Nd brandbrief wél medewerking geen vakantie en dik Hl '0 Afscheid op Korenconcert met Schiedamse huishoud school Achttien miljoen voor stuk zeebodem 15.11.22 HetYryeVolk Contract Huilen Zwakker Aanleg Maasvlakte Kiewie SGHiESAMSEi ZAAIERS 1001 Bazar Broersveld 45 Gevraagd: BRANDERS C. van HELTEN - Tel. 010-341177 DONDERDAG 26 JUNI 1969 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 Een boek met dit merk Is een waardevol werk Auto weg, geld weg, schuld. Vakantie thuis, op het balkon. (Van een onzer verslaggevers) A.s het dezer dagen mooi zonnig weer is, zit de heer W. H. Willems met zijn echtgenote lekker van zijn vakantie genie tend op het balkon van zijn huis in de Cleyburchstraat 47b te Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) Na de. moeilijkheden die er de laatste tijd zijn geweest rond de Schiedamse wielerbaan, leek het 't Stichtingsbestuur Wie lerbaan Schiedam nuttig een persconferentie te beleggen, waarop men een en ander uit de doeken probeerde te doen over de achtergrond van de diverse moeilijkheden. Het korencon- ert woensdagavond in de grote Doelenzaal, dat zich in een vrij grote belangstelling kon verheugen, gaf niet, zoals oorspronkelijk het plan was, een edele wedstrijd te horen tussen het Poolse koor Hejnal en het Nederlandse Shell Man nenkoor. Op de huishoud- en indus trieschool voor Schiedam en omgeving is gisteren afscheid genomen van mej. A. Steffe- laar. Ze was 38 jaar aan de school verbonden. ZAAIERS plaats ze... lees ze ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) HERENKLEDING - HERENMODE ORANJESTRAAT 21 - TELEFOON 2687 83 SCHIEDAM Stichtingsbestuur er De heer L. van der Kram, die de heer H. Breur is opgevolgd als voor zitter van het stichtingsbestuur, zei de pubiikaties over de baan te willen on derverdelen in drie delen. ..Daar was eerst de pubükatic over te geringe medewerking. Daarna het openbreken van de afgewerkte delen van de baan door de jeugd en nog maar recentelijk de moeilijkheden met aannemer. Kiewict. Dat heeft de af werking van dc baan allemaal geen goed gedaan.'' Het stichtingsbestuur, bestaande uit de heren Van der Kraan. Van der Bor. Jurgens, Brussé. Gordijn en Let terman, is uitgebreid met e heer P. van der Boom. directer van de Schiedamse Gemeenschap. Tijdens de persconferentie bleek duidelijk, dat zich de laatste weken wel enkele com municatiestoringen hebben voorge daan tussen verschillende leden van het stichtingsbestuur. De „brandbrief van het bestuur van de Rennersclub Schiedam, waar van de heren Letterman en Gordijn ook deel uitmaken, wordt door de heer Van der Kraan betreurd. In deze brief dreigde het bestuur van de RC Schiedam af te treden als de leden van de rennersclub nog langer verstek lieten gaan bij het afbouwen van de baan. ..Toch heeft ze resultaat afgewor pen. want de laatste dageu wordt er constant door 16 mensen aan de baan gewerkt. Maar ondanks deze posi tieve uitwerking blijf ik de brief en de inhoud daarvan betreuren." zegt de heer Van der Kraan. Hij zag haar als een soort „stoom afblazen" van het bestuur van de rennersclub. De vraag kwam ook nog aan de orde waarom er zo weinig medewer king was bij de leden van de renners club. „De jongens geven als excuus op dat ze erdoor uitvorm raken," was het antwoord. Toch is iedereen in het Stichtings bestuur ervan overtuigd dat de wie lerbaan er komt. ..Die baan komt er, dat garandeer ik jullie," zegt de heer L. Jurgens, die er samen met de heer Van der Bor zorg voor zal dragen, dat de afwer king van de kantine met kleedlokalen van de grond komt. Om financieel toch nog wat meer armslag te krijgen heeft het bestuur van de rennersclub een loterij op stapel staan, die 70.000 gulden op moet gaan brengen. ï'5W „Lekker," zegt h(j smalend, met zure zelfspot. Het had zo anders kun nen zijn: weg met de vakantie in het eigen autootje. Nu: thuis met de va kantie en een stoot schuld van heb- ik-jou-daar. „Het was zo," verteit de diep te leurgestelde heer Willems: ,Jk had een Opeltje. Die moest een beurt hebben wegens plaatschade. Met mijn 6 percent vakantietoeslag en de in ruil van dit wagentje dachten we aan wat nieuws. Gretig las ik deze adver tentie: Hij, die een goede auto wil kopen, moet eerst even langs de rijwiel5tallling van lopen, keuze uit DI VERSE WAGENS voor iedere beurs. Inruil, linanc. en gar. Dag. van 8 tot 21.30 uur. Telel. Dus stapte ik- bü dit .adres binnen. Daar stond weer een Opel '62, prijs 1350,—, ook een Morris 850 Combi. „Prima wagen," zei de man. De Opel *62 zag er goed uit, de proefrit was goed, behoudens een tik in de lagers. Ik kreeg ƒ500,— inruiiwaarde, de bank zou voor financiering van ƒ500 in 24 termijnen zorgen, ik zou 350 contant aflossen. Dat zou Bruintje allemaal best kunnen trekken. De financieringsman van de bank kwam. Neen, 24 termijnen, dat kan niet: 12 termijnen moet het worden. „Hier is 't contract al." legde hij mij voor, maar mijn vrouw had bezwaren. Toen dachten we nog over het Mor- risje, dat maar ƒ1150.zou kosten, maar dat ging niet meer, want het Opel-contract was ai klaar en wij te kenden. Wij, gelukkig met ons nieuwe be zit. meteen die zelfde avond, naar onze ouders, met kinderwagen én pas gekomen baby. Terug naar huis ver tikte de Opel te starten. Andere ac cu erin: fijn, hij doet het. Maar de ongerustheid knaagde aan mijn ze kerheid. „Laat hem nakijken," advis- seerde" de handelaar minzaam. Dat deed ik. Rapport van de volgende dag: „Er deugt niets aan." De lagers lagen er uit, de remolie liep weg, lek kage van de tank. Ik wilde mijn in- ruil-Opel dan wel terug, zei ik tegen de handelaar. Dat deed hij niet. want h(j nam geen auto terug, waaraan geknoeid was. Waar was mijn garantie? „Die is er alleen bij wagens boven ƒ1500,—," zei de handelaar en hij beval aan de wagen dan maar te verkopen. Maar een wagen die gefinancierd is, mag niet worden verkocht. Goed hij wilde mijn eigen, oude Opel dan wel terug geven, maar met bijbetaling. De bank was ook niet bereid net contract on gedaan te maken. Dat- alles vertelde ik mijn vrouw, huilen natuurlijk. Nu zit ik met een autootje, dat niet eens meer rijden kan, mijn eigen Opeitje ben ik kwijt, mijn geld 350) ben ik kwijt en ik zit met een bank- schuld van ƒ580, Zo is dan onze vakantie begonnen." Dit is dan het verhaal, dat de heer Willems doet. Zoals zoveel kopers van tweedehands- (of derdehands-) auto's doen. omdat ze zich misschien be hekst weten door het verlangen „dat mooie wagentje" („Het ziet er zo goed uit, nietWaar") meteen maar te willen hebben: zonder dat lieve wa gentje aan de test bij het ANWB- teststation bij voorbeeld, te onderwer pen. (Van een onzer verslaggeefsters) Personeel, leerlingen en oud-leer lingen woonden het afscheid bij. Goede woorden en geschenken wa ren er voor de scheidende mejuffrouw Steffelaar. Zo kreeg ze o.a,. namens het be stuur en leerkrachten van de huis houdschool een gouden armband. Op de foto het ogenblik, waarop de directrice van de school, mejuffrouw Th. Vis (links) de armband aan me juffrouw Steffelaar aanbiedt. Circus Boitini komt in Hoek van Holland. Op zaterdag 28 en zon dag 29 juni staat de grote tent op het terrein aan de Rietdijkstraat. Doordat de Pcolse autoriteiten een toestemming tot uitreis aan dit koor hebben geweigerd, heeft het Comité Kcrenconcert zijn uitnodiging elders uitgezet en ten slotte met succes bij het Tsjechische mannenkoor Smetana Slovanko uit Kladno. Zowel het Tsjechische als het Ne derlandse koor brachten een pro gramma, dat naast enkele internatio nale werken ook vele vruchten van eigen bcdem in zich sloot. Dat dit een praktisch poging is cm in brede kring tot repertoirevernieuwing te ko men lijdt wel geen twijfel. Bij een gelegenheid als deze komt men natuurlijk heel gemakkelijk tot vergelijkingen, die natuurlijk wel er gens mank gaan maar die bij goed gebruik tcch wel lering kunnen bren gen. De fraaie klank van het Tsje chische koor, dat kennelijk een breed klank-dynamisch terrein bestrijkt. stelt buiten kijf, dat de (mannen)- koorzang in de Tsjechische landen hot» gewaardeerd wordt. Vakkundige beoefening en uiterste toewijding gaan hier kennelijk hand in hand. Dat het Shell Mannenkoor de koor zang minder spontaan zou beoefenen dan de Tsjechische collega's is be slist niet waar. Maar aan de nume rieke minderheid paarden de Neder landers toch cok wei een zwakkere kwaliteit als op 't stuk van materiaal ais in kcortechniek: Dit kwam aller eerst tot uiting in het verschil van homogeniteit van de koorklank. Voorts bleek de klanksencriteit. die de Tsjechen in de uiterste pianissimi neg behielden, voor de Nederlandse zangers neg onbereikbaar. Intussen is deze avond toch voor alle partijen een boeiende en leer zame geweest, waarin het sportieve element ook duidelijk heeft meege speeld. Dat 'er ook een nuttig effect aanwezig was lijkt ons zeer waar schijnlijk. BERNARD GEISE (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam zal het rijk achttien miljoen gulden moeten betalen voor net stuk zeebodem waarop de Maas vlakte wordt aangelegd en voor de bijbehorende winning van zand uit zee en Brislse Gat. Dit is het resultaat van onderhan delingen, die zich geruime tijd heb ben voortgesleept en die meermalen tot een volkomen impasse hebben ge leid. Naar B en W, de raad meedelen verliepen de besprekingen aanvanke lijk zeer teleurstellend. Rotterdam wilde, omdat met de nieuwste ha-. enwerken een algemeen belang wordt, gediend, slechts een symbo lisch bedrag betalen. De minister daarentegen stelde zich op het formalistische standpunt dat 't rijk het beschikkingsrecht had zowe' over het zand in zee en Briel- se Gat als over de Maasvlakte. Ge- roegen nemen met een symbolisch bedrag beschouwde de bewindsman als een subsidie op de door Rotter dam ontw-ikkelde havenplannen. Hfj achtte dit in strijd met het be leid van het rijk, dat op het ogen blik vooral gericht is op industriële activiteiten aan buiten de Randstad Holland gelegen zeehavens. Toen op basis van de eigendoms rechten geen akkoord bereikt kon worden hebben minister en gemeen te elkaar gevonden op een ander uit gangspunt: de voor het opspuiten van de Maasvlakte benodigde hoe veelheden zand. De prijs per ton die Rotterdam verschuldigd is, varieert al naar gelang de winplaats van 8 tot 24 cent. Rotterdam zal de totale som van achttien miljoen pas behoeven te be talen in de jaren 1976 en 1977. wan neer de Maasvlakte baten zal gaan afwerpen. De minister heeft laten weten, dat het eigendomsrecht van de Maasvlakte op basis van deze regeling op de gemeente kan over gaan. 's'ïpiKfgV. f 0.25 De moeilijkheden rond aannemer Kiewiet lijken opgelost. „Deze man krijgt zijn geld. Hij heeft zelfs al weer verzocht om het werk aan de baan af te mogen maken. Er mankeert na melijk nogal wat aan. Zo is er een bocht verkeerd gelegd. Het stichtings bestuur zal moeten beslissen of de heer Kiewiet weer aan het werk mag gaan." Een datum wanneer de baan open gaat kon nog niet worden genoemd. „Dat hangt er vanaf, of we de mede werking, die er nu opeens wel is, blü ven houden," zegt het bestuur. SCHIEDAM Presïdeni-airecleur drs. II. Clans Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 per maand (geen giro) 4,50 per week 1,04 losse nummers Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 t.n.v, Het Vrije Volk, Amsterdam. Alle andere betalingen 28333 t.n.v. N.V. De Arbeiderspers. Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam: Alle afdelingen Slaak 34, tot 17.00 uur, tel. 010-111030. Schiedam: Passage 20, tel. 010-268798- 265205. Tussen 18.30-19.30 uur tel, 010-269359 (Bezorgklachten). Kapsalon Hèleue, de salun voor de BETERE PERMANENT. AJ onze permanenten 110,— exclu sie! BTW. Gratis halen en brengen per luxe-auto voor permanent,. Kapsalon Héiêne, Rembrandtlaan 22, Schiedam, tel, 26 7170. NAAR GEENE, Rotterdamsedljk 26-1. voor tassen, koffers en alle fijne lederwareo Tele! 269P1P Voor ONZICHTBAAR STOPPEN naar C J Helnsbroek. Frans Halsplein 2. tel 010-267090 AVONDLECTÜUR Idylle, Jerry Gotto-,. Agent X. Rimboe. Colt 45. e.a. f 0,25 per stuk, rullen 15 ct. Inkoop, verkoop en rul len van boeken, Ook vrlldaKJ ,00 Oe markt WEEKFILM PASSAGE-THEATER: Praulein Dok tor. Weekdagen 2 en 8.15 uur. Woensdag 8.15 uur. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 4.15, 7 en 9.15 uur Kindermatinee Merlyn de tovenaar (Disney) op zondag 29 juni en woensdag 2 juli 2 uur. TENTOONSTELLINGEN STEDELIJK MUSEUM: 14 juni tot- 21 juli: Hedendaagse Franse Grafiek. 7 juni tot 16 juli: Stapelingen en situaties van Ben d'Armagnac en Gerrit Dekker. DIVERSEN DONDERDAG ARCADE 20 uur: Ouderavond St.- Bemardusschool. IRENE 20 uur: Feestavond A. Mag- nusschool. 20 uur: Feestavond Comenius- school A. 20 uur: Repetitie cabaretgezelschap De Clieck. 20 urn: Feestavond r.-k. huishoud school. VRIJDAG ARCADE 19 uur: Adviesbureau Bouwvakbond St.-Joseph. IRENE 20 uur: Afscheidsavond 6e klas Goeman Borgesiusschool. CHR. SOC. BEL. 20 uur: Klaverjas- vereniging Klaver Vier. VRIJDAGSAVONDS geopend voor de (Van een onzer verslaggevers) De belangstelling voor het huren van losstaande vitrines op het Vlaardingse Liesveld is niet bo venmatig groot, In ieder geval staan er op 't ogenblik zes uit stalkasten leeg. Met de opening van 't Liesveldviaduct in zicht vond het gemeentebestuur dat kennelijk een wat onplezierige indruk maken. In ieder geval is er een afspraak gemaakt met de directeur van de chr. detailhandelsschool Be neden Maas, dat leerlingen de vitrines zouden mogen gebrui ken als oefenterrein voor het etaleren. Elke vitrine zal aan een apart onderwerp worden gewijd. Ge kozen zijn: oud-Vlaardingen, ter plaatse van 't huidige Lies veld, voorwerpen, die daar in die tijd werden gebruikt, het visserijmuseum, de onttoikke- Uhg van de plannen voor het huidige Liesveld en de detail handelsschool zelf. De afgelopen, twee dagen hebben de leerlingen al geprobeerd de mogelijkheden van" de recht hoekige vitrines zo goed moge- tijk te benuttenDie op de foto moet een indruk geven van de aantrekkelijkheden van 't vis serij museum. Het gemeentebestuur hoopt op deze manier meteen aan kav,- didaat-huurders ie laten zien dat de kasten best de moeite van hel huren waard zijn.

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1