BIJ WIJZE VAN EXPERIMENT Zondag de beslissing Nieuwe regels tegen parkeerexcessen (abc Auto tegen lantaarnpaal Concert Pink Floyd: eerste deel raak, tweede deel mis Expositie kinderkunst Marlén geeft modeshow Fijn dat er iets gaat gebeuren eurof Pax 15 11.22 Installatie culturele raacl met incidentje Opgelicht door pseudo- huisbaas Honkbal Het\jröeVoIk Voorzitter van 'City Centrum' Burgerlijke Stand JARIG? Vraag een boek Soms van xi? Tribune ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1969 HET VRIJE VOLK pagina II an een onzer verslaggeefsters,' De dienst van gemeentewerken van Schiedam <^at in en met de Hoogstraat dé winkelstraat in de stad, experimenteren Bij wijze van proef gaat men een gedeelte van de straat een zogenaamd promenade-profiel geven. Een lialf jaar ongeveer krijgen middenstanders en publiek de gelegenheid eens te be kijken hoe hen dit bevalt. Dan zal worden bekeken wat er met de hele Hoogstraat moet gebeuren. Er zijn twee keuze-mogelijk heden: óf het promenade-idee wordt in de hele straat uitge voerd, óf de straat wordt her steld in de oude vorm, met stoepen en een rijbaan. Het proefstuk in de Hoogstraat. Op het. terrein van Escamp 3 in Den Haag zal zondag de be slissing vallen. De honkballers van Schiedam zullen dan ein delijk weten of ze volgend sei zoen ai dan niet in de 1ste klas se zullen uitkomen. (Van een onzer verslaggevers) Met ingang van 1 oktober wordt een aantal bepalingen inzake parkeerexcessen in de Rotterdamse Algemene Politie Verorde ning gewijzigd. Ook zijn enkele nieuwe bepalingen opgenomen, „Stockhausen beïnvloedt hem het meest," aldus pedant een informatiebulletin over songschrijver Rick Wright van The Pink Floyd, die vannacht voor een goed bezette Doelen te Rotterdam optrad. (Van een ónzer verslaggevers) De nieuwe culturele raad van Vlaardingen is in het stadhuis geïnstalleerd met redevoerin gen van burgemeester Heus- dens en van de voorzitter van de raad, wethouder G. Walstra. v- Een overzicht van de kindertentoonstelling in het Schiedams Museum. (Van een onzer verslag geefsters) De tentoonstelling „Kinder tekeningen van Schiedamse scholen" in het Stedelijk Mu seum van Schiedam is gister middag officieel geopend. Dat gebeurde door de wethouder van Onderwijs en Culturele Zaken, mejuffrouw G. D. de Graaff. Gedeelte Hoogstraat promenade-profiel' (Van een onzer verslaggeefsters» Modehuis Marlén van het Broers- veld in Schiedam geeft woensdag 24 september een modeshow. Dit ge beurt 's avonds om 8 uur in „Arca de." Het belooft een show te worden met de nieuwste herfst- en winter- modellen uit binnen- en buitenland. Er zal hoofdzakelijk damesmode te zien zijn. Speciaal voor de jongeren wordt kleding getoond uit de Twiggy-collectie. Het ,'treven van het modehuis is „duidelijk modieus goed te brengen, dat goed draagbaar is." Een en ander werd gisteren mee gedeeld op een persconferentie ten (Van een onzer verslaggeefsters Op de persconferentie, die de directeur van gemeentewer ken, ir. J. C. Broeyer, gisteren gaf over een experimenteel vernieuwingsplan wat betreft de Hoogstraat, werd ook bij gewoond door twee vertegen woordigers van de winkeliers vereniging „City Centrum" Eén van hen was de voorzitter, de heer P. C. Mouthaan. Hij vindt het „erg fyn" dat er nu iets gaat gebeuren. Wel frappeerde het hem dat er nu blijkbaar van de politie geen bezwaren meer zijn de stoepen te laten wegvallen. Hij meende dat nu blijkbaar van alle kanten de noodzaak wordt ingezien de Hoogstraat te verbeteren. „Het verheugt me dat er stappen zijn ondernomen, naar aanleiding van onze acties," vertelde hij gisteravond. Dat er iets gaat gebeuren vond hij „een punt voor de Hoogstraat winkeliers om collectief mee te doen." „Accepteren we dit plan niet. dan komen we alleen nog maar dieper in de put," meen de hij. Geboren: Elroy P. z.v. J. J. M. Kerklaan en C. J. A. Reniers; Mar cel z.v. A. L. Mahlmann en C. M. van der Helm: Marcel A. zv. M. A. P. Trouborst en S. E. van der Doe; Arthur z.v. P. L. Visser en M. J. van Beek. Getrouwd: H. G. de Jong. 20 jr. en H. Koens, 21 jr: J. Knjnen, 27 jr en E. Suttrop, 25 rj,; A. de Deugd, 35 jr en A. M. A. Wigmans, 36 jr; J. Roctus, 21 jr. en M. S. Brenkman, 20 jr; M. W. de Kort, 69 jr. en P. C. van Wezenberg, 70 jr; P. van der Stelt, 19 jr. en H. Veltman, 18 jr; T. L. Dolleman, 21 jr. en G. Steenber gen, 21 jr. Overleden: J. van Unen. 79 jr; N. van Loosbroek. 70 jr. kantore van de directeur van ge meentewerken in Schiedam, ir. J. C. Broeyer. Het proefvak in de Hoogstraat krijgt éen vlakke bestrating. De stoepen verdwijnen dus. Het vak be gint by de Koemarkt en loopt door tot over een lengte van 75 meter. Er zal gebruik worden gemaakt vari tegeis. betontegeïs en stenen. Door het aanbrengen van sierele-' menten en kleurschakeringen in de bestrating zal toch min of meer worden aangegeven welke gedeelte voor het ryverkeer, en welk voor de voetgangers is bestemd. Het proef vak wordt dus geen wandelpromena de. Want dat zou betekenen dat alle rijverkeer op dat gedeelte geweerd zou moeten worden. In het proefvak zullen 4 types lichtmasten komen. Ook wat de ver lichting betreft kan dus bekeken worden welk type het meest geschikt is voor plaatsing in de Hoogstraat. De bedoeling is eind september of begin oktober met het werk te be. ginnen het zal toch zeker een maand in beslag nemen. De kosten van de werkzaamheden drukken op de post „onderhoud be strating". Het is namelijk zo. aldus de uit leg van ir. Broeyer, dat er een ach terstand is ontstaan m het onderhoud van de Hoogstraat. Dit komt door de onzekerheid, welke kant het op zou gaan met het plan van de mid- denstandsvereniging „City Centrum" voor verbetering van de straat. In 1967 heeft de vereniging de ge meente gevraagd van de Hoogstraat een wandelpromenade te maken, compleet met bloembakken en ver lichting. Bezwaren waren er van de zijde van politie en gemeente o.a. in verband met een dan noodzakelijke wering van het rijverkeer. De win keliersvereniging kwam toen met het „plan Magrijn". Dat hiervan niets is terecht gekomen is, aldus de direkteur van gemeentewerken, te wijten aan onvoldoende medewer king van middenstanders zelf. De middenstanders zouden uitvoer van het plan, 500.000 gulden, zelf moeten betalen. Vervolgssns hebben burgemeester en wethouders de direkteuren van de diensten technische bedrijven en gemeentewerken gevraagd wat zij met de Hoogstraat voorhadden, er van uitgaande dat er geen plan door de middenstanders was aangeboden. Bij deze diensten wilde men een volledige herbestrating van de Hoog straat. Asfaltering van het wegdek bleek met mogelijk in verband met de aanwezigheid van veel kabels, leidingen en afwateringsputjes. An dere mogelijkheid was de straat te herbestraten en de stoepen erbij te betrekken. Om te voorkomen dat later nie mand gelukkig met deze oplossing zou zijn nu dam de promenadeproef. Medio 1970 zal men weten hoe de reacties erop zijn, en zal men ook kijken wat er met de Hoogstraat moet gebeuren. Ook dan zullen de verkeerstechnische problemen aan de orde komen. Voorlopig blijft de Hoogstraat be rijdbaar op de uren. zoals die nu gelden. 'Van onze sportredactie) Na een vermoeiend seizoen, en een nog slqpender promotiecompetitie, bleek tenslotte een promotietoemooi noodzakelijk om de twee toekomstige eerste klassers aan te kunnen wijzen. "Welke twee van de drie kandidaten, Schiedam, VTJC en Bloemendaal, zich volgend seizoen eerste klassers mogen nomen, zal zondag na een halve com petitie bekend zijn. Schiedam speelt de eerste wedstrijd - aanvang tien uur - tegen *t Haagse VTJC. De winnaar speelt vervolgens tegen Bloemendaal. „Mocht het zijn dat we daarna weer met een gelijk aantal punten eindigen, dan zal het aantal gescoorde runs doorslaggevend zijn", volgens tweede honkman Ton Ebben. belangrijkste veranderingen De zijn 9 Tussen een half uur voor zons opgang en een half uur na zons. ondergang mag een voertuig, lan ger dan zes meter en hoger dan twee meter, niet binnen een af. stand van vijf meter van een be woond pand geparkeerd worden wanneer het uitzicht voor de be woners hinderlijk wordt belem merd. B. en W. kunnen verbieden dat zulke vueruügen worden gepar keerd 1t sen. waar dit scha delijk nt voor het aan zien '.ing. Voert ua,' de ladtóg verspreiden- -aan, waar SBii ■;7SfC, ÜBilliPljW W!" Door nog onbekende oorzaak is gisteren de 22-jarige automobilist G. R. uit Schiedam op de Vlaardinger- dijk tegen een lantaarnpaal gereden. De wagen van R. raakte total loss. De man werd zonder ernstige ver wondingen opgenomen in de Dr. No- ietstichting in Schiedam, vrs Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.0017.00 uur, behalve op zater dag en zondag: Bril, ring met 4 sleutels: étui met 5 sleutels; 1 paar dameshandscKoe- nen; 2 klossen wol en 1 klos wol; da- mesvest; jack; herenportemonnaie met inh.; aktentas met inh,; verz. bewijs; kettinkje. Te bevragen bij de vinders: Muntbiljet, v. Mourik, Eiisonstraat 58b; herenring, mevr. Melnes, Rus- sischestraat 36b, Rotterdam (telef. 152853); herenannbandhorloge, Son- neveld, Polslandstraat 13a Rotter dam; armbandje, B. Koevermans, Goem. Borgesiusstraat 85; armband horloge, Coenen, Bachplein 267; da meshorloge. mevr. Goudszwaard, Vlaardingerdijk 333a; autostep, me vrouw Korsten. BK.-ïaan 88; step. Kapoen, P. de Hooghstraat 3b; 2-wie- lig kinderfietsje, G. v. d. Geer, de Meesterstraat 32: waxinelichtjes, Roelf Bonkes, L. Zimmennanplein 96; sierdop. mevr. v. d. Heuvel, Vlaardingerdijk 7; s teeksleuteltjes, H. Driel, Wattstraat 20b; kinderpor- temonnaie met inh., mevr. Bonefaas, Herv. Rusthuis, Tuinlaan 58; porte- mannaie met inh... M. Schoenma kers, Rotterdamsedijk 80a; kinder wagenparaplu. v. •Coilenburg. J. v, Avennesstraat 45b; kindertasje, me vrouw v. Krogten, Rotterdamsedijk 148: étui kam en nagelgarnituur, me vrouw Berkhout, Corn. v. Zantenpicin 95: portemonnaie met inh.. Timmer, lepenlaan 30; damesportemonnaie, H. Kraaij, Putterhoeksestraat 28; boodschappentas met inh.. Gröne- feld. Singel 93; tasje met inh.. Wieg man, Bovlestraat 31c; kinderschoen tje (R), Köneman. Broersveld 101b; damesvest. TerwieL v, Oldenbame- veltstraat; overhemden. Lansbergen. P.K.O.-laan 114b; 1 paar dames pantoffels, v. d. Glessen, v, Heuven Goedhartstraat 102: jack. Kees Hee- ze. Potgieterstraat 14b: vijf sleutel tjes m etui, mevr. Den Otter, Dr. Zamenhofstraat 154: ring met 2 sleu tels. v. d. Heiden, portier Scheeps werf Nieuwe Waterweg; bril, v. Her pen, Snelliussinge! 36b (tel. 268488); ring met 4 sleutels. Overhagen, P.K.O.,aan 157; etui inh. 5 sleutels, v. d. Pas, Piet Heinstraat 52 Vlaar- ddmgen; zwart-witte poes, T. de Snaaijer, Deensestraat 43 Rotter dam: donkergrijze nagtegaal, Boers- ma, Mgr. Nolensiaan 810, omwonenden er last van kunnen hebben. Een voertuig dat niet rijklaar is, mag niet langer dan zeven dagen op de weg geparkeerd staan. Een kampeerwagen of caravan mag niet langer dan drie dagen op de weg geparkeerd staan. B. en W. kunnen de eigenaars van voertuigen (langer dan 6 meter, hoger dan 2.05 meter), die bij el kaar geparkeerd worden, ver plichten van een speciale parkeer plaats gebruik te maken. Dit geldt van maandag t.m. vrijdag van 8 t.m. 18 uur. ADVERTENTIE üe vier man sterke formatie is te recht befaamd om haar bestudeerde muziek: vaak zangerig en melodieus als aanzet tot forse klank-executies. Op zijn terrein heeft The Floyd baanbrekend werk verricht. Maar gisteravond was inderdaad de neiging te constateren om vormen uit de modem-klassieke" muziek te gebruiken. In dit geval met weinig uitwerking: het steriliseert en het klinkt gewild. Het Floydconcert bestond uit twee delen, die by elkaar horen: „24 uur De laatste liet er in zijn toespraak geen misverstand over bestaan, dat hij na de verkiezingen in 1970 niet ais raadslid en wethouder zal terug keren en dus ook niet ais voorzitter van de culturele raad. Het jaar dat hem dus nog rest als voorzitter, zou volgens de heer Wal stra grotendeels nodig zijn om het werk van de raad organisatorisch op gang te brengen. Met name ver wachtte hij, dat het formeren van de secties een bezigheid zou zijn, die geruime tijd in besiag zal nemen. De eerste vergadering leverde dit reet al een klein incident op. Twee leden van de kunstenaarsvereniging VL 65 vonden na de koffiepauze de toegang tot de publieke tribune ge sloten. Op verzoek van de bezoekers vroeg een bode aan voorzitter Wal stra of de tribune kon worden her opend, maar daarvoor was volgens de wethouder kennelijk geen aanlei ding: de deur bleef op slot. De VL 65-leden Straetemans en Tsang hebben nu een brief geschre ven aan de gemeenteraad, aan B. en W. en aan de culturele raad, waarin zij uiteenzetten, dat deze gang van zaken in strijd is met de reglemen ten van de culturele raad. Daarin staat dat de vergaderingen openbaar zijn, tenzij een vijfde deel van de le den of de voorzitter het nodig acht met gesloten deuren te vergaderen. In de brief wordt gesteld, dat na de pauze niet alleen organisatorische, maar ook principiële zaken zijn be sproken. uit het leven van een man en de reis die hij maakt." De gewraakte tendens zit in het laatste deel: de reis De „24 uur" worden gevormd door een collage van fragmenten die het alledaagse bestaan verbeelden. De compositie is heider, de arrangering is vindingrijk, het geheel heeft allure. In deel twee gaat\dat allemaal mis. De „reis" eindigt heel literair (en dus loodzwaar) in het niets. Het abstract gegeven verzandt in fraai klinkende elektronische geluidenreeksen. En ook de stereo-apparatuur moet zo nodig uitgebreid worden gedemonstreerd. Het optreden van The Dream uit Tiel, waarmee het programma begon, maakte een conventionele en vervlak te indruk. De Kaphalous Lightshow die hen drie kwartier begeleidde, was armoedig van technische afwerking en leek nog het meest op een stunt je voor een h.bs.-avond. L. G. W. BAKKER (Van een onzer verslaggevers) De 32-jarige K. van de L. uit Rotterdam wordt ervan verdacht minstens acht mensen te hebben op gelicht door zich als huiseigenaar voor te stellen en aan kandidaat huurders een sleutel af te geven te gen betaling van een „voorschot" van 50,— tot 100,—. Hij gaf zijn slachtoffers, meestal ouderen, vaak verpleegsters, daarbij een gefin geerd adres op. De man zou hebben verteld dat zijn huis te huur was, maar dat enig huisraad moest worden overgeno men. Ook wist hij bij predikanten geld los te maken door te zeggen dat hij ln geldnood zat. De politie ver onderstelt dat de man ook buiten Rotterdam zijn slag heeft geslagen. Vrijdag is hij aam de officier van Justitie voorgeleid. SCHIEDAM President-directeur drs, H, Claus Abonnementsprijs per kwartaal f 13,52 per maand (geen giro) 450 per week 1,04 losse nummers 0,25 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 t.n.v. Het Vrije Volk, Amsterdam. Alle andere betalingen 28333 t-n.v. N.V. De Arbeiderspers, Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam: Alle afdelingen. Slaak 34, tot 17.00 uur, tel 010-11X030. Schiedam: Passage 20, tel. 010-288798- 265205. Tussen 1850-1950 uur teL 010-269359 (Bezorgklachten) Ze vond de titel van de tentoonstel ling niet zo gelukkig. Er zijn niet alleen tekeningen, maar ook papie ren bouw- en moderne kunstwerken van, vaak, waardeloos materiaal te bekijken. Er hangen ook lapjesschil derijen. Verder deed de wethouder de sug gestie in het vervolg een dergelijke tentoonstelling op te fleuren met foto's van kinderen die bezig zijn hun creatief talent te uiten. Want: ,Het bezig zijn is belangrij ker dan. het eindprodukt." vond ze. Overigens vond de wethouder het he lemaal niet tfrti geslaagd idee. daar zelf bij de opening van een dergelijke tentoonstelling een officieel woord te spreken. .Misschien kan het een volgende keer wat speelser gebeuren," sugge reerde ze. Ze merkte op dat ex bij voorbeeld poppen waren gemaakt. Zij zou het leuk hebben gevonden wanneer bij de opening, door kinde ren. met deze poppen „iets" was ge. daan. De tentoonstelling duurt tot en met 5 oktober. De organisatie ervan berust bij de plaatselijke afdeling van de Vereniging Openbaar Onder wijs. Namens deze vereniging werd het woord gevoerd door voorzitter B. P. Jeene. Museum-direkteux J. Paalman heette als gastheer een leder welkom.

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1