WimHolland lanceert nieuwe Duitse modelijn Huizm Brabant Films voor kinderen KREÜGER Deze winter geen evenementen van allure in sporthal Vlaggen voor Coby 695,- Calvé contra N. Melitta In kort geding Nieuwe brug over .ysr\ ■m M. REESE DIA-SHOW PASSAGE 7 m Botsing met gestolen brommer Auto schept voetganger Kind blijkt tóch ernstig gewond Vrouw gewond bij botsing mmm mêm Automobilist aangehouden Aanrijdingen door het slechte weer WALTHER BENSER DIA-FESTIJN VALMELINE REGENJASSEN Actief Burgerlijke Stand KLEUREN- BALLPOINTS RADIO HEN FU Medische Diensten m (onder invloed) WISSELKOERSEN Kachel oververhit VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1968 (ADVERTENTIE) an een onzer verslaggevers) irn Holland, de 39-jarige Schiedamse dameskapper ziet er weer brood in. Voor de eerste keer na zijn ziekte is de energieke eigenaar van „Lilian" vorige week naar een studio in Hamburg gegaan om zich samen met 33 andere Neder landse kappers te laten voorlichten over .Barcarole" de nieu we Duitse modelijn voor herfst en winter 1968-,69. komt op dinsdag 19 nov. a.s. in de „Doelen" te Rotterdam met een UNIEKE Een ieder die voor 50, aan foto-app. besteedt, krijgt een toegangsbewijs voor dit grootse film TUINLAAN 98 TELEFOON 26 74 64 Mgr. NOLENSLAAN 688 SCHIEDAM TELEFOON 26 20 76 «t DIOLEN KATOEN (Van een onzer verslaggevers) Als straks, op 1 oktober, de zaalsporten weer een aanvang gaan nemen, gaat ook de Sporthal Margriet z'n deuren weer openen voor de zaalsporters. Een Sporthal Margriet, waar In de afgelopen maanden hard aan is gewerkt om nog meer ver beteringen door te voeren. (ADVERTENTIE) „Barcarole" is de naam van dit kapsel, dat In Duitsland wordt gelanceerd als de nieu we modelijn voor herfst en winter 1968-1969. Holland wil het in Schiedam Introduceren. (ADVERTENTIE) AEG TURNAMAT normaal 938,-—. bij ons 1 jaar garantie. Gem. betaling. Lange Kerkstraat 86 SCHIEDAM Telef. 15 7143—26 29 96 DEN BOSCH (ANP) Donderdag heeft voor de president van de rechtbank in Den Bosch, dr. H. Kramer, het kort geding gediend dat door Calvé-De Betuwe te Delft en Meiitta te Kaar den is aangespannen tegen de N.V. GEGRO (gezinsgrossiers) te Eindhoven en waarbij van laatstgenoemd bedrijf, op straffe van een dwangsom van 250 gulden per overtreding, wordt ge- eist, dat er geen merkartikelen van de eiseressen onder de vastgestelde prijs zullen worden verkocht. Gemeente Schiedam BOSKOOP. Op de kruising Hoo- geTesnseweg—Seemtrseg irs Boskcsp is mevrouw Harkes bij een aanrijding ernstig gewond geraakt. Haar auto botste op een tegenligger. Met een gebroken linkerbeen en een hersen schudding werd zfj naar een Gouds ziekenhuis gebracht. (ADVERTENTIE) brengt het allernieuwste Er ligt een spiksplinternieuwe brug over de Zaan. Deze brug, die 15 november officieel wordt geopend, is een schakel in de toekomstige weg die de verbinding gaat vormen tussen Amsterdam (van de Coentunnel af) en de rijksweg van Haarlem naar Alkmaar. Die toe komstige weg zal over enige jaren gereed zijn. Luchtfoto van het Nationaal Foto Persbureau 'Amsterdam: op de voorgrond Koog aan de Zaan, rechtsboven: Zaandam. HE'i VRIJE VULK PAG!Ni' 23 .Er moet weer iets gebeuren (ADVERTENIE) (Van een onzer verslaggevers) De Nederlandse Jeugdcentrale or ganiseert zondagmiddag in gebouw Musis Sacrum aan de Lange Haven 111 te Schiedam een grote filmvoor stelling voor kinderen. Als voor naamste attractie heeft men een rol prent met als titel Robin Hood slaat toe. uitgekozen. Daarnaast vertoont men enkele tekenfilms in kleur met o.a. De Boze Wolf en de naar Rawhidestïjl gemaakte film Voor lafaards geen genade. Het is een western van het zelfde genre als de bekende TV-se- rie Rawhide. Vrijwel alle films kre gen een culturele onderscheiding. Bij dit jeugdevenement waarvoor de toegangsprijs gesteld is op 1,25 en 1.50 krijgen de bezoekers geschen ken. Elk kind gaat naar huis met een gekleurd en lichtgevend Beatle- insigne. sleutelhangers met figuren van Walt Disney, foto's en speldjes en het blad T.V. 2000, waarin span ende avonturen van o.a. Dubbel- !i en Thierry la Fronde zijn omen. De voorstellingen die tv.ee uur duren beginnen om 1 uw en 3 uur. De kinderen worden ver zocht een tas mee te nemen om de cadeaus in op te bergen. Wim Holland, die samen met zijn chef N. van Leeuwen en enkele asi- stentes in zijn aan het Broersveld gevestigde zaak ongeveer driehon- honderd kapsels verzorgt, is boorde vol nieuwe ideeën en enthousiast teruggekeerd. ,,Die modelijn is op zienbarend" zegt hij, terwijl hij een folder toont, waarin alles haarfijn beschreven staat. ..Kijk, de Barcarole geldt voor elke leeftijd. Het haar wordt ge stemd geknipt met een speciale sny- techniek. Het is als het ware een tussenkapsel, dat zorgt voor een ge kledere lijn in de winter Het. is louter kapperstaai, die de I in Utrecht geboren en in Den Haag woonachtige Holland bezigt. Hij woont helaas nog niet in Schiedam, maar voelt zich toch verwant aan de stad, waar hij nu als enige kap per de Duitse haarmode lanceert. Hij praat met gemak over „langere nekpartij" en betere .houdbaarheid door kniptechniek" met een geest drift, waaruit men nauwelijks kan opmaken, dat Holland, sinds hij zich op 4 februari 1963 aan het Broers veld installeerde, zoveel tegenslag heeft moeten incasseren. De man, die vijfentwintig jaar ge leden moest kiezen tussen kappers- school of fabriek en zich in die kwart eeuw ontpopte als een vak man kreeg last van zijn rug. Wel iswaar ging de zaak gewoon door. maar bij Holland ontbrak, toch de „schwung", die kappers eigen is. Nu heeft hij „het" weer terug en is vast van plan door te zetten. ,Jk ben op esn punt, dat er weer iets moet gebeurenHij bezoekt weer regelmatig de Academie Coif fure Internationale en verdiept zich nog meer dan anders in verftech niek. „Haar verven is een grote liefde van me. Weet je. dat vrou wen in het buitenland, vooral Duits land meer zorg voor hun haar heb ben dan de doorsnee Nederlandse? Je ziet het gewoon op straat. In de schouwburg, in café-restaurants. Prachtige hoge kapsels Wim Holland heeft niet het gezicht van een kapper. Hij heeft blond kort geknipt haar in tegenstelling tot sommigen van zijn collega's, die donker gekruld haar met bakke baarden dragen om zich zelf nog meer allure te geven. Dat korte haar speelt hem wel eens parten. „We kregen hier eens een dame op be zoek, die per se geholpen wilde worden door een leerling, die het vak nog onder de knie moest krij gen, maar zulk mooi haar had. Nu ja. je wil graag een tevreden klant, dus .we lieten hem zijn gang gaan ondanks het feit. dat we het de dame hadden afgeraden. Het was niet zo mooi. toch kwam ze de vol gende keer terug om zich weer door diezelfde jongeman te laten knippen. Plotseling zegt hij somber: „Je voelt zelf wel, dat je aan de kant geschoven wordt. Maar het is en blijft een mooi vak. W-Mk DE HERENMODEZAAK VAN SCHIEDAM Broersvest 6 - Tel. 26 82 06 (Van een onzer verslaggevers) Op de hoek van de Prins Bern- hardstraat en de Koningin Emma- straat in Gorfcum botsten een auto en een brommer op elkaar. Beide voertuigen werden aanzienlijk be schadigd. De bestuurder van de brommer, A. H. uit Hardinxveld- Giessendam, verleende geen voor rang. Het proces-verbaal za! tevens vermelden, dat hij nog geen zestien jaar was en dat hij de bromfiets el ders had weggenomen. Zo is langs de lange zijden van de hal het spancenwerk weggewerkt en heeft men ongeveer 2.50 m hoge hou ten wanden neergezet waarachter materiaal kan worden opgeslagen en waardoor tevens het euvel van kin deren die in de spanten klimmen is opgeheven. „Wij hebben hiermee twee vlie gen in een klap geslagen." zegt de heer A. de Jong. voorzitter van het Stichtingsbestuur. Verder heeft men de verlichting, die nog maar onge veer 40 pet. van z'n sterkte had. vernieuwd. Opvallend in het programma is wel. dat dit keer geen evenementen van allure gaan plaatsvinden. Geen ijsrevue en geen topsporten in de hal. Dat betekent mindere inkomsten dan vorig jaar. Want het is toch zo dat deze grote evenementen financieel iedere keer weer een ruggesteuntje zijti voor de penningmeester van de sporthal. (Van een onzer verslaggevers» De 54-jarige brandwacht A. R. uit Rotterdam is donderdagmiddag op de hoek van de Admiraal de Ruij- terstraat en de Westfrankelandse- dijk te Schiedam geschept door een personenauto, waarvan de bestuur der hem geen voorrang had ver leend. De brandwacht moest met een rechteronderbeenfractuur wor den opgenomen in het Zuiderzieken huis te Rotterdam. SCHIEDAM. Geboren: Mireille H J d.v. C. J. Landsbergen en M. H. R. van Leeuwen: Ole T z.v. S. Karlsen en M. S. Poot; Sandra J A d.v. H. S. Borsboom en L. J. Dee- len: Nathalie B d.v, M. Janssens en C. w. de Vrijer; Xavier K F J z.v. J. R. Wertmüller en E. C. L. van der Tuijn. SCHIEDAM -~ Geboren: Marco z.v. D B van den Berg en M Zwam- born; Arjan A z.v. J L Philippi en J van Groningen; Jozefina M d.v. J F van der Steen en M Redert; Nora d.v. D van der Zwan en J Tempel. Overleden: C Warnawa, 63 j.: G van der Ree, 81 j.; W H J Post. 66 j. echtg. v. A J Overzier; E W van Put, 89 j. wed. D Hagers. In de Lange Kerkstraat is don derdag de auto gestolen van de 22- jarige Schiedamse instrumentma ker G. F. Het is een zwartwitte Chevrolet, kenteken UP 80—76. 4 SCHIEDAM De geboorte van het prinsenkind zorgde er vcor dat de jeugd donder dag een vrije schooldag had. Hierdccr was het mogelijk cm bij het huwelijk van Coby Zagwijn, turn- leidster van Arma, een ere-haag van jeugdige leden, te vormen. Coby gaf gisterenmiddag om 2 uur haar ja woord aan Gerard Bons en heet in het vervolg dus Coby Bons-Zagwijn. Maar voor de jongens en meisjes van Arma zai het voorlopig nog wel juffrouw Ccby blijven. De regen, die rond 2 uur met bak ken uit de hemel viel, maakte het onmogelijk om met erebogen een wat gepastere hulde te brengen aan het bruidspaar. Maar met vlaggen ging het ook wel. Bruid en bruide gom waren tenminste bijzonder ver rast. De raadsman van de N.V. GEGRO mr. A. van Dal uit Den Haag. heeft in een uitvoerig principieel betoog geconcludeerd dat er geen sprake was van een onrechtmatige daad. Hij grondde deze conciusie op het feit óat door de ontwikkeling van de sociale en economische omstandig heden het begrip betamelijkheid in deze materie zowel in de praktijk als in de rechtspraak is uitgehold. Het gaat hier niet om frequent en stel selmatig afgenomen artikelen, doch slechts om een van de 50 artikelen van Melitta en een van de 120 arti kelen van Calvé-De Betuwe, zodat van wanprestatie niet gesproken kan worden. Reeds op 30 augustus is aan de filiaalhouders opgedragen de des betreffende artikelen niet beneden de vastgestelde prijs te verkopen. Tijdens het weekeinde is in Schie dam apotheek 't Gouden Hert. St. Liduinastraat 58, tel. 268364 voor bij zondere gevallen geopend. Voor het raadplegen van een huisarts moet men zich eerst in verbinding stellen met de Telefonische Boodschappen dienst te Rotterdam, tel. 206611. Daar krijgt men het telefoonnum mer van de arts. die in een bepaal de wijk de praktijk van zijn colle ga's waarneemt. (ADVERTENTIE) SPREEKUUR VAN DE CONTACT-AMBTENAAR. Medegedeeld wordt, dat het spreek uur van de contact-ambtenaar vol gende week zal worden gehouden voor de bewoners van het Oosten op dinsdag 1 oktober 1968, des avonds van 7 rot uur in een kamer van de prof. dr Kohnstammschool aan de Fahrenheitstraat 4. SCHIEDAM. 27 september 1968. Mr. J. Martin Muller uit Amster dam stelde daar namens de eiseres sen tegenover dat de winstmarge op de desbetreffende artikelen gemid deld voor de winkelier slechts één percent bedraagt en een verdere ver laging dus niet mogelijk is. Hij noem de de vastgestelde prijzen een richt snoer voor de winkelier en voor de huisvrouw, die aan de hand daarvan de prijzen van de eigen merkartike len kunnen vaststellen resp. beoor delen. Het vrijlaten van deze pryzeu zou hoogst waarschijnlijk tot een al gemene, prijsstijging leiden. Met be trekking tot de Melitta-artikelen be toogde hij. dat daarvoor de prijsbin ding niet verboden is omdat de han del in deze artikelen tussen de lid staten er niet door belemmerd wordt. De president zal uiterlijk op 10 ok tober zijn schriftelijk vonnis wijzen. De 9-jarige Rob Boele, die woens dag op de hoek van de Karnemelk- sloot en de Krugerlaan met zijn zus je is aangereden, blijkt een zware hersenschudding te hebben opgelo pen. Aanvankelijk werd hij door de dienstdoende zuster van het Van Itersonziekenhuis naar huis gestuurd. Later op de avond openbaarde zich evenwel het ernstige letsel. Zijn zus je blijkt haar arm ernstig te hebben gekneusd. De hal zal daarom van 1 oktober tot 31 maart van het volgend jaar geheel in het teken staan van de ac tieve sportbeoefenaren. „Daar is hij ook voor gebouwd, maar een paar opstekers per jaar kunnen we natuur lijk best gebruiken," zegt de heer De Jong. Dat zich geen evenemen ten van betekenis zullen presenteren op sportgebied komt voort uit het feit dat sportbonden die een groots evenement krijgen te organiseren aan gemeentebesturen waar zo'n evenement wordt gehouden vaak ga rantiesommen gaan vragen om de organisatie financieel sluitende te maken. „Daar is in Schiedam geen geld voor", zegt de heer De Jong. De huurprijs van de hal is. net als vorig jaar, weer verhoogd. Zo zal nu voor het huren van een derde van de hal een gelijke prijs van acht gul den per uur worden gevraagd voor zowel op de dag als voor de avond. „Dit leek ons de beste oplossing in verband met het gebruik van licht" is de mening van het stichtingsbe stuur. Weinig hoogtepunten dus dit sei zoen. De hal zal voor het grootste gedeelte worden gebruikt voor de normale handbal-, korfbal-, basket ball- en tenniscompetitie. Op acht maart wordt de kringwed strijd van de kring Schiedam van de tennisbond gehouden. DAMESHOEDENMAGAZIJN HOOGSTRAAT 60 TELEFOON; 266728 Van een onzer verslaggevers) Na een wilde jacht door Rotterdam heeft de Maasstedelijke politie de 56-jarige autohandelaar B. J. de W. uit Rotterdam aangehouden die on der invloed achter het stuur zat. De man had geen rijbewijs meer. Het was dit jaar voor hetzelfde feit als waaraan hij zich nu schuldig maak te reeds ingenomen. Tijdens een controle van autopa pieren op de Nieuwe Boezemstraat negeerde De W. het stopteken van een agent en reed met grote snel heid verder. Via de Zaagmolenbrug ging het naar de Rodenrijselaan. waar hij tegen een auto botste. Hier na kwam hij nog (soms met 120 km p uur» tot Bergschenhoek. HU ein digde ziin rit tegen een paal. De politie heeft de man ingesloten. n,/' V:i ;.v'YHr- (Van een onzer verslaggevers) Er zijn ter. gevolge van het slech te weer in Gouda donderdag niet minder dan acht aanrijdingen ge beurd. Op de Nieuwe Gouwe ter hoogte van Verheul boorde een slippende vrachtauto de man had de bus te laat gezien zich in de achterzijde van een autobus die passagiers aan het inladen was. De achterzijde werd zwar- bescha digd. Door het springen var een ruit werd de 12-jarige J. M. de (oode uit Zevenhuizen gewond. HU is met een ambulance naar het St-Jos •fpavil- joen gebracht. Am ank. ooïlar 3.633.63! Engels pond 8.68Ü— 8.694 Canadese dollar 338;— 3 391 Franse frank 73.13 _73;ig Belgische frank 722;7.235. Duitse mark 91,51 —91,50 Zweedse kroon 70.46 —70.51 Zwitserse frank 84,624—84.675 Italiaanset lire 58.48i58 531 Deense kroon 43,45 —43 50 Noorse kroon50.88 —50 93 Oostenrijkse schilling 14,071-14,08! Escudo's 12.70412,711 vtj- -"i- Door oververhitting sloeg de kachel van de familie C A ne Hey aan de Reeuwiikse Jan van Hoofstraat op hol. De vrUwilllge brandweer wist ongelukken te voor komen door de witgloeiende kachel van de met olie gevulde tank te ont koppelen.

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1