Theo Wiegman exposeert nieuw werk in Stedelijk" Schiedam schutters Flinke schade Voetganger ges< Bedrijven Turken niet graag vertrekken Doden in verkeer Automobilist rijdt door na aanrijding F. S. Sjoerdsma dankt abonnees CoUectrice wint reis WISSELKOERSEN Nieuwe ervaring KAMERBREED TAPIJT Fhoogstr.184-186 schiedamm Buitenlanders SCHiEDAMSEÏ ZAAIERS ADVERTEER REGELMATIG BEL RADIO HENFLI FABRIEK VAN LANDBOUWMACHINES Het Vrije Volk C. VAN DER LELY N.V. LASSERS BANKWERKERS MONTEURS VERFSPUITERS ONGESCHOOLDEN PÉË/SI ÉWÖ IliSS flllt (Van een onzer verslagggevers) Theo Wiegman heeft toch zijn zin gekregen. Tot 30 septem ber zal men in één van de vleugels van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat ongeveer vijftig naoorlogse, monumentale creaties van deze op 30 mei zestig jaar geworden Schiedamse schilder kunnen bewonderen. Er is veel nieuw, modem werk onder: voornamelijk monotypes met grillige kleurschakerin gen, drie schilderijen en twee reliëfs. Zestigjarige Theo Wiegman temidden van zijn werken, waar van het Stedelijk Museum een tentoonstelling heeft ingericht. (ADVERTENTIE) Reeds v,a. f 32,70-per meter. TELEFOON 26 75 81 Een boek met dit merk Is een. waardevol werk In het gebied van het gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe- Waterweg-Noord (Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Maasland, Rozenburg en Hoek van Holland) is de werkloosheid tn de maand augustus iets opgelopen. Het aantal ingeschreven wei zoekenden steeg van 260 tot 302 op een totale mannelijke be roepsbevolking van ruim 60.000. Koop "n boek bjf d* ARBEIDERSPERS TELEVISIE-REPARATIEI ZATERDAG 7 SEPTEMBER JSSS BET VEUE VOLK PAGINA 15 Veel stralen op de vlammen. WEVERSKADE IQ MAASLAND TEL 01899-2844 '>"--i.-'v MR| ;ang met jonge schilders miste zijn <3 september Amerik, dollar3,631— 3,63? Engels pond3,6648,668 Canada dollars 3,38?3.38J Franse frank 73,07573,121 Belgische frank 723 7,231 Duitse mark 90,52190,571 Zweedse kronen 70,37170,421 Zwitserse frank 84,48 84,53 Italiaanse lire 58,33158281 Deense kroon 48,34148291 Noorse kroon 50,88150,931 Oostenr. schilling 14,05114,061 Escudo's 12,701—12,715 (Van een onzer veralaggever») Voor het eerst in haar bestaan or ganiseerde de Schietvereniging Schiedam een officiële prijmiitrei- king voor de clubkampioenschappen De avond werd opgeluisterd met een aantal spelletjes bingo en door een bandje dat door enkele leden van de vereniging was gevormd, In zijn openingswoord prees voor zitter P. J. van Drenth twee leden voor het vele werk dat zij hebben verricht in de Korenbeurs, 'Het maximum aan mogelijkheden, al thans voor de beurs, is bereikt,' onderstreepte secretaris J. C. J, van Geloven de woorden van zijn voor zitter. 'Hoe het er allemaal precies uitziet zie Je wel op 25 september, tijdens de Schie-Ba-Ro wedstrijd. Het verder de heer Drenth verder weten. De eerste prijs, tevens verent gingskampioenprljs, werd uitgereikt aan de' heer J. Th. Wolters, die met 44.87 het hoogste gemiddelde scoor de dat ooit in de vereniging is be haald, De tweede prijs sleepte de heer W. Moraal in de wacht, terwijl J. Visser zich voorlopig tevreden moest stellen met de derde plaats. In de schietklasse twee zegevierde P'. den Ouden met een gemiddelde van 43.47, in de derde klasse wist 3. Bleecke beslag op de eerste plaats te leggen met een gemiddelde van 41.03 en tenslotte bleef In klasse vier J. Voorthuysen met een gemid delde van 3827 zijn naaste concur renten de baas. Alle in de vier klassen la&tstge- plaatste deelnemers kregen als aan- moedigingsprijs een speld opgeprikt. WOERDEN. Terwijl hij in Woer den van de Zandwijksingel naar de 1 Rozenbrug reed, had de 47-jarige ver tegenwoordiger A. Ij. uit Waarder niet in de gaten dat er van links een fletser kwam. Deze laatste, de 25- jarige magazijnbediende A, G: H. uit Woerden reed door, omdat hij op een voorrangsweg reed. Er volgde een- aanrijding waarbij de fietser er met enkele schaafwonden aan zijn been en een kapotte fiets afkwam. De automobilist reed door maar kwam een kwartiertje later op het politiebureau. HU verklaarde zo ge schrokken te z(jn van de aanrijding dat hij niet durfde omkijken en was doorgereden. Na wat van de schrik bekomen te zijn, was hij omgedraaid en naar de plaats van het ongeluk gegaan. Daar zag h(j echter niemand meer en daarna was hij naar het po litiebureau gereden. De dienstdoende wachtcommandant was intussen reeds bezig met het op sporingswerk, omdat het slachtoffer het autonummer had opgenomen. Proces-verbaal werd opgemaakt De expositie wordt naar aanleiding van zijn zestigste verjaardag gehou den en men moet het dan ook, zien als een beloning voor „Doop", die, nadat de directeur van .het museum J. Paalman hem voor een expositie had uitgenodigd, nog in staat bleek om een nieuwe serie werken te ver vaardigen. Enkele uren voordat de expositie werd geopend wilde Theo Wiegman wel bekennen, dat hU er trots op is, dat een inmiddels in Nederland ver maard museum voor moderne kunst hem de eer gunt om te tonen wat hij in deze nieuwe, enerverende tijd waardis, „Weet je wat het is. Het is een enorme stimulans voer me geweest, toen ze me beloofden, dat er een expositie zou komen. Het is toch ze ker hardstikke leuk.." Zijn bruine ogen staan, osdanks de vermoeienis sen van 't inrichten van de tentoon stelling, erg vrolijk. „Er is veel nieuw werk by. Vooral de omgang met jonge kunstenaars, zoals mUn zoon Diet, heeft me sterk beïn vloed In zijn nieuwe atelier aan de Sin gel 66 heeft TheoWiegman in de maanden na zijn zestigste verjaar dag hard gewerkt. Zo intensief was hl) bezig, dat andere, schilders hem vroegen, wat hij toch wei de hele dag aan het doen was. Met een speciale door hemzelf ont wikkelde techniek, waarbij hij aller eerst op steen de grondkleur aan brengt en vervolgens tn drie fasen de creatie voltooit (het papier gaat over het beschilderde steen en dan gaat er een roller over, totdat ten slotte de „ééndruk" ontstaat) werk te Wiegman zijn door het leven ge rijpte ideeën verder uit. BEU heeft veel belangstelling voor zijn omge ving en interesseert zich ook erg voor nieuwe creaties van andere kunstenaars. ,JS4jk", verduidelijkt hij, „als je beperkt bent in je denken, dan ben je ook beperkt in je werk en dat laatste moet natuurlijk niet." Daar om tracht „vrijbuiter" Wiegman open te staan voor nieuwe invloeden. Daarom ook luistert hy terdege naar de mening van jongere schilder» en kUkt- of hij het eens kan zijn met hun iedeeën. „Misschien wordt hst wel druk vanavond," peinst hy, jnan, het is een hele nieuwe erva ring voor me.." Wellicht verdient Wiegman er nog wat mee ook. Want zijn monotypes kosten ƒ390, de re liëfs doen 1000 en de schilderijen verwisselen van eigenaar voor ƒ1500. Er zyn jonge schilders, die. zijn tech niek willen overnemen, maar de door hen bereikte resultaten zyn beslist minder dan het effect, dat Wiegman bereikt, ..Tja," zegt hU bescheiden, 4k heb het een beetje geperfectio neerd. Ik ben vast van plan door te gaan. verwaijen (Van een onzer verslaggevers) Doordat de 64-jarige reclamespe cialist J. H. C. E. gisteravond op het Weena- te laat merkte dat voetgan gers overstaken, remde hij zo plot seling dat hij de macht over het stuur verloor. Hij schepte de 73-jarige A. J. C. van Immerzeel uit de Maasstad, die een hoofdwond en een zware hersen schudding opliep. Hij moest naar ziekenhuis Bijkzagt. De reclamespecialisfc rook naar al cohol, maar de politie vond het niet nodig om hiervoor tegen hem op te treden. Desalniettemin verzocht de man zelf hem dé bloedproef af te nemen. (Van een onzer verslaggevers) Bij het GAB schryxt men deze ont wikkeling toe aan het feit. dat jonge ren. die dit jaar de scholen hebben verlaten en nog geen baan hebben zich hebben laten inschrijven. Daar naast hebben de bedrUfsvakanties een rol gespeeld. Nlttemin vertoont de arbeidsmarkt volgens het GAB in dit gebied alle tekenen van overspanning. Het aan tal openstaande aanvragen voor per soneel vertoonde bu voorbeeld een verdere styging: het bedroeg aan het eind van de maand 247Q. Het GAB heeft in augustus 55 bui tenlanders ingeschreven als werkzoe kend. Dat waren uitsluitend mensen, die hier al eerder hebben gewerkt: de nieuwe regels sluiten de inschrij ving van nieuwkomers uit. Van de buitenlanders konden er 49 aan werk worden geholpen en vyf anderen von den elders in het land een baan. Op het arbeidsbureau kan men al duideiyk merken, dat de stroom bui tenlanders is afgedamd. De bedrij ven doen steeds meer moeite om de Turken, die ze in dienst hebben vast te houden. Er beginnen al aanvra gen binnen te komen voor georgani seerde werving in Turlrije. In de afgelopen maand werden een aantal metaalbewerkers ingeschre ven, die een beroep deden op hun bedrijfsvereniging omdat hun werk gever failliet was gegaan en niet aan zyn loonverplichtingen kon vol doen. Het ging hier om een uitleen bedrijf. Wilton FUenoord is begonnen met een intensieve wervingsactie in de len van het land waar ninke werk loosheid heerst. Op langere termijn wil de werf proberen vele tientallen mensen naar zich toe te halen. De nieuwelingen zullen worden opgeleid in een introductiecentrum. Ter stimulering van de werkgele genheid in het schildersbedrijf in de komende wintermaanden zal door het Bedrijfsschap Schildersbedrijf subsi die worden verleend voor brnnen- sehilderwerfe, uitgevoerd in de perio de 2 december 1968 tm. 7 maart 1969. In de provincies Groningen, Friesland, Drente, Overijsel incl. de Noord-Oostpolder, Gelderland en Oostelijk Flevoland, Noord-Brabant en Limburg zal deze subsidie door het Bedryfsschap Schildersbedrijf in samenwerking met het Directomat- Generaal voor de Arbeidsvoorziening worden verleend. De gezamenlijk te verlenen sub sidie bedraagt ten hoogste ƒ2200.000 waarvan ƒ1200.000 zal worden ge dragen door het Bedrijfsschap Schil dersbedrijf en ƒ1.100.000 door het Directoraat-Generaal voor de Arbeid- voorziening. Hiernaast neemt het BedryfsschapSchildersbedrijf de vol le subsidie in de provincies Utrecht. Noord-Holland. Zuid-Holland en Zee land voor zyn rekening. Belanghebbenden kunnen zich voor eventuele nadere informaties, met betrekking tot deze subsidieregeling, wenden tot het Bedryfsschap Schil dersbedrijf: Burg. Eisenlaan 241 te Rijswijk (ZJL). DUBBELDAM. De 50-jarige G. W. T. uit Zundert is gistermiddag by 'n verkeersongeval op de rijksstraat weg in de gemeente Dubbeldam om het leven gekomen. T. was inzittende van een auto, bestuurd door de 37- jarige A. M. S. uit Zundert. Deze auto botste achterop een tractor met aan hangwagen, die van de rechterkant van de weg naar links was gereden om een inrit in te slaan. S. en een andere inzittende, de 37-jarige J. S. van H. werden zwaar gewond. Een vierde Inzittende, de 48-jarige 3. C. van A. uit Zundert, werd licht ge wond. De tractor-chauffeur, de 19- jarige J. B uit Willemsdorp, werd niet gewond. VEGHEL Na een aanrijding op de üdenseweg in Veghel is de 57- jarige E. M. van der Steen aan de opgelopen verwondingen in het zie kenhuis van Veghel overleden. Het slachtoffer reed met zijn auto de uitrit van zijn erf af, toen hij werd aangereden door een vrachtauto. AMSTERDAM De 51-jarige ser veerster G. C. de Roo is gisteroch tend op de kruising Helmhotzstraat en ,1e Van Marumstraat In Amster- dan-Oost aangereden toen zij geen vof rrang verleende aan een auto. Zij is in het Wilhelminagasthuis aan de opgelopen verwondingen overleden. ERICA De 20-jarige W. BeUen uit Erica (Dr) is gisteravond om het leven gekomen nadat hij met zijn auto tegen een dragline was gere den op de verlengde vaart noordzij de ter hoogte van de sluis in Erica. (Van een onzer verslaggevers) De heer F. S. Sjoerdsma, de on langs gepensioneerde voormanbezor- ger van Het Vrije Volk is weer terug van zy'c vakantie in: Friesland. Daar heeft hy nog eens de feestelijke ge- de revue laten passeren, die zich rond zyn afscheid van de N.V, De Arbeiderspers afspeelden. Weer terug in Schiedam wil Sjoerd sma vooral de abonnees bedanken, die hem op de laatste dag van zijn loopbaan by Het Vrije Volk verras ten met een fraai horloge en bloe men voor zijn echtgenote. (Van een onzer verslaggevers) „Ik schrok wakker van het geknetter en het geloei van de vlam men. Meteen heb ik mijn vrouw en kind in veiligheid gebracht en. de brandweer gewaarschuwd. Ik ben toen vanaf mijn achterplatje begonnen met de brand te blussen." Dat zegt, nog natrillend van de zenuwen, de 21-jarige N. Koppeschaar, die woont op De Dam naast het gebouw van de firma L. Penning, handel in auto-accesoixes, waar vanmorgen rond vier uur een korte, felle brand uitbrak. Dit oude gedeelte van Schiedam werd enkele maanden geleden ook al opgeschrikt door de hevige brand bij Kapelhof en Hoving. De brandweer pakte onder leiding vancommandant D. de Jager de brand meteen van drie kanten aan. Vanaf de Dam.- de Prinsensteeg en de St. Pietersteég werd water in het felbrandende gebouw gespoten. De oud-katholieke kerk. die naast het gebouw staat en die enkele maanden geleden bij de brand van Kappelhof en Hoving schade opliep, werd nat gehouden. Met twee motorspuiten, twee auto- spuiten en een nevelwagen; plus zes tig man personeel, ging de Schiedam se brandweer het vuur te-lijf. Door deze aanpak kon reeds na een half uur „brand meester" worden gege ven. Ondanks dit snelle optreden kon niet worden voorkomen, dat twee bo venverdiepingen geheel uitbrandden. Het personeel van de firma Pen ning had het gebouw vrijdagavond om half zes verlaten en toen was alles in orde. De bovenverdiepingen werden gebruikt voor opslag en ad ministratie. De schade was vanmor gen nog niet bekend, hoewel de ad ministratie en de boekhouding voor een groot deel verloren zyn gegaan. De oorzaak van de brand is onbekend. De naast het pand gelegen kruide nierswinkel liep lichte waterschade op. Ondanks het vroege uur trok deze brand in de binnenstad van Schiedam vrü veel bekijks. Kapsalon Hélene, de salon voor de betere PERMANENT Stroomloos voor leder baar ge schikt, 7.50. Héléne tlède per manent, de meest Ideale na tuurlijke permanent 1 10,- Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Héiène, Rembrandt- laan 22, Schiedam, tel. 267170 f 1,- reductie op deze adver tentie. MEISJES gevraagd voor laan- gels. persen en SapakafdeUng. Wasserij Nico NIJman, Stad- houderslaan 1—9. Schiedam. Gevraagd MEISJES voor mangels en persen. Hoog loon. Wasserij Noordboek, Warande 30, Schie dam. Gevraagd VERSTELNAA1STERS tegen zeer aantrekkelijk loon. Wasserij Noordboek, Warande 30 te Schiedam. sy ons géén hoge reparatiekosten TELEFOON 13.71.43—3SJ9M - LANGE KERKSTRAAT M Ook 's avonds helpen wij D uit de nood. Eigen eervlsedlenst - 3 maanden garantie op reparatie. Zoals ieder jaar gebruikelijk is, heeft 't British Legions ook ditmaal aan 33 collectanten die in november 1967 gecollecteerd hebben voor de Klaproosactie een 5-daagse reis naar Engeland toegezegd. Die 33 collectanten uit geheel Ne derland werden door loting onder notarieel toezicht aangewezen. De loting geschiedde uit de num mers der legitimatiebewijzen, die zij kregen by deelname aan de collecte. Deze keer Is ook een zeer ijverige Vlaardingse collectrice by de geluk kigen geweest. Het is mej. Jannie Kuijer, Van der Driftstraat 56 te Vlaardingen. ZU heeft een volledig verzorgde kostelo ze trip naar Engeland gemaakt. Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdeling: Passage 20. Schiedam, tel, 010-2687 98 Klachten over de bezorging tus sen 18.30 en 1920 uur telefoon 269359. Wegens snelle uitbreiding van onze produktie vragen wü voor transport-werkzaamheden. Eigen vervoer van onze fabriek naar Vlaardingen, Schiedam en het gehele Westland. Op MAANDAG 9 SEPT. as. houden wij van 7 tot 8 uur een VOORLICHTINGSAVOND in een der bovenzalen van Café-restaurant ...DE AMSTBI - BRON" aan de Koemarkt te SCHIEDAM. Bent. U deze avond verhinderd kom dan eens praten op onze fabriek. Wjj zijn bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 8 en 17 uur aan het fabrieks- kantoor. 's Zaterdags tussen 10 en 12 'uur ten huize van de personeelschef, Weverskade 33f te Maasland tel. 01899-3755.

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1