Tosca voor DWS en Wilton Dubbele zege bij PASSAGE 7 P. Bosehmau nieuwe voorzitter Pvtl A-fractie Wij kvereni gin g Bijdorp geeft feestavond gewond bij botsing Geslaagd concours 't Voorntje Contactavond aquarium- vereniging IïetVrijeAolfc Automobilist Beduusd REKEN- LINIALEN Burgerlijke Stand Ravage na botsing W iel rijdster ernstig gewond DWS Handenvol Geen voorrang: Drumband Tosca Baim (met bioemstukje), onder de indruk van de onverwachte muzikale hulde, die de jeugddrumband haar bracht. ADVERTENTIE) O an onze handbal* medewerker De eerste competitiedag ié over het algemeen goed verlo pen voor de Sehiedamse hand ballers, De velden hadden nogal wat geleden van de re genval van de laatste dagen. Tocli waren ze over het alge meen vrij goed bespeelbaar. UVC-dailies „En? Hoe voel je je nou?" vroeg er gisteravond iemand aan Tosca Balm. En zij, hele maal vrolijk en opgewonden; „Nou meid, fantastisch, gewel dig gewqon." Geen wonder. Na bijna zeven jaar keihard wer ken heeft ze nu wat ze hebben wilde: een eigen balletstudio. HOCK HOL LAMS NIFUWE WAtEflwFG $C Hf y 9 RE^Ft-UX BEF&KANAALL HAVEN 3®PtTn' BASAAL; HAVEN O'NTELHAVfcfLj nartel' BRIElSF MEER Het in. gebruik nemen van de nieu we school annex woonhuis zou zon der officiële poespas gaan. Maar anderen vonden dat dat toch niet kon. De één organiseerde een optre den van de jeugddrumband OBK. met majorettes voor de deur van de studio. De ander zorgde achter de rug van de balletpedagoge om dat er wat verfrissende drankjes in huis kwa men. Dat er toch feest was bij de ope ning van de schooi, was dus een volslagen verrassing voor Tosca Balm. „Ik heb er niets van in de gaten gehad wat er buiten me om allemaal is klaar gemaakt. Er werd wel van alles gesmoezeld, maar ik begreep er niks van," vertelde ze een beetje perplex. „De bedoeling was dat ik gewoon om half 8 met de lessen zou begin nen." Maar dat ging niet door. Op dat tijdstip waren er zoveel mensen binnen, da er van lesgeven geen sprake kon zijn. Achter eikaar kwa men leerlingen, vrienden en kennis sen met bloemen aandragen. Er werd aan de lopende band gezoend en handen geschud. Tosca Balm én echtgenote Jan Mol („die helemaal niets van ballet moet hebben," heeft Tosca wel eens gezegd) waren er be duusd van. Verhalen kwamen los over de eer ste balletlessen in het jeugdcentrum in Nieuwland.Over de verhuizing daarna naar Arcade. Over de „de pendance" van de balletschool in 't Trefcentrum te Groenoord, die blijft overigens. En over Het Ideaal, een eigen balletschool... (Van een onzer verslaggeefstersi Dc Sehiedamse balletpeda goge Tosca Balm (231 heeft een uitnodiging gehad voor een optreden in een televisie show rond de zangeres Rosita Bloom. Ze weet echter nog niet of ze op de uitnodiging zai in gaan. Tosca Balm zou met een aantal van haar leeriingen een stuk moeten instuderen. De tv-show zal eind van het jaar moeten worden uitgezonden. Rosita Bloom is vooral be kend geworden door haar deel name aan de tv-serie ,.A star is born". Verder maakt ze dit jaar deel uit van de Kr.okke- ploeg. Uit de kantine van Hermes DVS in Schiedam is een bandrecorder ter waarde van ongeveer zeshonderd gul den weggenomen. Men kwam het ge bouw binnen door een ruit weg te ne men. In de bestuurskamer werden kasten opengebroken. (Van een onzer verslaggeefsters) HetSehiedamse FvdA-raadslid P. Boschman is per 1 september de heer J. Dijkstra opgevolgd als fractievoor zitter van deze partij. De heer Dijkstra heeft per die da tum in verband met drukke werk zaamheden als raadslid bedankt. (Van een onzer verslaggeefsters) De Sehiedamse wykvereniging Bij dorp biedt leden en donateurs vrij dag 12 september een feestavond aan. Deze wordt gehouden in zaal de Rank en begint om 8 uur. Het programma vermeldt: gezel ligheid, conference, muziek en dans. Medewerking aan de avond wordt om. verleend door t»-t muziek-en- semble „De Marotta's".. SCHIEDAM SCHIEDAM GeborenJacqueline M. J. d v J. J. Schafthuizen en J. A. Klok; Conchita d v B. L. Schoon- brood en A. Selvi Martin; John z v J. de Waard en H. A. van der Piuym; Maria S. d v E. Martinez Abascal en M. C. Jimenez Fernandez; Diana M. d v J. D. van Dorst en M. J. T. van de Water; Walter T„ z v T. Banen en A. W. van der Mark. Overleden: W. Heezon, echtg, J. J. van Leeuwen. (Van een onzer verslaggeefsters) Op de kruising PKO-iaan-Singel- Stationspiein in Schiedam kwamen gisteravond twee personenauto's met elkaar in botsing. De bestuurder A. M. (34) uit Rotterdam, verleende geen voorrang aan de wagen, die werd bestuurd door B. K. (29) uit Schiedam. M, is met een hersen schudding in de Dr. Noletstiehting opgenomen. De materiële schade was groot. (Van een onzer verslaggeefsters) Da Sehiedamse hengelsportvereni ging "t Voorntje heeft zondag in het Aar-kanaal een onderling concours gehouden. Het werd een succes: het weer was goed. de vangst eveneens. Ia totaal werden 214 maatvissen ge vangen met een gezamenlijk gewicht van 15.320 gram. Van de 10 deelnemers" behaalde B. Pil jr. de beste resultaten. Hu ving 24 vissen met een totaal gewicht van 2660 gram. (Van een onzer verslaggeefsters) De Sehiedamse aquariumvereniging Natuurgenot in huis houdt vanavond dinsdag, een contactbijeenkomst. De ze begint om 8 uur in Arcade. Er zal een lezing worden gehouden geïllustreerd met een film- en dia vertoning. Verder vermeldt liet pro gramma een tombola. Op de hoek Groenelaan-Strijense- straat in Schiedam heeft zich giste renmiddag een gecompliceerd ver keersongeluk voorgedaan. Een wiel- rijdster werd daarbij ernstig gewond. Er was veel materiële schade. Een vrachtauto, bestuurd door de 28- jarige chauffeur H. J. Ie M. uit Rot terdam kwam uit de Visserstraat en draaide naar rechts de Groenelaan op. Uit de tegenovergestelde richting kwam een vrachtwagen aanrijden, bestuurd door de 34-jarige Schie dammer P. H. F. Beide wagens reden recht op ei kaar af. Le M. stopte, terwyi F. naar rechts stuurde om een aanrijding te voorkomen. Daarbij reed F. het voet pad op. Twee wielrjjdsters, de da mes P. v. d. K.-van S. en J. H. van K.-O. werden aangereden. Mevrouw P. v. d. K. liep een bek kenfractuur, een beenwond en schaaf wonden in het gezicht op. Ze is in het ziekenhuis opgenomen. De andere dame kwam met de schrik vrij. Vervolgens ramde de vrachtwagen een bloembak en drie auto's. De dames van Wilton traden tnet zelfvertrouwen het Haagse Kwiek Sport tegemoet. Het feit, dat de schutters Francien Biesheuvel en Bea Teeuw terug waren, gaf vooral dit vertrouwen in eigen kunnen. Wil ton ging goed van start. In 10 minuten tijd wist het team een fraaie 3O-voorsprong op te bou wen. Na deze aanvalsgolf moest Wilton het wat rustiger aan gaan dom, maar kwam toch aan een 41-rust- stand. Na de thee verhoogde Kwiek Sport het tempo en had hiermee goed succes. Wilton zag haar voorsprong afbrokkelen tot 64. De Sehiedam se dames gingen over tot een tem powisseling. terwijl de speelsters voor een goede switch zorgdroegen. Kwiek Sport raakte uit balans en moest Wilton een 5S-overwinning toestaan. De heren van Wilton speelden even eens tegen Kwiek Sport. In de eer ste speeifase was het al Wilton dat de klok sloeg. Binnen korte tijd gaf het scorebord een 4O-voorsprong aan. Kwiek Sport kreeg meer vat op het spel en gaf Wilton handen vol werk. De verdediging miste Jan Sla venburg, maar kreeg in Albert Bons en Gerard Kroon een goede aanvul ling. Zij konden Kwiek Sport lange tijd van score afhouden, wat een 53- ruststand tot resultaat had. Na rust ging een deel van de stootkracht bij Wilton verloren. De aanval ging het steeds meer in het individuele zoeken. Overigens een kolfje naar de hand van het op mandekking spe lende Kwiek Sport. Langzaam aan nam Kwiek Sport het initiatief over. Hierop haalde trai ner v. tl. Stel Jack Zonneveld uit de verdediging, wat een juiste beslis sing bleek. Wilton ging de toon weer aangeven en haalde een goede 18-15- zege. Bij DWS traden de dames van het eerste team aan tegen Hercules uit Den Haag. Trainer Sigmond heeft zijn spelers in de afgelopen weken het voordeel van de open verdedi ging bijgebracht. Hierdoor wordt de tegenstander steeds meer op het middenveld opge vangen. Dit systeem is door alle teams met groot enthousiasme uit gevoerd. Geheel vlekkeloos verliep het nog niet. De komende wedstrij den zal hierin wel verandering ko men. Het gevolg was dat de dames bij de aanvang van de strijd aanpas singsmoeilijkheden hadden tegen het met hetzelfde systeem spelende Her cules. Ze keken al spoedig tegen een G-5-achterstand aan. Langzamerhand kreeg DWS meèr vat op het spel ei. liep het de achterstand in tot 3—5, Na rust werd de strijd allengs le vendiger, wat vooral kwam doordat DWS de achterstand volledig weg werkte en er een verwoed gevecht ontstond om de volle winst. Vooral Marja de Bic liet van zich spreken door haar gave spel. Verdedigend kwam DWS steeds meer tot beter spel. wat de voorhoede meer stoot kracht gaf. Met nog slechts enkele minuten speeltijd was de stand op 88 geko men. Joke v. d. Most bracht DWS de volle winst, toen zij de Hercules- doelverdedigster verraste met een laag hard schot, waardoor een 98- stand werd bereikt. De heren van DWS traden in Naaldwijk aan tegen Westlandia. Ze gaven dit team handen vol werk. vooral doordat zij het middenveld volkomen beheersten. Het op muur verdediging spelende Westlandia had hierop weinig antwoord. Vooral door dat hun aanvallen reeds op het mid denveld onderschept werden. Enige dekklngsfouten gaven Westlandia toch de kans om doelman Cëes de Vries op de proef te stellen en een 45-ruststand te behalen. Na rust kreeg de nervositeit meer en meer de overhand op Westlandia, dat daardoor de controle over de bal verloor en DWS meer ruimte ver schafte. Het team maakte hier goed gebruik van en stelde door een 139- zege de punten veilig. Een zwaar gehavend UVG-dames- team trad in Vlaai-dingen aan Hollandiaan. Bij aanvang zag het er niet naar uit, dat UVG haar eer ste Waterloo zou gaan halen. Sterk aanvallend werd het doel van Hol landiaan onder schot genomen. Maar de bal weigerde pertinent de doel lijn te passeren. Schoten op paal en kruising waren schering en inslag, terwijl enige zeker schijnende scho ten op fraaie wijze door de Hollan- diaan-doelverdediger werden gekeerd. Hollandiaan voelde haar kansen en drukte goed door om met de rust een 2—O-voorsprong te behalen. Na de rust werd de druk op het Sehie damse doel steeds zwaarder. Hollan diaan zag haar werken beloond met vier treffers. Dat UVG het. veld niet behoefde te verlaten met een blanco stand, was te danken aan Margreet Robbe, pas van de junioren overgekomen, die met een fraai schot de eind stand op 6—1 bracht. SCHIEDAM President-directeur drs.H. Claus Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 per maand (geen sriro) 4.50 per week Lö4 losse nummers 0,25 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 t.n.v. Het Vrije Volk, Amsterdam. Alie andere betalingen 28333 t.n.v. N.V. De Arbeiderspers, Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam: Alle afdelingen Slaak 34 tot 17.00 uur, tel. 010-111030. Schiedam: Passage 20. tel. 010-268798- 265205. Tussen 18.30-19.30 uur tel. 010-209359 (Bezorgklachten», DIdö-'AG .2 oen inMBER 1960 HET VRIJE VOLK MAASVLAKTE 7« PET» HAVFM Deze is ondergebracht in een ka pitaal pand aan de Grote Markt in Schiedam, waar voordien de douane dienst was gehuisvest. Wie een paar maanden geleden dit huis binnen stapte zag alleen maar een puinhoop. Niets is daarvan meer terug te vin den. Het hele pand ziet er overal even mooi uit. Aan de binnen- en aan de buitenkant. Beneden is de studio. De voormalige keuken aan 't eind van de lange gang is nu kleedkamer, met oranje gordijntjes, een oranje spiegeltje en een oranje geverfde klomp, bij wijze van asbak. „Lekker hip," vindt 23-jarige Tosca Balm. (Van een onzer verslaggeefsters)

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1