PLATE TAPIJT PLATE Thomsen even de adém in Tempo verbetering woonwagenkamp veel te laag Kreuger PONTIAC IÜPVLËRKI Sm SPORT RAPPORT Vrachtauto in sloot Jongetje krijgt ammoniak gez Bij botsing uit auto eslingerd Poli tieka Del en Postharmonie bij heropening van Coolsingel Clubgebouw voor Klein Babberspolder Burgerlijke stand Vijf kamp bij SVV-Olympiade C. v. cl. Vlies en J. Mennema verlaten Rijnmondraad Paint-in in Brandersbuurt begint vroeger HEUGAFLOR in lln Bromfiets frontaal tegen anto VLAARDINGS RAADSLED MEVROUW VAN GENT -ff' IN ÉÉN WOORD MODE EN SPORT MÉ VRIJDAG 18 AUGUSTUS 1967 HET VRIJE VOLK PAGINA 7 (Von een onzer verslaggevers Het gaat goed met SVV-doclman Jan van der Velden. Zo goed zelfs, dat Jan, als het een beetje tvilzondag weer op de tribune kan zitten bij een of andere voctbahvedstrijd. (ADVERTENTIE) SPECIAALZAAK IN HATÉMA DESSO GEMINI en vele andere soorten. Keuze uit 60 ROL OP KAMERBREEDTE. DEALER VOOR SCHIEDAM van HEUGAFELT 27,05 per m2 Alle Meuren direct lever baar. 7 stuks op zicht op ware grootte. TELEFOON 26 77 62 GROTE MARKT 19-21 heeft zojuist ontvangen de nieuwe op nylon-basis a 36,per m2 (Van een onzer verslaggevers) Dit is de situatie waarin Tliomsens Havenbedrijf N.Y. op het ogenblik verkeert ADVERTENTIE) Film V an een onzer verslaggevers) Het Vlaardingse KYP-raadslul mevrouw J. J. van Gent- de Ridder heeft B. en W. van Ylaardingen opnieuw vragen gesteld over de stand van zaken met de verbetering van de toestanden in bet door de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis beheerde woonwagenkamp in Schiedam. Me vrouw Van Gent uit in baar brief ernstige kritiek op bet ge meentebestuur van Schiedam dat de voorzieningen niet snel genoeg zou uitvoeren. VERDRINKINGSGEVAAR Een boek met dit merk is een waardevol werk ADVERTENTIE Valmeline REGENJASSEN (ADVERTENTIE) garantie en ali-risk verzekerd. Hl vanaf 60.- Jowelier- Dikke banden Voetbal Koos Gouka Wafervrienden Pupillen met Jan v. d. Velden Onfortuinlijke Jan van der Velden raakte in de oefenwedstrijd tegen Fortuna VI. geblesseerd. Naar het zich liet aanzien had hij een spier verrekt. Maar eenmaal thuisgeko men deden zich andere symptomen voor. Het had er alle schijn van dat z'n nieren een beschadiging hadden opgelopen. In korte tijd lag Jan van der Velden dan ook op zaal 222 van de Schiedamse Dr. Noietstichting. Vandaag werden opnieuw foto's ge maakt door de doktoren en rouden deze goed uitvallen, dan kan Jan zeer waarschijnlijk naar huis. Zelf is hij er nogal kalm onder gebleven, hoewel hij in het begin is geschrok ken. „Ik viel op m'n elleboog en toen is er waarschijnlijk iets geraakt, want anders weet ik niet hoe het ge komen is." zegt hij. •Tan van der Velden, in Schiedam en daarbuiten bekend als een doel man die veel risico's neemt, had dus geen gelukkig begin van het seizoen. In het jaar, dat SW naar de eer ste divisie promoveerde is Jan ook al eens een paar weken uit de run ning geweest. Over gebrek aan bezoek "hoeft hij niet te klagen, want op de avond dat wij Jan een bezoek brachten was het rond zijn bed meer dan vol Zijn ouders, z'n vrouw en Kees Ma- gielse en verloofde stonden hem moed in te praten. Moed over de goede afloop van de te nemen foto's. Op de foto, die wü van hem lieten nemen, blijkt dat hij niets te kort komt. Maar ondanks alles zal hij blij zijn weer thuis te zijn. Stil in z'n doel staan is al niets voor Van der Velden, iaat staan stil liggen in een ziekenhuisbed. (Van een onzer verslaggevers) De 11-jarige Eddie moest woens dagmiddag voor zijn moeder een plastic flacon ammoniak halen. Op de terugweg kwam hij een aantal vriendjes tegen die graag wilden we ten wat in het flésje zat. Iedereen rook maar, toen. Eddie aan de beurt was, kneep een van zijn vriendjes plotseling in het fles je. waardoor een straal ammoniak in het gezicht van Eddie kwam. Het jongetje moest onmiddelijk naar het Oogziekenhuis in Rotter dam worden gebracht. a. Het bedrijf moet door een paar moeilijke jaren heen. Het moet even de adem inhouden. b. Het stuwadoorsbedrijf is in percenten- niet belangrijk terug gelopen. c. de deelneming van TI1B in Europe Container Terminus N.V. is een gunstige samenwerking met andere containers behande lende bedrijven. d. Alles Is gedaan om overin- vestering en overcapaciteit te voorkomen. e. De deelneming (72 pct> in de N.V. Amsterdams Havenbedrijf is ge ëindigd, waardoor de liquiditeitsposi tie van THB is versterkt. f. In Antwerpen blijkt een contai- ner-samenwerking ais in Rotterdam niet mogelijk. g. Door het containergebruik is er vrije kaderuimte ontstaan. Thomsen heeft vrijkomende loodsen kunnen verhuren. h. Het ziet er naar uit, dat Europe Container Terminus de grootste con- taineroverslag zal worden. Daarmede is de positie van Thomsen in de stu wadoorssector gewaarborgd. 1. Het dividend 1966 is op 6 pet vastgesteld, ondanks enkele morren de aandeelhouders (vorig jaar 10 pet). Dit alles is door mr. M. G. de Bruin, commissaris van THB, In de aandeelhoudersvergadering van don derdag meegedeeld. Dit deze vergadering noteren wij nog de mededeling: "Voor Antwerpen zijn wel reeds zeven grote container kranen besteld, maar er is nog geen enkele rederij, die Antwerpen als eindbestemming voor het container vervoer heeft gekozen, (Van een onzer verslaggevers) De 17-jarige bromfietser C. J. S. nam op de Van Harenlaan tijdens het afslaan de bocht te ruim. De op hem toerijöcnde 21-jarige automo bilist C. L. kon de bromfiets niet meer ontwijken en een frontale bot sing was het gevolg. De bromfietser is met een gebroken been in de Dr. Noietstichting opgenomen. WOERDEN Donderdagmiddag is in Geestdorp in 'Woerden een vrachtauto, bestuurd door G. C. J. uit Woerden, op het natte wegdek in een slip geraakt en in de sloot te rechtgekomen. De auto werd aan de voorzijde beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. (Van een onzer verslaggevers Op de kruising Duikerstraat-IIan- ralhstraat reden gisteren twee auto's tegen elkaar. De bestuurster van een der wagens, de 49-jarige pen sionhoudster mej. J. Bochove van de Crooswijksesingel in Rotterdam, werd uit haar wagen geslingerd. Zij is met een hersenschudding en hoofdwonden in het Djjkzigtzieken- huis opgenomen. Haar auto was goed voor de sioop. Gisteravond reed de 25-jarige ma gazijnbediende E. Erkelens uit de v. Haarenstraat tegen een stapel ste nen op de Mathenesserweg. De wa gen sloeg over de kop en kwam op de tramrails terecht. De magazijn bediende is met verwondingen aan gezicht en handen in het Dijkzigtzie- kenhuis opgenomen. Zijn auto was total loss. Lijn 4 (richting Schiedam) had 20 minuten vertraging. Vannacht is een bestuurder van een vrachtwagen op de Boergoense- vliet tegen een auto gereden toen hij in een schrikreactie de macht over zijn stuur verloor en in plaats van op de rem drukte, gas gaf. de aan gereden wagen ramde nóg vijf auto's, waarvan twee volkomen vernield en de andere zwaar beschadigd zijn. De vrachtwagen had geringe beschadi gingen. X (Van een onzer verslaggevers) De officiële opening van de Coolsin gel in Rotterdam op 13 oktober be looft een flink festijn te worden. Behalve Tom Manders hebben nu ook de Politiekape! en de Post harmonie hun medewerking toege zegd. zullen er volksdansdemon- straties worden gehouden en zal om negen uur 's avonds het Tam boer- en Trompetterkorps Ahoy het officiële gedeelte besluiten. Verder ligt het in de bedoeling om tot 9 uur 's avonds het metrosta tion Stadhuis open te stellen, op dat iedereen de treinen daar kan bezichtigen. De winkels ln het cen trum zullen ook tot die tijd ge opend zijn. Om alles voor de festiviteiten op rol letjes te laten verlopen, heeft men een werkcomité in het leven ge-- roepen. Hierin zijn o.a. de winke liersverenigingen uit het centrum vertegenwoordigd. FotO Tuinlaan 98 - Tel. 2674S4 Mgr. Nolenslaan 702 - Tel. 262076 Schiedam (Van een onzer verslaggevers) Leden van de volkstuinvereniging Klein Babberspolder werken mo menteel aan de opbouw van hun eigen clubhuis waar reeds jaren met verlangen naar is uitgezien. Het is een demontabele bouwkeet die dienst heeft gedaan ten behoeve van de werkzaamheden aan het nieuwe ziekenhuis. Het houten gebouwtje heeft een grondoppervlakte van 27 bij 7,5 meter en is voorzien van een za deldak. Het is door de gemeente aan de volkstuinvereniging Klein Babbers polder in huur gegeven onder voor waarde, dat de vereniging zelf de mankracht zou leveren voor de op bouw. Gelijktijdig wordt het grond werk verricht ten behoeve van sanitaire voorzieningen. Het clubhuis krijgt een bestuurska mer en een vergaderzaal. Tevens komt er een ruimte om er een kampwinkel te gaan openen. Men streeft er bij het bestuur naar om het gebouw zo snel mogelijk in dienst te gaan stellen. Zij Wijst erop dat het al on- straten verloopt traag. Een aantal geveer vijf maanden geleden &r°te wagens is daardoor nog steeds verstoken van elektriciteit. is dat de Schiedamse gemeen teraad een krediet van 20.500 De bewoners van 18 woonwagens beschikbaar stelde voor het met vaste standplaats hebben een treffen van de meest urgente ne«atiff antwoord gekregen op hun verzoek om hun wagens op de wa- voorzienmgen. terleiding te laten aansluiten. Maar, schrijft mevrouw Yam Mevrouw Van Gent wijst erop, Gent, de tenuitvoerlegging van dat het kampbestuur op 11 augustus dit raadsbesluit is nog nauwe- 6611 i?rief f3? Schiedamse ge- meenteraad heeft geschreven waar- Isjks op gang gekomen. in befc t>eieici van het college ten aan zien van het woonwagenkamp in Het raadslid toont dat aan met krachtige bewoordingen wordt afge- de volgende feiten: keurd. Pas op 15 juli is een begin ge- Het Vlaardingse raadslid dringt er maakt met de bouw van 'n twee- bij haar college op aan opnieuw con- de toiletgelegenheid, omvattende tact op te nemen met Schiedam, op- tien eenheden. Op het ogenblik dat het werktempo verhoogd kan zijn nog slechts de buitenmuren worden. Bovendien beveelt zij aan opgetrokken. GS van Zuid-Holland en het ministe rie in te schakelen om de bewoners NACHTVORST van het kamp menswaardige woon- Be plastic waterleidingbuizen in de omstandigheden te bezorgen, bestaande zeven toiletten zijn door de nachtvorst in het najaar en de winter van 1966 allemaal gesprongen en lek geworden. Tot op heden zijn ze niet gerepareerd, laat staan ver vangen door leidingen van deugde lijk vorstbestendig materiaal. Boven dien zijn er in deze zeven toiletge legenheden (voor 200 personen) nog nooit toiletten gepiaatst. Met betrekking tot de openbare wasgelegenheid is nog geen begin ge maakt met het toegezegde uitbrei ding van het aantal kranen en even min met de afscherming tegen re gen en wind. Op het kampterrein is nog niets gedaan aan de reparaties aan de talrijke gaten in het wegdek, laat staan met de toegezegde herasfalte- ring van de twee kampstraten. Het verwijderen van autowrakken is nog steeds niet voltooid. B. en W. van Schiedam hebben af wijzend beschikt op een voorstel van vijf Schiedamse gemeenteraads fracties om een nieuw sloopterreïn toe te wijzen. Kampbeheer en kamp- raad hebben daarvoor bij herhaling gepleit. Een ander verzoek uit de Schie damse raad over de vernieuwing van de omheining, die de kleuters moet beschermen tegen verdrinkings gevaar in de omliggende diepe sloot heeft evenmin effect opgeleverd. De herindeling van de woonwa gens aan weerszijden van de kamp- MEVR. VAN GENT te langzaam SCHIEDAM Ondertrouwd: A J Bogaards, 28 j. en P M Hoogerbrug- ge, 24 j.; M Broere 19 j. en E H P Elberse, 20 j.; G Jensen, 35 j. en B G van De Keere, 37 j.: T A de Jong, 21 j. en Y van der Lubbe, 17 j. DE HERENMODEZAAK VAN SCHIEDAM Broersvest 6 - telefoon 268 206 B van der Lee 21 j. en T M H van Groningen 19 j.; W J Linkels, 23 j. I en T A Krohne, 22 j.: A C Oomen 25 j. en M Remkes, 21 j.; J Redert, 23 j. en M C Dijkshoorn, 21 j.: J H van Velzen, 38 j. en C M van Pelt, 27 j. Getrouwd: R Louis, 34 j. en I M Augusteïjn, 26 j.: D J Wevers, 26 j. en JH van der Zouwen. 21 j,; J Weggers, 24 j. en J Hoekman, 19 j.; H M van der Haven, 24 j. en G D Jense, 18 j.: S T D J Engering, 28 j. en C M H Willemse, 23 j.; J A Tim mermans, 22 j. en A J T van Win den, 21 j.; J van Wagtendonk, 22 j. en H Monster, 22 j.; P Valk, 23 j. en E Nesse, 20 j.; AL van Leeuwen 21 j. en C M A de Gier. 21 j.; H M Kok. 23 j. en J Bader, 19 j.; P v.d. Laar, 29 j. en J K, Troost, 22 j.; H L A Kreuger. 36 j. en H B Gouka. 29 j.; P A van Mil, 20 j. en C F H Posma, 20 j.; A C A van Gils, 22 j. en J S L Peek, 24 j. Geboren: Johanna P d.v. W Scha- dee en P H Leijten; Francisca A d.v. J Oostra en A van Rij; Petro- nella d.v. J Martijnse en W A Brug geling; Wendie d.v. J G Gosens en I Patje; Cornelia J M d.v. C' P Se- bel en M P J Heinsbroek; Jacobus J A z.v. J J van Engelenburg en J M C van Wijk; Leonie E d.v. L M Bax en H A van der Lee. Overleden: W J J van Dijk. 32 j„ J Odé, 84 j.. J B Wijchers, 84 j. J van der Vlies. 64 j. v - im Nu de vakanties voorbij zijn, gaat ook de pupillencommissie van SW weer van start met het programma voor de- roodgroene pupil. Dat be gint zaterdag reeds met een svv- Oiympiade. Op deze grote pupillensportdag krijgen de voetballers in de dop de gelegenheid hun kunnen te tonen. Dat begint 's morgens om tien uur met een vijfkamp met als onderde len doelschieten, dribbelen, balgooi en, verschieten en hardlopen waar aan alle jongens kunnen deelnemen. Na de vijfkamp begint om 1 uur een grote bliksem-voetbalcompetitie, waaraan tien elftallen zullen deel nemen. Zowel bjj de vijfkamp als bij de voetbalcompetitie zijn prachtige pryzen te verdienen. De algehele leiding hebben de he ren C. Magielse, R. van Gerven en A. van der Windt. De inbraak in de R.-k. Techni sche School in Nieuwiand blijkt ge pleegd te zijn door de Schiedammer H. v. d. H. Op het ogenblik zit hij in de gevangenis van Rotterdam reeds een straf uit voor andere in braken. i Het Zwitserse precisie horloge In de I populaire prijsklasse. 2 Jaar f j§§ edelstsenkundige*- "wf R0TIERDAMSE0IJK268 SCHIEDAM W (Van een onzer verslaggevers) Drs. C. van der Vlies en drs. J. Mennema, beiden te Rotterdam, heb ben bedankt voor het lidmaatschap van de PvdA-fractie in de Rijn mondraad, Drs. Van der Vlies wordt opgevolgd door de heer B. van der Sluijs. De heer M. Esser neemt de plaats in van drs. Mennema, die zich buiten het Rijnmondgebied gaat vestigen. Nog even in herinnering roepen de wielerronde voor gewone fietsen, de. zogenaamde dikke-b3ndenwedstrijd. De eerste van een serie van drie wordt vanavond verreden op het par cours 's-Gravenlandseweg en wordt georganiseerd door de Rennersclub Schiedam. Dat is die club die nog steeds geen verder nieuws heeft gehoord over de wielerbaan, hoewel de te keningen al weer een „stief kwar tje" in de studie zijn bjj de gemeen te. Goed, verder over de dikke-ban- denwedstrijd. Deze staat open voor jongens van 12 tot 16 jaar (de zoge naamde slagersjongensleeftijd) en er mag niet met versnel! ingsappa- raat worden gereden. Natuurlijk evenmin met racefietsen. Wielrenners mogen niet meedoen omdat dit een race wordt voor wiel renners in de dop. Inschrijving is morgenavond tot ze ven uur mogelijk op het parcours. Er zijn mooie prijzen te vrdienen. Ook zondag blijven de schoenen van de amateurvoetballers nog in het vet. De Schiedamse betaalde clubs hebben nog steeds het rijk alleen. Zondag krijgt Hermes-DVS de kans om het thuisfront te laten zien wat de formatie kan. PEC is de tegen stander. SW gaat naar RCH en zal alle registers moeten opentrekken om een goed resultaat te behalen. De beide B-teams komen ook in het veld. SW trekt naar Willem n, ter wijl Hermes-DVS DFC op bezoek krijgt. MAASSLUIS De jeugd kan nu ook terecht bij de hengelaars-ver eniging van VDL. Een groep is op gericht, die voorlopig op vrijdag vijf maal gaat vissen, waarna de prijs uitreiking plaats zal vinden. De start is op de Markt. Inlichtingen bij F. de Groot, Noordvliet lala. In De Run-Getter, de weekbrief van Excelsior '20 afdeling cricket, lucht voorzitter Henk de Groot zijn hart eens flink en terecht. Het gaat over de verkiezing van Koos Gouka in het Nederlands cricketteam dat een trip naar Engeland heeft ge maakt. Omdat we het helemaal met Henk de Groot eens zijn laten wjj hem aan het woord. „In eerste instantie dachten wij verheugd te moeten zijn. dat Koos Gouka gekozen was voor het Ne derlands elftal, dat op een tour naar Engeland diverse wedstrijden moest spelen. Achteraf bleek, dat men Koos en Henk Rlkse van ACC meer als „heren van gezelschap" kon be schouwen. De indruk die een Haag se krant aan het begin van het cric ketseizoen over de Flamingo's gaf, nl. dat er in die kringen méér op de bankrekening van de diverse hé ren of van de diverse papa's werd gelet, dan op de kwaliteiten als cricketer, lijkt ook ingang te hebben gevonden bij de desbetreffende keu zecommissie (1 man?) die de men sen selecteert van het Nederlands elftal. Beter zou zijn geweest een elftal spelers met reserves voor zoh toer van te voren aan te wijzen, zodat onnodige verwachtingen of teleur stellingen de betrokken reservespe lers worden gespaard. Bovendien werd er voor de Ib-klasse geen uit stel gegeven van competitiewedstrij den, zodat buiten Koos Gouka óók Excelsior, die toen nog een gerede kans voor de titel in lb maakte, ge dupeerd was. Een faire kans voor het Neder lands elftal is Koos Gouka en ook de ACC-speier derhalve onthouden, maar het programma van het Ne derlands elftal biedt nog interessan te wedstrijden en hiervoor krijgt de desbetreffende commissie alsnog de gelegenheid op de gemaakte vergis singen) terug te komen." Op 10 september komen uit geheel Nederland weer de Watervrienden bijeen in Vierhouten. Op die zondag in september wordt weer de jaar lijkse Nationale Jeugdvaardigheids- dag gehouden. Deelname staat open voor Water vrienden van 6 tot en met, 14 jaar. Ook uit Schiedam gaat weer een de legatie op naar Vierhouten. De dag begint daar om 10 uur en om rond half vijf hoopt men het programma te hebben afgewerkt. Opgave bij het bestuur van de Wa tervrienden afdeling Schiedam is mogelijk. De nieuwe pupillencompetitie staat weer voor de deur. In bijna alle ver enigingen waar men pupillen heeft steekt de activiteit de kop weer op. In de pupillenbrief van Hermes- DVS doet men mededeling, dat men weer op dezelfde wijze te werk gaat als vorig seizoen. Twee elftallen doen mee aan de Vlaardingse competitie en daar be gint men reeds op 19 augustus. De overige teams starten in Schie dam op 26 augustus. Op woensdag middagen is er weer training. Haal de schoenen dus maar uit het vet. B. v. d. B. (Van een onzer verslaggevers) Omdat de Vara-radio een recht streekse uitzending zal verzorgen van de paint-in in de Schiedamse Brandersbuurt, zal deze gebeurtenis sen morgen ai om een uur of tien half elf beginnen. Verschillende leer lingen van de Rotterdamse kunst academie verlenen aan de hun medewerking. P

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1