Vernieuwd onderkomen Schiedamsesociëteit Bijdorp gaat door met actie voor eigen gebot Jaarverslag over 1968 dienst gemeentewerken Ruim 250 plannen en ontwerpen op stedebouwk uridi e merites bekeken opgroep speelt voor ehandicapte jongeren otax 5\11.22 Gosens over S s UEFA- jeugdspeler im Mulder: „HIJ MOET ZOVEEL MOGELIJK AAN ONZE TOP Eventuele beslissing in Haarlem SV -b verslaat Hollandiaan met 4-0 FEEST Cali ornia Girls Choir geeft concert Chevron boort naar gas en olie Sloop Onderhoud Agenda Kanjer HetVrtfeVoIk. Schiedani-Donar: iw Zeilwedstrijden van de Bommeer en DESV Intact Daalder Roel Keus naar kampioenschappen tienkamp Liquidatie aantal draadomroepnetten Burgerlijke Stand Rotterdamse bioscopen Diversen DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1969 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 Penningmeester Dick v. d. Most, D. J. Joop Adriaanse en secre taris Arjan te Hoonte (v.l.n.r.) met hun „half stuk". En de ton die viel in dui gen En die duigen doen nu dienst als kapstok in de ruim te. waar eens in de veertien dagen de Schiedamse sociëteit 'De Waag' draait. Aan mooie rooie haken kunnen de soos- gangers hun jas kwijt. De wijkvereniging Bijdorp in Schiedam blijft actie voeren voor een eigen gebouw. Want mocht de gemeenteraad straks beslissen een vrij gekomen ba rak ter beschikking te stellen van de vereniging, dan is er geld nodig: geld voor 't trans port en opbouw van de barak naar en in Bijdorp. De barak zal aangekleed moeten worden. (Van een onzer verslaggeefsters) In 1968 heeft de dienst gemeentewerken in Schiedam onge veer 200 bouwplannen en 60 voorlopige schetsontwerpen op hun stedebouwkundige merites onderzocht. Dat blijkt uit het ver-; slag van gemeentewerken over vorig jaar. Wim(pie) Mulder: een vrije dag is er bij de bazen niet bij... Gehandicapte tieners zullen vanavond - voorzover zij daar toe in staat zijn - dansen met, en in ieder geval heel wel willend luisteren naar de Rot terdamse popgroep Flash. Dat gebeurt in het clubhuls Coölse- straat, op uitnodiging van de sociëteit De Smeerput. V~iSmér-.. «Van onze sportredactie) de Pust, (lui: ;en en rioleringspijp in oude waaggebouw Indien as. zondag zowel honkballers van Schiedam als die van concurrent voor de bovenste plaats. Donar winnen of verliezen, zodat er geen beslissing valt. vindt er een beslissingswedstrijd plaats. Deze zal dan zondag over een week plaatsvinden in Haarlem. Niet zoals de eerste geruchten luidden in het Pim Mulierstadion, maar in het vroegere hoofdstadion van Haarlem, aan het Barimin- tonpad. «Van een onzer verslaggevers» Slechts twee spelers van SVV-B on derscheidden zich in de woensdag op Harga gespeelde wedstrijd tegen het Vlaardingse Hollandiaan: de 17-jari- ge Uefa-jeugdspeler Wim Mulder drie van de vier doelpunten (SVV won met 40> ontstonden na een pass van hem en Luc Dumont, die alle vier de doelpunten voor zijn rekening nam. Overigens verdeelde hij deze vier treffers gelijkelijk over de gehele wedstrijd, namelijk twee voor en twee na de rust. Toch ontkwamen de SVV-reservcs. voordat zij tot scoren kwamen, twee maal aan een doorboring. Buiten be reik van doelman Jan van der Velde sprong de bal tot twee maal toe via paal en lat het veld weer in. Daarna was het afgelopen voor de zeker verdienstelijke ploeg van trai ner Jaap Molendijk. Zelfs lieten de SW'ers, buiten de vier treffers van Dumont. nog veie opgelegde kansen liggen. «Van een onzer verslaggeefsters» De kapstok is niet de enige vondst tan een aantal fantasierijke socië- tettsleden, Twee manden lang is een kernploeg van ongeveer 10 men sen bezig geweest het interieur van het oude waaggebouw naast de grote kerk in de Nieuicstraat te vernieu wen. In die tijd zijn allerlei originele toestanden bedacht en. uitgevoerd. Dank zij een aantal distilleerderij en kwam men in het bezit van een aantal portvaten en een zogenaamde half stuk: een grote ton. Aan die grote ton werd gezaagd en gespij kerd. Het resultaat is een bijzonder type discoconmer. Het "heiligdom" van discjockey Joop Adriaanse. die tevens de functie van adviserend be- steuursiid is toebedacht. Het hele ''half stuk" is met celluloselak be handeld. Naast de disco-comer een bar. eveneens opgebouwd uit duigen. Ergens verderop in de ruimte een stuk rioleringspijp. Dat is dan de ge luidsbox. Boven de tonnen-tafels zelf- gefabriceerde lampen van doodgewo ne bloempotten, waarin gaatjes zijn geboord. Twee potten, verbonden met een ijzerdraadje, vormen een lamp. WIPW «Van een onzer verslaggeefsters) Vandaar dat het bestuur van de wijkvereniging blijft hameren op de medewerking van de leden bij het verzamelen van oud papier en lompen. Deze aktie heeft tot nu toe ai ruim 1100 gulden opgebracht. Vrijdag avond en zaterdag gaat de 'papier- ploeg' weer de wijk in. «Van onze sportredactie» Het komende weekeinde worden de traditionele eind wedstrijden gezeild van de watersportvereniging De Bommeer en DESV. Tot nog toe hebben zich 44 deelnemers laten in schrijven. De wedatriidbanen kunnen pas zaterdag en zondag bekend wor den gemaakt. De start en finish is in elk geval aan de Bommeer/Boo- nervliet. De prijsuitreiking vindt plaats na afloop in het clubhuis van De Bommeer. Er is geverfd en geboend. Maar van de muur achter de bar is iedereen af gebleven. Dat moest wel. Het waag gebouw valt onder monumentenzorg. Al het oude dient dus intact te blij ven. Vandaar dat dwars door de zaal nog een waagbalk loopt. Het waaggebouw hoort bij de grote kerk. De sociëteit mag er met een paar andere groepen gebruik van maken. Huur hoeft niet betaald te werden. Vandaa misschien dat de sociëteit, als één van de weinige jon gerenorganisaties waarschijnlijk, met een batig saldo kan werken. ..Maar we zitten niet vast aan de kerk hoor," legt secretaris Arjan te Hoonte uit, „We heten dan teel Christelijke Gemengde Club ,£>e Waag." maar er komt hier van alles." De sociëteit gaat voor het derde seizoen draaien. Ééns in de 14 dagen, op zaterdagavond, is er soos. Er wordt hoofdzakelijk gedanst. Vorig laar telde de sociëteit ongeveer 150 leden. Allemaal jongeren tussen de 16 en 24 jaar. Ze betaalden 'n daalder voor een éénjarig lidmaatschap, plus een gulden voor iedere avond dat ze de soos bezochten. Deze tarieven blijven gehandhaafd. Iedere soosavond ko men er zo'n 60. 70 jongens en meisjes. Het sociëteitsbestuur wil desnoods ook wel andere dan dansavonden or ganiseren. Maar dan moet het eerst weten of er wel belangstelling voor Is. Plannen zijn er. zij het nog vage. om de ruimte beneden het soosgebouw te gaan gebruiken. Zaterdag wordt het gereedkomen van de verbouwing gevierd met een opcningsbal. 's Middags tussen 3 en 5 uur is er voor ieder de mogelijkheid h?t vernieuwde c.idcrkcme.i te bekij ken. «Van een onzer verslaggevers) Smeerput-secretaresse mej. C. Groeneveld h«x»rde Flash spelen en informeerde of de groep niet eens voor lichamelijk gehandicapte jon geren wilde optreden. Flash-mana ger B. Fikkers had zijn vier pop- (Van «ten onzer verslaggevers) Op 28 en 29 augustus brengt het California Girls Choir op uitnodiging van het VJK-koor een bezoek aan Vlaardingen. Het Amerikaanse en semble. dat onder leiding staat van John Vaznaian, zal samen met het VJK-koor en het dameskoor Viva Meiodia op 28 augustus een concert geven in de Stadsgehoorzaal. Dit con cert begint om 8 uur. Het Amerikaanse koor bestaat uit dertig meisjes in de leeftijd van 18 tot 25 jaar en heeft een repertoire van twintig tot dertig liedjes. De begeleiding wordt veelal door de meisjes zelf verzorgd. musici helemaal mee toen hij onmid dellijk ja zei tegen mej. Groeneveld Flash doet het volkomen belange loos. want, zegt leider Fikkers, we vinden het erg belangrijk dat- zoiets gedaan wordt. Er zijn misschien nog veel meer andere groepen die ons voorbeeld willen volgen. Zijn groep (stijl The Cats. The Buffoons, de vier leden zingen allen» bestaat al enkele jaren maar komt de laatste tijd behoorlijk 'in de running'. Meer nieuws van Bijdorp-zijde: op vrijdag 12 september wordt in de Rank in Kethel de jaarlijkse feest avond gehouden. Feest wil men ook gaan vieren wanneer volgend jaar voor de 25ste maal de bevrijding wordt herdacht. Nu al wordt door het wijkrerenl- gingsbestuur een aantal leden ge vraagd zitting te nemen in een co mité dat de feestelijkheden in Bij dorp moet gaan voorbereiden. GOEREE- OVERFLAKKEE. Het is niet onwaarschijnlijk dat de bo dem op Goeree-Overflakkee olie of gas bevat. Chevron heeft aan de Grevelingen. ter hoogte van Melis sant. een 35 meter hoge boortoren geplaatst en een paar weken geleden is men begonnen met boren. Op een diepte van ongeveer 1540 meter vond men gas. Het was ech ter niet voldoende om te exploiteren. Ook stootte men op een soort kalk- steenlaag, mergel. Momenteel is men bezig op 1733 meter waar men op zwart mineraal stootte. Mocht er eventueel niets gevonden worden, dan zal men op 2200 meter ophouden. Aan ckt project werken Amerika nen, Engelsen. Duitsers en Hollan ders. Iedere drie meter worden er Van onze sportredactie Roel Keus van de atletiekvereniging Fortuna zal bij de heren meedoen aan de tienkamp om het kampioen schap van Nederland, dat het komen- d weekeinde in Vlaardingen op het Shell-sportpark De Vtjfsluizen wordt gehouden Eerste reserve is Hans Sjheffers van dezelfde vereniging. De wedstrijden beginnen zaterdag om hmf twee met de 100 meter horden, gevolgd door de 100 meter hardlopen en kogelstoten. Zondag beginnen de wedstrijden om half twaalf. De toe gang tot het Shell-sportpark is vrij. (Van een onzer verslaggevers) Op grond van het feit dat de rege ring besloten heeft geleidelijk de ex ploitatie van draadomroepnetten te beëindigen, zal de PTT in het district Rotterdam per 1 augustus overgaan tot de liquidatie van een aantal draadomroepnetten. Hieronder valt ook een gedeelte van hét Vlaardingse net, te weten de draadomroepaanslui- txngen in het versterkergebied Wees huisplein. Verschillende plannen voor wo ningbouw en andere bouwplannen werden in bewerking genomen of af gehandeld. Ook werden, aldus het verslag, vele verkeers- en parkeer- uitge werkt. Op het industrieterrein heerste problemen bestudeerd en zo mogelijk eind vorig jaar een bouwactiviteit, zoals die. volgens gemeentewerken, de laatste jaren niet meer is voor gekomen. verslagjaar zoal te gebeurd aan on-; derhoud van wegen, sportvelden, bruggen, rioleringen en gebouwen.) Er in opgenomen is onder andere, ook hoe alles reilt en zeilt bij de fi-' nanciële en personeelsadministratie. ADVERTENTIE Voorts ontplooide de dienst activi teiten op het gebied van aankoop en sloop van panden. De verwerving van de percelen die in het ontelgeningsplan „Woudhoek- Spaland" zijn opgenomen, werd in 1968 afgerond. Van het bouwvallige, voor afbraak bestemde blok panden in de Louronstraat werd het laatste particuliere perceel gekocht. Ook van het complex panden, dat gedoemd is te verdwijnen in verband met de bouw van het nieuwe stadhuis, werd het laatste perceel, dat nog geen eigendom van de gemeente was ge kocht. Ten behoeve va» de stadsuitbrei ding werden ook diverse panden af gebroken. In totaal werden gesloopt: 74 woningen. 24 bedrijfsruimten. 1 voormalige school en 2 boerderijen. Verder werden veel leeggekomen panden, die nog niet direct konden worden gesloopt, geblindeerd of dichtgemetseld. Extra werk had de dienst aan het herstellen van de blinderingen, die door baldadigheid werden vernield. D« voormalige rijks-h.b.s. bijvoor beeld moet het. nogal eens ontgelden. Alleen al aan het achtergedeelte van het gebouw werd voo meer dan 19.000 gulden schade aangericht. Van openbare gebouwen werden in 1968 975 ruiten vernield. Verder geeft het ruim 80 pagina's tellend jaarverslag een gedetailleerd overzicht van wat er gedurende het WEEKFXLM PASSAGE THEATER: Pas op je teilen, alle leeftijden. Weekdagen 2 en 8.15 uur. Woensdag 8.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zon dag 4.15. 7 en 9.15 uur. KINDERMATINEE: Flipper en de piraten. Zondag 17 en woensdag 20 augustus 2 uur. TENTOONSTELLINGEN STEDELIJK MUSEUMtot I sep tember Alfred Eikelenboom. Flv- in city dynamopolis. Tot 25 augus tus Carel Balth. objecten. monsters genomen. Geboren: Edwin, zv J. Krikke en W J. Spiering: Johannes F. C zv .1. van der Velden en J. M. Hoo- v.-n.s: Hendrik F., zv C. F. van f '-O»;;' en M. van Seine. Overleden: F. W. J. Schefiers. Wit'CCmx Van onze medewerker PIET OCKS» Ter voorbereiding voor de eindronden van het UEFA-jeugdtoernoct in Glasgow van 16 tot en met 25 mei 1970) vertrok SW's coming-man, de 17-jarige Wim Mulder, eind vorige maand met nog achttien leeftijds genoten naar Denemarken. Zeven dagen verbleef h« daar «van 26 juli tot 3 augustus» en speelde, op een halve na. alle drie de wedstrijden mee ..Ik heb daar fijn gevoetbald in Vejle," vertelt hij. zonder er zjn hand voor om te draaien de plaatsnaam vlotweg in het Deens uit te spreken. .Er is hard gewerkt de voetbaltheorie om te zetten in voetbalpraktiik Maar ondanks dit aanpakken was het er een fijne tijd; gaat de nu twee jaar in SW voetballende Vlaardinger verder. De geboren Rotterdammer begon zijn nog prilte carrière bij Hollan- diaar.. ..Ik heb daar altijd met plezier gevoetbald. De laatste- jaren trainde ik echter reeds bij SVV. Meneer Gosens vroeg toen al of ik naar SW wilde komen. Aanvankelijk had ik er geen oren naar. maar wan neer je dan gaat nadenken, fs het natuurlijk veel beter in SW te voet ballen. Je kunt er veel meer bereiken. In Hollandiaan kom je nergens." Reeds aan het eind van het vorig seizoen brak Wim Mulder door lot SW's selectie. Hij bereikte met SW b de promotie naar de hoogste af deling voor de betaalde reserves. Toen al staken de trainers Gosens en Könemann hun meningen niet wider stoelen of banken over de talent volle Wim Mulder. ..Dat kan een kanjer worden wanneer hijen dat geloof ik vast wet er alles voor over heeft," liet Gosens aan het einde van het vorige seizoen weten. Aan het begin van dit seizoen kreeg Wim Mulder reeds een kans in SW's topteam. ..Ik laat hem zoveel mogelijk aan onze top ruiken." legde Gosens toen rijn keuze uit. ..Ervaring moet hij opdoen en natuurlijk ontzettend veel leren." Zelf gelooft Wim nog niet in een doorbraak naar het eerste dit sei zoen. „Ik weet natuurlijk niet wat meneer Gosens van plan is. Maar aan een vaste plaats jn het eerste denk ik voorlopig nog niet." Op het ogenblik kampt de talentvolle hafspeler met slechts een pro bleem: een baan. Enkele weken geleden verliet hij, met diploma op zak. de muJoschoot. „Ik ben sindsdien naarstig op zoek naar een baan. De moeilijkheid is echter dat ik eens in de week voor de training naar Zeist moet. En een vnje dag geven is er bij de bazen, waar ik gesolliciteerd heb. niet bij." Slechts een oplossing rest Wim: zo spoedig mogelijk full-prof worden. WEEKPROGRAM3IA ARENA. tel. 230730, Sweet Charity 114 Jr! Iras uur. Vrijdag- en terdagnacht 12.15 tiur: Masker der demonen r 13 jr. CALYPSO, tel 131855, De ijakoitde killer f (8 Jr.s 7. en 9.30 uur. V#g. dag- en Zaterdagnacht 12.15 uur: Four for Texas (18 Jr.j CENTRAAL, tel. 138210 Naaktmodel len <18 Jr.t 2. T en 9.15 uur. CINEAC .Bijenkorf», tel 121139 Jungle Boek 9.30. JI80 130* en 3.30 uur. Rod. Steiger is öe ser itan (18 Jr). elke avond 5.30.7.30 en 8.30 ua; CINEAC (Beursgeb.) tel. 13S082: Com mandos (18 Jr> 0.30 11J0 1.30 3 30 5.30 7.30 en 9 30 uur. CINERAMA, tel. 115300. The longest day 74 Jr.) 1.45 en 7.45 uur CC'LOSVFL'MTEL. 190352, Comman dos (18 Jr.) 2. 7. en 9.30 uur. Woens dag 2 uur: Jerry als Babysitter ra g CORSO. te!. 1211 !0, Funny ötrl (a 2 en 8 uur GRAND. tel. 233363, The sound of music 2 en 8 uur HARMONIE, tel. 271204: do. t.m. ro Django Kill (18 jr.) 2. 7 en 9.15 uur ma. t.m ivo.: In het web e,* on tucht 18 jri 2. 7 en 9.15 uur. KRïTERION, tei. 12881$. Gevaarlijk minnespel (18 Jr i 2.30. 7 ta ».bo uur LLMIERE. tel. H7755: Villa voor vriïe liefde (18 Jr.) 2. 7 en 9.30 uur LfXOP. teL 138326. Jbcnnv Hamlet de wreker (18 Jr.) 2. 7 sa 9.30 uur METRO te! 174500, Help iaJ.) 2 7 en 9.30 uur PASSAGE (Schiedam), te!. 269563. Pa» op Je «ellen (aj.i 2 en 8.15 uur. Woensdag 2 uur: Flipper en dss pi raten (a.l,i PRINSES, tel. 230754. Dokter ZJivago 14 Jr.l 2 en 8 uur. Woensdag 7 en 9.30 uur. vrijdag- en zaterdagnacht 12 uur: Te rijk om loe te Jopen «18 Jr.) Woensdag 2 uur: Warner Lach Festival :a.i i HEX te!. 230571. donderdag: Horror «18 Jr 2, 7 en 9.15 uur. Vanaf vrij dag: Heerseres van de Jungle (14 Jri 2. 7 en 9.15 uur. Woensdag 3 uur: Jongens Ranch (ai.) STUDIO 62, tel. 233363. Het Cireu» «a.l.i 2.15. 7 en 9.30 uur THALIA, tel. 111555. Wie 't laatst lacht .ia.!.) 2. 7 en 8.30 uur 'T VENSTER, te! 251900. Vlva Ma ria! (14 Jr.) 2, 7 en 9.15 uur. Vrij dag- en zaterdagnacht 12 uur: La Collectionneuse IS Jr.) VICTORIA tel 248333. Die klotsgeic- ke kerels ïn hun vliegende kratten ia.!.» dag. 8 uur. Maandag seen Voorstellingen. Woensdag 2 u: Win - necou keert terug (aJ.) AL CO HU LP KOÜGEMFN Bel MO-12-74.77 Anoaleme Aieoüo- Iwten. SCHOUW BURPLTIN. OpenJucbtten- toonsteJUng „Ontmoet Eraemu*'* films, BntlqulteUenwtnteltJe, boe kenbal, taveerne, ooffertjeakrwun. 10-22 uur. t.m. 13 aeptember. SCHIEDAM President-directeur drs. II. Claus Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 per maand (geen giro) 4,50 per week jr 1,04 losse nummers 0,75 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 t.n,v. Het Vrije Volk. Amsterdam. Alle andere betalingen 28333 t.n.v. N.V. Be Arbeiderspers. Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam Alle afdelingen Slaak 34, tot 17.00 uur, tel. 010-111030. (Hiiidiüi] Passage 20. tel. 010-268798- 26520ü Tussen 18.30-19.30 uur tel. 010-269359 Bezorgklachte:ni).

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1