VRA GEN O VER L IN BINNENSTAD «s m i mem 88 Excelsior verslaat Quick 2 OVERHEUL Twee trucks in Amersfoort gevonden Het^MjeYolk ENGELAND: VOORWAARDEN VAN NIGERIË REDELIJK Rraiidweersïak bij storm helpende hand uit Meerboei voor supertankers Burgerli ke Agenda Koperdraad gestolen Cricket-interland in Schiedam H Zelfde niveau Bemiddeling RONDRIT PER ENGELSE JACHTWAGEN oevalliir Storks naar Harga ZAAIERS 1001 Ba2ar Broersveld 45 le KLAS SGHOENREPARATiE CHAUFFEUR BIJRIJDER DINSDAG 8 JULI 1969 HET VRIJE VOLK (ADVERTENTIE) Rectificatie. Gemeente Schiedam Een overzicht van de oude Nieuwe Buurt, waar, als alle plannen doorgaan, tijdelijke parkeer- INiet eenvoudi" ruimtc zaI worden geschapen. fVan een onzer verslaggevers De spanning op de arbeidsmarkt in. het noordelijke Water weggebied (Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Maasland, Rozenburg en Hoek van Holland) was aait het begin van deze maand aanmerkelijk groter dan vorig jaar om deze tijd. In totaal stonden eind juni 191 mannen als werkloos ingeschreven, zijnde 0,3 percent van de mannelijke beroepsbevolking. Eind juni 1968 was 0,5 percent zonder werk. Tegelijkertijd steeg in de af gelopen maand het aantal on bezette arbeidsplaatsen van 2817 tot 2938. Eind juni 1968 was het aantal openstaande aanvragen 2322. (ADVERTENTIE) REDUCTIEBON LONDEN (AP, Reuter, AFP) De Engelse regering heeft maan dag bekendgemaakt dat alleen nog toestemming van de leider van Biafra, kolonel Ojoekwoe nodig is om de voedselvluchten naar Biafra te hervatten om een massale sterfte door honger in Biafra te voorkomen. De Britse minister van Buitenlandse Zaken Stewart noemde de Nigeriaanse voorwaarden „redelijk en aanvaardbaar voor de hulporganisaties". Uitgevoerd met le soort materialen Mgr. Nolenslaan 842 Schiedam Telefoon 26.26,68 N.V. SCHRIJVER - SCHIEDAM PAliiNrt 15 Plannen in de maak voor tijdelijke parkeerge egenheid De filialen van de GemeeriteJUkë en R.-K Openbare Bibliotheek (behalve liliaé Leliestraat) zijn van 7 t/m 19 juli 1969 voor het publiek gesloten. Van 21 juli t/m 2 augustus 1969 zal j de Centrale Bibliotheek Lange Haven 13l> alsmede de Centrale i Jeugdbibliotheek gesloten zijn- I Van onze sportredactie) Op het Hermes-DVS-complex in het Schiedarnse sportpark Harga wordt op zaterdag 19 en zondag 20 juli de interland-cricketwedstrijd Ne- deriand-Denemarken gespeeld. Het is de eerste keer in de geschiedenis van het 85-jarige Hennes dat een dergelijk evenement wordt georgani seerd. De aanvang op beide dagen is 11 uur. <Van een onzer verslaggeefsters) Volgens B. en W. van Schiedam bestaat er geen direct parkeerpro bleem voor de Broersvest en omge ving. Het college geeft deze mening v.eev in haar antwoord op vragen van raadsleden, die anders denken over het parkeerprobleem In de bin nenstad. Da raadsleden G. P. Verhuis den!; <v.v.d.>. W. J. C. Willemse ikv.o.» en J. van Katwijk ip.c.g.i hebben het college gevraagd naar de mogelijkheid op plaatsen in de bin nenstad. die door sanering vrijko men. provisorische parkeergelegen heid te maken. Dit. „ter ontlasting van de steeds toenemende parkeer problemen van Hoogstraat, Broers- vest en omgeving", aldus de vragen stellers. B. en W. wijzen erop, dat er par keergelegenheid is op verschillende plaatten langs de Broersvest zelf, een gedeelte van de Rotterdamse- dijk, het parkeerterrein op het toe komstig stadhuisplein, langs de Kreu- pelstraat en de voormalige Koemarkt, Het college vindt dat deze plaatsen, gezien de loopafstanden, ook dienst kunnen, doen voor autobezitters, die in de Hoogstraat moeten zijn. Maar al mag er volgens B. en W. dan geen direct parkeerprobleem zijn voor de omgeving van de Broersvest. er worden toch plannen uitgewerkt voor meer parkeergelegen heid in de stad. Voor tijdelijke parkeergelegenheid komen volgens B. en W. open terrei nen aan de Nieuwe Buurt achter het Oude Kerkhof in aanmerking, wan neer daar de sanering is voltooid. En verder terreinen tussen Roos beek en Lange Achterweg. Hiervoor zijn plannen in de maak. De bereikbaarheid van deze terrei nen vormt echter een probleem dat volgens het college niet te onder schatten is. en ook niet eenvoudig is op te lossen. Verder menen B. en W. dat de aanleg van parkeerplaatsen, ook al gaat het om tijdelijke voorzienin gen, weer niet te provisorisch mag zijn. Dat zou, aldus B. en W. spoe dig aanleiding kunnen geven tot ge gronde klachten, zoals stofvorming, waterbezwaar, ongeordend parkeren en ophoping van sloopauto's. Daarom worden plannen uitgewerkt voor par- keergelegenheden. die voorzien zijn van oud bestratingsmateriaal en een goede terreinafwatering en verlich ting hebben. (Van een onzer verslaggeefsters) De twee trucks, die door het trans- portbedrijf Gebr. v. d. Plaat uit Schiedam sinds het weekeinde wer den vermist, zijn op een parkeer plaats in Amersfoort gevonden. In het gebouw van de Algemene Nederlandse Bond van Bouwbedrij ven aan de Stadhouderslaan in Schie dam is een kast opengebroken. Dit werd gisteren pas ontdekt. De da- der(s) verschafte(n) zich toegang tot het gebouw via een keukenraam. Voor zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. De storm was gisteren oorzaak van een „botsing" tussen een con tainer en een geparkeerde personen wagen op het Bart Verhalleplein in Schiedam. De container kwam door de sterke wind in beweging. De auto, van de 23-jarige M. v. M. uit Papendrecht. liep een deuk op. De storm heeft verder in de stad beplantingen vernield aan de Prins Bernhardlaan en aan de Maasboule vard. Ook werden automaten van de muren gerukt en waaide er een ruit stuk en een postzak weg. Arbeidsmarkt blij 't sterk overspannen SCHIEDAM President-directeur drs.H. Claus Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 Per maand (geen giro) 4,50 per week 1,04 iosse nummers f 0,25 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 t.n.v. Het Vrije Volk, Amsterdam. Alle andere betalingen 28333 t.n.v. N.V. De Arbeiderspers, Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam Alle afdelingen Slaak 34, tot "VOO uur. tei. 010-11103C, Schiedam: Passage 20, tel. 010-288798- 265205. Tussen 18.30-19.30 uur tel. 010-269359 (Bezorgklachten). In werkelijkheid is de wanverhou ding tussen vraag en aanbod nog groter dan uit deze cijfers blijkt: vo rig jaar werd de vermindering van het aantal werkzoekendenvoornamelijk veroorzaakt door de inschakeling van een flink aantal nieuw aangekomen buitenlanders in het bedrijfsleven. Dit jaar speelden de buitenlanders een veel minder grote rol in de cij ferverhoudingen. Op het Gewestelijk Arbeidsbureau in Vlaardingen verwacht men dal, de werkgelegenheid ook in de naaste toe komst op het zelfde hoge niveau zal blijven. Intergewestelijke bemiddeling en de aantrekking van buitenlanders zullen de spanning in geringe mate kunnen verminderen. B(j de bouw van nieuwe chemische fabrieken voor Gulf Oil in Europoort De vereniging ..De Vrijheid" hield een wedvlucht voor broed 1969 van uit Kath. Wavre over een afstand van 94 km. Tevens was er een wed vlucht voor oude duiven vanuit Suro- fosses over een afstand van 394 km. De uitslag van de laatste vlucht is: 1 .13: I. v. d. Tuyn 2. 7, 15. 18 P. Pols; 3. 5, 14 Jan Doejaaren; 4, 6. 8, 17 C. Lems: 9. 10. 11 P. Ver linden 12; A. v. d. Berg 16; J. Wes- terholt 19; J. Krijgsman 20. In concours waren 255 duiven. Ze werden gelost om 5 uur 40. De eer ste duif was binnen om 9 uur 50, de laatste om 10 uur 15. Aan de wedstrijd voor broed 1969 namen 700 duiven deel. Ze werden gelost om 7 uur 30. De eerste duif was binnen om 8 uur 47, de laatste om 9 uur 5. De eerste 25 prijzen gingen naar; 1. M. v. d. Steen. 2. Jack Doejaa ren. 3, 16, P. Verlinde, 4 C. Lems 5,23 A. Verhaal, 6, 14 Jan Doejaa ren. 7, 10. 24 J. Duymel. 8. W. Poort. 9, 17. 22 A. v. d. Berg. 11. M. Putters. 12 A. v. d. Tuym, IS J. W. Blom 15. 18 L. in 't Hout, 19. H. r TTnrrfr^ 20 J. WCStCXhOlT, 2D C. VCT" haeren. werken nu al 500 mensen. De topbe- zetting van dit karwei wordt geschat op 2.000 man. Er is al een aanvraag in behandeling voor de aantrekking van '0 Zuidslavische vaklieden, die aien voor dit project graag wü heb ben. De suikerwerkfabriek PPW Inter nationaal N.V. is van Vlaardingen verhuisd naar Bladel in Noord-Bra bant. Daardoor gingen ruim 50 ar beidsplaatsen verloren. Een klein deel van het personeel heeft de over plaatsing meegemaakt. De anderen, voornamelijk ongeschoolde meisjes, konden zonder enige moeite aan an der werk worden geholpen. Het arbeidsbureau heeft in de af gelopen weken bemiddelingsgesprek ken gevoerd met ruim 650 leerlingen van de technische scholen. Ruim 200 daarvan gingen verder dagonderwijs volgen. De overigen zijn, voor zover ze zelf neg geen beslissing hadden genomen door 't GAB geïntroduceerd bij diverse bedrijven. Het vakantiewerk heeft dit jaar on geveer de zelfde omvang als in de voorgaande jaren. Eind juni waren ongeveer 200 jongens en meisjes in een tijdelijke baan geplaatst. Er staan nog ongeveer honderd scholieren in geschreven. Ongeveer de helft daar van heeft reeds contact met een mo gelijke werkgever. Het bedrijfsleven zelf had 350 aanvragen voor vakan tiewerkers bij het GAB ingediend. ,*w 13*»* r.»r. De V.V.V. organiseert tot en met zondag 31 augustus iedere za terdag en zondag des middags om 14 en 16 uur een naar Oud-Delfshaven, met demonstratie tingieten in het Zakkendragershuisje. De abonnee op He? Vrije Volk kunnen tegen inlevering van deze bon bij de V.V.V., Stadhuisplein 19 te Rotterdam, aan deze toer deelnemen tegen de gereduceerde prijs van Volwassene» 7,50 i.p.v. 10,— Kinderen t/m 12 jaar ƒ5,— i.p.v. 8. in deze prijs is de toegang tot het Zakkendragershuisje begrepen. Duur van de gehele toer 2 uur. Heenweg: Oa. Oude en Nieuwe Binnenweg, Mathenesserlaan, Heemraadssingel, Delfshaven/Zakkendragersbuisje. Terugweg: Langs Euromast en Maas Veerhaven). (Parkkade, Westerkade, Per rit kunnen slechts 8 deelnemers mee; hij zal alleen plaats vinden bij gunstige weersomstandigheden. 'Ui't'-j v f.--"- v.::- Voedsel voor Biafra klaar voor vervoer Een Biafraanse vertegenwoordiger in Parijs. Chijoke Dike, heeft er bij het Internationale Rode Kruis op aangedrongen zich te blijven verzet ten tegen wat Kj noemde, de Engels- Nigeriaanse samenzwering om Biafra door vertragingstactiek uit te honge ren. 'Sinds Hitier heeft geen. enkele re-, gering zich uit naakt eigen belang zc ongevoelig voor menselijk lijden en onverschillig voor de waarheid ge toond als de Britse regering in het conflict tussen Biafra.. en. Nigerië.' zei hij. Stewart verklaarde maandag in het Lagerhuis, 'dat in de gehele ge schiedenis van het oorlog voeren, elk land, dat de kans kreeg zijn vij and uit te hongeren, dit heeft ge daan.' Nigerië verdiende volgens hem 'sympathie en steun van alle huma ne mensen ter wereld, omdat het be reid is de blokkade te doorbreken.' De Britse minister bracht hulde aan Nigerië, omdat het over hulpverle ning wil praten. Na de instem ming van kolonel Ojoekwoe zou Engeland willen bemiddelen, om zonder uitstel de hulpvluchten weer te beginnen. De federale regering van Lagos zou een plan willen in dienen om de verantwoordelijkheid ,on de hulpverlening over te dragen in overleg met het Internationale Rode Kruis, de andere hulporganisa ties en de autoriteiten in Lagos. Ook is Lagos bereid neutrale waarnemers toe te laten tot federaal gebied om de aard van de verzonden hulpgoederen te controleren. Waar voor kolonel Ojoekwoe zijn toe stemming zou moeten geven, heeft minister Stewart niet meegedeeld. Hij legde zijn verklaring af onder zware politieke druk. Afgevaardigden van Labour en de conservatieven, hebben er samén met kerkelijke lei ders bij de regering op aangedrongen de wapenieveranties aan Nigerië te staken. ADV EKTENTIEi damsedijk regelen inruil (Var. een onzer verslaggevers* Zc zeggen tvel eens 'alles went', maat dat gaat toch niet helemaal op. Want hoe vaak hebben we het nu al niet meegemaakt dat een plot seling opstekende storm, inclusief de nodige slagregens, in één klap alle mierse pret vergalde? Toch a! heel wat keren, nietwaar? En daar kunnen we blijkbaar maar niet aan wennen. Was dat wel zo. dan liepen er niet iedere keer weer zoveel men sen te mopperen bij het zo ineens omslaan van zomer- in herfstweer. Net als gisteren. Toen was het weer een echte 'tlikkc-trulen-dag'. Arme vakar.tievierders. die niet veel anders overbleef dan. voor zover dc beslagen ramen dat toelieten, chagrij nig naar dat .troosteloze gedoe bulten te kijken. Maar laat bet dan een troost zijn voor deze mensen, zij het. dan een schrale, dat zij er niet op Uit hoef- den om losgewaaide pannen goed tc j leggen. En om losgewaaide balkon- deuren vast te gaan maken in huizen waarvan de bewiners met, vakantie waren. En om omgewaaide televi- j sie-antennes weer op zijn plaats te zetten. i t De Schiedarnse brandweer heeft gistermiddag 12 van deze klussen opgeknapt, Enfin, commandant D de Jager heeft op een vorige week gehouden persconferentie in verband met de landelijke brandweerdag niet overdreven toen hij zei: 'Brandweer betekent niet .alleen maar brandjes blussen. Ook op het gebied van de hulpverlening ligt er voor ons een taakEen aardig stukje theo rie dat toevallig wel eens met de praktijk klopt! Overigens beperkte de geringe stormschade, die gisteren werd aan gericht, zich tot het materiële. Per soonlijke ongelukken deden zich, voor zover de brandweer bekend, niet voor. De cricketwedstrijd die Excelsior I zondag tegen Quick 2 uit Den Haag heeft gespeeld, is geëindigd in een overwinning voor Excelsior. Voor Excelsior, dat de toss verloor, begonnen Th. Janse en N. Elshof met batten: zij deden dat niet slecht. Na 15 minuten stonden er reeds 30 runs op het scorebord Ook W. Schene leverde zyn wekelijkse bijdrage met 14 runs. Aangezien de middenmoot min of meer faalde, bleven de wickets vallen tot 60 voor 6. Van Gelderen en Van Llngen verdedigden echter goed hun wicket, maar de score liep slechts uiterst lanzaam op. Het bowlen in deze fase van de wedstrijd van C. Hubert was goed. Toen genoemde batsman was ver dwenen wisten captain Van der Lee en J. Vollebregt met verstandig spel de score op te voeren tot boven de 100. Op1 118 was Excelsior all out, Vollebregt 10, Van der Lee 14. Hubert was de beste bowler. Het batten van Quick begon niet erg hoopvol. Eén run en 2 wickets neer middels fraaie vangen van Janse en René Schene. Quick kwam deze slag niet meer te boven. Het werd 21 voor 6 door goed bowlen van Gouka en Erasing, ondersteund door excel lent fielden. Toch kwam er nog ver zet: alweer Hubert en ook Hartemink met respectievelijk' 10 en 26 runs stopten de collaps. By de thee be droeg de score 71 voor 7. Na de thee de grote doorbraak. Wim Schene ver overde zeer snel enige wickets en op 81 zat Quick aan de kant. De bowlingcijfers zijn; Wim Bru ning 4 voor 16. Koos Gouka 4 voor 41 en "Wim Putter 2 voor 6. Er werden ln totaal 9 vangen vast gehouden. waarvan Wim Schene 4 Aanstaande zaterdag zal Excelsior 1 in de „knock out" cricket-competi tie tegen Rood en Wit 1 spelen. Dit gebeurt thuis, op Thurlede. De zondag erop is er dan. ook thuis de derby tegen Hermes DV5. SCHIEDAM de Jong N.V Op de werf van A. te Schiedam is een SCHIEDAM Geboren: Johanna M d v S T D J Engering en C M H Willemse; Geertruida H d v G H van den Bosch en N Ooster man; Peter B G z v B Verwaal en K A Jurgens; Hans J z v A W M de eenpunts meerboei. die daar is ge- j Groot en A Meijers. bouwd in opdracht van de IHC Holland, gereed gekomen. De boei wordt gebruikt voor het laden of losen van supertankers vanuit zee in bijzondere gebieden. In dit geval de Bay of Fundy in Canada. De extreme weersomstandigheden op de toekomstige ankerplaats, met o.a. temperaturen van 32 graden celsius onder het vriespunt en windsnelheden tot honderd kilome ter per uur stellen zware eisen aan de boei. (Van onze sportredactie) Voor de. door de honkbalvereni ging Schiedam georganiseerde, ne derlaagserie, komt vanavond hoofd- klaser Storks naar Harga. Met het sterkste team komen de Hagenaars Schiedam bestrijden. De aanvang van de wedstrijd is bepaald op half zeven. Overleden: A van Leeuwen echtg v M L Brugmans; C J Taheij; A M van Wezemaal wed W P van Splun- ter; J. Bal! ij ris; M Feteris wed A van Woerekom. Weekfilm. PASSAGE THEATER: Louis de Fu- nés in Je geld of je leven. Weekda gen 2 en 8.15 uur. Woensdag 8.15 uur. Zaterdag 2, 7, 9.15 uur. Zondag 4.15, 7 en 9,15 uur. Kindermatinee: Lassie's beste vriend woensdag 9 juli 2 uur. T entoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: tot 21 juli Hedendaagse Franse Grafiek. Tot 16 juli Stapelingen en situaties van Ben d'Armagnac en Gerrit Dekker. Diversen. Woensdag. IRENE: 20 uur Jazz Groep Overdijk. Kapsalon Hélène. de salon voor de BETERE PERMANENT. A3 onze permanenten 10.exclu sief BTW. Gratis balen en brengen per luxe auto voor permanent. Kapsalon Hélène, Rembrandtlaan 22, Schiedam, telefoon 267170. AVONDLECTCTJR Idylle, Jerry Cotton, Agent X, Rimboe, Colt 45, e.a. f 0,25 per stuk, ruilen 15 ct. Inkoop, verkoop en rul len van boeken. Ou* «riiaao op ar mar iet. LID UINA STRAAT 4§ TEL. 24 75 SS SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) Onbekenden hebben zich toegang verschaft tot de kabelfabriek van Van der Hof aan de Noordweg in Zwijndrecht en een grote hoeveelheid koperdraad ontvreemd ter waarde var, twaalfduizend gulden. Men is clefabriek binnengekomen door een deur te forceren. Voor vraagt voor de afdeling EXPEDITIE een i.b.v. de rijbewijzen B.C.D.E. Minimumleeftijd 25 jaar. Ervaring in de meubeltransport is gewenst. Wfj hebben ook plaats voor een Minimumleeftijd 18 jaar. Hebt it interesse, bel naar N.V. SCHRIJVER, i.mrt Njeuwstraat 59 te'Schiedam, tel. 26 93.90. toestel P02

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1