J. Crama lanceert nieuw idee voor Schiedam-Zuid, dat nu „toch eindelijk iets moet ondernemen... BBSS ■BI m Bouw ABP-flat vordert oet in Utrecht zwaar duel uitvechten WALDO IJ. boogaard -vlaardingen ABC le ELEKTROMONTEURS ELEKTROMONTEURS HULPMONTEURS P»aB B. en W. vragen ministerie om advies over oef en vluchten m Pech voor dief Aanvaller met paraplu verdreven Üpii Bromfietster gewond Bromfietser breekt heup bij botsing Citroën-agen! Bezw aren Afdeling WISSELKOERSEN Esperan 1 o-a gen do ROMANS Schiedamse ZAAIERTJES 1001 Bazar Broersveld 45 WOENSDAG 9 OKTOBER 1958 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers 1 ..Mank van de Grocnelaan een winkelpromenade voor Scliiedam-Zuid. Uit idee, dal binnenkort ook aan het Schiedamse gemeente- rm". tesaaiii De winkelstraat van Schiedam-Zuid is de Groenelaan. Men wil 'Zuid' nieuw leven inbla zen door de straat te promoveren tot een voor het verkeer afgesloten promenade. Hot Vrije Volk bestuur zal worden voorgelegd lanceerde de voorzitter van de winkeliersvereniging Middenstandsbedrijven Schiedam- Zuid". de heer J. Crama tijdens de dinsdagavond in een zaai van de Goede Havenkerk schouden algemene ledenvercade- De bouw van het twaalf verdiepingen tellende flatgebouw van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds aan de Peter van Anrooylaan in Groenoord verloopt precies volgens het schema, dat het aannemingsbedrijf Muijs De Winter hiervoor heeft gemaakt. Langza merhand komt het gebouw op hoogte. Men heeft de zesde verdieping reeds bereikt, maar het zal wel tot eind 1969/begin 1970 duren voordat het pand, waarop een recreatiezaal wordt gebouwd, gereed zal zijn. Imposante bouwkranen verlichten het werk, dat honderd MuWi- medewerkers hier verrichten. Het flatgebouw is een creatie van de Rotterdamse architect E. F. Groosman. ADVERTENTIE Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 153655 (Van een onzer verslaggevers) De winkeliers van de Broers- vest, tussen Korte Singelstraat (Van onze sportredactie) SVV gaat zondag opnieuw een zwaar duel uitvechten, Elinkwijk is de tegenstander en deze heeft op eigen terrein nog niet verloren. SVV daarentegen heeft uit nog geen verlies geleden, dus de spanning zal in Utrecht te snijden zijn. Sta EMMASTRAAT 9—11—13 vraagt voor spoedige Indiensttreding wegens uitbreiding ■werkzaamheden die zelfstandig de leiding van een werk oo zich kunnen nemen. Reiskostenvergoeding. - Werkkleding ter beschikking. Hoog loon. - Afwisselend werk. - Aantrekkelijke arbeidsvoor waarden. Sollicitaties dagelijks aan ons bedrijf, tel. 34.87.44, vraagt u naar de heer Roza, na 6 uur tel. 34.21.47. AFKONDIGING t'Al.lKA ,Maak van Groenelaan winkelpromenad e Zuid SiHBiSraWwïKï't; ïvyo'WviV* (Van een onzer verslaggevers; Het gemeentebestuur van Schie dam heeft het ministerie van Ver keer .en Waterstaat om advies ge vraagd inzake de oefenvluchten van KLM straalvliegtuigen, boven onder andere de wijken Groenoord en Holy. Het college zegt dit in antwoord op vragen van de heer.J. Dijkstra. Het college heeft een identiek ver zoek .om advies gestuurd naar de provinciale commissie geluidshinder en naar de directeur van de lucht haven Rotterdam. De heer Dijkstra had aan B. en W. gevraagd of deze oefenvluchten uit oogpunten van veiiigheid niet on toelaatbaar waren boven dichtbevolk te centra. Gistermorgen is de 18-jarige tele foniste mej. S. W. van den Berg uit Schiedam toen zij met haar brom fiets op de Diergaardesingel reed. tegen een personenauto aangereden. Zij kwam te vallen en is met heup en schouderklachten naar het Dijk- zigtziekenhuis gebracht. Kantoor, Kedaetie, Inspectie en Advertentie-afdeling: Passage 20 Klachten over de bezorging tus sen 18.30 eu 19.30 uur telefoon 269359 Schiedam t.el 010-26 87 98 (Van een onzer verslaggevers) Op de hoek van de Nieuwe Ma- thenesserstraat en de Van Berkenro destraat te Schiedam is dinsdag de 60-jarige Schiedammer zonder be roep, A. A. P. P. met zijn brom fiets in botsing gekomen met de auto van de 29-jarige Schiedamse winkelbediende A. van O. aan wie hij geen voorrang verleende. De bromfietser liep bij het ongeluk een gebroken heup op en moest worden opgenomen in de Dr. Noletstichting. In de. Lange Kerkstraat te Schie dam is dinsdag de 32-jarige mevr. A. C. van W.-D. met haar brom fiets op het door de regen glad ge worden wegdek geslipt en gevallen. Zij moest zich laten behandelen in de Dr. Noletstichting. ..Het moet." zo betoogde Crama geestdriftig, „een winkelpromenade worden in Deense stijl. Hij wees erop, dat het zuidelijk stadsdeel voorlopig niet in aanmerking komt voor her structurering. .Daarom moet Schie dam-Zuid iets ondernemen. Ons ge deelte van de stad komt pas in 1970 aan de beurt. Tijdens de overgangs fase moet Zuid gesd voor de dag ko men en in dit kader past, de winkel promenade. Crama maakt een zij sprongetje" naar de reeds bestae.nde plannen van de Hoogstraat-winke liers cm die winkelstraat te veran deren in een promenade. Bij de Groenelaan kampt men met soortgelijke problemen. Het bestuur van de middenstandsvereniging be seft terdege, dat een modenie winkel promenade met de oude gevels een onuitvoerbaar project wordt. Daarom deed men meteen het voorstel om de gevels slechts een nieuw aangezicht te geven. De laan zelf zou uiteraard opnieuw geplaveid moeten worden. „Dit laatste is echter geen probleem," stelde Crania vast. ,In de herprofi lering van 1969 van de Groenelaan is hiermee ai rekening gehouden." Ver der wees hij erop. dat de dertien op de Groenelaan uitmondende zijstra ten voldoende parkeergelegenheid kunnen bieden en dat er voldoende winkels in de Groenelaan gevestigd zijn. Crama meende, dat het busver- keer in een rihglijn om de prome nade geleid zou kunnen wórden. Met het ccg op de concurrentie van de markt in Zuid kwam het bestuur met een suggestie. „Dewinkeliers zouden stands voor hun zaken kunnen bou wen cm een soort koopjesdag te cre- eren. Ook zou de promenade gebruikt kunnen werden voor recreatieve doel einden tijdens feestdagen. „Ten slotte." zo beëindigde de voorzitter zijn betoog. ..zal dit plan het eerst kunnen worden verwezenlijkt in Schiedam-Zuid, mits B. en W. het goedkeuren. (Van een onzer verslaggevers) Uit het gebouw van Tuberova aan de Stadhouderslaan is dinsdag een collectebus van de TBC-bestrijding gestolen. Het 44-jarige hoofd van de administratie, mevrouw A. D. heeft aangifte gedaan van deze diefstal. De dader had pech. want het busje was kort tevoren geleegd. zorgen Voorlopig bewaren winkeliers zo- beeldig dat het Zwolsman-concern wel als de eigenaar het stilzwijgen op deze wijze weer aan voldoende over de juiste achtergronden van liquide middelen wil komen. Men deze zaak. heeft de winkeliers gezegd dat er De winkeliers hebben drie dagen bij weigering voldoende andere ge en Smgel Zijn ongerust. Ze ma- respijt gekregen. Het is niet denk- gadigden zouden komen, ken zich grote zorgen over het feit dat de eigenaar van de panden, de Friesch-Groning- - sche Hypotheekbank die deel uitmaakt van het Zwolsman- concern en het Makelaarskan toor Gemako te Rotterdam, van plan zou zijn een groot aantal winkel- en bedrijfspanden te verkopen. Da winkeliers, die voor deze voor oorlogse panden ongeveer 250,- huur per maand betalen, zouden zijn benaderd om hun eigen pand voor behoorlijke aankoopsommen, die variëren van 60.000 tot 100.000 te kopen. Volgens een verklaring van de Haagse directie van Gemako zou men indien de winkeliers niet op deze aanbiedingen ingaan van plan zijn het hele blok over te doen aan grote concerns, die hiervoor belang stelling zouden hebben. Een van de winkeliers heeft zon der dat de andere middenstanders op de hoogte waren zijn pand reeds gekocht. Da winkeliers zullen nu overleg plegen wat hun te doen staat. Het is niet denkbeeldig, dat e;n groot bedrijf de panden zou op kopen en er een andere bestemming akn gaat géven. Uiteraard waren er, staande de ver-' gadering neg bezwaren onder de le- demvinkeliers: onvermijdelijk ver keersprobleem. Groenelaan wordt volgens het structuurplan een be langrijke verkeersverbinding. Tevens zou er speelruimte worden ontnomen aan de kinderen, verder wordt het laden en lossen voor de winkeliers een uitermate ingewikkeld karwei 'de zijstraten worden gereduceerd tot doodlopende, slechts vcor voet gangers toegankelijke straten) en bo vendien is het parkeerprobleem in deze buurt nu al nijpend. Het bestuur van de middenstandsvereniging had uiteraard gerekend op dergelijke be zwaren. De volgende stap zal dan ook bestaan uit het indienen van het voorstel en bezwaren, bij het gemeen-, tebestuur. De vergadering werd geopend met de gebruikelijke notulen, waarna de bestuursverkiezing plaatsvond. In het bestuur is slechts een kleine wijzi ging gekomen. De heer Van Loon zal de plaats van de aftredende heer Jaspers overnemen. Het bestuur legde voorts het plan voor om aan het einde van de Groe nelaan, een plaats waar thans enkele bankjes en bomen staan, gedeeltelijk in gebruik te nemen. En wel door middel van een vierentwintig vier kante meter tellende showruimtc. Aan dit voorstel moet uiteraard ook; nog gemeentelijke goedkeuring wor den gegeven, terwijl de financiële zijde nog met de- leden uitvoeriger besproken zai moeten worden. HermesDVS, dat zondag in Vlaardingen een punt weghaalde, krijgt bezoek van Roda J.C. Het mankeert de Schiedammers in de aanval aan stootkracht. Er worden niet genoeg doelpunten gemaakt om een wedstrijd definitief in winst om te zetten. Bij de amateurs z.iet het er ook voor zondag niet naar uit dat alle clubs in het veld komen. De regen valt gestadig zodat het wel weer op afkeuren zal uitdraaien. DHS zal zich bij HOV weer van de beste zijde willen laten zien. Er zit een duidelijke opgaande 'lijn in het spel van de Schiedammers.'Ook bij Excelsior'20 bespeurt men 'ver betering. Tegen Paraat op eigen veld werd een knap gelijk spet wegge haald. SVDPW, nog steeds zonder punten, scoorde zondag wel het eer ste doelpunt. Dat kan wellicht een ruggesteuntje zijn voor de ploeg als het zondag op eigen veld aantreedt tegen Steeds Volharden. (Van een onzer verslaggevers) Vannacht rond 12 uur is het 19- jarige meisje A. S. uit Delft, terwijl zij cp weg was naar huis in de Raamstraat van achteren aange pakt door een man, die een hand op haar mond legde. Zfj wist de aanvaller echter met een paraplu van zich af te slaan en toen zij be gon te gillen, nam de man de benen. Het meisje heeft slechts een vaag signalement van de aanvaller kun nen geven. In de nieuwbouw van het Goudse ziekenhuis aan de Bleuiandweg heeft zich dinsdagmorgen om haif elf een bedrijfsongeval voorgedaan. De 34- jarige opperman P van Luitgaarden struikelde over een stuk hout en brak zijn Hnkeronderbeen. Hij is naar het St.-Josefpaviljocn gebracht. Het afdelingsvoetbal ligt ai weer twee weken geheel stil. De ploegen blijven stug in training ook zon dags maar zouden wat graag weer een wedstrijd spelen. Als de weergoden deze clubs voor het komende weekeinde weer gunstig gezind zijn, ziet het programma er- ais volgt uit. SFC speelt thuis tegen Demos. Dat is de eerste derby. Er is er name lijk nog een. Martinit ontvangt stad genoot Wilton en ook daar zal de spanning te snijden zijn. Let wel: ijs en weder dienende. Ursus gaat naar SVDP. Schiedam naar Swift Boys en Schiedamse Boys naar DDC. DRZ blijft thuis om er NADO te ontvangen en FCN is gastheer voor Victoria 'R. - Zaterdag ook voetbal natuurlijk. Allereerst de B-teams van SVV en Hermes-DVS. SVV speelt thuis te gen HVC terwijl Hermes-DVS b ai bij voorbaat kansloos is tegen en bij- Sparta b. De zaterdagvoetballers van HBSS - zoeken RVVH op en PPSC blijft thuis om er Hoogvliet te-kloppen. ,GSS is vrij terwijl GTB Rockanje ontvangt. Amerik, ..dollar Engels pond Canadese dollar Franse frank Belgische frank Duitse mark Zweedse kroon Zwitserse frank Italiaanse lire Deense kroon Noorse kroon Oostenrijkse schilling. Escudo's 3,63 H—3,64,Sc 8.691—8,692 3,39iV—339t5« 73,13*73,18i 7,237,24 90.40—90,45 70,361—70.41* 84,67*84,72* 58.47*—58,52* 48,48—48,53 5092*50,97* 14,08—14,09 12,691—12.711 Merkredon, ]a 9an de oktobro ktub- vespero. Ni kune legos la lastan „Sennaciulo'n ce kado H. Letsch sr Lekstraat 100b. Ne forgesu Ia R£.K. kunvenon. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat de Tweede verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van Marktgelden in de gemeente Schiedam door de gemeente raad van Schiedam vastgesteld op 27 mei 1968 bij Koninklijk besluit van 26 september 1968, nr. 6 is goedgekeurd. De verordening treedt in werking op 1 oktober 1968. Schiedam, 2 oktober 1968. Burgemeester en wethouders van Schiedam. Burgemeeste ren wethouders van Schiedam, De secretaris, M. J. Blok zijn in iedere boekhandel verkrijgbaar en konten f t.95 Avoncllcctuur, ïdyÏÏF Jerry Cotton. Agent, N, Rimboe, Colt -45 e.a. 0.25 per stuk. ruilen )5 ct. inkoop. Verkoop en rui len van bleken. Ook vrijdags op de markt. NAAR GEENa, ttorteraameedy k 264. voor tassen, kottere en alle tbne lederwaren Teiel 269919. GevrMEISJES voor mangels en persen, Koog loon. Wasserij N'oordhoek. Warande 30. Schie dam. ~~Gevr; VERSTEENAAISTERS tegen zeer aantrekkelijk loon. Wasserij Noordhoek Warande 30. Schiedam. o 3 MEISJES gevraagd ,t,ui man gels, pereen en Inpakairieling Wasserij Nico Nilman Srad- nouderslaan 1—9. Schiedam

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1