Zuid-Holland én Rotterdam PvdA - dan Rijnmond niet WALDO N.V. A Flessenhals Maak zelf kerststukje bij NIVON Rechtbank duikt in knoeierijen met goederen en bonnen Koopman wilde schuld op werknemer schuiven Auto ramt aanhanger: één dode Minister Beernink antwoordt: Commentaar Spooky Tooth in Schiedam schiedamse: Hoe reilt en zeilt de stad in 1969? Verkeers ongevallen in november T. y. cl. Meiden bespeelt orgel J. de Doperkerk B. en willen scholenbouw in Groenoord bespoedigen „Spaar stukje groen m Groenoord Doorgereden na aanrijding: boete 140 Burgerlijke stand Automobielbedrijf Citroën-ageuf j ZAAIERS I 1001 Bazar Broersveid 45 Begrotingsmarathon Toegang is vrij Fabrieken nemen meer gas af - nieuwe leiding kost drie ton Esperanto-ajrendo Nooit een cent Gepasseerd I Rotterdamse bioscopen 1 Toneel en muziek WOENSDAG 4 DECEMBER 1968 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 (Yan een onzer verslaggevers) De gemeente Schiedam werkt samen met Rijkswaterstaat plannen uit voor de recon structie van het gedeelte Ylaardingerdijk tussen de grens met Vlaardingen, de Burg. Knappertlaan en 't nog niet geasfalteerde gedeelte yap de Burg. van Haarenlaan nabij de algemene begraaf plaats. Op deze plaats wordt de verbinding VlaardingenSchiedam smaller. Links op de foto is het kruispunt, dat de gemeente in samenwerking met het rijk wil reconstrueren. Er is geen sprake van, dat uit de benoeming van de heer Fibbe tot voorzitter van Rijnmond bepaalde conclusies over de toe komst van deze raad getrokken kunnen worden. Dit zei minister Beernink gistermiddag in de Tweede Kamer in een vraag- en antwoordspel, op gang gebracht door de heer Lems (p.v.d.a.). (ADVERTENTIE) Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 153655 Een boek met dit merk is een waardevol werk (Van een onzer verslaggevers) Wegens knoeierijen die zich over een periode van jaren heb ben uitgestrekt, moest de 38-jarige chef-emballeur A. K. zich dinsdagmiddag voor de rechtbank te Rotterdam verantwoorden. Ket werd een heel rijtje straf fen dat de Haagse politierech ter de 38-jarige koopman A. S. uit Leiden oplegde. Dat was niet alleen omdat hij doorreed na een aanrijding te hebben veroorzaakt. De rechter was vooral slecht te spreken over het feit, dat verdachte had ge probeerd een werknemer te bewegen de schuld van het ge beurde op zich te nemen. I (*1) Gemeente wil verkeersplein laardingerdijk verbouwen Zoals bekend rijdt het verkeer ko mend vanaf de Horvathweg en de Burgemeester van Haarenlaan haaks op de Burgemeester Knappertlaan en de Vlaardingerdijk, vaar het rechtsafslaande verkeer voor de richting Vlaardingen voor de ver keerslichten moet wachten. Wie de situatie in ogenschouw neemt zal zich afvragen, waarom het rechtsafslaande verkeer met eer der met een bocht op de Vlaardin gerdijk wordt gebracht waardoor het nauwelijks gehinderd zou wor den door het verkeer uit de richting Rubensplein, dat ook op de verkeers lichten moet - .wachten. Hoewel de plannen nog niet definitief zijn uitge werkt kan men eer. .dergelijke oplos sing verwachten. Speciaal ten behoeve van de be woners van de Slachthuisbuurt wil het gemeentebestuur, juist op de plaats, waar die nieuwe plannen ge stalte krijgen een beschermde voetgangersoversteekplaats laten aanleggen. Deze met verkeerslich ten beveiligde oversteekplaats, aan gesloten op de groene golf, moet worden beschouwd als een tijdelijke voorziening, die 12.500,gaat kos ten. Het college schrijft, dat juist de bestratingskosten van 5000, een uitgave voor een tijdelijke voor ziening zijn. De Slachthuisbuurtbewoners moe ten thans, willen zij veilig de Bur gemeester van Haarenlaan overste ken, gebruik maken van het zebra pad bij de Burgemeester Knappert laan. Dit de Slachthuisbuurt komen de en gaande naar de Vlaardinger dijk zal men volgens het college in de regel het westelijke trottoir van de Burgemeester van Haarenlaan volgen en ter hoogte van de alge mene begraafplaats de rijbaan over steken, wat tamelijk gevaarlijk is. Met de verkeeiscommissie is het college van mening, dat er een ze brapad op deze plaats moet wor den aangelegd, waardoor het tevens mogelijk wordt de oversteekplaats te beveiligen met de op de groene golf aangesloten verkeers- en voet gangerslichten. Ook wil men voor- serteerstroken op het wegdek aan brengen voor het afslaan verkeer naar cl.; Vlaardingerdijk en de algemene be graafplaats. Het college schrijft, dat de aanleg van de oversteekplaats voor de veiligheid van de voetgan ger noodzakelijk is en derhalve geen uitstel gedoogt. Het is bij het de laatste tijd weer drukke verkeersplein Vlaar dingerdijk. Burgemeester Knap pertlaan en de Burgemeester Van Haarenlaan een merkwaardige me. Wie komende uit Vlaar- u i'ii dit kruispunt nadert, krijgt te maken met een flessen hals, omdat op Schiedams grond gebied de weg smaller wordt. Een bredere weg zou onder de huidige omstandigheden geen overbodige luxe zijn en gezien de overigens nog niet in het open baar gebrachte reconstructie plannen van gemeente en rijks waterstaat zou die oplossing wel eens uit de bus kunnen komen. Maar dan wordt het onlangs op aeze plaats geopende benzinesta tion een lelijke sta-in-de-weg. Mét de gemeenteraad zijn we be nieuwd hoe men dat gaat aan pakken. i Van een onzer verslaggevers) De Engelse popgroep Spooky Tooth zal zondag 8 december in zaal Ar- kade in Schiedam optreden. De bezetting luidt: Gary Wright, zang en orgel; Luther James Gros- renor, sologitaar; Mike Harrison, zang, klavecimbel en piano; Greg Ridley, basgitaar en Michael Kelly, drums. Atonal ectuur, töytle, Jerry Cotton, Agent X, Rimboe, Colt 45 e.a f 0,25 per stuk, rullen 15 ct. inkoop. Verkoop en rul les ras boeken Ooit vrltdag» up tie markt NA ah Ut'EN tv. BonerüamsedUk 264 voor tassen, koffer» en alle hJne lederwaren. Tetef. 286918. (Van een onzer verslaggevers) Hoe reilt en zeilt Schiedam in 1969? Wat zijn de uitkomsten van de on langs verschenen gemeentelijke be groting: zijn er mogelijkheden om bepaalde voorzieningen te treffen en wat is de visie van de politieke par tijen op het komende jaar. Dit alles komt aan de orde op een serie raadsvergaderingen, die respec tievelijk op maandag 9. donderdag 12, vrijdag 13, maandag 16 en eventueel op donderdg 19 december worden ge houden. (Van een onzer verslaggevers) In 'november registreerde de Schie- damse politie 192 verkeersongelukken Dat is vier minder dan in 1967. Het aantal zware schadegevallen dat vorig jaar 33 bedroeg, steeg deze maand tot 38. Er waren zeven zwaar gewonden tegen rijf in november '67. Dit jaar waren er geen doden; vorig jaar kwamen twee mensen in het verkeer om het leven. Bij 35 onge lukken werden mensen licht gewond tegen 45 in november '67. Het aantal lichte schadegevallen steeg deze maand november van 147 naar 151. Drie automobilisten bleven zonder schade, tegen acht vorig jaar. De voornaamste oorzaken zijn dit jaar geen voorrang verlenen (62), te dicht achter elkaar (12), onoplet tendheid (28), onvoorzichtig achter uitrijden (14). slippen (7). Het ver gelijkend materiaal van november '67 bevat de volgende aantallen: 51, 18, 15, 15 en 14. Het feit dat Rotterdam en Schie dam een PvdA-burgemeester hebben en Zuid-Holland een commisaris der Koningin die lid is van de PvdA, heeft bij de beslissing van het ka. binet een rol van betekenis gespeeld, zei de minister. Ik heb vertrouwen dat de heer Fibbe een zeer positieve bijdrage zal kunnen leveren en de toekomstfiguur van Rijnmond scherper zal kunnen stellen. De heer Leins had in zijn vragen kritisch opgeborgen de inspraak die aan de benoeming van de nieuwe Rijnmond-voorzitter vooraf is gegaan. Hij zag er iets in van vooruitlopen op de- toekomstige Rynmond-stuctuur. Ik heb mijn toezeggingen ten voile gestand gedaan, zei de minister. Op 12 augustus heeft de commissaris der Koningin een gesprek gehad met de zes gecommitteerden. Op 16 auguS' tus volgde een gesprpk met de acht fractievoorzitters en op 20 november heeft de commissaris der Koningin opnieuw met de" fractievoorzitters ge sproken. In het eerste gesprek, dat van 12 augustus, met de gecommitteerden, is geen bepaalde kand'daat genoemd, maar zijn algemene wenselijkhedèn geformuleerd. Op 16 augustus zijn verscheidene kandidaten genoemd van uiteenlopende richting. Er was geen algemene voorkeur bij. In de slatbespreking van 20 november We ken 44 leden van Rijnmond tegen de benoeming van de heer Fibbe te zijn, namelijk de fracties van de Party van de Arbeid, PSP en CPN. De min derheid, 37 leden plaatste zich achter diens benoeming. De heer Franssen (p.v.d.a.) leidde uit de gang van zaken bij deze be noeming af, dat de minister in de toekomst meer nuances zal aanbren gen bij belangrijke benoemingen, bij voorbeeld Noord-Brabant en Limburg Een beetje voorbarig, antwoordde de minister. Is er bewust afgezien, wilde de heer Laban (p.v,d.a.) weten, van de be noeming van een KVP'er, of heeft deze partij, waarzonder voor zover de heer Sehmelzer kan zien, niet kan worden geregeerd, geen geschikte kandidaat opgeleverd. De minister reageerde niet. Hoeveel stemmen kreeg de heer Fibbe eigenlijk in de eerste bespre king, wilde de heer Bakker (c.p.n.1 weten. Minister Beernink vond, dat hij dat vertrouwelijk moest houden. De heer Bakker verbaasd: Maar waarom dan wel mededelingen uit de slotbespreking? (Van een onzer verslaggevers) Organiste Unie van der Meiden bespeelt op zondag 8 december het orgel van de St.-Jan de Doperkerk aan de Mgr. Nolenslaan. Zij wordt begeleid door de hoboïste Marry Jongsma en Marianne Kuiper op de blokfluit. Dit concert is gratis toegankelijk: het programma vermeldt werken van 17e- en ISe-eeuwse componisten. Na afloop is bi) de uitgang een collecte, waarvan de opbrengst wordt gebruikt om de onkosten te dekken. (Van een onzer verslaggevers) NIVON stelt zijn leden op vrijdag 13 december in zaal 8 van het Volks gebouw Tuirilaan 50 zelf in de gele genheid een kerststukje te maken. Onder leiding van de Schiedamse bloemist Rietkerke, die vorig jaar les gaf In bloemschikken, kunnen de NIVON-leden voor ƒ5,hun crea tieve talenten benutten om voor de feestdagen een leuke verrassing t« maken. Het benodigde materiaal is in de zaal aanwezig. (Van een onzer verslaggevers) Nog steeds heeft het gemeente bestuur geen urgentieverklring van het Ministerie van Onderwijs ont vangen om op het Bachpietn in Groenoord-Noord een aantal scholen met gymnastieklokalen op te trek ken. Het gaat hier om de bouw van een openbare lagere school van zeven lokalen annex gymnastiekgebouw; een lagere school van zeven lokalen voor de St.-Wiliebrosdusstichting en een kleuterschool van drie lokalen; een lagere school van zeven lokalen en een kleuterschool van drie loka len voor de Vereniging voor Chris telijk Volksonderwijs. Uit telefonische informatie van het Ministerie van Onderwijs is gebleken dat de verklaringen nog in de loop van december zullen worden afge geven. Daarom willen B. en W. opont houd voorkomen en vragen de raad ten behoeve van een voorspoedige bouw nu reeds een krediet van ƒ6.380.000,— beschikbaar te stellen en niet te wachten totdat de voor deze bouw benodigde urgentiever klaringen, goedkeuringen en advie zen zullen zijn verkregen. 99 (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur van de wijkrereniging Groenoord heeft de gemeenteraad verzocht om een groenstrook, gelegen aan de Jozef Oreliosinge!, te laten bestaan. Uit vele reacties van mensen, die in de nieuwe wijk wonen, is ge bleken, dat men dit stukje groen bij zonder graag wil handhaven. Men is bang. dat het in verband met een andere bestemming, die de gemeente eraan zou willen geven, moet verdwijnen. Het bestuur van de wijkverenigng wijst erop, dat de aanleg van een speeltuin voor kinderen op deze plaats zeer gewaardeerd zou worden .Misschien," zo oppert men, „is er door middel van onze vereniging een actie te ontketenen, die de aanschaf en het plaatsen van deze speeltuinen financieel mogelijk zouden kunnen maken." (Van een onzer verslaggevers) De Schiedamse Melkzuurfabriek N.V. aan de Zijlstraat en N.V. Ko ning Mouterij-Branderij aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan nemen zoveel gas af, dat het niet meer mogelijk is met de bestaande leiding de gasvoorziening voor deze bedrijven te verzorgen. Daarom moet tussen de Fabristraat hoek Van Beverenstraat en de Bur gemeester Honnerlage Gretelaan en tussen de Noordvestsingel hoek Park weg en de Zijlstraat een hogedruk- gasleiding worden aangelegd. Tevens zal de nodige gasregelapparatuur moeten worden geplaatst, compleet met leidingen, afsuiiters, meters en omrekeningsapparaten. De kosten zijn begroot op 303,060,Het ge meentebestuur, meent, dat de te leg gen hogedrukgasleiding ook zal die nen om de toenemende vraag naar aardgas in de komende jaren te kun nen opvangen en stelt de raad voor het bedrag ter beschikking te stel len. (Van een onzer verslaggevers) ,.Dat waren dus twee zenuwachtige mensen in een lelijke eend," zei de Haagse politierechter tegen de twin tigjarige Delftse verkoper C. v. d. B. „Dat moest dus wel fout gaan." HU had op 16 juli een geparkeerde auto aangereden en was er vervolgens vandoor gegaan. Hij had een verontschuldiging, zo meende hij. Hij had zijn moeder naar huis willen brengen omdat ze erg zenuwachtig was en van de weer omstuit was ook hij erg nerveus ge worden en had brokken gemaakt. Pas later was hij naar de eigenaar van de geparkeerde auto toe gegaan. „Dat wil zeggen: toen de politie al bij u was geweest." vulde de rechter aan. Het werden boetes van ƒ40 en ƒ100 plus intrekking van het rijbe wijs voor vier maanden. Merkredon, la 4an de decembro klupvespero. Parolkasado ce kado H. Letch sr. Lekstraat 100b. Ni de- ziras al vi ciuj bonajn festotagojn dum ci tiu monato. Tegenover de politie en de rechter commissaris had hij de malversaties, waarmee hij zijn werkgever voor een bedrag van ongeveer 25.000,heeft benadeeld, toegegeven, nu, voor zijn rechters, kwam hij daarop terug. „Ik heb alleen maar bekend omdat ik dan naar huis zou mogen." wilde hy de rechtbank doen geloven. Zowel op retourbonnen als op bon nen voor lege fust zou hij regelmatig ten behoeve van een bepaalde win kelier partijen goederen en verpak kingsmateriaal hebben vermeld, die hij in werkelijkheid niet had ontvan gen. De extra-winst die daardoor aan do winkelier ten goede kwam, zouden zy samen hebben gedeeld. .Op die retourbonnen heb ik nooit iets anders geschreven dan wat ik ontvmg.' verklaarde hij nu, „en dat lege fust betrof alleen maar waarde loos glas." Dat op die retourbonnen goederen stonden vermeld die nooit aan de betrokkene geleverd waren en dat het teruggekomen „waardeloze glas" op de rekening van de winkelier in mindering werd gebracht, zag hij daarbij over het hoofd. Volgens zijn verklaring zou hij voor zijn bedriegeiytce handelingen nooit een cent ontvangen hebben. Zijn aan deel in de voordelige transactie zon hij hebben laten afschrijven op een schuldbekentenis die een jaren ge leden overleden zwager had getekend voor een by de winkelier ge sloten lening. Noch zyn zuster noch de winkelier, die als getuige werd ge hoord, wist van het bestaan van die schuldbekentenis iets af. „Ik heb hem regelmatig geld gegeven," zei de laatste en hy vertelde erbjj hoe en waar de afrekeningen hadden plaats gevonden. Officier van Justitie mr. B. van der Meulen eiste tegen K. een gevange nissfcraf van een jaar met aftrek. Raadsvrouwe mr. G, van Eidyk be pleitte een gecombineerde straf met een zo groot mogelijk voorwaardelijk deel. Onmiddellijk daarna moest de 55- jarige magazijnbediende A. K.. werk zaam bij het zelfde bedrijf, voor het hekje komen. Ongeveer 'rijf jaar geleden had hij dezelfde winkelier een paar pakken koffie meegegeven buiten de baas om en er de helft van de groothandels- prUs voor-gekregen. Hij had er eerst niet aan willen beginnen, maar die eerste clandestiene leverantie was het begin geworden van een lange reeks knoeierijen waaraan zowel 'de winke lier als de magazijnbediende onge veer 7500 had verdiend. K., die vond dat hy onderbetaald en steeds by bevorderingen gepas- SCHIEDAM. Ondertrouwd W. H. Korporaal, 59 jaar en M. Polder- Ahn, 31 jaar en D. E. Homburg, 24 jaar; H. C. Ariëns, 27 jaar en C. Woudstra, 21 jaar; A. Bakkers, 57 jaar en M. M. Berck, 37 jaar; G. W„ van Bergen Walraven, 30 jaar en P. A. Schuddebeurs. 24 jaar; F. H. S. Boersma, 26 jaar en J. Nonner, 24 jaar; K. Clausing. 21 jaar en T. C. van Heyningen, 19 jaar; A. J. Dob belaar, 22 jaar en J. Bumet, 20 jaar; C. W. Groenenboom, 21 jaar en A. L. J. van Adrichem, 19 jaar; R. J. W. van den Heuvel, 24 jaar en J. P. Westhuis, 20 jaar; A. M. Huihoven, 22 jaar en M. J. Menke, 24 jaar; W. J. Kiaasse, 22 jaar en W. C. F. Klein, 18 jaar; B. Kranenborg, 25 jaar en H. G. Bakker, 22 jaar; G. van der Most, 28 jaar en A. Westdijk. 31 jaar; A. H. Osterholt, 19 jaar en J. B. van Merwyk. 19 jaar; G. Rlngelberg, 23 jaar en P. A. Verhoeven, 19 jaar; D. D. van der Schoor, 19 jaar en M. M. Smit, 20 jaar; W. Vink, 19 jaar en W. T. de Smits, 18 jaar; A. A. van der Zalm, 24 jaar en M. A. A. Nouwels. 20 jaar. GetrouwdW. Adams, 21 jaar en M. A. van Leeuwen, 19 jaar; H. J. Fransen, 26 jaar en F. M. Droppert, 23 jaar; H. P. Gijtenbeek, 24 jaar en H. Kraan, 21 jaar; J, Fleggen. 21 jaar en M. Arbon, 21 jaar; A. P. v. Troost, 23 jaar en A. M. A. Oosterholt. 22 jaar; A. M. L. Verlinde, 23 jaar en E. J. T. Malssan, 22 Jaar; J. M. de Mos, 24 jaar en C. C. Zonneveld, 22 Jaar; F. P. A. de Kievith 24 jaar en T. A. Lever, 20 jaar; A. Koevermans, 21 Jaar en B. van Noortwyk, 20 Jaar; vaart, 61 jaar; H. Sinke, 22 jaar en N. Smit, 21 jaar; J. Nieswaag, 24 jaar en G. L. Voogt, 22 jaar; H. de Kok, 25 jaar en A. M. L. Geeratz, 20 jaar; F, van Duyvenbode, 22 jaar en L. A. H. van Bree, 21 jaar; M. G. Henkel- man, 26 jaar en W. M. E. OorthuUs 22 jaar; N. van Gogh, 25 jaar en J. M. A. Snelting, 26 jaar; B. L. van der Eyk. 22 jaar en R. Soeters, 20 jaar; C. Kool, 21 jaar en J. G. H. P. Schrey, 21 Jaar; H. A. Bontebal, 34 jaar en P. M. de Kaper, 31 jaar; H. C. Maliepaard, 24 jaar en D. M. A. van Schoonacker, 22 jaar; R. van Rosse, 28 jaar en J. van Vuuren, 24 jaar. Geboren Woutrina P., d. v. J. C. van der Kolk en W. P. de Koning; Antonlus L„ z. v. A. L, Bytenhoorn en J. C. Fhllippi; Ronny H. B„ z. v. M. J. van Broekhoven en M. A. G. DraaUers; Augustinus, z. v. C. Ger- rets en A. Peters; Jurg B„ z. v. J. van Pelt en M. A. Vink; Saskla, C. E., d. v. H. W. Brand en A. C. M. Franken;' Erik, z. v. A. C. W. Jansen en M. B. van der Reek OverledenA, Schneider, 85 jaar, wed. van J. P. P. Klouwens; W. H. J. Zwienen, 68 Jaar; C. Rijnhoud, 49 jaar; J. van Dlggele, 37 jaar; P. Waardenburg. 45 jaar; A. van Noort wyk, 80 jaar; C, Hoogerheide, 79 jaar eehtg. J. Vermeulen: B. J. Janssen, 71 jaar; W. Krul, 70 jaar: A. M. van Sluis. 75 jaar; A. H. Osterholt. 82 Jr; W. C. Eikenbroek, 95 jaar; S. Pot gieter, 84 jaar. (Van een onzer verslaggevers) Daar was wel reden toe, want ver dachte was nog niet zo lang geleden in verband met een verkeersovertre ding de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden voorwaardelijk ont zegd. „En daar was u uiteraard bang voor," opperde de rechter. Het gebeurde op 14 maart op de Oostgracht te Leiden, waar verdach te met de door hem bestuurde auto de bocht te ruim nam. Er ontstond een botsing met een andere auto, doch verdachte reed door. „En dat na cafébezoek," vulde de rechter aan. .Maar ik drink nooit," verklaarde verdachten. „Wat doe je dan in een café," op perde de rechter. .Misschien is u wel zo snel weggereden, omdat u on der invloed van drank verkeerde." Maar dat ontkende verdachte. De werknemer had evenwel aan de politie verklaard, dat verdachte in het café wel degeiyk bier had zitten drinken. „HU kan wel zoveel verklaren," gaf verdachte terug. Het vonnis werd 100,~ boete voor de aanrijding en twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk, met ont zegging van de rijbevoegdheid ge durende zes maanden. seerd werd, had het geid grotendeels aan zyn gezin ten goede laten ko-men, maar er ook autoryiessen van be taald. De officier eiste wegens verduiste ring tien maanden met aftrek, waar van drie voorwaardelijk. In zyn plei dooi betoogde mr. A. Caljé dat zyn cliënt, voor de verleiding bezweken toen hy krap in het geld zat. onder de gevolgen van zijn vergriJP zwaar gebukt gaat. HU bepleitte een aanzieniyk lichtere straf. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Op verzoek van diens raadsman zal de zaak tegen de 54-jarige winkelier H. v, d. E. op 17 december worden behandeld. PIJNACKER (ANP) De 61-jarige C van Winden uit Nootdorp is gis teren by een autobotsing in Pyn- seker op slag gedood. Zyn dochter van 21 jaar en twee zoons van 18 en 19 jaar werden zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde tegen zes uur op de Molenlaan in Pynacker, waar een truck met oplegger achteruit een zij weg inreed. Toen de combinatie awars op de weg stond kwam de door het slachtoffer bestuurde personen auto aanrijden, die zonder snelheid te minderen tegen de zykant vaa d« oplegger botste. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE: I go, ra kill him and Til be back (18), 8.15 uur. MONOFOLE: gesloten. Diversen: IRENE: St.-Nicolaasfeest DWS, 7.30 uur, CHR. SOCIALE BELANGEN: Wer kende jeugd Sociëtiet, 8 uur. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE: De meedogenloze achter volger (18) 2 en 7 uur. MONOPOLE; gesloten. Tentoonstellingen GALERIE DE GRAAFFr Elenbaas, jjrenten. GALERIE PUNT 4: Kyk, koop kunsttentoonsteliing. STEDELIJK MUSEUM: Cees Bouw, schilderUen Luister van het orgel. jj WERKPROGRAMMA ARENA, cel. 230730: De meedogenlo os z- achtervolger (33 lr) 2 7 en 930 uur. CENTRAAL, tel. 138210: Weekend op de Reeperbahr (18 Jrl 2 7 en 8.15 s uur. CINEAC (Bijenkort), tel. S21S39: Da laatste paradijzen (a.i.) 9.30 11JO =5 1.30 en 3.30 uar. Decadentie l-IOOO §g (18 Jr) elke avond 5.30 730 en 930 3 uur. H CINEAC (Beursgebouw;, tel. 138082: 3 Da wraak van bet bloed <18 Jr) 3 930 1130 1.30 3.30 3.30 7.30 en S.30 3 uur. =3 CINERAMA, tel. 115300: Can-Can (1« tear) 1.45 en 7.45 uur. s COLOSSEUM, tel. 190352: De «lag bij Anzio (14 jr) 2 I en 9.30 uur CORSO tel 121110: Angellque en de 5 sultan (14 Jr) 2 7 en 9.30 uur. GRAND tel. 233363 Barbarella (18 J) s 2 7 en 9.30 uur HARMONIE, teï. 271204: De muren 3 van de hel (18 Jr.) 2, 7 en 9.15 uur. 3 KRITERION. Dei. 128615: Prudence g and the plll (1' lr! 230 7 en 930 3 uur. g LUMIÊRE, tel. 117755: Luv (18 Jr), g 2 7 en 930 uur. 3 LUXOR, tel. 138326' Sexy Carmen 3 Baby (18 tri 2 7 en 930 uur. 3 METRO, tel. 174500: Voor een paar 3 dollars meer (14 Jr) 2 7 en 930 u. PASSAGE (Schiedam), tel 269583: s Ik ga. ik dood en kom terug <18 s 2 en 8.15 uur. Woensdag 2 uur: De man met het zwarte masi er <aj.) g PRINSES, tel. 230754: Woe!3dag7fn g 930 uur. In de klauwen van de mummie (18 jrl Woensdag 2 uur; Laurel en Hardy bij de tichtbe- g scherming <a.l.) g REX, tel. 236071 Een mlijoeu voor 7 g moorden (14 jrl 1 1 eo 9.15 uur. g Woensdag 2 uur: SJors var de re- 3 heUeneluts (al.) 3 STUDIO '62, tel 233363. The gradua- 5 te (18 Ir) 2.15 6 45 en 9 15 uur 3 IHALIA. tel 111555 The devil's brl- gade ('4 Jrl 2 7 en 9 30 uur. r VENSTER tel 251900 Les -nfants 3 du paradis (14 in l 3d en 8 uur g VICTORIA rel 246331 James Bona g 00. Casino RovaSe H4 Ir) 1 en S 9 30 uur Woensdag 2 uur' Old Shatterhand WOENSDAG DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. De onbekende soldaat en zijn vrouw, door het Nieuw Rotterdams Toneel. 8.15 uur MANDER'S CABARET, Maurltsstrsat 63. JMJ_Dorus op visite. 8 uur DE DO&t-EK, Schouwburgplein 56, g Café-Chantant, 't Winkeltje, 8 uur. f DONDERDAG 3 OE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG, geen avondvoorstelling 5 WANDERS* CABARET. Maurltsstrsat 65 Bi) Dorus op visite, 8 uur. rauw» «i"jp«rrir»}tBitiiiiiiiiiifimn<airiiiniuiiiiijjj

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 1