College verwijst raadslid Metaal naar HVV -artikel en adres mevr. Krikke Belg na botsing in singel Wat weerhield Schiedammers eigenlijk? Fons Jansen haalt weinig publiek uit de plooi... SV zou Yitesse wel eens kunnen verrassen... I ParL er 'Éc^Mètê Meer routine Hollandia- ïymnasten Blamage Bgggj <5 PASSAGE 7 ïiljFViN Foto y. d. AREND Drie maanden voorwaardelijk geëist voor dodelijk ongeval Sauna-schroom bij dames Ambassadeur Frankrijk sloeg eerste paal voor Simca Cömm« Boksverbod Afsclieid Zusters. ELEGANTE MANTELS STffiBE STYLED FALGOH iSGSIIEDAMSEl ZAAÏERTJES DONDERDAG 15 FEBRUARI 1968 HET VRUE VOLK T.jet KVP-raadslid H. W. Metaal heeft zich met het stellen van vragen over de uitlatingen van mevr. J. Krikke-Hein ernstig geblameerd. Als voorzitter van. 'n afdeling van een politieke partij moet hij toch weten welke spel regels er ook in het gemeente raadswerk worden gehanteerd. Slechts één ding pleit voor hem: Hij heeft mevr. Krikke-Hein in middels zijn excuses aangeboden voor de, volgens ons onfatsoen lijke manier waarop hij uit de ..zwembadkwestie" politieke munt trachtte te slaan. Voor het overige zouden we wil len opmerken, dat het gemeente bestuur inderdaad niet met de rug tegen de muur staat als het nog zoveel humor in zijn ant woord op de vragen van de heer Metaal weet te leggen. (Van een onzer verslaggevers) Het Schiedamse college van B. en W. verwijst in antwoord op de onlangs door het KVP-raadslid H. W. Metaal gestelde vragen over enkele uitlatingen, die het PvdA-raadslid mevr. J. Krikke-Hein heeft gedaan in een interview voor het maand blad De Schiedamse Gemeenschap met een Rotterdamse jour nalist, naar een artikel in Het Vrije Volk van woensdag 31 januari. Daarin staat, dat mevr. Krikke haar opmerkingen be treurt en het niet zó bedoelt als uit het SG-artikel zou PASFOTO'S (Van een onzer verslaggevers) Ylaardingen wacht op zaterdag 2 maart in de Stadsgehoor zaal een grootse gala-boksavond. Organisator is de boksver eniging Westland. De opbrengst zal ten goede komen aan de actie ..Een ambulance voor uw veiligheid". Vele prominen ten zullen belangeloos aan dit evenement hun medewerking verlenen. Grote trekpleister is natuur lijk de viervoudige kampioen van Nederland halfzwaarge- wicht en winnaar van het twaalflandentoernooi in Rus land, de 22-jarige Rudy Lub bers. Hij zal de hoofdpartij boksen tegen de 's-Gravezan- der Arie Verkade, vele malen kampioen van Zuid-Holland. kunnen worden opgemaakt. Indien de heer Metaal daar naast nog behoefte heeft aan uitleg, verwijst het college hem naar mevr. Krikke-Hein, wier adres en telefoonnummer hem bekend kunnen zijn. (Van een onzer verslaggevers) Wat zou de Schiedammers woensdagavond eigenlijk weer houden hebben om naar cabaretier Fons Jansen te komen luisteren? Was het dc televisie? Was het de voorverkoop, die niet in samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap of de Kunststichting geschiedde of was men reeds hij voorbaat niet gediend van de manier, waarop Fons Jansen vele „heilige huisjes" in de kerkelijke wereld omver schopt. De prominenten voor 't boks- gala: v.l.nx. Lodi Koolmees, Rudy Lubbers, L. van Sinderen, Bob Bouhuizen, Arie Verkade en Harrij Tabben. Staande: J. I.Ouwenbroek jr. en M. Schou ten. (Van onze sportredactie) Heel langzaam zet zich de tweede competitiehelft In wat de amateurclubs betreft. Na de gebruikelijke winterstilstand gaat de zaak weer draaien, hoewel het dit jaar wel met horten en stoten gaat. Zo werden in het afgelopen voetbalweekeinde toch weer de nodige wedstrijden afgelast. Hoe het weer zich de komende dagen zal ge dragen is bepalend voor het programma van de komende zaterdag en zondag. Voor de betaalde clubs zal er weinig last zijn wat de af keuringen aan gaat. Amateurs - - - - VULPENNEN BALLPOINTS ZAAIERS plaats zelees ze PAGINA 7 (ADVERTENTIE) NIEUW! DIRECT KLAAR volgens een geheel nieuw procédé HOOGSTRAAT 91 SCHIEDAM Groots in Stads In totaal zullen veertien partijen wordne gebokst. De prominente bok sers hebben toestemming van de Ne derlandse Boksbond gekregen aan dit gala deel te nemen. In feite was er een startverbod, omdat op 16 maart in Eindhoven de voorwedstrijden be ginnen voor het kampioenschap van Nederland. Alle boksers hebben spon taan hun medewerking gegeven. Het liefdadige doel spreekt allen aan. Dat zij ieder echt strijd voor het Vlaar- dingse publiek willen leveren, spreekt vanzelf. De heer L. van Sinderen, secretaris en instructeur van dc boksvereniging Westland, ziet behalve het doel ook de propagandistische waarde van de gala-avond. Voor zo ver bekend is in Vlaardingen een geringere be langstelling voor de bokssport, dan in andere gelijke steden. Een argument kan zijn dat in Vlaardingen als enige stad in Nederland officieel nog een boksverbod geldt. Deze politieverordening wordt nog steeds gehandhaafd. Vorig jaar. tij dens de viering van het veertigjarige jubileum van de Vlaardingse Politie Sport en Ontspannings Vereniging, waarbij de boksvereniging Westland in de sportzaal van de Shell voor een demonstratie zorgde, heeft de voor' zitter van de VPSO, de heer L. van Slooten, laten doorschemeren dat het boksen in Vlaardingen langzamer' hand aanvaard kan worden. tegen Berger, een middengewichter uit het oosten van ons land. De 39- jarlge import-Vlaardinger heeft 13 jaar lang in de ring gestaan. Hij is van school Nicolaas uit Rijswijk. HU is 7 maal kampioen van Nederland geweest. Een andere topper zal ongetwijfeld zijn die van I.-odi Koolmees, twee voudig kampioen weltergewicht van ons land van schooi Nicolaas uit Rijswijk tegen Jac. den Dolder, zwaarweiter van district Oost-Neder land. Van de prominenten is Harry Tabben uit Kwintsheul het jongste talent. Vorige maand is hij kampioen van Nederland geworden in het haif- zwaargewicht. HU zal uitkomen tegen de sterke halfzwaargewicht Van Bre- pelen van DOS (Enschede). De toegangsprijzen bedragen 2,50, 3,50, 4,50 en 5,50. Vrijdag begint de voorverkoop aan de kassa van 7 9 uur en zaterdag is dat van 10 tot 1 uur. Vanaf 7 uur zullen op de avond zelf ook nog kaarten verkrijgbaar zijn. Uitnodigingen worden verzonden aan B. en W. van Vlaardingen. Bur gemeester P. J. Bliek van Spjjkenisse heeft, reeds toegezegd te sullen ko men.' Ook Teo Laseroms en Puck van Heel (beiden Feijenoord) zullen aanwezig zijn. Verder zal onder meer de voorzitter van de Nederlandse boksbond. de heer J. Hofman, de wed strijden bijwonen. Dc meerderheid van het college acht het niet op haar weg te liggen om uit te maken of door uitlatingen van een raadslid bulten een raads vergadering gedaan een verkeerd beeld wordt gegeven van het werk van de Schiedamse gemeenteraad. De grootst mogelijke minderheid van het college beantwoordt de vraag van de heer Metaal bevestigend, daarbij uitgaande van re veronder stelling, dat het betrokken raadslid deze uitlatingen heeft gedaan. Fijntjes merken B. en W op, dat zü erkentelijk zijn voor het compli ment, dat de heer Metaal hun maakt door de opmerking, dat „het in de rug aanvallen" bij het college van B. en W., niet mogelijk is. Het college onderschrijft dit niet. ,Ons college kan wel degelijk in de rug worden aangevallen. Zou dit niet kunnen, dan zou dit er op wijzen, dat het college altijd met de rug tégen de muur staat Ten slotte schrijven B. en W., dat het niet passend is voor het bestuurs college om uit te spreken, dat het van mening is, dat een bepaalde fractie constructief werkt. „Iedere fractie zal ongetwijfeld van oordeel zUn, dat het constructief werkt voor Schiedam en al haar bewo ners." B. en W. laten een en an der verder over aan het oordeel van de kiezer. (Van een onzer verslaggevers) Wegens grove schuld aan een do delijke aanrijding heeft de officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank •'anmorgen een voorwaar delijke hechttrdsstraf van drie maan den, honderd gulden boete en zes maanden ontzegging van de rijbe voegdheid geëist tegen de 35-jarige beroepschauffeur J. A. K. uit Rot terdam. Deze had op 9 november met zijn truck met oplegger op de kruising Maxwellstraat-Nobelweg in Amster dam geen voorrang verleend aan een personenauto. De bestuurder hiervan, de hoe. P. van Buuren, ver loor ten gevolge van de botsing het leven. De Rotterdammer verklaarde de personenauto in het geheel niet te hebben gezien, „Dan heeft hü of niet gekeken of gedacht: ik rijd door. wie doet me wat." aldus de officier. De rechtbank doet 29 februari uit spraak. (Van een onzer verslaggevers) Slechts een wrak bleef er over van de auto waarmee de 60-jarige directeur van een Belgisch bedrijf de heer M. G. F. D. woensdag op de hoek van de Stadhouderslaan en de Willem de Zwijgerlaan tegen de wagen van de 44-jarige Schiedamse werktuigbouwkundige P. P. botste. De Belg verleende geen voorrang. Met een enorme klap reed hij op de andere auto in en kwam via het trottoir en het gras gedeeltelijk te recht in de singel van de Stadhou derslaan. De chauffeur liep geen nat pak op. Bijzonder rustig en laconiek klom hij uit de auto en overtuigde zich of de werktuigbouwkundige ook ongedeerd was gebleven. Wonder boven wonder was dit het geval, maar de beide auto's werden zeer ernstig beschadigd. De auto van de Belg moest door een takelwagen op de kant worden getrokken. Precies weten we het niet, maar helaas was er bij Hoe meer zielen, het nieuwe cabaret na „De Lachende Kerk" en „Hemeltje lief," niet veel publiek. Het hinderde Jansen, op uitste kende wijze begeleid door pianist Frans Oudhoff in het geheel niet. in Vlaardingen echter nend dan fraai zijn. meer span- SW krijgt op Harga bezoek van Vitesse. Dit blijkt een strijd waarin de Schiedammers wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Vitesse zal zich echter in Schiedam niet graag laten verrassen, zodat er van een spannende strijd genoten kan wor den. Hermes-DVS krijgt het zondag lang niet gemakkelijk want het gaat naar het Vlaardingse Fortuna. De eerste ontmoeting tussen bei de teams werd een Schiedamse zege, zodat het in de lijn van de verwach tingen ligt. dat de Vlaardingers zich graag willen revancheren. Daarbij komt verder nog, dat Fortuna moet winnen om ook niet de aansluiting met de top te verliezen. De strijd zal Bij de amateurs weer een bijna volledig programma. De wedstrijden z(jn de return van twee weken gele den. Zo gaat DIIS naar DCV en zal er op gebrand zijn daar te winnen. Excelsior '20, dat twee weken gele den met 21 van Hillegersberg ver loor, zal in Rotterdam gaarne revan che nemen. SVDPW krijgt bezoek van Germinal. De vorige ontmoeting werd winst voor Germinal. Wat het nu zal worden Zes wedstrijden telt het RVB-pro- gramma. Zo gaat Wilton naar ASB, Demos naar Eurosport en krijgt Martinit Steeds Hooger op bezoek. Drie wedstrijden die overwinningen kunnen opleveren voor de Schiedam se clubs. Veor SFC en Ursus staat er zondag veel op het spel, Ursus krijgt bezoek van Bolnes en bij winst van de Schie dammers blijven zü meedraaien. Dat geldt ook voor SFC dat naar SVDP De heer Van Sinderen hoopt met de gala-avond Vlaardingen tevens uit zijn isolement te halen. Overigens wordt er twee avonden per week stevig getraind door een aantal jonge Vlaardingers in het trainingslokaal in Naaldwijk. Maar het zijn nog geen toonaangevende boksers. maart afscheid nemen van zijn stad- ffsspr genoot Bob Bouhuizen, die na onge veer driehonderd wedstrijden voor goed afscheid neemt der wedstrijd sport. Zijn laatste partij zal gaan gaat. Schiedamse Boys gaat zonder meer winnen van Eureka dat naar Schiedam komt. Zaterdag Met de B-teams van SVV en Her mes-DVS mee, zijn er zaterdag vijf wedstrijden. SVV b krijgt NOAD b op bezoek terwijl Herraes-DSV b, net als het eerste team dat zondag gaat doen, de handschoen opneemt tegen Fortuna in Vlaardingen. HBSS, dat Zwart Wit '28 ontvangt, zal niet al te veel hoop op een zege moeten vestigen. PPSC zal bet tegen en bij HVO niet gemakkelijk krijgen. Alle krachten zullen moeten worden ingespannen om deze moeilijke wed strijd te winnen. GTB komt waarschijnlijk ook weer in het veld en dat wordt dan tegen NBSW op Harga. (ADVERTENTIE) SCHIEDAM j (Van onze sportredactie) De directeur van de Vlaardingse sportschool Westwijk, R. F. Hein. stelt vast dat de sauna meer wordt benut door heren dan door dames. Vooral de dames hebben nog steeds een grote schroom te overwinnen. De sauna begint langzaam aan in trek te komen, aldus de heer Hein. Gebleken is dat veel sportverenigin gen er gebruik van maken. De heer Hein vindt het daarom jammer dat de spelers van Fortuna Vlaardingen na het vertrek van oefenmeester Laszlo Zalai niet meer komen. Re gelmatige bezoekers zijn onder an deren leden van de Anti Buiken Club, die door Jan van Gorsel worden ge traind. Zijn programma, natuurlijk al meermalen opgevoerd, was vol vaart. Geen moment is er In de reeks van prachtige, af en toe met een „ernstige vermaning" af gewisselde grappen, een hinder lijke stagnatie. De ongeveer driehonderd toehoor ders genoten dan ook met volle teu gen. Ook met Jansen is men werke lijk een „avondje-uit." Zijn zelfge schreven teksten zijn ijzersterk en zitten boordevol verrassingen. Overigens moet men in de inge wikkelde materie van godsdienstige groeperingen, kerken, en. geestelijken wel enigszins thuis zijn. om uit dit éénmanscabaret het hoogste rende ment te halen. Maar ook voor hen, die minder op de hoogte zijn, is Hoe meer zielen een belevenis. Jansen zorgt er voor, dat zij, die maar te vaak verdwaald raken in de gods dienstige doolhof, met een bevrijden de lach al hun zorgen enkele uur tjes van zich af kunnen schuiven. Bij wie de cabaretier woensdag avond het meeste succes had? Bjj enkele zusters van het St.-Emelda- internaat. Ze schaterden om iedere grap en verlieten ten slotte met een hoogrode kleur het Passagetheater, waar Fons Jansen aan het einde van zijn voorstelling had gezongen: „Ver geet het maar. vergeet het maar, ik spaar geen heilig huis, ik spaar noch kolen noch geiten—" Er was iemand, die na afloop zei: „Als Sonneveld hiervan enkele num mers zou kunnen brengen, dan zou het nog mooier worden..." Nee, Jan sen is Sonneveld niet, maar hij bezit toch voldoende vakmanschap om zijn vierentwintig nummers te presente ren op een wijze, die ver boven de middelmaat uitstijgt. Er is een Wim Kan, een Wim Soneveld en een Toon Hermans. De vierde is Fons Jansen, die met zijn cabaret het „christelijk- hysterische" publiek in staat stelt te relativeren en het uit de plooi haalt. En dat ls heel wat. (ADVERTENTIE) DF. VOOEJAARS- VAN EN ZUN WEER BINNEN! Wacht niet te lang want n hebt u nog volop keus. Voor moeder en dochter (Van een onzer verslaggevers) De Franse ambassadeur in ons land, de heer P. Siraud, heeft van morgen aan de Breevaartstraat in de Spaansepolder onder grote belang stelling de eerste paal geslagen voor een forse uitbreiding van de vesti ging aldaar van Simca Nederland N.V. Het bestaande afleveringsgebouw van de Simca is uitgebreid met een groot stuk terrein van 18.800 m2. Hierop zal door aannemingsbedrijf D. Baron te Schiedam naar ontwerp van de Haarlemse architect J. Lou- rljsen een gebouw verrijzen met een totale oppervlakte van 5.130 m2. Hier van is 3456 m2 bestemd voor het onderdelenmagazijn, 528 m2 voor de Simca-serviceschool, 64 m2 voor de opleidingsschool voor magazijn-chefs en 60 m2 voor een opleidingsschool voor commerciële inspecteurs. Met de .nieuwbouw, waarin ƒ5 mil joen is geïnvesteerd, hoopt men be gin 1969 gereed te komen. Simca Nederland N.V., die in 1959 werd opgericht, heeft zich bijzonder snel ontwikkeld. De heer J. J. Osché, directeur van deze n.v.. deelde op de eerstepaal- bijeenkomst in een toespraak mee, dat in 1959 door de Simca-importeur in Nederland 650 wagens werden om gezet: in 1959 waren er dit reeds 2272 en in 1967 steeg bet aantal tot 17.561. De omzet, die in 1959 16 mil joen bedroeg, was in 1967 reeds 113 miljoen. Dit jaar ml de 100.000ste Simca-auto de terreinen verlaten. Nederland is thans in be langrijkheid de derde cliënt ter we reld bij de Simca. BROERSVEST 111 SCHIEDAM -•V (Van onze sportredactie) De gymnastiekvereniging Hollan dia heeft weer een ontmoeting ge houden tegen het Maasdijkse KDO. De Vlaardingse ploeg was ouder dan het jonge team van KDO. De routi ne kwam Hollandia goed van pas. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn. De afwerking bij de Vlaardingers was goed. Bij de vrije oefening nam Hollandia al direct de leiding met één punt, een voorsprong die bij de oefening aan het rek zelfs nog uit liep. KDO toonde zich sterker aan de brugboog. Het paardspringen, hurken en flanken werd echter door de Vlaardingse heren beter uitge voerd. Hollandia won ten slotte met 3.70 punten tegen KDO met 31.01 pt. De leider van de Vlaardingse ploeg, de heer W. Oostveen sr.. kreeg de beker in handen die vorig jaar was gewonnen door KDO. Voor onzichtbaar STOPPEN naar O. J Hetasbruek. Frans Halsplein 2. tel. 010-2S70BQ. kapsalon Kélëne. dc saïön voor de betere PERMANENT Stroomloos voor lede: hear geschikt. 17.50 Héléne tlède permanent de mees! Ideale natuurlijke permanent. 110.-, Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Héléne. Rembrandt- laan 12. sr-htedam ,.i 2S1170 Ii,- reductie on deze adver tentie. Radio Vlaardin»<>n Van Hogendorplaan 47 ook •oor wasmachines eo koelkasten

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1