Honk ba Iweekeinde bij koploper Kleuter in verkeer gedood GESLAAGD Bloemen als proefkonijn bij lucht- metingen Verto zit in dieptepunt Slecht nieuws van B WL en voor nieuwe ideeën, maar niet via terreur Brandweer- alarmcentrale in aanbouw fiSÉiiJ Ernstig gewond bij ongeval Hoofd Rotterdams parket: TSF-teams nu reeds bekend GEVONDEN VOORWERPEN Gezelligste café van Rotterdam Brandjes in Vlaardingen eurotax 15.11.22 HetVrüeVollt J. HUIS Moeilijk Autoverhuur Ongelukje met oliekaeliel Inbraak mislukt Rotterdamse bioscopen Toneei en muziek VRIJDAG 27 JUNI 1968 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 ADVERTENTIE HkmlMIH: iiózè&b&seKetik brommer KAPTEIN (Van onze sportredactie) Zaterdag en zondag is er van honkbal te genieten., op het terrein van DHS. Zaterdag is er. het jubileumjeugdtoernooi en zondag een competitiewedstrijd van het eerste team. (Van een onzer verslaggevers) Haal maar een streep door de veronderstelling, dat de be ruchte smog-verschijnselen, zoals Los Angeles die kent, niet in Nederland zouden kun nen voorkomen. Verleden jaar is gebleken dat het wel zo is. .Een Doek met cut merk Is een waardevol werk WERKPROGRAMMA (Van een onzer verslaggeefsters) Bij de brandweerkazerne aan de Huis te Riviereweg in Schiedam wordt een tijdelijke alarmcentrale ge bouwd. De bestaande ruimte, waarin de centrale is ondergebracht, is te klein. De uitbreiding wordt gezocht in een opbouw boven de ruimte voor de centrale verwarming. De centrale zal met moderne apparatuur worden in gericht. Nog dit jaar hoopt- men de nieuwbouw klaar te hebben. Zoals bekend is het streven nog altijd naar een geheel nieuwe brand weerkazerne, compleet met een hy permoderne alarmcentrale. £tati.*r.w.) it damsedyk KG Tel. 26.35.22 Betaling en aruil te regelen V_z (Van een onzer verslaggeefsters) De 5-jarige Johannes Overzier uit de Boerhaavelaan in Schiedam is gis teren dodelijk verongelukt. Omstreeks half zes stak het 'onge- tjc tussen geparkeerde auto's plotse ling de Boerhaavelaan over. Op dat moment kwam een personenwagen aan. bestuurd, door de 26-jarige ver tegenwoordiger F E. E. uit Rot terdam) De automobilist, op een af stand van nog geen 3 meter van het kind verwijderd, probeerde door krachtig remmen het kind te ontwij ken. Het lukte niet. Het kind werd gegrepen, kwam op de motorkap terecht en werd tegen de weg geslingerd. De GGD heeft de kleuter naar de Dr. Noletslichting gebracht. Het kind overleed aan schedelletsel. (Van een onzer verslaggeefsters) Op de V'.aardingercijk in Schie dam heeft een 65-jarige inwoonster van Schiedam, P. C. v. d. M„ gis termiddag by een verkeersongeluk twee benen gebroken en een hoofd wond opgelopen. Ze stak met de fiets aan de hand de weg over op het moment dat er een scooter kwam aanrijden. De scooter, bereden door de 46-jarige assistent-accountant P. H. H. B. uit Rotterdam, bon de vrouw niet ont wijken. Ds vrouw is via de GGD naar de Dr. Nolctstiehting gebracht. GOUDA Niet minder dan 28 brandweerkorpsen, voornamelijk uit 2üid-Hoï!and, houden aanstaande zaterdag in Gouda provinciale wed strijden, die door de Nederlandse Vereniging van Brandweercomman- danten zijn georganiseerd. 's Morgens worden de juryleden m het stadhuis door burgemeester mr. F. van Di.ike ontvangen. Om zes uur oikt hij in het christelijk lyceum aan de Heemskerkstraat de prijzen uit. Aan de huishoud- en industrieschool voor Schiedam en omstreken slaagden voor het getuigschrift primaire oplei ding: - Wendelien v. Beveren. Vlaardingen; Marja Boer, Schiedam; Gonnie Boertje, Vlaardingen; Miranda Doolaar, Vlaar dingen; Wil Groen, Vlaardingen; Ada v, d. Have, Vlaardingen; Milly Hessels. Vlaardingen; Ria v. d. Meiden, Vlaar dingen; Willy v. Mourik, Vlaardingen; Thea Niesingh. Vlaardingen; Anie, Otïds- hoorn, Schiedam; Simmle Puper, Vlaar dingen;. Lies Speyer. Vlaardingeu; Caro line Stobbe, Vlaardingen; Erna Struyk, Vlaardingen; Marianne Vermaar. Vlaar dingen: Cobie Vrijdag, Vlaardingen; Els Warmee, Vlaardingen; Anneke w Wielin gen. Schiedam; Ada Blokland. Schiedam; Ada Brugge. Vlaardingen; Ria Hofstede. Vlaardingen: Anelle Jonkman. Schie dam; Yvonne Koppier. Vlaardingen: Margret Kortland. Schiedam; Christine Pauw. Schiedam; Carla Plekkringa, Schiedam: Hennie v. d. Raaf, Schiedam; Linda Rigters. Schiedam: Tineke Sehone- veld; Schiedam: Marian Spronkers. Vlaardingen: Joke Verhoef, Schiedam; Jannie Westerveld. Schiedam; Yvonne v. Zelm, Vlaardingen: Roelie Arkenbout. Vlaardingen; Mie» Berkel, Schiedam; Ellen Boomsluiter, Schiedam; Ada v. d. Broek, Vlaardingen; Wlïly Dumont, Vlaardingen; Gerda Jonkman. Schie dam; Evelyn Klerk. Vlaardingen: Wil ly Knikman. Schiedam; Margriet v. cl. Most. Schiedam; Jacqueline v, Schajik. Schiedam; Yvonne Timmers, Vlaardin gen; Marianne v. Vliet, Maassluis; Joke Akkerman, Schiedam; LIda Cino, Schie dam; Marja v. Eijk, Schiedam; Marian v. d. Graaf, Schiedam; Ria Harrèman. Schiedam: Karla Hoogstad. Schiedam: Edith. Jongkind, Schiedam; Ineke maas, Schiedam; Christine Schell, Schie dam; Vera Scholte. Schiedam; Anneke Suisse, Schiedam: Ria v. Tricht, Schie dam; Henny Verhoeckx, Schiedam; An neke v. d. Vlies, Schiedam; Zwaantje Bergsma, Schiedam: Cora v. Gogh, Schiedam: Ellie v. Gogh, Schiedam; An- net Groeneveld. Schiedam; Rietje Har- tlngsveld, Schiedam; Joke, Huysdens, Schiedam; Thea de Jager, Schiedam: Joke Jurgens, Schiedam; Wilraa Kusters, Schiedam; Ria Langeveld. Schiedam; Helma Mulder, Schiedam; Joke v. Oor schot, Schiedam; Marja de Smits, Schie dam: Lenie Zonneveld, Schiedam, Voor het getuigschrift 2 jaar Indivi dueel Huishoud- en Nijverheidsonder wijs: Annette" v. d. Eykel, Schiedam; Gery "Hartveld. Schiedam; Janny Hoppe, Schiedam; Marjan Lodewljl. Rotterdam; Kitty Magielse, Schiedam; Annemarie Noordermeer. Schiedam; Carla Ponsen. Schiedam; Joke v. Ree. Vlaardingen: Bep Rosbergen. Schiedam; Anneke Streefland, Vlaardingen. Geslaagd voor het getuigschrift 3 jaar individueel Huishoud- en Nijverheidsou- derwijs: Ria den Held, Schiedam; Astrid Kel ders. Schiedam; Elsa Knipmeyer, Schie dam; Anjo Naujoks. Vlaardingen; Olga Sluimer, Vlaardingen; Jannie Nesse, Schiedam. Voor het getuigschrift Assistente H- met de nadruk op de huishoudelijke vak ken; Gerry Aasman. Vlaardingen; Anneke v. Berke, Vlaardingen; Marian Buyten- hek, Schiedam; Tineke v. Dijk, Schie dam; Sophia Glansdorp, Vlaardingen; El ine v. d. Hak. Vlaardingen; /Z orrie Immerzeel. Madssluis; Inge Marschall, Schiedam: Ria Scheepmaker. Schiedam: Corrie v. Teeffelen, Vlaardingen; Nel v. Zuidam, Schiedam. Voor het getuigschrift: Assistente-N N met de nadruk op naald vakken: Yvonne Bambach, Vlaardingen; Dine- ke Brutnsma, Vlaardingen; Desi Brust, Schiedam: Atle Griep. Vlaardingen: Jo ke de Kooter. Schiedam; Ineke Monne, Vlaardingen; Tineke Onderdelinden.' Schiedam: Eveline Oosterman. Schie dam; Hella .Voordendag. Vlaardingen; Yvonne Akkerman, Schiedam. Leerling-verkoopster: Anja Dorsman, Schiedam: An ja Gar- nier. Schiedam; Gerry Kooij, Schiedam: Rita Schut. Schiedam; Lijda v. Vuuren, Maassluis; Nellie Winterswijk, Schiedam: Anneke Zieck. Schiedam. Leerling-kapster: Yvonne v. d. Boom, Rotterdam; Leide- ke Dinkelaar. Schiedam: Greetje 'v. dd. Driessche. Rotterdam: Frieda Kersten, Vlaardingen; Niesje Oushoom, Schie dam: Anja Timmers. Schiedam. Kostuum naaister Dinle Nesse. Schiedam; Mar ga Poot, Vlaardingen: Clara, de Swart. Schiedam. Kindervevzorgster: Joke den Bakker. Vlanrdlngeu: Anne ke Berus. Schiedam; Corrie den Boer. Schiedam: Berty v. Gog. Schiedam. Astrid Hollebeek. Vlaardingen; Mary Struys. Vlaardingen: Tineke r d Tuuk Schiedam: Marja Visser. Schiedam; Ada v Vliet, Vlaardingen; Trtidy v. Vliet, Maassluis; Marijke v. Wielingen. Schie dam; Astrid V. Wijk. Vlaardingen; DHS. dat in het najaar vijftig jaar bestaat, heeft in de achter ons lig gende weken ai een aantal toernooi en verspeeld: de junioren- en pupil- lentoernooien en het veteranen toer nooi. De honkballers willen nu, Lv.m. het jubileum ook hun steentje bij dragen. De senioren spelen ai een paar weken hun nederlaagtoernooi maar ook de honkbaljeugd van DHS wordt er in betrokken.. - Zaterdag is het mogelijk om. de honkballers van de toekomst bezig te zien. Dan wordt er de gehele dag een jeuedtcernooi gehouden op het veld van DHS. De deelnemende honkbalversnigingc-n zijn. naast DHS natuurlijk, Libanon. Gouda en Schie dam.. Reeds om tien uur wordt de eerste bal geslagen. Zondag speelt DHS een inhaal wedstrijd tegen Forward Hitters. Deze wedstrijd werd aan het begin van het seizoen afgelast. DHS kan zich bij een zege nog vaster aan de kop nestelen. Een goede gelegenheid voor de honkballiefhebbers in Schie dam om zondag de slagformatie van koploper DHS eens aan het werk te zien. (Van een onzer verslaggevers) In Rotterdam worden deze zomer proefmetingen van luchtverontreini ging gedaan, waarbij verschillende bloemensoorten langs de openbare verkeerewegen ais proefplanten dienst doen. Dc afdeling plantsoenen van Ge meentewerken stelt dit proefonder zoek in. Dat gebeurt in samenwer king met het Wageningse Instituut voor Plantenziektekundig Onderzoek. Zo zijn in de Rozenlaan en langs de 's Gravendijkwal bloembakken uitgezet, die de volle laag van uit laatgassen krijgen te verwerken. Aan de Gordelweg is een perk met planten ingericht. Planten ais tabak, petunia, begonia, geranium en afri- kaantjes registreren zeer gevoelig de luchtverontreiniging door uitlaat gassen. De planten vertonen ver traagde groei, komen niet of slecht tot bloei. Het onderzoek zal door me ting en waarneming aan het licht moeten brengen, in welke mate uit laatgassen boosdoeners van de na tuur zijn. (Van een onzer verslaggevers) De Verenigde Touwfabrieken N.V. (Verto) zit in een dieptepunt, kan een stootje verdragen en zal uit de reserves toch 10 pet. dividend over 1968 kunnen uitkeren. Dat waren mededelingen van ir. P. M. van Doormaal in de donder dag gehouden aandeelhoudersverga dering te Rotterdam. Dit jaar zal niet beter worden dan het vorige jaar, maar binnen enkele jaren zou het bedrijf weer rendabel kunnen zijn, voorzag hij. Ter beurze wil de bedrijfsleiding aandelen inkopen om niet door dei-den overrompeld te kunnen worden. De reorganisatie is nu voor 50 pet. voltooid, zei directeur ir. J. M. Mat- t hij sen. Het bedrijf is bezig met een omschakeling van de produktie, naar tapijten van zachte vezel. SMOG: oak Rotterdam kent het Op tien verschillende dagen dreef er 'n merkwaardige, prikkelende lucht boven de stad, die gepaard ging met een blauwachtig waas. Metingen we zen op 'n sterk verhoogd ozongehalte. Ogen en ademhalingsorganen van duizenden Rotterdammers werden ge prikkeld. Tegenover dit slechte-nieuws uit 't jaarverslag over 1968 van de Commis sie Bodem, Water en Lucht staat ook een geruststellende conclusie. Wie de resultaten van de medische onderzoekingen overziet, gedaan tus sen 1963 en 1968, ondervindt dat het „zeer moeilijk" is om in Rotterdam klassieke medische gevolgen van luchtverontreiniging op te sporen. Het is beter bij de bestrijding van de luchtverontreiniging niet langer van deze argumenten gebruik te ma ken. Men staat sterker als men „schoonheidscriteria aanlegt, die ver tolken wat er bij de bevolking aan behoeften van zuivere lucht bestaat." Aan de ene kant wordt dan een dreiging voor de gezondheid wegge nomen, aan de andere kant schept men een middel om strenger tegen de "luchtverontreiniging op te treden dan aan de hand van ziekte en sterf- te-cijfers mogelijk is, aldus het jaarverslag. Bronchitis-onderzoeken bij gemeen te-ambtenaren en bij kinderen in Crooswijk en Hiliegersberg hebben de Commissie BWL in deze conclusie kennelijk gesterkt. Wel merkt zij op dat bronchitislijders op dagen met sterKe luchtverontreiniging nadeel kunnen ondervinden. De nieuwe 'smog'-verschijnselen verontrusten de commissie wel. Het lijkt er namelijk op dat we voor het eerst te maken hebben gehad met eenvrije reactie van verscheidene luchtverontreinigende stoffen. Ver moedelijk is voora! het autoverkeer schuldig. "Wij z(jn kennelijk op weg naar een nieuw soort luchtverontreiniging.' zei een van de commissieleden van morgen. 'We hebben het tijdperk van rokende kachels en roetende schoorstenen wel achter ons gela ten.' Het rivierwater, dat Rotterdam binnenstroomde, was in 1968 iets minder vuil dan in 1967. De water afvoer op de Rijn was in 1968 ech ter tien procent gróter.- Bodemverontreiniging werd voor namelijk veroorzaakt door lekkage van pijpleidingen of ondergrondse tanks Er werden in 1968 33 geval len bekend; vjjftien tanks moesten worden opgeruimd. Een opmerkelijk detail is nog. dat de Rotterdamse politie in 1968 ruim 3300 autowrakken uit de stad weg haalde, tegen ruim 2500 in 1967. Het in brand steken van oude auto's blijkt bijzonder veel rook en roet te geven. Men hoopt daarom in samen werking met particulier initiatief tot een centrale installatie te komen, die dit werk hygiënischer kan doen. (Van onze sportredactie) Hoewel het tafeltennisseizoen nog niet in zicht is. heeft TSF nu reeds de diverse teams bekend gemaakt voor het nieuwe seizoen. In TSF 1, uitkomende in de hoofd klasse, spelen Cas van Koetsveld, Henny Stolk en Gerrie Vaessen. Het tweede team, uitkomende in de over gangsklasse wordt gevormd door Nol Braak, Hans van der Broek en Henk Eikmans. Het derde team. ook uitkomende in de overgangsklasse is samenge steld uit de spelers Dick Boer, Pe ter van der Broek en Hans Dries. Het nieuwe seizoen gaat op maandag 18 augustus van start/Dan ook ope nen' zich weer de deuren vad de Schieöamse „tafeltennistempél" De Beurs. nzer verslaggevers) ..j. ;ir dat wij, rech ters ei. het Openbaar Minister. open zouden staan voor ideeën, maar het is wel jut wij die nieu we ideeën niet op drongen wil len krijgen via terreur." Tot die uitspraak kwam mr. S. J. van der Hoeven, hoofd van het Rot terdamse parket, woensdagmiddag in een buitengewone zitting van de rechtbank te Rotterdam ter instal latie van mr. S. Oudkerk als vice- president en mej. mr. M. Wildschut ais rechter. Voor hem had rechtbankpresident nu-. J. G. L. Reuder in een origi nele boutade als zijn mening uitge sproken, dat zonder rechtshandhaving onder controle van de rechter de samenleving chaos, terreur en het recht van de sterkste te - wachten staan. Beiden richtten zij vriendelijke woorden tot de nieuwbenoemde ma gistraten. Datzelfde deden mr. M. C. de Graaff namens de griffie en mr. W. E Boelens als deken der orde van advocaten. Mr. Oudkerk. die verleden jaar als rechter in Rotterdam werd geïn- staiieerd, was jarenlang lid van de wetenschappelijke staf van de juri dische faculteit te Utrecht tot hij in 1960 tot rechter in Groningen be noemd werd. Mr. Wildschut, wier benoeming het mogelijk maakt het korps kinderrechters uit te breiden, heeft haar sjjoren op dit terrein ver diend bij de Raad voor de Kinder bescherming. DELFT (ANP) De voorzitter van de Wetenschappelijke Raad voor de Kernenergie, prof. dr. J. H. de Boer, die vandaag afscheid neemt als voor zitter van deze raad, is benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje- Nassau. Minister Veringa van Onder wijs en Wetenschappen heeft tijdens een bijeenkomst in de aula van de Technische Hogeschool in Delft de versierselen behorende bij de onder scheiding, aan prof, de Boer uitge reikt. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 tot 17,00 uur, behalve op zaterdag en zondag: armband; hals ketting; 2 kindervestjes; sporthemd; jongenstrui: ring met 2 sleuteltjes; 3 sleutels aan ring; vier sleutels; herenbril; wiel met band; kinderwa gen; rode fles. brandblusapparaat plus slang; portemonnee met inh.; portefeuille. Te bevragen bij de vinders; rij wieltas, A. J, Bosman, Snelliussin- gel; rijbewijs, Edelweiss. Da Costa- straat 32 a; step. Loch, Hoogstraat 133 a: 2-wielig kinderfietsje, mevr. Kerpels, Jozef Oreiiosingel 319; ring met 3 sleutels, v. d. Zouren, v. Heu- ven Goedhartstraat 102; 5 sleutels in étui. Vrijland. Vlaardingerdijk 207 a: 3 sleutels in étui. mevr. Plooij, Mac- kaijstraat 22; jack, Sitten, Dr. Za- Euenhofstraat 149; kindervestje. J. J. Visser, v. Ostadelaan 46; kinderpet je, v. Doom, Broersveld 156; kinder jack, v. Asten, St. Liduinastraat 7; regenjas, Dierendonk, B. v. Haaren- laan 1328; 2 kluwen wol, J. de Hoop, Troelstralaan 14; -regenbroek en bad laken, Goutziers, Valeriusstraat 45; jongensjack. Poortvliet, Fr. Halsplein 20; overhemd. H. de Heer, Fabristraat 67 a: sweeter, mevr. Zwaan. Mackaijstra&t 14; dameshor loge, Haan, Kor Kuilerstraat 48; let ter H, Mastenbroek. Pr. Fr. Hen drikstraat 14; platenbon. Klooster man, Parkweg 134; bedelkettinkje. v. Waisum, Mgr. Nolenslaan 187 (tel. 267390); bankbiljet. Kis de Vries, Mgr. Nolenslaan 229: dames horloge, fa. v. Loenen, Dam 43; bedelannbandje, mevr. De Geer, Westvest 80 a; bankbiljet, Ingrid Lips, J. A. Alb. Thijmstraat 17 b; herenhorloge, C. Haars, Boerhaave laan 99 a. Dierentehuis, Sint Anna Zuster straat: pincher, lichtbruin. Groene parkiet, C. J. v. Berkel, v. Maanen- straat 22; zebra vinkje en kanarie, Midavaine, Morsestraat 28. (Van een onzer verslaggevers) Eigenaar G. Klein van café De Viersprong op de Goudse- rijweg was er duidelijk niet op voorbereid: een hossende mas sa. vooropgegaan door een jury en het muziekkorps van de Steenkolen- en Handelsver eniging nam bezit van het (Volgens de jury) gezelligste café van Rotterdam. Vier maanden van kroegen aflopen waren eraan, vooraf gegaan. Dit als een van de ac tiviteiten ter gelegenheid van het elfde lustrum van 't Rot terdams Studenten Corps. Jurylid Willem van Nieuwen- hnizen: „Voor ons was de ge zelligheid als belangrijkste norm gesteld." Daarbij woog ook de omgeving waar 't café lag mee. En hij vergat erbij te vertellen dat ook een norm was dat er Heineken geschon ken moest worden. Nadat men zijn dorst meer dan gelest had, ging de stoet met aanhang naar de Jonker Fransstraat. Daar bevond zich namelijk 't gezelligste jeugd- cafê 'Hazzcbaz'. (Van een onzer verslaggevers) De 64-jarige mevrouw J. H. van Driel is vanmorgen met brandwon den aan beide armen en aan' haar linkerbeen en licht geschroeid haar naar het Holyziekenhuis te Vlaardin gen gebracht na een ongelukje met haar oliekachel. Zij wilde in haar huis aan de Sportlaan 67 de kachel aansteken, maar daarbij bleek dat er nog een laagje olie in dc kachel stond. Zij probeerde de vloeistof op te zuigen met oude kranten die zij daarna naar de keuken bracht. Bij het aansteken van de kachel blees die echter nog te veel olie te bevatten. Er ontstond een steek vlam, waardoor de kranten, die me vrouw Van Driel in haar hand hield, vlam vatten. Zij hilde naar de keu ken. waar een gordijntje in brand raakte plus de al eerder met olie doordrenkte kranten. Een te hulp geschoten buurvrouw zag kans alle brandende materialen naar buiten te werken. De brand weer hoefde niet op te treden. In een huis aan de Patrimonium- dwarsstraat in Vlaardingen ontstond donderdagmiddag een begin van brand toen de vlam in een pan met vet sloeg. Buren blusten het vuur. Dc bewoonster van hét huis, de 83-jarige mevrouw Van L.. was door hf.r gebeurde zo van streek gebracht, dat ze naar het Holyziekenhuis moest werden vervoerd, Dc brandweer moest donderdag handelend optreden b(j een brandje in een container bi] de Oude Haven- brug. Dc container was eigendom van dc firma Klok uit Rotterdam. De schade viel achteraf nogal mee; al leen de verf was aangetast. De oor zaak is nog onbekend. De afgelopen nacht is ingebroken bij de firma Kwakkelstein aan de Westhavenkade in Vlaardingen. Er is een poging gedaan de brandkast te openen, maar men slaagde er slechts in de slotplaat te verwijde ren. Uit het kantoor wordt verder niets vermist. (ADVERTENTIE) Weekfilm: Passage Theater: „Fraulein Dok tor." Weekdagen 2 en 8.15 uur. Woensdag 8.15 uur. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 4.15, 7 en 9.15 uur. Kindermatinee „Merlyn de tove naar" (Disney op zondag 29 juni en woensdag 2 juli om 2 uur. Tentoonstellingen: ~- Stedelijk Museum: tot 21 juli He.» tiendaagse Franse Grafiek. TotIS juli Stapelingen en situaties van Ben d'Armagnac en Gerrit Dekken Diversen: Vrijdag: Arcade 19 uur Adviesbureau Bouw- vakbond St. Joseph. Irene 20 uur: Afscheidsavond Se klas Goeman Borgesiusschool. Chr. Soc. Bel. 20 uur Kiaverjas- vererüging Klaver 4. ARENA, tel. 230730 E:);e tla» eelt sheriff (14 Jr.i 2. 7 en 9.30 uur. Vrijdag- en zaterdagnacht 12 uur: Ringo de gevreesde (18 Jr.) CALYPSO, tel. 131855. De gendarme op vrijersvoeten (a.U 2, 7 eu 9.30 uur. Vrijdag- en zaterdagnacht 52 uur: A shot in the dark (18 Jr CENTRAAL, tel. 138210. Loving Fee ling (18 Jr.) 2. 7. en 9.15 uur CINEAC (Bijenkorf), tel. 121139 JungleBoek (a.U 9.30. 11.30, 1.30 en 3.30 uur. High Noon {14 Jr.) elke avond 5.30, 7.30 en 9.30 uur CINEAC (Beursgeb.i. tel. 138082. Sexy Suzanne zondigt weer (18 jr.) 9.30. 11.30, 1.30, 3.30. 5.30. 7.30 en 9.30 uur CINERAMA, tel. 115300, The longest day (14 Jr.) 1.45 en 7.45 uur COLOSSEUM, tel. 190352, High Noon jr.) elke avond 7 en 9.30 uur. Walt Disney's tefcenfllmparade (a.l.) elke middag 2 uur CORSO, tel. 121110, Funny Girl (a.!.) 2 en 8 uur GRAND, tel. 233363, Gejaagd door de wind <14 Jr. i 1.30 en 7.30 uur HARMONIE, tel. 271204. do. l.m zo.: De stille wreker (18 je.) 2, 7 en 9.15 uur. Ma. tun. wo.: Triple Cross (14 Jr.) 2. 7 en 9.15 uur KRITERION, tel. I28S15. Edipo Re (18 Jr.) 2.30. 7 en 9.30 uur LUMIERE, tel. 117755. Ooriogshei Batangas (14 Jr.) 2. 7 en 9.30 uur LUXOR, tel. 138326, Pervers spet OS Jr.) 2. 7 en 9.30 uur METRO, tel. 174500, Cameiot (14 Jr 2 en 8 uur PASSAGE (Schiedam), tel. 269563 Fraulein Doktor (18 jr.) 2 en 8.15 uur. Woensdag 2 uur; Merlin, de tovenaar PRINSES, tel. 230754. do, eu vrijd De Bruiden van Dvacula (14 jr.) Ma.: De spookrijders <14 Jr.). Dh cn WO.: De zoon van Frankenstein (18 jr.) 2. 7 en 9.30 uur REX, tel. 236071, donderdag: Ik... een markies (18 jr.) 2. 7 en 9.15 uur. Vanaf vrijdag: Maigret eu het van Gogh-mysterie <14 jr.) 2, 7 en 9.15 uur. Woensdag 2 uur: CharJle Chaplin Cocktail (al.) STUDIO'62. tel. 233363. The nart» <a.l.) 2.15. 7 en 9.30 uur THALIA, tel. 111555, Fraulein Dok tor (18 jr.) 2, 7 en 9.30 uur 'T VENSTER, tel. 251900. Lieve lie ve John (18 Jr.) 2, 7 en 9.15 uur Vrijdag- en zaterdagnacht 12 uur: Meiu Kampt (18 Jr.) VICTORIA, tel. 248333. donderdag: Bonjour Tristesse (la jr.) 7 en 9.30 uur. Vanaf vrijdag: pokeren met de dood <14 jr.) 7 en 9.30 uur. Maandag gesloten. Woensdag 2 uur: Ali en zijn kameel (aj.j VRIJDAG DE RCVrTEBDAMSE SCHOUWBURG. Het Nationale Ballet m.b v Het v Norlands Balletorkest, 8.15 uur. MANDERS_ CABARET. Mauritsstraat straat 65, BIJ Dorus op visite. 8 uur. SCHIEDAM President-directeur drs. H. Claus Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 per maand (geen giro) 4,50 per week jt04 losse nummers oj25 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 t.n.v. Het Vrije Volk, Amsterdam. Alle andere betalingen 28333 t.n.v. N.V De Arbeiderspers, Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam: file afdelingen Slaak 34, tot li.OO uur. tel. 010-111030. Schiedam: £?-s4?Se 30. te!. 010-268798- r„I1- 1 «'--en 18.30-19.30 uur tel. 010-209359 (Bezorgklachten).

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1