Benoemingen Eddie Treytel: Holst wint in Frankrijk SPEL VAN TOM OKKER I JOekil bon KARPETTEN AANBIED! IG N.V. BANK VOOR NEDERLANDSCHE GEMEENTEN tarnissehuis Meer geld voor restauratie- werkzaamhed en op Delf shaven? Machinisten vielen 3 meter Handig HOOGVLIET N.V. René Pijnen herstelt zich Verbaasd itel behouden Tien aces! Bescheiden Duister Dercle dag. DS LEEUW LEERLINGEN Altijd een welkom geschenk BOEKWINKELS ZATERDAG 4 MEI 1968 HET VRIJE VOLK PAGINA 16 (ADVERTENTIE) ADVERTENTIE BRENG - IN (Van een onzer verslaggevers) De ingrijpende wijziging van de Rotterdamse verordening op het vervoer met huurauto's en taxi's de eerste stap op de weg naar een doeltreffend taxibedrijf is gisteravond een feit geworden. Na een debat van ruim twee en een half uur (het slot van de beraadslagingen van donderdagmiddag) gaf de gemeenteraad zijn fiat aan het desbetreffende voorstel van burgemeester en wethouders. Alleen mr. J. Sepers (boeren partij) wilde geacht worden te hebben tegengestemd. 'Voor hem komt de wenselijkheid van een gewijzigde verordening pas vast te staan nadat voor alle taxi-ondernemingen een cen trale telefooninstallatie in het leven is geroepen. SI MCA 1000 (Van een speciale verslaggever) Jan Hajer en Tom Okker hebben zich op de eerste dag van de Daviscup-wedstrijd tegen Spanje schitterend geweerd. Het Ne derlandse tennisduo leverde veel beter party dan men had ver wacht en sloot de eerste dag af op een gelijke stand; 11. Sportkiekjes van 200x280 /139,—, 225 x310 178 200x295 159,—, 225 x320 ƒ189,— 183 x 275 159,—, 230 x 320 239,— 200 x 290 219,—, 225 x 310 269,— 200 x 300 234,—, 225 X 310 295,— Dit zijn slechts 5 van onze 50 kwaliteiten. Zithoek-tapijtjes van 69.- tot 245.- LOOP EENS BINNEN BIJ DE ENIGSTE SPECIAALZAAK: BOTERSLOOT 7 ROTTERDAM TEL. 010-129777 CURSUS VOOR OPLEIDING TOT APOTHEKERS-ASSISTENT(E) Boterbiesjes gevestigd te 's-Gravenhage UITGIFTE VAN 100.000.000.—6V2 pCt. 25-jarige Obligaties 1968 (Tweede lening) Bij evertekening wordt het recht voorbehouden het bedrag der leninj te verhogen tot maximaal f150.000.000. Grootte der stukken; nominaal f1000.en f 500.— Na de toewijzing kunnen desgewenst, in de plaats van obligaties, schuldregisterinschrïjvingen, groot tenminste nominaal f100.000.—.worden verkregen. Ondergetekende bericht, dat de inschrijving op bovengenoemde uitgifte zal zijn opengesteld op MAANDAG 6 MEJ 1968 van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 uur TOT DE KOERS VAN 99 pCt. b?J de kantoren te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage, voorzover in genoemde plaatsen gevestigd, van: Amsterdam-Rotterdam Bank N.Y. Algemene Bank Nederland N.V. Lippmann, Rosenthal Co. N.Y./ Mees Hope H. Oyens Zonen N.Y. Pierson, Heldring Pierson Theodoor Giiissen N.Y. Hollandsche Bank-Unle N.Y. Nederiandsche Credietbank N.V. Nederlandsche Middenstandsbank N.Y. alsmede ten kantore der Vennootschap ep de voorwaarden van het prospectus d.d. 25 april 1968. 'rospectussen en inschrijvingsbiljetten, alsmede, in beperkte mate, de statuten en het laatste Jaarverslag, zijn bij bovenstaande inschrijvingskantoren verkrijgbaar. 'i-Gr*vtnh»ge, 25 tprii 1MB. N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 100 ROOMBOTER Geef 'n Het oedrag kimt u zelf bepalen Verkrijgbaar in alle ioi terdamse raad wil voor Wilt U meespreken over de sang van zaken in Botterdam? MAANDAGAVOND 6 MEI krijgt iedere Rotterdammer de kans daartoe. De gehele gemeen- te«raadsfractie van, de Partij van de Arbeid staat dan, in 3 zalen van het Lepelaarssingel 47 tot uw beschik king on op een „Breng-in"' uw ideeën, wensen en vragen aan te horen. Aanvang half acht. Toegang gratis. (Van een onzer verslaggevers) De Rotterdamse gemeenteraad heeft zich gisteravond zeer ingeno men getoond met het voorstel om in Deifshaven het oude raadhuis en het aangrenzende Pottenbakkershuisje te restaureren Wethouder J. Worst (Openbare Werken) kreeg daardoor, zoals hij verklaarde, moed om op zijn nieuwe begroting voor de verdere restauratiewerken in Deifshaven wat meer geld uit te trekken. De heer A. Dijksman (p.v.d.a.) zou graag zien, dat van Deifshaven een levend brokje Rotterdam" werd ge maakt. Daarom plaatste hij een vraagteken bij het plan om na de restauratie in het raadhuis een de pendance van het Historisch Museum ie vestigen. De heer S. Groenendijk c.p.n.) liet weten, dat het vernieuw de Deifshaven naar zijn mening niet alleen een oord voor toeristen mag worden. "We.thouder Worst deelde desge vraagd nog mee. dat in de raadsverr gadcring van 16 mei de aankoop van bet Henkes-pand aan de orde komt._ Er wordt aan gedacht er ateliers in te vestigen. (Van een onzer verslaggevers) De Rotterdamse gemeenteraad heeft ir. A„ Beverloo uit Mijnsheeren- land benoemd tot rector van de scho lengemeenschap Prins Alexanderpol- der, Drs. H. Beekman te Hendrik-Ido- Ambacht kreeg een benoeming als leraar aan gemeentelijke middelba re scholen. In de commissie tot we ring van schoolverzuim Rotterdam IV werden M. van Gent, Th. M. Verstralen en A. Niemantsverdriet herbenoemd. Een nieuw, gezicht in deze .commissie is dat van mevr. M. C. Plasschaert-Simon. (Van een onzer verslaggevers) Tijdens werk in een schacht- van de machinekamer van elevator 19 van de GEM in de Waalhaven, gieed de 33-jarige machinist F. van Sömsen de Koste uit- de Korte Bajonetstraat ,uit. In zijn val sleepte hij de 46-jarige machinist G. M. Breiding uit de Zaadakkerstraat mee, Beiden vielen drie met-e: en moesten met vleeswonden in het Zuiderziekenhuis worden opgenomen. B. en, W. willen een dergelijke in stallatie overigens rok wel. Dat bleek nog eens opnieuw uit hun bereidheid om de motie van ars. L. van Leeuwen (v.v.d.), waarir werd gevraagd naar de centrale telefoon te streven, over te nemen. Uit de beantwoording van wethou der mr. H. C. G..L. Polak (Verkeer) mocht men echter concluderen, dat de-installatie niet op korte termijn is te realiseren. De ondernemingen kun nen en willen niet in verband met de hoge kosten. Indien op dit moment toch tot een centrale zou worden be sloten, zou dat zonder twijfel prijs verhogend werken op de taxitarieven. De vergadering werd voor een flink deel besteed aan de behandeling van de twaalf amendementen ,die de heer C. Oosterwijk (pjs.p.) donderdag op het ontwerp van de gewijzigde veror dening had ingediend. Wethouder Polak nam ze uitvoerig onder de loep en kwam ten slotte tot de conclusie, dat ze niet aanvaardbaar waren. Bij de stemming kwam al di rect vast te staan, dat de raad ei- vrijwel niet anders over dacht,. Het eerste amendement werd ver worpen met 32 stemmen tegen en drie i PSP i-stemmen voor. De heer J. H. Daim. sinds enige tijd geschorst als PSP-lid, bevond zich in het kamp van de tegenstemmers. Toen -de verhouding veel tegen stemmers weinig voorstemmers zich duidelijk had afgetekend, kwam burgemeester Thomassen op de prop pen met een handig systeempje om de andere amendementen snel af te werken. Op één na gingen ze daar door de historie in met de kwalificatie .geacht te zijn verworpen". De uitzondering had betrekking op het indienen van een bezwaarschrift bij intrekking van de chauffeursver gunning. B. en W. hadden voorge steld, dat beroep pas mogelijk zou zijn indien de vergunning voor lan ger dan dertig dagen wera ingeno men. De heer Oosterwijk stelde voor deze periode op drie dagen te stel len; de wethouder wilde wel „zak ken" tot vijf dagen. Met steun uit de fractie van de PvdA, de CPN en de Boerenpartij trok de heer Oosterwijk ten slotte aan het langste eind. Zijn amende ment haalde de eindstreep mei 21 voor en 15 tegen. Nu de gewijzigde verordening is aanvaard, mogen de Roterdammers er onder meer op rekenen, dat het aantal standplaatsen van taxi's wordt uitgebreid van twintig-tot 55, dat het zogenaamde „snorren" wordt gelega liseerd en dat binnen afzienbare tijd vijftig auto's de ommezwaa» van ga ragewagen naar taxi zullen maken. De ondernemers hebben een pro paganda- en reclame-actie in het vat om het gebruik van de taxi te sti muleren. De taxistandplaatsen komen in het straatnamenboekje Mtak een proefrit bij: AUTOMOBIELBEDRIJF Showroom: Putselaan 229, Tel. 27.15.92 Werkplaats: Dynamostr, 23 - Tel. 27.59.84 Rotterdam Dealer voor Rotterdam LJVI. VERVIERS (ANP' René Pijnen, die donderdag in de vijfde etappe van Ie Ronde van België voor ama teurs een achterstand van ruim vijf minuten opliep, heeft zich vrijdag gerevancheerd door op de tweede plaats te eindigen in de eindsprint met de Belgen Dierickx en De Block. Dierickx won de sprint van het drie tal dat een kleine minuut voorsprong had aan het slot van de 158 km lange etappe van Hoegaarde naar Verviers. Ir het algemeen klassement is Pij nen nu-tiende, achter negen Belgen, met een achterstand van iets meer dan tien minuten op Roger de Vlae- minck. De uitslag van de zesde etappe is; 1. Dierickx (B) 3 uur, 51 min. en 15 seconden, met tijdsvergoedlng 3.50.45; 2. Pijnen (N) 3.51.15, met tijdsver goedlng 3.51.00: 3. De Block (B) 3.51.15; op 46 seconden: 4. Ger Ha- rings (N), 5. De Witte (B), Mooncn (B), Van Damme (B), 8. Giaccone (It), 9. Zoetemelk (N), 10. Genne (B): op 58; 14. De Groot (N), 33. Rentmeester (N). Eerst eens over le co ten De PSP'er baarde nog enig opzien met zfjn opvattingen over de ernst vanovertredingen door taxichauf feurs. Op een gegeven moment kwam hij te praten over een chauffeur, die voor een rit 8 te veel had berekend en daarvoor was bestraft met drie dagen intreking van zijn vergunning en (opgelegd door de rechter) een boete van 60. De heer Oosterwijk wilde deze over treding niet als zwaar aanmerken gezien ook het inkomen van de betrokken chauffeur. Verbaasd ge mompel in de raadszaal maakte dui delijk, dat er ook anders werd ge dacht. (Van een onzer verslaggevers) Feijenoord neemt zeven spelers van de nog geen jaar oudefusieclub Xerxes, DHC over. Hét grote nieuws van gisteren en ondanks de wilde ge ruchten die in verband met Xerxes/ DHC's voortbestaan circuleerden een bericht dat toch nog onverwacht kwam. Onverwacht voor Neerlands voet- balminnend publiek, maar ook voor de betrokken spelers. Officieel weten zij zelf nog niets. Zij vernamen de voor hen zo belangrijke tijding óf donderdagavond tijdens het NTS- journaal óf gistermorgen via de och tendbladen.. Het bedrag waarvoor Wim Hane- gem, Eddie Treytel. Lazar Radovic. Hans, Dorjee. Chris Kronshorst. Frans van der Heide en Wim Reyers van „eigenaar" verwisselen zou een half miljoen gemoeid zijn. Een trans actie die voor Feijenoord een zeer voordelige lijkt. Betekent dit ook dat de zeven het volgend seizoen voor de stadionclub zullen spelen Eddie Treytel, lang zaam rijpend talent en volgens George Kessler na Jan van Beveren en Nico van Zoghei de derde keeper van Nederland, meent dat dit nog geen wet van Meden of Perzen ir Kfj zegt: „Kijk, het is nog steeds een eer om voor Feijenoord te mogen uitkomen. Later we eerlijk zjjr: als kleine jongen die voetbalt op het schoolplein droom je ervan, om eens in dat machtige stadion te spelen. Maar ik ben beroepsvoetbailer, full- prof. Dat wil zeggen dat het je brood is. Net als voor eder ander kijk je naar je salaris Hoe graag je ook voor een bepaalde club zou willen spelen, als je salariseisen niet inge willigd worden, ga je naar een an dere baas Pas na het gesprek met Feijenoord zal blijken of het defini tief is." dat hfj volgend jaar voor Feijenoord speelt. Hij zegt in goed Nederlands: „Pas als de financiële kant rond is is het zeker. Het zou voor mij overigens wel gemakkelijk zijn. Ik bedoel die kuip staat zo dicht bij mijn huis. Want van dat op en neer reizen naar Delft kreeg ik dikke balen MONTLUCON 'ANPi Daan Holst heeft vrijdag- de eerste etap pe van de Ronde van La Combraille gewonnen. De Amsterdammer was in deze eerste rit van de ronde in Midden-Frankrijk in de eindsprint sneller dan zijn veertien medevluch ters. De uitslag van de eerste etappe, 152 km van Saint EloyLes Minés naar Montlucon, is: 1. Holst (Ned.), 3 ur, 56 min., 32 sec., 2. Laroudi, 3. Fiacre, 4. Carletti, 5. Boitrelle (al len Frankrijk) in dezelfde tijd als Holst. Op 2 min. 42"sec.: 17. Hoog- zaad (N). Op 3.33: 18'Sefpenti <N), 20. Bertou <N), 23. Janbroers (N), 41 Duykcr (N). ROME (ANP) - De Italiaan Car- melo Bossi heeft vrijdagnacht In het sportpaleis in Rome ijn Europese titel in liet weltergewicht met succes verdedigd. De Italiaan behaalde op zijn Frr use uitdager Jean Josselin voor >.000 toeschouwers een overtui gende puntenoverwinning. Jan Hajer werd na een soms ener verend duel verslagen door Spanje's sportman van het jaar Miguel Sati- tana, Tom Okker won met over macht van Spanjes tweede man Juan Gisbert. Het waren twee drie-sets-partijen die de toeschouwers in Valencia al les boden wat men van modern ten nis mag verwachten. Jan Hajer die op het internationale tennis-to- tieel acht maanden niet was opge treden bracht de moeilijk bewe gende Santana met name in de tweede set in moeilijkheden. Bij de stand 5-2 kreeg hij op zijn eigen service niet minder dan vijf setpun- ten. De Spanjaard kwant bij de tweede met een gelukkige netbal goed weg. De service van Hajer was indruk wekkend sterk: hij sloeg tien aces. Trouwens, op dit onderdeel excel leerden de Nederlanders. Okker sloeg er negen, Santana slechts trwee en Gisbert zeven. Dat kan van veel be tekenis zijn In het dubbelspel waarin de opslag immers van extra groot belang is. Hajer verloor in drie sets: 4-6. 7-9 n 3-6. In de laatste werd hij door de ervaren Santana 'neergeha 'd' nadat hij zich had verstapt en ge forceerd ging spelen. Toch heeft Ha jer tegen Santana ten slotte eéft der sterkste spelers ter wereld kansen gehad. Het was slechts aan de niet zo sterke opbouw van zijn spel te wijten dat hij die niet greep. Tom Okker won met bescheiden, maar bedrieglijke cijfers: 7-5, 6-3, 7-5. De overmacht van Tommie' was veel groter. Hij ving de onstuimige Gisbert in de eerste set op en kwam daarna niet meer in moeilijkheden. Spanje staat nu plotseling en ver rassend voor de situatie dat het de kans loopt door Nederland te worden uitgeschakeld. Het succes van de eerste dag heeft het Oranjeteam in Valencia optimis tisch gemaakt. Als Okker kans ziet van Santana te winnen kan de laat ste partij zondag tussen Jan Ha jer en Gisbert beslissend zijn. In het dubbelspel zal Nederland het Immers moeilijk krijgen tegen het sterke duo Santana-Arilla. Captain Hans van Dalsum staat voor de vraag wie hü in het dubbel spel moet opstellen. Hij heeft voor lopig Okker en Hajer opgegeven maar hij kan tot een uur voor de wedstrijd wijzigingen aanbrengen. Dt kans bestaat dat hij Hajer rust geeft voor het laatste enkelspel en Schneider In het dubbel opstelt. Zware wollen mach. Smyrna Super zware Haarbouclé Engelse wollen import 100% wollen mach. Smyrna 100 wollen Fakir Hoogpool Lazar Radovic, het Zuidslavische talent achter de voorhoede tast even als Treytel nog helemaal in het duis ter Ook hy weet officieel niets en collega's op tiet kantoor bij de KLM, waar hij werkt waren degener die hem vertelden dat hij naar Feijen- zou gaan. De dertigjarige "Zuidslaaf staat er nog een beetje onwennig tegenover. Z\jn transfersom naar een andere vereniging Ls contractueel op 15.000 gulder: vastgesteld. Hij zal zich zelf rus min of -neer moeten verkopen. Dezelfde beweegredenen van Eddie Treytel brengen hem ir toe te zeg gen, dat het nog geenszins zeker is Gisteren, op de derde dag van de Rotter damse Zesdaagse, hebben we afscheid ge nomen van Palle Lykkc en Bill Holmes. Zij zijn het slachtoffer geworden van een val partij (donderdagavond) en moester de strijd staken. Vooral het vertrek van de Deen mag in hoge mate worden betreurd. Hij en zijn partner Freddy Eugen hadden juist een moeilijke aanpassingsperiode achter de rug en ze waren vast van plan een aanval op de leiderstroon te lanceren. Dat is geen bluf, want' Palle en Freddy hebben alleen dit sei zoen al vijf maal getriomfeerd in een zes daagse. Ze kennen hun krachten dus. Maar de geplande opmars gaat nu liet door. Freddy Eugen kan met nieuwe koppel- genoot Norman Hill (de beste Engelsman van het rennersveld) weliswaar voor 'n pret tige surprise zorgen, het is echter niet waar schijnlijk, dat ze in de grote finale tot de favorieten gaan behoren. Er moet overigen rekening mee worden gehouden, dat, vanaf vanavond we beginnen pas om elf uur en gaan dan door tot vyf uur morgenochtend: vanwege de dodenherdenking de grote strijd pas goed zal ontbranden. Er zijn nar lijk renners, die een wat langere aanlooptijd nodig hebben en werkelijk gaan „vlammen" als zy goed zijn ingereden. Mogelijk is ook. dat anderen ten Zomara denkt daarbij aan Gerard Koel en Leo Buyndam) na drie da gen harde koers want dat hebben we meegemaakt vermoeid raken. Het zijn allemaal veronderstellingen, maar ik wil het toch zeggen. Zamora heeft gisteren niet alleen afscheid genomen van twéé coureurs, er moest ook een ziekenbezoek worden afgelegd. Vriend Johnny Brouwer lag met een ietwat groen getint gelaat in de cabine. Hij had in de ochtenduren van dokter Visser tabletten ge kregen omdat hij last heeft van „dode" handen en voeten. Dat is lastig. Het ergste was echter, dat de medicijnen verkeerd vie len en Johnny ziek werd. *s Avonds laat kon hij pas, met trillende knieën, weer op de fiets klimmen. Dick Verdoorn had al die tjjd ook rust gehad, hetgeen hem deed opmerken: „Het is een makkelijk dagje, ik voel me als in. een vakantieoord". Maar er moest toch nog worden gekoerst. Dat ging lien redelijk at en met hulp van Post kon het koppel zelfs een premie van ƒ50,Incasseren Dat kwam zo: Johnny Brouwer demarreerde, Piet van der Lans sprong echter achter hem aan. Toen ging ook Post aan de haal en die drong Van der Lans naar de bovenkant van de baan, waardoor John de premie kon winnen. De toeschouwers, die in dikke drommen het middernachtelijk uur ver overschreden, waar deerden die sympathieke geste jegens de kleine Rotterdammers. Zij mogen hun be scheiden beurs immers ook wel eens spekken. En dan luid ik tot slot met voetbal de zondag ir.. Morgenmiddag ben ik in de Kuip, vooral om te kijken naar Willy Dullens, Je weet nooit: misschien is hij zó goed, dat Feijenoord hem alsnog wil kopen. Er kan nog wel een speler bij van het departement Rotterdam der KNMP, Maasstraat 15, tcletoou U1U12 tlb. in het beiüt van een Mulo-diploma (4 jaar). Mavo. 4. 3-jarige vooropleiding lerares N.O. of overgangsbewijs van de 3e naar de 4e klas HBS, MMS of Gymnasium, die bovengenoemde opleiding willen \*oJgen, kunnen zich laten inschrijven vóór 1 Juli. Spreekuur van de directrice: donderdags van 911.30 uur of na telefonische afspraak. Voor fouten £n telefonisch opgegeven advertenties kunnen wtf Reen enkele verantwoording aanvaar den. I I I I I I I I I I I I I I I I I I Een vorstelijke traktatie Aiom verkrijgbaar

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1