J pace tower op Euromast zal bezoek Feest voor de kinderen doen sti .en Uw dier? 1 Protest tegen parkeer-reservering: GEWONE BURGERS, WEGWEZEN! Tienersoos Tinus gaat woensdag open 15.1 22 mmm Cursus Verbond Veilig Verkeer Burgerlijke stand Bijeenkomst Expogé in Schiedam V aststelling miljoenennota ondemocratisch Gilbert Bécaucl in de Doelen Elers en kijkers Wedstrijd Lichtreclame Soms van u? Iii samenwerking met politie Hand verbrijzeld Het^ijeYoIk NKV -uoorzi tter M er tens: ZATERDAG 11 OKTOBER 1969 HET VRIJE VOLK PAGINA 8 Amerikaanse lucht- fit" L- <w. (Van een onzer verslaggeefsters) Het Sdiiedamse Sportfomlsenbad aan de Burgemeester Knappertlaan bestaat 17 november 35 jaar. Ter gelegenheid biervan wordt er in de week van 20 tot en met 26 oktober feest gevierd. De feestelijkheden zijn vooral afgestemd op de jeugd. Met de echte Euromast op de achtergrond staat hier een model van de mast mét „space tower". Volgend jaar mei moet de bouw van deze mast op een mast, een unieke constructie, klaar zijn. De totale hoogte zal dan van 119 op 187 meter zijn gebracht. Bezoekers kunnen een hoogte van 171 meter bereiken per rote- op een persconferentie op de mast Stijgen duurt ongeveer een minuut, rende liftkooi, uiteen dat de ovenste verdieping van De kooi maakt dan drie omwente- W. H. SMIT: „Maatregelen moeten voor iedereen gelden". ,.De vaststelling van de miljoenennota en de behan deling van de loonwet is on democratisch gebeurd." Dat was één van de conclusies di® NKV-voorzitter P. J. J. Mer- tens trok na een inleiding over het onderwerp 'De mil joenennota en bet NKV'. Voor vier gulden naar 171 meter (Van een onzer verslaggevers) torkamer voor de lift) is nog meer plaats voor reclame. De reclame-ca- De Rotterdamse N.V. Euro- bine zal 's avonds na 22.00 uur op 135 mast weet in het nieuws te meter hoogte worden vastgezet en blijven. Laatste nieuwtjes: daar gedurende de nacht blijven ronddraaien. Een opmerkelijk ge- De zicht moet dat zijn. macht mag wat reclame in j>e afstand tussen het tweede piat- Rotterdam gaan maken door form van de huidige Euromast en met een reuzenhelikopter het vertrekpunt van de roterende lift (hefvermogen 10 toni de viif 58 a!tija MOg acht meter- Sen in een mexverniugexi ivj-un; ue vyi glaMn cUinder bewegnde hydrauli- ton zware en vijftien meter gche lift voor 15 personen zal deze hoge vlaggemast van de top afstand overbruggen. van de mast te verwijderen. Of Ha!f februarie begint de eigenlijke de US Air Force dat doet is nog bou*" van üa spaf tw!er met bet 0 aanbrengen van de ankers op de even de vraag. mast en de bouw van een grote ron de tank met olie of water met anti- De segmenten van de 75 meter vries (dat dan tevens als bluswater hoge space sower, die boven op de kan dienen), die dient om de voor het Euromast moet komen en op 1 mei blote oog niet waarneembare slin- 1970 voor het publiek moet worden gerbeweging van de mast op te van- opengesteld, worden met de 136 me- gen. ter hoge Gottwaldkraars van Van zal de space tower grote aantrek- ïwist N.V. naar 104 meter hoogte ge- kfngskracht op het publiek hebben? bracht. De opbouw van de space De heer Van Raalte, die dergelijke tower zelf gebeurt met behulp van torens in Japan en Los Angeles heeft een kraan, die óp de Euromast zal gezien, meent van wel. Het bezoek r staan. aan de huidige mast haalde in het De totale bouwkosten komen op 2 eerste jaar een aantal van 720,000, miljoen gulden. De aankoop van de zakte in de volgende jaren, maar space tower van Willy Büler A.G. bleef ruim boven de 500.000, terwiji te Bern vergt 1,25 miljoen. het door een marktonderzoek ge- Een tochtje met de lift eigenlijk raamde (en voor exploitatie noodza- een glazen kooi* naar 171 meter kelijfce) aantal 400.000 bedroeg. Door (duur: vier tot vijf minuten, afhan- de space tower zal het bezoekersaan- kelijfe van de drukte) zal ƒ1,50 kos- tal volgens de heer Van Raalte ze- ten. Vanaf de begane grond kost 171 ter stijgen, meter stijgen dus ƒ4.per volwas sene (kinderen reductie). Zolang het dolfinarium in de Leu- vehaven zal bestaan, wordt een re gelmatige bootdienst (vermoedelijk door Spido) onderhouden tussen dol finarium en Euromast. Zijn theorie: „Als men zich wil amuseren en men heeft zijn keus be paald dan kan het de mensen niet meer schelen wat het kost." Hij maakt onderscheid tussen „eters" en „kijkers." .De eters ko men terug en de kijkers hebben het De heer A. van Raalte, directeur voor een jaar weer gezien." van Euromast N.V.. zette gisteren Men zit in dc ronddraaiende lifl. 1?SSS|?£ >r/W" Sportfond senba d aestaat 35 jaar In die week, die samenvalt met de herfstvakantie van de scholen, wor den spelmiddagen gehouden. Gere kend wordt op 150 tot 175 kinderen per middag. Om alles een beetje In het gareel te houden zal er een voor verkoop van kaarten zijn. De spelmiddagen zijn bestemt! voor kinderen van 6 tot 15 jaar. In prin cipe worden ze gehouden op de Het dierenasiel aan de Sint-Anna- zusterstraat in Schiedam zit vol, overvol. Bijna dagelijks worden er nieuwe zwerfhonden en -katten ge bracht. De bazen en bazinnen van de dieren die, zo zou je tenminste denken, hun hond of poes toch wel zullen missen, getroosten zich niet altijd evenveel inspanning de weg- lopertjes te vinden. Daarom langs deze weg een (weke lijks terugkerende) oproep aan de eigenaar of eigenares van: Een bastaard, mannetje, ongeveer 8 maanden oud, zwartcrème gekleurd. Gevonden op 9 oktober in de B.-K.~ laan. Een goed tehuis wordt gezocht voor: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Feest is het ook in de week van 9 tot 16 november. In die week zal er zoveel mogelijk worden afgezwom men voor het diploma. Voor de eerste maal is er ook een groep kleuters die zal diplomazwemmen. Verder zal er die week van alles worden gedaan om het in het zwem bad gezellig te maken. Het bad wordt versierd en voor de volwasse nen wordt er koffie geschonken. Een ongeveer 5 zwarte kater. maanden oude de liftcabine niet voor passagiers lingen. Bovenaan blijft de lift enkele dene zaken in onderhandeling," zegt dam willen maken? Dat weet de gebruikt wordt, omdat de lift van de minuten draaien en dan begint de de heer Van Raalte. Een van de heer Van Raalte ook niet, maar hij nu bijna tien jaar oude mast per uur daling. Dit programma kan in druk- eerste belangstellenden was bet stelt het de Air Force wél voor. Een 670 passagiers aan en af kan voeren, ke tijden wat sneller worden afge- KNMI m De Bilt, dat er prijs op andere reden om de Amerikanen om De liftverdieping die niet gebruikt werkt. „We zijn een massatoeristisch stelt windsnelheden te kunnen melen assistentie te vragen is dat Neder- wordt voor" passagiers zal tussen bedrijf,1- zegt de heer Van Raalte te- op grote hoogte in een stedelijk ge- land niet over een helikopter be- 107 en 171 meter doorlopend een recht. bied. schikt die de vlaggemast eraf kan lichtreclame bewegen, op en neer en De belangstelling van ondernemin- tillen. De Russen wel. „Maar de ronddraaiend. Op de drie vlakken gen die reclame willen, maken is ken- Waarom zou de Amerikaanse Russen vragen 140.000,zegt de van het „topje" van de mast (de mo- nelijk groot. „We zijn met verschei- luchtmacht reclame boven Rotter- heer Van Raalte. Een anderhalf jaar oude, witte gekastreerde kater. Een één jaar oude gekastreerde kater, cypers. Een bastaard poedel, bouvier, 13 maanden, mannetje, zwart-grijs. Een bastaard boxer, ongeveer 4 jaar, mannetje, bruin. Een bastaard Groenedaler, man netje, één jaar, zwart. Een bastaard, mannetje, ongeveer anderhalf jaar, zwaxt-wit. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de beheerder van het dierenasiel, te lefoon 26.62.66, of bij de Schiedamse afdeling van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren, te lefoon 26.15.89. (ADVERTENTIE) mm Te bevragen bij het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.0017.00 uur, behalve op za terdag en zondag. Oorbel; kindervestje, kinderschoen tje: bromfietsplaatje: knipportemon- nee met inh.; portefeuille met inh.; fietstas; portemonnee met inh.; ktn- dervest, Post Kethel; windjack; kin- derschoehtje; handschoen (want); beenprothese; ring met 4 sleutels. Te bevragen bij de vinders: Ring met 4 sleutels, v. Noort, v. Oldenbameveltstraat 187; ring met 3 sleutels, mevr. v. Tilburg, M. C. M. de Grootstraat 7; ring met 4 sleutels, Koeleman, KI. Katerstraat 138 (tel. 265489); dasspeld. J. J. Ver hoef, Nieuwe Maasstraat 63a: 1 paar dameshandschoenen, Bouter, Nic. Beetsstraat 38a; damesjasje, Rometjn Stadionstraat 57; damesportemonnee met inh.; portemonnee, v. Sintmaar tensdijk, Hogebanweg 49a; kindertas mevr. Schop, Vlaardingerdijk 189 (tel. 261709); kerkuil, v. d. Hoek, Fabriplein 17a; kanarie. Borsboom, Havendijk 375 (tel. 268170)3 sleu tels, M. Damen, Mackaijstraat 56; wieldop, H. Bezemer, B. Ballotsin gel 79b; akten tas. Bakkeren, Rem- brandtlaan 25a; knipportemonnee m. Inh., C. Mouthaan, Joh. Wagenaar- straat 29: herenportemonnee, Dege- naar, Mozartlaan 171; tas met inh., Chr. Techn. School, Nieuwe Dam- laan, voetbaltas mh. sportkleding, Plaggenborg, v. Hogendorpstraat 41; damessjaal, mevr. Pijnacker, Bart Verhallenplein 62; blazer, van Lier, Nieuwe Haven 147; kinderpantoffel tje, Schoenmaker, B. v. Haarenlaan 101 (tel. 260281); overall, Chr. Techn. School, Nieuwe Damlaan; trainings jasje, Looiers, Laan 9; kinderhorlo ge, Hesselberth. Joh. Wagenaarstr. 12: kinderhorloge, Eric Marteslus, Bachplein 562; ketting, Alebregtse. Storckstraat 24: ketting, C. H. van Vliet. Boylestraat 66a; bedelketting, Adam», Diepenbrockstraat 47. Dierentehuis, Sint Anna Zusterstr.: bastaard herder, teef; zwart-witte hond, reu; bestaard collie, zwart-wit- bruin; bastaard keeshond, zwail, teef; schotse collie. (Van een. onzer verslaggevers) w- H. Smit van het begin van deze den voorziet \an parkeerruimte in de ruimte wordt zorggedragen. Natuur parkeer-reservering af en doorn m onmiddellijke omgeving van het ge- is ^at ^ele P&r*eren een pro- Cinrïc nf vinrfpn het 0°2* Vanmorgen heeft hij de bouw waarin ze gehuisvest is. Maar bleem- Maar als er dan maatregelen S nds e n e s Rotterdammers attent gemaakt op het gaat hem wel te ver als die nioeten worden getroffen, dienen die naar parkeerruimte zoekende ondemocratische wijze van han- plek aan het algemene verkeer 40 tot voor iedereen te gelden, automobilisten een deel van de delen die hier door de overheid 45 parkeerplaatsen ontneemt, terwijl De ambtenaar Smit. die vanmor- Rotterdamse Sint-Jacobsplaats wordt gedemonstreerd. Op en om de er maar enkele dienstauto's gebruik ^n bij zijn „„.voort rio parkeerplek van de Verkeersdienst van maken. De rest wordt gebruikt vee; belangstelling en «stemming afgezet. parkt:.-,.. «-<. hing Jjjj bordjes op, waarvan de door de ongetwnfeld dankbare privé- ondervond, gaat zelf met de metro Verkeersdienst van de gemeen- tekst aan duidelijkheid weinig te rijdende ambtenaren \an de Ver- naar Zijn werk. te Rotterdam achter stalen wensen overlaat. „Zelfbediemngs- keersdienst. Dat kan natuurlijk niet dranghekken en beschermd parkeerplaats" en „Gewone burgers, de bedoeling zijn. H dnirieliik- vprbods wegwezen" waren er gen paar van. De heer Smit: „En dat gebeurt aoor een auiaenjK. vexnouo Het gaat de heer Smit er niet in dan door een Verkeersdienst die aan bordje. de eerste plaats om dat een over- de hand van bouwverordeningen kan heidsdienst. zich ten behoeve van een eisen, dat er bij nieuwbouw in de Deze situatie is de PTT-ambcenaar vlotte uitvoering der werkzaamhe- binnenstad voor de nodige parkeer- (Van een onzer verslaggeefsters) De afdeling Scliiedam van het Ver bond voor Veilig Verkeer zal in sa menwerking met de politie bij voldoende deelname weer een „verkeerscursus" organiseren. De curscs zal in november en de cember 1969 worden gehouden op dinsdagen van 20,00 uur tot 22.00 uur en bestaat uit 4 lessen. Aan het eind van de cursus wordt een schriftelijk examen afgelegd. Aan de geslaagden zal een diploma worden uitgereikt. De kosten van deze cursus bedragen in totaal ƒ5, in welk bedrag het lesmateriaal is begrepen. Aanmeldingsformulieren zijn ver krijgbaar aan het hoofdbureau van politie, Lange Nieuwstraat 55. De aanmelding sluit op 1 november 1969. Verder is er voor de jeugd van 4 tot 15 jaar een tekenwedstrijd. Het thema is, hoe kan het anders, „wa ter." Overigens wordt de wedstrijd wel tekenwedstrijd genoemd, maar de kinderen mogen ook werkstukken in leveren, die bij voorbeeld met be hulp van boetseerklei, karton of waardeloze materialen zijn gemaakt. De kinderen kunnen zowel indivi dueel als in groepsverband mee doen. Zij worden ingedeeld naar leeftijd. De inzendingen zullen wor den beoordeeld door een deskundige jury. Werkstukken moeten op maan dag 10 en dinsdag 11 november bij het zwembad worden ingeleverd. De jury zal dan woensdag met de be oordeling beginnen. De beste inzendingen zullen in het bad worden tentoongesteld. De prijs winnaars zullen op een nog nader te bepalen datum worden bekend ge maakt. (Van een onzer verslaggeefsters) Schiedam heeft er weer een socië teit bij: de tienersociëteit „Tmus" in het gebouw Jeugdhaven aan de Lan ge Haven. De soos is bestemd voor 15- en 16-jarigen. Woensdag 15 oktober ,'s avonds om half acht, is de eerste bijeenkomst. De soos geeft gelegenheid tot het luisteren naar muziek, tennissen, bil jarten, schaken, dammen en kaarten. Kükbuistieners komen ook aan hun trekken. Eï komt een leestafel met actuele tijdschriften en een frisdran- kenbar. Het lidmaatschap kost een rijks daalder j per maand. De bedoeling is de soos iedere woensdagavond te hou den. Overigens houdt de leiding zich aanbevolen voor een mogelijk verdere uitbouw van activiteiten binnen het kader van deze soos. Met een verbrijzelde hand en pols is vrijdag de 29-jarige chauffeur P, Pletscher uit Bazel in het Rotter damse Dijkzigtziekenhuis opgenomen. De man kreeg by het laden van kis ten met nikkelkathoden op het ter rein van de stuwadoorsmaatschappy HeUplaat een vallende kist op zich. SCHIEDAM Geboren: Sander, z.v. J J M Dalmeijer en J Paulus; Noël, C A, z.v. C A Versteeg enC M T Damen; Karin C, d.v. N M Mul en A M Schoenmakers; Marcel - J, z.v. M J Bakker en A Weinrauch; Pe trus J G. z.v. P J van der Lelij en M A van Schendelen; Marc W R, z.v. W. Rietkerk en E F van der Rijst; Angélique, d.v. W in 't Veld em A Klos; Ethel, d.v, W T van Heijningen en Y Meijer; Marco P, z.v. P C Penning en R Hoogerboord; Natasja, d.v. J Feteris en M de Held; Oscar R, z.v. J van Viegen en M Smit; Andreas, z.v. J G van der Lubben en G de Regt; Jan, z.v, T J van Leenen en J Kop; Nancy, d.v. G H Roeters en E de Waard; Antoinet J, d.v. H G R Bimmelen en A C Bieringa; Harold, z.v. W J Bosnia en H Manders; Rudolf J, z.v. H A van der Wal en W Schneider. GetrouwdC Muntz en M den Hol lander; H J Wuijster en S W de Gids: J Rost en T I van Ettekoven; C Molenaar en M W Lanser; M A M Hendrikse en C G M Hickcndorff F W van der Wal en E G M van Adrichem: M J F George en G Gul denaar; G van Oyen en A M M Robben; J L G Holiershoek en J A M Smout; C J van Est en A H H Veenstra. Overleden: C A Kulmann, C Kroos (Van een onzer verslaggeefsters) De afdeling Schiedam van de Ne derlandse vereniging van ex-poli tieke gevangenen uit de bezettings tijd houdt donderdag 16 oktober een contactbijeenkomst. Deze wordt ge houden by de heer J. J. Westhuis aan de Warande en begint 's avonds om 8 uur. De heer J. Domkers zal dia's laten zien van zijn reis naar Zuid-Afrika. (Van een onzer verslaggevers) Ruim honderd schoolkinderen in Rotterdam-Overschie hebben vrijdag het diploma tuinieren ontvangen. Achttien uitblinkers kregen een ex tra-onderscheiding. Zil onderhielden vanaf april allemaal een tuintje In het schooltuineneomplex aan de To- laan te Overschie onder leiding ■i de heer R. Gelderman. SCHIEDAM President-directeur drs. H. Claus Abonnementsprijs per kwartaal 13,52 per maand (geen giro) 4,50 per week ƒ-1,04 losse nummers 0,25 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 t.n.v. Het Vrije Volk, Amsterdam. Alle andere betalingen 28333 fc.n.v. N.V. De Arbeiderspers, Rotterdam. Adressen en telefoonnummers Botterdam*. Alle afdelingen Slaak 34, tot 17.00 uur, tel, 010-111030. Schiedam: Passage 20, tel. 010*268798- 265205. Tussen 18.30-19.30 uur tel. 010-268798 (Bezorgklachten). (Van een onzer verslaggeefsters! Hij sprak hierover tijdens een gis teravond in .Arcade" gehouden ver gadering van de plaatselijke centrale van het NKV in Schiedam. De heer Mertens vond het, zo zei hij zelf, wenig interessant om een heel verhaal over de miljoenennota op te gangen. Hij beperkte zich tot het plaatsen van een aantal, kritische kanttekeningen bij het stuk. Ter sprake kwamen de B.T.W.-verhoging, de belastingpolitiek en de loonwet. Met name dit laatste onderwerp werd uitvoerig behandeld. Niet alleen in de inleiding van de spreker, ook tijdens de daarop volgende discussie. De heer Mertens noemde de door de regering aanvaarde loonwet on aanvaardbaar. Dat de regering deze loonwet heeft aangenomen tegen het advies van de SER in, noemde hij 'n miskenning van de bonafide vak beweging, en van de „veel bredere democratie die we in Nederland heb ben." Andere onderwerpen waarover van gedachten werd gewisseld betroffen de samenwerking tussen de drie vak centrales, het probleem georgani- seerden-ongeorganiseerden en de si tuatie waarin de werkende jeugd ver keert. Wat dit laatste betreft vond de heer Mertens dat „de werkende jeugd in Nederland nog heel wat te kort komt." (Van een onzer verslaggevers) Woensdag vijf november treedt Gil bert Bécaud op in de Doelen te Rot- I terdam. Bëcaud krijgt de grote zaal voor zich en wordt begeleid door de 1 combo Raymond Bernard.

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 2