NIEUWBOUW OP DE TEKENTAFELS UVG-heren blijven baas in eigen huis ROMPSLOMP DOOR „VERHUIZING" VAN DE NOORDSINGEL Dode door slippen Bij Hilton geen bed voor valse cheque Steen door ruit bij juwelier: eis t.b.r. Franse litho's in Stedelijk te koop Expositie eigen grafisch iverk in Stedelijk Efficiënt onderzoek van kwestie- „Indië" NPD stemt op Schroecler Bingham werkt samen met Elburgse firma V a] op schip Agenda j Het \rijeYolk iSOH^OÜ^SE ZAAIERS DINSDAG 11 rZ^AUARI 1969 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 Het gerechtsgebouw aan de Noordsingel: weinig pracht, wel veel praal, bovendien niet zo erg praktisch. De dagen van het gerechtsgebouw aan de Noordsingel in Rotterdam zijn geteld. Dat mag langzamerhand ook wel, want het wat plechtige justitiepaleis met zijn gevels van gele klin kers dateert van 1900 en werd dus gebouwd in een tijd, waarin men nog niet op een kubieke meter meer of minder hoefde te kijken. Die royale bouwtrant mag dan voor wie houdt van weidse zittingzalen en brede gangen zijn bekoring hebben, uit een oogpunt van doelmatigheid schiet het gebouw hopeloos te kort en dat wreekt zich door een van jaar tot jaar groter wordend ruimtegebrek. t weede fase Parkeergarage (Van onze sportredactie) De heren van UVG hebben zondag niet veel weerstand onder vonden van Neptunus 3 uit Rotterdam. Met niet minder dan 282 bleven zij de baas in eigen huis, na met de rust reeds met 140 de leiding te hebben genomen. Zondag komt UVG uit tegen Atomium. Aan een gelijk spel heeft UVG reeds voldoende, om de titel in de wacht te slepen. Tegenstand Esperantoagendo 1001 Bazar Broersveld 45 De bouw van een nieuw jus titiepaleis aan de Noordsingel werpt zijn schaduw vooruit Nu al, want om de afbraak van een deel van het oude gebouw mogelijk te maken, moeten zit tingzalen en werkkamers wor den ontruimd. In de rest van het gebouw, waar men toch al met ruimtegebrek te kampen heeft, is opschuiven beslist niet mogelijk. Er was dus maar één oplossing: Verhuizen. En ver huizen betekent niet alleen rompslomphet betekent in dit geval ook eindeloos passen en meten en rekening houden niet talloze complicaties. Coöperatie .CNV: Bejaarden verzekering „onhoudbare last" Paperassen Houtdiefstal straf was voorwaardelijk Opuieuw aanrijding in Maassluis-West (Van een onzer verslaggevers) De vlieger van de 43-jarige, uit Martinique afkomstige koop man R. H. was niet opgegaan. De chèque van vijfhonderd dollar die hij in het Rotterdamse Hilton had willen verzilveren, wekte de argwaan van de kassier en de vreemdeling moest zijn ver blijf in het dure hotel ruilen voor een gedwongen oponthoud in het veel minder gerieflijke Huis van Bewaring. De officier van Justitie bij de Rotterdamse rechtbank zag vanmorgen maar één mogelijk heid om de 34-jarige classifi ceerder R. F. tegen zichzelf in bescherming te nemen: door terbeschikkingstelling van de regering. Schiedam Kolferdanise bioscopen WE EKPRO GRAMM A Toneel en muziek WISSELKOERSEN m van t oud justitiepaleis (Van een onzer verslaggevers) Het Franse Institufc International d'Art Moderne heeft drie kleuren litho's uitgegeven, die liefhebbers van deze kunstvorm kunnen bestellen bij het Stedelijk Museum in Schiedam. Het betreft een litho van Ida Kars- kaya getiteld „Combat" van 56 x 76 cm, een litho van 'Sigismond Kolos Vary getiteld Evocation Cosmique van 50 x 65 cm en een kleurenlitho Contestation" van Jean Mntte van 56x16 cm. Deze drie prenten zijn uitgegeven in een oplage van 150 exemplaren. De prijs bedraagt per litho 105, Betaling In termijnen is mogelijk. Ida Karskaya en Jean Miotte heb ben tijdens hun vele internationale tentoonstellingen ook in Schiedam geëxposeerd. Hun prenten zullen in de lial van het museum opgehangen worden. (Van een onzer verslaggevers) Van 25 februari tot 3 maart zal in het Stedelijk Museum in Schiedam een tentoonstelling van grafisch werk uit de eigen collectie van het mu séum te zien zijn. De tentoonstelling, die voorbeelden van litho's, hoogdruk, diepdruk, vlak druk en zeefdruk laat zien, zal ver duidelijkt worden door de film Gra fiek - historie en techniek» door Harry van Kruiningen en door een demonstratie, waarbij een etspers ge bruikt zal worden. Joost Minnigh zal hierbij een toelichting geven. De tentoonstelling zal dagelijks ge opend zijn, de film en de demonstra tie zullen echter gehouden worden op vrijdagavond 28 februari om half ne gen en op zondagmiddag 2 maart om drie uur. Verder zullen, speciale voor stellingen van de film en de demon stratie voor scholen gegeven worden. Er gaat dan nu een nieuw gerechts gebouw komen, op de plek van het oude. Hoewel bet aan het architec tenbureau Kraaüvanger opgedragen ontwerp nog steeds in het stadium van het schetsplan verkeert, staat toch al wel vast hoe het er in hoofd lijnen uit gaat zien en eveneens dat do bouw zich in twee of drie fasen gaat voltrekken. Begonnen zal worden met de bouw van een hoge torenflat die voorna melijk zal dienen voor de huisvesting van het talrijke justitiepersoneel. Omdat een gerechtgebouw toch minstens vele tientallen jaren dienst zal moeten doen en dus op de groei berekend behoort te zijn, zullen de bovenste verdiepingen van dit hoge bouwsel waarschijnlijk tijdelijk als woonruimten worden verhuurd. Om de bouw van deze kantoortoren op de zuidelijke flank van het nieuwe complex mogelijk te maken, wordt allereerst een deel van de rechter vleugel, nu in gebruik bij het kan tongerecht, en de daarnaast gelegen woningen van de directeuren van de twee huizen van bewaring afgebro ken, Pas na de voltooiing van dit toren gebouw kan de tweede fase een aan vang nemen: de sloop van de rest van het oude gerechtsgebouw en de bouw van een nieuw representatief gedeelte, aan de straatzijde vermoe delijk drie en aan de achterkant twee verdiepingen hoog, waarin een groot aantal zittingzalen en verder onder meer de kamers van de president, het hoofd van het parket en de griffier zullen worden ondergebracht. Gedu rende deze fase zullen de zittingen, zowel van de arrondissementsrecht bank als van het kantongerecht, na tuurlijk wel door moeten gaan. Men hoopt de daarvoor geschikte ruimten te vinden in de dan voltooide toren bouw, misschien ook in het gebouw van het notarieel archief op de hoek van de Bergstraat, dat mettertijd eveneens onder de slopershamer komt Omtrent de bestemming van het terrein dat door de sloop van dat ar chiefgebouw vrijkomt, staan de plan nen nog niet definitief vast. Gedacht wordt en dat zou dan de derde bouwfase van het gerechtsgebouw complex zijn aan een parkeerga rage, bestemd voor allen die daar hun dagelijks werk vinden, de advo caten die er hun cliënten verdedigen en alle anderen die op de een of an dere wijze iets met het gerecht te maken hebben. Wanneer dat complex in zijn ge heel gereed zal zijn? Er is geen mens die op deze vraag nu al een zinnig antwoord kan geven. Over vijf jaar. zeggen de optimisten. Minstens tien jaar, mopperen de pessimisten zwart gallig. Maar dat het er komen zal staat vast. De verhuizing van het parket naar het vroegere gebouw van de Coöperatie Rotterdam aan de Schiekade, die de volgende week haar beslag zal krijgen, is er een voorbode van. De herenjunioren van UVG heb ben niet onder willen doen voor hun grote broers. Met een alles zeggende 355 zege op stadgenoot DWS. haal den zij de titel van afdeling Rotter dam in huis. Samen met het Haagse HERMES, gaart zij nu in een kam pioenskompetitie uitmaken, wie zich jeugdkampioen van het district West B mag noemen en daardoor deelne men aan de nationale kampioen schappen. Dames 2 van DWS heeft heel wat meer moeite gehad met het Rotter damse Spartaan, dan werd ver wacht. Het verradelijk langzame spel van Spartaan haalde het ritme uit de DWS-aanval. Lange tijd was het een gelijkopgaande strijd en pas in de laatste minuten kwam DWS aan de volle winst door een 43 stand te bevechten. DWS staat nu samen met Kwiek Sport uit Den Haag aan kop en gaat in een be slissingswedstrijd uitmaken, wie zich kampioen mag icemen. Dames 1 van DWS hebben de laat ste zaalwedstrijd in een duidelijke zege omgezet. Snelwiek uit Rotter dam kwam te veel stootkracht te kort om een werkelijk gevaar te worden. Met 410 bleef DWS de meerdere. De heren van DWS hebben na een spannende strijd het hoofd moeten buigen voor De Meeuwen. Het snelle aanvalsspel van De Meeuwen gaf DWS handen vol werk. dat tenslotte in een 1317 zege voor De Meeuwen resulteerde. (Van onze pariementsredactie) Woensdag komt op het Binnenhof in Den Haag de stuurgroep bijeen, die het archiefonderzoek naar liet optreden van het Nederlandse Leger in Indonesië in de jaren 1945-1949 moet begeleiden. De stuurgroep is eind vorige week ingesteld door de regering. Ze be staat uit de secretarissen-generaal van de ministeries van Algemene Zaken, Defen 'e. Justitie, Buiten landse Zaken, Onderwijs en Weten schappen en Binnenlandse Zaken. Voorzitter van de stuurgroep'is jhr. mr. A. J. M. van Nispen tot Panner- den. secretaris-generaal van Algeme ne Zaken. „Wü moeten ervoor zorgen," aldus mr. Van Nispen, „dat het onderzoek zo efficiënt mogelijk verloopt. De re gering wil dat wü 1 juni klaar zün, voor de Kamer met vakantie gaat." Mr. Van Nispen meent, dat het wel nodig zal zyn om, naast het bü- eengaren van het feitenmateriaal uit allerlei archieven, opdrachten te ge ven tot het schrijven van studies. Aan wie dergelijke opdrachten zul len worden verstrekt, kan hij nog niet zeggen. Overigens komt vanmiddag in de Tweede Kamer de brief van minister president De Jong in behandeling, die hij in eerste instantie heeft ge schreven als antwoord op Den Uyls vraag om een nota over de „Indië- kwestie". Bü behandeling van de brief zal premier De Jong zelf niet aanwe zig zijn. PvdA-fractievoorzitter Den Uyl zal bü dit agendapunt zijn voorstel lan ceren om een kamercommissie in te stellen, die het materiaalonderzoek óók zal moeten begeleiden. Inmiddels is ook bekend geworden, dat veel Nederlandse militairen die misdrijven hebben gepleegd in Indo nesië niet züc- berecht dank zü de algemene amnestie, die in december 1949 onmiddellük na de soevereini teitsoverdracht werd afgekondigd. Merkredon, la 12an de februaro klubvespero. Kio est&s via opinio pri tio ce kado H. Letscli sr Lekstraat 100b. Le lan de marto okazigos Roter- dama Esperanto Komitato israelan vesperon. Avunrtiertuui idylle Jerry Cotton Asem Rimboe. Colt 45 e.a f 0.25 pet stuk, ruilen 15 ct tnKuup Verhoop eD rui len van boeken OuK vrij dage op de marlet Kapsalon Hélène, de salon voor de BETERE PERSIANENTA onze prnnanenten 10,— exclu sief BTW Gratis halen en breng.::i oer luxe auto voor penn-nr:-'Kapsalon Hélène, Rembrand tl aan 22. Schiedam, tel. 26 71 70. (Van een onzer verslaggevers) Wij hebben daarover zitten pra ten met mr. M. C. de Graaff, die als griffier van de arrondissements rechtbank ook als beheerder van het gerechtsgebouw en straks ook dus van de tijdelijke vestiging aan de Noordsingel optreedt. Hij is er wel blij mee dat het departement van Justitie door aan koop het vroegere, vijf verdiepin gen hoge pand van de Coöperatie Rotterdam heeft kunnen verwerven. Het ligt niet al te ver van de Noord singel en het bleek geschikt om, na een niet al te ingrijpende interne verbouwing, er de ruimte te vinden die nodig is om de gerechtelijke molen In Rotterdam te doen door draaien. .Eigenlijk had het voor de hand gelegen," zo vertelde hij ons, „het kantongerecht, dat binnen dit ge rechtelijk geheel een zelfstandige eenheid vormt, naar de Schiekade over te brengen. Maar dat kon nu net niet. want er is wel een verga derzaal maar die biedt geen' ruim te genoeg om als zittingzaal voor de kantonrechters te kunnen dienen. Het is dus het parket van de offi cier van Justitie geworden. In zeke re zin gaan we er op vooruit, want het pand aan de Schiekade bevat vertrekken genoeg om alle officie ren en substituut-officieren een eigen werkkamer te geven wat aan de Noordsingel niet meer mogelijk was. Overigens gaat de band met het gerechtsgebouw niet helemaal ver loren, omdat de „officier van de week" er blijft zetelen en ook de voorgeleidingen aan de Noordsingel blijven geschieden. Een moeilijkheid is natuurlijk wel dat voortaan niet meer, hetgeen nu herhaaldelijk gebeurt, in een en de zelfde zitting van de rechtbank twee of drie verschillende officieren na mens het O.M. optreden. Maar daar voor zal wel een oplossing kunnen worden gevonden." Niet alleen het officierenkorps en het administratief parketpersoneel gaan straks naar de Schiekade ver huizen. Er zullen ook een paar par- ketwaerters worden gestationneerd en er verhuist een bode mee. En verder zal het personeel er de be schikking krijgen over een eigen kantine. UTRECHT (ANP) Het CNV wil 'n tijdelijke noodoplossing voor de vrij willig verzekerde bejaarden. Een bejaard echtpaar wiens inkomen vlak boven de ƒ7016 ligt, betaalt per jaar 1000 ziekenfondspremie of wel 14 percent van het inkomen. Dit lijkt het CNV een onhoudbare last. Wel is een commissie van de So- ciaai-Economische Raad op het ogenblik bezig met de bestudering van de lastenverdeling van de ziek tekostenverzekering, maar „dit is zo'n ingewikkelde zaa, dat het nog wel enige tijd zal duren eer men klaar is." Dan is er nog de paperassenwin- keï waarbuiten ook het parket het. niet kan stellen. Gelukkig bevat het gebouw aan de Noordsingel daar voor ruimte genoeg, waardoor er •ook plaats is voor een deel van de processtukken die nu in het nota ries! archief aan de Noordsingel lig gen opgeslagen. De stukken die ouder zijn dan tachtig jaar zullen binnen kort naar het gemeente-archief ver huizen, zodat er in het oude archief - gebouw plaats vrijkomt om nieuwe complicaties in de sloop- en bouw periode op te vangen. Donderdag gaat de Operatie Noord singel starten. Ook vrijdag en za terdag wordt er nog verhuisd en zo nodig zal men er de maandag daar op de laatste hand aan leggen. Mr. De Graaff zal blij zijn als het erop zit. HANNOVER (AFP) Gerhard Schro der. de Westduitse minister van De fensie en kandidaat van de CDU- CSU voor het landspresidentschap, mag bij de verkiezing op 5 maart in West-Berlijn rekenen op de 22 stem men van de uiterst rechtse NPD. Adolf von Thadden, de voorzitter van die partij, heeft maandag in Hannover bekendgemaakt, dat de NPD-afgevaardigden is aangeraden niet te stemmen op de kandidaat van de sociaal-democraten. Gustav Heinemann, de minister van Justi tie. De heren van Wilton zün op een onverwachte tegenstand gestoten van het Vlaardingse Hollandiaan. Het is in de Margriethal een bijzon der spannend treffen geworden, met vaak goed handbal. Lange tijd was het een gelijk opgaande strijd, maar tenslotte werd het aanvaisgeweld van Hollandiaan te machtig voor Wilton en moesten zij een 13—15 ne derlaag gedogen. De dames van Wilton zijn door het oog van de naald gekropen. Wilton startte zwak tegen ADO en liet voor al veel steken vallen bü bet vangen. ADO had beslist het betere van het spel, maar zag de schoten vele ma len langs het doel gaan. Een. ge lukstreffer van Wilton bracht een ommekeer in de strijd en toen Ria Post de stand op 20 had gebracht, leek het er op dat het pleit gewon nen was. Niets was echter minder waar. Met een spervuur van schoten nam ADO het initiatief van Wilton over, wat resulteerde in een 23 rust stand. Een snelle break-out na rust bracht Wilton naast ADO. Het spel van Wilton bleef echter te statisch, terwijl ADO te snel schoot. Het spel werd allengs harder, zo dat scheidsrechter Ruitenberg, die goed leidde, de handen vol kreeg. Met nog enkele minuten speeltijd, kreeg ADO een strafworp toegewe zen. maar de bal stuitte van de bin nenkant van de paai terug in het veld. De 33 uitslag was een goede weerspiegeling van een wedstrijd om snel te vergeten. (Van een onzer verslaggevers) Bingham en Zn. N.V. te Schiedam, fabriek van zonweringen, is een sa menwerking aangegaan met de firma Brand te Èlburg. De beide bedrijven hebben nog' niet tot fusie besloten, maar het produktieplan zal wel met gemeenschappelijke licenties worden uitgevoerd. De directies hopen op die wijze een betere bezettingsgraad en eet; hogere omzet te bereiken. Voor de personeelsbezetting zal dit samengaan geen gevolgen hebben, zo is ons door de Schiedamse directie verzekerd. Bp Bingham werken 50, bü Brand 30 mensen. Gisternacht slipte de 27-jarige technisch adviseur H. N. van Reeu- wijk in Hoofddorp met zün auto op het gladde wegdek van de Hoofdweg. Via een boom kwam de auto in de Hoofdvaart terecht. De heer Van Reeuwük was op slag dood. Zijn pas- sagiere. de 27-jarige mejuffrouw A. J. van der Willigen, dochter van de burgemeester van Leiden, liep lichte verwondingen en een shock op. Zü kon na behandeld te zijn in het Acade aseh ziekenhuis naar huis worden vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) In ons blad van 4 februari ver meldden wy abusievelük dat een 53- jarige hoofdbaas in verband met het wegnemen van een partij hout was veroordeeld tot een maand gevange nisstraf. Er had moeten staan dat die straf hem voorwaardelijk was opgelegd, overeenkomstig de eis van de officier van Justitie. De 25-jarige Noorse elektricien A. S. G.. bemanningslid van het Noor se zeeschip Skaustrand. is vannacht op 't RDM-terrein uitgegleden en tus sen de railing van een trap door vier meter, naar beneden gevallen. Met- schedelletsel is hü in het Dük- zigtziekenhuis opgenomen. MAASSLUIS Zondagavond had op de kruising Naehtegaallaan-Lüster- laan in Maassluis-West opnieuw een aanrijding plaats. Twee auto's, resp. bestuurd door J. A. H. Britstra uit Eindhoven en J. J. de Knegt uit Maassluis botsten tegen elkaar met als gevolg dat mevrouw De Knegt uit de auto werd geslingerd en met een hersenschudding en hoofdwonden moest worden opgenomen in het Holy-ziekenhuis te Vlaardingen. Mevr. Britstra werd eveneens ge wond. Zü liep kneuzingen op. Beide auto's werden zwaar beschadigd, die van de heer De Knegt onherstelbaar. Voor politierechter mr. J, C. Pan- thaleon baron van Eek moest hü nu rekening en verantwoording afleg gen van zü« wandaad. Het verhaal dat hij eerst bij de (Van een onzer verslaggevers) „Gevangenisstraffen helpen in dit soort gevallen niet meer," zei hü. De verdachte had op 5 novembex een poging tot inbraak gedaan. Hü gooide een steen door de vensterruit van een juwelierszaak rn de r ünbsan, waarop de alarminst"1'-''- •-mnt reageer de, F. nam de 'de na een vluehi u en vulde zyn zak" >t V-st bare zaken uit de v-aitg,' den g-w den ringen, een gouden armband, en kele gouden broches, dat alles voor een waarde van ƒ14.600. De president van de rechtbank, mr. Poerink liep het lange strafregister van de verdachte door en kwam daarbij aan de hand van reclasse- ringsrapporten tot de slotsom, dat R. zich volledig had uitgeleverd aan de alcohol. R. zei dan ook: ..Ik heb dit in dronkenschap gedaan." Zün raadsman waarschuwde de rechtbank voor het verzet, dat R. te gen terbeschikkingstelling zou aan tekenen. „Hij zal dit als een levens lange opsluiting ervaren." De verde diger betwüfeide bovendien, of R. nu wel uit de maatschappü moest wor den verwüderd. „Hü is niet gevaar- iük, deze poging tot inbraak is wei zo Idnderlük uitgevoerd en R. heeft waarschüniijk niet eens geweten, wat hij wegnam, dat een andere maatre gel meer zou passen bü deze man." Welke maatregel liet de verdedi o?r in het midden. Over veertien dagen doet de recht bank uitspraak. politie had opgehangen (de cheque zou zün ingevuld door een bediende van de Nova Scotia, een bank waar- bü hü een rekening had) had hij niet staande kunnen houden. Wel hield hü vol dat hü zün portefeuille met geld en identiteitspapieren kwüt was geraakt en daardoor in geldverlegen heid zat, Zün nieuwe lezing was dat hü per vliegtuig naar Nederland gekomen was om in Amsterdam een vriendin op te zoeken. Hü had haar niet kun nen opsporen en was daarop naar Rotterdam getrokken, omdat hü daar niet alleen met het Hiltonhotel maar ook met het vermaaksleven vertrouwd was. De cheque had hü in Amerika la ten invullen door een in esn café ontmoete kennis, op naam van een volkomen verzonnen dame. Om de verzilvering te vergemakkelüken had hü er een eveneens vervalst stempel op gezet, waaruit zou moeten blüken dat het geld zonder beswaar kon worden uitbetaald. Officier van Justitie mr. H. R. G. Feber wilde er wel rekening mee houden dat een verblüf in Neder landse gevangenissen buitenlanders zwaarder treft dan landgenoten en beperkte zich in zün eis tot het vor deren van 'n maand gevangenisstraf met aftrek. Raadsman mr. R. N. Strang kon daarmee wel instemmen, maar drong toch op een voorwaardeiijx straf dec! aan, opdat zijn cliënt vanavond nog de trein naar Parüs zou kunnen ne men. Mr. van Eek wou zover niet gaan en vonniste conform de eis. TENTOONSTELLINGEN GALERIE PUNT 4: tot 16 februari Tentoonstelling Zes uit Zwolle, schilderüen en grafisch werk STEDELIJK MUSEUM: tot 24 febr Panorbium. ijzerplastieken en etsen, Soul Expression, schilde rüen en etsen. WEEKFILM PASSAGE THEATER: De Non, 18 jaar. Kindermatinee: Laurel en Hardy in Houten Koppen, aüe leeftyden. DINSDAG MAGN. DEIKERK. 20 u.: Ned. Chr Vrouwenbond, afdeling Schiedam (Nieuwiand) de heer Van Til Bij bellezen in het gezin. MUSIS SACRUM 20 uur: Jehova's bijeenkomst. ARCADE 20.00 uur: St. Eioy advies bureau. ARCADE 20.00 uur: Orpheus zang repetitie. ARCADE 20.00 uur: EHBO. ARCADE 20.00 uur: Bond voor Vo gelliefhebbers. CHR. SOC. BELANGEN. 20.00 uur Oefening BB. CHR. SOC. BELANGEN, 20.00 uur Toonkunstrepetitie. CHR. SOC. BELANGEN, 13.30 uur Bridgeclub. CHR. SOC. BELANGEN, 19.30 uur Wenx-in D'66. WOENSDAG Opst-kerk 1019 uur: Judo. Chr. Soc. Belangen, 20 uur: Foto club Schiedam. Chr. Soc. Belangen, 20 uur: Se- nectute-koor, repetitie. ARENA, tel. 230730. Cowboy Gancon (14 jr.) 2, 7 en 8.30 uur. CENTRAAL, tel. 138210, Laura, de erotische nachtvlinder (18 jr.) 2. 7 ell 9.15 uur. CINEAC (Bijenkorf), tel. 121139, Jungle Boek (aj.) 9.30. 11.30, 1.30, 3,30 en 30 uur. Verleiding op 'z'r Frans (18 jr.) elke avond 7.30 en 9.30 uur. CINEAC (Beursgeb.), tel. 138082, Sha- lako (14 jr.: 9.30, 11.30, 1.30. 3.30, 5.30. 7,30 en 9.30 uur. CINERAMA, tel. 115300, 't Is 'n gekke, rare, doile, dwaze wereld (14 Jr.) 1.45 7.45 uur. COLOSSEUM, tel. 190352. Eva. de sla vin van het oerwoud (14 Jr.) 2. 1 en 9.30 uur. CORSO, tel. 121UO. Star! (14 jr.) 2 en 4 uur. GRAND, tel. 233363, Oliver (al) 2 en 8 uur HARMONIE, te!. 271204: Spionnen- dans (14 jr.), 2. 7 en 9.15 uur. KRITERION» tel. 128815, De grot# stilte (18 jr.) 2.30. 7 en 8.30 uur. LUMIèRE. tel. 117755. Als adelaars vielen ze aan (14 Jr.) 2 en 8 uur. METRO. tel. 174500, The sound of music (aj.) 2 en 8 uur. PASSAGE {Schiedam;, tel. 239363. De non (18 Jr.) 2 en 8.15 uur. Woens dag 2 uur: Laurel Hardy la bou ten soppen (a.l.y. PRINSES, tel. 230754. do. tun. di.: Met de dood op de hielen (18 jr.) 2, 7 en 9,30 uur. Woensdag 7 en 2.30 uur: Geen genade voor bandie ten (IS jr.). Woensdag 2 u.: Sjors en Sjhmnle In het land der reuzen (al). REX, tele!. 236071: Terreur van de angst ;:i4 j.), 2, 7 en 9.15 uur. STUDIO '62. tel. 233383, The graduate (IS jr.) 2.15, 7 en 9,30 uur. THALIA, tel, 111555, Rosemary's babv (18 jr.) 2. 7 en 920 uur. 'T VENSTER, tel. 251900, China is dichtbij (18 jr.) 2,-7 en 9.15 uur. VICTORIA, tei. 248333, Barbsrella (IS jr.) dag. 8 uur. Woensdag 2 uur De jongen uit het wilds westen (a.l.). DINSDAG DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG, De onbekende soldaat en zijn vrouw, door bet Nieuw Rotterdam» ToneeL 8,15 uur, DE DOELEN, Grote Zaal, Concert, door het Nederlands Blazers ensemble, 8,15 uur, (Stichting: Kunst voor de Jeugd). LUXOR THEATER. Kruiskade 10, Snip en Snap Revue, 8 uur. MANDERS' CABARET, Maurittttraftt 65, Bij Dorue op visite, 8 uur, DE DOELEN, Schouwburgplein 5«. Calé-Chantant Winkeltje 8 uur. WOENSDAG DE DOELEN. Kleine Zra!, Lunch concert, door Sa» Bunge, piano. 12,4513.15 uur. DE DOELEN. Kleine Zaai, Instant Composers Pool, 8.15 uur. MANDERS' CABARET. Mauritsstraat 65, Bij Dorus op schoot, 2 uur; Bij Dorus op visite, 8 uur. LUXOR THEATER, Kruiskade 10, Snip en Snap Revue, 8 uur. DE DOELEN, Schouwburgplein 56, Café-Chantant 't Winkeltje,. 8 uur. Amerik. dollar3.62i 3.62J Engels pond 8.668 8.66J Canadese dollar 3.37H— 3.37j Franse frank 73.14) 73.19 Belgische frank 723 7.23i Duitse mark90.28 —90.33 Zweedse kroon 70.02 —70.07 Zwitserse frank 83.85 —83.90 Italiaanse lire 57.98! —58.031 Deense kroon 48.151 43.20) Noorse kroon 50.68 50.73* Ooster. schilling 13.98i —13.991 Escudo's 12.721 —12.731 SCHIEDAM President-directeur drs, H. Claus Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 per week 1,04 losse nummers 0,25 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 tJi.v. Het Vrüe Volk, Alle andere betalingen 28333 t.n.v. N.V. De Arbeiders pers, Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam: Alle afdelingen Slaak 34. tot 17.00 uur, tel. 010-111030. Schiedam: Passage 20. tel. 010-26ö798- 265205. Tussen 18.30-19.30 uur tel. 010-269359 (bezorgklach ten).

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1