Bij moeizaam pogen om nieuw bestuur te vormen Barre winter in en Goede resultaten met piano-groepsonderwijs in Rotterdam Vragen van dr. Tans Protesten van ouders Motorschip verduisterd Kansen gemist „Wens-mte Amsterdam groot succes Prof. Kisch in diesrede: „Makkelijker scheiden is geen verlaging van huwelijksmoraal Zwarte Zee brengt Noor na brand in Melbourne Rina Rlaaser (67) overleden Autobus met 20 schoolkinderen tegen viaduct Humanist i e raadslieden geïnstalleerd Tanker niet naar Antwerpen Moeizaam Beraad Onder invloed in invalidenwagen Gewonnen Onbehagen Twee maal Eigen boeken Antwerpen Wolspinnerij Verzoek ..Er was 'n minimum aan dorpsidioten Heethoofdig MAANDAG 8 JANUARI 1968 HET VRIJE VOLK PAGINA 8 Voorlopig ziet het er naar Uit, dat het dageiyks bestuur van de KVP er straks als volgt gaat uitzien: Voorzitter: mr. A. P. J. M. M. van der Stee, Arnhem; vice- voorzitters: drs. K. A. M. Eisen, Wassenaar, ir. J. W. Wellen, Wassenaar en de heer A. J. Hermes, Beverwijk; penning meester: drs. H. J. Neefs, Den Haag. 25 Alleen de parkeermeter steekt nog boven de sneeuw uit, doch de auto van de wanhopige dame is geheel onder de witte laag verdwenen. Het gemeen tebestuur van de Noorse hoofd stad Oslo kampt met het pro bleem, dat men niet over vol doende financiële middelen beschik: koning Winter weersta: oden. Waar hebben luid meer gehoord V KV P-bestuur ook niet-radicalen in de steek gelaten (Vervolg van voorpagina) Ljbruarï moet de KVP-bestuursraad het nieuwe bestuur definitief kiezen. Boos lieten de radicalen weten, dat zij in het kandidaat gestelde bestuur geen vertrouwen kunnen stellen. En dat bij die verkiezing dus wel zal blijken „of de KVP de radicalen binnen of buiten de partij wil hebben". dus niet was gekozen. De heren Ei sen en Wellen accepteerden hun kan didatuur wel, waarna drs. Eogaers het in een herstemming nog eens af legde tegen de heer Hermes. Het ziet er nu naar uit, dat 'er de komende weken weer druk geconfe- Mr. Van der Stee is directeur van een belastingadvieskantoor, drs. Ll- sen is secretaris van de Christelijke Werkgevers, ir. Wellen is directeur- generaal van de Landbouw, de heer Hermes is wethouder van Beverwijk en drs. Neefs is directeur van een dochteronderneming van de Amro- bank. In hoofdzaak werkgevers en één top-ambtenaar dus. Overal in het land evenwel komen de protesten tegen deze gang van zaken los. Twee Limburgse niet-ra- dicaie KVP'ers trokken zich terug als kandidaten voor het gewone be stuur. Het ohristen-radicale element komt zo helemaal niet tot uitdruk king, is hun argument. Nog belangrijker zijn de reacties van de. eveneens niet radicale, voor zitters van de kringen in het zuiden. Drs. Veringa uit Heerlen, die op de partijraad een groot aandeel had in het bij elkaar brengen van de twee partijen, verklaarde de kandidaat stelling „amper serieus te nemen". Zoals de kaarten nu liggen, zei hij. denk ik er niet aan om een aanvul lende plaats in het partijbestuur aan te nemen. Ook ir. Siepmann. de voorzitter van de grote kring Den Bosch, was teleur gesteld. Deze kandidaatstelling, ver klaarde hij. is geen basis om in zee te gaan. Hij zou er geen bezwaar tegen hebben om in de partijtop twee radicalen op te nemen. De bestuursvergadering in Baam had zaterdag een moeizaam verloop. Tot tweemaal toe werd er geschorst om te proberen alsnogtot overeen stemming te komen, maar zonder re sultaat. Beide partijen bleven op hun stuk staan. De radicalen verlangden, dat zij met een redelijk aantal van hun beste mensen in het dagelijks bestuur en het gewone bestuur zouden ko men. Dan alleen zou het beeld van de partij naar buiten worden ver nieuwd en zou er een basis ontstaan voor herstel van vertrouwen in brede kring. Vandaar dat zij hun meest op de voorgrond getreden woordvoerder drs. Bogaers in ieder geval ais vice- voorzitter wilden hebben. Mr. Aalberse evenwel vond, dat de „frontfiguren" niet in bet bestuur mochten komen. Hij zelf immers ging ook heen als voorzitter, maar dan moest niet zijn grote tegenspeler van de laatste maanden min of meer voor hem in de plaats komen. Mr. Van der Stee maakte er bo vendien geen, geheim van, dat hij als „politiek onbeschreven blad" niet een alom bekende radicaal als Bo gaers achter zich wilde hebben. Dan kunnen we. wel voor elke vergade ring van het dagelijks bestuur de veldbedden meenemen, zei hij zon dag veelbetekenend. En als de heer - Bogaers alsnog tegenkandidaat wordt gesteld en op die manier vice-voorzitter wordt, wat doet u dan werd hem gevraagd. Daar moet ik me nog eens op bera den, zei hij, maar dat ik dan het voorzitterschap aanneem lijkt me uitermate onwaarschijnlijk. Tegen de aftredende vice-voorzitter Frans van der Gun, ook een radicaal en een groot man in het NKV, werden min der bezwaren gekoesterd. De radica len hielden evenwel vast aan hun kandidaat Bogaers. Mr. Van der Stee werd ten slotte met 29 van de 36 stemmen ais eer ste geplaatst op de voordracht voor het voorzitterschap. Bij de verkiezing van de drie viee-voorzitters kreeg de heer Van der Gun. 25 stemmen, maar hij trok zich onmiddellijk terug toen bleek, dat drs. Bogaers slechts 12 stemmen had gekregen en (Van een onzer verslaggevers) De Eindhovense politie heeft za terdag de 25-jarige HB. uit Veld hoven aangehouden, terwijl hij on der invloed in een gestolen inva lidenwagen met hulpmotor reed. B had de invalidenwagen voor een winkelpand in de Eindhovense bin nenstad weggenomen. reerd zal worden. Ongetwijfeld zul len de zuidelijke kringvoorzitters, die zich ook op het Arnhemse congres zo hebben geweerd, het er niet bij laten zitten. Of er nog een compro mis mogelijk is, lijkt twijfelachtig. Het Tweede-Kamerlid Aarden zei vanochtend voor de radio al. dat de radicalen geen vertrouwen meer kun nen hebben in mr. Van der Stee na diens uitlatingen van zondag. En de voorzitter van de KVF-jongeren Rini van Dongen zei: „In zo'n bestuur ga ik niet zitten". (Van een onzer verslaggevers) De sleepboot Zwarte Zee van L. Smit en Co. te Rotterdam heeft zon dag het Noorse vrachtschip Tornar (64X0 brt) brandend de haven van Melbourne binnengesleept. De met papier en houtpulp gela den boot veranderde zaterdagochtend voor de kust van Zuid-Australië in een hel van vuur toen zich in de machinekamer een zware ontploffing voordeed. De derde machinist, een Griek, werd zwaar gewond; de 50 andere bemanningsleden bleven on gedeerd. Aan boord bleek zich ook 'n statenloze verstekeling te bevinden. De Zwarte Zee bestreed het vuur op de Tornar met al zijn waterka nonnen. Zeven opvarenden van de sleper stapten met blusmateriaal aan boord van het Noorse schip. Zij von den er kapitein Martin Lausund en enkele bemanningsleden: de anderen waren reeds in de boten gegaan. Toen de brand in de machineka mer was geblust, nam de Zwarte Zee de vrachtvaarder op sleeptouw. Het smeulde nog in de ruimen drie en vier toen het schip met kromgetrok ken dekken en een geblakerde op bouw in de haven van Melbourne ar riveerde. In samenwerking met de Rotterdamse afdeling van de Ko ninklijke Nederlandse Toonkunstenaars Vereniging heeft de Rotterdamse Muziekschool vrijdag en zaterdag twee oriëntatie- werkdagen georganiseerd, waarbij bekendheid gegeven werd aan de nieuwe methode van het pianogroepsonderwïjs, zoals deze aan de RMS gevolgd wordt en waarbij men geconfronteerd werd met de na ea. vier jaren bereikte resultaten. .De geestelijke vader van het pro ject, de heer J. M. Nuyten, heeft aan het begin van deze dagen nogmaals uiteengezet, welke motieven hem er toe hebben gebracht het groepson- derwijs ook in de pianosector in te voeren. De doorslaande betekenis van de piano als solo-instrument leidt ertoe, dat de doorsnee pianisten zich gemakkelijk onttrekken aan het mu- zikaal-sociale verband van het sa menspel. Dit samenspel nu is het uitgangs punt bij het groepsonderwijs. Boven dien stelt de heer Nuyten. dat een kind van omstreeks negen jaren meer een groepskind dan een indivi du is en dat het gemakkelijker in groepsverband dan individueel werkt. Het feit, dat de leerlingen van een pianogroepsklasse tweemaal per week een uur bij elkaar komen onder des kundige leiding betekent voor hen 'n aanmerkelijke verlichting in de huis werktaak en garandeert ook een meer effectieve werkwijze. Dat dit onderwijs, ondanks een scepticisme van vele pianopedagogen toch wel aanslaat blijkt wel uit het feit, dat per okt. jl. vijf leerkrach ten met elf eerste klassen zijn ge start voor een cursus van twee ja ren, die overigens facultatief is en dus niet gevolgd behoeft te worden door alle aspirant-pianoleerlingcn. Van de behaalde resultaten heeft men zich op de hoogte kunnen stel len aan de hand van demonstraties met klassen, die resp. drie maanden één en twee jaren onderwijs hebben genoten. Zo trof men op zaterdag morgen de klas van zes leerlingen (met zes piano's), die o.l.v. Caecilia Andriessen de eindfase van de twee jarige cursus heeft bereikt en waar van de leerlingen nu naar het indi viduele onderwijs zijn overgegaan. Ook de meest verstokte tegenstan der van dit onderwijs moet zich ge wonnen geven voor de resultaten, die Caecilia Andriessen heeft bereikt. De vrijwel ongeremde musicecrtrant van deze kinderen kwam zelfs nog tot uitdrukking in een twaalftonnsstuk- jc, waarvan de vrij ingewikkelde rit mische problematiek bijna spelen derwijs genomen werd. Dat de individuele prestaties, die aan het slot van de demonstratie nog vertoond werden, minder in drukwekkend waren en een gemak kelijke prooi konden zijn voor de kri tiek van de voorstander van het in dividuele onderwijs is misschien wel waar. Maar onze overtuiging is ook, dat het voortgezet individuele onderwijs bij deze kinderen, die zo'n brede en gefundeerde basis hebben gevormd, de instrumentale lacune, die zij nu nog vertonen, gemakkelijk en snel zal kunnen opvullen. BERNARD GEISE AMSTERDAM (ANP) Op 67- jarige leeftijd is in Amsterdam over leden de actrice Rina Blaaser. Me vrouw Blaaser. die als 17-jarige in Amsterdam bij het toneel kwam, speelde o.m. bij Herman Bouber en Johan Kaart. Laatstelijk maakte zij deel uit van „Theater". Zij wordt dinsdag op de Amsterdamse begraafplaats Zorgvliet begraven. (Van een onzer verslaggevers) Een artobus met twintig school kinderen is rond het middaguur tegen een pijler van een viaduct op de Schootersingel in Haarlem ge botst. Vijftien kinderen werden licht gewond. Zij zijn overgebracht naar het De Deo-ziekenhuis. De chauffeur (38) liep geen letsel op. De kinderen wa ren van het Sportfondsenbad in Haarlem op weg naar hun school, de Pius X-school. met staats examen (Van een onzer verslaggevers) Zijn vaktegenstellingen tussen leraren onderling er de oorzaak van, dat dit jaar verschillende geschikt geachte kandidaten gezakt zijn voor het staatsexamen A fysio-therapie? Zijn leerlingen de dupe geworden van examenmisstanden (zoals onenigheid tussen exami natoren en gecommitteerden, gecommitteerden die zomaar weglopen, ondervraging over stof die niets met het examen te maken heeft enz.) die al enkele jaren sluimerden en nu aan het daglicht getreden zijn? Het PvdA-kamerlid dr. I. G. H, Tans heeft hierover vragen gesteld aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Hij vraagt mi nister Roolvink een onderzoek in te stellen en er indien nodig wat aan te doen. Tientallen ouders van leerlingen in de fysio-therapie (vroeger: heil gymnastiek en massage) aan de Haagse academie voor lichamelijke opvoeding, alsmede docenten aan die academie, weten het antwoord al lang: Ja, er wordt geknoeid bij de examens. De ouders hebben inmid dels met een handtekeningenactie ai geprotesteerd bij de inspectie voor de volksgezondheid. Rector dr. K. Rljsdorp van de academie juist terug van twee weken vakantie drukt zich voor zichtig uit: „Ik geloof dat het laat ste examen de druppel is geweest die de emmer heeft doen overlopen. Er bestond al jaren een soort onbe hagen over de gang van zaken bij de examens. De vragen van de heer Tans verbazen me niet. Eigenlijk is de hele regeling van de fysio-thera pie in ons land in het geding. De algemene maatregel van bestuur daarover zit vol vaagheden. Steeds weer past het ministerie de voor schriften veel stringenter toe dan uit de tekst zou blijken." Dr. Rljsdorp hoopt, dat de vragen aan de minister tot gevolg zullen hebben, dat de tekst van de alge mene maatregel van bestuur einde lijk beter uit de verf komt. Hij is overigens niet ontevreden over het percentage van de geslaagden van zijn academie: 67,7 percent tegen iets meer dan 50 percent landelijk. UTRECHT (ANPi In aanwezig heid van de minister van Justitie Polak zijn zaterdag in Utrecht de eerste tien humanistisch-geeste- üjke raadslieden in volledige dienst geïnstalleerd. Zij zijn door het de partement van Justitie aangesteld. De algemeen voorzitter van het Humanistisch Verbond, prof. dr. J. P. van Praag, «telde dat het verbond ervoor zal ijveren dat de humanisti sche raadslieden ook in rang gelijk gesteld zullen worden met de gods dienstige geestelijke verzorgers. Op dit ogenblik ij dit nog niet overal het geval. Bij Chinjoe in Zuid-Korea zijn 43 mensen om het leven gekomen, toen een bus' van een rots reed en tien meter lager in een rivier terecht kwam. De overige 30 passagiers van de bus liepen verwondingen op. Mark van der Voorn (21) uit Den Haag is een van de 50 leerlingen van de Haagse academie, die in november in Amsterdam examen moesten doen. Hij is voor de tweede achtereenvolgende maal gezakt. Mark vertelt: „Fysiologie heeft me de das omgedaan. Tijdens het examen liep de gecommitteerde opeens weg. Hij bleef wel vijf mi nuten weg. De examinator vulde snel een papiertje in en ik was gezakt. Fysiologie was op school al tijd een van mi jr. beste vakken." En mevrouw Van der Voorn, ini tiatiefneemster van de handtekenin genactie: „We vroegen ons als ouders af: wat is cr eigenlijk aan (Van een onzer verslaggevers) Op verzoek van de Eindhovense po litic is in het afgelopen weekeinde in Rotterdam de 28-jarige schipper W. S. uit Alblasserdam aangehouden. Hij wordt verdacht van verduistering van een schip. S. beweert het schip de „Ar.cor' van zijn werkgever, de heer B. te Weert, te hebben gekocht. Papieren heeft hij echter niet. S. is enige tijd geleden zelf vanuit Eindhoven vracht gaan varen op Duitsland en België. Toen hij op de Moezei motorbrand kreeg, werd hij door een Duitse schipper naar Ne- dl.'land teruggebracht. Het schip ligt op het ogenblik in Lage Zwaluwe. de hand? Ze komen er zo nooit door. Er werd vervelend gevraagd op het examen. Een meisje moest de sa menstelling van de pil vertellen. Dat had helemaal niets met het vak te maken." Mevrouw Van der Voorn c-S. heb ben nu de rector gevraagd de gezak te leerlingen toch in het tweede leerjaar op te nemen. Zoon Mark weet van vrienden, dat ze ook zijn ondervraagd over zaken, die niets met het examen te maken hadden. Veel Haagse kritiek (maar ook elders hebben de laatste dagen ouders de hoofden bij elkaar gesto ken) richt zich tegen de heer E. G. Leffeïaar uit Amsterdam, al 25 jaar examinator. Hij zou alleen maar vragen uit zijn eigen boeken stellen. Hij zou mede-examinatoren beïnvloe den, hij zou een gecommitteerde in de haren gevlogen zijn, waar een kandidaat bij was. De heer Leffeïaar zegt: „Dit is een storm in een glas water. Er heerst, geloof ik, in Den Haag een soort angstpsychose bij een aantal docen ten. Van onregelmatigheden ben ik me niet bewust, ïk heb inderdaad ruzie gehad met een gecommitteerde, maar dat was in een pauze tussen twee kandidaten in. Ik geef wel toe, dat er dit jaar or ganisatorische fouten zijn gemaakt. Dat gebeurt volgend jaar niet meer. Er ligt een reorganisatieplan bij de minister. Enkele examinatoren komen niet meer terug. Neen. zelf hoor ik daar niet bij. Ik verzeker u dat ik altijd recht en eerlijk examineer." (VERVOLG VAN VOORPAGINA) Door deze vestigingsvoorwaarden in de ons omringende landen zijn :n het verleden tal van belangrijke oe- drijven voor Nederland verloren ge gaan. De meeste toonden aanvanke lijk wel belangstelling voor een komst naar ons land. maar schrok ken terug voor de investeringen die hier veel hoger liggen dan elders. Het buitenland haalde ze met vlag en wimpel binnen. De grootste concurrent voor Zuid west-Nederland is in de laatste ja ren de haven van Antwerpen. Men treft er met name in de chemi sche sector bedrijven die meer dan normale interesse voor een ves tiging in Nederland hebben getoond. Sommige industrieën hebben zelfs serieus over de voorwaarden onder handeld. in 't bijzonder met het Rot terdamse Havenbedrijf. Tot die industrieën behoren het Duitse BASF (Badischer Analin- und Soda-Fabrik) dat thans een monster- bedrijf in de Antwerpse haven heeft. Ook een raffinaderij van Texaco is aan het Europoortgebied voorbijge gaan. Maar ook in andere sectoren van industrie liggen er door de gunsti ger vestigingsvoorwaarden in het buitenland gemiste kansen. Een voorbeeld is Woolcambers, de wol spinnerij die eveneens naar Ant werpen is gegaan. Mede omdat ons land voor autoassemblage niet zo veel belangstelling had. hebben nieuwe vestigingen van General Mo tors, Ford en Volvo de Industriële bedrijvigheid in België doen toene men. Hoezeer ook ons land zelf bijdraagt aan het „verlies" van belangrijke industrieën mocht zeer recentelijk blijken uit de moeilijkheden die de aluminium-industrie Pechiney hier ondervond. Een dergelijke vestiging ondervond bezwaar van de alumi- nium-industric in Delfzijl. Terneuzen moet het voorlopigf?) zonder Pechi ney stellen. En wat zijn favoriete vaklitera tuur-betreft: .Kr bestaat in Neder land maar één leerboek voor de fysio-therapie. Ik heb het op verzoek van het Genootschap voor Fysio therapie geschreven. Een speciale commissie heeft het warm aanbe volen.. Ik vraag er niet uit, maar de leerlingen studeren er uit." aldus examina tor Leffeïaar. Dr. Tans heeft inmiddels een heel dossier over deze zaak samengesteld. Hij geeft toe, dat het een Haags dossier is. „Ik heb aanwijzingen dat er ook elders ontevredenheid heerst. Ik vind het een hoogst kwalijke zaak, dat leraren eikaars kandidaten zitten af te breken. Ik heb de minister ook gevraagd, of niet tegemoet kan wor den gekomen aan de gedupeerde kan didaten." (Van een onzer verslaggevers) De rederij van de Belgische tanker Fina Norvege (60.000 ton) heeft het schip van een reis naar Antwerpen teruggeroepen en naar Rotterdam ge dirigeerd. De maatschappij nam dit besluit, nadat vrijdagavond in de Pas van Baarland in de 'Westerschelde de Noorse tanker Beaumont aan de grond was gelopen. Het schip was met 69.000 ton ruwe olie op weg naar een Antwerpse raffinaderij. Het moest zaterdag door 15 sleepboten worden losgetrokken. De tanker-maatschappij var. Fina wilde met haar schip niet hetzelfde risico lopen en heeft het naar Euro poort doorgestuurd. De Fina Norvege liep daarbij aanzienlijke vertraging op, want het moest tot vanmiddag 5 uur buiten de Nieuwe Waterweg blijven wachten op een vrijkomende plaats aan de steiger van British Petroleum. Hier zal een deel van de ruwe oiie worden gelest. Met het restant vaart de tanker alsnog naar Antwerpen. Bij een ontploffing in het boog- ovenbedrijf van Esperance-Longdoz te Seraing <by Luik) zijn zaterdag twee arbeiders gedood en een derde zwaar gewond. (Van een onzer verslaggevers; Vuurpotten hü het Amerikaanse consulaat ten behoeve van de monstranten; een sporthotel; meer huizen voor alleenstaan den; jaarsalaris voor raadsleden; meer inspraak van de burgerij op de woningdistributie. Dat is een handjevol wensen die de Amsterdamse raadsfractie van de Partij van de Arbeid zaterdag in Ontvangst mocht nemen op haar eerste „wens-in", „Het wordt een traditie", verze kerde fractievoorzitter Ed. v. Thyn. „We hebben zaterdag 115 sprekers gehad en van een uitstekende kwa liteit. Er bestaat duidelijk: behoefte aan een dergelijke vorm van contact tussen burgerij en gemeenteraads leden". Ongeveer 800 mensen hebben za terdag een bezoek gebracht aan een van de zalen van Krasnapolsky, waar de byeenkomsten werden gehouden. Daarby waren opvallend veel ver tegenwoordigers van organisaties. ,jEr was een minimum aan dorps idioten by", zei dr. Lucas van der Land, die een van de vergaderingen presideerde. Federatie-voorzitter Wim Polak constateerde na afloop: „Er waren veel mensen die al eens eerder con tact met het gemeentebestuur had den gezocht en daarover niet zo best te spreken waren. Zy waren dank baar op deze manier een kans te krijgen eens met wethouders en raadsleden te kunnen spreken". 'Van een onzer verslaggevers) Leidt verruiming van de echtscheidingsmogelijkheden tot verlaging van de huwelijksmoraal? Prof. mr. I. Kisch. hoogleraar in de wijs begeerte van het recht en de rechtsvergelijking aan de universiteit van Amsterdam, meent van niet. In zijn diesrede „Echtscheiding op verzoek." die hij vanmiddag in de aula van de Amsterdamse universi teit heeft gehouden, kwam hij tot de conclusie, dat volgens een Engelse regeringscommissie het huwelijk in Engeland ondanks of juist dank zij de verruiming van de echtschei dingsmogelijkheden in vergelijking met vroeger „een vrij gezonde instel ling" is geworden. Volgens prof Kisch hoeft deze ver ruiming niet per se een vermeerdering van het aantal echtscheidingen met zich mee te brengen en biyft de vraag open of de huweïüksontbinding nu niet Juist man, vrouw en kinderen behoedt voor veel leed, dat zy anders zouden hebben ondervonden. Prof. Kisch vindt het niet juist om er bijzondere betekenis aan te hech ten of een huweiyk, dat moet worden ontbonden, een huweiyk met of zon der kinderen is. Hij pleitte er voor echtscheiding op eenparig verzoek van beide echtelie den door de wetgever openly k te laten erkennen. Sinds het arrest van de Hoge Raad van 1883 is dit praktisch in zwang krachtens 't procédé, waar bij de eis tot echtscheiding, op grond van overspel, word; toegewezen als de gedaagde het overspel toegeeft of ver stek Inat gaan. Als het beginsel van eenparig ver zoek eenmaal is aanvaard, dan zou den waarborgen kunnen worden ge troffen legen het verzoek, dat in een heethoofdige stemming wordt gedaan. Het huwelijk zou minstens een jaar moeten hebben geduurd en het ver zoek zou na drie maanden nog eens moeten worden ingediend. Lichtvaardige echtscheiding is vol gens prof. Kisch een uitermate zeld zaam verschynseL HU verzette zich ten slotte ook tegen het statistische bewijs, dat gescheiden mensen vroe ger sterven en meer aan geestesziek ten ten prooi vallen dan mensen, die getrouwd zyn gebleven: Het is niet r.a te gaan wat er van deze mensen terecht, zou zyn gekomen als ze ge trouwd waren gebleven.

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1