DIRECTIE BOUWDE NIEUWE HOBBYGARAGE Autoclub telt 200 leden Plan-stadscentrum nog in bewerking Brand door hooibroei in Woerden MAASSLUIS WEER VOORTVAREND Met 80 km en 7 pilzen de hoek om Défilé van arresleeën Foto d. AREND Dieven breken caravans open Inbraak in St.Liduinakerk Grote ravage bij inbraak Kortsluiting oorzaak brand in garage Doorgereden na aanrijding: twee weken Truck slipt tegen vangrail Toerbeurt B. EN W. IN ANTWOORD OP HANDELS- EN BEDRIJFSRAAD Brand in boerderij Koninklijke onderscheidingen WISSELKOERSEN Demonstratie (Van een onzer verslaggevers) ,.'t Grootste probleem is 's avonds je handen weer schoon te krijgen." zegt W. J. Gijtenbeek. opkijkend uit de diepten van de motorkap van zijn bedaagde Opel. Zijn mod dervette handen steekt hij il lustratief uit. Plaats van handeling: de hobbygarage op het terrein van de Schie- damse Gustowerf. nieuw: PASFOTO'S (Van een onzer verslaggevers) Over anderhalf jaar zal Maassluis een van de modernste complexen bejaardenwoningen met dienstencentrum van het land hebben. Op de hoek van de P. C. Hooftstraat en de Zuidvliet wordt maandag met de houw begonnen. Het werk zal bijna 3,3 miljoen gaan kosten. In Maassluis heeft men de naam van een zekere voortvarendheid op te houden en dat is nu dan ook weer gebeurd. Anderhalf jaar geleden zijn B. en W. begonnen met het voorbereiden van de plan nen. Nauwelijks een half jaar later keurde de raad het voorstel goed. De verdere uitwerking was in handen van een bouwteam be staande uit de Dienst van Gemeentewerken, de Maassiaise architect J. H. Steenkist en het Bouw- en Aannemingsbedrijf Muys en De Win ter. Op deze manier heeft men de voorbereidende werkzaamheden aanmerkelijk kunnen bekorten. GOED GEKLEED is GEKLEED IVindiot ifouóa Indeling Slagaderlijke bloeding door schroevedraaier DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1967 HET VRIJE VOLK „Overuren" bii Gusto ADVERTENTIE De heer Gijtenbeek is overdag te kenaar bij Gusto. Maar in de avond uren keert hij zo nu en dan terug naar het bedrijf. Niet om overnren te maken, maar om aan zijn auto te slutelen. Bij voorbeeld zoals nu om er een andere motor in te zet ten. En zo doen dat zo'n tweehon derd leden van de Gusto-autociub. „Wat we hier hebben is uniek in het land," verklaart garagecommis saris B. de Raay. „Morgen komt meneer Wilton kijken. Misschien voelt hij er ook wel voor in zijn be drijf." En de voorzitter van de Gusto-per soneelsvereniging J. F. M. Water reus: „Dat mag wel eens een keer gezegd worden, wat de directie hier heeft gedaan." DIRECT KLAAR volgens een geheel nieuw procédé HOOGSTRAAT 91 SCHIEDAM 't Begon allemaal met een paar personeelsleden, die naar de directie stapten met een plannetje. Ze wilden graag een gelegenheid om zelf iets aan bon auto's en brommers te knutselen. De directie zag er wei wat in en maakte een buitengemeen royaal ge baar. Er werd een hele nieuwe ga rage gebouwd, compleet met brug, Alsjeblieft, voor de autoclub. Een half jaar geleden stond hij voor ge bruik gereed. Intussen heeft de club (onderdeel van de personeelsvereni ging) rond tweehonderd leden. Iedere week vergadert het bestuur van de autoclub. Dan worden de dienstregelingen gemaakt. Ieder mag op zijn beurt gebruik maken van de garage. Voor spoedgevallen kan altijd wel een gaatje worden ge vonden. De leden betalen 33 gulden contri butie per jaar. Olie en onderdelen moeten ze zelf betalen, maar voor de rest zorgt de club. Een monteur van de Gusto-garage, de heer I>. v. d. Most wil in bijzondere gevallen met plezier assistentie verlenen. Doorgaans komen de leden naar de hobbygarage om preventief onder houd te plegen: doorsmeren, olie verversen, band wisselen, tectileren. „We hebben van de directie een voorschot gekregen om een set ge reedschap te kopen, 't Leuke is, dat alles nog helemaal compleet is. Er is niets weg," zegt de heer De Raay. Hij is deze avond garagecom missaris, een functie, die de be stuursleden bij toerbeurt vervullen. Iedere avond wordt er wel gesleuteld in de garage. In de wintermaanden kunnen de leden bovendien op de za terdagen terecht. In de maanden dat de garage in bedrijf is zijn er al zo'n 500 anto's binnengereden voor behandeling. De heer De Raay monstert met welgevallen de uitrusting van de hobbygarage. De club heeft de meest verfijnde precisie-apparatuur. Er zijn zelfs mogelijkheden om auto's te spuiten. Er is een strobos* coop, waarmee men draaiende on derdelen kan bekijken alsof ze stil staan. Het fikse ledental biedt ook aan trekkelijke mogelijkheden voor ge zamenlijk Inkopen van materialen. Er komen soms aardige kortingen uit de bus. Natuurlijk mogen alleen personeelsleden van het bedirjf ge bruik maken van de faciliteiten van de garage. Anders zouden de Schie- damse garagehouders ongetwijfeld in het geweer komen. Intussen doet de autoclub ook Iets aan de verbreiding van technische kennis. Een deskundige van buiten het bedrijf heeft daarin zoveel ple- zoer, dat hij een poosje geleden een serie lezingen heeft gehouden over het inwendige van de automobiel. Vermoedelijk in de nacht van dinsdag op woensdag zijn in Tien hoven uit caravans twee buiten boordmotoren gestolen. De twee caravans, die daar onbeheerd langs de Lek stonden, waren opengebroken. Dit werd gisteren ontdekt door de eigenaar van het land, waar ze op stonden. De eigenaren, twee families uit Schoonhoven, brengen ter plaatse zo nu en dan de weekends door. De laatste veertien dagen zijn ze er niet meer geweest. De motoren behoor den bij bootjes, die op de kant ge trokken lagen. Dit de caravans werd verder niets vermist, hoewel toch nog wel het één en ander voor het grij pen lag. In een speciale garage komt de a-utohobbyclub van Gusto regelmatig bijeen, (Van een onzer verslaggevers) De brandweer rukte gisternacht uit naar een boerderij aan de Pol derweg om een begin van brand te blussen. De boerderij werd gesloopt en de slopers hadden op de dag af val in brand gestoken. Dit afval was blijven smeulen, maar de wind wak kerde het vuur aan waardoor brand ontstond, onder leiding van de heer Putter werd het vuur gedoofd. (Van een onzer verslaggevers) Aan de voorbereiding van het structuur- en sanerings plan voor het Schiedamse stadscentrum wordt nog steeds gewerkt. De raadscommissie voor Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding zal op 15 sep- temper enkele nadere studies en naar gehoopt wordt ook het hele ontwerp-Fledderus onder de loep nemen. Zodra deze commissie dan advies heeft uitgebracht, willen burgemees ter en wethouders een voorstel aan de raad uitwerken. Het college heeft dit aan de raad laten weten naar aanleiding van het adres van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad, waarin deze zijn on- (Van een onzer verslaggevers) In de St.-Liduinakerk is ingebro ken. De dieven namen van het al taar vier kandelaars mee. Ze zijn vervaardigd uit koper en hebben een driekantige; versierde voet. de hoogte is ongeveer 35 cm. De politie stelt naar deze inbraak een onder zoekin genoegen over het uitblijven van het plan heeft uitgesproken. B. en W. zegen wel enig begrip hebben voor de ongerustheid van de handels- en bedrijfsraad, maar mer ken ook op, dat deze raad nimmer met het college contact heeft gezocht om inzicht te krijgen in de werk wijze van de heer Fledderus. ,j Enkele grootwinkelbedrijven, direc ties van warenhuizen en kerkelijke instanties deden dat wel en werden vertrouwelijk ingelicht. Intussen blijkt uit het ontwerp- Fledderus dat de Hoogstraat een centrale functies in het distributie apparaat kan behouden, zo zeggen B. en W. ten slotte. Maandag begint bouw be j aardencentrum (Van een onzer verslaggevers) Gistermorgen bleek dat inbrekers zich toegang hadden verscliaft tot het pand van de N.V. Leijgraaf aan de Nijverheidsstraat. De inbrekers klommen over een poort en kwamen zo in de hal van de firma terecht. In de kantoren werd een grote ra vage aangericht. Laden werden opengetrokken en de inhoud ervan werd over de grond versprijd. In de verkoopruimte voor kleding, werden rekken leeggehaald en op de grond gegooid. Evenals voorgaande Jaren vindt op het SG/WV-bureau de voorver koop plaats van de Taptoe Delft, die van 21 augustus tm. 2 september wordt gehouden. Het complex bestaat uit drie delen. Aan de kant van de P. C. Hooftstraat is het gebouw vijf verdiepingen hoog. Aan de Zuid- vlietzijde zijn drie woonlagen wat beter past bij de omliggende be bouwing. Het dienstencentrum is een laag gebouw dat slechts door een corridor met de rest van het complex is verbonden. De beide woonblokken zijn aan de kant van de Zuidvliet met een geslo ten loopbrug verbonden. (ADVERTENTIE) DOOR HERENCONFECTIE MGR. NOLENSLAAN 600 SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers Twee werknemers van de N.V. Werf Gusto in Schiedam, die woens dag hun veertigjarig dienstjubileum herdachten, zijn koninklijk onder scheiden, De heer C. H. O. Lissen- berg, Edlsonstraat 35a, baas afde ling montage machinebouw, ontving de zilveren medaille in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Th. Cino, Klaas Katerstraat 44, die center- Nieuwste inzichten Deze opzet weerspiegelt de nieuw ste inzichten op bet gebied van de bejaardenhuisvesting. De bewoners bewaren hun volledige zelfstandig heid. Het dienstencentrum biedt al leen de mogelijkheid tot een zekere dienstverlening voor wie dat wenst Het dienstencentrum komt er ove rigens niet alleen voor de mensen die in de nieuwe huizen gaan wonen. Het is nadrukkelijk ook bedoeld voor andere Maassluise bejaarden. Daar om heeft men ook een plaats in het hartje van de gemeente gekozen. In het dienstencentrum komen een grote hal, kantoren voor administra tie en bedrijfsleiding, een spreek- en vergaderkamer, een onderzoek- en spreekkamer voor artsen en een cen trale keuken, waarin maaltijden kun- drasler var beroep is, ontving in de- ner worden bereid voor bejaarden die zelfde orde de bronzen medaille. daar zelf niet toe in staat zijn. Het eten kan zowel in de woningen als in de grote recreatiezaal (290 m2) worden geserveerd. Het is de bedoeling dat het dien stencentrum zal worden beheerd door een stichting waarin de instel lingen die zich in Maassluis met be- jaardenwerk bezighouden zullen zijn vertegenwoordigd. De opzet van het gebouw Is zoda nig, dat er gelegenheid is voor maat schappelijk werksters eb pedicures om geregeld spreekuur te houden, zo wel voor de bewoners als voor de bejaarde mensen uit de omringende wijk. Het woongedeelte bestaat uit 13 eenpersoonswoningen. 72 tweeper soonswoningen en 24 driepersoons- woningen. Alle huizen hebben een keuken, een bad-, was- en WC-ruim- te, een berging en een balkon. Het verschil zit in het aanta! slaapka mers. De alleenstaanden hebben een zit-siaapkamer. De echtparen krijgen een woonkamer met een aparte slaapkamer. Bij de driepersoonswo- ningen is gedacht aan echtparen met een inwonende zoon of dochter. Er Is een slaapkamer extra. De gemiddelde huurprijs van de woningen gaat ongeveer 136 per maand bedragen. Daarin zijn opge nomen de kosten van centrale ver warming: warmwatervoorziening en liften. Dit veiligheidsoverwegingen is ervoor gezorgd dat het warme water niet te heet kan worden. De gastoe- stellen zijn speciaal beveiligd en leder huis heeft een alarminstallatie. De woningen liggen aan weerszij den van een middengang. Er rijn verscheidene ingangen in het com plex, zodat de bewoners niet het Idee hoeven te hebben dat ze ln een be jaardencentrum wonen. Ze zijn In Maassluis een beetje trots op het plan. Wethouder P. van der Snoek van Sociale Zorg en Volksgezondheid: „Het klinkt een beetje chauvinistisch, maar het is toch wel aan de activi teit van B. en W. te danken dat we nu al mrt dit belangrijke project kunnen beginnen." De tekening geeft een indruk van het gebouw zoals het er over ruim anderhalf jaar zal uitzien. Het hoge gedeelte links komt aan de P. C. Hooftlaan. Langs de Zuidvliet heeft het gebouw drie woonlagen. Het dienstencentrum ligt aan de achterkant. Geheel rechts ziet men een gedeelte van het in aanbouw zijnde NVV-ge- bouw. (Van een onzer verslaggevers) Kortsluiting in de bedrading van een auto heeft vannacht brand ver oorzaakt ln de Austin garage D. van der Heden aan de Gedempte Bier sloot in Vlaardtagen. Twee auto's brandden geheel uit, een derde kreeg schade. oVor het vuur zich verder kon uitbreiden was de brandweer de situatie meester. De bewoners van de boven de ga rage gelegen flats hebben van de brand weinig meer gemerkt dan wat rook en wat lawaai van de brand- weerpompen. Tegen drie uur van nacht rukte de brandweer weer ln. De schade wordt door verzekering gedekt. (Van een onzer verslaggevers) De 41-jarige Schiedamse chauffeur M. Kleveringa heeft gisteren bij het repareren van zijn brommer op de Rotterdamse Parkkade een slagader lijke bloeding opgelopen, toen zyn schroevedraaier uitschoot en zijn hand raakte. De man is ln het Dtfk- zigtziekenhuis opgenomen. 13 augustus Engelse pond 10.02 10.02J Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kronen Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Canada Italiaanse lire Oostenrijkss schilling 3598— 3591 7331 —7333 7343— 7251 8236183.011 69.751—69.801 90.831—90.881 51.80 —61.85 50.30 —5035 3341— 8343 57.701—57.75} 13.333—13.34! Escudo's 12.493—1251} „Ik dacht dat ik nog wei kon rij den," verklaarde een 25-jarige Dleft- se vertegenwoordiger woensdag voor de Haagse politierechter. De feiten hebben hem ongelijk ge geven. In de vroege ochtend van 24 mei, toen hij met zeven pilsjes achter de knopen op het Delf landplein in Delft met 80 km een bocht wilde nemen, sloeg zijn auto om. Het alcoholpromiliage in zijn bloed bleek 1,4 te zijn. De misreke ning is hem al duur te staan geko men: hij is zijn baan kwytgeraafc en heeft, doordat hij nu geen rijbewijs heeft, tot op heden geen ander werk kunnen vinden. De officier eiste een gevangenis straf van twee weken en een Jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De rechter maakte er een week van en een jaar en drie maanden ontzegging, waarvan een jaar voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. .Alcohol? meneer geen druppel tje", verzekerde de 49-jarige S. C. B. de Haagse politierechter woensdag op zelfverzekerde toon. Maar nadat de rechter enige strofen uit het proces verbaal had voorgedragen, gaf hij toe dat er toch wel een pilsje aan te pas gekomen was en misschien ook wei een borreltje. B. stond terecht, omdat hy ln de late avond van de 15e april in de Formosastraat te Leiden met zijn auto tegen een geparkeerde auto is gebotst en er vervolgens vandoor is gegaan. Wat by de rechtbank zwaar woog. was het feit, dat het al de derde keer was, dat B. zoiets overkwam. Hy eiste voor de aanryding een boete van 100,- subs, 20 dagen en voor het doorrijden daarna een on voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken en een Jaar ontzegging j. -ut.De WOERDEN Woensdagmorgen om even elf uur brak brand uit in de hooiberg bij de boerderij van de heer W. den Hollander te Woerden, onder het voormalige Barwoutswaar der. Het vuur in de hooiberg, ont staan door hooibroei, werd ontdekt door een voorbUgangster. De veehou der zelf was nauwelijks een kwar tier eerder nog bij de hooiberg ge weest, die hij niet helemaal ver trouwde, maar had niets verdachts geconstateerd. Toen de brand werd ontdekt, sloe gen de vlammen reeds uit de grote hooiberg. De bewoners alarmeerden de brandweer van Nieuwerbrug. Ook de Woerdense brandweer was snel aanwezig. Belde brandweren bestreden het vuur met negen straien en konden daardoor voorkomen dat de boerde rij afbrandde. Deze boerderij heeft een rieten dak en stond op nog geen twee meter afstand van de fel bran dende hooiberg. Binnen een half uur was het ge vaar beteugeld. Het dak van de boer derij liep slechts lichte schade op, van het hooi moet het grootste ge deelte als onbruikbaar worden be schouwd. De Woerdense brandweer Is de gehele verdere dag nog in touw geweest bij het uithalen van de hooi berg. Burgemeester B. H. G. Ter Haar Romeny was op het terrein van de brand aanwezig. (Van een onzer verslaggevers) Een truck met oplegger, bestuurd door de 33-jarige J. A. van Z. uit Rotterdam, is gistermiddag op Rijks weg 15 onder Papendrecht, tydens het inhalen, geslipt en tegen de vang rail terechtgekomen. Een achter de truck rijdende per sonenauto, die plotseling moest rem men, kwam hierdoor in botsing met een andere vrachtwagen. De Inzit tenden van de personenauto raakten wonderwel niet gewond. De inzittenden van de truck, Van Z. en de 32-jarige meubelmaker A, A. S. uit Rotterdam, kregen glas- wonden in het gezicht. Zowel de truck met oplegger als de vangrail werden zwaar beschadigd. ALBLASSERDAM De arrestee- club Glijen en Rijen zal bij de ope ning van de brug over de Merwede op 23 september acte de presence ge ven door deel te nemen aan het dé filé. dat in Dordrecht ter gelegenheid van de officiële openstelling van de nieuwe vaste oververbinding wordt gegeven. van de rijbevoegdheid, vonniste conform. De deelnemers aan deze tocht star ten 's morgens om acht uur vanaf de Van Eesterensigel te Alblasserdam. Via de brug over de Noord en Herf- drik Ido Ambacht gaat de stoet naar ZwiJndrecht, waar het op het grote veilingterrein aan de Burgem. De Bruïnelaan een koffiepauze wordt ge houden. Het tweede gedeelte van de tocht gaat over de Zwyndrechtse brug naar Dordrecht, waar buiten de stad om naar het Wantypark wordt gereden. In het Wantypaviljoen wordt ge luncht. Om precies half een vertrekt de stoet naar de opstelplaats voor het grote défilé, dat onder meer zal worden afgenomen door de minister van Verkeer en Waterstaat. Na de rit door de stad gaat de stoet via de nieuwe brug naar Papendrecht waar in het Dorpshuis aan de deelne mers een verfrissing zal worden aan geboden. De volksdansgroep van Glijen en Rijen zal "s avonds om zeven uur in Papendrecht nabij het winkelcentrum een demonstratie geven. Het ligt ln de bedoeling van het bestuur van Giyen en Rijen om aan de deelnemers een blijvend geschenk aan deze „bruggentocht" uit te rei ken. Voorts is het bestuur voornemens om op zaterdag 9 september de jaar- Ulkse puzzelrit in Alblasserdam te rijden. De start voor deze rit Is des middags om twee uur by de manego landelijke ryvereniging rechter van de Beyaart PAGINA 1

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1