Regel van centraal vlaggen is geen dwingende bepaling PLATE PLATE PLATE Geschenk voor vier oranjebaby's Ooievaar Teun mag vrij bij overdracht eendenkooi IJl voor de liiierecfiter ETI verricht aanvullend onderzoek Ook wethouderswedden worden verhoogd Stones voor de rechter Parkeerruimte voor zestig wagens op terrein Kreupelstraat College antwoordt op vragen over vlaggenkwestie' TAPIJT HEUGAFLOR Burgerlijke Stand Spaarbankboekje Doktersdiensten Aansluiting van industrieën op hogedrukgasieiding kost 25.000 3 m VEILINGNIEUWS Dierentehuis WISSELKOERSEN ZAAIERS WORDEN SCKIEDflHSE i ZAAIERTJES HET VRIJE VOLK ZATERDAG 13 MEI 1967 FAUINA 1 (Van een onzer verslaggevers) „Huurders van een woning, welke behoort tot een gemeente- flat, moeten zich alleen houden aan de regels van het huis, die ervoor zorgen, dat de fiat aan zijn bestemming als woon gebouw beantwoordt. Burgemeester en wethouders van Schiedam schrijven dit in antwoord op een door de PCG-fractievoorzitter in de gemeente raad, de heer S. Kuiper gestelde vraag over het verbod om op nationale feestdagen van de centrale vlaggemasten op de vier gemeenteflats aan de Mgr. Nolenslaan de nationale driekleur te laten wapperen. (ADVERTENTIE) SPECIAALZAAK hatéma DESSO GEMINI en vele andere soorten. Keuze tilt SO ROL OP KAMERBREEDTE, IN HEUGAFELT-DEALER VOOR SCHIEDAM Alle kleuren direct lever baar. 7 stuks op zicht op ware grootte. TELEFOON 26 77 63 GROTE MARKT J9-21 heeft zojuist ontvangen de nieuwe op nylon-basis 35,85 per m2. (ADVERTENTIE) R rf Eén rolletje G-E-S-P-E-L-D SCHIEDAM. Geboren: Marcel z.v. H de Koning en M H van Wee zei; Barbara B d.v, F Samuels en T F Kiiiaan: Marcel z.v. A Holman en J Smit; Leendert A z.v. L Jans sen en W P Bons; Nicolaas C J z.v. J Jansen en H Versluijs: Arejn z.v. A H van Krieken en A Rasker; Ma ria L d.v. M Ayud Castro en M A Manzano Mesa; Petra A H d.v. A T ven Weezei en B A Bambelt; Catlm- rlna A d.v. H A van der Wal en W Schneider; Bianca d.v. A S van der Plaat en M H van Wijk; Huberat E d.v. W M van der Pluijm en H T F M Clarljs; Gerda C L> d.v. 'G Gij- bels en L J I M Blok; Bartholomeus z.v. J W Bos en P Overgoor; Geer- ten I, J z.v. A J H Rozemond en J Adriaanse; Jacoba A J d.v. A J H Rozemond en J Adriaanse; Ingrid d.v. D Taseiaar en I Grillis; Erik A z.v. R Bijloo en E A Straat. Ondertrouwd: W van Abshoven 22 en C Kruithof 18; Bakker 24 en W M van der Meulen 22; Dol 23 en M Smolders 20; G L van Drlel 23 en M Cf Peitsman 20; J P Geelhoed 23 en J A van der Staaij 25; T P C van de Grijp 23 en O M van Tiel 20; H M van der Haven 24 en G F Jen- se 18: S Molendijk 32 en C de Winter 21; N Pluister 21 en H J Bos 20; P J Siwers 23 en Z Groeneweg 20; R Slavenburg 20 en M A Bosma 19; H Teerink 23 en J W Blom 23: C A M Timmerman 25 en G Los 20; A J Tuinder 32 en M T M de Groot 21. Gehuwd. T Comeli&se 25 en G Koremans 27; L Bierma 24 en J Overwater 18; J W de Keyzer 22 en A W Noordijk 20; W Busslnk 30 en S van Knotsenburg 21A P de Roolj 20 en Y T Blom 19; J J van Helden 24 en J Kalkhoven 23; A B M Jan sen 22 en M van Sonsbeek 22; J M CK2G-0KC J22eu j vEH J sen 22 en M van Sonsbeek 22; J M Nieuwenhuizen 21 en J H E C Kroh- ne 20; G van der Kruijt 22 en C J M Iwema 21; J C Teeuw 28 en B J Zonneveld 24; R van der Valk 20 en G Bunte 20; V Broeke 24 en M Kieft 26; M van der Tas 21 en J Lupker 21; H van Someren 22 en H J Bast 13; H W M Pieters 22 en M A Deur hof 22; H van den Bout 22 en T C Pal te 23; E Vlasveld 23 en A Ouborg 19; P M Schippers 27 en E J Slieker 23; M J van Toer 27 en P Penters 23; L van Logchem 18 en W G tfan Rij 18; D Winsveen 25 en T M Bou- man 19; G A Bokhorst 21 en J M van Es 24: K G Bom 22 en J G van Gerven 19: J H Scholte 31 en C T L Hersbach 24. Overleden: J Stuurman 76: A. van Noortwijk 76. wed. van F. Zwarts; MAC Roels 80 Jr; P A J Domenle 60 jr; PA Bervoets 53. De heer Kuiper had het college ge vraagd of de huurders van een wo ning in de flats zich niet moeten houden aan de regels van het huis en eigenlijk niet in zo'n flat thuis horen, ais ze dit niet willen. Het college beantwoordt, deze vraag ontkennend. Men ziet de vroe ger gebruikelijke regel van centraal vlaggen niet als een bepaling, die zou moeten leiden tot het beëindigen van de huurovereenkomst met hen. die bezwaren hebben legen centraal vlag gen. „Vooral waar de huurders de vrij heid hebben om te vlaggen vanuit de door hen gehuurde woningen ls het onjuist huurders, die bezwaren heb ben tegen het centraal vlaggen (hoe klein dit aantal ook moge zijn) dit feestelijk vertoon op te dringen. Waarom, zo vroeg de heer Kuiper, zijn die masten destijds geplaatst? „In de tijd," aldus het antwoord, „dat bedoelde gemeenteflats werden ge bouwd, heeft het toenmalige college wellicht niet bevreesd, dat het cen traal vlaggen nog eens zou kunnen leiden tot bezwaren bij toekomstige flatbewoners. Ook vroeg de heer Kuiper wat het college denkt te ondernemen indien er burgers zijn, die bezwaar maken tegen het vlaggen vanaf gemeentege bouwen. Het college schrijli, dat het deze bezwaren, waarvan tot nu toe niets is gebleken, naast zich neer zal leggen. „Wij zullen pas overwe gen of van het vlaggen t an gemoen- tegebouwen dient te worden argezien. wanneer de hogere overheid of de gemeenteraad hiervoor aanwijzingen geeft." (Van een onzer verslaggevers) Drie weken na de geboorte van Prins Alexander krijgen de ouders van vier babg's, die in Schiedam op dezelfde dag als de Oranjetelg ter wereld kwamen, toch nog een verrassing. De directie van de Spaarbank Anno 1820 geeft de kinderen voor later een spaar bankboekje, waarop reeds een bedrag staat ingevuld. De direc teur van de spaarbank, de heer J. D. Holtkamp of diens plaats vervanger, zal het geschenk op donderdag 18 mei uitreiken. De vier „Oranjebaby's" zijn: Miche, zoon van A, J. Hubregtse, Van der ElsUtraat Sa; Ingrid M. J., dochter van F. J, G. Gormer, Lorentzlaan 70; Margaretha J., dochter van 3. van de Waal. Jo- han Slraussplein 151 en Joyce P.. dochter van J. M. Bokhoven, Burg. van Haarenlaan 802. Tijdens het Pinksterweekeinde zul len de volgende huisartsen in Schie dam de praktijk van hun collega's waarnemen; mr. W. J. Dambrink, Ruys de Beerenbroucklaan 16. tel. 269873, D, Houthuysen, Marconistraat 93, tel. 268516, J. van Buren, Buys Ballotslngel 72-76, tel. 155050 en J. Moor, Burg. Knappertlaan 154, tel. 269880 Voor bijzondere gevallen is apotheek Gouka, Groenelaan 127, tel. 268035 tot maandagmorgen 9.00 uur geopend; na die tijd wordt de dienst waargenomen door apotheek Jansen, Sw&nunerdamsingel 41, tel. 264917. 'Van een onzer verslaggevers) Zeer waarschijnlijk zullen ver schillende Schirdamse industrieën in de toekomst moeten worden aange sloten op het midden- of hogedruk- gasleidingnet. Deze aansluitingen zullen gepaard gaan met de inrichting van een gas- ontvangststation bij deze grootver bruikers van gas, waarin o.a. de re- gel- en meetlnrichting moet worden opgenomen. Daarom, vraagt het ge meentebestuur de raad een krediet van ƒ25.000 ter beschikking te stel len. waarmee men voorlopig kan vol staan. (Van een onzer verslaggevers) „Ze hebben me bij de Algerabrug neergeslagen en van al mijn geld beroofd. Driehonderd gulden." Met dat alarmerend verhaal kwam een 35-jarige typograaf uit Krimpen aan den IJssel bij de Rijkspolitie, De politiemannen konden weinig anders doen dan een onderzoek instellen. Al gauw begonnen ze aan de juistheid van de aangifte te twijfelen en toen ze de typograaf nog eens goed in de tang namen, viel hij door de mand. Hij had de hele geschie denis verzonnen om te verbloemen dat hij zijn geld op een heel andere manier kwijt was geraakt. „Ik had gedronken," bekende hij, toén hij vrijdag op de Noordsin gel oog in oog stond met de politie rechter mr. A. R. Jolles. „Jaen geknobbeld," vulde mr. Jolles aan. „Dat is zo," gaf verdachte toe, „ik had geen cent meer en durfde zonder geld niet bij mijn moeder aan te komen". Hij was aan het sparen geweest om twee maal vijftien dagen vakarv tie op Majorca te kunnen doorbren gen, ln zijn eentje. De passage is al geboekt. „Ik kan er best inkomen, dat hij ln dat gezelschap van dobbelaars he lemaal is uitgekleed," zei de officier, „maar dat verlies had hij dan maar moeten nemen. Door dat leugenver haal over een beroving heeft hij de politie dagenlang handenvol werk be zorgd." De officier wou hem de schuld met drie weken gevangenisstraf laten boe ten. „Daar gaat Majorca," constateer de mr. Jolles, „wat hebt u daarop te zeggen?" „Ik heb het geld al betaald," ant woordde de typograaf, „voor de eer ste reis zou ik 10 juni weggaan." ..Dan zal ik u acht dagen geven," oordeelde de rechter mild, „die kunt u dan in de weekeinden uitzitten. En veel plezier op Majorca, Daar moet iedereen tegenwoordig immers zo no dig naar toe?" jongens!" Hij wou hen alle drie oen week gevangenisstraf laten uitzitten. „Wat hadden jullie zelf eigenlijk gedacht?" vroeg mr. K. Jolles. „Ja, wij hadden eigenlijk wel op gevangenisstraf gerekend," antwoord de een van het drietal onder in stemmend geknik van de beide anderen, „maar we hebben gehoopt op een boete." Die hoop ging in vervulling. De rechter legde elk van hen een geld boete van tachtig gulden of acht dagen hechtenis op. Maar met tien dagen voorwaardelijk en twee jaar proeftijd legde hij meteen een stevige stok achter de deur. Opgelucht keer den de drie elektriciens naar Breda terug. „Een eenzame figuur die gere geerd wordt door haar familie." Dat stond te lezen in het voor lichtingsrapport van de reclasse ring over een 38-jarige vrouw uit Eergambaeht, die voor de politie rechter moest verschijnen, omdat zij in haar woonplaats een bank biljet van duizend gulden en een van honderd gulden had gestolen. ,.Ik heb uit geldgebrek gehandeld," vertelde de vrouw, die nog bij haar ouders woont. „Ik ben uit werken gegaan, om het gestolen geld terug te verdienen. Het is nu allemaal afbetaald." „En hoe is het nu met de familie," wou mr. Jolles weten. „De verhouding met vader en moeder is goed," kreeg hij ten ant woord, „maar de rest van de familie heeft me helemaal losgelaten. Ze komen niet meer thuis ook." Een maand voorwaardelijk onder toezicht en vijftig gulden boete of vijf dagen hechtenis, zo luidde de eis van de officier. „Ik vind dat geen houding van uw familie," gaf mr. Jolles te verstaan. „Ik zou graag bij die broers en zussen van u een bezoek willen afsteken. Misschien dafc de toe zichthouder van de reclassering dat kan doen. Met de complimen ten van mij." Hij vonniste con form de els, en de verdachte wou in haar straf graag berusten. (Van een onzer verslaggevers) De commissie voor Stadsontwikke ling en Stadsuitbreiding te Schiedam behandelt thans de deelrapporten van het Economisch-Technologisch Instituut voor Zuid-Holland over het ontwerpstructuurplan. De commissie wii meer inlichtingen over verschillende punten en daarom vraagt het college van B. en W. de raad een bedrag van ƒ2509 ter be schikking te stellen voor de aanvul lende onderzoekingen, die het ETI moet verrichten. (Van een onzer verslaggevers) Een regelmatig weerkerend debatje in de VÏaardingse gemeenteraad is dat over de verhoging van de jaar wedden van de wethouders. Gedepu teerde Staten laten op een gegeven moment weten, dat er geen bezwaar bestaat tegen een verhoging tot een bepaald bedrag en dan kan de bur gemeester de raad voorstellen om tol die verhoging over te gaan. Zo was het ook nu weer gegaan. De wethouders krijgen nu jaarlijks 23.625. Voorgesteld werd een verho ging tot ƒ25.325. De FSP'er Van Cortenberghe zei respect en bewondering te hebben voor het werk van de wethouders, maar hij vond de verhoging te groot. In het bedrijfsleven hoort men tel kens. dat men zich moet beperken in zijn eisen, en dit is een verhoging van meer dan zeven percent, voerde hij aan. Hij pleitte nog eens voor een IMIS Regelt, verzorgt en betaalt uitvaarten overal <n Nederland o'p hasiV vatf verzekering/ - IRAMIHi.'iD riNflilOVIN TE 1.040 - 63957 Netjes op een rijtje stonden drie jonge elektricien uit Breda tegen over mr. Jolles voor het bekje. Ze hadden op hun werk in Rozenburg een partijtje vertint koperdraad en een rol electriciteltsdraad meegeno men, kregen prompt ontslag en kwa men nu op de Noordsingel hun straf halen. Een van de drie kwam met het verhaal dat hij een rolletje ko perdraad nodig had gehad om thuis de geleidingen te repareren. „Ja, één rolletje", zei mr. Jolles, „maar jullie hebben er twaalf meege nomen, en nog het een en ander. Kom er nou maar eerlijk voor uit, dat jullie van plan waren er mee naar een opkoper te gaan. Dat hebben jullie bij de politie al toegegeven." Ze deden er verder alle drie maar het zwijgen toe. „Zulke diefstallen komen tegen woordig aan de lopende band voor. Het parool lijkt, wel: Stelen maar (Van een onzer verslaggevers) Het door het slopen van de panden rondom de Kreupelstraat te Schiedam vrijgekomen terrein, krijgt, in afwachting van de definitieve bebouwing, welke niet binnen afzienbare tijd kan worden verwezenlijkt, een nieuwe bestemming. Er komt een parkeerruimte voor zestig auto's aan weerszijden van de Kreupelstraat met oud bestratmgsmateriaal. De aansluiting van de Lange Kerkstraat op de Broersvest wordt weer verbeterd, de Kreupelstraat wordt herstraat en het terrein tussen Kreupelstaat en de Broersvest wordt ge ëgaliseerd en krijgt verder een grasgazon, waarvoor het zaad moet worden ingezaaid. De totale kosten van de werkzaamheden bedragen 48.000—, waarvan 30.000.ten laste van de begrotingspost, „onderhoud straten en pleinen" wordt gebracht. Een krediet van 18.000.is dan nog nodig voor de laatstgenoemde voorzieningen. Het college acht het gewenst, dat dit in het centrum van Schiedam gelegen terrein een tijdelijke bestemming krijgt, waardoor enerzijds wordt tegemoet gekomen aan de parkeemood en anderzijds het terrein een beter aanzien krijgt. grotere nivellering van inkomens. De heer Dubbeldam (v.v.d.) w het zonder meer eens met de verho ging. De heer Vermeer (p.c.g.), veelal nogal kritisch bij dit soort gelegen heden, had echter uitgerekend, dat dit voorstel niets verder ging dan de normale verhoging voor overheid.? dienaren, die is vastgesteld. We doen niets bijzonders, we volgen gewoon de trend, stelde ook PvdA- fractievoorzitter Barendregt vast. Hij vond, dat de salariëring van de wet houders bepaald niet aan de hoge kant is. De heer Mooij (p.c.g.) sloot zich daarbij aan. Burgemeester Hetudens maakte zich een beetje boos over het PSP-stand- punt. Als u hiertegen bezwaar hebt, dan moet u over dehele Unie bezwaar maken en zelfdiscipline bepleiten, zei bJj tegen de heer Van Cortenberghe. Waarop PSP-fractlevoorzltter v. d. Veer in het geweer kwam, Hij stelde nog eens nadrukkelijk, dat het zijn party ging om een nivellering van inkomens, De verhoging werd ten slotte met de twee PSP-stemmen tegen aange nomen. BOSKOOP Coöperatieve vereni ging „De Boskoopse Veiling". 10 mei 3967. Grootbloemige rozen per bos van 20 stuks: White Butterfly, eer ste kwaliteit 4,604,75. tweede kwaliteit 2.90—3.00 en derde kwa liteit 1,75; Vierlanden, eerste kwa liteit 3.00—3,20. tweede kwaliteit 2,05 en derde kwaliteit 1,40; But terfly. eerste kwaliteit f 3,60 en tweede kwaliteit 2.90—2,95; Duts burg. eerste kwaliteit 1,90—2.00. tweede kwaliteit 1.30—1,40 en der de kwaliteit 1.00: New-Yorker. Ie kwaliteit 4.004.10. tweede kwali teit 2.402,80. Baby-rozen per 10 takken: Fire King, eerste kwaliteit 3.70. idem kort 0,98; Valeta, eerste kwaliteit 1,30; Nymph, twee de kwaliteit 0,95—1.00 Flolyantha, eerste kwaliteit super 6,40, tweede kwaliteit 2,30—2,40; Anne Wheat- croft, eerste kwaliteit 2,80—2,95, tweede kwaliteit 1,50, derde kwali teit 0,901,05; Sweetheart, eerste kwaliteit 1,80. tweede kwaliteit 1,10—1,18; Zorina, eerste kwaliteit 1,20 en derde kwaliteit 0,60; White Jewell, eerste kwaliteit 1,50, tweede kwaliteit 0,80. Per bos; Duizendschoon. eerste kwaliteit, 1,10, tweede kwaliteit 0.80; Violieren, gemengd 0,55 en enkel 0,15; Clematis The Presi dent, eerste kwaliteit 3.00—3,15. Per kop: Rhododendron Catawbiesne eerste kwaliteit 0.17—0,20 en twee de kwaliteit 0,14; idem Boursault, eerste kwaliteit 0,12 en idem Sa- pho, f 0,09—0.14. Rhododendron-plan ten Catawbiesne f 2,90—3.10 per st, Chamecyparls Elwoodi f 0,43—0.45 per stuk. (Van een onzer verslaggevers) Vlaardingens wethouder T. de Bruijn heeft in zijn loopbaan vele palen geheid, linten door geknipt en deuren ontsloten. Men kan er echter zeker van zijn, dat hij nog nooit een overdracht heeft verricht zoals vrijdagmiddag. Hij droeg na mens de gemeente de eenden kooi aan Rijksweg 20 over aan de stichting Vogel-olie slacht offers door een ooievaar de vrijheid te geven. Dat gebeurde nadat stichtings voorzitter F. Boer in het pavil joen van het Kolpabad voor een gezelschapje dierenbe schermers en journalisten nog eens doel en werken van de stichting had uiteengezet. Daarbij noemde hij het ge meentelijke aanbod van de eendenkooi het mooiste ge schenk, dat men zich kan denken. Juist de nazorg van met olie besmeurde vogels geeft grote moeilijkheden. De eendenkooi geeft daarvoor de allerbeste mogelijkheden. „V vindt in heel Europa geen ge zondheidskolonie voor vogels, die zo mooi is." De icethouder prees daarna de actieve manier waarop de stichting zich voor de dieren inzet. Vooral in een gebied waar mens en dier bijna be dreigd worden door de ontwik keling van industrie en steden, vond hij het een belangrijke zojik, dat er aandacht is voor dierenbescherming en recrea tie. De eendenkooi is bijzonder oud. Men heeft vastgesteld, dat zij omstreeks het jaar 800 is aan gelegd. Het is een belangrijk natuurreservaat. Er huizen honderden vogels en ook de plantengroei is bijzonder. Voor de nauw met de stichting verbonden Vtaardtngse dieren bescherming biedt het terrein ook perspectieven. Men hoopt na vele jaren een plaats te hebben voor een nieuw dieren tehuis. Architect Van Asten zal een plan ontwerpen, dat op een van de aangrenzende stukken grond zal mogen wor den uitgevoerd. De ooievaar, die ter gelegenheid van de opening uit zijn hok mocht, is vorige herfst niet gaan trekken. De dierenbe schermers hebben hem deze winter van een wisse dood ge red. Voorlopig heeft het dier nog vleugelriempjes, zodat het in de eendenkooi moet blijven. Wanneer blijkt, dat het zelf voor zijn voedsel kan zorgen mag het gaan waar het wil. De redders hadden de ooie vaar al maanden geleden met vooruitziende blik?) Teun ge noemd. Engels pond 10,08! —10.094 Amcrlk, dollar 3,69^— 3,60(2 Franse frank 7223 —7328 Belgische frank 725! 7^6J Zwitserse frank 83.563 —83,611 Zweedse kronen 69.96 —70 01 Duitse mark 90,631 9oi681 Deense kroon 52,12 —5217 Noorse kroon 50.421 50*474 Canada 3,335 3^ Itahaanse lire 57,74) -57,791 Oostemr. shilling 13,943 —13 953 Escudo's 12,583 12,603 Op beschuldiging van het in bezit j gelse Chicester voor de rechter ver hebben van verdovende middelen schijnen. De beide Stones Ueten zich moesten de Bolling Stones Keith I uitvoerig bekijken op de stoep van Richard en Slick J agger in het En- j het gebouw. Kapsalon Héléne. de salon voor de betere PERMANENT. Srooin- loos. voor ,eder haar geschikt, 1 ,.70. Hé!éne Wdc-pencaufie*. de meest ideale nauiurlijlse per manent f 10, Gratis halen en brengen per (use auto viajr per manent. Kapsalon Héiéne. Rem- örandtlaan 22, Schiedam, tele foon 267170. t 1 rsductl; op dear ad /ert.ntl'

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1