In kader van ke activiteit: Mevrouw Van geeft veertig jaar zwemles Als ze maar zwemmen Hoeks Mannenkoor ter ziele Boete van 15.000 voor directeur Bejaarden op fietspad aangereden Rotterdammer komt om in Z.-Frankrijk IletAriJeVoIk Zestal nam planten mee Agenda Blusgen Blijvend Expo Gouden Delta Nog steeds Zang ƒ13.400 te weinig belasting betaald KENMERK VAN GOEDE SMAAK 'Ti' Soms van u? Burgerlijke Stand. Liefdespoëzie Scooterdiefstal Rotterdamse bioscopen Toneel en muziek Diversen DONDERDAG 3 JULI 1869 Voorzitter B. van Noordenne overhandigde mevr. Van Os een armband met inscriptie. Van onze medewerker BAS VAN BOCHOVE „Moeder heeft altijd wel ergens pijn., Is het haar knie niet, dan is het wel haar rug. Maar alleen als ze in het zwembad is, dan gaan meteen alle pijntjes over. Dan is ze in haar element." Dat zegt de dochter van mevrouw Van Os, kort voor haar moe der eens flink in het zonnetje werd gezet vanwege het feit dat ze veertig jaar lang lid is van de Schiedamse Reddingsbrigade. HERENKLEDING - HERENMODE p]l 1i ORANJESTRAAT 21 - TELEFOON 2687 83 - SCHIEDAM Een grandioze, adembenemende voorstelling van Shakes- peares Troilus en Cressida bood de Royal Shakespeare Com pany uit Stratford woensdagavond in de Rotterdamse Schouw burg; het was een grootse toneelgebeurtenis, die, wat men ook van het Holland Festival moge zeggen, alleen in dit kader kan worden gebracht en waarvoor de stampvolle zaal uitermate dankbaar was. Bijna vier uur duurde de opvoering, maar ze viel blijkbaar niemand een moment te lang. ZAAIERS Dan hoeft a niet lang te zoeken De winkeliersvereniging Koopcentrum Vlaardingen en het gemeentebestuur zijn samen van plan van de opening van het Liesveidviaduct op donderdag' 10 juli een feestje van enige allure te maken. WEEKPRO GRAMMA eAUINA 15 (Van een onzer verslaggeefsters) Zaterdag 5 juli wordt voor de eerste maal een nationale brandweerdag gehouden. De Schiedamse brandweer zal in ieder geval aan deze manifes tatie meedoen. De dag is bedoeld, zo werd gisteren op een persconferentie in de brandweerkazerne uit de doeken gedaan, om brandweer en publiek wat dichter bij elkaar te brengen. De hele zaterdag zullen er in en om de kazerne aan de Singel activiteiten zijn. Vla deze hoopt men het publiek en vooral de jeugdigen daaronder, 'rt beetje een idee te geven van wat er allemaal bij de brandweer omgaat. Volgens brandweercommandant D. de Jager zijn er altijd nog veel mensen die huiverig zijn voor de brandweer. Ze weten ook niet hoe het er reilt en zeilt. Welnu, voor diegenen, die over hun ..drempelvrees" kunnen heenkomen, staat zaterdag de kazernepoort wijd open. Tijdens rondleidingen, die des morgens om kwart over 11 en 's mid dags om kwart voor 2 worden gehou den, zullen brandweermannen 'n uit eenzetting geven over hetgeen er bij de brandweer allemaal omgaat. „Brandweer betekent meer dan al leen maar brandje blussen," aldus de brandweercommandant. Alleen al op het gebied van de hulpverlening is er heel wat te doen voor de brand weer. Op de brandweerdag zal ook de jeugdbrandweer van Schiedam, nog geen half jaar jong, van de partij zijn. Dit korps telt 17 leden. Allemaal jongens tussen de 16 en 19 jaar. Sinds kort hebben ze een uniform: 'n zwart pak met een witte helm, en laarzen, uiteraard. 's Morgens om half elf zal de jeugd brandweer aan burgemeester H. Roelfsema van Schiedam worden ge presenteerd. Daarna is er. om kwart voor 11 een demonstratie door het korps. open Om 11 uur geeft het „grote" korps een blusdemonstratie. Na de rondlei ding volgt dan om 12 uur een demon stratie met het gebruik van perslucht maskers. He programma wordt om 1 uur vervolgd met een demonstratie van reddingsoefeningen. Dan weer een rondleiding en ten slotte om half 3 weer een demonstratie door de jeugd brandweer. Alle evenementen vinden rond de brandweerkazerne plaats. De brand weer hoopt op een grote publieke be langstelling. Gehoopt wordt ook dat er bezoekers zullen zijn die dankzij de brandweerdag een blijvende belang stelling houden voor de brandweer, Jonge mensen zijn by het brandweer korps van harte welkom! Het Hoeks Mannenkoor bestaat niet meer, In een meer praktisch dan emo tioneel getinte vergadering is beslo ten het koor op te heffen. Daarmee is een einde gekomen aan een traditie van ruim 46 jaar. De bakermat van het Hoeks Mannenkoor is een goede renwagen van de spoorwegen, die door een groepje spoorjongens werd gebruikt als schaftlokaal. Daar na men de heren Stolb, Rcelands. v. d. Kwast en Bliek het initiatief en op 1. oktober 1921 werd het Hoeks Man nenkoor opgericht. Al spoedig telde men 50 leden en de heer L. van Bat- turn uit Den. Haag nam de leiding op zich. De grootste bloei beleefde het koor In de jaren 1946 tot 1953, ander lei ding van de heer C. Greif. Hoeks Mannenkoor was toen een begrip in de Nederlandse koorweneld, een groep van negentig mannen die over al waar ze kwamen eerste prijzen en ereprijzen wegsleepten in de hoogste concoursafdelingen. De eerste terugval kwam na het overlijden van Greif in 1953. Zijn op volgers Guus Smeets en Jan Lukas kenden de eenheid in het kcor niet langer bewaren. Steeds meer leden vielen af. Het overlijden van enkele prominente bestuursleden (Siem v. d. Ende en Gerrit Bcekestein) handi- capte de vereniging ook. De jonge pensen lieten het koor In de steek. Aan het kleine aantal leden, dat wil blijven zingen, is 'n uitweg gebo den. Het dameskoor "Vox Humana heeft namelyk het contract met diri gent Ton Wesseling niet verlengd en de dirigent van het mannenkoor. Jan Lukas, aangetrokken. Het dameskoor verandert in een gemengd koor. OUDE TONGE (ANP) De „Expo Gouden Delta", 'n expositie van gla diolen, kunst, middenstand, land bouwmechanisatie (op bollengebied) en voorlichting wordt gehouden van woensdag 6 augustus tot en met za terdag 9 augustus in de sporthal van Oude Tonge. De organisatie is in handen van de gladiolenvereniging Goeree-Overflakkee". De hoofdat tractie van de expositie is de gla diool en alles wat daarmee verband houdt. We zitten met haar In kamer 316 van het bejaardencentrum Thurlede. Het kost moeite mevrouw Van Os daar te spreken te krijgen, want deze alt-ijd bezige bij is meestal in het zwembad. We hoeven het haar bijna niet te vragen. Ze zegt het als vanzelf dat ze bijna 74 jaar is. Van die 74 jaar staat ze ai veertig jaar lang geboekt in de ledenregisters van de SRB. ,Dat begon op de Havendijk. U weet wel dat oude zwembad. Wat een gezellige boel was dat toch. Altijd lol met elkaar." Mevrouw Van Os heeft in die veer tig jaar ontelbare kinderen de zwem kunst bij gebracht. Maar dat niet alleen Ook de kunst om iemand die niet kan zwemmen uit het water te redden het reddend zwemmen heeft zij velen aangeleerd. Nog weet ze niet van ophouden. Het zwembad trekt haar nog iedere dag. Ze vindt het, dan ook helemaal niet leuk dat ze op de avond van de feestelijke huldiging tot half acht thuis moet blijven. „Ik had liever ui om vier uur naar h"t Sportfondsen- bad gegaan. Dat wacnten is niks voor mij," zegt ze wat kregel. Nog steeds is ze, weer of geen weer, in cf langs het bassin te vinden. .Dankbaar werk?" Ze moet even nadenken op onze tTaag. „Nee, toch niet helemaal, want als ze in mijn groep klaar zü'n dan gaan de kin deren weer naar een andere groep. Je ziet het- werk niet helemaal af. Maar dat is niet zó erg. Als ze het maar leren en de SRB heeft goede instructeurs hoor." Mevrouw Van Os werd dan voor al het vele dat ze in die veertig jaar voor de Schiedamse zwem gemeen schap heeft gedaan, gisteravond in het met vlaggen versierde Sportfond- senbad gehuldigd. Tweede voorzitter B. van Noor denne sprak haar toe en gaf haar namens de SRB een armband met inscriptie. Ook de directie van het Sportfondsenbad bleef niet achter terwijl het personeel van het bad en de instructeurs van de SRB haar ook niet vergaten. „Allemaal voor mij?" vraagt ze wat ongelovig. Mevrouw Van Os weet met haar lege tyd best raad. Terwijl we met haar praten vult de tafel waaraan we zitten zich met allerlei diploma's en getuigschriften. „Tot mijn 65ste jaar ben ik donor geweest van de bloedtransfusiedienst. En buiten het zwemmen ben ik nog lid van vier zangkoren. Ja, vier hoor," benadrukt ze nog eens. Het bejaardenkoor van Thurlede heeft in haar een goede kracht, maar ook Excelsior en Wilton kunnen me vrouw Van Os op hun clubavonden welkom heten. .Het bejaardenkoor van de Ouden van Dagen ben ik ook lid van." Het was dus niet vreemd dat we me vrouw Van Os deze week bijna niet te pakken konden krygen. Maar gisteravond moest ze er dan toch aan geloven. „Verplicht huisar rest vanwege het feest," lacht ze. „Maar ik ben toch liever in het zwembad," zegt ze tot besluit. Haar dochter helpt haar de feestjurk aan te trekken. Voor een avond blijft het- badpak in de badtas.... Het Haagse gerechtshof heeft de directeur van een n.v. in Vlaardin- gen veroordeeld tot een geldboete van 15.000. plus een maand gevan genisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar De directeur had onjuiste aangif ten gedaan aan de belasting. Bepaalde „zwarte" inkomsten, dat wil zeggen, die hij buiten de boek houding om ontving, had hü niet aangegeven, waardoor over het jaar 1965 een bedrag van 13.400 te wei nig belasting werd betaald. De rechtbank te Rotterdam had verdachte veroordeeld tot 15.000, boete en een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van een maand, van welk vonnis de procureur-generaal bij het hof de bevestiging eiste. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) De 69-jarige mevrouw W. B. K. uit Schiedam is gistermorgen op het fietspad van de Broersvest aange reden door een bromfietser. De dame stak vlak voor de brommer het fietspad over. Ze is met gekneusde ribben in het gemeenteziekenhuis opgenomen. Ook op het fietspad van de Oran jestraat werd gistermorgen een be jaarde voetgangster door een brom mer aangereden. Het is de 68-jarige mevrouw G. de H. uit Schiedam. Zij stak plotseling het fietspad over. Ze liep schaafwonden aan haar elleboog op. Nadat ze ter plaatse was ver bonden kon zij per taxi naar huis. Op de Rotterdamsedijk reed de 7-jarige mej. A. H. uit Naaldwijk met haar bromfiets tegen het por tier van een geparkeerde auto. Een passagier van de automobilist open de, zonder op het verkeer te letten, het rechterportier. Het meisje moest met een gekneusde enkel en schaaf wonden aan haar arm naar het zie kenhuis. Vandaar kon ze naar huis. Op het Schiedamse politiebureau heeft de Schiedammer A. F. aangif te gedaan van diefstal van zijn bromfiets. Het voertuig stond, niet op slot, op het Dr. Wibautpleïn. Uit de cabine van een vracht wagen van de heer R. S. uit Rotter dam is een radio ontvreemd. De wa gen stond in een afgesloten garage aan de Westvest. 1 VRIJDAGSAVONDS GEOPEND eare any en Geboren: Evelien E, d. v. W. A. an Wijlen en L. H. A. Brants; Lourens. z. v. L. Stok en J. M. E. Rietveld; Mireille M, d. v. A. M. Bak en C. M. Hodes: Bernardus H. M.. z. v. B. H. M. Dries en E. A. W. Smits. Overleden: M. vam der Hammen; J. Amersfoort; M. A. S. Herben, echtg. G. Westerman; J. Scholten; E. Noordijk, wed. M, van Vliet; A. C. Beukers; B. J. Schneider; D. J. Haring, echtg. L. J. Varewijck. Kijk bij de (Van een onzer verslaggevers) By een auto-ongeiuk in Zuid- Frankryk (dep. Audei is woensdag de 47-jarige Th. van der Laan uit Rot terdam om het leven gekomen. Hy botste met zyn auto tegen een tegen ligger. waarvan drie van de vier in zittenden werlen gedood. De dochter van de Rotterdammer, Adriana (17) en haar vriendin, Yvonnen de Klein (18), die in de auto zaten, werden zwaar gewond. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00-17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: boodschappentas met inh.; ring met 5 sleutels; vulpenpotlood; 2 sleutel tjes; kinderbril; ring met 6 sleutels, sleuteltje, 4 sleutels in etui; lipssleu tel; ring roet 5 sleutels; lipssieutel autosleuteltje; bromfietsplaatje; velg met band; blauwe parkiet. Te bevragen bij vinders jongensjack, Pieterse, Broersvest 75 jongensjasje, mewouw De Jong. Rijnstraat 28b (na 16.30 uur)kin dervestje, v. Herpen. Valeriusstraat 80; 1 paar glacés. Martens, Korte Singelstraat 14; medaille Avondvier daagse. Lida Groen, G. Reinders straat 34a; pakje met inh., J. Hen sen, Heinsiusstraat 65; duimstok, Gijtenbeek, Obrechtstraat 8; 5 sleu tels in etui. Van Veelen, Beukelsdyk 104, Rotterdam (tel. 239669); bos sleutels, Lida Groen, G. Reinders- straat 34a; ring met 6 sleutels. Boom sluiter, Heenvlietstraat 50; autosleu teltje, mevr. Klein, Delflandseweg 542; herenbril, den Ouden, Hagastr. 8; bos sleutels, mevr. Holsken, huijs- manstraat 29; trouwring, de heer Brouwer, Celebesstraat 7. Vlaardin gen; kettinkje met sterrenbeeld. Hoven, v. Riebeeckstraat 4, Vlaar dingen; herenhorloge, de heer Kui per. B. Baliotsingel 69b (tel. 153638); bankbiljetten, mevr. Bakker, W. Pij perstraat 45; ketting, Martens. Kor te Singelstraat 14; kettinkje met sterrebeeld, Nootenboom, Fr. Haver- schmidtlaan 27; armbandje, Schud- debeurs, v. Tienhovenstraat 30. ttel 261567)damesportemonnee met inh. mevr. v. Duijn, B. K. laan 223c portemonnee met inh., Graaf van Loon. Rotterdamsedijk 270a; fiets tas, K. Bultje, Willemskade t.o. 37 Woonark: boodschappentas met inh., A. P. Jeup, StïTjensestraat 36. Dierentehuis, Sint Anna Zuster straat: zwarte huiskat. Zwarte poedel. Moerman, Hoofdsin gel 51 Vlaardingen. Vier dagen feest nieuw rondom Liesveidviaduct Troilus en Cressida, kort na de Hamlet geschreven, is een van de wunderiykste en aangrypendste stuk ken van Shakespeare, een tragi komedie, waarin de oorlog en de liefde in gehjke mate worden ontluis terd en het zogenaamde heldendom van alle glorie wordt ontdaan. Beter zou men het werk in feite nog een groteske kunnen noemen, zo bitter als gal, omdat er van menselijke waarde en waardigheid in feite niets in over bluft. Het stuk speelt gedurende de bele gering van Troje door de Grieken en toont ons o.a. de beroemde helden uit de boeken in volkomen onttakelde gedaante: zo is Ajax een blaaska kende bluffer, Achilles (met zijn vriendje Patrocius) een verwüfde laf aard, Ulysses en Nestor zijn klets kousen, Pandarus een seniele, wellus tig" koppelaar en Helena, om wie reeds zeven jaar bloed vloeit, en Cressida zun hoeren. Wonderlijk is de nar Thersites, een gifspuwende pad, die alles en allen op de gruwelijkste wijze uitscheldt en uit wiens mond wel de bitterste woorden over het mensdom vloeien, die Shakespeare ooit geschreven heeft. Men ban van het stuk overigens niet zeggen, dat het slechts rond één thema en in één toon geschreven is; het wonderiyke is, dat het van klucht tot tragedie via alle tussenstadiën zweeft en dat er zelfs brokken van de mooiste liefdespoëzie inzitten, die Shakespeare ooit dichtte. Het is als een symfonie, waarin alle toonaarden afwisselen, maar die samen dan toch wel een uiterst sombere en bittere groteske vormen, wreed bijna, en waarin de menen zich zelf tot het uiterste ontluisteren en er bitter wei nig hoop achterbiyft. Het wonderiyb- ste van deze avond bleek misschien wel dat het stuk, in deze opvoering althans en volkomen terecht, zeer na grensde aan het absurde toneei'van onze dagen. Regisseur John Barton speelde het stuk terecht op een volkomen kaal toneel waarop slechts zo nu en dan simpele zetstukken werden geplaatst; Shakespeare heeft vrüwel nooit de cor nodig. Een prachtig, uiterst so ber maar zeer intens gebracht brok^ toneel kregen we zo te zien, barbaars"* aangekleed, uitermate suggestief en bekwaam geënsceneerd in de massa taferelen, en vooral verbazingwek kend goed gepeeld, waarbij de roilen, tot de kleinste toe, feilloos waren be zet. Het valt steeds weer op hoe zo'n Engels gezelschap voor iedere rol over de daarvoor als geschapen spe ler kan beschikken (wat by ons nooit lukt) en hoe ai deze spelers haar scherp hun karakters wisten neer te zetten. Het heeft daarby nauweiyks zin een reeks van hier onbekende namen te noemen, vooral omdat het nsemblespel zo indrukwekkend was. We hebben Troilus en Cressida tien jaar geleden gezien in een Neder landse toneeimanifestatie; na deze Engelse voorstelling kunnen we pas zeggen dat we het stuk in zyn ware betekenis en grootste kracht hebben aanschouwd. C. J. WISSE. |f SCHIEDAM President-directeur drs.H. Claus Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 per maand (geen giro) 4,50 per week „w 1,04 losse nummers 0,25 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 t.n.v. Het Vrije Volk, Amsterdam, Alle andere betalingen 2833» t.n.v. N.V. De Arbeiderspers, Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam: Alle afdelingen Slaak 34, 17.00 uur, tel. 010-111030. Schiedam: Passage 20, tel. 010-268798- 26520$. Tussen 18.30-19.30 uur tel. 010-269359 (Bezorgklachten). tot De opening zelf zal volgens een supertraditionele procedure geschie den: burgemeester Heusden zal aan beide zyden van het viaduct linten doorknippen, waarbij enkele bonder den balonnen de lucht ingaan. Deze wat platgetreden symboliek zal wor den ingebed tussen bijeenkomsten annex toespraken voor genodigden in de Burgerzaal van het stadhuis. Het Koopcentrum begint al op de 9e juli met feesten. Op deze woens dagmiddag worden er op het viaduct kinderspelen georganiseerd. De win keliers hebben gezorgd voor een stuk of 150 aardige prijzen. Woensdagavond geeft Van Dijk's Amusementsorkest een concert in de muziektent die op het viaduct wordt neergezet. Donderdagmorgen om acht uur al wordt er een feeststoet geformeerd, compleet met versierde auto's, een brandweerwagen, een luidsprekerwagen, het korps Liber- té en een aantal jeugdverenigingen. Na een route door de Westwijk komt deze optocht tegen half elf op de markt waar het officiële stadhuis gezelschap zich aansluit, richting via duct. Het Koopcentrum deelt in tussen met kwistige hand ballonnen en vlaggetjes uit. Vervolgens: speechje van de bur gemeester, linten doorknipperij en tocht over het viaduct. Om 2 uur gaat. op het Weeshuisplein een door het Koopcentrum bijeengegaard ker- misje open, dat drie dagen blijft draaien, 's Avonds speelt op het Liesveld het Deltaorkest. Er is gele genheid tot dansen. De hele vrijdag, inclusief een deel van de avond staat op het Liesveld een aantal markt kramen ter beschikking van Vlaar- dingse organisaties, kunstenaar, de Vrije Academie, de huishoudelijke, voorlichting, de VVV, het comité Jeugdvakantievreugd. Het Rode Kruis en de brandweer. Zaterdag worden er naast de zaak van C en A poppenkastenvoorstellingen gegeven In de avonduren wordt het Veerplein het toneel van een beatbal en wl van 8 tot 10 uur. Het Koopcentrum stuurt drie dagen lang een fotograaf op pad die kiekjes maakt van het winkelend publiek. Wie zyn portret in een van de etalages ziet met een kringetje om zijn hoofd kan ter plaatse een waardebon van ƒ25 in casseren. (Van een onzer verslaggevers) De Rotterdamse politie heeft van nacht zes mannen aangehouden, die van het Schouwburgplein dertien vaste planten hadden gestolen. De planten werden in de auto van de daders aangetroffen. Ook legde de politie beslag op zes gloeilampen, die uit lantaarns van het plein waren gedraaid. De mannen zyn allen uit Rotterdam afkomstig. (Van een onzer verslaggevers) De achttienjarige stuurman H. S. uit Ubbergen is vannacht in de At- jehstraat in Rotterdam gearresteerd in verband met diefstal van een scooter. Op het bureau Linker Veer- dam verzette hij zich tegen zyn aan houding en bracht enkele vernielin gen aan. Een kleidingdiefstal uit de haven was aanleiding om gisteravond aan te houden de 42-jarige Rotterdamse fmitwerker T. L. Het gestolen goed werd in beslag genomen. i ADVERTENTIE) WEEKFILM PASSAGE-THEATER: Louis de Fu- nès in Je geld op je leven (alle leeftijden). Weekdagen 2 en 8.15 u. Woensdag 8.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.15, 7 en 9.15 uur. Kindermatinees Lassie's beste, vriend. Zondag 5 en woensdag 9 juli 2 uur. f TENTOONSTELLINGEN STEDELIJK MUSEUM: Tot 21 juli Hedendaagse Franse Grafiek. Tot 16 juli Stapelingen en situaties van Ben d'Armagnac en Gerrit Dekker. DIVERSEN VRIJDAG IRENE. 20 uur: Schiedams Vrouwen^" koor. CHR. SOC. BELANGEN. 20—23 uur: Klaverjasvereniging Klavervier. ARENA. tel. 330730. Sartana. kill zo lang je leeft (18 jr.). 2. 7 en 9.30 uur. Vrijdag- en. zaterdagnacht 12.1 uur: Play Girl (18 jr.). CALYPSO, tel. 331855, De gendarme op vrijersvoeten (sJ.) 2. 7 en 9.30 uur. Vrijdag- en zaterdagnacht 12.1 uur: Glant (18 jr.). CENTRAAL, tel. 138210. Liftsters (18 jaar) 2, 7 en 9.15 uur. CINEAC (Bijenkort), tel. 12113S. Jun le Boek (a.l.), 9.30. 11.30, 1.30 en 3.30 uur. High Noon (li Jr.}, elks avond 5.30, 7.30 en 9.30 uur. CINEAC (Beursgeb.), tel. 138082. Zoek een plaats om te sterven (14 j&&> 0.30, 11.30. 1.30, 3.30. 5.30. 7.30 en 9.30 uur. CINERAMA, tel. 115300. The longest day (14 jr.) 1.45 en.7.45 uur, COLOSSEUM, tel. 190352. Wereld deel der verschrikkingen (18 jr.). 7 en 9.30 uur. Elke middag 2 uur: Laurel en Hardy als brokkenpilo ten (a.l.). CORSO, tel. 121110. Funny Qlrl (a.I.l 2 en 8 uur. GRAND, tel. 233363, Gejaagd door de wind (14 jr.) 1.30 en 7.30 uur. HARMONEI, tel. 271204, do. t.m. zo.: Strijd om San Sebastian (14 jr.) 2. 7 en 9.15 uur. Ma. t.m wo Nattles (18 jr.) 2, 7 en 9.15 uur. (CRITERION, tel. 128615, Yellow Sub marine (a.l.) 2.30, 7 en 9.30 uur. LUMIERE, tel. 117755, Ga je weg of ik neem je weg (a.l.) 2, 7 en~S.30 uur. LUXOR, tel, 138326, do. t.m. zat Fantomas (14 jr.) zo. t.m. dl.: Fan- tamas slaat toe (a.l.) wo.: Fanto mas contra Scotland Yard (14 jr.) 2, 7 en 9.30 uur. METRO, telel. 174500. Je leeft maar twee keer (14 jr.) 2, 1 en 9.30 uur. PASSAGE (Schiedam), tel. 26S563, Je geld o£ Je leven (ai.) 2 en 8.15 uur Woensdag 2 uur: Lassie's beste vriend (a.l.), PRINSES, tel. 230754, do. t.m. di De hel op het strand (18 jr.) 2. 7 en 9.30 uur. Woensdag 7 en 9.30 uur. vrijdag- e i zaterdagnacht 32 uur: Dracula, prins der duisternis (IS jr.). REX, tel. 236071, donderdag: Het oud ste beroep van de wereld (18 jr.) 7 en 9.15 uur. Vanaf vrijdag: Met de blanke sabel (14 jr.) 7 en £>.15 uur. Elke middag 2 uur: De nieu we avonturen van DUc Trom (a.l.). STUDIO '62, tel. 233363, The party (a.l.) 2.15. 7 cn 9.30 uur. THALIA, tel. 111555, Een schip vol hippe vogels (14 Jr.) 2. 7 cn 9.30 uur. 'T VENSTER, tel. 251900. Lieve, lieve John (18 jr.)2, 7 en 9 15 uur. Vrijdag- en zaterdagnacht 12 uur: Wllde swrdbeicn (18 Jr.). VICTORIA, tel. 248333, donderdag: Dr Strangelove (18 jr.) 7 en 9.30 uur. Vunaf vrijdag: Spartacus (14 Jr.) dag. 8 uur. Maandag sjeen voorst. Woensdag 2 uur: Wltmetou, het grote opperhoofd (a.l.). DONDERDAG DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG, Alwin Nikolais Dance Theatre, New York, met moderne Ameri kaanse dansen. 8.15 uur. MANDERS' CABARET. Mauritsstraat 65 Bit .Dorus op visite, 8 uur. SCHOUWBURGPLEIN, Openlucht- liicUtteutoonstelUng „Ontmoet Erasmus": tentoonstelling, films, antiquiteiten',vinkeltje, boekenhal, taveerne, poffertjeskraam, tui 15 september. VRIJDAG DE ROTTERDAMSE SCHOUWBURG, Le Rosslgnol-Petroesjka, door de Ne derlandse Operastichting. 8.15 uur. MANDERS' CABARET, Mauriisstraat 65. BU Dorus op visite, 8 uur. LCOKOIjPRöBLEMEN Bel 010-12.74.77. Anonieme Alcoho listen.

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1