Paul Roodnat waagt sprong wéér Uitstel voor René Pijnen AMVJ-coach vertrekt Wielerclubs in actie Wielerploeg Larooy Start Wimbledon valt in het water DORUS. alleen voor u! Lijnbaan IOC 75 Races NMB !gi s laat as liet 1 ijk op uw Moge Kies uit de volledige HIM keitel li j Wim denkt aan de baan Frazier houdt wereldtitel Fontaine bij oucl- intemationals Verbon tegen Poitrimol Wmm HIER IS UW NIEUWE ABONNEE i'SDAG 24 JUNI 1969 HET VRIJE VOLK PAGINA 16 Geen angst voor tweede avontuur Van onze medewerker RINY VAN WOERDEN De Musschen moet het het komende seizoen stellen zonder zijn talentvolle linksbuiten Paul Roodnat. Voor de tweede maal in zijn carrière heeft Roodnat namelijk de sprong gewaagd naar het betaalde voetbal. Holland Sport wordt zijn nieuwe vereniging. Inderdaad voor de tweede maal in zijn carrière. Na als aspirant zijn eerste schreden op het Musschen-veld te hebben gezet en via C 1. B 1 en A 1 op 17-.iarige leeftijd reeds een vaste plaats te hebben veroverd in het eerste elftal, kreeg hij een jaar later een contract aangeboden bij Sparta. DEN HAAG (ANP) Wielrenner René Pijnen van de Willem II- Gazelle-ploeg, die op 9 juli zijn mi litaire dienst moet gaan vervullen, kan uitstel krijgen als hy daartoe een verzoek indient. In antwoord op schriftelijke vragen van de kamerle- len Dusarduyn en Jansen heeft mi nister Den Toom van Defensie mee gedeeld, dat hij bereid is de datum van opkomst in militaire dienst voor René Pfjnen zodanig vast te stellen, dat hy kan deelnemen aan de Tour de France. AMSTERDAM 'ANP' Hidde van der Ploeg, trainer coach van de Ne derlandse volleybalkampioen AMVJ. zat het komende seizoen de Amster damse ploeg niet meer trainen. Oor zaak van het vertrek van Van der Ploeg is.het optreden van spannin gen tussen hem en de spelers. Zijn taak wordt overgenomen door Geert Trompetter en Jaap Korsloot. Samen met Dick v. d. Korput (nu SVV) tekende hij om voor vijf tien honderd gulden per jaar betaald voetbal te gaan spelen. Twee wed strijden mocht hij meedoen in het top team van de rood-witten, nl. de intertotowecistryden tegen 't Zweed se Oergryte uit Göteborg en tegen Eintracht Braunscheig. Teleurge- Haul Roodnat: rypcr geworden, steld keerde hy na twee jaar weer terug naar zijn geliefd De Musschen. UZSC tóch winnaar 'Van onze waterpolomedewerker) Dit weekeinde speelden de Rotter damse waterpoloteams SVH en de 'R hun op één na de laatste wedstrijd in de competitie van de eerste klas. Voor hen stonden er geen belangen meer op het spel. Rotterdam kwam tegen liet Utrech.se UZSC in het wafer, dat- nog promotiekansen heeft. Carel Seyner c.s. vervulden hun sportieve plicht en boden goed tegen stand. De Utrechters, die over veel routine beschikken, kregen geen kans de score op te voeren. NEW YORK (ANP) De 25-jarige Amerikaanse bokser Joe Frazier heeft maandagnacht in de Madison Square Garden, in New York zijn wereldtitel in het zwaargewicht (New Yorkse versie) met succes ver dedigd. In de zevende ronde van het titelgevecht (slechts erkend in en kele Amerikaanse staten. Mexico en Argentinië) tegen uitdager Jerrv Quarry stopte de scheidsrechter op medisch advies de strijd na zeven ronden. De blanke. 24-jaxlge uitdager, wiens gezicht in de voorgaande roti- de door de vele slagen van Frazier geheel bebloed en geschonden was. protesteerde heftig tegen de beslis sing. maar de arts weigerde Quarry verder te laten boksen. EMMELOORD (ANP) Op zondag 29 juni spelen de oud-intematïcnals van Nederland en Frankrijk in Em- meloord tegen elkaar. Bij de Fransen staat onder meer Just Fontaine op gesteld. die tijdens het toernooi cm het wereldkampioenschap van 1958 te Zweden met dertien treffers top- sccrer was. Nederland: Roffel (GVAV), Schaap ('t Goot en Wiersma (PSV), Kreyer- maat (Feijenoord), Kuys (NAC) en Bermaars (Feijenoord), Bosselaar (Sparta), Tol (Volendam)Van der Linden (DOS)Lenstra (Heerenveen) en Cl avail (ADO). Frankrijk: Remetter, Kaebel en Jonquet. Benverne, Kopa en Pianto- nie, Vincent. Fontaine, Bernard, Wed- ling en Muller. Op het parcours te Lombardyen is een clubontmoeting tussen RC Rot terdam, Pedaalridders en Feijenoord gehouden. Uitslagen: A. klasse 38 km 59 min. 3S sec.: 1 M. Vermaat P; 2 J. Klootwijk R; 2 T. Bermon P. Nieuwelingen 30 km 45 min.: 1 C. Steginga F; 2 G. Broeren F; 3 J. Vat P. A-asp. 26 km 35 min. 45 sec. 1 J. Jansen F: 2 R. Zuidweg F: 3 C. v. Kleef P. Jeugd 12—13 jaar: 1 S. Huizinga F: 2 J, Torque F-, 3 I. Blom R, Jeugd 10—11 jaar: 1 M. Huizinga F; 2 D. v. Kesteren P; 3 B. Schip pers P. Jeugd 8—9 jaar: 1 F. Ketelaars F. Dames: 1 mej. K. Vos R; 2 mej. A. Klein R: 3 mej. A. v. d. Vliet R; 4 mej. I. Muilwijk R. Schiedam hield een clubontmoe ting met Rot. Leeuw. Apollo en De Coureur in de 's-Gravelandsepolder. Uitslag: A kl. 40 km 58 min.: 1 M. Drop. Coureur2 A. Meyer, Apollo3 J. Ne leman. Apollo: 4 W. de Haan, Apol lo; 5 N. Moerman, Coureur. B kl. 35 km 58 min.: 1 R. Kroep RL; 2 G. Buiing Apollo: 3 A. Burg RL; 4 T. Reinders RL; 5 J. Fenders RL. A jun. 15 km 27 minuten: 1 R. Meeldijk Coureur 2 W. Heeze Sch; 3 A. Arnold RL.. B jun, 15 km. 31 min.; 1 Theunis- sen Apollo; 2 P. de Outer EL; 3 A, de Vette RL: 4 Grootegoed Apollo; 5 B. Wessels RL. C jun. 6 km 20 min.: 1 C. Heus. APollo: 2 A. Vermeulen Apollo; 3 M. Rijswout RL. C jun. 6 km. 20 mm 1 C. H*t!S Anoiio; 2 A. Vermeulen Apollo; 3 M. Ryswoufc RL. *Ik had helemaal geen ervaring toen ik bij Sparta kwam. Ik had nog maar één seizoen in de eerste klasse amateurs gespeeld, zodat ik er ei genlijk helemaal niet aan te pas kwam', aldus Paul. Na de mindere prettige ervaring bij Sparta, geen angst om nu voor de tweede maal het betaalde avon tuur te wagen? 'Nee, beslist niet. Ik ben vol goede moed. Bovendien gaan wij vier maal per week trai nen, waardoor ik mijn conditie, techniek en snelheid nog meer op kan voeren. Vooral de snelheid vindt ik erg belangrijk, want zonder snelheid heb je in de ere-divisie wei nig kans.' Nieuwte tegenstanders dus voor Paul Roodnat. Ziet hij er niet tegen op. om tegen een Ajax en Feijenoord te spelen. Tk heb me nooit kunnen meten met die spelers, maar ik zie wel in. dat het verschrikkelijk moei lijk is, om tegen een Van Duiven- boden. Romeyn of Suurbier te spe len". geeft hy toe. De 24-jarige hoofdvertegenwoordi ger bij de firma Cammaert, de zaak, waarvan zijn vader directeur is. gaat een paar ochtenden in de week trai nen. „I kbeb volledige medewerking van mijn vader, die mi] toestemming geeft om overdag te trainen. Dat vind ik machtig en met een man als Cor v. d. Hart als trainer moet ik het kunnen redden", is zijn me ning. Afscheid dus van De Musschen, waar hij ieder vrij uurtje te vinden is en waar hij zaterdags als junior leider nauw bgetrokken is bij de op leiding van de jeugd. 'De Musschen is een machtige club, waar ik altijd wel voor zou willen blijven spelen, maar als ama teur sta ik aan de top. Ik mag bovendien niet in het Nederlands amateur-elftal spelen, omdat ik voor vijftien honderd gulden betaald voet bal heb gespeeld. Ik ben me er echter terdege van bewust, dat ik nog een hoop heb te leren, maar ik wil er alles voor ge ven'. Opnieuw dus betaald voetbal voor Paul Roodnat. Rijper, maar vooral ook beter geworden, kan de snelle. tweebenige, technisch voortreffe lijke links- of rechtsbuiten, als een aanwinst worden beschouwd in de ploeg van Holland Sport. (Van onze sportredactie) Het begin van de tenniskam pioenschappen van Wimbledon is in het water gevallen. Voor het eerst sinds 1922 is er op de eerste Dorus maakte een zeer geslaagd grammofoon plaatje exclusief voor abonnees van Het Vrije Volk. Indien u ons een nieuwe abonnee opgeeft ontvangt u dit bijzondere singletje als waar deringspremie. Hel 4 Hi V„iJ Naam: Adres: Woonplaats: Betaalt per kwartaal/per maand. STUUR MIJ HET DOROS-SINGLETJE Naam: Adres: Woonplaats: Opzenden aan: Het Vrye Volk. Slaak 34, Rotterdam. Op enveloppe vermelden; Het Vrije Volk. Antwoordnummer 1579. Rotterdam Geen postzegel De porto betalen wij. dag van de Wimbledonkampioen- schappen geen enkele partij e(- speeld. Het blükt weer: het Engelse weer en de open tenniskampioenschappen zijn twee zaken. ,die niet altyd sa mengaan. Het lijkt wel of de Britse aversie tegen de betaalde Wimble- don-prnktijken zich in de atmosfeer heeft voortgezet. Konden er verleden jaar op de eerste vier dagen slechts snkele partijen worden gespeeld, nu was er op de eerste dag al helemaal geen sprake van tennis. Voor de 83ste Wimbledon-kam- pioenschappen kon op geen enkele baan het zware zeil van de grasmat worden verwijderd. Een druilerige regen verlamde alle activiteiten. Ook ivoor de kanende dagen laat het weerbericht weinig reden tot opti misme over. Een regenfront van meer dan duizend mijl trekt via West-Frankrijk over Zuid-Engeland. Een vrije dag dus voor amateurs en professionals. Wie er het meest verheugd van opkijken zijn de professionals. Neem hun probleem eens in ogenschouw. Rod Laver moet enkele uren per dag zijn arm in een koker met ingebouwde verwarmingsappara tuur stoppen omdat hij een „tennis arm" heeft. Tony Roche is aan zyn schouder gewond. John Newcom.be en Arthur Ashe zijn eveneens gebles seerd. Onze landgenoot Tom Okker tobt met een enkelblessure, die hem al eens drie weken op non-actief heeft gezet en heeft bovendien last van zyn rug. De Haarlemmer is om „belasting technische redenen" naar Zwitser land geëmigreerd. Desalniettemin zegt hy: ,Jk voel me goed. In verge lijking met de anderen heb ik t-ot nu toe maar weinig gespeeld. Een prof- toernooi of elf, waarvan vijf uitslui tend voor profs. Contractueel ben ik voor dit jaar aan vyfendertig toer nooien gebonden." Okker meende overigens, dat El Shaffei, tegen wie hij volgens het programma gisteren had moeten aantreden, een gevaarlijke outsider is. (Van onze sportredactie) Het automobielbedrijf van de heer J. Larooy in Krimpen aan de Lek heeft op bescheiden schaal een wie lerploeg „op de weg" gebracht. Be scheiden in die zin, dat de aangetrok ken amateurs (nog) geen sterren zyn die keer op keer een koers winnen. Maar ze zijn enthousiast en spon sor Larooy en ploegleider Grootzwa ger 'achter het stuur van de auto) steunen hen in dat enthousiasme. Aanvankelyk werd alleen Bep Hen driks financieel bygestaan door het automobielbedrijf. Daarna kreeg ook Huib Uitteubogaart medewerking en in het begin van dit seizoen werd een veltalige ploeg op de been ge bracht. Op de foto v.l.n.r.: Bep Hendriks, Huib Uittenbogaart, Lou Verwey, John Moret, Wim v. d, Heyden, Cees Berkouwer en sponsor Larooy, DEN HAAG (ANP) Geen fotograaf heeft het historische ogenblik in de Sorbonne te Parys op de gevoelige plaat vastgelegd en geen schilder heeft zich geroepen gevoeld om het ogenblik te vereeuwigen, waarop 75 jaar geleden, op 23 juni 1894. naar een idee van de toen 31-jarige Pierre de Coubert-in het Internationale Olympisch Comité werd opgericht. Er is nauwelijks een andere datum te bedenken, die zo'n grote invloed heeft gehad op de sport in het alge meen. Veel geprezen en bespot, met huldigingen overladen en sterk be kritiseerd, viert het exclusieve gezel schap van hoge heren nimmer behoorde een vrouw tot de leden nu het 75-jarig bestaan. In driekwart eeuw heeft het IOC twee wereldoorlogen, de uitvinding en het gebruik van de atoombom, de verdwijning van oude naties en de verschijning van nieuwe staten, als mede de politieke verdeeldheid in de wereld overleefd. Het IOC heeft de 'status' van diverse grote steden blij vend beïnvloed door liet 'toekennen' van Olympische Spelen. Inter-Bratislava heeft zondag op eigen terrein de eerste finaiewed- stryd van het voetbaltoernooi om de Mitropacup tegen Teplice met 4—1 gewonnen. De ruststand was 2—o. Toen het einde kwam met een 54-voorsprong voor UZSC was iedereen tevreden, uitgezonderd de scheidsrechter die een 44-uitslag in zyn boekje had staan. Een resultaat, dat de promotiekansen van UZSC aanvnerkelyk zou verminderen. Ge- zameniyk werd het scoreverloop nog eens nagegaan. Het gevolg was dat de scheidsrechter UZSC toch als win naar noteerde. SVH duelleerde met het reeds ge degradeerde DAW uit Alkmaar. De club vilt Hillegersberg, die te gelyker- tyd met deze competitiewedstrijd een internationaal toernooi organiseerde, kwam op met het tweede zevental, waarmee de waarde die men aan de wedstrijd toekende werd geïllustreerd. Dit reserve-team zag toch kans de A! km aardens met 53 te kloppen. Aad Appon die in vroeger jaren uit blonk, was met drie doelpunten het preduktiefst. Aan het einde van deze week spe len de Zwemvereniging Rotterdam en SVH hun laatste wedstrijd. Het ziet er naar uit dat het wegens de weers omstandigheden op 9 juni afgebroken duel tussen beide teams niet meer op nieuw door de KNZB zal worden vastgesteld, aangezien de uitslag van geen enkel belang meer is. De com petitie gaat voor zover het de Rot terdamse teams betreft hierdoor uit als een nachtkaars. r ADVERTENTIE) DEN HAAG (ANP.) Omdat de Engelsman Dick Duffy tydens het afgelopen weekeinde by een ver keersongeluk verwondingen heeft op gelopen, zal hij maandag 30 juni in Rotterdam niet tegen Joop Verbon kunnen boksen. De organisatoren van de internationale boks- en catchwedstrijden, die worden gehou den ter gelegenheid van het elfde lustrum van het Rotterdams Studen ten Corps, hebben nu de Fransman William Poitrimol als tegenstander voor de Nederlandse zwaarwelter gecontracteerd. (Van onze sportredactie) De NMB heeft zondag in het Lim burgse Tegelen internationale motor- sneiheidsw'edstrijden georganiseerd. Er bestond zowel van de zijde van de renners als van het publiek grote belangstelling voor het evenement. Enkele uitslagen: Jun. 500 cc: l. Kievit, Dussen: 2. Strikker, R'dam: 3 Van Andel, Dus sen. Sen. 50 cc: 1 Van Geffen. Delwy- nen; 2 Roestenburg, R'dam; 3 Loers Den Haag. Sen. 125 cc: 1 H. Wessels, Hen gelo: 2 Mertens, Duits!,; 3 Piesler, Duitsl, Sen. 250 cc: 1 H. Hutte, Apeldoorn; 2 B. Wessels. Hengelo; 3 L. van Ras teren, OSsterwük. Sen. 350 cc: 1 Marto, Duitsl.; 3 F. Holtkamp, Hengelo; 3 T. Janssen, Duitsl. San. 500 cc: 1 C. Sellark, Duitsl.; 2 H. Hutten, Apeldoorn. prisma''' chroom dameshorloge 63,- (in verschillende uitvoeringen verkrijgbaar) PRISMA" doublé dameshorloge, sportief, waterwerend 105,- andere modellen vanaf 89,-) De Franse voetbalclub Lille, een van de weinige clubs uit Noord- Frankrijk in de Franse hoogste afde ling. heeft het betaalde voetbal opge geven. Nadat Lens wegens finan ciële moeilykheden tot het zelfde be sluit was gekomen, volgde Lille, waar in tal van bekende voetballers heb ben gespeeld, dit voorbeeld. PRISMA' doublé dameshorloge met doublé band 179,- (andere modellen vanaf 119,-) Alle Prisma horloges Incabloc Shockproof Er is weer een nieuw voetbal blad op de markt. Het heeft de. alleszeggende naam GOAL ge kregen en Evert Grifhorst, ook hoofdredacteur van Neerlands Voetbal, is de samensteller van de in kleur en fraai glanspapier verschenen uitgave. Onder het motto 'Kieurryk mozaïek van de voetbalsport' is gestart met een speciaal nummer, dat er voortreffelyk uitziet. Een han dig formaat bovendien, dat indien het op dit niveau blijft zijn weg naar de voetballief hebbers zeker zal vinden. Ik vraag me intussen wel af "f de markt niet verzadigd raakt. We kennen nu Voetbal International. Neerlands Voet bal. GOAL en binnenkort gaat ook verschijnen een blad spe ciaal bedoeld voor de zaterdag- voetballers. Bij dan nog alles wat de dagbladen over Neder lands eerste sport melden, heeft men ongeveer 'tien dagen in een week' nodig om de voet balverhalen te lezen. Enfin, dat is mijn zorg niet: de uitgevers zullen het allemaal wel com mercieel verantwoord vinden. Gisteren een kort gesprek ge- liad met Rotterdamse Wim Bravenboer, die eindelijk in de Kersenronde zyn 'klassieker' heeft gewonnen. Daarmee on derstreept hy zyn groeiende vorm, die hem al tal van ere plaatsen heeft opgeleverd. Toch bla-ikt Bravenboer nog niet van ze' er trouwen. Hy' vertelde my tenminste: „Ik ben bly, dat ik vorige week op de baan goed heb gereden en gekozen ben voor de achtervolgingspioeg die Wim Bravenboer: meer hans op de baan? in Oost-Beriyn gaat rijden. Want op die manier kryg ik misschien toch nog een kans uitgezonden te worden voor het wereldkampioenschap. Voor de ploeg op de weg zullen ze me toch wel niet kiezen." Kyk, en clat ïykt my nu onwaarschyn- lyk. In het klassement van de klassiekers staat hy op de zesde plaats en indien hij wat minder tegenslag gehad zou hebben, was hij ongetwyfeld nog hoger gestegen. Bravenboer heeft bovendien het voordeel van een 'sterke aankomst', van een scherpe sprint aan het eind van een zware koers. Dat zal ook KNWU-coach Joop Mid- delink bekend zyn. Daarom ge loof ik niet, dat Rotterdamse Wim telg uit een bekend wielergeslacht kansloos is voor een plaats in de wegploeg. Maar hy heeft natuurlyk gelijk als hy ook zyn kandidatuur voor de ploegachtervolging op de baan wil stellen. Als liet een echter maar niet onder het an der te lijden krygt.

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 2