Spaarders nemen veel geld op Schutters kan DWS niet afstoppen I Val door gladheid Ruud Skala brengt dames van uventus aan de top Agenda Gebroken heup en versplinterd bovenbeen weerhouden wielrenner Fillehes niet van fraaie come-back Hoge prijzen scharensliep Accu gestolen uit bestelauto Vrouw gewond bii botsing V laarelingen in actie op strand Tafeltennis in Maassluis Bi j inbraak in voetbalkan tine betrapt jadokampioen- scha ppen Vrouwenkoor zingt in museiimaula Esperanto-ageudo Met auto in slip Rotterdamse 1 bioscopen Toneel en muziek MAANDAG 16 DECEMBER 1966 HET VRIJE VOLK PAGINA 8 Van onze spormcdewerker BAS VAN BOCHOVE Het is al neer drie seizoenen geleden gebeurd. Tijdens iced- strijden van de Rennersclub Schiedam op het, parcours in de s-Gravenlondsepolder iverd een spannende strijd ge streden. De toen 15-jarigc Nico Fillehes zat bij de kans hebbers. Opeens kreeg z'n ach- ierw'iel een zineper en ging hij tegen de icereld. Na 'f on derzoek in 't ziekenhuis bleek dat Nico een gebroken heup had en een versplinterd bo venbeen. Nico Fiilekes rijdt weer en het succes blijft niet uit. Voorbeeld Gemeente Schiedam BEKENDMAKING Schaatssport (Van onze sportredactie) De heren van het DWS-handbalteam hebben aan de ver wachtingen voldaan tegen liet Rotterdamse Schutters. Met snelle, goed opgezette aanvallen werd de verdediging van de Schutters zwaar op de proef gesteld. De felle schoten waren moeilijk te verwerken voor de Rotterdamse goalie en zeer snel kwam DWS aan een 40-voorsprong. Schutters kwam tot enige tegensto- de kensen gemist. Kwiek Sp. maak- Aangifte ter inschrijving voor de dienstplicht DIP S 2Kwiek Sport 36 WiltonEHC 65 Wilton 2—UVG 12—7 Met Ruud Skala (27) als trainer gooit Juventus, owel met het heren- als damesteam, hoge ogen in de competitie. Y.n onze „porhnedewcrk.r BAS VAN BOCHOVE t T, •til „Nu is Bob Beijer onze voorzitter Zaterdagavond in de wal kiJie en troosteloze itnergieuai. j eK noop dat hy dat een poosje On liet laatste veld staan de datnes van Juventus klaar on» i Hij is er geknipt voor. wy heb- n i \ri i- r I de laatste jaren noga! wat be- liun wedstrijd te spelen tegen .Basket uil laardmgen, Goacit stuursmutaties gehad en dat doet de Ruud Skala wil de dames zijn aanwijzingen geven maar hij wordt door de Schiedamse ploeg omringd en spontaan mei kussen overladen. Als buitenstaander vraag je je dan af of dit onderdeel is van een of andere tactiek. Later komt de aap uit de mouw. Ruud Skala werd vrijdag 27 jaar vandaar de spontane kussen en een bont gekleurde das. Op het eerste gezicht niets bijzonders, maar het tekent wel de sfeer. ,N ico komt terug „Ja", lacht hy nu, „de dokter zei tegen me als je nou maar eerst weer kan lopen. Fietsen moet je verder die ik nu behaal maken dat alle rnaar vergeten, daar komt niets maal weer goed." Hij lacht er eens meer van". bij en strijkt met zijn handen door Ook doktoren kunnen zich, wat dat zijn haar. betreft wel eens vergissen want wie Inderdaad heeft Nico de laatste de lijst van successen ziet die Nico tijd niet over succes te klagen. Ze- Fillekes ondertussen 18 jaar oud ^er op de hometrainer rijdt hij goed. heeft behaald neemt er zijn pet Hij bracht de veertiendaagse com- diep voor af. petitie van Rotterdam op zijn naam „Na mijn val heb ik tien. weken in 60 pakte ook nog even het kam- het ziekenhuis gelegen en daarna pioenschap van Vlaardmgen. Hij is nog heel lang met een stok gelopen, dan ook een van de grote knnsheb- Toch zat ik al weer snel op de home- bers voor het open kampioenechap trainer. ..Ik kon eerder fietsen dan van Schiedam, dat woensdagavond lopen. Het heeft me veel pijn en verreden worden in gebouw Irene, het moeite gekost, maar de successen winterverblijf van de RC Schiedam. 'Van een onzer verslaggevers! Enkele Schiedammers zijn tijdens het weekeinde het slachtoffer gwor- den. van de praktijken van scharen slijpers, die veel te hoge prijzen vra gen voor hun werk. De politie waar schuwt dat men niet moet ingaan op de aanbiedingen van deze uit Bre da afkomstige scharenslijpers. In één geval vroegen zij 22,50 voor het slijpen van acht mesjes, waaronder drie aardappelschilmesjes. Na wat heen en weer gepraat werd de prys ten slotte 15. Een al even schandalig hoge prijs vroegen ze voor het verzorgen van vier grote messen, maar de prys zakte ten slotte van 32,50 tot 10. (Van een onzer verslaggevers) Uit een in de Hugo de Grootstraat te Schiedam geparkeerde bestelauto van de 39-jarige vloerenfabrikant A. K. is zaterdag de accu gestolen. Daarvoor moesten de autodieven in de laadruimte van de wagen zijn. In de Boerhavelaan verdween de handtas van de achttienjarige kan toorbediende mej. E. K. die het tasje by haar fiets had achtergelaten. De inhoud bestond uit een portemon- naie met een bedrag van ongeveer 7, sleutels en papieren. »r 4— iVan een onzer verslaggevers» Op de hoek van de Troelstralaan en het Dr. Wibautplem te Schiedam kwamen zondagmiddag omstreeks half één de 27-jarige ijzervlechter A. G. en de 21-jarige chauffeur J. A. v. d. H., beiden in een auto. met elkaar in botsing. De 24-jarige echtgenote van de heer G., mevrouw E. M. G.-J. liep bij de botsing een zware hersenschudding op. zy moest worden opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. Haar man had op het kruispunt geen voorrang verleend. Wie wat nader met Nico Fiilekes kennis maakt, komt aan de weet dat zyn grote voorbeeld zijn vader is. „Ja my nvader was een goed ren ner. Hij heeft een paar kampioen schapen op zijn naam staan en is mijn coach, masseur en monteur. Hij is er dan ook altijd bij." Zijn voorliefde gaat uit naar wed strijden op de baan. Tijdens het baauseizoen is hy maandag te vin den op de baan in Nijmegen, dins dag in Alkmaar, woensdag in Hil versum en donderdag in Amsterdam. „Ik zal blij zijn als de baan in Schie dam klaar is. Kan ik lekker trai nen." Zelf heeft Nico het diploma van masseur gehaald van. de NSF. Dat heeft zoveel voordelen, dat hij tij dens de lessen heel veel heeft opge stoken over voedingsleer en nog wat andere oefenstof waar je als wiel renner wat aan hebt. „Voor mijn sport heb ik veei over want ik wil in de wedstrijdsport wel wat bereiken. Dat wil dus zeggen heel veel trainen en dat doe ik dan ook." Buiten de wielrennerij heeft Nico toch nog wat tijd over voor wat an dere sporten. Hü schiet by de Schiet vereniging Schiedam en masseert spelers van DHS. Om zijn conditie op peil te houden doet hij nog aan bokstraining; dus zijn de dagen van de week wel gevuld. „Ik sta bij mijn vader in de vis- zaak en omdat hy veel met mijn sport op heeft kan er wel eens wat vrije tijd ai." Nu, na drie jaar nog last van zijn val 0 „Ja, zeker als het regent, want dan voel ik nog wel wat pijn. Daar om hoop ik ook altijd dat het droog weer is als ik moet fietsen." Zijn prognose voor woensdag wil hij niet loslaten. Er zijn buiten hem nog meer kanshebbers die beslag willen leggen op het kampioenschap van Schiedam. „Jan Breur. Hans Rietkerken, Bob Bals en Jantje Brinkman zullen me het wel moeilijk maken, dat geloof ik best. We zullen wel zien ADVERTENTIE AFSLUITING BEURSBRCG De BEURSBRUG tussen de Dam en de Korte Dam zal wegens reparatie werkzaamheden op maandagavond. 16 december a.s. van des n.m. 18.30 uur tot middernacht 24 uur of zoveel korter of langer als nodig zal zyn loor alle verkeer zijn afgesloten. SCHIEDAM, 12 december 19S8. Bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam werd in de afgelopen maand ƒ4.206.362,29 ingelegd en 4.470.408,02 terugbetaald. Ook bij deze spaarbank noteerde men dus een terugbetalingsoverschot in de maand november. De inleg- en terugbetalingstotalen waren in november 1967 respectieve- ïyk ƒ3.303.116,98 en ƒ3.018.479,04. Uit de vergelijking met deze cijfers kan men de conclusie trekken dat er van een verminderde spaarzin geen sprake is; de inlagen stegen immers met niet minder dan ƒ900.000, t.o.v. november 1967. Allen was er blik baar m de afgelopen maand een gro te bestedmgsdrang, waardoor de te rugbetalingen nog sterker toenamen dan de inlagen. Het totale mleggerstegoed bedroeg op 30 november 1968 ƒ70.978.056,68. tegen 64.888.523,96 op 30 november 1967. Het aantal spaarders nam toe too 80.515 (30 november 1967 58.705). De aan de spaarbank toevertrouw de gelden en de reserves waren per 30 november 1968 voor ƒ40953.550,63 belegd in effecten, voor ƒ9.118.040,79 in hypotheken en voor 20.902.465.98 in onderhandse leningen aan ge meenten e.d. De onbelegde en de op zeer korte termijn belegde middelen bedroegen 5.520.567.09. (ADVERTENTIE) GEMEENTE SCHIEDAM> lil verband met het naderen van de periode, waarin beoefening der schaatssport weliieht mogelijk zal zijn. maken Burgemeester en Wet houders van Schiedam het voigendc bekend a. alle vijvers m parken en plant soenen zyn in principe beschik baar ter beoefening van de schaatssport; b. het vrijgeven '-an deze vyvers voor de beoefening van de schaats sport vindt plaats bij voldoende dikte van de yslaag; c. m onderling overleg tussen de Politie en de afdeling Plantsoenen van de dienst van Gemeentewer ken wordt de keuze van de vyver en het moment, waarop deze vyver voor de schaatssport wordt vrij gegeven, vastgesteld; d. de vijvers, weike gevaar opleveren voor het schaatsen worden, voor zover daar plaatselijk aanleiding toe bestaat, voorzien an een bord met het opschrift „gevaarlyk ys". e. het betreden van vijvers, voorzien van het bord .gevaarlijk ijs", wordt voorzover mogelijk, door de Politie gecontroleerd; f. bi; de grote vyver in het Prinses Beatrixpars zijn twee brandkra- nen aangebracht, waardoor het mogelijk is de vijver bij scheur vorming in de nacht te bespuiten en zodoende de toestand van het ysoppervlak te verbeteren. Zodra de toestand van het ijs in het park van dien aard is, dat de vyver kan worden vrijgegeven voor de schaatssport, wordt een verlich ting aangebracht; de op deze vyver uitgezette baan alsmede de overige voor de schaatssport vrijgegeven vijvers in de stad, worden regelmatig ma-" chinaal geveegd. SCHIEDAM, 9 december 1968, Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, M. J. BLOK H. ROELFSEMA (Van onze sportredactie) .De Vlaardingse eiubs hebben zich dit weekeinde over het algemeen nogal rustig gehouden. Verscheidene teams gebruikten hun winterrust om te trainen. Vlaardingen ging zater dagmiddag met. 20 spelers naar het strand in Hoek van Holland om er onder leiding van Cor van der Berg een pittig partijtje te spelen. By la tere afgelastingen zat Vlaardingen dit regelmatig gaan doen. MAASSLUIS Aan de Maassluise tafeltenniskampioenschappen voor senioren wordt dit jaar ook deelge nomen door de prominente tafelten nissers Geerlings en Van Ree, die nu nog spelen voor de Rotterdamse vereniging Eendracht, resp. in de hoofd- en overgangsklasse. De wedstrijden beginnen op 27 de cember om zes uur in de Olympia- hal. Om elf uur worden de prijzen, waarbij een wisselbeker, uitgereikt. Diezelfde dag van negen tot vier uur wordt het jaarlijkse scholieren- toernooi gehouden. MAASSLUIS Zaterdag worden in de Olympia Sporthal jeugd-judokam- pioenschappen georganiseerd voor judoka's van acht tot en met zes tien jaar. In de middaguren vindt het traditionele Kersttoernooi van teams uit heel Zuid-Holland plaats met de Reinier Hulskerbokaal als inzet. De heer J. Henneveld heeft de algemene leiding. De Vlaardingse politie heeft zondagavond een 15-jarig meisje aan gehouden dat later bekende een bromfiets te hebben gestolen. De kin derpolitie zoekt de zaak verder uit. (Van een onzer verslaggevers) Het Schiedams Vrouwenkoor ver zorgt op vrijdag 20 december in de aula van het Stedelyk Museum on der leiding van Ria Borgmeyer een kerstconcert waaraan Hannelore Pennik lalt) ais soliste zal meewer ken. Het concert bevat werken van Monnikendam. Monteverdi. Britten (Christmas Carols» cn Bading. 'Van een onzer verslaggevers' De 26-jarige Vlaardingse bouwvak arbeider J. S. is zaterdagavond op heterdaad betrapt bij een inbraak m de kantine van de Schiedamse voet balvereniging Martinit. De man, die bij zijn aanhouding een aantal rollen pepermunt, af komstig van inbraak bij zich droeg, heeft nog een aantal andere inbra ken toegegeven. Op 8 dpcember bezocht hij de kan tine van Ursus. In november was hij in de kantines van SVDPIV en Schiedam en twee keer bij SVV. In alle kantines haalde hij geld uit tele foonautomaten. Ook in Vlaardingen pleegde hij drie inbraken in kantines van sportverenigingen. Merkrcdcn, la !8an de der^mbro la lasta klubvespero de cl jaro. Ni konversacios ce k&do H. Letsch sr., Lekstraat 100 b. Vi etos bovnenaj. ADVERTENTIE GEMEENTE SCHIEDAM De burgemeester van Schiedam brengt ter openbare kennis de vol gende beschikking van de minister van Defensie betreffende de aangifte ter inschrijving voor de dienstplicht: 1. De in 1949 geboren mannelijke Nederlanders, die in een Neder lands bevolkingsregister zyn op genomen of daarin behoren te zijn opgenomen en geen bewijs van inschrijving voor de dienstplicht hebben ontvangen, zyn verplicht zich vóór 1 januari 1969 aan te melden ter gemeentesecretarie van hun woonplaats of gewone ver blijfplaats. 2 De aanmelding geschiedt door de onder I. bedoelde personen zelf, bij hun verhindering door hun wettelijke vertegenwoordiger. Is een rechtspersooniykheid bezit tende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk vertegenwoordiger, dan rust by verhindering de verplich ting tot aanmelding op de be stuurders. 3 De onder 1. bedoelde personen worden voor de dienstplicht inge schreven. zulks met inachtneming - an artikel 8 van het dienstplicht besluit en de beschikking van de minister van Oorlog van 18 de cember 1958, nr. 14.746 'inschrij ving voor de dienstplicht De burgemeester voornoemd, H. ROELFSEMA. i - JV-Ï [fe, V-NrA.': ten, maar zag niet de middelen om de DWS-aanval af te stoppen. Bij een 72-stand, luwde de DWS-aanvals- driffc en kreeg Sohutters de gele genheid om terug te komen. De rust ging in met een 98-stand. Na rust liep DWS wat te zoeken naar het juiste spelpatroon, maar zorgde er wel voor dat de Rotterdamse schut ters Hinne Huietma. niet in zijn vol le spel kon komen, DWS hervond zich zelf en overrompelde Schutters volkomen, dat een 1613-zege aan DWS moest toestaan. DWS—Westlandia 8—5 De dames van DWS vertoonden te gen Westlundia geen hoogstaand handbal, maar het grote enthousias me maakte veel goed. Na een 01- achterstand, zorgde DWS voor een waar spervuur van schoten op het Westlandia-doel. maar vond hier 'n doelverdedigster in een grandiose vorm. Toch kon zij alleen niet voor komen dat DWS een 32-ruststand behaalde. Na rust kwam Westlandia goed te rug en zette de kleine achterstand om in een 35-voorsprong. DWS bleef aanvallen maar de vele schoten mis te de juiste richting. Met nog zeven minuten te spelen, kwam er een om mekeer in het spel van DWS. Vijf treffers in zeer korte tyd maakten Westlandia volkomen willoos en brachten DWS de zege. In het DWS- doel had Ruud v. Diggelen een groot aandeel in deze overwinning. In de gelederen van DWS was Ti neke Hauwert opgesteld, die de laat ste weken van zich had doen spreken in het derde team. Hoewel zij blijk gaf over veel talent te beschikken, kon zij zich in deze wedstrijd niet volkomen ontplooien. DWS had vol op kansen om de leiding in handen te nemen, maar doordat men elkan der niet altijd begreep, werden goe- te hiervan dankbaar gebruik en liep via 34 naar een 36-zege. Bij de ontmoeting WiltonEHC kon men van goed handbal genieten. Voor rust had Wilton een kleine veld- meerderheid en drukte dit uit in een 31-ruststand. Na rust kwam EHC goed terug en ontstond er een gelijk- opgaande strijd, waarin EHC zijn kansen beter benutte. De spanning steeg ten top, toen met nog enkele minuten te spelen de stand op 55 was gebracht. Een uitval van Wilton had het suc ces dat het verdiende en met een 6—-5-overwmmng keerde Wilton huis waarts. De herenderby Wüton 2—UVG heeft niet datgene gebracht, wat er van verwacht mocht worden. In de eerste minuten was het een gelijkopgaande strijd. Maar bij een 2—2-stand nam Wilton het initiatief en liep snel van UVG weg. ÜVG gaf zich niet gewon nen maar kon niet voorkomen dat Wilton een verdiende 12—7-overwin- ning behaalde. Toch was er dit weekeinde enige vreugde bij UVG. Het 200e lid kon deze week worden ingeschreven. Ten gevolge van de gladheid zon dagavond is omstreeks tien over acht de 66-jarige mevrouw M. T. Donker uit het Dotterplantsoen op de West haven gevallen. Zy is met een bran card naar de Wijk gebracht en daar ter observatie gehouden. Direct nadat de gladheid intrad, rukte de reinigingsdienst uit om vooral de doorgaande wegen te be strooien. Er deden zich verder geen persoonlijke ongevallen voor. Wel botste op de hoek van de Koningin Wilhelminaweg en de Emmastraat twee personenauto's tegen elkaar. Op de Reigerstraat gleed een zandauto tegen twee geparkeerd staande auto's. De materiële schade was groot. Om kwart voor 12 zaterdagnacht is in het Van Bergen IJzendoompark te Gouda de 18-jarige R. D. Ver boom na een slip met zijn auto te gen een lantarenpaal gebotst. Zowel lantarenpaal als de auto werden totaal vernield. De bestuurder en de 17-jarige mej. E. Bakker, de andere Inzittende, werden met verwondingen naar het St.-Jozefziekenhuis ge bracht. Spartacus (14 jr.), 2 „Dat is." zegt Skala als hy zich heeft ontdaan van lipstick, „voor een groot deel ons succes. De goede geest by deze damesploeg heeft er voor een groot deel voor kunnen zorgen dat we nu na acht wedstrijden gespeeld te hebben aan de kop gaan van de ranglijst." Juventus, een nog jeugdige vereni ging, ontstaan op de Schiedamse HBS waar Ruud Skala ook aan de wieg stond bij de geboorte van deze ver eniging. is an het nieuws geweest met hei. herenteam dan met de da me-ploeg. „De heren hebben in korte tyd een grote vlucht, genomen met hun pres taties op het sportveld, wy beston den pas en gingen meteen door naar de top. Goed, vorig seizoen zijn we gedegradeerd maar dat was niet no dig geweest. Nu staan we op een gedeelde eerste plaats. De geest in de gehele vereniging is weer goed, zo ver ik het kan bekijken." Skala is niet alleen trainer en coach van het damesteam, ook de heren worden weer door deze 27-ja- rige gymnastiekleraar onder handen genomen. Op het veld lopen de dames onder tussen uit naar een 31—4-voorsprong en het is duidelijk dat deze strijd opnieuw In 't voordeel van de Schie dammers zal uitvallen. Skala vindt het een gelukkige om- geest in de club geen goed. Nu is er dus een periode van rust ingetreden die ongemerkt overslaat op de teams." De wedstrijd bij de dames loopt naar het einde. Met zijn gedachten zit Skala al weer bij het herenteam dat later op de avond tegen BOB in Oud-Beijerland moet spelen. „Voor mij stond vast dat de dames deze wedstrijd wel konden winnen. Of ze kampioen worden is 'n andere zaak." Ondertussen proberen Tilly van Schyndel, Sylvia Franzen. Anneke Sijgers, Ineke Eilander, Marjan de Nijs. Joyce Ouderkerk en Joke Geite beek de score zo hoog mogelijk op te voeren. Dat lukt ook, want met een 738-score in het voordeel van Ju ventus komt het einde van een een zijdig duel. Voorlopig is de plaats aan de kop van de ramglyst van 't rayon in het bezit gebleven van de Schie damse dames. Bij een eventueel kampioenschap en promotie gaan de dames in de hoogste afdeling spelen. „Zover is het nog niet." lacht Ruud Skala. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE: en 8 uur. Diversen WIJKCENTRUM: Verg. Pieter man. 19.30 uur. ARCADE: Bestuursvergadering St. Willibrordus. 20.00 uur. Vergadering Herwonnen Levenskracht. 20.00 uur. MAGN. DEIKERK: Gerf. Ver. Zie kenzorg en Maatsch. werk, 20.00 uur. CHR. SOC. BELANGEN: I.S.W., 19.00 uur. Wykvereniging Nieuwland, klaverjassen. 20.00 uur. WEEKPROGKAMMA ARENA, tel, 230730, Dc bende van 3 Quint (14 Jr.) 2, 7 en 9,30 uur. 3 Vrijdag- en zaterdagnacht 12.15 3 uur: Taras Bulba (18 j,). CENTRAAL, tel. 138230, Verboden 3 Venus (18 Jr.) 2, 7 en 9,15 uur. CINEAC (Bijenkorf), tel. 121139, De S laatste paradijzen (ad.) 9 30, 11.30. 1.30, 3,30 uur. Alexander liever lui dan moe (a.I.) elke avond 5.30, 7 30 3 en 9.30 uur. CINEAC (Beursgeb.), tel. 138082. De dood in de rode jaguar (18 ji 5S 9.30. 11.30, 1 30, 3.30. 5.30, 7.30 en 5= 9 30 UUr. CINERAMA, tel. 115300, Can-Can (14 jr.) 1.45 en 7.45 uur. COLOSSEUM, tel 190352, De kanon- nen van Navarone (14 jr.; 2 en 8 uur. CORSO, tel. 121110, Playtime (al.) =5 2 en 8 uur. GRAND, tel 233363. Barbarella (18 5 jr.; 2. 7 en 9 30 uur HARMONS, tel. 271204. do. t.m. zo De cob (18 jr.) 2, 7 en 9.15 um 6 Ma. tm. wo.: De hete zon <18 ji s 2, 7 en 9.15 uur. 3 KRITERION. tel. 128615. Prudence EE and the pill (14 jr.) 2.30, 7 en 9.30 m uur. Donderdag- en vrijdagnacht 12 uur: Lift naar het schavot (18 jr.) EE Filmliga. LUMIERE, tel. 117755. Het volkomen huwelijk (18 jr.) 2, 7 en 9.30 uur. METRO, tel. 174500, Operatie Lady s Chaplin (18 Jr.) 2, 7 en 9.30 uur. s PASSAGE (Schiedam), tel. 269563, S Spartacus (14 jr.) 2 en 8 uur. s Woensdag 2 uur: Nieuwe avontu- 5 ren van Dik Trom (a.l.), 5 PRINSES, tel. 230754. do. t.m. dl. Oliemagnaat (14 Jr.) 2, 7 en 9.30 s uur. Woensdag 7 en 9.30 uur, vrij- dag- en zaterdagnacht 12 uur. De 5 beul van Venetle (18 jr.). Woens- dag 2 uur: Het spoor van de vcr- miste aap (a.l.). REX. tel. 236071, donderdagMondo Infame (18 jr.) 2 en 7 uur. Vanaf I vrijdag: 24 uur uit het leven van een moordenaar (14 jr.) 2, 7 en 9.15 uur. Woensdag 2 uur: Eiland r der blauwe dolfijnen (a.l.>. I STUDIO'62, tel. 233363, The graduate I (18 Jr.) 2.15, 6.45 eu 9.15 uur. THALIA, tel. 111555, Vrije liefde 1 (18 jr.) 2, 7 en 9.30 uur. S 'T VENSTER, tel. 251900. Ingmar Bergan retrospectieve (18 Jr.) 12 dec.: Wilde aardbeien (18 jr.), 13 dec.: Het gezicht (18 j 16 dec Het oog van de duivel (18 1 i ftl- s leen 2 u17 en 18 dcc Als in een donkere spiegel (18 jr.) 2. 7 en 9.15 uur. Maandagavond besloten. S VICTORIA. Lelef 248833, donderdak' Zo heerlijk rustig (14 li 7 en S 9 i0 uur Vanaf vrijdag: De olie- magnaat (14 jr 7 en 9 30 uur. s Maandag gesloten Woensdag 2 utu s Laurel en Hardy in wonderland H tal.). 1 MAANDAG ff DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Het Zwanenmeer. door Het Natio- nale Ballet, 8.15 uur. H LUXOR THEATER Kruiskade 10, Die CsardasXürstLn, door de Hoofdstad S Operette. 8 uur. 1 ST. LAURENSKERK, Grote Kerk ss plein. Concert, door het Graduale s Koor van het R,-K. Lyceum Maria sg Virgo en Albert de Klerk: orgel, 8.15 uur. DE DOELEN. Kleine Zaal, Debussy- s concert, door o.a. Het Erasmus g Kwartet. 8 15 uur. 1 DINSDAG i DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Dodendans, door de Nederlandse §f Comedie, 8.15 uur. DE DOELEN, Grote Zaal. Abonne- s mentsconcert, door het Rotterdams Fhllharmonisch Orkest, 8.15 uur. 1 LUXOR THEATER, Kruiskade 10. e Die Csftrdasfürstin, door de Hoofd- i stad Operette, 8 uur. MANDERS* CABARET, Maurltsstraat i 65, BIJ Dorus op visite. 8 uur. S DE DOELEN, Schouwburgplein 56, i Cafê-Chantant 't Winkeltje, 8 uur.

Het Vrije volk | 1968 | | pagina 2