gezinnen heeft geen douche ester Glashandel in t nieuw W eet de weg in chiedam Overzicht van jaar 196 leert: l schakel bord waehter me borg Opleiding voor fysiotherapeut in Dijkzigt Over 68 zelfde resultaat bi Wilton-F'oorcl Burgemeester stapt door sleutelgat i „DUT0N BOEKT WAT U ZOEKT" DE GLOBE broersveld 42schiedam ELEKTRICITEITSBEDRIJF DELFLAND Luttel bedrag Wie a11 naar zomer kamp Luxemburg Markt van pad vinders Gering budget Bejaarden zien films Bureau opengebroken UITSLAG SLAGZINWEDSTRIJD REISBUREAU DUT0N N.ï. Meer bezoek TEL 26(64 52 BEL RAEIO HENFLI aGBLAD SCHIEDAMS! ZAAIERTJESi ZATERDAG 11 MEI 1968 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 (Van een onzer verslaggevers De directie van de Technische Bedrijven en de Stichting Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting willen in Schiedam een campagne voeren om het gebruik van warm water in de ruim zesentwintigduizend huisgezinnen te stimuleren. Hes Blijkt, dat één derde van de woningen in Schiedam geen aansluiting beeft voor warm water of wel ruim dertig percent. Merwaardig is, dat in Schiedam wel de helft van het aantal gezinnen over gasverwarming beschikt, zodat kan worden aangenomen, dat er gezinnen zijn, die geen warm watervoorziening bezitten, maar wel gasverwarming. H (Vaa een onzer verslaggevers) Delft mag dan een systeem bezitten, dat de weggebruikers naar de wijken verwijst, Schiedam doet er niet voor onder door bij de invalswegen naar de nieuwe wijken Groen- oord-Noord, Groenoord-Midden en Kethei grote gekleurde plattegronden te plaatsen. Zo'n bord, waarop de straatnamen in grote letters staan vermeld, staat sinds kort aan de Churchillweg. De niet uit Schiedam afkomst ige handelsreiziger maakte er dankbaar ge- bruik van om de Schiedamseweg te vinden. (Van onze kunstredactie) Directeur Paalman en de commissie voor Museum te Schiedam (met wethouder mevr. als voorzitster en opvolgster dus van mr. hebben een sober maar van veel interessante gegevens voorzien overzicht uitgegeven over het jaar 1967. Het was het eerste waarin men zich in z'n activiteiten niet behoefde te door allerhande restauratiewerkzaamheden. het Stedelijk G. D. de Graaff Van Kinderen) jaar beperken VERZORGEN MEER DAN 40 ORGANISATIES ROTTERDAMSEDIJK 401 TELEFOON 26.67.35—15.68.07 SCHIEDAM TELEVISIE-REPARATIE zelfbouw centrale verwarming dam 9-11 - schiedam - teléf. I56S31-26S456 Voor de bediening en technische bewaking van de 150/25/10 kV.-installaties in het transformatorstation „KRUITHUIS", kan op onze afdeling Inkoop Elektriciteit worden geplaatst een De werkzaamheden worden bij een gemid delde werkweek van 42 uur door 6 ploegen in volledige continudienst verricht. Aanstelling is mogelijk in de rang van Technicus of Technicus A op een salaris van ƒ621,00ƒ884,00, resp. ƒ742,00ƒ941,00 per maand. Aanstelling boven het minimum Is mogelijk. Voor het verrichten van ploegendienst wordt boven het salaris een maandelijkse toelage toegekend. A.O.W.-premie is voor rekening van de werk gever. Het diploma VEV/installateur, of een ander gelijkwaardig diploma, wordt vereist. Actie „warm water' moet de ichaamshy g iëne bevorderen Tijdens een aan deze campagne gewijde persconferentie vertelde de directeur van de Technische Bedrij ven. de heer J. van Hartingsveïd, dat achttien erkende installateurs bij de ze actie betrokken zijn en gaarne bereid zijn eei gunstige financiële regeling te treffen voor de aanleg van. een complete douche-installatie. Veel aandacht besteedde de ad junct-directeur van de Technische Bedrijven, dr. Ir. J. vaa Willigen aan de lieh&amshygiëne. die in het overal zo geroemde „schone" Nederland nog al. wat te wenser overlaat. Een en quête wees in 1965 uit. dat 37 per cent van de Nederlandse bevolking geen schoon ondergoed draagt. Bü 25 percent van de kinderen <>p de lagere scholen is het niet bekend dat men na gebruik van. het toilet beter even de handen kan wassen Tegen deze achtergrond plaatste ir. Van Willigen het gegeven, dat in ongeveer zevenduizend Schiedamse huisgezinnen geen douche is, terwijl het gebruik van boiler, keuken- en badgeisers werkelijk niet zo duur is als men over het algemeen denkt. Wie zou menen, dat tien minuten lang cnder de douche staan een kost bare zaak zou zijn kijkt vreemd op bij het horen van het luttele bedrag dat daarmee gemoeid is. Het kost namelijk nog geen vijf eend in clusief het bedrag, dat men aan gas verstookt. Weliswaar moet men na tuurlijk een bedrag uittrekken veer de aanleg van de douche, maar sinds het rijk cn de gemeente bijdragen in de aanschafkosten valt ook dit nogal mee. In overleg met de huiseigenaar moet men een voer beide partijen acceptabele regeling kunnen treffen, die een grrtere iichaamshygiëne waarborgt. He waterverbruik is de laatste ja ren in Schiedam nauwelijks toegeno men. In 1963 stroomden er 4.9 mil joen kubieke meters water door de leidingen. In de navolgende jaren wc- deze cijfers respectievelijk 5.2, 5.25. 5,2 en 5.2 miljoen, wat neer komt op achtduizend, en zestiendui zend kubieke nieters water per dag voor huishoudelijk gebruik. Per jaar gebruikt men in de huisgezinnen evenveel water als bij de fabrieken: 2't miljoen m3 of wel 47,7 percent. „We. voeren deze actie," aldus ir. Van Willigen, „om duidelijk te maken, dat het nodig is cm je te wassen en daarbij gebruik te raaken van warm water." We houden, zo heet het in een door de Technische Bedrijven uitgegeven folder, ons huls keurig schoon en lappen geregeld de ramen. De baby wassen we iedere dag en ook de auto krijgt steeds een beurt. Wij kijken dan echt niet op een „emmertje wa- (Van een onzer verslaggevers) Feest is het deze week in het nieu we bedrijfspand van de Wester Glas- handel E. Zevenhuizen aan de 's-Gravelandseweg 406 te Schiedam, dat vandaag officieel in gebruik is genomen. Met de opening van dit 1250 vier kante meter grote fabriekspand, een creatie van de architect C. de Lange, dat in elf maanden door het Aanne mingsbedrijf Gebr Var. Luik in Poortugaal werd opgetrokken, sluit de firma E. Zevenhuizen een zestig jarige groeiperiode af. Na dat de 82- .iarige grondlegger van het bedrijf. E. Zevenhuizen sr. in 1908 een glashan del opende aan het Weena in Rot terdam cn vervolgens verhuisde naar de Blokmakerstraat en Aelbreclits- kolk maakte de toenemende groei van bedrijf het noodzakelijke weer naar een nieuw en groter pand om te zien. Het terrein vond men op een gun stig gelegen punt in hot Schledamse industriegebied nabii de Horvathweg, Daar zal men voortaan het uit Bel gië. Engeland en Tiel afkomstige glas gaan produceren volgens het nieuwe leveringsprogramma, dat men in sa menwerking met de fabrieken heeft opgesteld. De veertig werknemers zien hun werk dank zij toenemende mechani satie (kraanbaan etc.) verlicht en zijn evenals hui. directie zeer tevre den over de nieuwe werkruimte, waar tai van bloemen het bewijs waren, dat men in het bedrijfsleven meeleeft met de gebroeders Zevenhuizen, die thans voor de taak staan om in een nieuwe omgeving of efficiënte wijze uitvoering te geven - alle te ver lenen diensten. ter." We zijn er echter zuinig mee wanneer het ons lichaam, betreft, terwijl we toch na inspannend werk en na het beoefenen van sport (waar bij menig zweetdruppeltje loskomt) echt wel behoefte hebben aan een warme douche. Onderga het grfiot j van het dagelijkse bad en leer het uw kinderen. Niet alleen warm water in tie keuken, maar ook voor 'n douche. U leeft dan schoner en gezonder! Esn leuke expcsitle in,de toonzaal van de Technische Bedrijven aan de Broersvest maakt het allemaal dui delijk: daar kan men tevens nog meer inlichtingen verkrijgen. (Van een onzer verslaggevers) De „Burgemeester van Iïaaren"- groep van de Nederlandse Padvin ders. afdeling Schiedam, biedt aan een beperkt aantal jongens in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar de gelegenheid om deel te nemen aan een zomerkamp in Luxemburg. De kosten bedragen inclusief de reis per touringcar 75,en het kamp wordt gehouden van 3 tot en met 10 augustus te Echtemacht, Voor deelname behoeft men geen padvinder te zijn. Opgave dient zo spoedig mogelijk, in ieder geval voor 1 juni a.s.. te geschieden bij de groepsleider J. M. N. Adriaanse. Franselaan 162c, Rctterdam-7, tel. 151426 of zaterdagsmiddags in het greepshuis ..t Raadhuis".. Schie damseweg 200 'bij Sportparkbrug) Schiedam. De inschrijving geschiedt in volgorde van inschrijving. (Van een onzer verslaggevers) Het Academisch Ziekenhuis Dijk zigt in Rotterdam start per 1 sep tember met een opleiding voor fysio therapeut. Onder fysiotherapie ver staat men wat vroeger werd samen gevat met de term heilgymnastiek en massage. Mej. W. J. de Haas heeft „op dit terrein gedurende een lange reeks van jaren baanbrekend werk ver richt. Het besluit om een opleiding tot fysiotherapeut open te stellen is genomen mede in verband met de vergevorderde leeftijd can mej. De Haas. Voor belangstellenden er hun ouders bestaat op 22 mei gelegenheid een voorlichtingsavond bij te wonen In het ziekenhuis Dijkzigt. De avond begint om 8 uur. Museum namen toé (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse Waterscouts van de Nederlandse Padvindersvereniging organiseert op zaterdag 25 mei op een terrein aan de Havenstraat een jaarmarkt. Men is van plan dit evenement neg grootser op te zetten .dan voorgaande keren. Dat is al te merken aan de lijst met tentoonstellingen, die weer om vangrijker is geworden. Ook de „edu catieve activiteiten" (zoals 1(2 snu- seumlessen met 4.453 jeugdige leerlin gen!. cn de vijf kunstklassen met een honderd deelr.emres, wat tot wacht lijsten leidde i namen toe. In beide gevallen waren deskundigen met de leiding belast. In de kunstklassen maakten de Rotterdamse kunstenaars Trees Suringh en Joop van Meel zich verdienstelijk. j Aankopen, hoofdzakelijk in de t „koele sfeer", het verzamelgebied van het Museum, werden cr ook gedaan, maar uit het jaarverslag valt wel ie proeven dat op dat punt graag óók meer gedaan zou zijn: het geringe aankoopbudget is er het gevolg van dat dikwijls van een vriendelijke geste van de scheppende kunstenaars dankbaar gebruik moest worden ge maakt. Niettemin kon een aantal kunst werken verworven, waarbij het schil derij Nader tot U van de in 1967 overleden Gustavo (Asselbergs) in het bijzonder wordt genoemd Uit Amerika verwierf men door schen king een aantal werken. Bij de aan kopen waren de kunstenaars uit het Rijnmondgebied ruim vertegenwoor digd. Ook op het gebied van de „conser vering" van historische voorwerpen heeft het museum een taak. Een aan tal voorwerpen van zeer uiteenlopen de aard kwam, ook veelal door schen king, in het bezit van het Museum. Wel worden de activiteiten van deze Vereniging gememoreerd: zeven concerten en twee lezingen met mu zikale ondersteuning. 'Van een onzer verslaggevers) De Algemene Bond van Bejaarden te Schiedam belegt cp dinsdag 14 mei in de grote zaai van gebouw Musis Sacrum aan de Lange Haven een filmmiddag Getoond worden de kleurenfilms „Zambezi getemd" en de amusementsfilm „Vakantie in Lissabon". De films beginnen cm half twee des middags. Toegangskaarten zijn cp vertoon van contributiekaarten verkrijgbaar aan het Blauw-Huis aan de Lange Nieuwstraat 181. (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van donderdag op vrij dag is men vermoedelijk met een valse sleutel het kantoor van een technische handelsmaatschappij aan de Linker Rottekade binnengedron gen. Een bureau werd opengebroken en daaruit verdween een geldkistje met ƒ5.619,82. Met een damesfiets is gister- avend de ruit van een herenmode zaak verbrijzeld.De politie hield de 27-jarige ij2ervlechter A. M. M. uit Rotterdam aan. De man had de glas scherven neg in zijn haar zitten. Hij bleek onder invloed. ROTTERDAM (ANP) De direc tie van Wilton-Fijenoord-Brcnswerk N.V. verwacht dat de resultaten over .1968 .niet belangrijk zullen afwijken van die over het verstreken boekjaar. De bedrijfsresultaten zullen iets min der zijn, maar daar tegenover staat een hegere uitkomst van de post overige baten, door verkoop van de gieterij. De opbrengst bedroeg meer dan de op de balans vermelde boek waarde. In de eerste tien weken van dit jaar is de werkbezetting van de scheepsreparat ie-afdeling onvoldoen - de geweest. Het gaat hier om een structurele zaak. die zich ook bij an dere werven voordoet, zo zei presi dent-directeur ir. Woltjer. Opdracht gevers geven bij voorkeur geen repa ratie-orders voor het in Nederland gure winterseizoen. Dit jaar kwam daar neg bü dat men de schepen i.v.m. de Suez-crisis toch maar door liet varen en reparatie uitstelde. De directie is bezig om te trachten om door werkzaamheden van andere aard voldoende emplooi te vinden (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester Heusdens van Vlaar-2 dingen stapte vrijdagmiddag door een'7' op schaal vergroot sleutelgat ten te-* ken, dat de nieuwe showroom aan- de Schiedamseweg var, het autcmo-i; bielbedrijf Dorzo in gebruik was ge--" nomen. Hij moest daarvoor door een" papieren afscheiding heenstappen.", een taak, die hij manmoedig en„ energiek vervulde. 7 De burgemeester herinnerde direc-5 teur Van Dorp eraan, dat hij destijds,/ nogal wat bezwaar heeft gehad tegen"j de plaatsing van benzinepompen op* dit puilt vande Schiedamseweg.'5 maar dat het Dorzo-servicestation er^ desondangs is gekomen. js voor de reparatiewerf in het winter-* seizoen. De aandeelhouders is neg meege-- deeld dat de omzet over 1967 320- milioer bedroeg. De jaarstukken vat de N.V. zijn met algemene stemmens- goedgekeurd. Aandeelhouders stelden 7 he dividend vast op 12 percent (011-L veranderd). 'E Uit de onverwacht vele inzendingen gedurende de Jnh»bi-week is onze slagzin geboren. De prijs van 100,komt toe aan mevrouw H. Verheul. Langen- horst 97, Rotterdam. Zi) zond de slagzin in. die een begrip gaat worden voor het Schiedamse reizende paohei: Inderdaad !:i de roos geschoten, immers voor na genoeg alle soorten van verveer, hetzij per schip. Ten slotte: Als U wat voor de Pinksteren zoekt, weet dan dat Duton U gaarne boekt vliegtuig. bus. trein a eigen auto kunt u bij ons terecht, Reserveer uw reisdoel in uw eigen woon plaats op ons bureau. Het spaart U tijd, dus geld en wij bieden U vele faciliteiten. Duton voor Zaken- en Vakantiereizen. Duton voor Lucht- en Scheepspassages. Duton Uw reisbureau in 't hartje van Schiedam voor het reserveren van een „Dagtocht" tot een Rond-de- Wereldreis. Vanaf deze plaats danken wij allen, die aan onze wedstrijd hebben deelgenomen. Veie belangrijke tentoonstellingen trokken in 1967 een kleine 28.000 be zoekers. tegen ruim 21 000 in 1966. Er werd een proef genomen met open stelling op woensdagavond, wat tot op heden nog geen succes is gebleken. Van de tentoonstellingen kunnen die van het werk van „zondagschil- ders". de Droomwereld der Naleven, georganiseerd door de VARA, en die van ie Coöperatie. Kunstenaars in eigen tijd, met eenzelfde thema: de Salon der Maassteden 1967 natuur lijk: Beelden in het Julianapark: de Kunstbeurs Balans, zeker spectacu lair worden genoemd. Daarnaast ga) het Schiedamse museum een aantal jongere, talentvolle kunstenaars de kans hun werk alweer veelal in de koele sfeer te tonen. Heel even wordt nog „Het Inei dent" bi) de opening door mr. M Vrolijk, van de kunstbeurs Balans aangeroerd. Twee naakte mannen lieten zich toen beschilderen door een ondernemende Japanse, en dat maak te in heel Nederland de tongen los. „Dit incident betreuren directeur en commissies zeer. te meer daar de openingsrede van mr. Vrolijk niet de aandacht heeft ontvangen di zij had behoren te krijger, zo zegt het versiag. Op de protesten uit de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum wordt niet meer terug gegrepen. ANTI QUART A 0 in «n varkoop botten prtnttn tn pitten gróótet» torttrlng AFFIESJES, in tn vtr bulten tehttdtmii KUNSTREPRODUKTieS KUNSTKAARTEN PANELEN oppltkktn tn Iniljtten vtn pitten, rtproduktitt sa ishlidirljsH BIJ ons réén hoge reparatiekosten "TELEFOON 1S.71.43—209.9 5 LANGE KERKSTRAAT IS Ook 'x avonds aèlpeu wi) O uit de nood Etgen lervicedlentf. - 2 maeodta garantie op reparatie. als je t weet ie 't geen kunst Gegadigden die reeds ver z(jn gevorderd met de studie voor genoemd diploma, kunnen eveneens reflecteren. Studiekosten- en verplaatsingskostenregeling zijn van toepassing. Het bedrijf is aangesloten bij liet Instituut Ziekte kostenvoorziening Ambtenaren in Zuid-Holland Schriftelijke sollicitaties worden ingewacht bij de Directie, .osvest 53 te Delft. Kapsalon Hélene de salon voor de betere PERMANENT. Str.- loos voor leder haar geschikt flz>0. Héléne tlede permanent, de meest ideale imtimrlljke Der- manent f 10 Gratis haien en brengen per luxe auto voor per manent. Kapsalon Héléne. Rem brand tlaau 22, Schiedam, teler 267170. f 1 reductie op deze ad vertentie. Wasserij Nijman vraact MEIS JES EN VROUWEN Stadhou- <Jóf ati j. örihiedarn. Wasserij Noordboek vrnaxt MEISJES. Betaalt goed. Waran da 30, Schiedam.

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 2