SI SPORT RAPPORT ,Ik wou het ook eens proberen' HA V -bank uit Schiedam weg naar Utrecht n Botsing op Rijksweg 15 'ie auto s beschadigd C1& Bulderende exploderen kanonnen in Passage Twee jaar geëist voor in omloop brengen van valse 20-dollarbiljetten PASSAGE 7 Voor de politierechter Schuttersveld ijsbaan Foto v. d. AREND Jeugdige tafeltenniscrack ook voor clubgenoten te sterk Sloveense grafici in Stedelijk Voor diefstal van cheque eis van 9 maanden Film Duits schip bij Dordt gezonken Geen gewonden bij botsing Autoveerschip naar Koningin genoemd Voetbal Honkbal Wilton Amateur Gevaarlijke ijsbaan Burgerlijke Stand WISSELKOERSEN Ruimtegebrek Slecht voorbeeld TELEFOON- REGISTERS I Br Hawaii IN DE GOOT GEVONDEN? Niet geraffineerd ZAA1ERTJES OONDERDAO 11 JANUARI 1968 HET VRIJE VOLK PAGINA 7 -AV- - vU'cwsi ma- (ADVERTENTIE) NIEUW! PASFOTO'S k !aaK. O (ADVERTENTIE) AUTOMATISCHE igitte SCHTLPEROORD SCH1LPEROORD SCHILPEROORD Het is we! bijna zeker, dat het amateurvoetbal weer geen doorgang aal vinden. Omdat het bij het be taalde voetbal soms pas op 't aller laatste moment wordt afgelast be perken wij ons tot het vermelden van het programma voor SVV en Her- mes-DVS. Dat betekent voor SVV een thuis wedstrijd tegen RCH. Omdat de Schiedammers zondag reeds htm wedstrijden zagen uitgesteld was er twee weken rust. Of die rust de Schie dammers goed gedaan heeft zal zon dag moeten blijken. Hermes-DVS, dat zondag tegen NOAD niet helemaal zonder geluk aan dc gelijkmaker kwam, gaat naar PEC. Willen de blauwwitten rede lijk mee blijven draaien om een van de begeerde plaatsen dan dient zon der meer gewonnen te worden. Bij verlies is de afstand al weer zo groot geworden, dat van mee doen bijna niet meer gesproken kan worden. SVV b ontvangt Xerxes/DHC ter wijl Hermes-DVS b de lange trip gaat maken naar Limburgia. Donderdag is Schiedam begonnen met de honkbaltraining in de sport hal. Dit tot volle tevredenheid van de honkbalcommissie. Zowel junio ren als senoren zijn zich nu reeds aan het instellen op de komende competitie. Zo ziet u maar, dat de sporthal ook geschikt is om honkballers te laten overwinteren In de weekbrief van Wilton afde ling voetbal worden de leden opge roepen om op zaterdagavond, 20 ja nuari, de tweede contactavond van het seizoen te bezoeken. Het bestuur stelt alles in het werk om via deze contactavonden de band tussen de leden te versterken. Het clubgebouw op de Werf staat open voor alle leden. „Blijf nou eens niet bij de TV zitten," zo roept het bestuur uit. '-a-sv v i In de weekbrief met een „hoofd artikel" die van HBSS schrijft voorzitter Breevoort jr. het volgen de. Wij willen hierbij meteen bij aan tekenen, dat ÏÏBSS, uit principe niet in de toto speelt en dus, in verge lijking met andere clubs over geen opbrengst van de toto beschikt. haten wij enze gedachten ever dit onderwerp eens gaan en onze me ning kenbaar maken. Best mogelijk, dat er enig punt in zit. dat bruik baar is om onze Nederlandse Voet balwereld „gezond" tc maken. Even groot is de kans. dat onze mening dermate afwijkend is. dat er niets bruikbaars bij is. Maar ja, een me ning hebben is beter dan geen me ning. Wij moeten een duidelijk onder scheid maken tussen wat wij gebrui kelijk noemen: betaald voetbal en amateur voetbal. Als toij in het ver leden speuren naar deze termen, dan stel ik dat geen van beide, dus ook van amateur zoals wij dat nu ken nen, precedenten aanwezig zijn.. Wat op het ogenblik amateur voetbat heet, is niet meer te vergelijken met het vroegere voetbal, dat onder die term doorging. Dat ligt niet aan dit spel. maar aan de grote maatschap pelijke veranderingen, die sedertdien hebben plaatsgevonden. Het is in. het huidige bestel niet denkbaar meer, dat een voetbalver eniging alleen en uitsluitend bestaat van de contributiedonaties en even tueel andere geldelijke baten. Daar van zijn hoofdzakelijk drie factoren de oorzaak: trainersloon. terreinhuur en materiaalkosten. Deze zijn zoda nig in prijs verhoogd, dat ze de to tale opbrengst van bovengenoemde baten souperen. En dan denken wij nog niet eens aan bijeenkomsten, be legd om de onderlinge band tussen de leden te verstevigen. Al is dit mis schien een tijdsverschijnsel, geen ver eniging zou deze meer willen missen. Maar zij kosten geld en icaar moet dat vandaan komen? Dit alles be talen uit de kas van de vereniging is ten enen male onmogelijk. Of de contributies zouden tot een abnor maal hoog bedrag worden opgevoerd." B. VAN' B. De Schiedamse jeugd vermaak te zich woensdag uitstekend op de singels en vijvers in hun stad. blaar de .dooi maakte het Ijs uiterst gevaarlijk. U weet het: als het dooit smelt het ys aan twee kanten. De gladde vloer is dan in ecu mum van tijd verdwenen en kan hel gewicht van een aan tal kinderen dan nauwelijks meer houden. Inmiddels probeert het bestuur van de wjjkvereniging Nieuwland te bewerkstelligen dat het voormalige Hermes-terrein, beter bekend ais Schuttersveld, onder water wordt gezet. Tech nische problemen schijnen dit te verhinderen, maar volgens een enthousiaste huisvader in Nieuw land moet het voor gemeentewer ken een klein kunstje zijn om even de pomp te brengen en tien centimeter water te spuiten. Men blijft het in Nieuwland pro beren Het bestuur van de wljkverenlging Nieuwland is de laatste tijd weer ac tief. Thans ijkt men met lede ogen naar het schuttersveld. Het oude Hennes-terrein leent zich volgens het bestuur uitstekend als landijs- baantje voor de jeugd uit deze wijk, die zich nog moet vermaken op de door de dooi uiterst gevaarlijk ge worden singels en vijvers in Schie dam. Maar of men evenals elders be reid is de „spuit" op het veldje te zetten is nog de vraag, want in de cember hebben enkele raadsleden zich al tot de burgemeester gewend om dit te bewerkstelligen. Naar ver luidt zou het echter technisch onmo gelijk zijn. Straks gaat het weer vriezen en niet iedere jongen of meisje wil naar de ijsbanen, waar ze entree moeten betalen. Wat in het oosten van ons land kan (in een bepaalde stad liet men een gedeelte van een park om der water lopen) moet toch ook in Schiedam te realiseren zijn. En wat is er mooier dan een ijsbaantje mid den in een bewoonde buurt? Ach misschien wil de burgemeester het nog eens bekijken... Geboren: Michel, z v J Schilt en T M Schaap: George A, z v C de Waard en M J J Kiaauwer: Theodo ra A G M, d v A J van der Geest en T J H M de Jong. p. Overleden: C Schwagermann. 86 jr wed C van der Sluis. Engels pond 8.681—8.688 Amerlk. dollar3.60—3.601 Franse frank73.19—73.24 Belgische frank7.241—71241 Zwitserse frank 82.9182.96 Zweedse kroon 69 693—69.74! Duitse mark 89.8689.91 Deense kroon 48.28148.331 Noorse kroon 5J.40aö.45 Canada3.32&-3-32H Italiaanse lire 57.621-~57.67i Oostenrijkse schilling 13J918—13J21 Escudo's 12.612—12.631 DIRECT KLAAR volgens een geheel nieuw procédé HOOGSTRAAT 91 SCHIEDAM (Van onze sportredactie) S Tn een zeer geslaagd toernooi heeft H Nico van Slobbe na een enerveren- H de eindstrijd met Cas van Koetsveld H de titel van clubkampioen 1968 van Service op zijn naam gebracht. HU jg prolongeerde daarmee zijn titeS en !p mocht aldus voor de tweede maai de wisselbeker voor een jaar in zijn be- Van Slobbe en Van Koetsveld speelden tegen elkaar in een barra- §5 geparti), die nodig was geworden |i omdat in de stryd daarvoor beide |g spelers één nederlaag geleden had- li, den. Henk Eikmans had Van Koets- veld met 3—0 geklopt maar een her- 8; boren Van Koetsveld speelde op zijn H beurt Van Slobbe naar een ueder- §2 Een beslissende party waarin bei de topspelers een zeer fraaie party tafeltennis speelden eindigde met tweemaal 21—19 in het voordeel van NIcj van Slobbe. Henk Eikmans en Dick Bussching kwamen op een ge deelde 3e plaats. In de B-groep werd Jan WUzenbroek winnaar. Hij had het tot de eindstrijd gebracht na een 21—16 en 21—10-zege op Harry Krei- scher. De 2e prijs kwam in handen van John Linnartz, WUzenbroek wen de eindstrijd met 21—19, 19—21 en 21—15. Aan dit clubtoemooi hebben vrij wel alle leden van Service deelge nomen. waarbij het troosttoemooi nog een zege opleverde voor Ton van de Póórt. Zaterdag speelt Service om 17.00 uur thuis tegen Xerxes uit Rotter dam zijn eerste competitiewedstrijd in de hoofdklasse-promotiegroep. (Van een onzer verslaggevers) De N.V. Levensverzekeringmaat schappij HAV-bank en de N.V. Assu rantie-Maatschappij Nieuwe HAV- bank, gehuisvest in een kantoor' pand. aan de Gerrit Verboonstraat te Schiedam zullen in de toekomst uit Schiedam verdwijnen en naar Utrecht verhuizen. In de Domstad zal een groot nieuw kantoorgebouw worden geplaatst waarin alle deelge noten van de zogenaamde AMEV- groep, waartoe de HAV-banken sinds vier jaar behoren, zullen worden ondergebracht. Tot die AMEV-groep behoren naast de HAV-banken, ook de Le vensverzekeringmaatschappij Utrecht De Holland van 1859 van Dordrecht en de WM-AVS te Utrecht. In zijn nieuwjaarsrede tot het uit 1150 personen bestaande personeel heeft de directeur de heer F. Roos iets verteld over de toekomstplan nen, die een. streep halen door de bouw van een nieuw kantoorgebouw in Schiedam. Voor het personeel zul len gunstige regelingen worden ge troffen; wie over vijf acht jaar met de HAV-bank naar Utrecht wil verhuizen kan dit zonder meer doen: wie echter in Schiedam en omgeving wil blijven wonen, ml naar een an dere betrekking moeten uitzien. Zoals bekend had de HAV-bank een groot ruimtegebrek in het eigen pand aan de Gerrit Verboonstraat, dat tn de dertiger jaren werd opge trokken en waarop na de bevrijding nog een etage werd gepiaatst. In verband met de funderingen kon het gebouw niet hoger worden gemaakt. Toen kwam er een plan om naast het bestaande gebouw een nieuw kantorencomplex te bouwen, waar voor de PTT, gehuisvest in het ook al te krappe postkantoor in de Tuin- laan wel wilde wijken. Met de HAV- bank bouwde men aan de Lange Nieuwstraat het nu bestaande mo derne kantorencomplex waarin thans het postkantoor, de Spaarbank anno (Van een onzer verslaggevers) Twee automobilisten zijn vanmor gen gewond overgebracht naar de Cornells Vroegestlchting in Alblas- serdam na een botsing op Rijks weg 15. Een Taunus bestuurd door G. J. K. uit Alblasserdam botste om kwart over zeven tegen een tegemoetko mende Volkswagen, bestuurd door J. S. uit Ridderkerk, die in een slip was geraakt en op de andere rijbaan terecht was gekomen. De belde auto's werden zwaar beschadigd. 1820 en de Rijksbelastingdienst zijn ondergebracht. De HAV-bank heeft thans geen enkel belang meer bij dit gebouw. Door een automatisering van de ad ministratieve afdelingen zal er min der personeel en pok minder ruimte nodig zijn, die men straks zal krij gen in het Utrechtse gebouw, waar van echter nog geen plaats bekend Is. Mr. 1,003. die het betreurt, dat de sinds 1903 in Schiedam gevestig de HAV-bank naar Utrecht zal ver huizen, sprak met klem de geruch ten tegen, dat er bij het personeel ontslagen zullen vallen. Voor de eerstkomende vijf jaren verwacht men geen grote verande ringen. Daarna zal men wel verder zien. Voor de HAV-bank is bet gun stig, dat door de automatisering kan worden volstaan met het huidige personeel; het ligt niet in de bedoe ling om nieuwe personeelsleden aan te trekken. (Van een onzer verslaggevers) In het Stedelijk Museum te Schie dam zullen twintig Sloveense grafici hun werken exposeren. De ambassa deur van de Federatieve Socialisti sche Republiek Joegoslavië dr. Dju- ra Nincic zal op vrijdag 19 januari de officiële opening van deze tentoon stelling verrichten. Dank zij de bemoeiin§en van de Haagse graficus Ton Wegner is deze uit 110 bladen bestaande exposi tie tot stand gekomen. Men zal deze werken tot en met 11 februari kun nen bezichtigen. (Van een onzer verslaggevers) ,Jk had in de krant gelezen dat het zo makkelijk ging en toen wou ik het ook eens proberen." Dat antwoordde vanochtend, heel laconiek een. 27-jarige huismoeder uit Bergschenhoek op de vraag van politierechter mr. G. J. E. Poerink hoe ze er toch toe gekomen was in een groot Rotterdams modemagazijn een kindervestje van het rek te nemen en er mee de deur uit te wandelen zonder dat het kasregister er aan te pas kwam. Officier van Justitie mr. J. D. de Jong haakte er meteen op in. „Als u de krant goed leest," zo zei hij. „zal het u zeker niet zijn ont gaan dat mensen die op winkeldief stal betrapt worden soms ook de ge vangenis indraaien." De vrouw liet niet blijken of ze ook dat uit haar dagblad had ver nomen. Wel vertelde ze hoe de dief stal in zijn werk was gegaan. Ze had haar kind eerst een paar vestjes aangepast en toen ze haar keuze had bepaald, dacht ze de kans schoon er zonder betaling mee van door te gaan. Maar de vlieger ging niet op; dank zij een waakzame verkoopster was ze tegen de lamp gelopen. Het was eigenlijk niet veel meer dan een kruimeldiefstal geweest, want het vestje kostte nog geen acht gulden. En dat terwijl de on eerlijke huismoeder meer dan zesr:g gulden in haar portemonnaie had had. (Van een onzer verslaggevers) Negen maanden met aftrek, waar van drie voorwaardelijk, heeft de of ficier van Justitie gevorderd tegen de 33-jarige matroos A. W. T. A„ die zich vanochtend voor de rechtbank te Rotterdam moest verantwoorden we gens diefstal van een cheque ter waarde van bijna ƒ800, A. had de van de Raad van Arbeid afkomstige, voor een mede-pension- gast bestemde cheque in het portaal van zijn kosthuis gevonden en zich er meester van gemaakt. Hij vulde de machtiging aan de achterzijde in, vroeg een kennis in een café er een valse handtekening onder te zetten en wist zo op het postkantoor het geld In handen te krijgen. Geruime tyd later pas ging de rechthebbende Informeren waar zijn uitkering bleef en het onderzoek wees toen al spoedig uit waar de da der moest worden gezocht. De ma troos die de cheque in een dronken bui had weggenomen, had het geld toen W In drank omgezet. Uit het voorlichtingsrapport blijkt, dat het Consultatiebureau voor Alco holisme A.'s toekomst somber inziet, al is men nog wel bereid toezicht op hem uit te oefenen. Onmiddellijk na hem kwam de 26- jarige opkoper P. Dl voor het hekje, de man die op A.'s verzoek de valse handtekening had gezet. Hij ver klaarde, dat deze hem die dienst ge vraagd had, omdat de geadresseerde buiten de stad was en daardoor het geld niet innen kon, A. zou hem cr later in een café een biertje voor hebben gegeven, maar niet het brief' je van honderd dat deze volhield voor de frauduleuze dienstverlening te hebben betaald. Wegens valsheid in geschrifte vor derde de officier van Justitie 100.- of tien dagen hechtenis en vier we ken gevangenisstraf voorwaardelijk tegen de opkoper. De rechtbank zal in beide zaken over veertien dagen vonnis wyzen. „Het ergste vind ik," zei mr. De Jong nog, „dat u aan het gappen was waar uw kind bij stond. V hebt het daarmee wel een heel slecht voorbeeld gegeven." Hij wou het, omdat het de eerste keer was, nog we! bij een geldboete laten: vijf tig gulden of vijf dagen hechtenis. „Maar als het weer gebeurt," voeg de hij er aan toe, „komt u er be slist niet zo genadig af. Dan komt u onherroepelijk in het Huis van Be waring terecht." De vrouw had er weinig tegen in te brengen, al zal ze wel met spijt bedacht hebben dat het toch nog een heel duur kindervestje gewor den was. Mr. Poerink wou van de gevor derde boete nog wel een tientje af doen. Hij voegde aan zijn vonnis eveneens een vermaning toe; „Die uitspraak wordt genoteerd in bet grote boek en bij herhaling wordt daar terdege rekening mee gehou den. Laat het een les voor u zijn geweest." De vrouw nam genoegen haar straf en ging direct de opgelegde boete betalen. met haar (Van een onzer verslaggevers) In de Burgemeester Meesstraat in Leerdam werden drie auto's bij een botsing besciiaüigd. Twee daarvan stonden aan weerszijden van de straat geparkeerd. Toen M M. B. uit Asperen daar met zijn auto tussendoor wilde rij den ging één van de twee, bestuurd door J. W V. uit Leerdam, juist rijden. Deze twee kwamen in bot sing. waardoor B. tegen de andere geparkeerde auto. eigendom van P. S. uit Heukelurn, botste. v.a. 9,95 SCHIEDAM «ryiy? voor alle leeftijden geschikte film „De grote achtervolging". (Van een onzer verslaggevers) Het Duitse vrachtschip Lorika (990 t.) is vanmorgen om ongeveer 9 uur na een aanvaring op het Drie- rivierenpunt bij Dordrecht gezonken. De vijf opvarenden, de schipper met zijn vrouw, twee kinderen en een knecht, zijn gered. Het schip, geladen met split, dat uit de Oude Maas kwam, kreeg een groot gat aan stuurboordzijde, toen het tankschip Flavia (1400 ton), dat uit de Noord kwam, tegen het Duitse schip voer. Het tankschip, dat met benzine gein-den was, liep lichte schade op. De Lorika zonk direct. De Flavia nam de vijf drenkelingen op. Er is een wrakvaartuig by het gezonken schip geplaatst. (Van onze filmredactie) r\e kanonnen van Navarone" huideren deze week In het Passage-theater. Ze vormen het doelwit van een commando, dat in 1941 door de Engelsen wordt uit gezonden om deze gevaarlijke Duitse kustbatterü op een Grieks eiland noschadelijk te maken. Dc spectaculaire film, die in Neder land al duizenden toeschouwers trok, is gemaakt naar het gelijk namige boek van Ailister Mac- Lean. Als de onderneming van het commando slaagt, zullen tweedui zend militairen, die op een nabij gelegen eiland in een onhoudbare positie verkeren, nog juist kunnen worden gered. De actie, waarbij de formidabele hoofdrolspelers Gregory Peck, Da vid Niven en Anthony Quinn als de belangrijkste uitvoerders van liet geniale plan voor schier on overkomelijke moeilijkheden ko men te staan, slaagt te nslotte. In een inferro van vuur en rook exploderen de gigantische kanon nen. Wanneer deze slotapotheose aanbreekt hebben de toeschouwers gezien hoe het innerlijk door ver raad aangetaste commando in Duitse uniformen aan zijn bewa kers ontsnapt en doordringt tot het hoofdkwartier van de Duit sers. Het kleurrijke verhaal wordt voorgeschoteld in een reeks van grotendeels spannende en zeer rauwe taferelen, die te zamen de hinge, soms ie seusatióiièlê éfl te verbluffende rolprent vormen. Passage heeft deze week op zondag- en woensdagmiddag de TjrigKte Bardot kan men gaan L*zien in een nachtvooorsteliing in het Monopole-theater. Daar wordt zaterdagnacht (24 uur) dc film „La Vérité" vertoond. Wat precies de waarheid is in het we zen van de Franse filmster, die in deze rolprent de rol vertolkt van het vrijgevochten meisje Domini que. zal wel altyd in een myste rieus waas verborgen blijven. ,Xa Vérité" heeft een uiterst dramatische ontknoping. Eerst schiet Dominique een op haar ver liefde studiegenoot dood en staat dan. na een mislukte zelfmoord poging .terecht als moordenares. De emoties van de rechtszitting worden haar te veel en in de nacht na de eesrte zitting, waarin zij ten onrechte wordt afgeschil derd als een zedeloze verleidster, pleegt zy weer zelfmoord en deze keer Is er niemand, die het kan verhinderen. A Is hoofdfilm heeft Monople een verhaal over het moderne Ha waii „Het bloed kruipt" is de veel zeggende Nedoflandse titel van deze film, waarin Charlton Heston en T vet te Mlmieux de hoofdrol len vertolken. Dit alles in kleur en cinemascope. Op het grote doek ontrolt zich in dezelfde bioscoop op zondag en woensdagmiddag voor de jeugd „De grote veldtocht der Sioux". Eindelijk de waarheid over de ver nietigende nederlaag van gene raal Custer, zo pretenderen de rummakers. Die waarheid wordt met vele Indianen gepresenteerd. Misschien ook spannend genoeg voor ouderen (Van een onzer verslaggevers) Met voor een bedrag van meer dan 1500 dollar aan naar zijn zeggen in een goot van het Newyorkse havenkwartier gevonden valse 20-dollarbiljetten, was de 40-jarige uit de Amerikaanse staat New Jersey afkomstige matroos Vincent Es. naar Rotterdam gekomen. Daar heeft hij. vooral in winkels op de Lijnbaan en aan de Nieuwe Binnenweg, 24 van die valse biljetten met kwistige hand uitgegeven, waarbij het hem vooral om het wisselgeld te doen was. Toen hij dinsdagmiddag voor de rechtbank te Rotterdam terecht stond hoorde hij twee jaar gevangenisstraf met aftrek tegen zich eisen „Wist u bij het veriaten van de haven van New York, dat ai die bil jetten vals waren?" vroeg hem mr. A. R. JoÜes, de president. „Ik twyfelde wel," zo luidde het antwoord, „maar ik ben geen experL Ik kan geen echte van vaise dollar biljetten onderscheiden." „Ondanks die twijfel heeft u die valse biljetten uitgegeven," aldus mr. Jolles, „in plaats van er in New York of in Nederland mee naar de politie te gaan." De Amerikaanse matroos ,wou nu wel toegeven, dat''hij er verkeerd aan had gedaan .als een razende links en rechts het valse geld aan meestal volkomen overbodige aankopen te be steden en na ze eerst te hebben ge nummerd om de indruk te wekken, dat ze bij een bank zouden zijn ge teld. Hij verklaarde daartoe gekomen te zijn, om zijn vele schulden in Ame rika te kunnen afbetalen. Een verkoper van een Rotterdams herenmodemagazijn kwam getuigen, dat de Amerikaan 'n pyjama bij hem wilde kopen en met een 20-dollarbil- jet betaalde. Omdat de recherche de middenstand gewaarschuwd had. dat er vals Amerikaans papiergeld in om loop was gebracht, had hij argwaan gekregen en de man zo lang aan de praat gehouden, tot de Inmiddels gewaarschuwde politie verscheen. Officier van Justitie, mr. B. van der Meulen vond het verhaal over ai dat in de goot gevonden papier geld heel onwaarschijnlijk, maar hij achtte verdachte's manipulaties daar mee toch te weinig geraffineerd om aan te nemen dat de aan lager wal geraakte matroos deel zou hebben uitgemaakt van een valse-munters- bende. „Is het zo onwaarschijnlijk." vroeg raadsman mr. S. Ivens zich af, „dat de oorspronkeiyke bezitters dat valse papiergeld in het havenkwartier heb ben weggegooid om te voorkomen dat zij er mee door de politie werden betrapt?" Pleiter zag het gedrag van de ma troos, die een half jaar geleden weer was gaan varen nadat hem het be staan als eigenaar van een bar onmo gelijk was gemaakt, als een nood sprong. Omdat zijn cliënt het verblijf in gevangenschap nee! slecht ver draagt en bevreesd is dat zijn vrouw, een Deense, door Amerika zal worden uitgewezen, drong hij bij de recht bank op een zo clement mogelijke straf aan. Uitspraak over veertien dagen. (Van een onzer verslaggevers) Gisterochtend ontstond op de krui sing van de G. A. Brsderolaan en de P. C. Hooftlaan in Maassluis een aanrijding tussen een vrachtauto, bestuurd door de 47-jarige J. v. d. E. uit Maassluis en een personen auto, bestuurd door de 2l-jarige C. J. V., eveneens uit Maassluis. Beide auto's werden ernstig be schadigd. Bij het ongeval deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. ANP. De Koningin heeft erin toegestemd dat het nieuwe autoveer schip voor de dienst Hoek van Hol land—Harwich, dat voor de Stoom vaartmaatschappij Zeeland in aan bouw is op de werf Cammell Laid and Co. te Birkenhead, de naam „Koningin Juliana" zal dragen. Hier mede wordt de traditie bij de maat schappij, waarvan de schepen de naam dragen van een der leden van het koninklijk huls, gecontinueerd. De doopplechtigheid en de te water- lating van het nieuwe schip zal op 2 februari worden verricht door me vrouw Van Roijen-Snouck Hurgron- je, de echtgenote van de Nederland- I se ambassadeur in Londen. A. Schiljieronrtl Zn Tuinlaan (0—34 - Schiedam Telefoon 26 72 8? Vanai i,- per weelc weekendtassen vanaf volop t 5.95 voor dames- en herenkleding vanaf 2,50 per weet. voor diverse schemerlampjes en alle soorten verlichting vanaf i.50 per week voor de winter: dekens, laken» enz i 2.— per week. Kapsalon Hêlène. tie «aiuu roor de betere PERMANENT. Stroomloos voor leder tsaar «e- schikt, i 7,50. Halene tl ede per manent. de meeat Ideale natuur lijke permanent, r 10,Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hrlé- ne. P.embrandUaan 22. Schle- iiadi. (el. 267170. i I,reductie op deze advertentie Voor ONZICHTBAAR STOPPEN naar C. J HelnsbroeK, Frans Hatsplcin 2. tel, 010-267000.

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1