1 buizend gulden voor bekroond ontwerp votor laai ings zevende eeuw eest Havenarbeiders stalen blanco muntplaat] es WALDO N.V. N V. ITHO vijftig jaar: prijsvraag onder studenten 'ffl li ieuwe dienst I ïotterdam- Amerika Drie mannen betrapt bij verdelen buit Ria Sas in nationale titelstri d 'ROTTERDAM IS EEN ERNSTIG VERSLAAFDE' Pomodoro in Boymans oor de politierechter Gastarbeider ernstig gewond Auiomo&eftedrijf Gitroin-agenf Rank Xerox in Spaansepolder Agenda HetVrJfeVoHt II PI# Al eerdei- Bij de beste Passagiere wordt onwel in auto Inbrekers sielen foto-camera's Humanitas doet mee aan Bekkers-actie Herdenkingsdienst rijz. Hervormden Schilder valt 8 meter Toekomst Maandblad Wonen: Rotterdamse bioscopen Toneel en muziek ill A WOENSDAG 7 MEE 3S69 HET VRUE VOLK PAGINA 1» (Van een onzer verslaggevers) Een 28-jarige lithografisch tekenaar uit Maassluis is de w innaar geworden van de vig net-ontwerpprijsvraag, uitge schreven door de puhliciteits- eonwiissie van het comité Vlaardingen 700 jaar stad. De heer C. van Klink, Peter van Anrooijiaan 82, Maassluis heeft vrijdagmiddag gehoord, dat hij op 14 mei een bedrag van duizend gulden zal ontvan gen voor zijn bekroonde ont werp. De heer C. van Klink uit Maassluis toont de gekleurde en de ongekleurde versie van zijn vignet-ontwerp voor het zevende eeuwfeest van Vlaardingen. Een inzending, die hem de prijs V-ZevenfeeSt van duizend gu^en opleverde. (Van een onzer verslaggevers) Het was dan wel niet de zilvervloot die de Rotterdamse haven was binnengelopen, maar de lading van een aan de Kade ge meerd schip met nikkelen muntplaatjes beloofde toch wel ge win voor een viertal havenarbeiders die met het lossen van de lading waren belast. (ADVERTENTIE) Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 153655 Ria Sas van de tafeltennis vereniging Intiem te Vlaardin gen heeft de eervolle uitnodi ging ontvangen om deel te ne men aan de Nederlandse tafel tenniskampioenschappen, die op 11 mei worden gehouden. Ria zal uitkomen in de jeugd- klasse meisjes. ZAAIERS Dan hoeft a niet lang te zoeken WEEKPROGKAMMA '1 :al ï-«l ir ia Maassluizer v. Klink win vignetprijsvraag Op de avond van 1 mei heeft de als jury fungerende publiciteitsccen- missie, onder voorzitterschap van gemeentesecretaris A. Kranenburg, de uiteindelijke keus gemaakt na een voorselectie van een tiental ontwer pen. Het vignet van de heer Van Klink wordt gevormd door een zevenhoek, waar binnen een gestileerde V en een 7 zijn gevormd. Letter en cijfer wor den bekroond door een driehoekje. De V is blauw, de 7 rood en het kap je geel, zodat voldaan is aan de eis, dat de Vlaardingse kleuren In het ontwerp moesten voorkomen. De naam. die de winnaar wil mee geven aan de feestelijkheden random het 700-jarig stadsfeest in 1973 is. in overeenstemming met zijn werkstuk: V-zevenfeest. De heer Van Klink werkt bi) de Vlaardingse drukkerij Van Dcoren, waar hij de ontwerpen van anderen geschikt maakt voor reproduktie via het offsetprocédé. De winnaar: „Ik ben uitgegaan van de zevenhoek en ben de V en de 7 daar in gaan passen. Toen hield Ik een driehoekje over, dat je kunt zien ais de bekroning of als het symbool van Vlaardingen als woonstad." In de tussentijd ben ik op de ge dachte gekomen 't leest V-zevenfeest te noemen." De heer Van Klink is ongeveer veertig uur bezig geweeest voor hij tot de uiteindelijke versie van zi)n inzending kwam. iuj heeft al eens eerder een prijs gewonnen met een soortgelijke wed strijd. Dat was een ontwerp voor een affiche van het Vlaardings Kunst centrum. De heer Van Klink was toen nog leerling van de grafische school in Rotterdam. De maker van het bekroonde vig net is in Vlaardingen geboren en heeft er tot zijn huwelijk in 1965, ge woond. Uit de toelichting van jury-voorzit ter Kranenburg bleek, dat er een roerende eenstemmigheid bestond tussen de bezoekers van de vignet ten-tentoonstelling in het stadhuis en de jury. Bij de eerste selectie van de jury bleek inzending 91 onder de schuilnaam Zevenhoeker (die achter af die van de heer Van Klink bleek te zijn) de meeste stemmen te heb ben gekregen. Toen de jury zich daarna verdiepte in de resultaten van de enquête on der de bezoekers van de expositie, bleek, dat ook daar Zevenhoeks? het meest was genoemd. Had de ontwerper zelf op de ten toonstelling 't idee. dat hij met de duizend gulden zou gaan strijken? De heer Van Klink: Hou laat ik zeggen, dat ik 't wel bij de beste vond behoren." Op 14 mei. de datum van het 696- jarig bestaan van de stad. ml de Prijs worden uitgereikt door burge meester Heusdens. Voor deze prijs uitreiking worden alle deelnemers aan de prijsvraag uitgenodigd. Onder die deelnemers bleken zich overigens een aantal beroepscntwerpers te be vinden. Er was zelfs een inzending van een reclamebureau bij. In de ge sloten envelop vond de jury achteraf zelfs offertes voor de uitvoering van het ontwerp, voor 't geval dit zou worden bekroond (Van een onzer verslaggevers) De 71-jarige mevrouw H. van Ber- kel-van Noorden uit Rotterdam is, toen zij dinsdag als passagiere in een personenauto over de Maaskade reed. onwel geworden. BU aankomst In het Zuicierziekenhuis bleek zij te zijn overleden. HET FANFAREKORPS OBK geeft zaterdag 's avonds om zeven uur een concert aan de Ju lianas traat te Rhcof: met tevens een afzender'1 optreden van de drumband. Dit ter gelegenheid van het gouden jubileum van de muziekvereniging Volharding. Begrijpend dat de voor 's Rijks Munt bestemde plaatsjes weliswaar noe niet de beeltenis van koning Ju liana vertoonden, maar nauwkeurig het gewicht hadden van echte gul dens waarop sigarettenautomaten reageren, zagen zij een tijdlang vrij roken in het verschiet. Alle vier hadden zij een greep ge daan in een wat wrai uitgevallen kistje en zo hadden ze met de zak ken vol plaatjes het schip verlaten. De ontdekking was niet lang uit gebleven. Bij controle werd het ge mis geconstateerd en tegelijkertijd kwamen er bij de politie klachten binnen van verontwaardigde winke liers die de waardeloze plaatjes uit hun automaten hadden gevist. Het was toen niet zo moeilijk meer geweest de daders te achterhalen. Ze werden gestraft met inhouding van een nacht loon en de bedreiging, dat ze bij herhaling op staande voet zou den worden ontslagen. Vanochtend stonden drie van de vier schuldigen bij de Rotterdamse politierechter mr. A. R. Jolles voor het hekje. De vierde was niet ver schenen. zodat zijn zaak bij verstek behandeld werd. Officier van Justitie mr. J, D. de Jong vond hun gedrag ernstig genoeg voor het opleggen van een vrijheids straf. Hij wou intussen neg wel ge nade voor recht laten gelden en liet het daarom bij 100 boete en veer tien dagen voorwaardelijk. ..Zijn jullie blij dat het zo afloopt?" vroeg mr. Jolles aan het wel ver schenen drietal. Ze knikten alle drie (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van maandag op dins dag is met een steen een gat gesla gen in de etalageruit van een foto zaak in de Rotterdamse Krabbedij- kestraat. Drie camera's, met een ge zamenlijke waarde van 1100, wer den weggenomen. In dezelfde nacht is ingebroken in een kantoorboekenfabriek te Rot terdam. Alle kantoorruimten werden doorzocht: enkele honderden gul dens werden ontvreemd. (Van een onzer verslaggevers) Humanitas-Rotterdam schaart zich achter de actie van het Bisschop Bekkersfonds ten bate van de gees telijk gehandicapte kinderen. Zowel vrijdagavond als zaterdag Je gehe le dag stelt deze vereniging voor maatschappelijk werk haar organi satie ten dienste van de aktie. Meer «terk <4nt»yrsrf "ViS een huis-aan-hulscoUecte de vrijge vigheid van de Rotterdammers op de proef stellen. bevestigend. .Hou, vooruit dan maar," besloot de politierechter en vonniste conform de eis. Geen van de drie havenarbeiders had behoefte aan een behandeling in hoger beroep. WOERDEN Een 36-jarige Marok kaanse fabrieksarbeider uit Woerden is maandagmiddag bij een verkeers ongeval in Woerden ernstig gewond geraakt. De man, die werkzaam is bij de veevoederfabriek van Arie Blok N.V. aan de Hoge Rijndijk, stak maandag achter een geparkeer de auto vandaan, rechtstreeks de rijweg over. Op dat moment nader de juist een auto, bestuurd door de 18-jarige verwarmingsmonteur G. J. S. uit Nieuwerbrug. De Marokkaan werd door de auto geschept en in de berm geslingerd. Hij werd met een diepe vleeswond in het rechterdij - been, een bekken! racteur en inwen dige kneuzingen in het Algemeen ziekenhuis in Woerden opgenomen. (Van een oner vezrslaggevcrs) Ruys Co te Rotterdam rijn aan gesteld als agenten voor L. Figuei- rede Navegacao S. A. te Santos in Brazilië. De rederij gaat regelmatig afvaarten bieden van Rotterdam naar havens in Noord-Br&zilië, Co lumbia en Peru. Op 17 mei vertrekt het Noorse m.s. Forra als eerste schip in deze nieu we dienst (Van een onzer verslaggevers) De Vereniging van Vrijzinnige Her vormden te Rotterdam bestaat zes tig jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt zondagmiddag 18 mei om half drie in de St. Laurenskerk eea her denkingsdienst gehouden. De dienst wordt geleid door dr. J. Buitkamp en opgeluiterd door zang van Nel van Loon en Herman Emmink. (Van een onzer verslaggevers) By het inzetten van ruiten op een dak van een gebouw aan de Battery- straat is de 64-jarige schilder J. Cla ris uit Rotterdam gevallen en op een acht meter lager gelegen vloer terechtgekomen. De man moest met een gebroken been en ernstig hoofd letsel naar het Dykzigtziekenhuis worden overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) Gisteravond om een uur of negen trof een surveillancewagen van de Schiedamse politie in de De Gheyn- straat in het industriegebied in de Spaansepolder een personenauto met drie Inzittenden aan, die daar de buit van een diefstal in Beverwijk bleken te verdelen. Het waren twee Schiedammers en een Rotterdammer die de gehele dag bij een reclamebureau in Beverwijk gewerkt hadden en daar een aantal vouwfietsen, dekens, koffieapparaten en andere zaken hadden weggenomen De totale waarde van de buit be droeg ongeveer 1500.Zij zijn in verzekerde bewaring gesteld. Op tweede pinksterdag zal Intiem met veertig leden deelnemen aan de internationale tafeitenniskampioen- schappen, die te Breda worden ge houden. Er wordt per bus gereisd en de kosten worden voor de helft door Intiem betaald. Behaive tafeltennissen en badmin ton spelen, gaat Intiem zich nu ook op de grasmat begeven om te gaan voetballen. Donderdag speelt Intiem een voetbalwedstrijd tegen de Schie damse tafeltennisvereniging NOAD. Er wordt gespeeld op het terrein van Sateliefc in het Sportpark Zuidbuurt, aanvang 19 uur. In het Intiem-te&m spelen onder anderen mee de actieve voetballers Mar v. d. Zwan (VFC), Sjaak Hoo- geudyk (HVO) en Rien Hoogendyk (Fortuna). In verband met deze ontmoeting zal ditmaal op donderdag training zijn voor de tafeltennissers. Klik teij de Lau vanRavens en bounties brengen tv-actie op gang (Van een onzer verslaggevers) KNVB-scheidsrechter Lau v. Ravens en de Mounties zullen aanstaande vrijdag in Schie dam de gangmakers zijn voor de landelijke actie ten bate van het geestelijk gehandicapte kind, die georganiseerd wordt door de Bisschop Bekkers stichting en die in een mara- thon-tv-uitzending ongetwij feld het grootste deel van Ne derland in zijn ban zal hebben, zoals dat ook het geval was by de actie voor Open Het Dorp. ban T2Ü H2.VS222 TSl met een emmer en een aantal junio ren op het Wibautplein In Schiedam van start gaan. Tegen twaalf uur zal hy op het stadhuisplein ontvangen worden door burgemeester H. Roelf- sema, waarna hy verder de stad in trekt om zijn emmer zo vol mogeiyk te krijgen. Met de inhoud daarvan gaat hy 's avonds, evenals de Moun ties, naar Carré in Amsterdam, waar hy het geld zal overhandigen aan Mies Bouwman, die de tv-uitzendtng presenteert. Alle Schiedamse backen en alle vijftig lagere scholen van Schiedam zullen vrydagavond geopend zyn. De scholen van 8 uur tot half elf, de banken van 8 tot 10 uur. In deze ge bouwen staan stembussen klaar, waar men zyn geld kwyt kan. Centraal punt van de actie is de Spaarbank Anno 1820 naast 't post kantoor aan de Lange Nieuwst raat in Schiedam. Hiel WvFut at hei geld bij elkaar gebracht, geteld en hier van daan wordt het totaal bedrag gemeld aan Carré. Dit zal vermoedeiyk tegen een uur of half 12 's nachts zijn. De opbrengst van de actie wordt besteed aan honderd kinder- en dag- verbiyven en de financiering van pro jecten van vrye-tydsbesteding In ca. 100 plaatsen en verbetering van be staande activiteiten, de financiering van research, van nieuwe vakantie hulzen en verbetering van bestaande huizen. Met bovenstaande opsomming van aller noodzakelijkste behoeften is een bedrag gemoeid, dat de tien mil joen gulden ver te boven baat. De gehele actie heeft een strikt oecumenisch karakter. De gelden ko men ten goede aan instellingen van alle gezindten. In Schiedam is de organisatie In handen van de heer D. J. de Bruin, secretaris van de ouden ereniglng Helpt Elkander. (Van een onzer verslaggevers) De N.V. ITHO te Schiedam, een bedrijf, dat gespecialiseerd is in het vervaardigen van ventilatiesystemen, koel-, verwarmings- en regeltechniek, elektrotechniek, hydraulica en air conditioning. heeft ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan een prijsvraag uitgeschreven onder de studenten van de Nederlandse uni versiteiten en hogescholen, met als hoofdprijs een studiereis van drie weken naar de Verenigde Staten. Dat vertelde de heer J. Ph. F. M. de Nerée tot Babberich, president directeur van het bedrijf, gisteren op een speciale bijeenkomst in het ITHO-gebouw aan de Nieuwe Haven in Schiedam. De studenten ITHO heeft zowel technici als aankomende economen, medici en sociologen op het oog wordt gevraagd naar de invloed van het klimaat binnen een bepaal de ruimte op de prestaties van de mens in zijn werk. Behalve een studiereis naar enkele ventilaticbedrijven in de VS zijn er ook tien studiereizen naar Denemar ken uitgeloofd. Tijdens zijn redevoering vertelde de president-directeur ook iets over wat hij voor de toekomst verwacht. „Zonder aan koffiedikkijkerij te doen," zei hij, „voerspel ik dat bij het 100-jarig bestaan van ons bedrijf, in 2019, alle huizen centraal ver warmd zullen zijn en mechanisch warden geventileerd, ja wellicht van air-conditioning zijn voorzien. De grotere vensteroppervlakken en de kleinere woonruimten in de moder ne bouw, de toenemende geluidshin der op straat en de moeilijkheid om in verband met de wind in hoog bouw ramen te openen, werken alle mee in deze ontwikkeling. Ook het stijgend gebruik van kunstlicht, ma chines en andere warmtebronnen zijn factoren, die de behoefte aan airconditioning steeds groter zullen maken." (Van een onzer verslaggevers) Het meinummer van het maandblad Wonen (het bekende Goed Wonen na een verjongingskuur) is voor een goed deel aan Rotterdam ge wijd, omdat daar. zoals de redactie zegt, „stront aan de knikker is". De artikelen zyn toegespitst op de vraag: welvaart of welzyn? In een beschouwing over economische aspecten stelt dr. J. van Santen, dat technocratische en bureau cratische eenzydigheid stank met veel dollars prefereert boven ge zondheid met minder dollars. Hy besluit: .Het adagium is dus: welzyn in plaats van welvaart. Daarmee zyn de milieubedervende vestigingen veroordeeld." Onder de titel .Rotterdam als ramp gebied" geeft Ruud Brouwers een overzicht van plannen zoals 2000— en officiële meningen. Dr. M. J. Adrian! pleit vcor Voome. Goof Overbeek stelt in een artikel over luchtvervuiling: Het roepen om steeds nieuwe injecties welvaart in Rotterdam roept het beeld op van een ernstig verslaafde. Het is een vorm van verslaving, die meer dan welke andere ook de gezond heid van zeer veel mensen bedreigt. Herman van der Marei en Peter Dauvellier van de projectgroep Moerdijk zien de vestiging van Shell Chemie aan de Moerdijk als een Rotterdams slimmigheidje: de industrialisering van gebieden tus sen Rotterdam en Moerdyk wordt er gemakkeiyker door. zeggen ze. (Van een onzer verslaggevers) Aan de Vlaardingweg in de Spaan sepolder zal vrijdag 16 mei de eer ste paal geslagen worden voor een kantoor- en magazijnpand van Rank Xerox Nederland N.V. (verhuur van de Schiekade waar de beschikbare bedryf is thans nog gevestigd aan kopieer- en dupliceerapparatuurHe ruimte te klein geworden was. De nieuwbouw twee bouwlagen peti door architectenbureau Op den met 750 m2 oppervlak Is ontwor- Noord-Biydenstein uit Utrecht. De miljoen kostende bouw wordt uitge voerd door I.B.B.-Warmond, De bouwtyd wordt geschat op acht a negen maanden. De fundering is erip berekend, dat binnen drie jaar het gebouw met nog twee bouwlagen kan worden uitgebreid. DONDERDAG ARCADE: 20 uur NKV-vergadering dageiyks bestuur. WIJKCENTRUM: 20 uur vergadering PvdA. WIJKCENTRUM: 20 uur Schied. Besturen vergadering. MARTINUSKERK20 uur culturele avond v. de wykvereniging Groen- oord. IRENE: 20 uur byeenkomst Wykge- meente 2. CHR. SOC. BELANGEN: 20 uur re petitie Wilton Fyenoordkoor. CHR. SOC. BELANGEN: 20 uur Re torica: Spreken in het openbaar. (Van onze kunstredactie) In Museum Boymans-Van Beu- ningen wordt van 18 mei tot en met 29 juni een tentoonstelling gehouden van beeldhouwwerken, grafieken en sieraden van Amaldo Pomodoro. Deze thans 43-jarige Italiaanse kunstenaar begon in het begin van de jaren '50 met het vervaardigen van sieraden in zilver en goud. Hy ontwerpt nog steeds sieraden, die hy door edelsmeden laat uitvoeren in een hoek van hetzelfde atelier, waarin hij nu zyn bronzen beelden maakt. Het. meest bekend van hem rfjii misschien wei zyn bronzen bollen, de Sfere of Rotanti (wentelingen), waarvan Boymans reeds enige Jaren een prachtig voorbeeld bezit ARENA. tel. 230720. Vanuit de Ar dennen naar de hel (17 jr.) 2, 7 mi 9.30 uur. CALYPSO tel. 131853. Het Quiller- dossler (14 jr.), 2. 7 en 9.30 uur. CENTRAAL, tel. 138210 De volgende klant voor Sexy Silvia 18 jr.), 2. 7 en 9.15 uur. CINEAC (Bijenkorf), tel. 12113S. Wtt',6 Disney's J:ekeafüm-parade (a.1.1, da, gelijks 9.30, 11.30, i 10 en 3.30 mtr Therèse en ïsabelie (5.8 elke avond 5.30, 7.30 en 9.30 uur. CINEAC (Beursgeb.), tel. 138082, De terugkeer van Dracuia (18 jr.) 3.30, UJ0. 1.30, 3.30. 3.30, 730 ea 9,30 uur. CINERAMA, tel. 115300. 200 Geweren (18 Jr.), 1.45, 7 er, 9.30 uur. COLOSSEUS tel. 190352. De terug keer van Braeula (18 Jr.) 2. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2 u.: Rlntlntin de dappere wolfshond CORSO. iel. 1211110, Funny Girl a l.). 2 en 8 uur. GRAND. tel. 233383. Sissl (aj.) 2. 7 en 9.30 uur. HARMONIE, telef. 271204. Blauwdruk voor moord (18 j.). 2 7 to 015 uur. KRITEHION, tel. 128615. Le Weekend (18 jr.). 2.30, 7 en 9.30 uur Lt;MIERE tel. 117755, Matt Helm en de vernielers (14 jr.), 2, 7 en 9 3» uur, LUXOR tel. 138326. Een blok aan mooie benen (18 Jr)„ 2, 7 en 9.3» uur.. METRO, tel. 174500, The Graduate ',1B jr.), 2. 7 en 9.30 uur. PASSAGE (Schiedam), te!. 269563. Pokeren met de dood (14 jr.s. 2 en 8.15 uur. Woensdag 2 uur De meesters van Venus (».l,). PRINSES, telefoon 230754, Woens dag 7 en 9üö uur. Vrouwenpara- terdagnacht 12 uurVrouwenpara dijs <18 Jr.), Woensdag 2 uur; De gevreesd halve sabel (ai.). REX, tel. 236071, Een doiit? tussen de tanden (18 jaar), 2. 7 en 9.15 uur. Woensdag 2 uur: De gouden pijl STUDIO '62 tel. 233363. Het wonder van de liefde, dee! 2 (18 jr.). 2 15. ,6.45 en 9.15 uur. rti.AI.IA.. tel. 111555, Ontvoering op Orlv (13 J.i. 2. 7 en 9.30 uur. T VENSTER, tel 251900 Pcttihi (13 jr.). 2. 7 en 9,15 uur. VICTORIA, tel. 348333, Matt Helm en de vernielers (14 Jr.i. 7 en 9.30 uur. Woensdag 2 uur: Spike Jones, uit de braad ben Je (al.). WOENSDAG DB ROTTERDAMSE SCHOUWBURG, Plaza Suite. doo. het Nieuw Rot- terdams Toneel. 8.15 uur. DE DOELEN. Gehoorzaal, Liederen- vond, door Paul Sperry, tenor, m.b.v. Martin Katz, plano, 8.15 uur, MANDERS' CABARET. Maurltsstraat 65 Bij Dorus op schoot 2 uur. Bij Dorus op visite. 8 uur DONDERDAG DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG, HIppolytus, door het Nieuw Rot- terdams Toneel. 8.15 uur. DE DOELEN, Gehoorzaal, Piano recital door de Griekse plaatst Nlco.'a» Constantinidls, 8 15 uur. MANDERS' CABARET. Maurits&traat 65. BIJ Dorus op visite. 8 uur. SCHIEDAM President-directeur Urs. II. Claus Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 per maand. f 4 50 per week t',04 losse nummers 0,25 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 tm.v. Het Vrije Volk, Amsterdam, Alle andere betalingen 28333 t.n.v. N.V De Arbeiderspers, Botterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam*. Alle afdelingen Slaak 34, tot li.ÖO uur» teL 0X0*11X030. Kchiedam: 20. tel. 010-268798- 265205. Tussen 18.30-1930 uur tel. 010-269359 (Bezorgklachten). •;:#1 'Mi ;:$|j

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1