Tankauto met olie brandt uit Dit co weer op gang Waken en toch ziektegeld... Vrachtauto rijdt kinderen in op DAMS SPORT RAPPORT Voor de politierechter Indien slechte tv eer geen spelbreker wordt NV V -concert in Doelen Brand in boerderij Bromfietsers verblind door de sneeuw Spelregels Microkorfbal Foto v. i.AREND Protest tegen taal WISSELKOERSEN ■IIISElIiSE: ZAAIE8TJES I Burgerlijke Stand BOTSING MET GESTOLEN AUTO Overleden aan gevolgen ongeval Politie blust ker stboombrandj es VIER MAANDEN GEVANGENIS GEEIST Verscbrikkelij k DO-jDSRDAG 4 JANUARI 196B HET VRIJE VOLK 9 AFKONDIGING Over een paar weekjes gaat het weer gebeuren. Dan be gint weer de traditionele spel regelwedstrijden, georgani seerd door de Schiedamse scheidsreehtersvereniging. Het bestuur van de scheids rechtersvereniging heeft aan 15 verenigingen uitnodigingen gestuurd, maar tot op heden hebben slechts zes clubs po sitief gereageerd. (ADVERTENTIE) nieuw: PASFOTO'S (Van onze sportredactie) Hoewel liet weer er niet naar is, willen wij in deze eerste voorbeschouwing van het nieuwe jaar toch maar aannemen dat er door alle clubs gespeeld wordt. Een aantal hebben nog een vrije zondag maar op papier is weer een groot programma samengesteld. A. Scbilperoord Zn SCH1LPERO0RD SCH1LPEROORD SCHILPEROORD (Van een onzer verslaggevers) Een 64-jarige wachtsman moest gisteren voor de Rotterdamse politierechter mr. G. J. E. Poerink verschijnen omdat hij het Ge meenschappelijk Administratie Kantoor had bedot. Hij genoot -uit kering krachtens de ziektewet, maar verzweeg dat hij een baantje haa bij een bewakingsbedrijf. En zo werd het GAK voor bijna 2500 opgelicht! Politierechter en officier van Justitie vonden het een schandelijke zaak. Vooral omdat de wachtsman hét geld had besteed aan een reis die hij en zijn vrouw naar hun naar Canada geëmigreerde kinderen hebben gemaakt. De officier, mr. B. van der IVIeulen, zei verontwaardigd: „Naar Canada met het geld van de Nederlandse belastingbetaler. Hoe is het mogelijk?" Pleegzoon 'Be British' wees een Brit, gedraag u als een Brit, eet Brits, drink Brits, kleed u Brits. Dat zijn slagzinnen die het op het ogenblik goed doen, met het gevolg dat ook de jeugdige Britse pop-artiesten hun best doen dit 'recept' te volgen. (ADVERTENTIE) Officiële bekendmaking-. Burgemeester - en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare xtr. nis, dat de 5e verordening tot -wijzi ging van de verordening precario rechten, de 4e verordening tot wijzi ging van de verordening straat- en rioolbelasting en de 5e verordening tot wijziging van de legesverordening, door de Gemeenteraad van Schiedam vastgesteld op 23 oktober 1967, bij Koninklijk besluit van 7 december 1967, nr. 11, is goedgekeurd. De verordeningen treden in werking op 1 januari 1968. SCHIEDAM, 33 december 1967. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, De Burgemeester, H. ROELFSEMA. De Secretaris, M. J. BLOK. SVDPW, Schiedam. SVV. Demos, Martinit en HBSS hebben toegezegd te zullen deelnemen. Excelsior '20 en PPSC deden mondeling toezeg ging om een A-, B- en C-ploeg af te vaardigen. Waai' blijven de overige clubs? DHS, DRZ, SPC, Hermes- DVS, Wilton, Ursus. De kennis van de spelregels is doorgaans niet al te best en zeker bij de jeugd niet.. Daarom is het een lovenswaardig streven van de Schiedamse Scheids reehtersvereniging om ieder jaar weer deze wedstrijd te houden. Op 8 februari gaan de C-junioren 't- spits afbijten. Inzet zijn' een aantal fraaie be kers. Dat is 'echter niet het belang rijkste. Een goede kennis van de spelregels is belangrijker. Even. een telefoontje.naar de héren Van Ra vens of Van der Veen is voldoende. Microkorfbal is een leuke en snel le sport. Wie niet zo vertrouwd is met korfbal zal bij bet zien van een echte en goed gespeelde microwed- strijd moeten beamen» dat het een sneile sport is. Ais toeschouwer hen je er ook vaak door geboeid. Dat microkorfbal wordt ook In onze sport hal Margriet beoefend door de Schie damse ciubs. Maar nadat eerst uit de handbal- hoek klachten zijn geweest over het feit dat Schiedamse clubs zo vaak hun thuiswedstrijden buiten Schie dam moeten spelen, komt nu uit de hoek van de korfballers het verwijt, dat de clubs van buiten Schiedam zo vaak op zondag gebruik maken van de sporthal terwijl do Schiedam se clubs op door de weekse dagen kunnen spelen. In het clubblad van Succes lezen wij bü voorbeeld, dat in de nu al weer twee maanden durende micro- competitie het eerste team pas twee keer heeft thuis gespeeld. Het tweede, derde en de jeugd hebben alleen maar op dinsdag en woensdag gespeeld om over de aspi ranten maar te zwijgen, lezen wij in het clubblad. Wij iezen verder in het blad, dat het een aanfluiting is. dat de zater dag en de zondag niet beschikbaar is als sportdag, omdat dan KNKB-ploe- gen van Schiedam, en Rotterdam buiten moeten spelen. Wij voelen met Succes mee omdat het ook ons vaak is opgevallen dat het bijna altijd ploegen zijn die van buiten Schiedam komen, die dan bezit heb ben genomen van de Sporthal. De Sporthal, die er is gekomen door een gezamelijbe inspanning van de Schiedamse sportclubs. Wij willen hierbij echter wei aan tekenen, dat de Stichting Sporthal de hal tijdens de competities verhuurt aan d- handbalbond en de korfbal- bond. Dat deze hun wedstrijdrcoster zo indelen dat het altijd de ploegen van buiten Schiedam zijn die in de Sporthal spelen daar kan oe Stichting Sporthal niets aan doen. Het blijft natuurlijk altijd een rare zaak. B. VAN B. (Van een onzer verslaggevers! Gisteravond rond half zeven wer den de bewoners van de PKO-laan in Schiedam opgeschrikt door hoge vlammen, die lekten uit een tank auto die geladen was met huisbrand olie. De reden van deze voortijdige ontbranding van de olie was een defecte aanjaagmotor. De bestuurder van de tankauto, de 22-jarige J. W. Abels, was voor zijn baas, de fa. Kolenbrander uit Vlaar- dingen, bezig huisbrandolie te lossen aan een pand in de PKO-laan toen zfjn aanjaagmotor het liet afweten. Er was een defect in de aanvoerlei- ding van deze aanjaagmotor. Bij de reparatie liep er wat benzine over de motor, die. toen deze werd aange slagen. een vonk maakte waardoor de benzine in brand vloog. Snel sloegen de vlammen ook over naar de huisbrandolie. Van de 700 liter bleef niets meer over. De brand weer, die snel ter plaatse was, ging met 2 pcederstralen, 3 nevelstralen en 2 lage-drukstralen de brand te lijf. Binnen korte tijd was de brand ge blust. De tankauto brandde geheel uit, terwijl er aan vijf in de buurt geparkeerdepersonenauto's schade werd aangericht. Niemand liep lichamelijk letsel op. DIRECT KLAAR volgens een geheel nieuw procédé HOOGSTRAAT 91 SCHIEDAM BENARES (Reuter) Bij de Hindoe universiteit van Benares zijn giste ren 200 mensen aangehouden die, tijdens een bezoek van premier Indi ra Gandhi, protesteerden tegen voortzetting van het gebruik van de Engelse taal in India. 3 januari Engels pond 8.651—8.66 Amerik. dollar 3.59i— 3.601 Franse frank 73.145—73.19-1 Belgischefrank 7.2417.24ï Zwitserse frank 83.06 —83.11 Zweedse kroon69.801—69.851 Duitse mark 89.87 —89.92 Deense kroon 48.26548.311 Noorse kroon 50.361—50.411 Canad. dollar 3.321— 3.331 Italiaanse lire 57.611—57.661 Oostenrijkse schilling 13.93'!13.941 Escudo's 12.58112.593 MAAR GEENE, RotterdamsedJ.tk 264, voor tassen, koffers en alle fijne lederwaren. Telef 269919. Tuiniaan 4034 Schiedam Telefoon ZStSSi Dat geeft voor de beide betaalde clubs weer een volledig program ma te zien van zowel de A- als de B-ploegen. SW gaat naar Heracles en kan daar hopelijk eens een streep zet ten onder die lange reeks van nederlagen. Hermes-DVS krijgt op Harga be zoek van het Tilburgse Noad. Dat is ook al zo'n ploeg met „halen en bren gen." Het zal daarom wel weer geen aoelpuntenfestijn worden. SVV-B bezoekt het Rotterdamse Excelsior terwijl Hermes-DVS-B RBC-B op bezoek krijgt. Het programma van de amateur clubs is neg niet helemaal volledig maar geeft toch al weer een redelijk aantal wedstrijden te zien. DHS speelt thuis tegen DCV. Willen de geelzwarten in de bovenste regionen blijven verkeren dan dient zonder meer gewonnen te worden. Excelsior '20 blijft ook in Schiedam eh wel om er Tediro uit Rotterdam een warm onthaal te bieden. In dc RVB staan vier wedstrijden op het programma. Daarvan spelen Wilton, Schiedam en Demos thuis. Bij de vier vastgestelde wedstrijden is de derby tussen Demos en Martinit. Zowel Demos als Martinit kan de punten best gebruiken, dus kan men op Harga een spannende strijd te gemoet zien. Wilton krijgt op eigen veld Dilettant op bezoek. Geen te genstander om te onderschatten. Maar gezien de goede verrichtingen van Wilton in de laatste gespeelde wedstrijden, zien we winst voor.de Schiedammers. Schiedam, de club die zoveel cham pagne in zijn receptie doet, ontvangt op eigen veld Groen Witten. Een Vanat 1.— per weeK v/cekend rassen vanaf volop 5.95 SCHIEDAM Geboren: Martina A J d v W Rodenberg en G P We ber: Cord H z v H de Ligt en R C van Wagtendonk; Chris A z v M C Ruigrok en A M Tuin; Jolanda d v J G M van Kralingen en J van'der Meijde; Nancy J L d v J de Ridder en L A I de Haan; Natasja M d v H G Offerman en M A Scheüings; Petrpnella A J d v P J van Wagten donk en C Verheij. Overleden: P J Lansbergen. 83 jr: F P C HoMershoek, 87 jr; E A J Jan sen. 66 jr; H van de Laar. 86 jr wed P van. de Waal; C Steenbergen, 77 jr; J M Heijt. 42 jr; W G van Berkel 44 jr echtg J M Heijt; M J Heijt 15 jaar. roor dames- en herenkleding vanaf 2,50 per week. voor diverse schemerlampjes en alle soorten verlichting vanaf 1,50 per week. voor de winter: dekens. iaken« enz, f 2,per week. Voor ONZICHTBAAR STOPPEN naar C. J. Heinsbroek, Frans Halsplein 2. tel. 010-267090, AVONDEECTUUR: Idylle. Jerry Cotton, Agent X, Colt 45, Rim boe, e.a. 0.25 per stuk of 5 voor 11,1011 Bazaar. Broers- veld 45. Ook vrijdags op de markt. Verder ook inkoop, rui len van boeken en bladen. Kapsalon Hélène. de salon voor de betere PERMANENT. Stroomloos voor leder haar ge schikt. i 7,50. Héléne tiêde per manent, de meest ideale natuur lijke permanent, f 10,~. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hélé ne. Rembrandtlaan 22, Schie dam, tel. 267170. f 1,— reductie op deze advertentie. (Van een onzer verslaggevers) Vrfjdag 26 januari organiseert de NVV-Bestuurdersbond in samenwer king met de stichting Rotterdams Philharmonisch Orkest een concert in de Doelen. Er wordt opgetreden door het Rot terdams Philharmonisch Orkest, dat onder leiding zal staan van Franz- Paul Dekker, met als solist Bas Dek ker. Er staan onder andere werken op het programma van Vivaldi. Rossini en Schubert. Toegangsbewijzen zijn tot 19 ja nuari te verkrijgen bij M. Talmon, Idenburgstraat 22, Schiedam en bü het secretariaat van de NW-Be- stuurdersbond. Schiedam. Iepenlaan 31, telefoon 262102. goed begin is het halve werk dus zullen de Schiedammers de punten in eigen huis moeten, houden. Ursus gaat naar Nado en zal, om bij te blijven de punten mee naar Schiedam moeten brengen. Bü het zaterdagvoetbal komen drie van de vier Schiedamse clubs in het geweer. HBSS gaat naar Rijnsburgse Boys terwijl PPSC op eigen veld Oranje. Wit goed partij gaat geven. GSS ten slotte krijgt bezoek van Flakkee. Maassluis Dinsdagavond om tien voor acht werd door voorbijgan gers brand ontdekt in de keuken van de boerderij van de fam. Van Leeu wen aan de Zuidbuurt. even buiten Maassluis. De brandweer, die spoe dig ter plaatse was, bestreed het vuur met vier stralen waardoor- de brand tot het woongedeelte van de boerderij kon worden beperkt Om half tien was men de brand meester, die bleek te zijn ontstaan door een oliekachel, die in de opka mer stond, terwijl hel gezin in de keuken zat te eten. (Van een onzer verslaggevers) Met hoofd- en borstletsel is de 21- jarige monteur R. M. Marges van de Adrichemweg in Rotterdam gisteren in het Dijbzigtziekenhuis opgenomen. Hij was verblind door de sneeuw met zijn brommer op de Aelbrechtskade tegen een geparkeerde aanhangwa gen gereden. Twee meisjes zijn gisteravond op de kruising Coolsingei-Meent aan gereden. Zü zaten op een. brommer die werd geschept door een tank auto. De 16-jarige scholiere Truus Stolkes uit Capelle aan den IJssel en haar duopassagiere Chita Reijnes uit de Jacob van Assenstraat liepen respectievelijk ernstige hoofdwonden en schaafwonden op. Beiden zijn naar het Dükzigtziekenhuis ver voerd. Op de kruising Saf tie venstraat-— Ochterveltstraat is de 21-jarige ver pleegster E. Tempelaar uit de Johan Idastraat gisteren aangereden door een auto. De jonge vrouw viel en liep een hersenschudding en een hoofdwond op. Zij is naar het Dük zigtziekenhuis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) Frontaal is een personenauto gis teren tegen een Duitse vrachtwagen gereden op de kruising Sumatraweg Brede Hilledyk. Van de auto bleef niet veel meer over. De bestuurder, de 23-jarige buffet- bediende P. J. K. uit Den Haag is met een hersenschudding en hoofd wonden naar het Zuiderziekenhuis vervoerd. Uit een onderzoek bleek, dat K. de wagen even te voren had weggenomen uit de Delistraat. Hu was het eigendom van zijn vriend, een 36-jarige technicus uit Den Haag. (Van een onzer verslaggevers» Gisteren overleed de 72~jarige A. J. Veltmeijer in he; Dij kzigf zieken huis aan de gevolgen van een ongeval. Hij was donderdag 28 december op de Mergweg te Rotterdam door een be stelauto aangereden en had daarbij een schedelbaxisfractuur opgeiopen. De wachtsman, levend van de AOW en een aanvullend pensioentje, is bezig het GAK die twee en een halve mille terug te betalen. Dat ge beurt met een tientje- per maand! Over ruim twintig jaar, en de man is dan diep. in de tachtig, zal het bedrag dus aangezuiverd zijn. Een ambtenaar van het GAK zei ais ge tuige; „Gezien 's mans leeftijd is het niet. zeker dat ons kantoor dit bedrag zal blijven accepteren. Er is nu pas zeventig gulden terugbe taald „Bij onze sociale wetgeving is een dergelijk geknoei een bekend euvel" sprak de officier in zijn' requisitoir: „De mensen maken er misbruik van. Het is helaas onvermijdelijk. Gezien de mentaliteit van het Neder landse volk kun je niets anders ver wachten. Ik eis honderd gulden of tien dagen." Bij die boete bleef het. De oneer lijke wachtsman zag dankbaar af van hoger beroep. De 21-jarige losse werkman had een .trieste jeugd gehad. In 't ouder lijk,'huis waren grote moeilijkheden en de'jongen kwam in een pleegge zin terecht, in .het Gelderse Velp. De pleegouders waren zeer op de jongen gesteld. Maar toen hij, vorig jaar. verkeerde vriendjes kreeg, is het mis gegaan. In de buurt van Velp pleegde hij twee inbraken en hij ontzag zich zelfs niet om ten huize van zijn pleegouders een por- temonnaie met f 650 te stelen, geld (Van een onzer verslaggevers) De Vlaardingse politie heeft dins dag. een-paar-keer moeten ingrijpen om kerstboombrandjes te blussen. In de Seringenstr&at, de Bomeostraat, de Spoorsingel en de Kwartellaan had de jeugd stapels kerstbomen in brand gestoken. Bij een dergelijke brand in de Nachtegaallaan moest zelfs de brandweer eraan te pas ko men. dat. zij voor een bejaarde dame in bewaring hadden. Bij zijn meerderjarigheid keerde de jongen naar Rotterdam terug, waar hij zoals de politierechter het uitdrukte in de Katendrecht- se sfeer terechtkwam. En in een Katendrechtse bar was het, dat hij een andere bezoeker een portemon- naie met 350 ontstal. Een reclasseringsambtenaar van het Leger des Heils kwam een goed woordje voor de verdachte doen. HU zag lichtpunten. Thuis ging het nu goed. De jongen heeft behoorlijk werk en men is tevreden over hem. Hij heeft de drank laten staan. De officier zei: „U zinspeelt op een boete en een voorwaardelijke straf en dat is uw goed recht. Maar kan ik zo'n straf vragen voor drie inbraken en een diefstal? Dit zou in geen verhouding staan tot de ande ren." De rechter dacht er net zo over. Conform de eis werd het vijf maan den. waarvan drie maanden voor waardelijk met drie Jaar proeftijd en toezicht van het Leger. (Van een onzer verslaggevers) De officier van Justitie heeft vanmorgen voor de Rotterdamse rechtbank vier maanden gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, beide straffen onvoorwaardelijk, geëist tegen de 36-jarige chauffeur H. F. S. uit Rotterdam, die in januari van het vorig jaar in Schiedam op een groep schoolkinderen inreed. Het is komen vast te staan,"dat het ongeluk was te wijten aa'n'.on oplettendheid van de chauffeur, die mét zijn tien ton wegende vracht auto te laat- de stoplichten bij een oatgangersoversteekplaats op oran je en rood zag springen. Voor de oversteek stond een groep uitgela ten schoolkinderen. De gevolgen waren verschrikkelijk. De 12-jarige Max Gebhardt over leed in april van het vorig jaar aan de gevolgen, zes andere kinderen verbleven kortere of iangere tijd in het ziekenhuis. Een van hen is nog niet hersteld. Na het ongeluk is op aanwijzing van een ANWB-rapport de omloopsnelheid van het stoplicht ter plaatse gewijzigd. De chauffeur verklaarde later, dat hij verwachtte bij een snelheid van 50 kilometer alle stoplichten op de Burgemeester Van Haarenlaan op groen te zullen vinden. Het bleek, dat dit alleen mogelijk was hij een snel heid van 54.kilometer. De officier van Justitie, die bij zijn eis in aanmerking nam dat het onge luk al een jaar geleden gebeurde, achtte „grove onachtzaamheid" be wezen. De verdediger van de chauffeur, die zün schuld volledig erkent, mr. P. Blussé van Oud-Alblas. bepleitte clementie op grond van het feit, dat het stoplicht bu nader inzien béter had kunnen worden afgesteld, en. zij het met zeer veel schroom, dat mis schien ook de overstekende kinderen, begeleid door verkeersbrigadiertjes. niet de cptimaie voorzichtigheid in acht hadden genomen. Hcewei hy de schuld van zün cliënt als onomstotelijk aanvaardde, be twistte hü of hier sprake was van „grove" onachtzaamheid. Hij wees erop, dat de chauffeur in de 15 jaar. dat hij een rijbewijs had. geen enkele ongeluk heeft veroorzaakt. Utispraak over 14 dagen. -v.vfcjrt

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1