemdden zli in Haarlem een bedrag van 105. Ver moedelijk heeft het tweetal ook ge opereerd in Tilburg, Ede, Schiedam en Woerden. De man is ongeveer 25 Jaar, onge veer 1.85 m lang en heeft lichtblond achterovergekamd haar. De vrouw is ongeveer 20 jaar oud Mevr. J. H. H. Gerdlng-Eggfck fp.s.p.) had voornamelijk principiële bezwaren tegen alie festiviteiten. „De vereniging voor het vieren van nationale feest- en gedenkdagen moet het feest zelf maar vieren en de gezinnen, die dat willen, moeten dat maar binnenskamers doen", meende zü, „Voor mijn part door het eten van beschuit met muis jes De heer G. P. Verhulsdoak Cv.v.d.) was nlefc tegen festiviteiten. „Ha een feestje", dacht hii by het lezen van het voorstel, maar tot zijn teleurstel ling bleek het slechts een bedrag, dat hooguit toereikend is voor „een kruideniersllkeurtje en een zwak zoutje Vuurwerk afsteken by de geboorte van een Oranjetelg vond hij maar een „klungelig gedoe". „Je kunt iets veel leukers doen van dit geld. Waarom geen kinder boeken kopen voor de gemeentebi bliotheek?" aldus het WD-raadslid. die hoopte dat men In de toekomst („stel je voor, dat dit huwelijk nog meer vruchten afwerpt") betere plannen maakt. HU ging wel akkoord met het voorstel, onder het motto „liever wat dan niets". De heer B. E. Collé (cpn.) had helemaal geen behoefte aan feesten. „Dat Is een zaak van de familie", zei hij. .Monarchie af republiek speelt hierbij geen enkele rol. Doe wat zinnings met dat geld", aldus zijn advies. Ook de KVP stelde zich bij mon de van de heer J. B. Schueler op te gen het vuurwerk, maar na een kort betoog van wethouder P. van Bocho- ve stemden slechts de PSP en de CPN tegen „Het bestuur van de vereniging met de lange naam," zo als de wethouder de Oranjevereni ging noemde, „kan het vuurwerk af steken sen tot gevolg hebben. Hij vroeg het „als ik college te overwegen om de zebra ben., tegenover de Ruys de Beerenbrouck- Burgemeester H. Roelfsema wees laan ten koste van het huiaige gxoe- er op dat da shellchauffeurs slechts ne golfsysteem" meer marge te ge- aan zich ze,f hebben edacht; bij het ven dan de acht seconden oversteek- schrijven van hun brief. „Zij wülen tijd, die men met tie drie seconden sneuer door Schiedam dat is be- ontrulnüngstijd thans heeft Mevr. paaId in strijd met de wensea van de A. C. M. Blaauw-Rieu (pa.p.) sprak aadere weggebruikers." De heer niet over „groene golf", maax ge bruikte de woorden „branding" en „stormvloed Zij vroeg het eoüege niet te wach- Roelfsema betoogde voorts, dat de verkeerspolitie nauwlettend toezicht op overtredingen en haastte zich te verklaren, dat ook de voetgangers nogal eens door het rode licht lopen. Zijn verklaring, dat de verkeers- Schiedam, dat bezoek kreeg van kampioenspretendent Futtershoek heeft de halve winst in eigen huis gehouden. Na een harde en soms rommelige wedstrijd bieef het 40. Futtershoek mag blij zijn met deze uitslag, want naar de kansen gemeten, had de winst in Schiedam moeten blijven. Twee goede kansen en een knal op de lat waren wapen feiten waartegenover Futtershoek niets kon stellen. Reeds van het be gin af was de strijd hard en werd om iedere meter grond gestreden. Daarbij werd soms van minder faire methoden gebruik gemaakt. Daarbij kwam dat ook de felle van doel tot doel staande wind het spel geen goed deed, In de eerste helft wogen de partijen aardig teger el kaar op en er was voor Schiedam maar één kans. Struik zette echter, staande op de doellijn, zijn voet op de bal inpïaats van er tegen Na de hervatting werd de strijd nog iets feller en scheidsrechter Van der Piuym had er beter aan gedaan om zich niet veel van de grensrechter van Futtershoek aan te trekken. Bij iedere Schiedam-aan- val ging „ongezien" hei vaandel omhoog. Dat gaf d e nodige span ningen in en buiten het veld. Gelukkig liep alles nog met een sisser af. Kort voor het einde kreeg van Vlier de kans om Schiedam aan de zege te helpen, maar met alieer een der verdedigen voor zich gaf hij de bal over san Struik die dui delijk buitenspel stond. Laponder knalde nog een keer met een vlie gend schot tegen de lat achter doel man Dijkman. Aan de andere kant konden na afloop de Schledam-aan- ivaJlers aanvoerder Van Naaroen en doelman Van de Tas elkaar best de hand schudden want zij hebben achter veel werk goed opgeknapt. Geen winnaar dus bij Schiedam— Futtershoek en daar kan Puttershoek alleen maar blij mee zijn. SFC liet zich door GLZ niet ver rassen en klopte de Rotterdammers met 41. Het was een pittig duel en reeds na twee minuten had SFC de score geopend. Een afstandsschot van Kooyman werd door de wind gedragen waarna de bal precies on der de lat in het doei vloog. Kort hierna ontstond een misverstand in de Schledamse defensie waardoor de stand gelijk werd, 11. Maar SFC liet zich hierdoor niet uit het veld slaan, want na een kwartier plaatste Den Houting de bal naar Hekman die SFC naar 2—1 tilde. In de tweede helft speelde SFC een gewonnen wedstrijd zeker toen Reherman er snel 3I van maakte. Dit een vrije trap scoorde Hekman 41 waarna SFC het wel letjes vond Het was ai met een scevig duel Ursus is zonder meer van slag af. Nadat men bijna de gehele compe titie de ranglijst heeft aangevoerd, worden er in de laatste weken pun ten verloren. Ook tegen het Noor den kregen de Schiedammers klop Met 2—1 trolteen de Rotterdammers aan het langste eind. (Van een onzer verslaggevers) Tweehonderd Schledamse jongens en meisjes, leerlingen van de Rijks- hbs. en mm-s. te Schiedam hebben hun handtekeningen geplaatst onder een brief waarin het gemeentebestuur van rfchiedam wordt verzocht de helpende hand te reiken aan het werkcomité tot consolidatie, herstel en ontwikkeling van de Brandersbuurt bij het realiseren van het Vier-Pleinen- plan. „Deze week," aldus het schrijven, „bezochten verschillende klassen de expositie Plan voor Morgenochtend in het. Zakkendragershuisje. De leer- üngen die deze tentoonstelling en de Brandersbuurt bzochten, begrepen nu duidelijker dan ooit, dat hier voor eeuwig iets eigens en unieks verloren juichen de plannen voor het lehoud van dit zeer karakteristieke brokje binnenstad van hart" toe evenals de nieuwe functie ervan, in het vertrouwen dat u de helpende hand zal reiken bij het realiseren van dit plan waarin de jeugd zelf reeds een actiei aandeel heeft, Dat. deze opvattingen ook leefden ib.s.ers die deze expositie nog niel xszocht Wijken uit d« handtekeningen die u hierbij aantreft. Na een kwartier maakte De Gaai «lat alles wat uit Het Noorden kwam kon juichen. Maar ;er de rust een feit was had Vaa Katwijk de stand weer gelijk gemaakt. Een hard schot van Van Veen ging tegen het hout werk waarna Van Katwijk scoorde. In de tweede helft duurde het pre cies een minuut voordat Het Noor den opnieuw de leiding nam. Een blunder van doelman Kuiters kwam de Schiedammers op een tegendoel punt te staan. In het vérloop van de tweede helft werd doelman Kui ters met een hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht na een bot sing met een tegenstander. Gom- mel nam zijn plaats in. Kort Voor het einde leek de gelijkmaker m het net te liggen maar, hoewel de ar biter eerst naar het midden had ge wezen werd het doelpunt later op advies van de grensrechter afge keurd. Dat was pech voor Ursus, dat nu wel bijna uitgeschakeld is. HoogvlietDRZ 23 DRZ heeft het stoute stukje uitge haald on Hoogvliet, dat bovem n de ranglijst staat, met 3—2 te ver slaan in eigen huis. De Schiedam mers speelden over het algemeen beter voetbal dan Hoogvliet en brachten dat via drie gave doelpun ten tot uitdrukking, In de 17de minuut opende DRZ de score door Van Beek die met een felle schuiver de Hoogvliet-doelman geen kans gaf. Kort voor de rust werd deze voorsprong door Altorf vergroot, die uit een voorzet van Wigmans hard In kopte. Met nog een halve minuut te spe len van de eerste helft kwam Hoog vliet met een doelpunt iets dichter bij de Schiedammers. In de tweede helft heeft DRZ niets meer aan het toeval overgelaten en meteen sterk op de aanval gespeeld. Toch kwam Hoogvliet na 20 minuten op 2—2 maar enkele minuten voor tijd scoorde Altorf 23 toen de doelman van Hoogvliet de bal uit een knal van Klein niet klemvast kreeg, Met nog zeven minuten te spelen bij de wedstrijd RKWIK tegen De mos was de stand nog steeds dub- belbiank. Toen kwam er voer De mos een ongelukkig moment. De bal werd hoog in het Schledamse doelgebied gespeeld, kwam op een hak van een schoen en verdween in het doel. Alles wat Demos was trok naar voren maar het enige resultaat was nog een. doelpunt van de Vlaardin- gers die het ver opgedrongen De mon de loef afstaken. In de tijd vóór die laatste zeven minuten had den beide partijen goed voetbal ge speeld met, I arnsen over en weer. Maar de beide defensies bleken het beste deel van de ploegen te zijn. Het was niet best bij Schledamse Boys, dat met 3—5 van Nestoro ver loor n een slecht gespeelde wed strijd. De Schiedammers bleven te lang en te veel met de bal aan de voet lopen en ook het schieten en plaat sen was onzuiver. Met de rust was de stand nog 0—1 en daar kwamen na de rust nog twee treffers bij. Een wedstrijd om maar snel te ver geten, Schiedam eeft f 2 ).500 voor verbeteren woonwagenkamp De heer J. B. Schueler (k.v.p.) toonde zich verheugd over het voor stel, maar had niettemin enkele vragen. Hij vroeg of de thans in ge bruik zijnde afrastering, wélke ver teerd is, niet kan worden hersteld. Achter de afrastering bevind zich een drie meter brede sloot, dia ge vaar zou opleveren voor kinderen. Volgens de nieuwe maatregelen Snag men op en bij het kamp geen auto's meer slopen. De KVB-fraetie- voorzitter verzocht de wethouder na te gaan of er voor de reguliere auto slopers geen terrein elders beschik baar is, dat aan hen kan worden verhuurd. Negen gezinnen worden namelijk door die maatregel gedu peerd. De heer A. meende, dat Roede (boerenpartij) de maatregelen nog niet voldoende zijn. Hij wees op di thans zeer onhygiënische toestand bij de toiletten en achtte de aanvul ling van het aantal w.c.'s tot zeven tien nauwelijks toereikend. Ook ver zocht hij de wethouder maatregelen te treffen tegen de elektriciteitsdra den, die kris kras door het kamp lopen en vooral o'J nat weer gevaar opleveren. De heer J. van Katwijk (prot.-chr.) hield een uitvoerige verhandeling over het soort w.c.'s, dat men moet aanbrengen en kwam met een nieuw feit aandragen: de sloot, waarover de heer Schueler reeds sprak is ver ontreinigd. Hij vroeg zich af of de riolering van het kamp wel in orde was en verzocht de wethouder in plaats van een nieuwe afrastering een dijkje te laten leggen. Ook pleitte hij voor het gebruik van draaikranen, die des winters bij vorst in de wasplaats het best func tioneren. De heer J. J, Hoogcarspel zei on der de Indruk te zijn van de abomi nabele toestanden in het kamp. „In dien het de functie van camping zou hebben zou het nooit een enkele be zoeker krijgen" aldus zijn conclusie. Hij vroeg hoe de kostenverdeling met de overige verantwoordelijke gemeenten Vlaardingen en Maassluis geregeld is, en drong vervolgens aan op het vaststellen van een tijd schema, waaraan men zich hij de te treffen voorzieningen moet houden. Ook de heer J. Houtman (v.v.d.) drong aan op spoed. Hij wilde niet in herhaling vervallen, en vroeg de wethouder slechts hoelang Schiedam dit kamp nog zal houden. De maat regelen achtte hij strikt minimaal en zeker niet voldoende, indien het kamp nog langer dan drie jaar blijft bestaan. Wethouder Eykenaar wees bij zijn beantwoording op de bespre kingen, die men met de onlangs in gestelde kampraad heeft gevoerd. Daarbij is niet gesproken over de afrastering, maai dat kan alsnog worden bezien. Ook de kwestie met di autoslopers zal worden onder zocht, maar de wethouder wees er op, dat dan ook de slopers in de stad aanspraak op een terrein zou den kunnen doen gelden. Tenslotte verklaarde de wethouder, dat men in Schiedam pertinent niet te maken heeft met een slecht kamp. Deze uitspraak baseerde hij op ge sprekken met woonwagenkampbewo ners en deskundigen. „Er zijn kam pen, waai* men door de modder moet waden," aldus de wethouder, die da gemeenteraad beloofde de zaak nog eens grondig te bekijken. MAASSLUIS Maassluis heeft er weer een sportclub bij en wel op autogebied. De Mini Racing Club, die met miniatuur materiaal onder linge wedstrijden gaat houden, in competitieverband. De club heeft in de voormalige fabriek van Trouw Co in de Taan- straat een flinke ruimte ter beschik king gekregen waarin een baan is aangelegd van niet minder dan 38 meter. Het is het langste circuit in Nederland en wordt vermoedelijk op 8 april officieel in gebruik geno men. Wethouder J. Smit zal het startsein, geven I i i .-I.roUÜJASTRAAT 41 - TEL. 26 76 86 SCHIEDAM Bruersveld 23, TeSefocs 251154. gtupsnd tussen 2 en 4 uur, des naaötlags gesloten KOETER .MAKEN VAN KLEDING: Japon, 1 gladdê 2.50, pllssSrok f 3.25. uantel l 3.50, sjantzlon t 3,25 Pan talonpij pen versmallen i 3.95, rits la pantalon f 3,25, rits In Jack vanaf I 2.95, rite In rok va. f 1,75. PASKLAAR VAN: Japon f 6,90, rok t 335, pakje f '*,95.. patronen va 1,75. Na- don afwerken t 1,—, Alles bin nen 10 dagen kla« Kapsalon Héléne, de salon voor do betera PERMANENT. Stroomloos, voor Ieder haar ge schikt, f 7,50 Héléne -tléde- pr manent. de meest Ideale na tuurlijke permanent 110 Gratti halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hélé ne, Rembrandtlaan aa, Schie dam, tel, 267170. I I reductie op deze advertentie.

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1