Dertig muziekkorpsen nemen deel aan hei Drumband-Concours Schiedam Vier mannen plegen in en buiten R'dam/ serie inbraken MT westen; Hartewens gaat in vervulling Madrigaal koor zingt nog één keer voor Pierre v. Hauwe Schie- f dammers onder elkaar Automobilist botst tegen verkeershuisje Inbraken in Schiedam Jongens door e van Korenbeurs verwijderd Badjuffrouw gooit fietsen in de gracht f' fm WISSELKOERSEN mmm Vijfde maal Bealgroep iSCHIEDAMSEl ZAA1ERTJES DINSDAG 5 SEPTEMBER 1967 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) De Plantage zal zaterdagmiddag weer daveren van tromgerof fel en schetterende fanfares. Om één uur begint dan voor de negende maal het drumband-concours, waaraan dit jaar dertig muziekkorpsen uit het gehele land zullen deelnemen. Dit jaarlijks terugkerende muzikaal festijn begint, zoals Schiedams burgemeester H. Roelfsema het schrijft in een aan het programma, van dit door de Schiedamse. Gemeen schap te organiseren concours gewijd voorwoord, een traditie te worden. De animo om deel te nemen blijkt zo groot, dat van een levende traditie kan worden gesproken. Jubelend en bruisend treedt het ons te gemoet. (Van een onzer verslaggevers) Drie Rotterdammers, de 23-jarige chauffeur II. J. v. d. L„ de 22-jarige kantoorbediende F. J. D. en de 28-jarige losse werk man B. N. stonden vanochtend met de dienstplichtige militair F. C. M. v. d. W. uit Amsterdam bij de rechtbank te Rotterdam op een rij voor het hekje toen officier van Justitie inr. R. A. Schimmel requisitoir nam wegens een hele serie inbraken die zij alleen of in verschillende combinaties hadden gepleegd. (ADVERTENTIE) éTèk üia BANKETBAKKERIJ E.V.A.S. (Van een onzer verslaggevers) Pierre van Hauwe is er echt van onder de indruk. Volgend jaar viert hij zijn 25-jarig jubi leum als muziekdocent en zijn vrienden hadden hem al voor zichtigjes gepolst, wat nu een passend geschenk zou zijn. „Het allermooiste", had Pier re gezegd, „het allermooiste zou zijn als we met het Delftse Madrigaalkoor nog één keer het gehele repertoire zouden kunnen zingen". Repetities Langspeelplaten Fanfares schetteren zaterdag voor de e maal in Plantage De secretaris van de Schiedamse bouwvereniging „De Eendracht"., de heer W. Nieuwstraten van de Havendijk 54 kijkt in deze dagen een beetje schichtig naar de deur als er gebeld wordt. Tot zijn gTOte verbazing werden er gisteren plot seling bloemen bezorgd. „Harte lijk gefeliciteerd met uw 40-jarig jubileum stond er op een bijge voegd kaartje. De heer Nieuwstraten fik wist van niets i stond even perplex, maar even later ging hem een licht op. Inderdaad viert, hij dit jaar, om precies te ziin op zaterdag 7 okto ber. het feit dat hij veertig jaar geleden voor de eerste maa! zit ting had in het bestuur van de bouwvereniging. Onlangs had hij een interview met een verslaggever van een Schie dams dagblad, die hierover een artikel zou schrijven. Maar bij dat onderhoud raadpleegde de se cretaris per ongeluk de verkeerde bescheiden en vertelde hij dat 6 september (morgen! de dag zou zijn. Prompt reageerde zijn rela tie op het artikel en stuurde een bloemstuk. De heer Nieuwstraten hoopt nu maar dat niemand hem deze week nog bloemen zal sturen, want ten slotte viert hij zijn jubileum op de zevende van de volgende maand, en het zou jammer zijn. als er juist op die. dag geen enkel boeket zou komen. Gedurende enkele uren Is het in het centrum van de stad één en al beweeg van zich inspannende tam boers en hoornblazers, tamboer- maitres en majorettes. Pessimisten, die van mening waren dat de belangstelling voor het con cours afnam omdat verschillende korpsen, zoais de Rijnmondband. METRO uit Seheveningen en de Rotterdamse Euroband een niveau hebben bereikt waarmee ze zich op een concours niet meer thuis voelen, kregen ongelijk. Ieder jaar worden de plaatsen van wegblijvers weer bezet door nieuw komers. Vrij we! alle topkorpsen in Nederland hebben één of meerdere malen getracht de fraaie thans in het bezit van de Rotterdamse Euro band zijnde wisselbeker te veroveren. „Vanzelfsprekend", zo schrijven de organisatoren H. Jongman (con coursleider), G. J. Friedrich (secreta ris). B. Landsbergen (startcommissa- ris), H. Meijer (ordecommissaris) en A. Bouman (ordecommissaris) in een „ten geleide", „is het bereiken van het hoge niveau in de eerste plaats te danken aan inzicht en elan van be stuur en instructeurs en de medewer king en animo van de leden. Het is echter duidelijk, dat het bezoeken van concoursen niet alleen maar een uit gaansdag is, maar dat in de eerste piaats de prestaties door deskundigen worden getest en beoordeeld, waarvan dan weer de prikkel uitgaat zo goed mogelijk voor het voetlicht te willen treden. Waarmee de organisatoren willen zeggen, dat concoursen er ook toe bijdragen het aanzien en de pres taties van een korps op hoger peil te brengen. De deelnemende korpsen marche ren voor de aanvang van het con cours musicerend naar het concours- terrein: a. Vanuit richting Rotter dam. via benedenzijde Rotierdamse- djjk. Marconistraat, Korte Singel- straat en Broersvest; b. Vanuit rich ting Vlaardingen via de Burgemees ter Knappertlaan: c. Vanaf het sta tion via Singel en Broersvèst. De korpsen kunnen uitkomen in de volgende afdelingen: junioren-afde ling, 3e afdeling. 2e afdeling. Ie af deling, superieuren-afdeling en ere- afdeling. De korpsen moeten twee werken uitvoeren; een loopmars en een stilstaand werk (wals, polka etc.). Een deskundige jury, bestaande uit J, van de Biezen (Den Bosch). A. Boer (Apeldoorn), H. J. Breuseker (Rotterdam) en P. van de Zalm uit Amersfoort zal de prestaties beoor delen. Het zal er weer om spannen aan de Plantage, waar burgemeester Roelfsema om vier uur een défilé zal afnemen van alle deelnemende korp sen! Dat défilé vormt een pauze in I De majorettes van Euroband zor- I gen ook zaterdag weer voor een at tractieve show. het concours, dat om vijf utir wordt voortgezet tot zeven uur. Deelnemers zijn: Jeugdrynmbnd- band. Schiedam; Jeugdrumband Thalits, Vlaardingen; Drumband Marconi. Rotterdam: Jeugddrum band Vesdo, Den Haag; Prins Willem I, Delft; Jeugddrumband Vijfhuizen; R.K. Drumband Victoria. Delft; Drumband Harmoniever. Dockyard. Rotterdam; Drumband Muziekver eniging De Bazuin, Oud-Beijerland; Haagse Reserve Politie; Juliana, 's-Gra vendee!; Drumband Jahn, Leiden; CJV-Jonathan, Zeist; Gusto. Schiedam; Heineken, Den Bosch; Molenberg. Heerlen; Rijnmond-band, Schiedam; METRO, Seheveningen: Euroband, Rotterdam: Onderling Genot, Stryensas: Tamboerkapel Val kenburg, Valkenburg: Harpe Davids, j Schiedam; Wilton-Pijenoord, Schie- I dam: Drumband Vijfhuizen; Sur- -sum. Bloemendaal: Rozenkransschool. Breda: Heenweg. 's-Gravenzande en Hillegomsehe Harm. Kapel. Voor de beste korpsen zijn de ver chroomde bekers, verzilverde lauwer takken en verzilverde medailles. Ook zijn prijzen voor de beste tamboer- maitre en het korps, dat het beste defileert. Voor alle afdelingen is-er een wisselbeker, die wordt uitgereikt aan het korps, dat in zijn afdeling het hoogste aantal punten haalt, mits een eerste prijs wordt toegekend. Engels pond 10.01!10.02 Amerikaanse dollar 3.59è— 3.593 Franse frank 73.30 —73.35 Belgische frank7.2437.243 Zwitserse frank82.83582.88! Zweedse kroon 69.63169.68! Duitse mark 89.90!89.955 Deense kroon51.82!51.875 Noorse kroon 50.26 50.31 Canada 3.331— 3.341 Escudo's 12.48312.505 Italiaanse lire 57.72!57.77! Oostenrijkse schilling 13.92;13.935 iVan een onzer verslaggevers) Met grote snelheid is maandagmorgen in alle vroegte een Franse Citroën op het verkeersplein bij Gorkum over de kop geslagen. De wagen werd bestuurd door de uit Chateau-Thierry afkomstige chauf feur S. P. Hij vervoerde kranten van De Telegraaf, die naar het vliegveld Orly in Parijs gebracht moesten worden. Komende dus uit de richting Utrecht, kwam de auto met het lin ker voorwiel tegen de verkeersgeleider. Het wiel kwam dwars te staan en de wagen was niet meer te bonden. Hij ging door het schrikhek en kwam ondersteboven terecht op het grasveld in het midden van het verkeersplein. De chauffeur was er intussen reeds uitgeslingerd, Hij werd met rugklachten en hoofdpijn voor obser vatie naar het streekziekenhuis overgebracht. Daar bleken zijn ver wondingen erg mee te vallen. Waarschijnlijk liep hij alleen wat kneuzingen op. De auto werd wel totaal vernield. (Van een onzer verslaggevers) De 41-jarige Schiedamse ijzerwer ker tV. A. D. is in de afgelopen nacht omstreeks half één met zijn auto In volle vaart frontaal tegen het verkeershuisje gebotst, dat mid den op de rijbnan staat van de Ger- rit Verboomstraat te Schiedam. De gevolgen waren nogal ernstig. De bestuurder moest met een scheurwond, een flinke bloeduitstor ting en een kniefractuur worden op genomen in het Gemeentezieken huis. Zijn wagen werd totaal ver nield. De voorzijde werd ingedrukt, voor- en zijruiten versplinterden en het chassis werd ontzet. De ijzerwerker reed achter twee andere auto's en heeft komend uit de Oranjestraat, vermoedelijk niet opgemerkt dat de rijbaan bij het verkeershuisje naar rechts buigt. In- plaats van de bocht te volgen is hij rechtdoor gereden. (Van een onzer verslaggevers) Inbrekers hebben in de afgelopen nacht tevergeefs een bezoek ge bracht aan twee fabrieken in het Schiedamse Industriegebied van de Spaansepolder. Zij braken in bij de limonadefabriek Franka aan de Ca- landstraat, klommen over een twee meter hoge betonnen schutting, ver nielden een ruit doorzochten alle bureaus en stalen kasten van het kantoor, maar konden niets van hun gading vinden. Ook waagden zij een kans bij Teurling's verf en vemisfabriek aan de Kommiezenlaan. Zij klommen over een muur die uitkomt op een bin nenplaats, namens vervolgens een raam uit het fabriekspand, doorzoch ten. binnen bureaus en stalen kasten, maar ook hier was de buit nihil. Meer succes had een andere in breker bij N.V. Massive, een bedrijf in verlichtingsartikelen aan de Nieu we Haven. De politie weet nog niet precies hoe hij het pand is binnen gedrongen. In ieder geval bemerkte personeel dat de bureaus waren doorzocht, evenals een busje, dat in de bedrijfsruimte stond geparkeerd. Men mist een klok en twee wand- lampen. v r Hun ontmoetingspunt hadden zij gevonden in een café aan de Kruis kade waar zij hun plannen beraam den. Vlak daarbij in een cafetaria aan diezelfde Kruiskade, maakten drie van de vier verdachten een partij van 1200 sigaretten en een be drag van ruim 250.buit. Zij hadden verder hun slag gesla gen in winkels aan de Schiedamse- weg en de Nieuwe Binnenweg waar 7.U respectievelijk ƒ265.en ƒ800, in de wacht sleepten en in een café aan de Schiedamsevest, een inbraak aie hun geid, sigaretten en een radio toestel opleverde. Ook buiten Rotterdam hadden zij een operatieterrein gevonden. Het meeste profijt trokken zij uit een in braak in een Breda's modemagazijn die hun ƒ7.000,— in handen speelden. Verder waren o.m. een winkelbedrijf in Katwijk en een fabriek in Dieren het doelwit van hun plundertochten geweest. Verdachte v. d. L„ die bij een groot aantal van deze en andere in braken, twaalf in totaal, betrokken was geweest, stak zich voor ƒ4.000, in de schuld toen hy zich op het mis- dadigerspad had begeven. Zyn straf blad was nog blanco, hetgeen niet ge zegd kan worden van de oudste van het viertal, een terbeschikkingstelling van de regering gestelde, die kort na dat hy van een proefverlof niet was teruggekeerd, aan bijna 20 inbraken had meegedaan. Tegen hem eiste de officier van Justitie respectievelijk een jaar en negen maanden en twee jaar en drie maanden met aftrek. De Am sterdammer in het gezelschap hoorde een jaar en vyf maanden tegen zich eisen. D„ de vierde man van liet kwartet, die als lid van een bealgroep door een groot deel van Europa had ge zworven en nooit eerder veroordeeld is, was toevallig in het gezelschap van de anderen verzeild geraakt. HU had alleen aan de inbraak in het café aan de Schiedamsevest deelge nomen. Tegen hem luidde de eis van de officier twaalf maanden met af trek waarvan vier voorwaardelijk. Onmiddellijk na dit viertal moest de 39-jarige Rotterdamse chauffeur W. J. van E„ verdacht van heling van sigaretten en een fles cognac, het als geschenk aannemen van een gestolen radiotoestel én het als uit- kyk fungeren by een inbraak in Oosterbeek, voor het hekje komen. Tien maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardeiyk, zo luidde de eis van de officier. Nadat vyf raadslieden hun cliënten verdedigd hadden, bepaalde de recht bank de uitspraak in al deze zaken op 19 september. ST.-LIDC1XASTRAAT 49 - TEL. 26 75 M SCHIEDAM PIERRE VAN HAUWE Om acht uur gisteravond heeft een aantal jongens voor de deur van de studentensociëteit De Korenbeurs wat stenen opgestapeld. Een jonge man die geen gevolg gaf aan het bevel van de politie zich te verwij deren kreeg een tik met de wapen stok. Het is de 17-jarige leerling-druk ker E. J. van A. uit Delft. Na de tik voelde hy zich wat duizelig en werd door de politie naar het Gasthuis gebracht waar echter geen nadelige gevolgen werden geconstateerd. De agent die de tik uitdeelde bracht de jongeman vervolgens naar huis. Het ongeval gebeurde omstreeks half vier en hij moest om zes uur in Parijs zijn. Dat is een erg kort tijdsbestek, en hij lag er dan ook mee achter op zijn dagelijks schema. De kranten waren bestemd voor Italië en Spanje. Naar verluid zou het reeds de vijfde maat zijn, dat een auto van. dit vervoersbedrijf op deze route sneuvelt. Het zijn wagens met opgevoerde motoren. De naald van de snelheids meter bleek na het ongeval op 180 km te zijn blijven staan Woonwagenbewoners hebben gisteren nog de hoop schroot ran de plaats des onhcils weggehaald. Er rest nu nog een vernield hek. Maar dat zou binnenkort toch moeten verdwijnen. In Spanje en Italië heeft men het een dag zonder De Telegraaf moeten doen. Kapsalon Héléne de salon foor de betere PERMANENT. Stroomloos, voor ieder baar geschikt, f 7,50. Héiene-tiede- pemignent. de meest Ideale na tuurlijke permanent 110. Gra tis halen en brengen per luxe- auto voor permanent. Kapsa lon Héi éne. Rembrandtlaan 22, Schiedam, tel. 267170. 11.- re ductie op deze advertentie. Broersveld 23, tel. 261154. ge opend tussen 2 en 4 uur. des maandags gesloten. Korter ma ken van kleding, japon, gladde 2.50. plissèrok /3.25, mantel r 3.50. pantalon 3.25. Panta- lonpljpen versmallen 3.95, rits in pantalon 3.25. rits in jack vanaf f '2.95. rits in rok v.a. i.w. Paakliai' *ïu, 16.90, rok 13,25, pakje f 7,95, patronen v.a. 1,75, Naden af werken t l. Alles binnen 10 da gen klaar. Dit koor vierde twee jaar geieden nog triomfen onder leiding van Delft- se muziekschool-directeur Pierre van Hauwe. Hy moest echter om gezond heidsredenen ermee ophouden. Twee jaar bestaat het koor dus niet meer, maar de band biykt, wel hecht, want vorige week woensdag waren ze er allemaal. Velen zijn intussen getrouwd of verhuisd, maar niemand van de voormalige leden had het laten af weten. 54 vrouwen van het Delfts Madrigaal Koor. Dat was meer dan iemand had durven hopen. Dus zyn nu de repetities weer be gonnen. En Pierre van Hauwe wil er graag over vertellen. Er wordt eens in de week gerepeteerd, want meer kan nu niet geëist worden. Dus niet, zoais vroeger, toen tussen de drie en vyf maai per week werd gerepe teerd. „Er heerste een feeststemming af gelopen woensdag", vertelt Pierre v. Hauwe. „Het was een echte jubel avond". Hy heeft er nog spyt van. dat des- tyds dit wereldberoemde koor moest worden opgeheven, maar hy heeft zich er nu wel mee verzoend. Per slot van rekening kan hij nu al zyn krachten wyden aan de muziekschool van Delft (1500 leerlingen». Beroemd De faam van het Madrigaaikoor ïcéfl cciifci' iiug. Vluchtige comacEen met radiomensen, die voor de Tap toe in Delft waren, leverden al radio uitzendingen vla de zenders Hilver sum. Brussel en Keulen op. Het ligt in de bedoeling, dat volgend jaar juni of september twee kleine series worden uitgevoerd. Het pro gramma vermeldt de Stabat "Mater van Pergolesi, alle Rondo's van de 13 eeuwse troubadour Adam de la Halle en alle Canzonetten van Mon teverdi Deze week ook heeft Pierre van Hauwe twee nieuwe langspeelplaten uitgebracht. Nu door het orkest van de Stedelyke Muziekschool Delft. Eén met kinderliedjes „zang, spel en dans" en de andere met de Cantiea Vitea. Een compositie van Pierre van Hauwe zelf. De opnamen wer den gemaakt in de kerk aan de Sint Jorisweg, die over een uitstekende akoestiek blijkt te beschikken. In november komt het Delfts Schoolorkest voor de vijfde maal voor de NCRV-teievisie en die uitzen ding gaat ook naar Suriname. Cura sao, Italië en Japan. Vooral in dat laatste iand heeft men een grote belangstelling voor de OFF-methode. Van de Duitse mu ziekpedagoog Carl Orff met wie F er- re van Hauwe zeer bevriend is. „Madrigalen'* Over de .Madrigalen" nog even dit. Sinds het koor niet meer bestaat neemt de belangstelling voor de pla ten steeds meer toe. Pierre van Hau we wil er. ten slotte, geen enkel mis verstand over laten bestaan, dat het koor echt niet meer wordt opgericht. En om alle geruchten te voorkomen kwam hy zelf gistermiddag maar even naar het stadhuis, om het alle maal precies te vertellen. Waarvan akte. Vannacht om kwart over twee,- gooide de 17-jarige Delftse badjuf frouw V. K. K. in een baldadige bui Eau aaiiUl fiékéii U.» de gracht. Dit gebeurde in hei gezelschap \an twee studenten. De badjuffrouw is aange houden en de studenten heöbexi dé' fietsen weer op het droge grtracht.

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1