Wie actie steunt zorgt ervoor, dat talrijke wensen van clubs kunnen worden verwezenlijkt Dansschool Sitton Wilton klopt EHC (7-2) stukgoed Meer vrouwen dan mannen in Schiedam Succes schiet met scherp Letten DBGC College verdeelt taken Julianascliool wint finale voetbaltoernooi Bier - en glas - ravage B. en W wallen in het openhaar discussiëren over Rijnmond Ongedeerd Weer inbraak in voetbalkantine Wensen Reacties Overdektè tribune Weinig winst voor handballers Heup gebroken Korfbal DUIVENKLOK Hel Vrije Volk Meisje op bromfiets tegen busje SCHIEDAMSE ZAAIERS DINSDAG 10 SEPTEMBER 1968 HEI VRIJE VOLK an een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) INSCHRIJVING oCHIEDAM: LANGE HAVEN 121 Telefoon 26.62.62 - Dagelijks van 10- -21 uur VLAARDINGEN: JOUBERTSTRAAT 27 Telefoon 26.62.62 - Dagelijks van 19—21 uur „DE RANK" 5 en 12 september tussen 19- -21 uur Het gaat goed met de zegelactie van de Stichting Ophourv Schiedam. Het bestuur van deze instelling, die in het voor jaar het plan lanecerde om door middel van allerlei acties, zoals liet versterkken van zegels door winkeliers, de leef baarheid in Schiedam te verbeteren, weet zicli gesteund door v? verenigingen. De besturen van deze clubs scharen zich unaniem achter bet streven van hel SOS-Lestuur, dat deze neck spijkers met koppen gaat slaan en binnen niet al te iaugc tijd overgaat tot verspreiding van de eerste door Richard Henke ontworpeu zegels. Ten overstaan van notaris mr. A. S. A. H. Blaisse werd maandagmiddag in het gebouw van de Schiedamse Gemeen schap de stichtingsacte gepas seerd. SOS kan nu Spijkers met koppen slaan!- ü!ÉI (Van onze sportredactie) j Succes en ODI hebben op- nieuw de volle korfbal winst behaald. ODI deed dat tegen Sagitta met 53 in een goede wedstrijd. Succes klopte met niet minder dan 140 DBGC. SagittaODI 3—5 tV.UlivA lo Opbouw Schiedam ers met en t Van een onzer verslaggevers) Opnieuw is in Schiedam ingebro ken <m een kantine' van 'een voetbal vereniging. In de' nacht van zondag op maandag kreeg DRZ ongewenst bezoek. Een jukebox en een trekta- tpl werden opengebroken Hoeveel geld e>' precies werd gestolen is nog niet bekend. De inbrekers hadden de toegangsdeuren geforceerd.. Een telmachine (merk Totalia, waarde /800> is gestolen uit een di- rectiekcet op liet terrein van N.V. Gusto. Dc 48-jarige hooldcontroleur H. J. W. heeft hiervan aangifte ge daan by de politie. Vrijwel alle verenigingsbesturen hebben toegezegd, dat zij door mid del van de clubbladen en toespra ken propaganda zullen maken voor de SOS-zegel, die naast KES-, Ani mo- en Nieuwiandzegel door bijna tweehonderd winkeliers zal worden uitgereikt. Wie straks koopt bij een winkelier, die het SOS-zegel uitreikt, weet, dat hij daarmee de actie van de Stichting Opbouw Schiedam steunt, dat als eerste doel de bouw van een uit meerdere zalen be staand uitgaanscentrum op het oog heeft. Inmiddels is ten overstaan, van notaris mr. A. S. A. H. Blaisse de stichtingsacte gepasseerd, zodat SOS niet ianger de letters ,.i.o." (in op richting) toegevoegd krijgt. geld rondkomende clubbestuurders op papier hebben gezet. De reacties van de zijn voor SOS van clubbesturen onschatbare waarde. Men heeft hen door middel van invu.formulieren in staat ge steld te vertellen hoe men de actie wil steunen en welke wensen men eventueel graag met de financiële steun van de stichting verwezenlijkt zou zien. „Wij zullen er bij onze le den op blijven hameren: Koop alleen in winkels, waar Schiedam-z. els zijnschrijft de secretaris v.-n de voetbalvereniging PTT. de heer M. de Boer uit de Van Hallstraat. Zijn liefste wens: we zouden wel eens een echt voetbalveld willen be zitten. Tussen haakjes schrijft hij er achter: „Niet eens helemaal al leen. maar in combinatie met twee of drie kleine zaken of bedrijven. Onwillekeurig zullen vele Schie dammers de SOS-actie vergelijken met dc acties, die destijds voor de bouw van de sporthal Margriet zijn gevoerd. Grote animator was des tijds C. J. M. Bolmers, Natuurlijk laat de sporthaldirecteur zich ook deze keer niet onbetuigd. Van hem is het plan om in de sporthal een groot reclamebord te plaatsen, dat door middel van affiches de bezoe kers op de SOS-actie attendeert. Hoe nodig het is, dat een derge lijke actie slaagt, blijkt uit de vele wensen, die de nauwelijks met het (Van een onzer verslaggevers) De wykvereniging Groenoord heeft een goede greep gedaan om in deze wijk een schoolvoetbaltoemooi te or ganiseren. Vorige week zijn in de avonduren op het veldje aan de Laan van Bo!"Es de voorwedstrijden ge speeld. Gisteravond vond onder gro te belangstelling van het publiek uit deze wyk de finale plaats. De Bur gemeester Verveenschool speelde te gen de Koningin JuKanasehool. Het was een leuk duel dat met 0—Oeindigde. Strafschoppen brachten de beker bjj de Burgemeester Ver veenschool die meer strafschoppen konden benutten dan de Juliana- school. De heer J. Bronneman. amb tenaar voor sportzaken, heeft na af loop de beker uitgereikt. Mevrouw De Graaf, wethouder van Sportzaken was getuige van het voet balduel. De voetbalverenigingen, zoals Ex celsior "20. HBSS. ürsus, PPSC en Schiedam kijken hoopvol uit naar de SOS-acties. Men denkt daarbij aan een verhard oefenterrein met ver lichting (W. E. Elgers van Excel sior "20), kleedlokalen, geluidsinstal latie, tribune met lichtinstallatie (M. S. Klink van KBSS). 'n „eigen home", Ursus, J M C w d Hoeven), uitbreiding van de velden (J. van der Berg van PPSC), trainingsveld met verlichting (E! P. Poelman van DHS) en kleed- en waslokaal voor SH en HV Schiedam. Maar ook andere verenigingen hebben hun nodon. Wijkvereniging Nieuwland, vertegenwoordigd door secretaris M. W. Eijthuysen zal door middel van advertenties de aandacht op de SOS-actie- vestigen, Men koestert de wens om een speel tuin en een "i-enigingsgebouw uit de grond te stampen. Het geld ont breekt echter. SOS kan ook hier uit komst brengen Toneelvereniging Alberdingk Thijm is natuurlijk evenals het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus het meest gebaat met de realisering van een zalencentrum, maar wat doet een toneelclub met een mooie zaal als de decors voor het opvoe ren van een stuk ontbreken? Juist er is geld nodig voor het huren van decors, die zeer waarschijnlijk wel aanwezig zijn in het zalencentrum, dat wellicht over enkele jaren al kan worden gebouwd. Ook de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen wil graag een eigen lokaliteit. Wel licht biedt ook bier het zalencentrum uitkomst, Waar zou een Tamboers- en Trom- petterskorps zoals de Rijnmondband eigenlijk die ingewikkelde marsen en muzikale shows moeten instude ren? Men heeft thans als repetitie ruimte een slooppand aan de St.- Annazusterstraat en men kijkt met verlangenuit naar twee lokalen van respectievelijk 15 bij 15 en 15 bij 45 meter, Tja. wat wil een supporter van een voetbalclub? Op een overdekte tribune kijken naar de prestaties van zijn idolen. Daarom is de wens van de SW-supportersvereniging .Door Weer en Wind" (toepasselijke naam wanneer je in de regen zit 's winters) niet vreemd: een 'over dekte zittribune. Wellicht komt het er wei vanVele sportverenigin gen kampen met vervoersproblemen. De spelers van eerste teams, zoals bij de basketbaliveremging Juventus en de volleybalclub Juliana moeten vaak lange reizen maken. Een bus je voor spelers en trainer zou be paald geen luxe zijn. Het Vendel Schiedam van de Oranje Garde mikt ook op een eigen clublokaal en vraagt ook een bijdrage voor het organiseren van een evenement, zo als de KW-mars 1969. Het bestuur van de Watersport vereniging „De Schie" heeft weer een andere behoefte. Het is secreta ris F. D. Leliveld ca. al tien jaar lang een doorn in het oog, dat de leden van De Schie voor hun boten geen behoorlijke ligplaats hebben. Daarom diende men vorig jaar een plan in bij liet gemeentebestuur. 'Van onze sportredactie' Met steun van SOS zou men dit plan willen realiseren. De actie woelt, veel open in het Schiedamse vereni gingsleven. De waterscouts zien plotseling een mogelijkheid om aan bouwgrond te komen langs de Schie, waarop een nieuw clubhuis zou moe ten verrijzen, dat desnoods ook door andere verenigingen zou kun nen worden gebruikt. De Schiedamse Reddingsbrigade wil graag een instructiebad en acht vier zwembaden in Schiedam niet te veel van het goede. De Neder landse Bond van Oudstrijders en Dragers van 't Mobilisatie-kruis, be staande uit oud-militairen vindt het jammer, dat er in Schiedam alleen maar met luchtbuksen kan worden geschoten. Liefste wens: schietbaan, waarvan ook de politie gebruik kan maken. „Het kan in de loop der ja ren allemaal gerealiseerd worden als het publiek de acties wil steu nen", aldus het SOS-bestuur. (Van een onzer verslaggevers' Achthonderd flesjes bier gingen aan diggelen, toen maandagavond omstreeks halfzeven op de Overschie- seweg. nabij het Stationsplein te Schiedam de laadvlonder van een vrachtauto, bestuurd door de twintig jarige Rotterdamse chauffeur K. H. v. d, B„ het begaf en veertig krat ten op straat vielen. De ravage was enorm. Personeel van de reinigingsdienst is geruime tijd bezig geweest'om de glasscher ven en de smurrie te verwijderen. (Van een onzer verslaggevers) Op het trottoir by het bejaarden tehuis Thurlede te Schiedam is een 85-jarige bewoonster van het tehuis, mevrouw K. V.-W. gestruikeld. Zij brak haar linkerheup. De vrouw is opgenomen in het Gemeentezieken huis. s-V- i (Van een onzer verslaggevers' Het Schiedamse gemeentebestuur heeft er geen bezwaar tegen, dat de discussie over de Rijnmondstrucluur binnen de vergadering van het zo genaamde College van. Samenwer king in het openbaar gebeurt. B. en W. schrijven dit in antwoord op de wagen van het socialistische ge meenteraadslid ir. C. Boerman. Het behoeft volgens het college geen bezwaar te ontmoeten de stand punten van de gemeenteraden in het Rijnmondgebied in het openbaar te behandelen, omdat deze reeds in openbare raadsvergaderingen zijn bepaald. Daarcra heeft het gemeentebestuur ook geen bezwaar tegen een open bare vergadering van het College van Samenwerking. De vraag van het PvdA-raadslid J. Dijkstra, die wilde weten of het college bereid is om tijdig kermis te nemen van de mening van de gemeenteraad over de inspraak van de gemeentebesturen in de benoe ming van een nieuwe Rijnmondvoor- zitter. beantwoordt het college be vestigend: Uit een reeds enkele we ken geleden gegeven antwoord op wagen van ir. Boerman blijkt, dat het Schiedamse gemeentebestuur van mening is. dat de inspraak in de benoeming van een nieuwe voor zitter niet beperkt moet blijven tot Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) Schiedam heeft een klein wouwen overschot. Dat blijkt uit de cijfers van de bevolkingsstatistiek over de maand juli. In totaal waren er eind juli 41.681 vrouwen en 41.271 man nen. die te zamen zorgen voor een bevolking van 82.952 zielen. j Sinds 31 december 1967 Is het aan tal inwoners gestegen met 356. In juli vestigden zich 233 mannen en 204 vrouwen in Schiedam, maar er vertrokken 174 vrouwen en 162 man nen. Er was in juli een geboorten- vrouwen. een vestigingsoverschot overschot van 27 mannen en 28 van 71 mannen en 30 vrouwen en een totale vermeerdering van het aantal inwoners met 98 mannen en 56 vrouwen. t Succes had .geen moeite met, het pas gepromoveerde DBGC. Met niet minder dan- een 14O-zege keerden de Schiedammers naar huis terug. Benno van Krogten heeft zich in Oude Tonge kunnen uitleven. Van' de veertien treffers bracht hij er vier op zfin naam. In de eerste helft scoorden de Schiedammers al negen keer. Na de- rust werd de score zon der veel moeite naar 14—0 getild. Buiten Benno van Krogten waren Eis Rusrfer, Jan Beuker. Marijke Groenendijk en Cobi van Vliet- Jansen de doelpuntenmakers. ODI heeft in een fraai duel Sagitta met 53 teruggewezen. De Schiedammers combineerden fraai met als resultaat dat zich reeds kort na het begin twee fraaie treffers lieten aantekenen. Tousant zorgde hiervoor. Van Winden scoorde zelfs 03 voordat Sagitta iets terug kon doen. Door Van 't Hof liep ODI uit naar een 41-voorsprong. waama Sagitta terugkwam tot. 34. Van Winden maakte aan alle zorgen een einde door 35 te scoren. De Schiedamse postduivenvereni ging Union nsm T afgelopen week einde deel aan een wedvlucht vanuit Vilvoorde, waarvoor 324 duiven zon dagmorgen -om 11.40 uur werden gelost. De eerste duif werd geklokt om 13.13,32. De laatste arriveerde om 13.24.40 uur. De uitslag luidt: Gebr. Van Leeuwen 1, Kerkhoff 2 6 8 14 en 27; Brrzilay 3; Heeren Zn. 4 5 7 10 15 16 18 21 25; Verlinde Zn. 9 20 22; Wenteler 11 24; G. van Diest 13; W. van der Hoeven 17; Mevr. Letns 19 20: Slegt en Co. 23; Broeders 26 en Wijntjes jr. 28. Kantoor, Redactie, Inspectie en Advertentie-afdeling: Passage 20 Schiedam tel 010-26 87 98 Klachten over dc.bezorging tus sen 18.30 en 19.3o .'ur telefoon 269359. Het afgelopen weekeinde beeft de Schiedamse handballers maar weinig resultaat opgeleverd. Vooral in de herenseclor was er weinig winst te behalen. De dames van Scylla hebben hun eerste wedstrijd van dit seizoen ach ter de rug. Excelsior heeft deze da mesvereniging onderdak verleend voor haar seniorenteam. waarmee voor dit team een eind is gekomen aan het spelen van thuiswedstrijden op het veld van hun gasten. Zondag kwam het Goudse Vires et Celeritas naar Schiedam en heeft in de eerste helft goed partij gegeven en een 0—0-ruststand laten noteren. Na rust kwam Scylla beter op dreef en scoorde Gerda Scheil 1—0. Vires liet zich niet onbetuigd en kwam goed terug. Een verrassende Goudse aanval bracht de partijen weer op gelijke voet (11). Scylla bleef echter de betere partij en door de* bijzonder goed op dreef zijnde Margreet Bun- te. behaalde Scylla een 31-zege. De dames van Wilton ontmoette het Haagse EHC. In een pittige wed strijd. met soms verrassend goed spel, behaalde zij een verdiende 7-2- overwinning. Minder gelukkig waren de heren van Wilton, die het Haagse Hermes 2 ontmoetten. Hermes toonde een goede inzet en met snelle en door dachte aanvallen zette het Wilton onder druk en behaalde een 812- zege. Meer succes was er weggelegd voor de reserveheren van Wilton, die in een derby het team van UVO goed party gaf. De grotere routine van Wilton gaf hier de doorslag. De jeugdige UV'G-formatie verdedigde zich met mannenmoed, maar had toch geen antwoord op het gcede spel van Wilton 2, dat met een 7-15- zege huiswaarts keerde. De dames van UVG stonden voor de lang niet gemakkelijke taak. om het Rotter damse Roda op eigen terrein partij te geven. Door beheerst en tactisch spel bleven de groen-witten echter heer en meester van het veld. Na een 12-ruststand, keerde UVG met een 3—6-zege huiswaarts. De dames van DWS ontmoetten aan de Oude Dyk het team van Sneiwiek. Het werd een aantrekke lijke wedstrijd, met twee gelijkwaar dige teams. DWS tad echter iets meer geluk met zijn schoten en be slechtte de strijd in de laatste mi nuut en stelde de zege met een 9-7- stand veilig. De reservedames van DWS had den het niet gemakkelijk tegen Spar taan uit Rotterdam. Het aanvalsge- weld was te groot voor onze stadge noten. die lange tijd stand konden houden, maar ten slotte, moegestre den, de eer met 11-9 aan Spartaan moesten laten. De heren van DWS zijn nog niet in vorm. Was het vori ge week Dynamo dat met beide pun ten naar hujs ging. nu kwam het Westlandse Quintus als lachende der de uit de bus. Het was een enerve rende stryd. waarin Quintus blijk gaf over veel talent te beschikken. Een 915-overwinning was voor de fruit telers. Van een onzer verslaggevers' Op de Eduard van Beinumlaan in de Schiedamse wyk Groenoord is de zestienjarige scholiere Tineke O. maandagmorgen met haar bromfiets tegen de achterkant van een busje gereden, waarvan de chauffeur, de 53-jarige afwerker A. L. uit Heinen- oord bezig was te parkeren. Het meisje, dat daarop niet bedacht was. liep b(j het ongeluk schaafwonden aan haar benen en een scheurwond onder het linkeroog op en moest wor den opgenomen in de Dr. Noletstich- ting. „Geduld en vindingrijkheid in de opvoeding" is de titel van een lezing;, die mevr. B. M. van Oort-Wegeling houdt op de jaarvergadering van Pro Juveiuute op dinsdag 24 septembci in de kantine van de Rijksscholen gemeenschap aan de Hugo de Groot straat 4, nabij de Burg. van Haaren- laan. Mevr. Van Oort stelt zich voor om, uitgaande van de onduidelykfaeiö die zich bij de hedendaagse opvoeding voordoet, de persooniyke mogelijkheï den van de opvoeder te belichten, Mevr. Van Oort was sociaal leidster van het Bureau Spreekuren voor Le» vensmoeilykheden te Rotterdam cn neemt actief deel aan het werk van verschillende sectoren van de kin derbescherming. Op zaterdag 21 september is hei veertig jaar geleden, dat de huidigs bedrijfsleider van de Schiedamsè IJzer- en Metaalhandei Jos van GelJ deren N.V., de heer G. Meeder, id dienst trad van dit bedrijf. Daarom is er op vrijdag 20 september op het kantoor van het bedryf een feeste- lyke bijeenkomst, waar de jubilaris zal worden gehuldigd. Van half vier tot vijf uur is er een receptie. Het Stedelyk Gymnasium Is dë nieuwe cursus begonnen met twee eerste klassen. De rector dr. Laberdus meldt, dat er in die klassen 36 leer lingen zitten. Het gymnasium telt nu in totaal 117 leerlingen (vorig jaar 100'. -1? Het Schiedamse zangduo „Kot Simehah" gaat binnenkort een ver-; bintenis voor het leven aan. Op woensdag 18 september gaan Bas Moerman en Yvonne Grootenboer *s middags om drie uur naar het) Schiedamse stadhuis, waar het hu welijk tussen deze vertolkers van het Israëlische lied zal worden voltrok ken. Een week later begint voor het duo Kol Simehah het nieuwe seizoen dat vele perspectieven biedt. Voor het eerst gaat het zangduo optreden voor buitenlands publiek: Een lang week einde in Parijs en daarna enkele contracten in Londen. Verder treden Bas en Yvonne nog een aantal avon den op in Nederlandse steden. „Geen tophits, geen „meezingers," geen gou den platen, maar het gevoelige lied van het land waar verschillende cul turen elkaar ontmoeten." Als prinses Beatrix straks weer het leven schenkt aan een prins of een prinses is het natuuriyk ook een beetje feest in Schiedam. De Stich ting Viering en Herdenking Nationa le Feest- en Gedenkdagen laat zich ook deze keer niet onbetuigd; In ne gen wijken van. de stad zullen er met medewerking van muziekkorpsen, dru mbands en gymnastiekverenigingen met vlaggengroepen rondwandelingen werden gehouden, waaraan kinderen met lampions en vlaggetjes kunnen deelnemen. Wordt het prinselijk kind vóór zes uur 's avonds geboren, dan zijn de optochten op dezelfde avond, mits het geen zondag is. Is de be kendmaking na zes uur dan zijn er de volgende avond feestelyke marsen. Als de blijde gebeurtenis plaatsvindt op zaterdag of op zondag dan gaan de muziekkorpsen maandagavond om zeven uur op stap. Kinderen kunnen zich onderweg aansluiten... (Van een onzer verslaggevers) De achttienjarige Schiedamse plaatwerker P. van B. bleef maan dagavond ongedeerd, toen dc door hem bestuurde auto op de Churchill- weg nabij de sporthal Margriet de hardstenen band van het trottoir raakte, naar rechts zwenkte, op een tweede trottoirband caramboleerde en ten slotte kantelde. De piaatwer- j ker kwam met de schrik vry: zijn j auto werd zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) Het gemeentebestuur van Schie dam heeft na de benoeming van de heer J. Scheffers (p.v.d.a.) tot wet houder de taken als volgt verdeeld: Burgemeester H. Roelfsema blijft zich bezig houden met Bescherming Bevolking, Brandweer, Gemeente archief, Gemeentewerken, Grondbe drijf. Industrie- en bedrijfsvestiging, Perszaken cn rolitie. Mr. M. J, M. van Kinderen (k.v.p.) blijft wethouder voor de Wo- ningdienst en de Teciu.->che Bedrij ven, mej. G. D. de Graaff (p.v.d.a.) is als wethouder van Onderwijs en Culturele Zaken verantwoordeiyk voor Jeugdzaken, Culturele Zaken, Onderwijs, Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Sportzaken en het Ste delijk Museum. De heer M. Eykeuaar (prot. Schiedam) heeft als wethouder van Sociale Zaken en Volksgezondheid de supervisie over Algemeen Han delsentrepot, Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst, Huisvesting. Open baar Slachthuis, Sociale Zaken en het Gemeenteziekenhuis. De nieuwe wethouder J. Scheffers krijgt de portefeuilles Financiën en Perso neelszaken en heeft in die hoedanig heid te maken met Financiën. Ge meentebelastingen, Havendienst, Marktwezen. Personeelszaken en de Vervoer-, Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst. Bij verhindering van burgemeester H. Roelfsema zullen de wethouders in onderstaande volg orde als loco-burgemeester funge ren: mr. M. J. M. van Kinderen, mej. G. D. de Graaff. M. Eykenaar en J. Scheffers. MEISJES gevraagd voor man gels. persen en tnpakafdcUng. Wasserij Nico Nljman. Stad- houderslaan 1—9. Schiedam. Gevraagd MEISJES voor mangels cn persen. Hoog loon. Wasserij Noordhoefc, Warande 30. Schie - riam. Gevraagd VERSTELNAAISTERS tegen zeer aantrekkelijk loon. Wasserij Noordhoek. Warande 30 te Schiedam. Kapsalon Heiene. de «ion «■•oor de betere PERMANENT Stroomloos voor leder haar ge schikt, t 7 50 Keien e ttede per manent, de meest ideale na tuurlijke permanent to - Gratis haien en brengen per luxe auto voor Permanent. Kapsalon Héléne R^mbrandt- laan 22. Schiedam, tel 267170. ï.- reductie op dere adver tentie.

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1