Bakfiets-sprinter Pmgeoii sneller dan Belg? Technische fout? Ach kom nou! TOUR IN CIJFERS Fedor door l zadelpijn afgeremd Dempsey vloerde 50 jaar geleden de Reus Voetbal krijgt voor tv-flitsen geld van NOS Huidige welvaarts- voeding is te vet Schaakteam staat goed Gunstig resultaat Brinta toernooi ZOETEMELK NOG AAN DE SPITS Ijshockeyers protesteren Frits Ei jlart Krachtige greep Na geklungel met bellen en tellen juist op tijd terug in de ring Zware strop Zevende lei ERA-halvarine brengt oplossing naderbij DINSDAG 8 JULI 1969 HET VRIJE VOLK ïmrauuitatttümiimiimBBiiiiBiiinnimiuimffliiHiRösiiiiUifiiiiiiiitiBiu m (Van onze sportredactie) De clubs in het betaalde voetbal zullen in het komende sei zoen waarschijnlijk geld ontvangen voor tv-reportages, die in het zondagavondprogramma Studio Sport worden uitgezonden. Nieuwe inzichten bij de overheid Door halvarine minder vet eten .leVkejr op liet Brood gezonder voor aw lijn \i' i .A Merckx speelt mee in Franse komedie (Van onze sportredactie) De 'Comédie Franyaise' lieeft clan nu toch in deze tot dusver zo bitter serieuze Tour de France zijn poorten geo pend. Gisteren won Roger Pin geon de negende etappe van Thonon-les-Bains naar de Zwitserse wintersportplaats Chamonix. Op zichzelf ïs het helemaal niet vreemd wan neer Pingeon een etappe wint. De Fransman met de scherpe haviksneus heeft als renner genoeg in zijn mars om een rit zegevierend af te leggen, voor al wanneer daarin een paar flinke klimpartijen moeten worden geleverd. Maarwanneer Eddy Merckx en Roger Pingeon gezamenlijk naar de eindstreep rijden, wanneer er dus tussen die twee om prijs en premie moet worden gesprint en wanneer dan Pingeon met de grote buit gaat strijken, dan zeggen wij: 'Hier klopt iets niet.' En dan denken wij aan Bordeaux, nu enkele jaren geleden, toen diezelfde Pingeon met onze Jo de Roo vooruit zat en er op de be roemde rode wielerbaan ook om de zege gesprint moest worden. Pingeon sprintte toen zo ongeveer als de lompenman op zijn bakfiets, die denkt nog net door het groene verkeerslicht te kunnen glippen. Jo de Roo liet hem eenvoudig stilstaan, ging hem met twee. drie pedaalsla- gen gemakkelijk voorbij en zeilde vele meters voor hem uit over de finish. Nee, wat deze Pingeon als renner ook mag zijn, een sprinter zeer beslist niet. En als men dan weet dat Eddy Merckx tot de allerrapste mannen van het wegrennerskorps mag wor den gerekend, dan ligt de conclusie voor de hand. dat iet met die eind sprint in Chamonix geen al te zuive re koffie is geweest. Merckx mom pelde verontschuldigend iets van "een technische fout'. Wij denken De uitslag van do negende etappe is: 1. Pingeon 2.48.23, 2. Merckx z.t„ 3. Van Impe 2.49.56. 4. Gandarias. 5. Fouildor, 6. Galdos. 7. Lazcano. allen dezelfde tijd 2.49.56.. 9- Wagtmans 2.50.36. 9. Janssen, 10. Glmondl. 11. David. 12. Letort. 13. Poppe, 14. tan den Bossche, 15. Spruyt. 16. Mascaro, 17. Labourdette, 18. Harrison, 19. Pa- nizsa alten z.t. als Wagtmans.. 20. Lo pez Rodriguez 2.51.22. S4. Haast 2.54.27. 56. Beugels. 2.55.51. CL. Dolman 2 5 5 54 62. Van der Plaas z.t.. 72. Kar stens 2.56,22. 98. OfTenbros 3.00.32. 102 Poortvliet z.t. Het algemeen klassement na af ne gende etappe is: 1. Merckx 40 uur. oS min. 41 sec.. 2. Pingeon op o.2l. 3. Poulidor op 6,45. 4. Janssen op i.l*. 5. Wagtmans op 7.16. 6. Gimondi °P 7. Harrison op 7.46. 8. David op 8.3o. 9. Vianelli op 9.11, 10. Glandarias op 9.20. 13. Altig op 10.04, 3 2. Letort op ló 42, 13. Delislc op 1103. 14. Galera op 11.15, 15. Van Scringe! op 12.41, 51. Van der Flans op 33.29. 55. Dolman op 35.13. 71. Haas» oo 42.57. 84. Beugels op 48.28, 90. Karstens op 51 28 9/. Ottenbros op 54.45 112. Poortvliet op 1.38.07. Algemeen bergklassement: 1. Merckx 46 pnt., 2. Pingeon 33 pnt. 3. Gmera 28 pnt.. 4. Van Impe 23 pnt.. o. Gan- darfas 20 pnt.. 6. De Vlaemlnck 1. pnt. Puntenklassement: 1. Merckx 89 pnt.. 2. Wagtmans 77 pnt., 3. De Vlaemlnck 75 pnt., 4. Janssen <4 pnt., 5. Basso 64 pnt.. 6. Altig 59 pnt. De Fransman Charly Grosskost kwam na de sluiting van de flnlsh- controle binnen. Gemiddelde van de etappe. 39,079 km. per uur. De Westduitser Huüt Altig werd uitgeroepen tot de strljdlustigste ren- npr, Pioegenkiassement van, de negende ettPPDrlesscns 8.29.35. 2. Langarica 8.29.48, 3. Flaud 8.31.14. 4. Machain 8.34.06. 5. Mague 8.34,69, 12. Vissers 8 40 57 Algemeen pioegenkiassement: 1. Pezz.i 124.39.11. 2- Piaud 124.39.33, 3. Driesseös 124.42,31. 4. Macbatn 124,42.57. 5. Geminiant 124.45.39. 12. Vissers 125,13.07. Komedie in de Tour. Met een verbeten gezicht spurt Eddy Merckx tevergeefs om Roger Pin geon voorbij te komen. Leuk gespeeld, maarniet echt. evenwel eerder, dat hier de gebie dende hand van regisseur Jacques. Goddet in het spel is geweest, die het. nodig vond dat er nu eindelijk maar eens een Fransman een etappe moest winnen. Want waarom moest anders zo nodig ploegleider Lomme Driessens zijn man Eddy Merckx op een paar honderd meter voor de fi nish nog even bij zijn wagen roepen S>m hem iets in het oor te fluisteren? goed. wat die jongen wil. Waarom rijdt hij zo gek? Dat zou ik wel eens willen weten. Ms.ar boos ben ik niet op hem. Ik gun hem z'n lol best.' Verbeelden wij het ons of klonk het tóch een beetje alsof Jan kolen gruis tussen zijn tanden stuk maai de Maar goed, zo verschrikkelijk erg is het nu ook allemaal weer niet. Een beetje komedie hoort er nu een maal bij in de Tour. En bij Edd Merckx komt hét op een overwin- ninkje meer of minder ook niet aan. zolang hij de teugels in deze Tour in een krachtige greep houdt. Hij kan zich wel wat edelmoedigheid jegens zijn tegenstanders permitteren. Want de Belg boekte dan toch ook gisteren maar weer een belangrijke winst op al zijn concurrenten. Pin geon uitgezonderd dan, maar die staat nog altijd op een veilige ach terstand, al rukte hij dan ook op naar de tweede plaats in liet alge meen klassement. Van de Nederlanders waren ook gisteren Jan Janssen en Rini Wagt mans de enigen, die zich op hoog Tour-niveau konden handhaven. De rest ging er aliemaal af op de twee bergruggen, die er in deze betrekke lijk korte <111 kmimaar toch niet gemakkelijke rit moesten worden be klommen: de 1527 m hoge Forclaz (lste categorie) en de maar weinig minder imposante Montets. die met zijn 1461 m echter slechts tot de 2de categorie reikt. Janssen en Wagtmans bleven goed bij in het gezelschap der groten, al hadden ook zij ten slotte geen ver weer tegen de demarrage waarmee Pingeon en Merckx het peloton tij dens de beklimming van de Forclaz op de knieën kregen. Pingeon ging als eerste over de top en gierde toen meteen maar als een bezetene naar beneden. Hij raakte Merckx, die slechts vijf seconden na hem over het hoogste punt was gegaan, echter j niet kwijt. j De Belg toonde hoegenaamd geen j angst voor de gapende ravijnen en de van de regen druipende rotswan den. Hij liet zich even onverschrok ken van de berghelling storten als de Fransman, die toen al moet heb ben begrepen dat zijn explosie in deze rit hooguit wat splintertjes zou kunnen slaan van de troon waarop Merckx in deze Tour zo stevig ls komen te zitten. Gezamenlijk maalden Pingeon en Merckx ook de Montets onder hun wielen door en raasden vervolgens onbereikbaar voor de rest over de elf kilometer lange afdaling naar het koude en natte Chamonix, waar voor alles wat Frans 'was dan plotseling toch de zon scheen. Ai was het dan alleen maar dank zij 'een technische fout'Nu ja Op 1.33 kwam een groep van vijf renners binnen: de Belg Van Impe, het Franse idool Poulidor en de Spanjaarden Gandarias, Galdos en Lazcano. En op 2.13 plofte een pelo ton van twaalf renners Chamonix binnen met zowaar onze landgenoten Janssen en Wagtmans. tegen elkaar sprintend als dollemannen, op kop. Rini Wagtmans won dit duel en was de koning te rijk. Iedere glorie tegen Janssen behaald telt voor. hem dub bel. 'rltihülachte Jan Janssen na af loop met een gezicht als van boud metaal. 'Ik een vijand- van Rini? Waarom? Ik begrijp alleen niet v_A SIMMERN (ANP) De achtste etappe van de Ronde van Rijnland- Palts is, na zeven ritzeges in succes sie voor Fedor den Hertog, gewonnen door diens ploeggenoot Piet van Katwijk. Hij versloeg maandag in de eindsprint van de 135 kilometer lange rit van Bad Marienburg -aar Simmern de Duitser Tschan. Fedor den Hertog, die over zadel pijn klaagde, blijft leider in de al gemene rangschikking. Hij gal na af loop van de rit toe. dat hij zich voor de eerste keer behoorlijk had moeten inspannen. De Duitse renners grepen de ber gen, die in het traject lagen, aan om hun aanval tegen de onaantastbare positie van Den Hertog in te zetten. Alle pogingen om weg te komen werden evenwel door de Nederlandse ploeg verijdeld. Pas In de laatste tien kilometer slaagde de Westduitser Tschan erin te demarreren. Hi.i kreeg Piet van Katwijk echter aan zijn wiel, die zijn krachten spaarde voor de eindsprint, waarin hij de Duitser versloeg. De uitslag is: 1. Van Katwijk (Ned.) de 139 km. in 3,53.18 (incl. bonificatie». 2. Tschan (W.-Dld. 3.53.48 (ine!, bon.). 3. Ebert (W.- Did.) 3.55.05. 4. Simon (W.-DId.). 5. Schmitt (W.-Dld.). 6. Heiwig (W.- Dld.). 7. Den Hertog (Ned.). 10. Van der Leeuw (Ned.). 14. Hoekstra (Ned.) allen in 3.55,05. Algemeen klassement: 1. Den Her tog 25.56.12, 2. Troche (W.-Dld.) op 28 min. 15 sec., 3. Knab (W.-Dld.) op 31.19. 4. Van Katwijk op 37.45, 5. Tschan op 39.11. RIJEKA (ANP) De Zwitser Bruno Hubschmitt won maandag de negen de etappe van de Ronde van Zuid- siavië. een rit over 180 kilometer van Zagreb naar Rijeba. Joop Zoetemelk blijft leider in het algemeen klas sement. De uitslag is: 1. Hubschmitt (Zwi) 180 kilometer in 5.00.35 (inclusief bonificatie), Gonschorek (Ö.~D!d.) 5.0045 (idem)., 3. Cubric (Z.-Sl.) 5.02.16. 4. Nelub (Rus.), 5. Juhas (Hou.), 8. Pustjens (Ned.) allen de zelfde tijd ais Cubric. Algemeen klassement na negen rit ten:!. Zoetemelk (Ned:) 33.48 38; 2. Nelub (Rus) op 3.43. 3. Dimitricw (Rus.) op 3.58. 4. Mickein (O.-Did.) op 5.14, 5. Tftka.cs (Hon.) op 6.15, 6. Oosterhof (Ned.) op 6.16. CRANS-SÜR-SIERRE (ANP) Ook tijdens het congres van de In ternationale IJshockey Federatie, dat in het Zwitserse plaatsje Crans- sur-Sierre is gehouden, hebben de afgevaardigden zich fel gekeerd te gen de aankondiging van het Inter nationaal Olympische Comité dat bij de Spelen van 1972 bij de teamspor ten slechts acht landenploegen tot de eindronden zullen worden toege laten. Het bestuur van de IJshockey Fe deratie zal een officieel protest bij het IOC indienen. Het congres was voorts tegen de openstelling van de toernooien om de wereld- en Europese kampioen schappen voor profs. Een voorstel daartoe werd met 30 tegen 20 stem men verworpen. NEW YORK (ANP) —50 jaar geleden werd de Reus van Pot- tawatamie neergehaald door een man, die later bij zijn leven nog een legende zou worden: Jack Dempsey. Het is deze week een halve eeuw geleden dat Dempsey in Toledo (Ohio) de wereldtitel in het zwaargewicht veroverde op Jess Willard, een man die vijf tien centimeter groter was dan hij en zevenentwintig kilo zwaarden Dempsey had slechts het voordeel van de jeugd: hij was 24 jaar tegen Wiiiard 38. Jack Dempsey heeft in de koelte van zijn luxueuze restau rant weer eens verteld hoe hij dat gevecht heeft beleefd. 'Ik klom door de touwen en ik be hoefde Jess geen twee keer te bekijken* zei Dempsey, 'ik dacht, Jack je vecht hier niet voor de titel, maar voor je le ven.' De plaatsen voor het duel kostten 60 dollar. Promotor Ted Richard had echter een zware strop. Er kwamen niet meer dan 19.650 toeschouwers. Hij moest Wiiiard 100.000 dollar betalen en Dempsey 27.500. Dempsey was in die dagen een harde klant met een stierenek. kort geknipt haar en donkere, vurige ogen. In het gevecht met Willard gebruikte hij al zijn jonge elan en spierkracht om al in de eerste ronde een vernieti gende aanval in te zetten. Wil lard ging zeven maal neer. De laatste keer telde de scheids rechter Willard uit. Dempsey sprong van vreugde op eh klau terde de ring uit. Manager Kearns van Willard riep hem echter terug. 'Nog net voordat de bel voor de tweede ronde ging, was ik terug in de ring,' zegt Dempsey nu glim lachend. De vergissing van toen werd later geanalyseerd. De tijdopnemer had op de zevende tel de bel al geluld. Willard bloedde hevig, had twee tanden verloren en zijn rechteroog zat dicht. In de derde ronde konden zijn helpers het niet meer aan zien en gooiden de handdoek tn de ring. Dempsey laat zich nog altijd schamper uit over de verhalen, dat hij die dag in To ledo 'iets' in zijn handschoen had gestopt. 'Als je het een of ander harde materiaal in de handschoen zou stoppen, zou je je hand breken.' Dempsey, nu een welgestelde miljonair, weegt slechts vijftien kilo meer dan vijftig jaar gele den. Als man van 74 is hij nog altijd een sterke gestalte. De sport heeft hem goed gedaan. (ADVERTENTIE) De toenemende welvaart heeft onze eet- en. leefgewoonten op vele manieren, veranderd. Deze veranderingen blUken niet altijd, gunstig te ziin. Zo is o-a. gebleken dat ons voedselpakket een steeds hogere calorische waarde heeft gekregen, terwijl onze behoeften aan calorieën daarentegen min der zijn geworden door het hui dige levenspatroon. Met andere woorden: de doorsnee Nederlan der eet teveel! liierbji speelt het aandeel van het dagelijkse vetge- bruik een bijzonder belangrijke rol (Nederland heeft de twijfel achtige eer in. West-Europa aan de top te staaumet het vet gebruik perpersoou.) De toename van lef: vet,gebruik staat echter niet op zichzelf. Door de welvaart en. de vooruitgang van de techniek daalt het aantal mensen dat zware lichamelijke arbeid ver richt'. Een andere factor van belang is dat hoe langer hoe meer mensen, zich gemotoriseerd voortbewegen. Dit alles brengt met zich mee dat niet alieen. ouzo voedingsgewoonten, maar óók de-samenstelling van ons dagelijks© voedselpakket drastisch gewijzigd dienen te worden. Ook de regering hoeft ingezien dat onzo eetgewoonten zich niet lebben aangepast aan de veranderde leefge woonten. Uitgebreid medisch en sta- tistisch onderzoek heeft aangetoond dat het gebruik van te Veel vet (sn van vetten van verkeerde samenstel- ling) een „gewichtige" rol bpeelt bij de samenhang van een te hoog lichaamsgewicht, leeftijd en gezond heid. Gezien het grote belang voor de volksgezondheid en de populariteit van margarine als voedingsmiddel in Nederland, heeft de regering via de Warenwet wetteliilcd© motreliik- heidgeopeDd voor de vervaardiging van oen nieuw soortt xa&rgarlae, die slechts de helft van de hoeveelheid vet en dus ook van het aantal calo rieën bevat. Sinds enig© tijd heeft de consu ment in Nederland reeds kennis kunnen, maken met een nieuw pro- dukt dat 50% ruinder calorieën heeft dan margarine. In de nieuwe aan vulling op de Warenwet, van kracht geworden cp I januari. 1969, heeft dit produkt de officiële naam van hal varine gekregen. N'a jarenlange research Is er nu halvarine onder de naam ERA op de markt gekomen. Rij de bereiding en samenstelling van ERA halvarine is zorgvuldig re kening gebonden met de wensen van veie voedi ngs-deshundigeu en artsen. Hierbij is tegelijk de grootste aandacht besteed, aan de smaak en sineerbaarhehl die de consiimeut stelt aan de fijnste margarine. De komst van ERA heeft volkomen gebroken met de ouderwetse traditie en opvattingen dat margarine, be stemd voor broodgebruik, 80% vet moet bevatten. Met de halvering van dit vetpercentage heeft ERA een belangrijke stap voorwaarts ge daan ten gunste van ieders gezond heid. HALVARINE Tot nu toe werden de flitsen van een wedstrijd als vrije nieuwsgaring be schouwd. waarvoor volgens de gang bare methoden niet wordt betaald. De afgelopen maanden is er over leg geweest tussen het bestuur van de KNVB en de NOS. om tot een nieuwe regeling te komen. De KNVB heeft in een. vorige week gehouden vergadering echter een bedrag ge noemd. dat voor de NOS te boog was. Het zou gaan om een hall mil joen gulden voor het gehele seizoen. Vrijdag is er weer een bespreking tussen KNVB en NOS. waarin ge probeerd zal worden tot overeen stemming te komen over de betaling. De heer J. Huybregts. secretaris betaald voetbal van de KNVB, stel de gisteren: 'De onderhandelingen zijn nog gaande, meer 'kan ik er niet over zeggen.' Als de NOS voor uitzending van voetbalwedstrijd-flitsen gaat beta len, "zal er niets veranderen aan de opzet. Men zal vasthouden aan het principe, dat per wedstrijd «egen ft tien minuten wordt besteed. In West- Duitsland, waar al enige jaren een overeenkomst tussen de voetbalbond en de tv-organisaties bestaat wordt van ccn wedstrijd meestal ongeveer twintig minuuten uitgezonden. ADELBODEN (ANP) Het Neder landse schaakteam staat in de vierde ronde van het Clare Benedict- toernooi, dat in Adelboden wordt ge houden, voorlopig gelijk tegen Zwit serland: lli—1%. Aan het vierde bord werd de partij tussen Kuipers en Glauser afgebroken. De Neder lander heeft in de afgebroken stel ling een overwicht aan ruimte, dat in winst zou kunnen worden omgezet. Aan het eerste bord behaalde Ree in een Siciliaanse partij, na aanvan kelijk enkele moeilijkheden te heb ben gehad, een overwinning op de Jonge Zwitserse kampioen Lombard. Langeweg stond, eveneens in een Si ciliaanse partij, er tegen Kupper lange tijd het beste voor en na vier uur weigerde hij remise. In tijdnood overzag hij echter een onderste rij- cobinatie, waardoor hij toch nog verloor. Bouwmeester kwam tegen Blau ln een ingewikkelde variant van de Al- jechin-verdsdigtng. Ondanks compli caties volgde toch remise. (Van onze damredacteur R. C, KELLER) Het vijfde Internationaal Brinta Toernooi mag bijzonder geslaagd worden genoemd. Het heeft veel in teressante stof opgeleverd en op ver schillende punten over de bestaande krachtsverhoudingen nadere ophel dering gebracht. Aan het eindresultaat zitten voor ons land verheugende aspecten. De tweede plaats van de 16-jarige Harm Wiersma in de eregroep en de zege van de 15-jarige Frank Drost in de eveneens sterk bezette tweede groep geeft, vooral gelet op het door hen vertoonde spel, Nederland hoop voor de toekomst. Al waren er voor ons land ook teleurstellingen. Aanvankelijk leek het er op. dat onze nationale kam pioen Ton Sijbrands van plan was de eerste plaats voor zich op Se eisen. Na zeven ronden had hij da leiding door vijf overwinningen en twee remiseoartijen. Maar toen was het gebeurd. En de resterende vier partijen scoorde hij slechts drie pun ten. Dat alle poespas, die Sijbrands in zijn partij tegen Agafonow in dé ze vende ronde ter tafel bracht, invloed heeft gehad op het spel van zijn tegenstander, geioof ik niet, Sij brands won die partij, omdat hij zich volledig inzette. Daartoe bonden zijn talismannen hem in de volgende ronde niet meer inspireren. Waarom niet? Past Sijbrands zijn leefwijze voldoende aan aan de taak. die het goed spelen var) een zo zwaar toer nooi. betekent? Ik geioof niet. dat er iemand in Hoogezand te vinden is, die daar volmondig ja op durft te antwoorden. Bovendien kampt Sijbrands de laatste tijd sterk met de gedachte, dat iedereen tegen hem zo defensief speelt. Tegen Smith was hij geprik keld toen deze bij de zevende zet een aanbod tot verwikkelingen afsloeg. Waarom? Dat is toch het recht van iedere speler? Men is toch niet ver plicht zijn hoofd vrijwillig in een strop te steken? Wereldkampioen Andreiko kan op een uitstekend toernooi terugzien. Hij heeft zich onbetwist de sterkste getoond. Bij vorige gelegenheden heeft hij zich wel eens bediend van minder prettige speelmanieren. .In. dit toernooi heeft hij zich correct en sportief gedragen. Bij de sluiting heeft Andreiko namens de spelers het woord gevoerd. Hoewe! niemand zonder de Duitse vertaling van Koe- perman iets van zijn toespraak zou hebben begrepen, vond iedereen hem een goed en duidelijk spreker. Koeperman bleef evenals Andreiko en Wiersma ongeslagen. Slechts door zwoegen heeft hij zich bij de top kunnen handhaven. Zijn leeftijd be gint mee te spreken. Hij is nu 47, twee jaar ouder dan in zijn tltel- match tegen Ue Inmiddels evenwich tiger geworden Andreiko. Dat moet invloed hebben op de kansen in de strijd om de wereldtitel, die dit tweetal in oktober in Moskou zal uitvechten. Baba Sy bleek ditmaal moeilijk te verslaan, maar hij bleek ook moei lijk tot winst te kunnen komen. Te gen het einde van het toernooi raak te hij wat beter ingespeeld. Tegen Bronstring en tegen Agafonow heeft hij nog weer zijn oude kracht laten zien. De Zwitser Andreas Kuyken beeft zich opnieuw een talentvol speler getoond. Toch zijn er nog factoren, die zijn resultaten remmen. Een daarvan is ongetwijfeld zijn slechte tijdverdeling waardoor hij chronisch tijdnood heeft. Agafonow heeft ook nu .de reputa tie bevestigd, dat hij een speler ts die weinig remises maakt. Een speler die duidelijk thuishoort in de mid denmoot- Smith ondervond ditmaal meer te genstand dan verleden jaar in het wereldtoemooi. Dat heeft zijn resul taat nadelig beïnvloed. Hij en aja landgenoot Langley, die in de tweede groep deelnam, zijn zeer goede dam mers. Maar zij missen nog voldoende ervaring in zware wedstrijden, waar in om ieder punt wordt gevochten. Dat onze landgenoten Bronstring en Van Dijk slechts 8 punten uit 11 partijen behaalden zal velen teleur stellen. Hun resultaat getuigt hoe hard er in dit toernooi gevochten is. In vele partijen kwamen zij net iets te kort. Hun enige troost is. dat rij de Franse grootmeester Miehe! Hi- sard nog twee punten achter rich lieten. De Surinamer Adjiedj zou beter in de tweede groep gepast hebben. Bet is in hem te loven, dat hij ondanks zijn slechte resultaat tot het laatst® moment met hetzelfde enthousiasme heeft gestreden als waarmee hij be gon. Frits Eijlart, de 23-jarige keeper van Sportclub Enschede, heeft een semiprofcontract getekend voor Eindhoven. Zaterdag en zondag speelde bij nog met Sportclub Enschede de fina lewedstrijden om het nationale atna- teurkampioenschap tegen Middel burg mee. Maandag heeft hij zijn contract getekend.

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 2