iuwadministratiegebouw maakt einde aan wantoestand huisvesting gemeentelijke dienst Vissen niet in de haak? Alshetuomde goede, pure tabak gaat H UN TER 25 Lof voor stichtingsbestuur en directeur Bolmers Gemeente dekt exploitatietekort Margriethal ABC Drie glazen bier doen chauffeur de das om Wantoestand Gemeentelijke steun voor sportclubs in BTW -tegenvaller f 4 Agenda <1 m (Hoe minder gesaust, hoe lieven..) 588ste Staatsloterij tl ïfr ité II Rotterdamse bioscopen Toneel en muziek Griezelige zaak Plaatselijk Rijnmond ROMANS Psychiater Kinderver blij ven WISSELKOERSEN I i;J I DINSDAG 26 NOVEMBER 1968 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 an een onzer verslaggevers) Schiedam gaat binnenkort beginnen met de bouw van een nieuw stadhuis. Om kwart voor twaalf maandagavond nam de gemeenteraad het historische besluit om op een terrein gelegen aan de Broersvest, Overschiesestraat, Emastraat, Sin gel en Huis te Riviereweg voor een bedrag van 13.410.000 een vijftien verdiepingen tellend administratiegebouw te la ten optrekken, dat werd ontworpen door het Rotterdamse ar chitectenbureau Kraayvanger. (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur van (Ie Stichting Sporthal Margriet is uit de nood. Met algemene stemmen aanvaardde de gemeenteraad maandagavond het voorstel om een gemeentelijke bijdrage van ƒ46.110,07 te verlenen en voor 1968 en 1969 kredieten van 36.900 en 63.000 als subsidie uit te trekken om de exploitatietekorten van de sporthal te dekken. (Van een onzer verslaggevers) De bestrijding van rampen zal voortaan in Schiedam beter worden georganiseerd. De gemeenteraad nam maandagavond het besluit om een bedrag van 126.500 uit te trekken voor de aanschaf van enkele hoogstnoodzakelijke materialen, zoals portofoons, speciale lampen, noodstroomaggregaat en een als commandopost te gebruiken bestelauto. zijn te Iedere bockhandel verkrijgbaar en kosten f 1£5 (ADVERTENTIE) DINSDAG 26 NOVEMBER 1S68 TWEEDE KLASSE Prijzen van: 15 zijn gevallen op nummers eindigende op 5 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 13 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 02 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 696 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 431 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 958 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 905* 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 0038 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 021841 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 015757 Een prijs van 2000 ls gevallen op het nummer 032654 Een prijs van 2000 ls gevallen op het nummer 098799 Een prijs van 2000 ls gevallen op het nummer 092305* De prijs van j 5000 ls gevallen op het nummer 037691 De prijs van 50000 ls gevallen op het nummer 038533 De extra prijs van 100.009 ls gevallen Ju de série J op het nummer 029718 Let wel: op dit nummer zfln twee prijzen gevallen. (Van een onzer verslaggevers) De invoering van de BTW zal voor de Vlaardingse sport- verenigingen een flinke lastenverzwaring betekenen, die het voordeel van de opheffing van de vermakelijkheidsbelasting teniet zal doen. I ij si ij il >rl Ai w\ p\ 31 tel ;-i| lil (Ijl Stadhuisbouw gaat door ondanks krap budget <Van een onzer verslaggevers) MEVR. J. H. H. GERDING—EG- GINK (p-s.p.) heeft zich maandag avond ais een felle tegenstandster van hengelaars ontpopt. Bij behan deling van een voorstel om ƒ1400 te geven aan de hengelsportver eniging Schiedam en Omstreken zei ze „vierkant tegen hengelaars" te zijn. Ze meende, dat de vissen onnoemelijk veel leed wordt aan gedaan. „Dat gaat maar haak-ln, haak-uit, haak-ln. haak-ult. U WEET, dat ik een open hart heb voor de jeugd, maar Ik weet ook, dat kinderen zeer wreed kunnen zijn. Het geld was bestemd om vis sen uit te zetten in enkele Schie- damse singels. Zelfs doorgewinter de hengelaars zouden zich wellicht nog eens hebben bedacht bij het horen van de door mevr. Gerding geschetste lijdensweg", die vissen van nu en uit de tijd van Rubens (kijk maar naar de schilderijen) moeten ondergaan. „DE KINDEREN laten de visjes van hand tot hand gaan en ten slotte zijn het lijkjes." Het was duide lijk, dat dit laatste sloeg op de vissen. Zelfs vertelde het PSP- raadsüd nog over de behandeling, die palingen krijgen. EVEN LATER was mevr. Taverne- van Campen (k.v.p.) aan de beurt met een praktische vraag. Ze was voor het plan om vis uit te zetten, maar wilde weten af de singels niet zuurstofarm zijn. „Is er wel genoeg leefbaarheid in zo'n sin gel?" Onder grote hilariteit kreeg ze antwoord van G. P. Verhuls- donk (v.v.d.). .Als er maar twee geslachten zijn," zei deze lachend en raadde mevr. Gerding aan om voortaan vooral niet het leed van de wonnen te vergeten. ARENA. tel. 230730. Ds meedosen- toze achtervolger (18 j.). 2, 7 en 9-3G uur. CENTRAAL, tel. 138210, Alleen voor mannen (IS Jr.). 2. 7 en 3.15 uur. CINEAC (Bijenkorf), tel. 121139. De laatste paradijzen (a.l.i 11-30, 130, 330 uur. Decadentie 1-1000 (18 J.) elke avond 5.30, 730 en 930 uur. CINEAC (Beursgebouw), tel. 138082., OSS 117 speelt met vrouwen (18 j.). «.39. 1130, 130. 330. 530. 730 en 030 uur. CINERAMA, cel. 115300. „2001": een zwerftocht In de ruimte (14 3.), 1.45 en 7.45 uur. COLOSSEUM, tel. 1S0352, Het won der van de liefde (18 2. 7 en 9 30 uur. CORSO, tel. 121110, Angellqtie en de sultan (14 3 2. 7 en 930 uur. GRAND tel. 233363, Barbarella (18 1.) 2. 7 en 9 30 uur HARMONIE, tel. 271204, Hu» der uegeerte :18 j 2. 7 en 9 15 uur. KRITERÏON, tel. 128615, Prudence and the pUl 3.). 3.30, 7 en 930 uur. Maandag 7 uur: Hott. Filmliga: „Salvatore aiuliano". LUMIÊRE. tel 117755. Hammerhead, de meedogenloze <14 3r), 2, 7 en 9 30 uur LUXOR, tel. 138326, Het zoete lichaam van Deborah (18 3.), 2, 7 en 9.30 uur. METRO, tel. 174500. Terreur der driften (18 j.) 2. 7 en 930 uur. PASSAGE (Schiedam), tel. 269563_. The sealphunters 14 3.). 3 en 8.15 uur. Woensdag 2 uur: Walt Dis ney's lach» en pretfestlval (a.l.). PRINSES, tel. 230754, do. t.m dl.: Bandolero (18 J.) 2, 7 en 9.30 uur. Woensdag 7 en 9.30 uur. vrijdag en zaterdagnacht 12 uur: De zo nen van Katie Elder (18 Woensdag 2 uur: De 3 stooges en Hercules (a.1.1. REX. tel. 236071. Super Argo - de onkwetsbare (14 j.j 2. 7 en S.15 uur. Woensdag 2 uur: Kom van dat dak af(a.l.). STUDIO 62, telef 233363. The gra duate (13 3 15. 6.45 en 9.15 uur. THALIA, tel. 111555, The devil's bUsau? (14 J.), 2 15, 1 en 9 30 uur. 't VENSTER, tel 251900. Les enfant» du paradis <14 3 1.30 en 8 uur. Woensdag 7 en 9 30 uur. De zo- tles met geesten (al.). Wo. 2 uur. VICTORIA, tel. 248333, De slag bij Anzlo (14 3 7 en 9 30 uur: Gein tjes met geesten DINSDAG DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG, De Revisor, door de Nederlandse Comedie, 8.15 uur. DE DOELEN, Grote Saai, Concert door Het Nederlands Kamerorkest, 8.15 uur. MANDERS' CABARET, Maurltwraaat 65. Bij Dorus op visite, 8 uur, DE DOELEN. Schouwburgplein 56, Café-Cbantant 't Wlnkeltie. 8 uur. Met de goedkeuring van deze eerste fase van het vele miljoenen vergende stadhuisplan komt binnen drie jaar een einde aan de voortdurende misère, waarin de gemeentelijke diensten van Schiedam verkeren. Hoe dringend men dit administratiege bouw nodig heeft moge blijken uit het feit, dat de raad bijna acht jaar geleden al in beginsel akkoord ging met het schetsplan. Destijds kon men al spreken van precaire omstandig heden. Thans wordt het, zoals de voorzit ters van de raadfracties het uitdruk ten, hoog tijd, dat Schiedam zijn nieuwe stadhuis krygt. Bij de realisering van dit projet ziet het gemeentebestuur zich overi gens wel geplaatst voor schier on overkoombare financiële moeilijkhe den, die verband houden met het uiterst krappe budget, dat de stad ter beschikking heeft. De fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer J. Dijkstra was er zich scherp van bewust. Na enkele bezorgde opmerkingen stelde hij enkele technische vragen. De heer B. E. Collé (cpn) noemde het financiële vraagstuk het hete hangijzer van het voorstel, maar was met B. en W. van mening, dat er ,30 snel mogelijk een einde moet komen aan de wantoestand." De heer S. Kuiper (peg) meende, dat de precaire omstandigheden dui delijk aantonen hoe dringend een verandering gewenst Is. „Indien ooit dan geldt hier het gezegde „tijd is geld" zei hij en bracht ook nog ter sprake, dat de gemeente de histori sche ruïne („een vormeloze brok steen") gaat conserveren, wat toch wel de instemming 'had van zijn fractie. VVD-woordvoerder drs. J. Houtman toonde zich zeer bezorgd over de fi nanciële kant van het stadhuisplan. Dat er snel een werkgebouw moet komen staat bij hem wel vast. „Hoe eerder hoe beter, maar de budget taire last baart veel zorgen. Waar moeten we het geld vandaan halen?" Drs. Houtman vreesde, dat het uit eindelijk bedrag voor de stadhuis bouw vele hoger zal zijn. Uitkeringen uit het gemeentefonds (verfijning) en verruiming van het plaatselijk be lastinggebied (opcenten) noemde hij vage oplossingen. „We gaan toch eigenlijk met deze materie de mist in, voorzitter" betoogde hij, „We moeten toch weten hoe dit gefinan cierd moet worden. Het is een grie zelige zaak." Ook mevr. A. C. M. Blaauw-Rieu (psp) zag het somber in. KVP- fracüevoorzitster mevr. M. A, C. Toveme-van Campen juichte het voorstel van harte toe, maar zei, dat haar partij niet de ogen sluit voor de problemen. Ze vroeg het college om de raad bii de oplossing van het vraagstuk er van begin af aan by te betrekken, zodat men gebruik kan maken van eventuele waardevolle ad viezen. Dat het gemeentebestuur die in de toekomst nodig zal hebben bleek uit het antwoord van de wethouder van Financiën, J. Scheffers (pvda), die erkende, dat Schiedam thans geen potje beschikbaar heeft, waaruit kan worden geput om de nieuwe jaar lijkse lasten te dekken. Toch had hij goede hoop. dat men in de tijd tot aan het slaan van de eerste paal en de navolgende drie bouwjaren er in zal slagen middelen te verkrijgen uit de verfijning en verruiming van het eigen belastinggebied. „Op dit mo ment valt niet te zeggen of we sla gen, maar verder uitstel van de bouw is onverantwoord." By de beantwoording van de tech nische vragen toonde burgemeester H. Roelfsema zich optimistisch over de functie van de ruïne, waarvan on langs nog een gedeelte werd gecon serveerd. Hij kon nog geen precieze begindatum mededelen en achtte ook de bouwtijd moeilijk voorspelbaar. Nadat mevr. Blaauw in tweede in stantie opnieuw had betoogd, dat be lastingverruiming moeilijk realiseer baar is en zij hierop een hoopgevend antwoord had ontvangen van wet houder Scheffers, daalde de hamer van de burgemeester, die met nadruk opmerkte, dat Schiedam een histo risch besluit-had genomen. t ADVERTENTIE 1 hukte* Er viel vrijwel geen kwaad woord bij de fracties te beluisteren aan het adres van het stichtingsbestuur en directeur C. J. M, Bolmers, waar van de laatste op de publieke tribu ne gespannen luisterde naar hetgeen de raad over de exploitatie van de hal te zeggen had. PvdA-fractievoorzitter J. Dijkstra was vol lof over het bestuur. „We zouden het onverantwoord achten als dit bestuur in lengte van jaren had doorgemodderd" zei hij en ver telde. dat er van slecht beheer geen sprake was geweest. Ook de activi teiten van directeur Bolmers waren geen aanleiding tot kritiek. Integen deel. Dijkstra achtte een woord van waardering voor het vele werk van bestuur en directeur volkomen op zijn plaats. Ook drs. J. Houtman (v.v.d.) dacht er zo over. .Het stichtingsbestuur handelde juist door te zeggen: „tot hier toe en niet ver der." Drs. Houtman wees er op, dat de hal volbezet Is geweest. „Dat duidt er op, dat de hal goed aanslaat. De te verlenen subsidie vond hij nog aan de lage kant. Namens de KVP-fractle liet W. J. C. Willemse weten, dat hij en zijn partijgenoten de gang van zaken te leurstellend vinden. Overigens had Bestri ding rampen wordt beter geregeld Het stadhuis wordt verder inge richt als commandopost bij eventu ele calamiteiten. Met deze plaatse- Ujke voorzieningen, die samenwer king in Rijnmondverband zeker niet uitsluiten, wil men enige lacunes in de materiaalvoorziening en in de mogelijkheden tot snelle communica tie zowel in als buiten de gemeente opheffen. Het voorstel was al op 21 oktober door de raad behandeld maar op aandringen van drs. J. H. Simons (p.v,d.a.) had het college het raads stuk teruggenomen om nog meer toeUchting te geven. Misverstand be stond destijds over de vraag of Schiedam met deze verbeterde aan pak niet vooruitliep op voorzienin gen, die men in het de laatste tijd veelvuldig door rampen (explosies en branden) getroffen Rijnmondge bied zou gaan treffen. Dit verkeerde inzicht, wat vorige maand ook al door Het Vrije Volk werd gesignaleerd, kon maandag avond door burgemeester H. Roelf sema uit de wereld worden geholpen bij beantwoording van de nog reste rende vragen en opmerkingen van de fractievoorzitters. PvdA-woord- voerder J. Dijkstra vond, dat het tweede raadsstuk het eerste niet dekt, omdat het eerste spreekt van rampenorganisatie en het tweede rept over aanvullende maatregelen. maatregelen ontoereikend zijn. Ook zij stelde, dat er in Rijnmondver band voorzieningen moeten worden getroffen. Over een reeds eerder ge stelde vraag van drs. J. H. Simons of de BB eventueel zou kunnen wor den ingeschakeld of het materiaal van deze organisatie zou kunnen worden gebruikt zei ze, dat die sa menwerking weinig voordeel zou kunnen opleveren. 'De BB is niet paraat.' aldus haar betoog. De heer B. E. Collé (c.pjn.) bracht het overleg van zes Rijnmondburge meesters ter sprake en wilde weten of daar ook het college van samen werking van Rijnmond bij betrokken was. 'Als dit niet het geval is moet ik dit afwijzen, want Rijnmond moet worden ingeschakeld* besloot Collé. PCG-woordvoerder S. J. Rosman was het eens met het voorstel en zei. dat effectief optreden wenselijk is. Ook mr. J. B. Schueler (k.v.p.) was blij met de nieuwe aanschaf, maar liet ook weten, dat zijn frac tie voor overleg is. De heer A. Roede (b.p.) kon er Met- nadruk betoogde hij, dat de PvdA geen bezwaar heeft tegen een rampenorganisatie. 'Natuurlijk be staat er geen verschil van mening over de noodzaak, maar de PvdA bUjft vinden, dat er met omliggende gemeenten over normalisatie van het materiaal moet worden over legd. Later heeft men van vele za ken misschien te weinig en van an dere te veel.' Daarom vroeg Dijk stra toezegging van het college, dat men met Rijnmond gaat overleggen over de meest wenseUjke structuur. Mevr. A. C. M. Blaauw-Rieu (ps.p.) herinnerde aan de rampen, waardoor Schiedam dit jaar is ge troffen en meende, dat de beste niet tegen zijn en wilde weten of het stadhuis een permanent bezette commandopost wordt. Drs. J. Hout man (v.v.d.) vond,.dat er snel een einde moet komen aan de niet goed functionerende coördinatie van de gemeentelijke diensten. Hij zei niet zo zwaar te tillen aan het voorname lijk door de PvdA aangeroerde Rijn mondprobleem. 'Het gaat er om, dat plaatselijke narigheden snel wor den verholpen. Burgemeester H. Roelfsema nam de rampenorganisatie daarna nog eens onder de loep en wees er met nadruk op, dat de aanschaf speciaal bedoeld is om lacunes op te heffen. 'Betere coördinatie is absoluut nood- zakelijk.' Ook vertelde hij, dat ten aanzien van een organisatie in gro ter verband al overleg is geweest met Rijnmond. Het gaat hier om zaken, die in elk geval nodig zijn.! Gebleken was volgens de burge meester, dat in Schiedam bij enkele grote branden en de recente explo sie mensen over het rampterrein renden en vaak lang moesten zoe ken. naar bevelvoerende brandweer lieden en andere autoriteiten. Uit het betoog bleek, dat het communi catiesysteem van de politie de be langrijkste schakel wordt: het stad huis wordt na het alarm bezet. De burgemeester kon tenslotte PvdA- fractievoorzitter Dijkstra vertellen, dat deze bij een volgende gelegen heid (als er een Rijnmondplan op tafel wordt gelegd) op de kwestie van de rampenbestrijding kan terug komen. hij geen kritiek op de werkwijze van bestuur en directeur. „De rekening valt tegen, maar goed, de sporthal is er en onze fractie onderkent het belang van de hal in Schiedam. Wil lemse meende, dat de zelfwerkzaam heid wellicht minder groot zou wor den door dit voorstel en gaf als sug gestie een mogelijke combinatie van bad Groenoord ('s winters leeg) en de hal, die 's zomers vaak onbezet blijft. Hij moedigde de directeur aan het speuren naar sportieve winstgeven de evenementen onverdroten voort te zetten. PCG-woordvoerder A. Sonneveld meende ook, dat de prikkel tot extra inspanning door dit voorstel is ver dwenen, maar kreeg evenals Willem- se (k.v.p.) een standje van de heer B. E. Collé (c.p.n.), die dergelijke woorden een hoon aan het adres van bestuur en directeur noemde. Collé zei hevig geschokt te zijn door de gang van zaken. Hij had al gevreesd, dat de sporthal zou moeten worden gesloten. Hij wees op het grote ver antwoordelijkheidsgevoel van het stichtingsbestuur, dat grotere finan ciële gaten heeft voorkomen. De wethouder van sportzaken, mej, G. D. de Graaft herinnerde er aan, dat haar voorganger mr. P. van Bo~ chove vroeger zei, dat de raad het hem niet zo moeilijk maakte. Zij herhaalde deze opmerking en betoog de er van overtuigd tc zijn, dat zo wel het stichtingsbestuur als direc teur zullen doorgaan om de tekorten bij de exploitatie van hun met zo veel moeite tot stand gekomen sport hal zo klein mogelijk te houden. Wethouder De Graaff maakte nog eens duidelijk, dat ten aanzien van de bal de sport voor de commercie gaat. Het idee om de werkzaamhe den van de sporthaldirecteur en zwembadbedrijfsleider te combineren vond niet- haar instemming. Ze acht te beide beroepen moeilijk verenig baar en een ander idee om de schoolgymnastiek in de hal te orga niseren vond ze ook niet gelukkig, omdat de scholen voorzien zijn van eigen tumlokalen. ,3ovendien zijn er tennissers". Na dat wethouder J. Scheffers (p.v.a.a.) de financiële kant had toegelicht (.helaas toonde de bevolking bij commerciële evenementen, zoals dé IJsrevue niet veel interesse) en de raadsleden in tweede instantie met elkaar discussieerden werd het voor stel aangenomen. (Van een onzer verslaggevers) De drie glazen bier door de 24- jarige bestuurder van een bestelauto, P. D. uit Delft, gedronken, hadden hem leiyk de das om gedaan Dat gaat hem nu twee weken gevangenis straf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid kosten, een straf, die de Haagse politierechter wel als zo ongeveer het minimum beschouwt. De wüze van rijden door de chauf feur had de aandacht getrokken van twee politiemannen, die in hun auto een poosje achter de bestelauto re den. Na deze observatie meenden zij alle reden te hebben om de chauf feur aan te houden en de slag bleek wel raak te zijn. „Hy was duidelijk waarneembaar onder invloed van drank en in elk geval niet in staat de auto naar be horen te besturen," aldus de verkla ring voor de politierechter. „Dan zullen het wel een paar gla zen meer dan drie zijn geweest," zo meende de officier van Justitie te mogen veronderstellen, „Wanneer dergelyke autobestuurders hier staan,- slinkt het aantal ln sterke mate," al dus de ervaring van de politierech ter. De officier vorderde de gebruike lijke straf van twee weken gevange nisstraf en intrekking van het rijbe wijs gedurende een jaar, met aftrek van de tijd waarin het rijbewijs reeds is ingenomen. „Dan ben ik mijn baan kwijt," al dus de mededeling van verdachte. Met als repliek van de rechter: „Dat wist u al voordat u bier ging drin-T ken." En daarom werd het vonnis- overeenkomstig de eis. (Van een onzer verslaggevers) Sporthaldirecteur C. J. M. Bolmers keek er vanop. Daar hoorde hy het K VP-raadslid Willemse maandag avond vertellen, dat het ln feite een wantoestand was, dat hij, de ener gieke sporthalanimator Bolmers, zo veel tijd besteedde aan het organise ren van activiteiten in de hal. „Zorgt u, dat daar snel een eind; aan komt" maande Willemse het col- leege. B. E. Collé (c.p,n.) deed er nog een (schepje bcvenop. Het is inder-' daad een wantoestand. De directeur, en zijn personeelsleden hebben er al-* les en alles aan gedaan om de te-; korten van de hal zo laag mogelijk te houden. Ten slotte betuigde ook wethoudeer mej. G. D. de Graaff haar instem ming met de gesignaleerde arbeidsin- spanning. „Wantoestand? Ja. zo zou' je het wel kunnen noemen. Er is tot diep in de nacht gewerkt Bolmers krijgt binnenkort meer as sistenten, hij houdt dan wat meer tyd over. De Rotterdamse politie heeft gis teren de 34-jarige filiaalchef van een» reisbureau aangehouden wegens ver-' duistering van ruim 6000 gulden. De chef vervoer van het Keer Ins.* reisbureau had aangifte gedaan. De man, R. V„ bkende het geld voo' Ivensonderhoud te hebben gebruikt.' Ais de verenigingen de belasting verhoging doorberekenen zullen de toegangsbewijzen 12 percent duur der worden. Dit sombere beeld schet ste het PvdA-raadslid Hoogerwaard. Hij zou graag zien, dat de gemeen te de verenigingen financieel tege moetkomt. Nu de sportraad al aardig werkt is er in de gemeenteraad ere er sport weinig meer te zeggen, vond hij. In 't algemeen zag hij de overheidsbe moeiing met de sport groeien in de toekomst. De prestaties van de top sporters op plaatselijk niveau stimu leren de sportbeoefening in bredere lagen. De gemeente moet dat be lang onderkennen. De opheffing van het personenveer naai Pemis is een pijnlijke zaak, vond hij, maar bij zag de onvermij delijkheid, gezien de grote tekorten wel in. Er moet groepsvervoer per bus voor in de plaats komen, meen de de heer Hoogerwaard. De heer Emmelot (p.v.d.a.) citeer de een deskundige om aan te tonen, dat het van veel belang is, dat de kinderen op de bJ.o.- en I.o.m.- schooï regelmatig worden gekeurd en getest. Tydens hun schooltijd kun nen er belangrijke verbeteringen op treden en het is van veel belang, dat die direct worden onderkend. Hij pleitte dan ook voor de aan stelling van een psychiater, die een dagtaak sou kunnen krijgen, als het ziekenhuis een aantal bedden be- schikbaar stelt. Op den duur zou er een streekcentrum voor geestelijke volksgezondheid kunnen ontstaan. De heer Emmelot drong aan op verbetering van de omstandigbe- den, waaronder bijstandsuitkeringen worden uitbetaald. Dat moet in af- zondering kunnen gebeuren. J De heer De Snayer (prot.-chx.) wilde het toekomstige gebouw van de GG en GD niet in het centrum, maar bij het ziekenhuis zien. Ande re wensen: inspraak van het gehe- ie gemeentepersoneel over de werk- classiflcatie en meer aandacht voor de kwaliteitsvermindering van het bomenbestand in de stad. Mevrouw Bellingwout (prot.-chr.) wilde nadere Inlichtingen over de manier waarop de gemeente, via een nieuwe dienst, probleemgezinnen wil gaan begeleiden Zij vroeg de spoe dige stichting van kinderdagverblij- 1 ven. Nogal kritisch sprak zij over I het lange uitblijven van de bouw f van bejaardenwoningen bij De Val- kenhof. De heer v. d. Meer 'k.v.p.) was bezorgd over de klachten, die er zijn bij de bewoners van net flatgebouw voor bejaarden. Hij meende, dat het dienstencentrum van De Valkenhor onvoldoende functioneert. Hij zou De Valkenhof graag een breder opge zet bestuur geven, 3 l t 25 NOVEMBER: Amerik. dollar 3.611—3.613 Engels pond Canada Franse frank Belgische fran 8.61&8.61S 3.373.731 72.861—72.914 7.20 J7.203 ;»l i >i 331 ■•4 a- 1 Pi ri Hl il jJ i *vl f®

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1