ero lme krifgt z n oude molen tóch terug ibbe installeert recreatieschap Eis voor inbraak en huweli kszwendel zes maanden en t.b.r. j ongeman anno 1969 is rank, sexy en pletvrif Hieuw soort licht op B. Pruissingel en Marathonweg ixplosie bij N.V. Chefaro loopt nog goed af Automobilist rijdt onder invloed tegen twee auto s Jongetje door vrachtauto gegrepen Jongetje maakt val van 6 meter Dieven richten ravage aan Man valt van eerste etas;e: wervelfraetuur A. van Minnen overleden Kraanarm gebroken Agenda &g^êÊWÊM®ém Fles explodeert Winstpunt Moeilijk Monteur (18) steelt gouden voorwerpen Hoger Veemarkt Rotterdam Ravage en twee gewonden WISSELKOERSEN Rotterdamse bioscopen Toneel en muziek Het Vrije Volle WOENSDAG- 22 JANUARI 1989 HET VRUE VOLK PAGINA 19 Verolmes molen in vol ornaat. (Van een onzer verslaggevers) Verolme krijgt zijn molen terug. De gemeente Haarlem, die het uit 1841 daterende bouwwerk in zijn bezit heeft, zal het afstaan aan de vereni- ging De Hollandse Molen. Die zorgt ervoor dat de molen, op of dicht by de werf in de Botlek zal worden opgebouwd, zo weet men bij Verolme te melden. (Van een onzer verslaggevers) „Ik geloof, dat de tijd voor bij is, dat een gemeente het alleen kan. Het is nu de tyd om samen te doen." Dit zei gisteravond Rijn mondvoorzitter W. A. Fibbe, toen hij in Rockanje zijn eer ste officiële daad verrichtte door 't installeren van het Re creatieschap Westelijk Voor- ne. Het schap is in het leven geroepen door de gemeenten Oostvoorne en Rockanje met als doel de recreatie in het na tuurgebied op het westelijke deel van Voome te beschermen en te coördineren. W. A. Fibbe: daad. eerste officiële (Van een onzer verslaggevers) Toen hij in september als gevolg van een gratieverzoek op vrije voeten kwam na zijn negende veroordeling, stond de 24- jarige autokoopman T. A. C. van E. In Zwolle met 27 gulden op zak. Hij reisde naar het westen en zocht via een huwelijksadver tentie contact met een vrouw die samen met haar twee kinderen in Hellevoetsluis woonde. (Van een onzer verslaggevers) De laatste maanden zijn in Vlaardingen belangrijke verbete ringen aangebracht aan de verlichting van de Burgemeester Pruissingel en de Marathonweg. Op de Pruissingel was de ver andering noodzakelijk bij de verbreding van de weg. Voor 1969: hippe poloshirts en een fantasie-overhemd met een vlot gestrikte zijden das. (Van een onzer verslag geefsters) Vier Rotterdamse kledingza ken (Eurobas, Brusan, Bon nebelle en Fresco) hebben. ln samenwerking met zes Franse firma's in het Hil ton Hotel een Franse mode- beurs georganiseerd. Op deze beurs, die de naam „Prèt a Porter" kreeg, werd de nieuwe mode voor de jongeman van 1969 gelanceerd. Een hippe en strakke mode. Strak wil zeg gen: nauwsluitend en sexy. (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond zijn twee werk nemers van Chefaro N.V. in Dordrecht gewond geraakt bij een explosie, die gepaard ging met een enorme, half Dor drecht opschrikkende knal. De ravage was groot. Schiedam Abonnementsprijs Gironummers Adressen en telefoonnummers .2-- l (Van een onzer verslaggevers) In de afgelopen nacht reed de 22-jarige automonteur G. v. <L B. uit Schiedam op de Burg. Knap- pertlaan bij het Rubensplein met het linkervoorwiel van zijn auto tegen een vluchtheuvel. Hij schoot daar door naar rechts tegen een ge parkeerd staande auto op, kantelde en viel tegen een andere geparkeer de auto aan. Hij bleek onder invloed van alco hol te zijn. De schade aan de twee gepar keerde auto's was groot; zijn eigen voertuig werd total loss verklaard. De politie heelt zijn rijbewijs inge nomen. (Van een onzer verslaggevers! De zevenjarige Maren Keijzer van de Kerkweg in Schiedam reed gis termiddag op de rijweg voor zijn huis, toen één van zijn schoenveters verward raakte in een pedaal. Hij verloor de macht over zijn stuur en werd gegrepen door een achter hem rijdende vrachtauto, bestuurd door de zestigjarige tuinder A. P. uit Kethel. De jongen werd vier meter vooruitgeschoven over het wegdek en zijn fietsje werd gekraakt onder het linkervoorwiel van de vracht auto. Met een hersenschudding, een ge broken jukbeen onder zijn linderoog en schaafwonden is hij in de Dr. Noletstichting opgenomen. 'Van een onzer verslaggevers' Dij het spelen in een in aanbouw zijnde flat aan de Peter van Anroov- laan is de X2-jarige scholier Peter van Kayk uit de Celsiusstraat in Schiedam zes meter omlaag van eer. stelling gevallen. Hf) had achterom gekeken om te zien of hij door één van zijn vriendjes achternagezeten werd en was vervolgens misgestapt. Hij kwam op een betonnen vloer terecht en brak zijn linkerbeen en zijn linkerarm. De GGD heeft hem naar het gemeenteziekenhuis ge bracht. Van een onzer verslaggevers' Toen de 46-jarige secretaresse mej. w. P. van de Dieselstraat In Schiedam gisteren een lies spuitwa ter wilde «penen volgde een hevige explosie waarvan de oorzaak nog niet bekend is. 2 ij liep een ernstige snij wond aan haar linkerarm op en twee ruiten van haar keuken sneu velden. De GGD heeft haar naar het gemeenteziekenhuis gebracht, dat zij na behandeling weer kon ver laten. De houtzaagmoten, die lange tijd de in 1950 door Verolme overgeno men werf van Jan Smit in Alblasser- dam sierde moest in dat jaar plaats maken voor een uitbreiding van de scheepshellingen. Via Amersfoort verhuisde de houtzaagmolen naar Haarlem, waar de onderdelen wer den opgeslagen. In de laatste paar jaar ls de molen inzet geweest van een felie strijd tus sen Verolme en de gemeente Haar lem Die stad kwam namelijk niet de verplichting na he' historische bouw werk in alle luister - herstellen. Door bemiddeling van De Hollandse Mo len is er een einde aan dit conflict gemaakt. Twee plannen bestaan er om de oude houtzaagmolen (waarmee het laatste houten schip in Nederland werd gebouwd) weer op te bouwen. Een ingrijpende reorganisatie van Verolme's werf in de Botlek maakt verplaatsing van het restaurant Ho- meport noodzakelijk. Men zou dit ontvangstcentrum el ders langs de Nieuwe Waterweg wil len opbouwen met als letterlijke be kroning de molen. Die zou dan in gericht worden als expositieruimte Het tweede plan behelst wederop bouw van ae molen langs de Water wegboulevard van de gemeente Ro zenburg. in de onmiddellijke nabij heid van de scheepswerf. ,Er is nog meer dan havens en industrie' Het recreatieschap is de eerste samenwerking tussen Oost voome en Rockanje. „Een samenwerking die ook in de toekomst op ander gebied wenselijk is omdat samenwerking al tijd nog te prevaleren is boven sa menvoeging," aldus burgemeester jhr. J. Alberda van Ekenstein van Rockanje, Rijnmond voorzitter Fibbe achtte het bijzonder belangrijk dat men zich in wilde zetten het natuurgebied op westelijk Voorns voor de werkende mens te behouden. „Ik heb het wel eens anders bekeken. Maar in die zes weken dat ik voorzitter van Rijn mond ben, zijn mijn ogen open ge gaan en heb ik gezien, dat er nog meer is dan alleen maar havens en industrieën," aldus Fibbe. werkers mogelijkheden moeten zijn om te recreëren, want wat heeft an ders de mens aan een economische welvaart, aan goede werkgelegenhe den, aan goede verdiensten? De later op de avond tot voorzit ter van het schap gekozen heer A. Bolwidt. burgemeester van Oostvoor ne, zag het als een winstpunt, dat de leden van de raden van Oostvoorne en Rockanje, te zamen met afgevaar digden van de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten, het Zulu-Hollands Landschap en Rijn mond om één tafel zitten om ge meenschappelijke belangen te behar tigen. „Hiermee willen wjj naar bui ten uit demonstreren, dat door goede samenwerking ook bereikt kan wor den. hetgeen door samenvoeging wordt beoogd." aldus Bolwidt. Het nieuwe schap gaat bestaan uit dertien leden. In het dageiyks be stuur werden gisteravond gekozen de heren J. Klok en J. Alberda van vaitingen over dit gebied hebben. Ekenstein. beiden uit Rockanje. en Maar laat dan de innerlijke drijfveer A. Bolwidt 'voorzitter) en A. v, d. zijn om de mens te dienen." advi- Knaap (beiden te Oostvoorne). Door secret, de heer Fibbe, die zich niet afwezigheid van de heer Engelsman ontveinsde dat havens en industrieën van Rijnmond, zal over de vijfde ze- nodig zijn om te leven, maar dat er tel in het bestuur op de eerstvolgen- aan de andere kant ook voor de de vergadering worden beslist. „Het zal moeilijk zijn om. te wer ken met mensen, die bepaalde op- (Van een onzer verslaggevers) De Goudse politie heeft tegen een 18-jarige monteur uit Schiedam proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal. Terwijl hij een centralever- wanning aan het aanleggen was in een pand aan de noordelijke Burg- vlietkade nam hij uit kamers in die woning enkele gouden voorwerpen, een portemonnaie en 'zt sigaretten aansteker weg. De totale waarde be draagt ƒ250,—. Bij zijn aanhouding had de monteur de voorwerpen nog in zijn bralt. WOERDEN Dinsdagnacht is er in gebroken in de Pius X-schooI in Woerden. Er wordt een busje met 29,— vernist en de Indringers hebben een geweldige ravage achter gelaten. Zij braken alle bureaus en kasten open en strooiden de inhoud over de grond. Het bewuste geldkistje weTd terug gevonden bij de City-snackbar in het Plantsoen, waar eveneens werd in gebroken. Daar werd de kassa open gebroken, waarin een bedrag van ongeveer zes gulden zat Hij trok "bij haar in,- maar "half oktober nam hij de benen met me deneming van een gouden ring, een Gisterochtend om even over half acht is de 40-jarige opperman A. v. d. W. uit Lekkerkerk in een in aan bouw zijnde flat aan de Brahmslaan in Delft van de le etage op de er onder gelegen betonnen vloer geval len. Het ongeluk ontstond, toen de man een kruiwagen met cement wil de leegstorten en over een losliggende plank struikelde. Met een hoofdwond en een wervelfraetuur is hij overge bracht naar het Oude en Nieuwe Gasthuis en vandaar naar het Ik&zia- ziekenhuis in Rotterdam. De Burg. Pruissingel zal in de toe komst een onderdeel vormen van de grote ring-route rond het stadscen trum. Vandaar, dat men direct al heeft gekozen voor een systeem van verlichting dat op de toekomstige verkeersintensiteit is berekend. Er is gebruik gemaakt van een nieuw soort SON-natriumiampen met bijbehorende armaturen. De tot nu toe in Vlaardingen gebruikte na- triumlampen gaven een geel-oranje licht, dat de kleuren niet goed weer gaf. De lampen, die nu op de Pruis- slngel m op een gedeelte van de Var. Beet .rovensingel zijn gebruikt. geven een prettiger kleur licht. De lichtpunten züa aangebracht op een hoogte van twaalf meter. Daardoor is ook de verlichting van de parallelwegen belangrijk verbe terd. Door de grotere hoogte konden de palen verder uit eikaar worden gezet en dat had weer het gunstige gevolg dat het aantal bomen, dat moest worden gerooid, tot een mini mum beperkt bleef In de armaturen zitten twee lam pen van 250 watt. Als dat in de toe- kost nodig mocht blijken kunnen de lampen worden vervangen door lam pen van 400 watt. De verlichting op het nieuwe ge deelte van de Marathonweg is anders dan die op het eerder aangelegde stuk. Het nieuwe deel is smaller, zo dat men daar kon volstaan met een licht punt hoogte van acht meter, te gen tien meter op het oudere traject. De Marathonweg wordt verlicht met hogednik-fcwiklampen Voor het ge- dee'te tussen de Fiorts de Vijfdelaan en de Maaasluisedlik zijn lampen van een nieuw type gebruikt, die een wat warmere kleur licht geven. halsketting met medaillon en ande re sieraden, die hij schonk aan ande re meisjes en vrouwen met wie hij ook al via huwelijksadvertenties in aanraking was gekomen. Gisteren moest hy zich voor dit gedrag voor de rechtbank te Rotter dam verantwoorden. De dagvaar ding vermeldde ook nog een in braak. gepleegd in een bouwkeet te Geervliet. Hij had zich daar behaag lijk geïnstalleerd met koffie en si garetten. vrijmoedig de telefoon ge bruikt om al zijn vrouwelijke relaties op te bellen en was er vervolgens! met twee portofoons vandoor ge gaan. Officier van Justitie mr, I. H. van de Roemer vond zijn gedrag tegen over vrouwen, die hoopten zich door een huwelijk mannelijke steun te verschaffen, bijzonder gemeen. Mede op grond van het over Van E. uit gebrachte psychiatrisch rapport eis te hij zes maanden gevangenisstraf met aftrek en terbeschikkingstelling aan de regering. Raadsman mr. W. Strengen be toogde dat zijn cliënt, die straffe lei ding nodig heeft, nooit goed is op gevangen. Hij bepleitte daarom de terbeschikkingsbelling, indien de rechtbank die nodig mocht oordelen, voorwaardelijk op te leggen. Uitspraak over veertien dagen. Gisteren is in Vlaardingen overle den de heer A. van Minnen, secreta ris van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas. De heer Van Minnen kwam in 1924 in dienst bij de Kamer als adjunct- secretaris. In de na-oorlogse periode nam hij het secretariaat een aantal jaren waar, waarna hij in 1952 de functie van secretaris kreeg. In de vorige week gehouden ver gadering van de Kamer van Koop handel werd het afscheid van de heer Van Minnen aangekondigd. Hij zou in april met pensioen gaan. De heer Van Minnen, die 64 Jaar is ge worden, is overleden aan een hart aanval. die hem gedurende de nacht getroffen moet hebben. De secretaris van de Kamer van Koophandel, die een broer was van oud-wethouder H. K. van Minnen, is onder andere Jarenlang voorzitter ge weest van de CJV Lieide en Vrede. Hij was ongehuwd. Rotterdam 21 jan. Aanvoer in to taal 2852 dieren. Weekaanvoer 4494 dieren. Slachtrunderen 110, gebruiks- vee 522. vette kalveren 35, graskal- veren 193. nuchtere kalveren 1769, varkens 15, paarden 8. veulens 3, schapen 172. bokken/gelten 25. De prijzen: slachtrunderen extra kw. 5.00—5.45, le kw. 4.454.90, 2e kw. 3-90-4.15. 3e kw. 3.60—3.80. Sticïvrti 4.5aB.io. Worstkoelen 3.45 —3.60. Vette kalveren le kw. 4.25 4.50, 2e kw. 4.05—4.20, 3e kw. 3.80— 4 00. Nuchtere kalveren 1.50—1.60. Kalf- en melkkoeien 1150—1625. Va re koeien 875—1200. vaarzen 975 1150, pinken 700900, gr&skalveren 475625. mestkalveren 170—270. schapen 110—135. lammeren 135 175. Onder toezicht van een chef waren beide mannen bezig met het mengen van een substantie in de bromaat- mengery door middel van een elek trisch aangedreven menger, waaraan een schroefgoot was bevestigd. Mo gelijk ten gevolge van wrijving explodeerde de van roestvrij staal vervaardigde schroefgoot. waardoor er in de mengery vrij veel ravage ontstond. Zo werd het dak grotendeels weg gerukt, terwijl ramen en deuren wer den vernield. De 24-jarige bediende R. Chung uit Rotterdam en de 19-jarige laborant J Lugtenburg uit Ridderkerk moesten per ambulance naar het r.-k. zie kenhuis worden vervoerd Hun ver wondingen vielen, gezien de aange richte schade, nogal mee. Politie en arbeidsinspectie stellen een onderzoek in naar de oorzaak van de ontploffing, die rond half tien I gebeurde. 21 JANUARI Amerik. dollar 3.61 ij— 3.61V, Engels pond 8,64 8.64i V-CrffïdCSC 4.3 - z 3.37i Franse frank 73.08) —73.131. Belgische frank 7.204 7211 Duitse mark 90.30 —90.35 Zweedse kroon69.99 —70.04 Zwitserse frank 83,72) —83.77} Italiaanse lire 57.97) -58.02) Deense kroon 48,16) —48.21; Noorse kroon 50.52) —50.58'. Oostenr. schilling 13.99 —14.00: Escudo's 12.7 li —12.721 tVan een onzer verslaggevers) Maandag is bij Swarttouw aan de Merwedehaven een arm van een kraan <40 jaar oud) gebroken er. op een lichter terecht gekomen. Zes mannen die in net ruim werkten kwamen er zonder verwondingen af. „Een groot geluk", zei men by Swarttouw. „want de boot was gela den met flessen mterezuur. En dit kwam alleen op de kleren van twee arbeiders terecht". \V EEKPROGRAMMA AH ESA, tel. 2C3730: Villa. Ride»' (IS jr.>, 2. 7 en 9.30 uur. CENTRAAL, et 5 38210: Gevaren der lietde <18 Jr.). 2. 7 en 9.15 uur. CINEAC (Bijenkort), tel 121139: Jungle Boek <aX), 9.30. 11.30, 140 3.30, 5.30, 7.30 en 930 uur. CINEAC Beursgebouw)tel, 338083: De zoete zonden van sexy Suzanne (18 Jr.). 9.30, 1130. 1.30. 330. 530. 7.30 en 9.30 uur. CINERAMA, tel 115300: t 1» n gekke rare. dolle, dwaze wereld 114 jr.), 1.45 en 7.45 uur. COLOSSEUM, tel. 190352; Strijd om San Sebastian <14 Jr.). 2. 7 en 9.30 uur. CORSO. tel. 121110: Playtime («4.1. 2 en 8 uur. GRAND, tel. 233353: Oliver 2 en 8 uur. HARMONIE, teL 271204: Ctoldhnger '18 Ir.. 2. 7 ca 9.45 uur. KRITERION, tel. 128015: Anv Veönesday (14 Jr.). 230. 7 «n 9.30 uur. LUMBEBE» teL 117755: Me: 8 wordt •t bomweilrs) (aJ.). 2, 7 en 930 uur. METRO, tel» 174500: The eound of music (ai.). PASSAGE iScb teL 208583) James Bond OO? coat»; Dr. Na. <14 Jr.), 2 en 8.15 uur. Woensdag 2 our: Buster Koeten ln bet leger <aJ-K PRINSES, tel. '1C54: woensdag 7 en 9.30 uur, Mootmaar slecht <18 Jr.), Woensdag 7 en 930: Mooimaar slecht (18 Jr.). Woensdag 2 uur: Dwaze «vonturen tan Mr. Limpet a.l.). REX. tel. 238071: Comanche Todd, de blanke Indiaan <14 Jr.). 2. 7 en 9.15 uur. Woensdag 2 uur: Heldl en Peur (a.1.1. STUDIO -82, tel. 233383: The graduate (18 Jr.). 2.15.1 en 9.30 uur THALIA, tel. 111555: Chitty Chltty Bang Bang <a.!.), 2 en 8 uur, T VENSTER, UI. 251900: The Swta». mer 'H jr.). 2. 7 en 9.15 uur. VICTORIA. teL 248333: Muiterij op de Bounty 14 Jr.), 8 uur. Woensdag 2 uur: Flipper, de dol fijn tal.). WOENSDAG DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG, Pla-ra Suite, door het Nieuw Rot terdams Toneel, 8.15 uur. LUXOR THEATER. Kruiskade 10. Snip en Snap Revue. 8 uur. DE DOELEN. Grote Zaal. Lunch concert. door Axle J. Keijzer, or gel, 12.45—12.15 uur. DE DOELEN. Kleine Zaal. Concert, deer Het Ksx&eZi&kë»* Botterdam, 8.15 uur. DE LANTAREN. Gotfverncstraat 133, Tricbloor. door Toneelgroep Stu dio. 8 15 uur. V-U.-GEBOUW, Westzeedijk 145. o.a v. Werkgroep Danskunst en Volfcs-Uuiceralteit: Een reis door de wereld van de dans, 8 uur. MANDERS' CABARET. Mauri tastraat 65. Bij Do rus op schoot. 2 uur; Bij Dorus op visite. 8 uur. DE DOELEN. Schouwburgplein 56, Cafe-Chan tan t 't Winkeltje. 8 uur. DONDERDAG DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Alles voor de tuin» door de Ne derlandse Co medie, 8.15 uur. LUXOR THEATER. Kruiskade 10. Snip en Snap Revue» 8 uur. DE LANTAREN, Gouver neet raat 133, Trichloor. door Toneelgroep Stu* diö. 8.15 uur. DE DOELEN. Orote Zaal, Wiener Sanger* na ben, 8.15 uur. DE DOELEN, Kleine Zaal, Voor drachten door leerlingen van het Rotterdams Conservatorium, 8.15 uur. MANDERS' CABARET. Maurltsstraat 65, Bij Dorus op visite» 3 Uur. DE DOELEN, Schouwburgplein 58, Café-Chanunt 't Winkeltje. 8 uur. President -directeur: drs. H. Claus Hoofdkantoor: Hekeiveld 15 Amsterdam Telefoon 020 - 64477 pee kwartaal ƒ1352 per week j 04 losse nummers f 025 Uiteluitend voor abonnements geld S3 63 00. Ailc sufere Seuiiftgrri 20333. ROTTERDAM: «Metaren .Staak 34. tel. 010-111030. SCHIEDAM: Passage 20, tel. 010-26879» Tus sen 18.30—19.30 unr tel.' 018- 289359.

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1