Inbrekersduo zette in Vlaardingen zeker 32 kraken Klein land, ~;jk aan afwisseling Eric (6) weet nu al hoe een honkballer het slaghout hanteert De Serre gaat door met café-chantant Stichting voor hulp aan slachtoffers Biafra-conflict Uithuizigheden m Gemeente Schiedam Talent Duitse prijs voor prof. Van Dorp VVISSEI JiüEHSEIN HULP voor 3 avonden per week IMPORT PERZISCHE TAPIJTEN Medische Diensten IMlS Een uitspringer Nog meer Op de fiets Snippers ZATERDAG- 6 JUU 1968 jp> VBZJB .VOLK PAGLNA 15 (Van een onzer verslaggevers) Schiedams jongste honkhaltalent is zes jaar oud. Eric Kol- raeijer, parmantig en kwiek zoontje van eerste negentalspeler van Schiedam, Nico Kolmeijer, is nauwelijks groter dan een slaghout, maar nu al raakt hij de ballen trefzeker. Met een zwarte helm op het hoofd scoorde hij drie punten in een wedstrijd van jongens in de leeftijd van 6 tot 15 jaar. (Van een onzer verslaggevers) Van de schier eindeloze reeks Inbraken, die op rekening geschreven worden van de twee weken geleden in Schiedam, aangehouden twee verdachten zijn er niet minder dan 32 in Vlaardingen gepleegd. Het duo, C. L. uit Vlaardingen en H. H. uit Maassluis, heeft in deze stad met regelmatige tussenpozen geopereerd tussen half januari en begin juni. De buit varieerde van 41 cent tot ƒ2215. Restaurant „In de Gouwe Geit'* ADVERTENTIE SCHIEDAM HOOGSTRAAT 190 TELEFOON 26.67.81 Bezoek onze SHOWROOM in ROTTERDAM- REYERGORD VEGELINSOORD 96 i mliig m Aan het meer van Galilea in. het noorden van Israël. :94m& Grote toeristenattractie: Ds mynöü .v&ü Koning fnipnT lieverdjes' brengen Schaefers lessen in praktijk Een goede sliding maken naar bet honk is moeilijk. (ADVERTENTIE) Officiële publtkatie Het Bureau Onderwijs zal van 8 juli t/m 26 juli as. gesloten zijn. In verband hiermede zullen de Wet houder van Onderwijs en Culturele Zaken alsmede de Gem. Inspecteur van het Onderwijs geen. spreekuur houden op de woensdagen 10, 17 en 24 juli a.s. Voorts is de Wethouder van Onder' wijs en Culturele Zaken wegens vakantie verhinderd spreekuur houden op de woensdagen 31 juli en 7 augustus a.s. Deze week nam Eric met veertig andere op honkbal verzotte jongens uit Schiedam deel aan een honkbal training, die werd georganiseerd door sportclub Schiedam en onder leiding stand van de 28-jarige honkbaitrai- ner Jan Schaefer. Via de pers had men een flink aantal .„straathonkballertjes" en le den van andere verenigingen opge trommeld. die iedere morgen van de uit Amsterdam afkomstige Schaefer traning kregen in werpen, slaan, van genen het maken van slidings. Het iaatste onderdeel is nogal spectaculair. Op met véle emmers water doordrenkt gras wordt de jon gens geleerd hoe ze een honk moe ten bereiken. Als ze dat meteen op het gravel zouden proberen zouden ze letsel oplopen. Schaefer leerde hen de juiste techniek, die ze des mid dags toepasten in wedstrijden. Daarvoor hadden de jongens zelf teams samengesteld met namen als Schiedam Boys, Yankee en Dodges. Het kon haast niet anders of het naar de beroemde Amerikaanse for matie genoemde ploeg van de Dod ges" ging aan het eind van een fijne week met de overwinning strijken. De laatste uitslag (10) verschilde al erg veel van de resultaten aan het begin van de training, toen er cijfers ais 1310 en 14—0 werden bereikt. Een bewijs, dat de jongens de les' sen van Schaefer in de praktijk brachten en ten slotte goed tegen el kaar opgewassen waren. „Ik maak me sterk, dat je volgende wede op vele plaatsen ia Schiedam jongens ziet honkballen op straat," zei Schae fer. De trainer was vol enthousiasme over de prestaties van de jongens. Herbert Joeks en het trio Ben van der Linden hebben vrijdagavond veel luister bijgezet, aan het Café Chan' tant in de gezellig ingerichte Serre aan de Goudsesingel te Vlaardingen Het optreden van Herbert Joeks. dat pas om half tien begon vormde de hoofdschotel van de Weense tour de chant. Het kostte wel even tijd om de echte Weense sfeer erin te brengen, maar langzaam aan lukte dit toch. Op nogal komische wijze presenteerde Herbert Joeks zich aan het publiek, dat weer zo groot in aantal was, dat alle plaatsen in de Serre bezet waren. Succes oogstte hij vooral met een imitatie van Hans Moser. Ad van Yperen. die „zomaar" aan wezig was zong nog enkele liederen, waarbij het trio Ben v. d. Linden hem begeleidde. Het trio had eerder op de avond met pech te kampen toen de bas van Koos Fakvis werd „uitgeschakeld", maar men slaagde erin het instrument te herstellen. De eigenaar van De Serre liet we- ten, dat hij door zal gaan met de maandelijkse Café Chantant. (Van een onzer verslaggevers-» i De Heinrich Wieland Preis 1968 is toegekend aan prof. dr. D. A. van Dorp, groepsleider organische chemie en biochemie van het Unilever Re search Laboratorium te Vlaardingen, voor zijn wetenschappelijk werk. Prof. Van Dorp zal de prijs op 8 novembe. in het oiganisch-chemiseh instistuut "te München in ontvangst nemen. Amerikanse dollar 3.6L?S3.61H Engels pond 8.61&8.618 Canada 33&Vk~3.36*3 Franse frank 72.68i72.73* Belgische frank Duitse mark Zweedse kronen Zwitserse frank Italiaanse lire 7.2317.231 90.40—80.45 70.881—70531 84.188453 58.081—58.131 Kapsalon eeiene. de salon voor de oetere PERMANENT Stroomloos voor leder baar geschikt. 1dêlène tlède permanent de meest ideale natuurlijke permanent 110.- Oratls balen en orengen per luxe auto voor permanent KapsaloD Hêlène. "Rembrandt- latm 22. Schiedam, tel. 267170 11.— reductie op deze adver tentie Wasserij Nijman vraagt MEIS- JES en VROUWEN. Stadhou- dersl&an 3, Schiedam. Wasserij Noordhoek vraagt MEISJES Betaalt goed Wa rande 30. Schiedam. i": ROTTERDAM (ANP)- Deze da gen wordt in Rotterdam de stichting Vluchtelingenhulp Biafra-conflict op gericht, welke stichting in de plaats komt van het comité, dat eerder in de publiciteit is getreden. De stichting stelt zich ten doel het bijeenbrengen van gelden voor de slachtoffers van de strijd om Biafra. Deze gelden zullen door tussen komst van de organisaties, die zich reeds met aoze hulpverlening bezig houden, hun bestemming krijgen. De stichting rekent op hen, die bewogen door de nood in Biafra willen helpen en daarvoor geen andere mogelijk heid hebben gevonden. Bijdragen kunnen worden gestort op postrekening 400 ten name van de Stichting Vluchtelingenhulp Biafra- conflict te Utrecht en op de rekening van de stichting bij de Crediet- en Effectenbank N.V. te Utrecht. In het bestuur van de stichting hebben zitt'*»": mr. G. E. van Wal- sum, oud-burgemeester van Rotter dam (voorzitter;, mevrouw M. J. A. van Nispen tot Sevenaer-Ruys de Beerenbrouck (vice-voorzitster), de heer P. Ficq. adjunctdirecteur van de stichting „Mensen in nood" (secre taris), mr. P. ten Tex, directie-secre taris van de Crediet- en Effecten- bank N.V. (penningmeester) en me vrouw A. M. de Ranitz-de Brauw, die te zamen het dagelijks bestuur vor men. Verder de heren J. A. G. Al ders, vice-voorzitter van het NKV, mr. A. L. de Block, lid van de Raad van State, Th. Harteveld. wethouder van Utrecht, mr. H, Hoogenhuis, voorzitter van de centrale raad van beroep, mevr. C. C. H. P. van Iersel- de Vink, vice-voorzitter van de stich ting .Mensen in nood", de heren A. II. Kloos, voorzitter van het NW, J. van Eibergen, voorzitter CNV, en ir. Voet voor de Stichting Oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen. Eric Kolmeijer (8 jaar) aan slag. „Er zit hier echt wel talent. Het be langrijke is echter, dat ze hun va kantie fijn besteden. De jongens we ten nu wat honkbal is en we hopen natuurlijk, dat ze in een club gaan. Dat hoeft natuurlijk niet Schiedam te zijn. Daar gaat bet ons helemaal niet om- Beter is, dat ze in hun va kantie niet altijd op straat zwer ven Robbie Blacquière (11 jaar) en Sjaak Huet (14 jaar) hebben deze week nog beter geleerd hoe je een sliding moet maken. Steeds opnieuw gleden ze naar het honk, terwijl de modderspatten in het rond vlogen. Jan Schaefer deed het niet alleen. Ook spelers van het eerste negental waren iedere dag present om de fijne kneepjes van deze moeilijke sport eigen te maken. Aan het eind van de vrijdagmid dag reikte Jan Schaefer de prijzen uit en raadde de jongens aan om toch vooral te blijven trainen als ae later lets in het honkbal willen be reiken. Tot hun grote verrassing mochten de trainer en zijn dagelijk se assitmt Peter Versluis een boe kenbom in ontvangst nemen. Het was een blijk van waardering van de jon gens voor de manier, waarop Schae fer hen roet het honkbal vertrouwd had gemaakt. Met veel ontzag had den -z» geluisterd ais hfj hen met stentorstem toeriep „onderuit" te gaan. Als een grote triend leerde hij hen hoe ze een slaghout moesten vasthouden en daarmee een stootslag kunnen maken. Hun aandacht werd beloond roet een echt diploma en een boekje roet spelregels. Daarom deden de jon gens graag een duit in het zakje om hi „leraar" ook te verrassen. Het was het leuke einde van een evene ment, dat hopelijk nog door vele zal worden gevolgd. 'S-GRAVENtANDSEWEO 622, SCHIEDAM, vraagt voor d« afwas, Afwaemachins aanwaai*. In totaal leverden de strooptoch ten voor enkele duizenden guldens aan geld en goederen op. Daar naast werd er bij de inbraken voor aanzienlijke bedragen aan schade aangericht. Het is voor de politie een tijdrovend karwei geweest om alle inbraken, die de twee verdach ten worden toegerekend te catalogi seren. In chronologische volgorde zou het tweetal de volgende adres sen hebben afgewerkt met de er achter vermelde resultaten: Pegels, Oosthavenkade ƒ200,-; Dr. Gunninghschool, Gr. van Prinsterer- straat: bandrecorder t.w.v. 150,-; Lingeriewinkel, Hoogstraat; ƒ7,-; Loodbranderij, Hoflaan: ƒ35,- plus aansteker t.w.v. ƒ40,-; Van Pelt, Wlihelroinastraat: ƒ120,- plus stof zuiger 150,-; Van Noort, Waalstraat transistorradio en fles cognac; La moen, Vettenoordskade; transistorra dio; Motorhome Vink, Schiedamse- weg: div. voorwerpen t.w.v. ƒ144,- Penning, Binnensingel: vermoedelijk niets; braakschade; Obadja, Callen- burgstr.: geldkistje met ƒ60,-; Van Moorsel, Westhavenkade: poging; braakschade; H. Frantsenstichting Zomerstr.: transistorradio t.w.v. ƒ99; De Ridder, Westhavenkade: niets vermist; Korpel, Peperstr.: div. ap paraten, enz. t.w.v. ƒ625,-; Mion, Landstr.: niets vermist; Bergsma, A. Hoogvlietstr.: ƒ33,50; 1 tafelaan steker t.w.v. 70,-; 2 aanstekers en wat sleutelhangers; meubelfabriek Maasland, Stationsstr.; niets vermist, braakschade; Van Uffelen, Hoogstr.; kleding en schoeisel t.w.v. 2000,-; Piantinga, Van Hogendorpiaan 77,- en 40 .Dupli" kaarten; rijwiel stalling Valk, le van Leyden Gael- straat: ƒ3,- en geldkistje met ƒ40,-, braakschade; kantoor Boogaard, Em- mastr. 94,-; kantoor Poot, Waalstr. ƒ€),- en waardebonnen; motorhome Vink, Schiedamseweg: poging; braak schade; voorin. Herv. Rusthuis Kan toren Emmastr.r ongeveer ƒ2215,- en veel schade; AZV, Schiedamse weg: klein geldsbedrag; werkplaats Polderman, Landstr.: 0,41; Kantoor Oude Lijnbaan 155,- en paar dames handschoenen; De Jong <fe v. d. Lugt, Vetteoordskade: niets, braak schade: GAK, Nijverheidsstr.: ƒ372,- en aanz. schade; Farfum- ind., Industriestr.: ƒ198,- en aanz. schade; Airet-ool Nederland, Indstr. alleen braakschade. i i Tijdens het weekeinde is Apotheek Nieuwland aan het Dr. Wibautpletn 17, tel. 267532 voor bijzondere geval len geopend. Wie een huisarts wil raadplegen moet zich eerst in ver binding stellen met de Telefonische Boodseliappendièiüsl té Rotterdam, tel. 206611. Daar krijgt men dan het telefoonnummer van de huisarts, die in een bepaalde wijk de praktijk van zijn collega'* waarneemt. ;-;k< -i of-ii.'; - V-.l(r (Van onze redactie toerisme) Israël verheugt zich op een toenemende belangstelling van de Nederlandse toerist. Elk jaar komen duizenden uit de lage landen de kleine uit hoek aan de Middellandse Zee bezoeken en hun aantal groeit steeds. Wat beweegt deze vakan tiegangers, is het dareis naar het land van de bijbel, of zoeken ze gewoon de rijk ge schakeerde natuur en het kli maat? Op een gebied ter grootte van twee derde van ons land treft men in bonte afwisseling zeeën en ruwe bergen aan, vruchtbaar gemaakte, naar sinaasappels geurende vlak ten, met bloemen bedekte heuvels, liefelijke dalen, drukke, volkomen westerse handels- en havensteden naast rustige nederzettingen en Arabische dorpjes en stadjes, waar het oosterse leven nog over heerst. De Negev-woestbn biedt siJn woests grootsheid, zijn rotsforma ties vol mineralen, waarop de felle zon een schitterende kleurenpracht tovert, zijn verspreid liggende klb- boetslem met midden in de woes tijn bloeiende perzikbomen en dadelpalmen, de havenstad en badplaats aan de Rode Zee, waar Afrika en Azië aan elkaar grenzen. Boeken over Israël verschijnen in groten getale. Zij behandelen de talloze facetten van het land. Voor de vakantieganger voldoet onge twijfeld In eerste Instantie Kosmos reisgids, een boekje ter grootte van ssn sakagenda dat behalve zeer gevarieerde informatie over da ste den en attractieve gebieden ook in formatie bevat over de gewoonten van het volk, de economie, de mid delen van vervoer en de huisves ting. Bovendien is achterin een sum mier woordenlijstje opgenomen voor het geval dat men zich niet in het Engels nou kunnen uitdrukken. Te. Aviv, een even rommelige als Interessante stad, werd in 1909 ge sticht door een groepje joden uit Jaffa, die betere behuizing zochten dan die welke in dia Arabische stad beschikbaar was. De op duinzand gebouwde Lenteheuvel (vertaling van Tel Aviv) heeft zich, vooral na de Eerste Wereldoorlog, tot een be langrijk cultuur- an handelscen trum ontwikkeld. Zij telt ettelijke musea, scholen en instituten op velerlei terrein en huisvest om. de hoofdzetel van de Histadroeth. de algemene vakor ganisatie. Tel Aviv heeft nog geen half miljoen inwoners en is dus geen wereldstad. Toch noemen de inwoners hun Dizemgoffstraat de Champa Elysées van Tel Aviv. Jeruzalem is het geestelijk centrum van Israël. Omstreeks duizend Jaar voor Christus werd hat de hoofdstad van het toenma lige Israëlitische koninkrijk. Nieuwe bezienswaardigheden zijn de Khan en Ecce Homo Basilica. De Khan. herbouwde Turkse of kruisvaarders caravanserai!, ligt tegenover het spoorwegstation van Jeruzalem. De gebouwen zijn voor zover mo gelijk in hun oorspronkelijke staat gelaten en bevatten een theater, dat plaats biedt aan 350 personen, een restaurant dat geopend is vóér de voorstellingen en een intieme club <de Khan Club) waar thea terbezoekers zich later op de avond kunnen verstrooien. De Ecce Kcmo Basiliek op de Vla Dolorosa, bevat veel histori sche overblijfselen. Onder andere vindt men sr zeer gave resten van Herodes" fort Antonla. Volgens de ohrlsteiyke traditie is de binnen plaats de plek waar Jezus door Pi- latus werd veroordeeld. Onder de vele toeristische routes, dia ijverige VW's plannen, is die van Noord-Holland een uitsprin ger. Dit! De kunst in' is een inte- - ressante tocht, uitgestippeld in het gebied, dat begrerisd wordt door Bergen, Medemblik, Hoorn, Edam, en Alkmaar. U behoeft zich onderweg beslist niet te vervelen, want er zijn twin tig culturele, folkloristische en toeristische bezienswaardigheden in de route opgenomen. Gidsen met reductiecoupons bij de vws en de Nacokantoren. U kunt zich ook 14- ten rijden, per bus. De nijvere stad Hoorn heeft ove rigens nog meer pijlen op haar boog. Elke woensdag (tot 21 augus tus) herleeft daar het roemrijk# verleden in de Oudhollandse markt Vrouwen en mannen in zeven- tiende-eeuwse kledij beoefenen er het edele hand-ambacht, terwijl et ook verder genoeg afleiding is om het er een dagje uit te houden. Een Hoorns marktexpres vertrekt iedere woensdagmorgen om 9.02 uit Amsterdam CS. In Woensdrecht zal dinsdag 9 juü hard gefietst moeten worden fr* de wielerronde voor amateurs. Start om drie uur 's middags. U mag «rnaar komen kijken, maar wilt in uw vakantie actief blij ven, ga dan naar Assen, waar op dezelfde daig de Drentse rijwiel- vierdaagse start. Vier dagen fietsen door de mooiste gebieden van Drente in uw eigen tempo, veertig, zestig of honderd km per dag. Er komen elk jaar meer liefheb bers naar dit grootste wielereve- nement in Nederland. De kaartjes van de routes blijven overigens goed om deze tochten een ander# keer te rijden voor wie de stilte mint Als a met .'eet met de tallozen die de fiets hei itdekt hebben: Bi) de 'stichting fieu, Europaplein 2 Amsterdam, zijn nu al veertig fietsroute beschrijvingen met kaartjes verschenen, over het hel# land verspreid. Een kwartje pee- route. In het prachtige Bloemen- daalse openluchttheater danst zaterdagavond (6 juli) ons Natio nale Ballet. Dinsdag 9 Juli bent u welkom la Nunspeet, waar hevig hout gehakt zal worden, om prijzen. Dezelfde dag begint de wandel vierdaagse in Apeldoorn, De visliefhebber kan woensdag 10 en donderdag 11 juli in Zterikzee aanzitten aan het mosselfeest en kijken naar da vlootschouw. Gratis orgelconcerten in de Grote of St. Bavokerk in Haarlem zijn elke dinsdag om acht uur en elk# donderdagmiddag om drie uur in de Haarlemse Grote ól St. Bavokerk te beluisteren.

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1