I Ontucht met minderjarige meisjes Bekijk de foto's maar' Politie slaat goede slag Voorlichting voor voor de politierechter Oude vrouw ernstig gewond KERK INSULINDESINGEL VOOR GYMNASTIEK? Inbraak in Schiedam Jas vast aan auto: man meegesleurd Wapentuig onder vloer studentenhuis Spoedig begin doortrekking Marathonweg Honderden scholieren zien expositie DAMS SPORT RAPPORT LIJNBAANPROJECT IN RIDDERKERK Folo v. d. AREND DONDERDAG 9 NOVEMBER 1967 HET .VRIJE VOLK PAGINA 7 (ADVERTENTIE) nieuw: PASFOTO 'S mS Beveiliging iVindiot Z A AIER S plaats lees Be Delft 1 Vlaardingen kan omstreeks september 1968 een gemeente lijke. sporthal hebben. Dat blijkt uit een van de antwoor den op vragen van raadsleden bij de schriftelijke voorberei ding van de gemeentebegro ting. B. en W. hebben de keus laten vallen op een ontwerp van de Koninklijke Nederland se Heidemaatschappij. Te duur Burgerlijke Stand Kerk kopen Voorkeur Vrouw rijdt tegen onverlichte auto Nieuw Schiedam zes Svsteembouw Negen mil joen voor het DIRECT KLAAR volgens een. geheel nieuw procédé HOOGSTRAAT 91 SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) De reconstructie van het Marconiplein niet de directe omgeving in Rotterdam-West wordt een ingrijpende zaak. Burgemeester en wethouders hebben 't wijzigingsplan thans officieel bij de raad ingediend. De uitvoering vergt naar ra ming 8.804.000, Het plan behelst onder meer de volgende projecten: Aanpassing van de kop van het bij het plein gelegen spoorwegen- emplacement aan het feit, dat de waterkering naar de Hudsonstraat is verlegd en op Deltahoogte is ge bracht. Verschillende sporen, waar onder het havenspoor dat het plein kruist, moeten worden verschoven en omboog worden gebracht. Verlegging van de Schiedamseweg ter hoogte van het plein in noorde lijke richting in verband met de door het verkeer te ovenvinnen hoogte van de waterkering. Verlegging van de aansluiting van het havengebied tussen de Marconi straat en de Vierhavenstraat op de Schiedamseweg in westelijke rich ting. De nieuwe aansluiting komt na genoeg in het verlengde te liggen \an de naar het zuiden omgebogen Franselaan. Verwijdering van het huidige cir- culatiepleintje op het Marconiplein. Het nieuwe plein krijgt een ver keerslichteninstallatie, die wordt ge koppeld aan de beveiliging van de sporen naar en van het emplace ment, Het realiseren van voorzieningen, die een betere afwikkeling van het openbaar vervoer mogelijk maken. De kruin van de Mathenesserdijk, die als hoofdwaterkering vervalt, wordt ver breed en krijgt een vrije trambaan. Aanpassing van het P. C. Hoot't- plein. Het daar staande Spiekman monument van H. P. Berlage ver huist naar de Rhijnvis Feithstraat, In overleg met de Kring Rotterdam van de Bond van Nederlandsche Archi tecten wordt gelijktijdig de vormge ving van het monument- vernieuwd. De gedetailleerde kostenbegroting geeft de volgende bedragen: ƒ3.779,000,- voor bestratingswerkcn. ƒ855.000,- voor rioleringswerken en beplantingen, ƒ3.930.000.- voor de ten behoeve van de bedrijven van de ge- meente en de N.V. Nederlandse Spoorwegen te verrichten werkzaam heden en ƒ240.000,- voor het ma ken van keerwanden en verkeerslich ten. Verwacht mag worden, dat het rijk op grond van onder meer de Delta wet een bijdrage van ƒ2.833.000,- zal verlenen voor het verleggen van de waterkering. Van een onzer verslaggevers) De Gorkurncr G. B„ 44 jaar oud. is door de politic aangehouden we gens het plegen van ontucht met tenminste vier meisjes in de leeftijd van circa negen jaar. (Van een onzer verslaggevers) „Hier. kom de foto's van het dossier maar eens bekijken.' Kunt u zien hoe u die Turk hebt toegetakeld. Schandalig!" sprak gisteren de Rotterdamse politierechter mr. G. J. E. Poerink tot een 38-jarlge schilder. De verdachte beklom 's rechters podium, bekeek de foto's die de politie van het bloederige gelaat van Ibrahim had gemaakt en moest toegeven dat het toch wel heel erg was geweest. De kerk aan de Insulindesingel die misschien aan de gemeente zal worden verkocht. De 78-jarige mevrouw A. H. de J. uit Rijswijk is gistermiddag om kwart over zes ernstig gewond geraakt toen zij de Westvest in Delft overstak en werd aangereden door een personen auto. De vrouw is met een hersen schudding en twee gebroken benen in het Bethel2iekenhuis opgenomen. Wat was er gebeurd? Tijdens een bezoek aan een café was de schilder in woede ontstoken omdat een van de daar aanwezige Turkse gastarbeiders toenadering tot zijn vrouw zocht en tegen haar was opgelopen. Hij had net een glas bier in zijn hand en daarmee had hij de eerste de beste Turk die in zijn vaarwater kwam en dat was Ibrahim in 't gezicht getimmerd. „Ik had wat op," verontschuldigde de schilder zich. „Dat heeft er niets mee te maken," vond de rechter: „Is het nu zo vrese lijk als er iemand tegen je vrouw op loopt? Dan ga je naar een ander ca fé." De verdachte zag nu wel in dat hij verkeerd was geweest. Hü had Ibra him een paar keer bezocht en fruit manden gebracht. Toen de officier een boete van 100 gulden of 10 dar gen eiste, zei hij blij„Daar ga ik mee akkoord." Maar mr. Poerink ging er niet mee akkoord. De straf werd heel wat pit tiger: 150 gulden of 15 daver en een week voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Sporthal kan ii september volgend j aar klaar zij n (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE; MGR. NOLENSLAAN SCHIEDAM Van een onzer verslaggevers In de nacht van dinsdag op woens dag is er ingebroken bij de firma -Vïerstrasz aan de Westvest 17 te Schiedam. Personeel ontdekte woens dagmorgen dat de kassa met 250 was verdwenen. Een ruitje van de toegangsdeur was stukgeslagen en de deur bleek te zijn geforceerd. Bij het onderzoek vond men de kassa terug in een naast het bedrijfspand gelegen tuin. Van de •spoor. inbrekers ontbreekt elk IVADDÏNXVEEN Woensdag morgen heeft de heer J. de Graaff bij een ongeval in zijn woonplaats IVaddinxveen een flinke vleeswond aan het hoofd opgelopen. Omdat hij niet zo best meer ter been is, bood een dierenarts hem een lift aan. Bij het uitstappen bleef een slip van zijn jas tussen het por tier van de auto zitten. Het gevolg was dat de heer De Graaff werd meegesleurd tot voorbijgangers de dierenarts lieten stoppen. Hij had van het voorval niets gemerkt. Met de aanhouding van twee inslui pers, de 22-jarige fabrieksarbeider C. F. F. uit Vlaardingen en de 25-jarige tekenaar P. R. van de B., heeft de Maassiuissc politie vorige week in de nacht van woensdag op donderdag een goede slag geslagen. Bij hun aanhouding bekenden zij inbraken in Maasluis, Vlaardingen en Delft te hebben gepleegd. Zij blij ken nog meer op hun kerfstok te hebben. In augustus en september pleegden zij negen inbraken in Schie dam. In de nacht van 8 op 9 augustus bezochten zij vier bedrijven in Niemv- land. Bij een bakkerij aan de Mgr. Xolenslaan bestond hun buit uit ƒ662,bij een zuivelwarenzaak aan het Dr, Wibautplein namen zij ƒ100 uit de kassa weg en bij een speel- gocdwinkelo p het Dr. Wibautplein bemachtigden zij twee elektrische treinen. Levensmiddelenbedrijf De Spar was de volgende nacht aan de beurt. In het filiaal aan de Parkweg ontdekte men 's morgens dat een slof sigaret ten was verdwenen. Het tweetal ging steeds op dezelfde manier te werk. In alle gevallen drongen zij via openstaande boven lichten winkels binnen. Zij zetten hun rooftocht voort in Delft, waar zij 3500.stalen by een groentehande laar en een cafetaria aan de Pap- souwselaan. Op 6 september werd kapsalon C. van Steenis aan de Park weg te Schiedam het slachtoffer. Weer klauterde het tweetal via een bovenlicht naar binnen, brak de kas sa open en vond 100,De inbre kers bevinden zich thans in het Huis van Bewaring te Rotterdam. Het plan wordt op het ogenblik aangepast aan de verlangens van de gemeentelijke welstandscommissie „schoonheidscommissie")De hal zal worden gebouwd aan de Floris de Vijfdelaan bij Dc Valkenhof. Het Vlaardingse gemeentebestuur heeft weinig geluk gehad met de voorbereiding van de sporthalplan nen. Toen men enkele jaren geleden begon te praten over ontwerp en plaats kwam er al gauw eea kink in de kabel. Van het open terrein aan de Floris de Vyfdelaan wilde de ge meente namelijk ook een deel reser veren voor de uitbreiding van De Valkenhof met een aantal bejaar denwoningen. Het samengaan van beide projecten bleek niet gemakke lijk te zijn. Er waren vooral bezwa ren van stedebouwkundige aard. SCHIEDAM GeborenDésirée T. d.v. A van der Drift en L Vrij land; Richard W z.v. D van Rijsin- ge en W P J Simons: Jolanda d.v. G A Sint en E van Mastrigt: Ivar z.v. O van Asten en T de Vroome: Paula M d.v. A Slootweg en M J H Vermolen: Patricia J d.v. A Sloot weg en M J H Vennolen: Cornelia E 'd.v. M P van Veen en M C Olst- hoorn: Marc z.v. B M van Naamen en C Barwegen; Clazina H d. v. F' L van der Hammen en J C Bakkes: Ingrid E d.v. T Banen en A W v.d. Mark: Nicole E d.v. C Bruin cn T Heijmans; Petra H d.v. D A Ronde en N C Handstede: Sylvia d.v. L Guijarro Alvarez en M Vila Suy; Paul M z.v. L G Bolte en K T Schou ten: Henctricus J z.v. J Polak en C Glerum: Eduard H z.v J Franken en J A van Pelt; Nicolaas J z. v. G C Kooning en J H te Braak; Louis L A z.v. L de Vogel en M J van der Valk; Geboren: Frodo iv J Weidema en JAN Kappelhof; Willem P G z v W Verheij en G M van Dijk. Overleden: C Landheer 75 j. e.v. D Kok; C Diepstraten, 63 j.; R Paüjama, 4 dgn.; E J A Secrève, 2 weken: P de Ligt, 72 j.; P M H. A. M. Fredriks. 54 jaar. In 't najaar van 1966 is het sport halplan verder uitgewerkt. De kosten bleken echter (inmiddels) zo hoog te worden, dat men van dit ontwerp moest afzien, omdat het niet snel zou kunnen worden uitgevoerd. Nadien heeft het college van B. en W. gezocht naar een geschikt ont werp van een goedkopere sporthal. Na vergelijking van een aantal mo gelijkheden ging men in zee met een plan van de Heidemaatschappij. De definitieve tekening wordt binnen kort verwacht. Dan zal de gemeente lijke sportcommissie er een oordeel over moeten geven. AJs dat gunstig is kan de gemeenteraad nog dit jaar een besluit nemen. De bouw zal be trekkelijk korte tijd in beslag nemen. een manier om de bouw van een serie turnzalen in systeembouw voor elkaar te krijgen. Maar ook hier was de financiering het struikelblok. In de memorie van antwoord wordt nu aangekondigd, dat het gemeente bestuur wil probererf de seriebouw „op andere dan normale manier" te realiseren. De gemeenteraad zal daar over spoedig worden ingelicht. B. en IV. hebben nog een ander ijzer in het vuur om het tekort aan turnzalen in de Westwijk te vermin deren. Het is al lange tijd bekend, dat de gemeente onderhandelt over de eventuele aankoop van de r.-k. kerk aan de Insulindesingel, die na de ingebruikneming van de nieuwe kerk aan het Erasmuspiein niet meer in gebruik is. Het kerkgebouw zou geschikt te maken zijn voor de inrichting van twee turnzalen. De afmetingen zijn een fractie te klein volgens de rijks- normen, maar naar verluidt wil de inspectie van de lichamelijke opvoe ding daar in dit geval wel overheen stappen. Het tekort aan gymnastiekzalen voor het lager onderwijs In Vlaardin gen bedraagt op het ogenblik veer tien. Daarbij is ervan uitgegaan, dat alle leerlingen twee klokuren per week gymnastiek zouden moeten hebben. Het is bekend, dat het parochiebe stuur er verre de voorkeur aan zou geven als het gebouw een functie kreeg voor de lichamelijke opvoeding van de jeugd. Dit lijkt een passender bestemming voor een voormalig kerk gebouw dan de verkoop aan een of ander bedrijf, zo redeneert men. De prijs, die de gemeente even tueel moet betalen, zou rond de drie ton kunnen liggen, volgens onze in formaties. De parochie zou bereid zijn de kerk eventueel „op afbeta ling" aan de gemeente te verkopen, zodat er geen financieringsmoeilijk heden zouden zijn. Uit de memorie van antwoord blijkt, dat B. en IV. de aankoop wil len overwegen, als het niet mogelijk is de seriebouw van turnzalen snel te realiseren. Onder de vloer van een studenten kamer aan de Oude Delft 35 in Delft ontdekte een student gisteren een re volver en een flink aantal patronen. De student was bezig in zijn kamer een nieuwe vloerbedekking te leggen en ontdekte een losse plank in de vloer. De politie bekeek de wapen- voorraad die verpakt was in een stuk papier waarin zich een briefje be vond. Daaruit meent de politie te kunnen concluderen dat het hier om wapens uit de illegaliteit gaat. (Van een onzer verslaggevers) B. en W. van Vlaardingen hebben gotde hoop, dat GS spoedig het kre diet van een miljoen gulden zullen goedkeuren, dat de gemeenteraad in maart van dit jaar heeft uitgetrok ken voor doortrekking van de Mara thonweg naar de Arij Koplaan. Deze kwestie is bijzonder urgent, omdat de totstandkoming van deze verbinding een grote ontlasting zou betekenen voor de Burgemeester Fruissingel. (Van een onzer verslaggeefsters) De 24-jarige mevrouw C. J. M. v. Jaarsveld-van de Berg uit Woerden is in de nacht van dinsdag op woens dag op de Benschopperweg in Ussel- stein met haar auto achterop een vrachtauto met aanhanger gebotst, die onverlicht stond geparkeerd. De voorkant van de auto schoof onder de aanhanger. Mevrouw Van Jaarsveld is met een hersenschud ding en schaafwonden aan hoofd en knieën naar het St.-Josefziekenhuis in IJsselstein gebracht. Haar auto was totaal vernield. Koop 'n bock bij do ARBEIDERSPERS MAASSLUIS Leden van de be jaardensociëteit vulden woensdag middag de bovenzaal van het.lokaal aan de Gövert van Wijnkade tot de laatste plaats. Het bestuur had dui delijk in de roos geschoten door de wethouder van sociale aangelegen heden. de heer P. v. d. Snoek, uit te nodigen om dè leden voor te lichten over het bejaardencomplex dat aan de 2uidvliet in aanbouw is. Uitvoerig besprak de wethouder hetgeen het bejaardencomplex de be jaarden zal bieden. Zij komen in een eigen flatje met alle mogelijke ge makken. Wanneer op een of andere manier hulp nodig is. dan behoeft men maar een knopje in te drukken, waardoor verbinding ontstaat met het dienstencentrum. Het complex is aan alle kanten toegankelijk gemaakt, ook voor men sen die gebruik maken van rolstoelen. Het dienstencentrum is niet alleen voor de bewoners van de flatjes, doch voor alle bejaarden in Maassluis. De op 29 oktober geëindigde ten toonstelling van grafiek van Roger Chailloux. in de expositiezaal de Vis- bank in Vlaardingen heeft veel be langstelling getrokken. Tijdens de twee weken van de open stelling werd ze door 845 (voorname lijk jeugdige) mensen bezocht. De grote belangstelling van de jeugd werd bewerkstelligd door ;'een aantal leden van de vereniging 'van kunstenaars VI. 65. die als teken leraar met hun klassen de expositie in groepsverband bezochten. Van de tentoongestelde werken werden er zes verkocht. Drie nieuive clubbladen ver schenen deze week op ons bu reau. Service-Nieuws. WF- Sport en een blad waarvoor men nog een naam zoekt en dat ivordt uitgegeven door de watersportvereniging De Seine. Wij hopen de bladen regelmatig te mogen ontvan gen en wanneer er iets van onze gading in staat zullen wij er graag uit citeren. In WF-sport clubblad van de voet balafdeling van Wilton schrijft voor zitter Egberts dat het plezierig is dat er een clubblad is verschenen. Wel is hy er van overtuigd dat zo'n blad veel tijd en energie vraagt van de leden. In het blad is een rubriek. De oude doos, opgenomen waarin ver haald wordt hoe het vroeger zich al lemaal afspeelde voor tijdens en na de wedstrijden. Het blad van de tafeltennissers van Service is niet helemaal nieuw. Wjj kregen het blad al eerder onder ogen maar toen bestond het uit een aantal losse vellen. Nu heeft men er echter een leuke omslag omgedaan. Een groot aantal leden leveren hun bijdragen aan het blad dat bijzon der lezenswaardige artikelen bevat. De jongste telg onder de clubbla den gaat neg naamloos door het le ven. Het. is het blad van De Schie, dat onder redactie van E. Bergsma en F. D. Leüveld regelmatig gaat verschijnen. Wel vraagt de redactie om het blad een naam te geven. Omdat het blad is van een water sportvereniging en om een beetje in maritime termen ts blijven; wat denkt men van De Navigator? Het is maar een idee. Dit blad. duidelijk gestencild, geeft een overzicht van hoe het er bij de vereniging voorstaat. Ook wordt een overzicht gegeven hoe men het tien jarig bestaan heeft gevierd. Verder bevat het. blad een aantal tips waar aan iedere watersportliefhebber wat heeft. Wy zien met belangstelling de volgende nummers tegemoet. In het clubblad van Schiedam deze keer extra dik en weer vol met artikelen wordt een oproep gedaan om zich weer op te geven voor het nieuwjaarsnummer. Dat nieuwjaarsnummer verschijnt weer traditiegetrouw precies op nieuwjaarsdag bij de leden in de bus. In dat nummer, dat geheel in rym wordt uitgevoerd kan men tegen een kleine vergoeding een nieuwjaarsrijk laten opnemen. Ook start het blad het nummer waaruit wij nu lezen - met een nieuwe rubriek. Deze rubriek heet Kick '67 en staat open voor alle le den die iets op hun lever hebben. Kritiek, vragen over voetbal en al le andere dingen kunnen in deze ru briek worden opgenomen. In de eerste bydrage wordt een beroep gedaan op de leden om meer begrip voor elkaar op te brengen. Ook worden enkele tikjes uitgedeeld aan spelers. Wie de scheen past trekke hem aan. Meer willen wy er niet van zeggen. Ook Schiedam- Nieuws kent een rubriek De oude doos geheten. B. en W. zeggen in hun toelichting, dat ze de teleurstelling over het uit blijven van een sporthal wel kunnen begrijpen. De nabuurgemeenten j Schiedam en Maassluis hebben kort j na elkaar sporthallen geopend. Maar. zegt bet Vlaardingse college, in feite j zijn er in heel Zuid-Holland nog maar zes sporthallen, die mede op initiatief van een gemeentebestuur gebouwd zijn. De andere vier staan in Den Haag 'twee stuks'. Delft eli Lisse. Uit een ander hoofdstuk van de memorie van antwoord blijkt, dat.het plan voor de bouw van beiaarden woningen by De Valkenhof nog niet is opgegeven. Iets concreets valt er echter nog niet over te zeggen. De „goedkope" hallen voldoen spel- fechnisch aan redelijke eisen, verkla ren B. en IV. Zij zijn het ermee eens. dat er spoedig behoefte zal bestaan aan een tweede sporthal, die dan in Holy zal moeten komen. j Als de sporthal er staat zal die overdag worden gebruikt voor het gymnastiekonderwijs op de scholen. Er is immers nog een groot tekort aan turnzalen voor hel onderwijs. „Hogerhand" verleent veel te weinig urgenties om opheffing van het te kort mogelijk te maken. De gemeente heeft het laatste jaar gezocht naar Dit is een tekening van het Lijn baanproject dat de Rotterdamse ar chitect J. Hoogstad voor Ridderkerk ontworpen heeft. In Ridderkerk ver wacht men dat de rijksgoedkeuring voor het project, dat gepland is tus sen de Lagendijk en de Rembrandt- weg, achter het Raadhuisplein, niet lang op zich zal laten wachten. Met de entree, die op de tekening te zien is. is men reeds begonnen. Het plan wordt niet door de ge meente Ridderkerk gefinancierd, maar door de bouwers. Van Waning te Rotterdam, samen met eventuele geldschieters.

Het Vrije volk | 1967 | | pagina 1